Nejlepší korektory 2023

  • Projděte si s námi, podle čeho musíte vybírat ten nejvhodnější korektor.
  • Prohlédněte si s námi hodnocení těch nejlepších a jejich výhody a nevýhody.
  • Vyberte si pro svou pleť to nejlepší.

Korektory bez pozadí 1

Nejlepší korektory:

Tělové korektoryBarevné korektory
Urban Decay Stay Naked Concealer Avène Couvrance
97%
96%
Plná verze

Mini verze

Zjistit cenu
  • Vysoce krycí korektor s vynikající výdrží a snadnou manipulací
  • Velké množství odstínů a podtónů
  • Produkt je vhodný i pro starší typy pleti
  • Vysoké krytí, SPF 20
  • Obsah vitamínu E
  • Příjemná aplikace
  • Vysoká cena
  • Díky tyčince časově náročnější zapracování do pleti
  • Tuhé korektory je nutné přesněji umístit než tekuté

Úvod

Jestliže existuje něco jako top produkty pro dokonalý make-up, jistě mezi nimi nebude chybět jeden drobný, ale nepřehlédnutelný zázrak. Pomocník, jenž přidá unavené tváři po flámu 2 až 4 hodiny spánku, ten, který skryje pár červených žilek a pupínků či sjednotí pleť, rozzáří, projasní i omladí. Toto tajemství široká veřejnost nazývá KOREKTOREM. V tomto článku se tedy budeme věnovat mnohým parametrům a vlastnostem korektoru, jako krytí, výdrž, „spolupráce“ s pletí, dostupnost na trhu i cena. Jednodušeji řečeno, zkusíme vás seznámit se všemožnými druhy korektorů a jejich vlastnostmi, které od korektoru můžete čekat, a od výrobce požadovat, rovněž přidáme přehled těch, jež se osvědčily a stojí za zkoušku.

zpět do menu ↑

Rozdělení korektorů

Obdobně jako u jiných produktů existuje mnoho forem, provedení i odstínových škál a konzistencí i u korektorů. Z čeho všeho tedy můžeme my ženy vybírat?  A jakými způsoby jej můžeme použít a k čemu? To se dozvíte, pokud budete ještě chvíli číst.

Barevné a tělové korektory

Tohoto dělení si všimnete v obchodě na první pohled. Buď můžete pořídit tělové korektory nebo jejich barevné varianty (nejčastěji levandulové, zelené nebo žluté). Toto rozdělení jsme se rozhodli využít i pro náš test.

zpět do menu ↑

Test tělových korektorů

Tělové korektory se nejčastěji používají k projasnění či zakrytí drobných nedokonalostí pleti, v případě nouze se dají využít jako „make-up“ nebo mohou pomoci zlepšit krytí make-upu. Pro odstíny těchto korektorů platí obdobná pravidla, jako pro make-upy, měli bychom dbát na správný výběr podtónu, i odstínu. Pokud chceme použít korektor pro zlepšení krycí schopnosti make-upu, zakrytí drobných nedokonalostí pleti, či jejím sjednocení, je vhodné zvolit korektor barvy shodné s vaší pletí, tedy v podstatě barvy make-upu. Chceme-li produkt použít k projasnění pleti (zesvětlení konkrétních částí obličeje), kvůli probuzenějšímu vzhledu či lepšímu „3D efektu“, který je občas nutné trochu zvýraznit či jemně poupravit po použití silně krycího make-upu, či pro docílení atraktivnějšího vzhledu, použijeme o trošičku světlejší korektor, než odpovídá nošenému make-upu (s volbou světlejšího odstínu je třeba zacházet opatrně, jinak se z vysněného svěžího looku může stát spíš panda), tento trend je často spojován konturováním. Pokud konturujete, je umístění tmavé barvy naprosto zásadním parametrem, který má většinovou zásluhu na úspěšnosti tohoto módního trendu. Nevhodné umístění korektoru pod oči může u některých členů populace ještě více zvýraznit unavené, tmavé kruhy. Tento neblahý fakt se dá ve většině případů eliminovat vytvořením „trojúhelníků“ namísto oblouku pod okem, kdy jednu stanu trojúhelníku umístíme pod oko, a druhou vedeme podél nosu.

Catrice Camouflage NYX Professional Makeup High Definition Studio Photogenic MAC Studio Benefit Cosmetics Boiing Cakeless NARS Radiant Creamy Concealer Urban Decay Stay Naked Concealer Maybelline Instant Anti Age Eraser
Náhled:
Cena: Zjistit cenu Zjistit cenu Základní verze

Tmavá verze

Zjistit cenu Plná verze

Mini verze

Plná verze

Mini verze

Zjistit cenu
Výhody: Dobrá výdrž, snadná aplikace, skvělá cena, příjemný na pleti, dobré krytí, nezalézá do vrásek Lehká textura, přirozený, příjemný korektor, se kterým se skvěle pracuje, pořídíte jej za příjemnou cenu, vhodnější na léto Snadná aplikace, výhody paletky oceníte jak v zimě, tak i v létě, kdy vám i přes změnu odstínu pleti pravděpodobně bude stačit tatáž paletka, paletka je rovněž navržena i na krémové konturování Vysoce krycí korektor s velkou škálou odstínů, produkt je vhodný i pro sušší pleť, příjemná našlehaná textura Velmi bohatý výběr odstínů, kde si dle mého názoru vybere úplně každý, nevysušuje a nezalézá so vrásek, lze pořídit i mini verzi vhodnou na cestování či osobní otestování produktu Vysoce krycí korektor s vynikající výdrží a snadnou manipulací, v nepřeberném množství odstínů a podtónů si zvládne vybrat každý make-up nadšenec i amatér, produkt je vhodný i pro starší typy pleti a stačí jej opravdu málo pro docílení skvělého vzhledu Spolehlivě zakrývá tmavé kruhy pod očima, vyhlazuje jemné linky, dodává pleti přirozený a zářivý vzhled.
Nevýhody: Malý výběr odstínů Slabší krytí Vysoká cena, nejspíše jako každý uživatel spotřebujete určité odstíny rychleji než jiné a některé možná nevyužijete nikdy Produkt vyžaduje rychlou manipulaci, jelikož se rychle „zamyká“ a může tedy vytvořit hutnější vrstvu Vysoká cena, voděodolnost může být v některých případech i nevýhodou Vysoká cena Hustší konzistence, těžší nanášení aplikátorem.
Poznámky: S korektorem se velmi dobře pracuje jak s pomocí štětce, tak i při použití houbičky, stačí i velmi malé množství, jde o nejlepší korektor vzhledem k poměru cena:výkon, svými vlastnostmi je schopen se vyrovnat mnoha korektorům v cenové kategorii okolo 1000 Kč, a mnohé z nich i hravě předčí. Vadí mi pouze jedna věc, když se v létě opálím, je pro mou pleť korektor buď příliš světlý, nebo mi tmavý a odstínově nesedí Lehká textura není vhodná pro zakrytí širokého spektra nedokonalostí, podtóny korektorů se mi zdají spíše teplé či neutrální, uvítala bych i chladný podtón Korekční paletka je skvělá nejen na korekci nedokonalostí, ale také na krémové konturování, výhodou je rovněž široká škála barev, se kterými se dá doslova kouzlit, pokud ovšem víte jak, jelikož jde o paletku, nejspíš vám vždy zbudou některé nevyužité odstíny, platíte tedy i za produkt, který vám asi zbude Z odstínů si vyberou jak bledulky, tak i kakaové krásky, dle mého názoru se jedná o jeden z TOP korektorů. Korektor obsahuje veliké množství pigmentu a velmi dobře se s produktem pracuje, únava je pryč během pár minut a korektor na pleti drží a ani se nehne, jelikož jde o korektor voděodolný, může být problematické zapracování pomocí houbičky. Jde spíše o hutnější korektor. Obdobnou práci zastane i levnější alternativa, a to konkrétně Catrice Camouflage, vzhledem k ceně doporučuji zakoupit korektor nejprve ve verzi miniatury. Korektor je ideální pro použití pod očima či na malé části pleti. Na pleti je lehký a dobře se roztírá.
Tělové korektory

Tipy pro použití tělových korektorů

Chcete docílit svěžího looku, či si takzvaně přidat dvě až tři hodinky spánku, nebo jen zakrýt kruhy pod oky? Vezte, že klíčovým produktem je právě korektor. Zvolte korektor, jenž je malinko světlejší než vaše pleť, a naneste jej pod oči na váš make-up. Někdo preferuje jen pár nepatrných teček nanesených ve formě obloučku, které následně ztrácí tahy vedené směrem ke spánku i dolů pod oči (některým jedincům však tato metoda již zmíněné otoky spíše zvýrazní). Druhý způsob je trochu náročnější na spotřebu korektoru, nikoliv však na techniku a je dle mého názoru vhodný téměř pro každého. Korektor naneste ve formě dvou trojúhelníků (pod každé oko jeden), jednu hranu těsně pod oko a druhou podél nosu, a pak už jen stačí korektor rozetřít do ztracena a zapudrovat. Pokud jsou tmavé kruhy i nadále vidět, je třeba se o ně „postarat ještě před nanesením make-upu a takzvaně je „zneutralizovat“ pomocí barevného korektoru (vhodné jsou oranžové či načervenalé odstíny), poté stačí jen nanést make-up a dokončit výsledný look, tak jak jste zvyklá. Pokud se bojíte, že použijete moc produktu, zapracujte jej houbičkou, vyhnete se tak snáze velkému nánosu na pleti, jež vypadá jako omítka.

Trápí-li vás nedokonalosti pleti jako jsou červená místečka, nevzhledné barevné skvrnky či jiné drobné problémy, použijte korektor lokálně před nanesením make-upu. Pro lepší zapracování produktu zkuste použít vlastní prsty. Tmavší barvy obecně kryjí lépe. Pokud máte dobrý make-up, můžete si dovolit použít korektor, který je o kousíček tmavší než vy (o jeden odstín), ten lépe překryje nedokonalost a váš make-up poté sjednotí celý obličej. (Já sama ale tuto metodu používám velmi nerada, jelikož je dle mého názoru lepší najít korektor mého odstínu a trochu více se snažit při zapracování, případně i nedokonalost přiznám, než abych riskovala nejednotné líčení. Holt výběr odstínů korektorů není v u všech značek tak široký, abychom si tuto metodu mohly dovolit často aplikovat.)

zpět do menu ↑

Test barevných korektorů

Barevné korektory mohou být skvělým sluhou, ale špatným pánem, proto je třeba s nimi zacházet opatrně. Jsou vhodné pro redukci červených míst na pokožce, k projasnění pleti, zredukování šedých skvrnek a jako maskování tmavých kruhů u očí atd. Rovněž je dobré přemýšlet nad vrstvou, kterou na kůži aplikujete. Mnohdy ve snaze zakrýt nějakou nedokonalost určité ženy opravdu nešetří barevným korektorem (tento problém se většinou týká zeleného korektoru), později jej bohužel nejsou schopny dostatečně překrýt make-upem a spíše, než aby nedokonalost skryly, ještě více na ni upozorní, či nanesou vrstvu připomínající spíše omítkou, než přirozenou a zdravou tvář. Korektor je dobré používat jako nástroj k potlačení a upozadění nedokonalostí, ne jako počítačový photo-shop, i když jsou jeho schopnosti velké, pamatujme na to, že není všemocný. Krom nanesené vrstvy je dobré hlídat si u určitých partií obličeje také tvar a umístění barevného zázraku (viz konturování, projasnění očí výše). Barevné korektory se používají pod make-up, jejich cílem je „sjednotit“ pleť, s trochou nadsázky lze říci, že se snažíme vytvořit jednotně barevnou plochu, na kterou se nám bude malovat tak dobře jako na čisté plátno (a ti zkušenější dokážou dokonce myslet i dopředu, a pozměnit určité křivky svého obličeje pomocí kontur a korektoru tak, že po nanesení make-upu zjistíte, že před vámi stojí docela jiný člověk).

NYX Professional Makeup Color Correcting Avène Couvrance Bourjois 123 Perfect Dermacol Corrector Palette Catrice Allround
Náhled:
Cena: Zjistit cenu Zjistit cenu Zjistit cenu Zjistit cenu Zjistit cenu
Výhody: Velmi příjemná skladba odstínů i konzistence krémových korektorů, s paletkou se příjemně pracuje a výsledný look vypadá velmi hezky Vysoké krytí, příjemná aplikace, obsah vitamínu E, SPF 20, odolné vůči potu (a otěru), vhodné pro citlivou pleť Dobře sjednocuje různé odstíny pleti, matný finiš, lehké nanášení, ideální konzistence, přirozený vzhled, neucpává póry. Výborně zakrývá nedokonalosti a rozjasňuje konkrétní místa pleti, rychlá a jemná aplikace, vhodný pro všechny typy pletí. Krémová konzistence usnadňuje nanášení, možnost míchat odstíny, dobře překrývá mírně červená místa a oblasti okolo očí, navíc za solidní cenu.
Nevýhody: Jelikož se jedná o paletku, pravděpodobně vám vždy nějaké odstíny zbudou, a část produktu tedy vyhodíte Díky tyčince časově náročnější zapracování do pleti, tuhé korektory je nutné přesněji umístit než tekuté, jejich ztrácení trvá déle a je náročnější Nevhodný pro suchou a citlivou pleť. Korekční odstíny nemusí každému vyhovovat, navíc může zvýrazňovat vrásky a má menší výdrž. Zakrývá i jemné linie pleti, odstíny mají slabší pigmentaci.
Poznámky: Zelená je velmi pigmentovaná, je třeba s ní zacházet opatrněji, na zakrytí stačí i velmi slabá vrstvička, při silnější vrstvě se špatně překrývá make-up Jedná se o kvalitní korektor, kterým se dobře pracuje a obsahuje pěkné odstíny pro plnění dané funkce, je vhodný pro podrážděná a zarudlá místa, je šetrný k pleti Korektor je dobrý na každodenní použití, někomu nicméně nemusí stačit výběr barev. Paletka korektorů od Dermacolu je správnou volbou pro ženy, které preferují střední krytí a přirozený finiš. Výborně se hodí na oblasti pod očima. Paletka je vhodná pouze pro slabší překrytí nedokonalostí a lehké úpravy vzhledu, s většími nedokonalostmi si spíše neporadí. Některé odstíny nemají až takové využití.

Tipy pro použití barevného korektoru

Pokud hodláte používat barevné korekce, je dobré vědět o základním principu, na kterém barevné korekce fungují, a proto si uděláme krátkou a jednoduchou exkurzi do fyziky. Pokud chcete potlačit určitou barevnou nedokonalost, obvykle budete hledat korektor, jenž má tzv. doplňkovou (komplementární) barvu, tedy pro korekci problematického tónu bude použita protilehlá barva v „magickém“ kruhu, jehož obrázek se u tohoto textu nachází (spektrální kruh). Proto se červená neutralizuje zelenou, žlutá fialovou atd. Mnoho barev má obdobné vlastnosti, volba té nejvhodnější záleží na vaší pleti.

  • Broskvový korektor je určen k neutralizaci tmavých kruhů a fialových tónu pleti.
  • Fialový (někdy rovněž nazývaný levandulový) korektor pomáhá potlačit slabost pleti, tedy vyvážení žlutých tónů.
  • Růžový korektor vám projasní unavenou pleť.
  • Žlutá barva korektoru snižuje pigmentaci a tmavé skvrnky, většinou způsobené sluncem.
  • Béžový (většinou pleťový korektor) napomáhá k sjednocení obličeje a skrývá nedokonalosti pleti, jako jsou pigmentové skvrnky, jizvičky a jiné vady pleti.
  • Barva oranžová se hodí pro neutralizaci tmavých kruhů u tmavších odstínů pokožky, dá se rovněž použít i k potlačení modrých tónů.
  • Korektor modré barvy je vhodný pro skrytí žilek.
  • Zelený neutralizuje zarudnutí pleti a rozšířené žilky.
  • Bílý korektor není příliš hojně vyráběný, pokud se vám ale poštěstí na jej sehnat, oceníte jej především pro rozjasnění vaší pleti.

Používání barevných korektorů je zábava. Kam mám ale korektor nanést? Doporučuji se posadit na chvíli před zrcadlo a zkusit se zadívat na to, kde by mi mohla která barva pomoci, a poté metodou pokus-omyl pokračovat tak dlouho, dokud nedosáhnu požadovaného výsledku. Pamatujte, že celkový výsledek, tedy úspěch či neúspěch, se ukáže až po nanesení make-upu, některé barvy jsou velmi pigmentované a je třeba s nimi zacházet opatrněji, jelikož se těžko překrývají make-upem, mějte na paměti, že chcete „zneutralizovat“ nežádoucí barvu, nikoliv změnit pleť do nepřirozeného odstínu.

Barevné korektory
Barevné korekce

zpět do menu ↑

Osvědčené značky

Osvědčené produkty a značky si po delší dobu drží dobré jméno a vysoké procento spokojenosti u širokého počtu zákazníků.

zpět do menu ↑

Jak vybrat korektor?

Paletky x jednotlivé korektory

Jistě dobře víte, že korektor se dá sehnat, jak ve formě jednotlivých konkrétních odstínů (mono), tak i jako seskupení vícero barev (paletka). Jako u každé jiné kategorie zde existují výhody i nevýhody, kterým se právě teď budeme věnovat. Pokud chcete koupit korektor s jedním konkrétním odstínem, dbejte na vhodný výběr daného produktu. Výhodou je především to, že kupujete konkrétní odstín, který by vám měl sedět, tedy měla byste být schopna celý korektor vypotřebovat (případně jen při opálení dokoupíte další odstín), a nemělo by se stát, že ve vašem šuplíku bude ležet barva, která vám nesedne nebo je určena k řešení problémů, které nemáte. Paletky jsou vhodné jak pro začátečníky, kteří ještě neví, jaký odstín je pro ně ten nejvhodnější, tak i pro osoby, které rády líčí druhé, nebo používají korektory komplexněji, tedy pro osoby, které ocení jistou variabilnost a komplexnost paletek.

I korektor se dá využít jako multifunkční produkt. Pokud sáhnete po korektoru, který nesplyne dostatečně s vaší pletí, nebo vám v paletce zbude na první pohled nepoužitelný odstín, nemusí vést jeho cesta ihned do odpadkového koše. Právě tento „nežádoucí“ odstín může být využit jako podkladová báze pro oční stíny, můžete využít v podstatě jakýkoliv korektor, barevný tělový, tmavý i světlý. Stačí jen nanést malé množství korektoru na víčka a rozetřít jej do ztracena a pěkně produkt zapracovat do pleti (pokuste se korektor nanášet ve tvaru požadovaného výsledného tvaru líčení), pak už stačí jen nanést stíny. Určité odstíny korektorů jsou použitelné i jako krémová kontura. Pokud se rozhodnete produkt použít právě za tímto účelem, pamatujte na výběr vhodného odstínu, preferujte spíše chladné tóny, a nezapomeňte na vhodné umístění kontury a následné zafixování krémové kontury pomocí vhodného pudrového produktu.

Kontury
Odstíny
Konzistence

Dle konzistence

I korektory mají různé konzistence, existují tuhé korektory, hutné, lehké, našlehané… Proč věnovat pozornost konzistenci korektoru? Každá pleť vyžaduje malinko jiný přístup a trochu jiné vlastnosti produktu. Hutnější, a tedy i většinou těžší korektory obsahují často velké množství pigmentu, je snadné s nimi dosáhnout vysokého krytí, jelikož jsou hustší, na pleti vytvoří poměrně silnou vrstvu, což může vést k takzvanému „kejky“ efektu (korektor s pletí nesplyne a na pokožce „sedí“, výsledkem je nevzhledná a nepřirozená masa hmoty, jejíž budoucí minuty mají v čáře osudu napsané: odličovač). Mnohé vysoce pigmentované korektory a také levné korektory mají tendenci na pleti „cestovat“, cílovou destinací se nejčastěji stávají vrásky a suchá místečka, které zvýrazňují. Lehké korektory sice nezakryjí tolik jako ty hutné, ale jejich přítomnost na pleti je mnohem přirozenější a nedostatky nejsou tak zřetelné.

Ideální konzistence korektoru dle většiny make-up komunity je našlehaný, spíš lehoučký korektor s dostatkem pigmentu. Ideální korektor dobře kryje, neslévá se do vrásek, dobře se s ním manipuluje a k výslednému efektu stačí i malé množství, na pleti je příjemný a vydrží ideálně celý den.

Pokud patříte k ženám, jež oplývají zkušenostmi života, a tedy i nějakými drobnými vráskami způsobené radostmi i strastmi, jsou vaše nároky na výběr korektoru jistě vyšší a hledání toho ideálního pomocníka složitější. Trápí-li vás zalézání korektoru do vrásek, vyhledávejte produkty lehčího charakteru i za cenu nižšího krytí, na pleť nanášejte jen malé množství hmoty a dobře ji zapracujte do pokožky (použijete-li houbičku, vyhnete se nanesení přílišného množství produktu, houbička přebytek odsaje).

Kdo z nás by netoužil mít dokonalé fotky a perfektní pleť? V dnešní době focení a sociálních sítí si mnohé slečny, ale i chlapci, pomáhají make-upem k dokonalejším obrázků sebe sama. U takovýchto „insta“ fotografií jsou často použity hutné těžké korektory, které pomocí vysoké koncentrace pigmentu „vyretušují“ celou škálu nedokonalostí. K výsledné fotografii už pak stačí jen vhodné světlo s ideálním úhlem tváře a hle, v reálném životě vás nikdo nepozná. Mnozí uživatelé sociálních sítí bohužel nezůstali jen u make-upu a k lepšímu vzhledu si dopomáhají technologiemi (photo-shop), nebuďte zoufalí, pokud vám ani make-up nepomůže k té nejdokonalejší fotce, dokonalé fotky nejsou dělány jen pomocí make-upu, technika zde má nemalou úlohu. Hutné korektory jsou tedy vhodné na krátkou chvilku, ne na běžné nošení, po chvíli se korektor začne na pleti posouvat, otírat a mizet z určitých míst, což vede k nerovnoměrnému a nevzhlednému efektu, i vaše pleť pod nánosem velmi silné vrstvy líčidel trpí, nezapomeňte se jí po takovémto zážitku odvděčit kvalitním vyčištěním a péčí (ale to jistě děláte každý den).

Populární a nádherné líčení očí, které sluší každému – Cut Crease. Při tomto aktuálně velmi oblíbeném líčení se bez korektoru neobejdete. Korektor při líčení očí plní funkci „zmizíku“, umožní překryv již naneseného stínu a vytvoření ostré linie, korektor poté stačí jen zafixovat buď tělovým stínem či můžete popustit uzdu fantazii a sáhnout po barvičkách, třpytkách či jiných produktech, jež výsledný look jen vylepší. Cut Crease je líčení, které vám otevře dveře do světa hravosti a fantazie. Dle mého názoru každému sluší Cut Crease do půli očního víčka, ten patří k těm nejjednodušším a po pár pokusech jej zvládnete hravě. Své zkušenosti můžete dále procvičovat dvojitými i trojitými Cut Crease, Cut Crease přes celé oko či z korektoru vytvoříte linku, na níž lze umístit libovolný barevný stín, který na krémové textuře dobře drží. Pro tuto techniku je vhodný produkt, který dobře kryje a nehne se z místa.

Kam aplikovat korektor

Dle aplikátoru

U korektoru se často nachází i aplikátor, který slouží k přenesení produktu na pokožku, nejčastěji jde o „chlupatou špachtličku“ které může mít libovolné tvary a velikosti: zkosené, kulaté, ploché, s prohlubní, se špičkou, široké, tenké, velké i malé. Na trhu se nachází korektory s houbičkou, kovovým aplikátorem i se „štětinkami“. Tyto vetší i drobnější nuance v aplikátorech, mají největší vliv na dávkování produktu, či přesnost umístění korektoru na určité místo, styl provedení aplikátoru (i celkového obalu) má vliv na přístupnost k produktu, často nějaký ten zbytek zůstane v lahvičce a je odsouzen ke zničení, jelikož je nedostupný, někdy je takového produktu více, někdy méně. Pro mne není tvar aplikátoru příliš důležitý, jelikož pro výsledné umístění a zapracování používám štětec, produkt pomocí něj vždy umístím tam, kam potřebuji a v jakém množství uznám za vhodné.

Jako u make-upu i u korektoru bychom měli dbát na hygienické používání, abychom si zbytečně neroznášeli po pleti všelijaké neduhy z jednoho místa na jiné pomocí kontaminovaného aplikátoru. Pokud vás trápí aknózní pokožka, je vhodné nanést korektor na hřbet ruky a poté jej aplikovat na tvář pomocí štětce či houbičky, přičemž obojí se dá snadno vyčistit a vydesinfikovat pomocí přípravků k tomu určených.

Zapracování korektoru houbičkou je jistě vhodné, a pokud nepoužíváte voděodolný korektor, nemůžete snad nic pokazit. Výhoda houbičky tkví v odsátí přebytečného produktu, což umožní vytvoření optimální vrstvy a rovnoměrné rozprostření, zapracování houbičkou je snadné a rychlé. Problém může nastat při použití voděodolného produktu a mokré houbičky, korektor může dělat mapy nebo různě se shlukovat, jelikož prostě a jednoduše nemá rád vodu.

zpět do menu ↑

Finální verdikt

Existuje mnoho korektorů, jež se liší v mnoha aspektech. Záleží jen na vás, kolik do korektoru hodláte investovat a co od něj očekáváte, ať již jde o korektor levný či drahý, ať jej používáte za nejrůznějšími účely, jeho aplikace by vám měla především udělat radost a usnadnit líčení, pamatujte na fakt, že líčení je zábava, nikoliv povinnost.

zpět do menu ↑

Cena korektorů

I u korektorů existují různé cenové relace, jaké výhody přináší vyšší cena a má pro mne tato investice smysl? Mezi produkty z nižší cenové relace patří především zboží z drogerie, tento fakt ovšem nemusí nutně znamenat špatné vlastnosti. Celá řada korektorů, jež pořídíte nejčastěji od 100 do 350 Kč (NYX, Catrice…), patří mezi velmi nebezpečné konkurenty mnohých finančně náročnějších kousků totožného charakteru. Problém těchto korektorů je nedostatek nabízených odstínů, občas trochu horší výdrž a některých žen zvýrazňují vrásky kolem očí, kde se v průběhu dne produkt kumuluje.

Jaké výhody by mi měl poskytnout produkt, jehož cena se na mém bankovním kontu ukáže výrazněji?  Základní výhodou by měly být vlastnosti korekturu, mezi něž patří množství obsaženého pigmentu, neslévání se do vrásek, vyšší stálost i výdrž produktu na aplikovaných partiích obličeje, lepší odolnost vůči otěru, komfortnější pocit na pleti, přičemž k docílení požadovaného výsledku by mělo postačit výrazně menší množství než u levnější varianty a samozřejmě širší nabídka odstínů, případně i podtónů líčidla. Používám jak dražší, tak i levnější varianty, má pleť není dokonalá a korektor patří k jednomu z nejnutnějších produktů při mém každodenním líčení.  Osvědčilo se mi používání dražších i levnějších verzí dohromady, každý ráda používám za jiným účelem, v mém malém make-up šuplíčku mají významnou pozici jak ty drahé, tak i ty levnější.

Konturování

Pevně věříme, že vám náš článek pomohl a že nám zůstanete věrní. Pokud byste chtěli dostávat testy kosmetiky i jiné články aktuálně a pravidelně, sledujte naše sociální sítě.