Nejlepší fitness náramky 2019

 • Zajímá vás, jak vybrat fitness náramek, aniž byste se napálili?
 • Projděte si naše recenze fitness náramků a vyberte ten nejlepší!
 • Zjistěte, kde se dá koupit nejlevněji!

FItness náramky bez pozadí

Porovnání fitness náramků

Úvod

V dnešní době chytrých telefonů a všemožných vychytávek se zdá téměř nemyslitelné telefon nevlastnit. A stejně tak se toto přesvědčení vkrádá i mezi názory ohledně chytrých, neboli fitness náramků. Nenechte se zmást jejich často používaným názvem. Proto, aby jste si náramek mohli pořídit nemusíte být sportovec. Takový chytrý náramek je velmi přínosný i do běžného života.

Zařízení nejenže vám dokáže poskytnout například zaznamenání běhu pomocí GPS lokátoru, kontroluje vám tep, počítá kroky, nebo hlídá kvalitu spánku, ale také vám pomocí něj chodí upozornění o tom, co se děje u vás na telefonu. Při přijetí zprávy se pomocí bluetooth upozornění přenese na náramek a vy tak máte o všem přehled bez toho, aniž by jste museli mít telefon stále v ruce.

Nejlepší fitness náramek od 4 000 korun

Samsung Gear Fit 2 Pro

 • Pro koho je Samsung Gear Fit 2 Pro: Pro ty, kteří plánují náramek používat také při sportu. Pomocí zabudovaných aplikací lze sledovat aktivitu, spánek i fitness statistiky.
 • Proč koupit právě Samsung Gear Fit 2 Pro: Široké spektrum možností pro spárování s mobilními aplikacemi.
 • Proč jsme vybrali právě Samsung Gear Fit 2 Pro: Tento voděodolný náramek Gear Fit 2 Pro, vhodný jak pro plavání, běh, nebo tenis, tak pro běžný život, vás jistě na první pohled zaujme svým velkým displejem a přesto elegantním provedením.

Náramek je vybaven více než 3000 aplikacemi a ciferníky a čtyřmi základními, které vám umožňují sledovat vaši aktivitu, kterou zrovna vyžadujete monitorovat.  První aplikace je pro poměrně běžné použití – monitorování aktivity – jak dlouho jste v pohybu, nebo naopak v klidu, jak moc kvalitní máte spánek a také vám zobrazí základní fitness statistiky, jako je počet kroků.

 Zjistit cenu

Druhá aplikace vám nabízí vytvoření vlastního plánu trasy a následně můžete pozorovat, kde na trase se v danou chvíli pohybujete. Třetí aplikace vám dokáže kontrolovat počet přijatých a spálených kalorií a tím kontrolovat, v jaké jste kondici. Poslední aplikace vám nabízí připojit se k lidem, kteří sdílí vaše záliby ve fitness a sdílet s nimi vaše úspěchy, nebo si vytvářet osobní tréninkové plány.

Samsung Gear Fit 2 Pro

Výhody

Velký displej

Výkonné aplikace

Voděodolnost


Nevýhody

Nízká výdrž baterie

Rychlé zhasínání displeje

Občasné výpadky připojení s telefonem

Nejlepší fitness náramek do 4 000 korun

Garmin VívoSport

 • Pro koho je Garmin VívoSport: Pro toho, kdo hledá kvalitní chytrý náramek na sport a ocení přítomnost kvalitní GPS navigace, přičemž mu nevadí si připlatit.
 • Proč koupit právě Garmin VívoSport: Nenápadný a univerzální design, funkční vybavenost a velmi dobrý GPS lokátor.
 • Proč jsme vybrali právě Garmin VívoSport: Je odolný, funkčně vybavený, a v dané cenové kategorii na nás udělal nejlepší dojem.

Společnost Garmin je především výrobcem navigačních přístrojů. Nepřekvapí proto, že i její sportovní chytré hodinky bývají vybaveny GPS lokátorem. Je to i případ chytrého náramku Garmin VívoSport. Po stránce designu neurazí, ani příliš nezaujmou. Máte na výběr z celočerné varianty, která je univerzálnější, nebo z varianty černé v kombinaci s další barvou. Tělo náramku má rozměry 2,1 x 1,1 centimetru, hmotnost je nízká (24,1 g), takže ji na ruce příliš nepocítíte. Dodávány jsou ve dvou velikostech – S/M nebo L. Ovládání náramku je dotykové, nemá žádná tlačítka. Displej je krásně čitelný, má slušné rozlišení 72 x 144 pixelů a je hladký, takže se snáze ovládá. Navíc je transreflexní, takže není při sportu venku problém s čitelností ani za jasného dne.

Zjistit cenu

Náramek Garmin VívoSport disponuje vodotěsností až do tlaku 5 atmosfér. Můžete se s ním bez obav sprchovat nebo ho můžete vzít na plavání, na druhou stranu mu ale chybí funkce, které by plavání monitorovaly (což je podle nás trochu škoda). Po funkční stránce je tento náramek velmi bohatý, disponuje funkcí monitorování spánku, měřením kroků, snímáním tepu, nechybí mu GPS navigace či Bluetooth. Pomáhá vám monitorovat celodenní aktivity, lze ho spárovat s telefonem a případně využít třeba sledování absolvovaných tras v mobilu. Zbývá ještě baterie – ta je velmi dobrá a výrobce udává její výdrž na sedm dní. V praxi, při běžném použití, vydrží náramek pět dní bez nabíjení, a při použití GPS navigace zhruba 7 až 8 hodin, což jsou velmi dobrá čísla. Navíc lze nastavit vzhled, který vám ukazuje datum a stav baterie, takže vás její vybití nepřekvapí. My tento náramek můžeme jen doporučit.

Garmin VívoSport

Výhody

Bohaté funkční vybavení

Kvalitní GPS navigace

Dobrá výdrž baterie


Nevýhody

Složitější ovládání

Nejlepší fitness náramek do 2 000 korun

Huawei Band 2 Pro

 • Pro koho Huawei Band 2 Pro: Těm, kteří si občas rádi zasportují, nebo hledají hodinky jen na běžné použití.
 • Proč koupit právě Huawei Band 2 Pro: Je to zlatý střed mezi chytrými hodinkami a fitness náramkem.
 • Proč jsme vybrali právě Huawei Band 2 Pro: Výkonný náramek za příznivou cenu.

Pokud hledáte hodinky, které budou splňovat nároky každodenního života a také monitorovat vaše sportovní výkony, potom jsou tyto hodinky přímo pro vás. Tato zlatá střední cesta se vám stane jak osobním trenérem, tak pomocníkem na zobrazování příchozích hovorů a textových zpráv.

Zjistit cenu

Pro sport vhodná voděodolnost a zabudovaná GPS je jistě velkým plusem. Kromě toho však náramek samozřejmě nabízí i monitorování tepové frekvence, která je potřeba pro zaznamenání sportovních výkonů. A že žádné nepodáváte? Možná je to kvůli špatnému dýchání, se kterým vám náramek také pomůže – stačí se jen řídit jeho instrukcemi.Doprovodná mobilní aplikace vám poskytne veškerá data o vaší aktivitě. Díky snímači tepu vám samozřejmě náramek umožňuje monitorovat váš spánek. Co může být trochu omezující je fakt, že náramek je trochu těžší a po delším čase ho na ruce cítíte. Na druhou stranu se nelepí ani na zpocenou ruku, což není u běžných fitness náramků zdaleka samozřejmé.

Huawei Band 2 pro

Výhody

 • GPS lokátor
 • Doprovodná aplikace s přehledem dat
 • Velká výdrž baterie


Nevýhody

 • Nelze propojit s bluetooth verzí 6.0
 • Špatně čitelný displej na slunci
 • Těžko zapínatelný pásek

Nejlepší fitness náramek do 800 korun

Xiaomi Mi band 2

 • Pro koho Xiaomi Mi band 2: Pro ty, kterým stačí u náramku jen základní funkce.
 • Proč koupit právě Xiaomi Mi band 2: Za nízkou cenu plní své povinnosti na jedničku.
 • Proč jsme vybrali právě Xiaomi Mi band 2: Malý, kompaktní náramek se všemi potřebnými funkcemi.

Tento malý chytrý náramek je spojením všech základních funkcí chytrých hodinek. Za nízkou cenu obsahuje vše, co je potřeba k běžnému použití – hodiny, krokoměr, snímač tepu, monitorování spánku a v neposlední řadě také, po propojení s mobilním zařízením, i upozornění. Upozornění vám mohou přicházet jak na telefonní hovor, nebo textovou zprávu, tak na upozornění sociálních sítí.

Zjistit cenu

Designem nejspíše nezaujmou, jsou ale poměrně neutrální a rozhodně neurazí. Navíc se hodí ke každému oblečení a jsou velmi lehké, takže vás na ruce nijak nezatěžují ani neomezují. Nejsou složité na ovládání, navíc mají baterii, která vydrží v chodu měsíc (to je však dané tím, že nejsou natolik výkonné a složité, jako výše zmíněné modely a nevyžadují tedy tolik energie). Odpadá tím časté nabíjení. Často je tento náramek zmiňován v souvislosti s jedním z nejpřesnějších krokoměrů na trhu, vibrace jsou jemné, ale nepřehlédnutelné. Souvisí s tím ale fakt, že hodinky nemají  reproduktor a zvuku se od nich nedočkáte. Stejně tak je škoda, že náramek neměří další aktivity, jako je třeba plavání. Na druhou stranu, za takovou cenu bychom to od nich nemohli chtít. Základní potřeby uživatele rozhodně uspokojí.

Xiaomi Mi band 2

Výhody

Hmotnost

Nízká cena

Velmi vysoká výdrž baterie


Nevýhody

Pouze základní funkce

Nemá reproduktor – upozornění vibrací

Absence GPS

Závěr

 • Jako nadupaný sportovní náramek vám můžeme doporučit Samsung Gear Fit 2 Pro.
 • Pokud hledáte hodinky, které zvládají všechny základní funkce, doporučujeme Garmin VívoSport, nebo Xiaomi Mi band 2 jako levnější alternativu s o trochu méně možnostmi.
 • Jako zlatou střední cestu mezi fitness a chytrými hodinkami doporučujeme Huawei Band 2 Pro

Důležité parametry fitness náramků

 • Zda náramek má snímač tepu – pro monitorování spánku, aktivity i sportovních výkonů je nutný
 • Zabudovaná GPS je důležitá zejména pokud jste například vášnivý běžec. Bez GPS v náramku vám neumožní sledovat vaši trasu.
 • Typ připojení bluetooth  jedna z věcí na kterou si dát pozor a předem si zjistit, zda je daný náramek schopen propojit se s vaším mobilním zařízením.
 • Typ displeje a jeho velikost
 • Výdrž baterie – v dnešní době jsme sice zvyklí nabíjet si naše mobilní zařízení každou noc, ale v rámci sledování spánku, nebo přes den vaší aktivity je samozřejmě lepší, když náramek za celý měsíc téměř nemusíte sundat.
 • Design – aby byl fitness náramek pokud možno stylový a byste se za něj mezi lidmi nemuseli stydět.

Nejlepší fitness náramky
5 (100%) 1 vote
Váš pomocník