Nejlepší bezdrátová sluchátka 2019

Bezdrátová sluchátka bez pozadí

Porovnání bezdrátových sluchátek

Do 1 000 korun Do 2 000 korun Do 3 000 korun Od 3 000 korun
Model: Sony WH-CH500 Marshall Major II Bluetooth Marshall Major III Bluetooth Beats by Dr. Dre Solo3 Wireless
Náhled:
Cena: Zjistit cenu Zjistit cenu Zjistit cenu Zjistit cenu
Hmotnost: 140 g 202 g 178 g 215 g
Citlivost: - dB/mW 98 dB/mW 97 dB/mW 90 dB/mW
Kmitočet: 20 - 20 000 Hz 20 - 20 000 Hz 20 - 20 000 Hz - Hz
Ovládání hlasitosti: Ano Ano Ano Ano
Bluetooth: Ano Ano Ano Ano
Výdrž baterie: 20 h 37 h 30 h 40 h
Možnost použít jako drátové: Ne Ano Ano Ano

Úvod

Zamotaná sluchátka. Všichni jsme to alespoň jednou v životě zažili. Neutuchající boj mezi vaší dovedností správně smotat kabel od sluchátek a jeho nevysvětlitelnou schopností se znovu zamotat. Mnozí z vás považují tento boj za nekonečný a nevyhnutelný. Opak je však pravdou. Vaše vysvobození se jmenuje bezdrátová sluchátka. Jsou upraveny tak, aby bylo možné do nich přenášet hudbu pouze pomocí Bluetooth nebo infračerveného signálu.

Výběr bezdrátových sluchátek však není lehkou záležitostí. Nejen, že musíte uvažovat o parametrech, které mají klasická sluchátka, ale i o takových věcech, jako je výdrž baterie. Je nutné si uvědomit, že špatně vybraná sluchátka budou nejen nepohodlná na nošení, ale mohou také ovlivnit vaše zdraví. A to z důvodu toho, že je přikládáte velmi blízko k uším, tudíž mohou způsobit i závažné poškození sluchu, které může vést až úplnému ohluchnutí. Dále vás chceme upozornit, že tato sluchátka jsou určena k poslechu hudby a uzpůsobena k tomu, aby propouštěla co nejméně zvuku z okolí. Tudíž není bezpečné je používat při činnostech, kdy je nutné vnímat i okolí, např. jízda na kole.

Nejlepší bezdrátová sluchátka od 3 000 korun

Beats by Dr. Dre Solo3 Wireless

Beats by Dr. Dre Solo3 Wireless

 • Pro koho jsou Beats by Dr. Dre Solo3 Wireless: Pro náročné posluchače, kteří poslouchají hudbu velmi často a nechtějí sluchátka tak často nabíjet.
 • Proč koupit právě Beats by Dr. Dre Solo3 Wireless: Tato sluchátka jsou kompatibilní se všemi operačními systémy. Proto je ocení uživatelé Androidu i fanoušci Applu.
 • Proč jsme vybrali právě Beats by Dr. Dre Solo3 Wireless: Oslovil nás jeho osobitý design a velmi precizní technické zpracování.

Sluchátka značky Beats se staly oblíbenými hlavně mezi uživateli výrobků od značky Apple. Po dlouhou dobu pro ně byly jedinou značkou, která jim poskytovala relativně kvalitní hudební zážitek a byla přímo kompatibilní s jejich operačním systémem. Po dlouhou dobu jejich kvalita byla jejich kvalita spíše průměrná. Převrat v kvalitě zažila u modelu Solo2. Od té doby její hvězda pouze stoupá. Na model Solo3 Wireless už se snáší samá chvála jak od amatérů tak profesionálů.

Zjistit cenu

Uživatelé si chválí kvalitní zvukový zážitek při poslechu a jejich pohodlnost při delším nošení. Velkou výhodou je i velká výdrž baterie, která umožňuje poslouchat hudbu až 40 hodin. Sluchátka mají speciálně upravené dobíjení, díky kterému můžete sluchátka rychle dobít tak, aby s vámi vydrželi aspoň jeden den. Nezaměnitelným u této značky je i jejich design, který je poznávacím znamením této značky. Jedna z mála věcí, na kterou si uživatelé stěžují, je materiál. Často dochází k tomu, že se koženka na vnitřní straně sluchátek ošoupá, a poté si místo koženky na uši přikládáte tkaninu.

VÝHODY:
 • kvalitní hudební zážitek
 • dobré odhlučnění okolí
 • design a balení

NEVÝHODY:
 • cena
 • materiál

Nejlepší bezdrátová sluchátka do 3 000 korun

Marshall Major III Bluetooth

Marshall Major III Bluetooth

 • Pro koho jsou Marshall Major III Bluetooth: Pro z vás, kteří hledají skladná sluchátka, která jim při poslechu poskytnou velmi kvalitní hudební zážitek
 • Proč koupit právě Marshall Major III Bluetooth: V balení nenaleznete pouze kvalitní sluchátka, ale i přídavný mikrofon a drát, který z nich dělá mnohem multifunkčnější zařízení
 • Proč jsme vybrali právě Marshall Major III Bluetooth: Zaujal nás jejich design, kvalitní zvukový zážitek, korunovaný ohromujícími basy, a velká výdrž baterie.

Britská firma Marshall rozšířila mezi českými spotřebiteli teprve nedávno. Její vlajkové lodě jsou hudební zesilovače, ale mezi běžnými lidmi je známější jejich sluchátka nebo reproduktory. Jejich sluchátka jsou velmi snadno rozeznatelná díky nezaměnitelnému designu. Bezdrátová sluchátka Marshall Major III Bluetooth nejsou výjimkou. Tento model je vylepšením modelu Major II. V porovnání s tímto modelem mají nejlepší sluchátka do 3000 korun lepší reprodukci zvuku. Uživatelé si pochvalují především jejich basy. Co je oproti ,,dvojce” horší je výdrž baterie, která se pohybuje ,,pouze” na 30 hodinách.

Zjistit cenu

Tato sluchátka jsou mimo jiné velmi skladná. Jsou vyrobena tak, aby se dala složit do poměrně kompaktních rozměrů a byla pohodlná na nošení v taškách. Pokud je nechcete používat jen při poslechu hudby ale i u videohovorů, výrobci do balení přibalili i mikrofon, který je možné na sluchátka připevnit. Abychom zde nemluvili jen pozitivně, je potřeba zmínit i negativa toho spotřebiče. Většina ostatních sluchátek se při odpojení od přístroje, který je zdroje zvukového signálu, jenž reprodukují, automaticky vypíná a tím šetří baterii. Tento model bohužel tuto vlastnost nemá, a proto je nutné ho vždy po odpojení vypnout, aby nedocházelo ke zbytečnému vybíjení baterie.

VÝHODY:
 • kvalitní basy
 • skladné
 • spolehlivě fungující kontrolky na sluchátkách

NEVÝHODY:
 • chybí automatické vypnutí po odpojení
 • nekvalitní přídavný kabel

Nejlepší bezdrátová sluchátka do 2 000 korun

chybí automatické vypnutí po odpojení nekvalitní přídavný kabel

Marshall Major II Bluetooth

 • Pro koho jsou Marshall Major II Bluetooth: Především to z vás, kteří hledáte kvalitní sluchátka na kratší cesty.
 • Proč koupit právě Marshall Major II Bluetooth: Jsou pouze drobnou úpravou kvalitních a velmi oblíbených drátových sluchátek Marshall Major II a oproti své předloze nemají tak velkou cenovou přirážku za bezdrátovost oproti jiným modelů.
 • Proč jsme vybrali právě Marshall Major II Bluetooth: Zaujala nás výdrž baterie, kvalitní zvuk a velmi příznivá cena v porovnání s jeho drátovou předlohou.

Další model našeho článku je opět z rodiny sluchátek Marshall. Pokud je vám název sluchátek nebo jejich design povědomý, asi jste se již setkali s jejich drátovou verzí, která se stala předlohou pro tento model. Proti svému drátovému předchůdci má v sobě zabudovaný Bluetooth a drobnou baterii k napájení sluchátek. Drobná baterie v sobě skrývá velký potenciál, vydrží totiž hrát až 37 hodin v kuse. To však nedoporučujeme nejen z medicínského hlediska ale i praktického. Uživatelé zmiňují, že již po pár hodinách poslechu hudby s těmito sluchátky je sluchátka tlačí a jejich nošení se stává mírně nepohodlným. Proto jsou vhodná hlavně na krátké přejezdy hromadnou dopravou.

Zjistit cenu

Co se týče výběru hudby, tak sluchátka Marshall Major II Bluetooth nejlépe zvládají rock a taneční hudbu. Pro milovníky jazzu nebo klasické hudby máme nepříliš radostnou zprávu. Sluchátka nemají až tak vyrovnaný zvukový projev, tudíž nejsou pro vás tou ideální volbou. Tento model je také technicky skvěle uzpůsoben na časté přenášení. Jde ho velmi snadno složit do poměrně malých rozměrů, které se snadno uloží do batohu nebo kabelky. Dále při cestách můžete ocenit i to, že pokud se vyskytne nějaký problém při bezdrátovém přenosu zvuku, můžete se opět spolehnout na starý dobrý drát, který je součástí balení a sluchátka jsou připravena i na tento styl užití.

VÝHODY:
 • příznivá cena
 • dlouhá výdrž baterie
 • lze složit do malých rozměr

NEVÝHODY:
 • chybí návod v češtině
 • po delším nošení tlačí

Nejlepší bezdrátová sluchátka do 1 000 korun

Sony WH-CH500

 • Pro koho jsou Sony WH-CH500: Typický kupující tohoto modelu hledá kvalitně hrající sluchátka s lehkou konstrukcí.
 • Proč koupit právě Sony WH-CH500: Při jejich užívání na vás čeká poměrně kvalitní hudební zážitek, který nebude velkou zátěží pro vaše finance.
 • Proč jsme vybrali právě Sony WH-CH500: Zaujal nás jednoduchý až minimalistický design tohoto produktu a jeho kvalitní výkon při reprodukci hudby.

Japonská značka Sony je známá díky kvalitní elektrickým spotřebičům, které jsou součástí velké části českých domácností. Firma přišla na trh i s modely bezdrátových sluchátek, které si také získaly srdce mnohých uživatelů. Do jejich portfolia patří i model Sony WH-CH500, kterému se nyní budeme věnovat trochu podrobněji. Tato sluchátka mají jednoduchý až minimalistický design, se kterým se můžeme setkat i u jiných drátových i bezdrátových modelů sluchátek od této firmy. Díky tomu, že jsou vyrobené ze speciálního plastu, jsou velmi lehké a uživatelé nemají s jejich nošením velký problém.

Zjistit cenu

Pokud se na sluchátka podíváme z hudební stránky, zaujmou vás basy, které jsou předností těchto sluchátek. Ale i u vyšších a středních tónů sluchátka nezklamou a zažijete s nimi velmi dobrý hudební zážitek. Při připojování k mobilu nebo notebooku ocení kvalitní Bluetooth připojení, které umožňuje snadné a rychlé spárování. Ani uživatelé techniky od značky Apple nebudou zklamáni, protože tato sluchátka s jejich operačními systémy nemají sebemenší problém. Velkou nevýhodou sluchátek je velmi pomalé nabíjení, které trvá přes 4 hodiny. Sluchátka bohužel nemají tzv. fast fuel techniku, díky které lze zařízení z části nabít za relativně krátkou dobu.

VÝHODY:
 • nízká hmotnost
 • kvalitní hudební zážitek, zvláště basy
 • snadné párování

NEVÝHODY:
 • pomalé nabíjení

Závěr

 • Hledáte kvalitní sluchátka na dlouhý poslech hudby s nezaměnitelným designem? Poté byste měli sáhnout po bezdrátových sluchátkách Beats by Dr. Dre Solo3 Wireless, která kromě běžných uživatelů doporučují i profesionálové.
 • Toužíte po skladných sluchátkách, ke kterým můžete velmi snadno a rychle připojit mikrofon a vytvořit k nich ideální hrací pomůcku? Bezdrátová sluchátka Marshall Major III Bluetooth by neměla uniknout vaší pozornosti a v nejbližší době by se měla ocitnout ve vašem vlastnictví.
 • Posloucháte rádi na cestách hudbu a nechcete sluchátka dobíjet každou chvíli? Bezdrátový fešák Marshall Major II Bluetooth je pro vás se svou 37 hodinovou výdrží baterie skvělým parťákem.
 • Neradi nosíte na své hlavě velkou tíhu ale toužíte po kvalitním hudebním zážitku při poslechu hudby? Sáhněte po bezdrátových sluchátkách Sony WH-CH500, které jsou díky svému designu doslova lehké jako peříčko.

Důležité parametry bezdrátových sluchátek

 • Hmotnost zamyslete se i nad ní, protože sluchátka budete nosit na hlavě; pokud by byla hmotnost příliš vysoká mohou vás sluchátka po delší době nošení začít tlačit na hlavě a nošení se pak stane nepříjemným.
 • Citlivost tento parametr vyjadřuje, jak moc hlasitá sluchátka při poslechu budou; i drobné rozdíly v hodnotách citlivosti mohou být poměrně hodně znát, hlavně když porovnáváte jiné značky; dbejte na to, aby číslo nebylo příliš vysoké, protože by mohlo dojít k poškození sluchu při dlouhém poslechu hudby.
 • Kmitočet výrobce většinou uvádí maximální a minimální frekvenci reprodukovaného zvuku; rozpětí by mělo být do největší, ale pokud minimální kmitočet je pod 20 Hz a maximální nad 20 tisíci, je rozpětí příliš široké; člověk totiž frekvence mimo toto rozpětí neslyší.
 • Ovládání hlasitosti u většiny moderních bezdrátových sluchátek lze hlasitost ovládat pomocí malých tlačítek; tuto technickou vychytávku oceníte ve chvílích, kdy zařízení, ze kterého přijímáte zvuk, bude od vás více vzdáleno a nebude snadné přenastavit hlasitost na něm.
 • Způsob přenosu signálu – nejčastějším pomocníkem při přenosu zvukového signálu bývá Bluetooth; umožňuje přenos kvalitního signálu na poměrně dlouhou vzdálenost; některá sluchátka mají i jack na drát tak, že je možné je přetransformovat na klasická drátová.
 • Výdrž baterie – tento parametr je důležitý kvůli frekvenci nabíjení; většina sluchátek má výdrž baterie v řádu desítek hodin; u některých modelů se setkáte s rychlonabíjecími cykly, které vám umožní během několika minut nabít sluchátka na pár hodin.
 • Kompatibilita s operačními systémy – uživatelé operačních systémů Android a Windows se většinou nemusí vůbec strachovat, většina sluchátek je totiž s těmito systémy kompatibilní, výjimku tvoří starší modely od značky Beats; ale pro milovníky značky Apple je výběr sluchátek poněkud složitější záležitostí, pro ty jsou sluchátka od firmy Beats naopak jistotou, u ostatních značek je potřeba kompatibilitu před zakoupením sluchátek zkontrolovat.

Pokud vás zajímají jednotlivé parametry sluchátek, nebo pokud jste se rozhodli zvolit jiný typ sluchátek, než bezdrátová, můžeme vám doporučit náš test sluchátek 2018, ve kterém se problematice věnujeme podstatně šířeji.

Nejlepší bezdrátová sluchátka
5 (100%) 3 votes