Nejlepší bezdrátová sluchátka 2019

 • Zajímá vás, jak vybrat bezdrátová sluchátka, aniž byste se napálili?
 • Projděte si naše recenze bezdrátových sluchátek a vyberte ty nejlepší!
 • Zjistěte, kde se dají koupit nejlevněji!

Bezdrátová sluchátka bez pozadí

Porovnání bezdrátových sluchátek

Úvod

Zamotaná sluchátka. Všichni jsme to alespoň jednou v životě zažili. Neutuchající boj mezi vaší dovedností správně smotat kabel od sluchátek a jeho nevysvětlitelnou schopností se znovu zamotat. Mnozí z vás považují tento boj za nekonečný a nevyhnutelný. Opak je však pravdou. Vaše vysvobození se jmenuje bezdrátová sluchátka. Jsou upraveny tak, aby bylo možné do nich přenášet hudbu pouze pomocí Bluetooth nebo infračerveného signálu.

Výběr bezdrátových sluchátek však není lehkou záležitostí. Nejen, že musíte uvažovat o parametrech, které mají klasická sluchátka, ale i o takových věcech, jako je výdrž baterie. Je nutné si uvědomit, že špatně vybraná sluchátka budou nejen nepohodlná na nošení, ale mohou také ovlivnit vaše zdraví. A to z důvodu toho, že je přikládáte velmi blízko k uším, tudíž mohou způsobit i závažné poškození sluchu, které může vést až úplnému ohluchnutí. Dále vás chceme upozornit, že tato sluchátka jsou určena k poslechu hudby a uzpůsobena k tomu, aby propouštěla co nejméně zvuku z okolí. Tudíž není bezpečné je používat při činnostech, kdy je nutné vnímat i okolí, např. jízda na kole.

Nejlepší bezdrátová sluchátka od 3 000 korun

Apple AirPods MMEF2ZM/A

 • Pro koho je Apple AirPods: Pro fanoušky Applu, nebo toho, kdo chce kvalitní značková bezdrátová sluchátka.
 • Proč koupit Apple AirPods: Snadno se spárují s dalšími zařízeními Apple. Automaticky se připojují ke vše zařízením s bluetooth, stačí pak přepínat.
 • Proč jsme vybrali právě Apple AirPods: Bavíme se o nadstandardní kategorii, kam Apple bezpochyby patří.

Apple AirPods MMEF2ZM/A, při výběru těch nejlepších bezdrátových sluchátek je zkrátka nelze opomenout. Těžko hledat srovnatelný produkt. Jak Samsung SM-R170, tak například Bose SoundSport Free Wireless nabízejí delší výdrž baterie, Samsung 6, Bose až 15 hodin. Apple se svými 5 hodinami doby přehrávání zůstává sice pozadu, zato ale svou konkurenci drtí v ostatním srovnáních. Nabízí totiž možnost nabíjet sluchátka přímo z pouzdra. Po 15 minutách nabíjení v pouzdře získáte další 3 hodiny poslechu. Díky kapacitě pouzdra pak můžete sluchátka tímto způsobem používat až 24 hodin.

 Zjistit cenu

Elegantní, lehká a stylová, takový jsou sluchátka Apple AirPods. Každé z nich má v sobě zabudovaný mikrofon. Díky čipu W1 je potom zajištěno jedinečné bezdrátové připojení sluchátek s dalšími zařízeními. Připojení ale nemusí být vždy perfektní, kvůli všudypřítomnému elektronickému smogu. Některé okolní zařízení tak mohou občas fungovat jako rušička a kazit kvalitu přenosu signálu. To ale není specifikem těchto sluchátek, ale bezdrátových zařízení obecně. Apple byl ale vždy průkopníkem, dá se tak tušit, že právě oni tento problém vyřeší dříve a lépe než ostatní.

Apple AirPods MMEF2ZMA

Výhody

Pohodlí

Zvuk

Kompatibilita – automatické spárování

Nabíjení – rychlé, v pouzdře


Nevýhody

Siri v angličtině

Citlivá na elektronický smog

Cena

Nejlepší bezdrátová sluchátka do 3 000 korun

Marshall Major III Bluetooth

 • Pro koho jsou Marshall Major III Bluetooth: Pro z vás, kteří hledají skladná sluchátka, která jim při poslechu poskytnou velmi kvalitní hudební zážitek
 • Proč koupit právě Marshall Major III Bluetooth: V balení nenaleznete pouze kvalitní sluchátka, ale i přídavný mikrofon a drát, který z nich dělá mnohem multifunkčnější zařízení
 • Proč jsme vybrali právě Marshall Major III Bluetooth: Zaujal nás jejich design, kvalitní zvukový zážitek, korunovaný ohromujícími basy, a velká výdrž baterie.

Britská firma Marshall rozšířila mezi českými spotřebiteli teprve nedávno. Její vlajkové lodě jsou hudební zesilovače, ale mezi běžnými lidmi je známější jejich sluchátka nebo reproduktory. Jejich sluchátka jsou velmi snadno rozeznatelná díky nezaměnitelnému designu. Bezdrátová sluchátka Marshall Major III Bluetooth nejsou výjimkou. Tento model je vylepšením modelu Major II. V porovnání s tímto modelem mají nejlepší sluchátka do 3000 korun lepší reprodukci zvuku. Uživatelé si pochvalují především jejich basy. Co je oproti ,,dvojce” horší je výdrž baterie, která se pohybuje ,,pouze” na 30 hodinách.

Zjistit cenu

Tato sluchátka jsou mimo jiné velmi skladná. Jsou vyrobena tak, aby se dala složit do poměrně kompaktních rozměrů a byla pohodlná na nošení v taškách. Pokud je nechcete používat jen při poslechu hudby ale i u videohovorů, výrobci do balení přibalili i mikrofon, který je možné na sluchátka připevnit. Abychom zde nemluvili jen pozitivně, je potřeba zmínit i negativa toho spotřebiče. Většina ostatních sluchátek se při odpojení od přístroje, který je zdroje zvukového signálu, jenž reprodukují, automaticky vypíná a tím šetří baterii. Tento model bohužel tuto vlastnost nemá, a proto je nutné ho vždy po odpojení vypnout, aby nedocházelo ke zbytečnému vybíjení baterie.

Marshall Major III Bluetooth

Výhody

Kvalitní basy

Skladné

Spolehlivě fungující kontrolky na sluchátkách


Nevýhody

Chybí automatické vypnutí po odpojení

Nekvalitní přídavný kabel

Nejlepší bezdrátová sluchátka do 2 000 korun

LAMAX Elite E-1

 • Pro koho je LamaxElite E-1: Pro posluchače, sportovce i hráče, kteří chtějí kvalitní bezdrátová náhlavní sluchátka, ale nechtějí za ně nechat půl výplaty.
 • Proč koupit LamaxElite E-1: Nabité vydrží hrát až 20 hodin, pokud je ale nestihnete nabít, můžete je pořád používat jako klasická drátová sluchátka.
 • Proč jsme vybrali právě LamaxElite E-1: Pyšní se totiž čistým zvukem a důmyslnou izolací okolního hluku.

Lamax Elite E-1 se řadí mezi špičku ve své kategorii. Citlivost 110 dB/mW je standard, s kmitočtem 21000 Hz pak převyšují například herní sluchátka Adata EMIX H30 Gaming. Co se kvality zvuku týče, nepředstavují pro Lamax Elite E-1 žádné herní sluchátka konkurenci. Oproti Bluedio Turbine T2 Plus nabízejí sice kratší dobu přehrávání, co se kapacity baterky týče, ,,jen’’ 20 hodin, zato je ale Lamax se svými 180 gramy lehčí a skladnější.

Zjistit cenu

Komfort, styl a pohodlí, tím vším se Lamax Elite E-1 pyšní. Je škoda, že nenabízí možnost vložení SD karty přímo do sluchátek, jste tak odkázáni na bluetooth připojení, nebo na kabel. Sluchátka jsou vybavena Bluetooth 4.1. Dosah signálu by měl být až 10 metrů, jestli je to dost, nebo málo necháme k posouzení vám.

LAMAX Elite E-1

Výhody

Výdrž baterie

Bluetooth 4.1

Skladnost a design


Nevýhody

Nepraktické ovládání tlačítek na sluchátkách

Nejlepší bezdrátová sluchátka do 1000

Sony WH-CH500

 • Pro koho jsou Sony WH-CH500: Typický kupující tohoto modelu hledá kvalitně hrající sluchátka s lehkou konstrukcí.
 • Proč koupit právě Sony WH-CH500: Při jejich užívání na vás čeká poměrně kvalitní hudební zážitek, který nebude velkou zátěží pro vaše finance.
 • Proč jsme vybrali právě Sony WH-CH500: Zaujal nás jednoduchý až minimalistický design tohoto produktu a jeho kvalitní výkon při reprodukci hudby.

Japonská značka Sony je známá díky kvalitní elektrickým spotřebičům, které jsou součástí velké části českých domácností. Firma přišla na trh i s modely bezdrátových sluchátek, které si také získaly srdce mnohých uživatelů. Do jejich portfolia patří i model Sony WH-CH500, kterému se nyní budeme věnovat trochu podrobněji. Tato sluchátka mají jednoduchý až minimalistický design, se kterým se můžeme setkat i u jiných drátových i bezdrátových modelů sluchátek od této firmy. Díky tomu, že jsou vyrobené ze speciálního plastu, jsou velmi lehké a uživatelé nemají s jejich nošením velký problém.

Zjistit cenu

Pokud se na sluchátka podíváme z hudební stránky, zaujmou vás basy, které jsou předností těchto sluchátek. Ale i u vyšších a středních tónů sluchátka nezklamou a zažijete s nimi velmi dobrý hudební zážitek. Při připojování k mobilu nebo notebooku ocení kvalitní Bluetooth připojení, které umožňuje snadné a rychlé spárování. Ani uživatelé techniky od značky Apple nebudou zklamáni, protože tato sluchátka s jejich operačními systémy nemají sebemenší problém. Velkou nevýhodou sluchátek je velmi pomalé nabíjení, které trvá přes 4 hodiny. Sluchátka bohužel nemají tzv. fast fuel techniku, díky které lze zařízení z části nabít za relativně krátkou dobu.

Sony WH-CH500

Výhody

Nízká hmotnost

Kvalitní hudební zážitek, zvláště basy

Snadné párování


Nevýhody

Pomalé nabíjení

Závěr

 • Hledáte kvalitní sluchátka na dlouhý poslech hudby s nezaměnitelným designem? Poté byste měli sáhnout po bezdrátových sluchátkách Apple AirPods MMEF2ZM/A, která kromě běžných uživatelů doporučují i profesionálové.
 • Toužíte po skladných sluchátkách, ke kterým můžete velmi snadno a rychle připojit mikrofon a vytvořit k nich ideální hrací pomůcku? Bezdrátová sluchátka Marshall Major III Bluetooth by neměla uniknout vaší pozornosti a v nejbližší době by se měla ocitnout ve vašem vlastnictví.
 • Posloucháte rádi na cestách hudbu a nechcete sluchátka dobíjet každou chvíli? Bezdrátový fešák LamaxElite E-1 je pro vás se svou hodinovou výdrží baterie skvělým parťákem.
 • Neradi nosíte na své hlavě velkou tíhu ale toužíte po kvalitním hudebním zážitku při poslechu hudby? Sáhněte po bezdrátových sluchátkách Sony WH-CH500, které jsou díky svému designu doslova lehké jako peříčko.

Důležité parametry bluetooth sluchátek

 • Hmotnost zamyslete se i nad ní, protože sluchátka budete nosit na hlavě; pokud by byla hmotnost příliš vysoká mohou vás sluchátka po delší době nošení začít tlačit na hlavě a nošení se pak stane nepříjemným.
 • Citlivost tento parametr vyjadřuje, jak moc hlasitá sluchátka při poslechu budou; i drobné rozdíly v hodnotách citlivosti mohou být poměrně hodně znát, hlavně když porovnáváte jiné značky; dbejte na to, aby číslo nebylo příliš vysoké, protože by mohlo dojít k poškození sluchu při dlouhém poslechu hudby.
 • Kmitočet výrobce většinou uvádí maximální a minimální frekvenci reprodukovaného zvuku; rozpětí by mělo být do největší, ale pokud minimální kmitočet je pod 20 Hz a maximální nad 20 tisíci, je rozpětí příliš široké; člověk totiž frekvence mimo toto rozpětí neslyší.
 • Ovládání hlasitosti u většiny moderních bezdrátových sluchátek lze hlasitost ovládat pomocí malých tlačítek; tuto technickou vychytávku oceníte ve chvílích, kdy zařízení, ze kterého přijímáte zvuk, bude od vás více vzdáleno a nebude snadné přenastavit hlasitost na něm.
 • Způsob přenosu signálu – nejčastějším pomocníkem při přenosu zvukového signálu bývá Bluetooth; umožňuje přenos kvalitního signálu na poměrně dlouhou vzdálenost; některá sluchátka mají i jack na drát tak, že je možné je přetransformovat na klasická drátová.
 • Výdrž baterie – tento parametr je důležitý kvůli frekvenci nabíjení; většina sluchátek má výdrž baterie v řádu desítek hodin; u některých modelů se setkáte s rychlonabíjecími cykly, které vám umožní během několika minut nabít sluchátka na pár hodin.
 • Kompatibilita s operačními systémy – uživatelé operačních systémů Android a Windows se většinou nemusí vůbec strachovat, většina sluchátek je totiž s těmito systémy kompatibilní, výjimku tvoří starší modely od značky Beats; ale pro milovníky značky Apple je výběr sluchátek poněkud složitější záležitostí, pro ty jsou sluchátka od firmy Beats naopak jistotou, u ostatních značek je potřeba kompatibilitu před zakoupením sluchátek zkontrolovat.

Pokud vás zajímají jednotlivé parametry sluchátek, nebo pokud jste se rozhodli zvolit jiný typ sluchátek, než bezdrátová, můžeme vám doporučit náš test sluchátek 2018, ve kterém se problematice věnujeme podstatně šířeji.

Nejlepší bezdrátová sluchátka
5 (100%) 1 vote
Váš pomocník