Nejlepší fitness náramky 2019

 • Zajímá vás, jak vybrat fitness náramek, aniž byste se napálili?
 • Projděte si naše recenze fitness náramků a vyberte ten nejlepší!
 • Zjistěte, kde se dá koupit nejlevněji!

FItness náramky bez pozadí

Porovnání fitness náramků

Úvod

V dnešní době chytrých telefonů a všemožných vychytávek se zdá téměř nemyslitelné telefon nevlastnit. A stejně tak se toto přesvědčení vkrádá i mezi názory ohledně chytrých, neboli fitness náramků. Nenechte se zmást jejich často používaným názvem. Proto, aby jste si náramek mohli pořídit nemusíte být sportovec. Takový chytrý náramek je velmi přínosný i do běžného života.

Zařízení nejenže vám dokáže poskytnout například zaznamenání běhu pomocí GPS lokátoru, kontroluje vám tep, počítá kroky, nebo hlídá kvalitu spánku, ale také vám pomocí něj chodí upozornění o tom, co se děje u vás na telefonu. Při přijetí zprávy se pomocí bluetooth upozornění přenese na náramek a vy tak máte o všem přehled bez toho, aniž by jste museli mít telefon stále v ruce.

Nejlepší fitness náramek od 4 000 korun

Samsung Gear Fit 2 Pro

 • Pro koho je Samsung Gear Fit 2 Pro: Pro ty, kteří plánují náramek používat také při sportu. Pomocí zabudovaných aplikací lze sledovat aktivitu, spánek i fitness statistiky.
 • Proč koupit právě Samsung Gear Fit 2 Pro: Široké spektrum možností pro spárování s mobilními aplikacemi.
 • Proč jsme vybrali právě Samsung Gear Fit 2 Pro: Tento voděodolný náramek Gear Fit 2 Pro, vhodný jak pro plavání, běh, nebo tenis, tak pro běžný život, vás jistě na první pohled zaujme svým velkým displejem a přesto elegantním provedením.

Náramek je vybaven více než 3000 aplikacemi a ciferníky a čtyřmi základními, které vám umožňují sledovat vaši aktivitu, kterou zrovna vyžadujete monitorovat.  První aplikace je pro poměrně běžné použití – monitorování aktivity – jak dlouho jste v pohybu, nebo naopak v klidu, jak moc kvalitní máte spánek a také vám zobrazí základní fitness statistiky, jako je počet kroků.

 Zjistit cenu

Druhá aplikace vám nabízí vytvoření vlastního plánu trasy a následně můžete pozorovat, kde na trase se v danou chvíli pohybujete. Třetí aplikace vám dokáže kontrolovat počet přijatých a spálených kalorií a tím kontrolovat, v jaké jste kondici. Poslední aplikace vám nabízí připojit se k lidem, kteří sdílí vaše záliby ve fitness a sdílet s nimi vaše úspěchy, nebo si vytvářet osobní tréninkové plány.

Samsung Gear Fit 2 Pro

Výhody

Velký displej

Výkonné aplikace

Voděodolnost


Nevýhody

Nízká výdrž baterie

Rychlé zhasínání displeje

Občasné výpadky připojení s telefonem

Nejlepší fitness náramek do 4 000 korun

Garmin VívoSport

 • Pro koho je Garmin VívoSport: Pro toho, kdo hledá kvalitní chytrý náramek na sport a ocení přítomnost kvalitní GPS navigace, přičemž mu nevadí si připlatit.
 • Proč koupit právě Garmin VívoSport: Nenápadný a univerzální design, funkční vybavenost a velmi dobrý GPS lokátor.
 • Proč jsme vybrali právě Garmin VívoSport: Je odolný, funkčně vybavený, a v dané cenové kategorii na nás udělal nejlepší dojem.

Společnost Garmin je především výrobcem navigačních přístrojů. Nepřekvapí proto, že i její sportovní chytré hodinky bývají vybaveny GPS lokátorem. Je to i případ chytrého náramku Garmin VívoSport. Po stránce designu neurazí, ani příliš nezaujmou. Máte na výběr z celočerné varianty, která je univerzálnější, nebo z varianty černé v kombinaci s další barvou. Tělo náramku má rozměry 2,1 x 1,1 centimetru, hmotnost je nízká (24,1 g), takže ji na ruce příliš nepocítíte. Dodávány jsou ve dvou velikostech – S/M nebo L. Ovládání náramku je dotykové, nemá žádná tlačítka. Displej je krásně čitelný, má slušné rozlišení 72 x 144 pixelů a je hladký, takže se snáze ovládá. Navíc je transreflexní, takže není při sportu venku problém s čitelností ani za jasného dne.

Zjistit cenu

Náramek Garmin VívoSport disponuje vodotěsností až do tlaku 5 atmosfér. Můžete se s ním bez obav sprchovat nebo ho můžete vzít na plavání, na druhou stranu mu ale chybí funkce, které by plavání monitorovaly (což je podle nás trochu škoda). Po funkční stránce je tento náramek velmi bohatý, disponuje funkcí monitorování spánku, měřením kroků, snímáním tepu, nechybí mu GPS navigace či Bluetooth. Pomáhá vám monitorovat celodenní aktivity, lze ho spárovat s telefonem a případně využít třeba sledování absolvovaných tras v mobilu. Zbývá ještě baterie – ta je velmi dobrá a výrobce udává její výdrž na sedm dní. V praxi, při běžném použití, vydrží náramek pět dní bez nabíjení, a při použití GPS navigace zhruba 7 až 8 hodin, což jsou velmi dobrá čísla. Navíc lze nastavit vzhled, který vám ukazuje datum a stav baterie, takže vás její vybití nepřekvapí. My tento náramek můžeme jen doporučit.

Garmin VívoSport

Výhody

Bohaté funkční vybavení

Kvalitní GPS navigace

Dobrá výdrž baterie


Nevýhody

Složitější ovládání

Nejlepší fitness náramek do 2 000 korun

Huawei Band 3 Pro

 • Pro koho je Huawei Band 3 Pro určen: Tento výrobek je určený pro zákazníky, kteří si občas rádi zasportují, nebo hledají hodinky jen na běžné použití.
 • Proč Huawei Band 3 Pro koupit: Je to výjimečné spojení chytrých hodinek a fitness náramku
 • Proč jsme vybrali Huawei Band 3 Pro: Zejména po stránce funkčnosti znatelně převyšuje konkurenci.

Pokud hledáte chytrý náramek, který bude splňovat nároky běžného pracovního dne, a také monitorovat vaše sportovní výkony, je tento výrobek správná volba. Tento model se vám tak může stát stejně dobrým osobním trenérem jako pomocníkem při zobrazování notifikací z vašeho spárovaného smartphonu. Již nikdy nebudete muset lovit telefon po kapsách, když si budete chtít přečíst důležitou příchozí zprávu.

Zjistit cenu

Náramek se může honosit elegantním designem, který je zároveň jednoduchý a funkční. Ovládání je vskutku jednoduché a intuitivní, přístroj má podobně jako chytré telefony dotykový displej. Ten je 0,95 palců velký AMOLED s 2,5D skleněnou povrchovou úpravou. Za zmínku stojí také říct, že displej disponuje možností zobrazení celého barevného spektra, což v této cenové relaci rozhodně není samozřejmost. Baterie je dostačující a vydrží v chodu přibližně dvacet dní. Pro vaši sportovní aktivitu je také výrobek vybaven měřičem tepu či různými režimy sledující vaši konkrétní disciplínu. Na výběr je mimo jiné například běh či plavání.

Vhodná je jistě také voděodolnost až do 50 metrů a v této cenové kategorií se téměř nevyskytující GPS. Doprovodná mobilní aplikace vám pak poskytne veškerá data o vaší aktivitě. Díky snímači tepu můžete samozřejmě náramek používat pro monitorování vaší spánkové aktivity. Zařízení je natolik “inteligentní”, že vám může pomoci odhalit pro vás prozatím skryté spánkové poruchy. Jde v podstatě o standardní chytrý náramek rozšířený o řadu funkcí a hlavně barevný displej. Pro sportovce je to opravdu doplněk k nezaplacení. Na druhou stranu i člověk, který sportu příliš neholduje, může zařízení bez problému využít. Vždyť monitorování kvality spánku, ujité vzdálenosti či funkce “obyčejných” hodin jsou jistě užitečné a zajímavé pro každého.

Huawei Band 3 Pro velký

Výhody

GPS lokátor

Přehlednost displeje

Sportovní funkce


Nevýhody

Vyšší cena

Nenabízí příliš mnoho inovací

Nejlepší fitness náramek do 800 korun

Xiaomi Mi Band 3

 • Pro koho je Xiaomi Mi Band 3 určen: Tento výrobek je určený pro ty, kterým stačí u náramku jen základní funkce.
 • Proč Xiaomi Mi Band 3 koupit: Jde o spolehlivé a dobře zpracované zařízení za příznivou cenu.
 • Proč jsme vybrali Xiaomi Mi Band 3: Je to malý, kompaktní náramek se všemi potřebnými funkcemi pro nenáročného zákazníka.

Tento model od značky Xiaomi, která vyrábí vše od mobilních telefonů až po chytrou domácnost, ničím příliš nevybočuje z řady. Za nízkou cenu ale obsahuje vše, co je potřeba k běžnému použití – hodiny, krokoměr, snímač tepu, monitorování spánku a v neposlední řadě také možnost zobrazení notifikací. Upozornění vám mohou přicházet jak na telefonní hovor, nebo textovou zprávu, tak na upozornění sociálních sítí. Oproti předchozí verzi se dá také zobrazit obsah některých oznámení, můžete si tak například přečíst SMS.

Zjistit cenu

Design se oproti předchozí generaci jednoznačně výrazně zlepšil. Ovládaní je zde jednoduše provedeno kombinací jednoho stylového tlačítka a dotykového displeje. Zobrazovací panel je 0,75 palců velký černobílý OLED s příjemnými pozorovacími úhly. Baterie tohoto náramku se směle může porovnávat s dražšími kousky, vydrží bez nabití až dvacet dní. Tento náramek má také vysoce přesný a citlivý krokoměr. Nestane se vám tak, že pohybem ruky nechtěně uděláte krok, jako to bývá u jiných výrobků. Notifikační vibrace jsou jemné, ale nepřehlédnutelné. Bohužel jde o jedinou formu upozornění na sebe, výrobek totiž nedisponuje reproduktorem.

Pro sportovce je tu také monitorování určitých disciplín, jako je cvičení nebo běhání. Mezi výjimečné a užitečné funkce patří zvednutí ruky pro zapnutí displeje náramku, možnost zobrazení počasí na tři dny dopředu či odemykaní telefonu s pomocí propojení mezi náramkem a mobilem. Také tento výrobek se i přes svou nízkou cenu může pyšnit voděodolností a schopností vydržet tlak až 5 ATM. Je to náramek patřící do kategorie těch úplně nejlevnějších, když nebereme v potaz opravdu podezřelé výrobky. V mnohém se ale vyrovná či dokonce předčí daleko dražší modely. Jediná věc, co jistě zamrzí, je ovšem vzhledem k ceně pochopitelná absence GPS. Jde o velmi dobré zařízení, které se bude hodit víceméně každému.

Xiaomi Mi Band 3 velký

Výhody

Nízká cena

Možnosti použití

Design


Nevýhody

Absence GPS

Problémy se spárováním s některými chytrými telefony

Horší čitelnost displeje na slunci

Závěr

 • Jako nadupaný sportovní náramek vám můžeme doporučit Samsung Gear Fit 2 Pro.
 • Pokud hledáte hodinky, které zvládají všechny základní funkce, doporučujeme Garmin VívoSport, nebo Xiaomi Mi band 3 jako levnější alternativu s o trochu méně možnostmi.
 • Jako zlatou střední cestu mezi fitness a chytrými hodinkami doporučujeme Huawei Band 3 Pro

Důležité parametry fitness náramků

 • Zda náramek má snímač tepu – pro monitorování spánku, aktivity i sportovních výkonů je nutný
 • Zabudovaná GPS je důležitá zejména pokud jste například vášnivý běžec. Bez GPS v náramku vám neumožní sledovat vaši trasu.
 • Typ připojení bluetooth  jedna z věcí na kterou si dát pozor a předem si zjistit, zda je daný náramek schopen propojit se s vaším mobilním zařízením.
 • Typ displeje a jeho velikost
 • Výdrž baterie – v dnešní době jsme sice zvyklí nabíjet si naše mobilní zařízení každou noc, ale v rámci sledování spánku, nebo přes den vaší aktivity je samozřejmě lepší, když náramek za celý měsíc téměř nemusíte sundat.
 • Design – aby byl fitness náramek pokud možno stylový a byste se za něj mezi lidmi nemuseli stydět.

Nejlepší fitness náramky
5 (100%) 3 votes
Váš pomocník