Nejlepší fotopasti 2019

 • Zajímá vás, jak vybrat fotopast, aniž byste se napálili?
 • Projděte si naše recenze fotopastí a vyberte tu nejlepší!
 • Zjistěte, kde se dá koupit nejlevněji!

Fotopasti bez pozadí

Porovnání fotopastí

Do 3000 korun Do 5000 korun Do 7000 korun Do 8500 korun Od 8500 korun
Model: ScoutGuard SG520 PRO UOVision UV 595 ForestCam LS880 ScoutGuard MG983G-30mHD UOVision UM 785
Náhled:
Cena: Zjistit cenu Zjistit cenu Zjistit cenu Zjistit cenu Zjistit cenu
Vzdálenost snímání: 12 až 15 m 12 až 15 m 18 m 30 m 15 m
Rychlost odezvy: 1,2 s 0,7 s 0,7 s 0,9 s 0,6 s
Vlnová délka IR: 940 nm 940 nm 940 nm 940 nm 940 nm
IR blesk: 14 m 6/12 m 5/10/15 m 14 m 12 až 15 m
Rozlišení: 5/10/12 Mpix 5/12 Mpix 3/5/8/12 Mpix 14/20/30 Mpix 12 Mpix
Video: Ne Ano Ano Ano Ano
Rozlišení videa: - Full HD video Full HD video Full HD video Full HD video
Úhel záběru: 55° 52° 55° 52° 52°
Odesílání snímků: Ne Ne Ne Ano Ano
Velikost displeje: 1,44“ 2,00“ - 3,00“ 2,40“

Úvod

Fotopasti mají poměrně široké využití. Mohou vám posloužit k hlídání pozemku, ohlídání nemovitosti nebo třeba ke sledování zvěře. Klasicky jde o přístroje, které mají vestavěné čidlo. To po zaznamenání pohybu vyšle signál k vytvoření fotografie, přičemž v noci si umí objekt přisvítit neviditelným IR světlem o vlnové délce 940 nm (případně 850 nm). Podle takové fotky pak můžete třeba identifikovat zloděje, dokázat pojišťovně vloupání nebo třeba sledovat, jaká zvěř se pohybuje na vašem pozemku. V případě, že investujete do fotopasti větší množství peněz a pořídíte si model, který vám zasílá snímky třeba na mobil, máte šanci vloupání včas zabránit.

Jak vyplývá z předchozího odstavce, největšího využití naleznou fotopasti u myslivců, lovců, hlídačů, správců nemovitostí nebo třeba biologů. Zkrátka všude tam, kde potřebujete získávat snímky kdykoliv se kolem někdo nebo něco pohybuje, aniž by to daný subjekt zaregistroval. Moderní fotoapsti toto všechno umožňují, navíc zvládají natáčet i video nebo vytvářet časosběrné snímky, byť vás to bude stát větší počáteční investici. Pokud máte právě o takové přístroje zájem, bude se vám hodit náš výběr TOP fotopastí 2019, který jsme pro vás sestavili z nejlepších fotopastí v různých cenových kategoriích.

Nejlepší fotopast od 8 500 korun

UOVision UM 785

 • Pro koho je UOVision UM 785: Především pro majitele nemovitostí, kteří chtějí být na každého nečekaného návštěvníka ihned upozorněni.
 • Proč koupit právě UOVision UM 785: Jde o možná nejlepší fotopast na našem trhu.
 • Proč jsme vybrali právě UOVision UM 785: Má vysoké rozlišení, rychlou odezvu, citlivost a umožňuje vám si posílat aktuální snímky na mobil.

Fotopast UOVision UM 785 patří mezi to nejlepší, co na našem trhu můžete sehnat. Byť za vyšší cenu, nabízí vám skvělé parametry. Začněme designem – ten je v maskáčovém stylu, pouze v přírodních barvách. Rozměry jsou postupně 8,7 x 14 x 5,5 centimetru. Fotopast disponuje odolností proti dešti a zajímavostí je, že ji lze umístit i na stativ. Čidlo dává velmi rychlou odezvu – fotoaparátu v pasti stačí 0,6 sekundy, což znamená, že snímek vzniká téměř bezprostředně po zaznamenání pohybu. Dosah čidla je až 15 metrů, přičemž stejně dlouhý je přísvit v noci. Používá se při tom světlo o vlnové délce 940 nm, které je pro lidi neviditelné, takže případné zloděje nevyplaší.

 Zjistit cenu

Kromě fotografií (které jsou pořizovány s rozlišením 12 Mpix a dává vám možnost tvorby sérií 1 až 10 snímků) zvládá fotopast UOVision UM 785 i natáčet videa (o rozlišení Full HD).  Na výběr máte ze šesti expozičních programů (auto, blízký, pohyblivý, statický objekt a série 2 a 3), díky čemuž budou fotografie vytvořeny v maximální kvalitě. Záběr objektivu je 52°, což je plně dostačující pro přímý pohled (pravda, je zde riziko, že objekt stihne ze záběru zmizet, rychlá odezva jej ale minimalizuje).

Abychom vám tuto informaci nedlužili, fotopast UOVision UM 785 podporuje vložení paměťové karty (až 32 GB). Pro případ, že byste chtěli být o neplánovaných návštěvách informování ihned, máte možnost nechat si prostřednictvím GSM přenášet do telefonu snímky nebo videa. Stejně tak můžete kameru ovládat na dálku pomocí SMS nebo mobilní aplikace. Máte-li raději manuální zadávání příkazů, ovládání je v češtině a je zprostředkováno 2,4 palcovým LCD displejem. Nejen podle nás, ale i podle recenzí zákazníků jde o možná nejlepší fotopast na našem trhu.

UOVision UM 785

Výhody

Rychlá odezva

Slušný dosah

Nenápadný design

Několik expozičních programů

GSM technologie


Nevýhody

Vysoká cena

Nejlepší fotopast do 8 500 korun

ScoutGuard MG983G-30mHD

 • Pro koho je ScoutGuard MG983G-30mHD: Pro každého, kdo požaduje snímky v maximálním rozlišení a kdo potřebuje sledovat v nepřítomnosti nemovitost (fotopast umí detekovat i kouř nebo rozbití skla).
 • Proč koupit právě ScoutGuard MG983G-30mHD: Tato fotopast disponuje extrémním rozlišením a velkým dosahem.
 • Proč jsme vybrali právě ScoutGuard MG983G-30mHD: Především kvůli velkému dosahu a rozlišení, kterými se vymyká ostatním fotopastem na trhu.

Fotopast ScoutGuard MG983G-30mHD je dobrým řešením jak na sledování zvěře, tak i na hlídání objektů. Je poměrně malá, byť barvy by mohly být tmavší, aby byla nenápadnější (je světle zelená s maskovacími prvky, zejména v tmavších místech tedy vynikne). Tvar je oproti jiným fotopastem mírně neobvyklý, nespatřujeme v tom ale slabinu. Navíc vyniká velmi dobrými technickými parametry – dosah PIR senzorů je až 30 metrů za běžných okolností. Dosvit IR blesku je zhruba poloviční, takže i v noci lze snímat na vzdálenost asi 14 metrů (o vlnové délce 940 nm). Byť je odezva oproti jiným fotopastem pomalejší (0,9 s), nespatřujeme rozdíl natolik výrazným, aby to mělo na použití vliv. Rozlišení snímků je extrémní, až 30 Mpix při úhlu záběru 52°. Video pak vzniká ve Full HD kvalitě.

Zjistit cenu

Fotopasti ScoutGuard MG983G-30mHD nechybí funkce GSM. Díky tomu se vám snímky mohou zasílat na mobil jako MMS nebo email a vy jste tedy neustále informováni o tom, co se kolem fotopasti děje. Výhodu spatřujeme v přítomnosti detektorů kouře a rozbití skla. Tím pádem se kamera spustí i ve chvíli, kdy nedetekuje pohyb, ale jiné známky nepříjemností (požáru nebo vloupání) a informuje vás. Tím se stává ideální například pro hlídání nemovitostí v případě delší nepřítomnosti. Ovládat ji můžete přes displej, ale i na dálku. Data se pak ukládají na SD kartu (8 až 32 GB). Náš verdikt je jasný – špičková fotopast se zajímavými vlastnostmi.

ScoutGuard MG983G-30mHD

Výhody

Vysoké rozlišení snímků

Detektor kouře

GSM systém

Vysoký dosah čidla


Nevýhody

Vysoká cena

Přenos videa v nízké kvalitě

Není zcela nenápadná

Nejlepší fotopast do 7 000 korun

ForestCam LS880

 • Pro koho je ForestCam LS880: Díky vysokému stupni krytí a dobré odolnosti se hodí zejména pro venkovní použití, takže ji ocení třeba myslivci nebo biologové, kteří chtějí sledovat zvěř.
 • Proč koupit právě ForestCam LS880: Jedná se o fotopast vyšší střední třídy, která je odolná a produkuje snímky v dobrém rozlišení.
 • Proč jsme vybrali právě ForestCam LS880: Je odolná, nenápadná a s dobrými technickými parametry.

První, na co se u fotopasti ForestCam LS880 podíváme, je její design. Ten je poměrně nenápadný, je v khaki a béžové barvě, aby lépe splynula s prostředím, po stránce rozměrů si nevede špatně. Spolu s designem bychom měli zmínit i odolnost splňující certifikaci IP65, díky které lze fotopast používat venku aniž by jí vadil třeba déšť. Na čelní straně se pak nachází i LCD obrazovka. Dosah čidla je podle výrobce za ideálních podmínek 18 metrů, přičemž v noci je dosah IR přísvitu 15 metrů. To je poměrně dobré číslo, navíc je třeba vzít v úvahu, že jde o přísvit světlem o vlnové délce 940 nm, které není viditelné.

Zjistit cenu

Fotografie z fotopasti mají maximální rozlišení 12 Mpix, což znamená velmi dobrou kvalitu. Videa, která fotopast ForestCam LS880 zvládne, mají rozlišení Full HD a obsahují i zvuk, což může být často velmi zajímavé. Úhel, který fotopast zabírá, je 55°. To je dostatečný výřez z prostoru, abyste viděli to, co vás zajímá. Rychlost spouště je 0,7 s, což je dobré číslo na to, aby vám nic neuniklo. Oproti předchozím kamerám chybí GSM funkce, kterou by při této ceně mohl někdo očekávat. Ovládání je v češtině, není příliš složité a fotopast podporuje užití SD karty (o velikosti 8 až 32 GB).  Z našeho pohledu se jedná o spolehlivý výrobek lepší střední třídy.

ForestCam LS880

Výhody

České menu

Rychlá spoušť

Vysoká odolnost

Nahrávání zvuku ve vysoké kvalitě


Nevýhody

Chybějící GSM

Nejlepší fotopast do 5 000 korun

UOVision UV 595

 • Pro koho je UOVision UV 595: Pro ty, kdo hledají dobrý poměr ceny a kvality a stačí jim fotopast střední třídy.
 • Proč koupit právě UOVision UV 595: Jde o fotopast s příjemnou cenou a průměrnými parametry, ideální zlatá střední cesta.
 • Proč jsme vybrali právě UOVision UV 595: Ve své cenové kategorii je nadprůměrná mezi průměrnými fotopastmi.

Kdybychom měli fotopast UOVision UV 595 definovat jednou větou, popsali bychom ji jako nadprůměr mezi průměrnými fotopastmi. Svou cenou spadá do střední třídy, parametry ji mírně převyšuje. Není příliš velká, je nenápadná a má maskovací design. Je odolná proti prachu a vlhkosti (certifikace IP54). Rozměry jsou 14,4 x 12 x 6 centimetrů. Displej má úhlopříčku 2 palce a je barevný, díky čemuž je ovládání komfortnější. Za zmínku stojí průvlak pro zámek, aby bylo možné kryt uzamknout. Pro lepší ochranu je přístup podmíněn čtyřmístným PINem. Její čidlo má dosah 12 až 15 metrů, přičemž vzdálenost přísvitu v noci je 6 až 12 metrů, obojí v závislosti na podmínkách. V této třídě jsou to dobrá čísla. Navíc je používáno světlo o vlnové délce 940 nm, které nevyplaší zvěř ani případné lupiče.

Zjistit cenu

Rychlost spouště fotopasti UOVision UV 595 je 0,7 sekundy, což je dobré číslo. Rozlišení vzniklých fotografií je až 12 Mpix, což je srovnatelné s dražšími modely. Dává vám to možnost vytvořit velmi dobré snímky. Navíc tato fotopast zvládá i natáčení videa (se zvukem) po dobu až 60 sekund ve Full HD rozlišení. Úhel, který fotopast zabírá, je celkem 52°, což by mohlo být o něco více. Byť vám tato fotopast neodesílá snímky (což se v této cenové třídě ani neočekává), jedná se o velmi dobrý model. Navíc, vzhledem k ceně získáváte dobré technické parametry. Navíc je kompatibilní s paměťovými kartami (až 32 GB). Za nás dostává tato fotopast palec nahoru.

UOVision UV 595

Výhody

Rychlá odezva

Odolnost a ochrana proti cizímu přístupu

Kompatibilita s SD kartami

Nahrávání videa


Nevýhody

Dosah by mohl být větší

Video není dlouhé

Nejlepší fotopast do 3 000 korun

ScoutGuard SG520 PRO

 • Pro koho je ScoutGuard SG520 PRO: Pro toho, kdo chce fotopast pořídit levně a přesto požaduje alespoň průměrné parametry.
 • Proč koupit právě ScoutGuard SG520 PRO: Je levná a přesto dokáže méně náročné zákazníky uspokojit.
 • Proč jsme vybrali právě ScoutGuard SG520 PRO: Ve své cenové kategorii je nejlepší.

Fotopast ScoutGuard SG520 PRO je v našem testu zástupcem nejlevnější kategorie fotopastí. Odpovídají tomu i parametry. Pojďme ale postupně, začneme designem. Fotopast nemá zrovna propracovaný systém maskování a je dodávána v barvě mezi khaki a béžovou. Za některých okolností ji před očima zvěře nebo zlodějů neuschováte. Na druhou stranu, mírně to kompenzují kompaktní rozměry. Ovládání probíhá skrze LCD displej o velikosti 1,44 palce. PIR čidlo zachytí za optimálních podmínek pohyb na vzdálenost 15 metrů, přičemž dosvit v noci je 14 metrů. Používá se opět světlo o vlnové délce 940 nm.

Zjistit cenu

Rychlost spouště je 1,2 s. Není to sice nejlepší výsledek, vzhledem k ceně jsme ale lepší čas nečekali.  Úhel záběru je srovnatelný s předchozími fotopastmi, celkem 55°. Rozlišení fotografií pak splňuje vysoké nároky a dělá 5, 10 nebo 12 Mpix. Fotopast navíc podporuje SD karty, a to až do velikosti 32 GB, díky čemuž získáte slušné úložiště. Samozřejmě, že lepší a pokročilejší funkce, jako je nahrávání videa, zvuku, dálkové ovládání nebo odesílání snímků na mobil nemůžeme v této cenové kategorii očekávat. Pokud ale nemáte vysoké nároky, bude kamera plnit spolehlivě své základní funkce a při ceně pod 3 000 korun nemůžete čekat víc.

ScoutGuard SG520 PRO

Výhody

Spolehlivost

Vysoké rozlišení

Nízká cena


Nevýhody

Chybí nahrávání videa i další funkce

Design není zcela nenápadný

Náročného uživatele neuspokojí

Závěr

 • Jestliže víte, že patříte mezi náročné zákazníky a očekáváte od fotopasti špičkové parametry a technické vymoženosti, jako je video, odesílání snímků na mobil a podobně, doporučujeme UOVision UM 785 nebo ScoutGuard MG983G-30mHD, které jsou sice drahé, ale zato téměř dokonalé.
 • Pro příznivce střední třídy, kteří očekávají něco navíc, ale zároveň nechtějí do fotopasti investovat celé jmění, se vyplatí ForestCam LS880 – fotopast s velmi dobrými parametry a některými funkčními přednostmi.
 • Výborným poměrem mezi cenou a kvalitou se může pochlubit fotopast UOVision UV 595, která splňuje všechno, co si od fotopasti můžete přát a má jen některé technologické a funkční slabiny.
 • Pouze základními funkcemi pak disponuje fotopast ScoutGuard SG520 PRO, která má ale jiné přednosti. Máme na mysli především nízkou cenu.

Důležité parametry fotopastí

Aby fotopast splnila vaše očekávání, je potřeba, aby vám vyhovovaly všechny její parametry a aby odpovídaly vašim potřebám. Na co je potřeba se zaměřit?

 • Rychlost spouště – rychlost spouště rozhoduje o tom, jestli bude objekt před kamerou včas zaznamenán, nebo ne. Ať už jde o zvěř nebo zloděje, je potřeba, aby doba od vyslání signálu čidlem po vytvoření a uložení fotografie byla co nejkratší, ideálně pod jednu sekundu. Delší doba spouště musí být kompenzována větším úhlem záběru.
 • Vlnová délka diod – obecně se používají diody na 940 a 850 nm. Kratší vlnová délka dává výrazně lepší přísvit a na delší vzdálenost, ale lidské oko je zaregistruje a může vyplašit zvěř. Pokud chcete natáčet a fotit nenápadně, 940 nm je lepší volba. Důležité je řešit také dosah přísvitu.
 • Citlivost PIR čidla – čidlo by mělo být schopné detekovat za běžného počasí a podmínek pohyb do 10 metrů. Lepší fotopasti mohou dosáhnout až na 15 metrů. Záleží na použití, co je pro vás lepší, neboť za větší citlivost si připlatíte.
 • Rozlišení – čím větší rozlišení, tím kvalitnější snímky dostanete. Běžně se dá za přijatelnou cenu dostat na 10, 12 nebo až 14 Mpix. Tím vznikají velmi jemné fotografie, které pro účely fotopastí bohatě stačí. Dostat můžete i kamery s rozlišením přes 20 Mpix, ale využití těchto snímků je menší a hlavně mají větší nároky na paměť.
 • Video – možnost nahrávání videa je rozhodně atraktivní – nejen, že detekujete zloděje nebo zvěř, ale vidíte i to, co se před fotopastí děje. Rozlišení videí je nejčastěji Full HD, aby bylo možné na něm něco rozeznat.
 • Zorné pole – udává se úhlem a nejčastěji se pohybuje kolem 50 až 60 stupňů. Aby byl snímek kvalitní, vyplatí se takové pole pro fotopasti s velkou citlivostí čidla. Naopak u fotopastí s dosahem kolem 5 až 8 metrů a s delší dobou spouště je dobré využít široký úhel až 100 stupňů.
 • GSM – jde o systém, který vám odesílá na mobilní telefon zaznamenané snímky. Pro sledování zvěře to nemá význam, ale pokud používáte fotopast pro sledování objektu, nejspíše to oceníte. Důležité je myslet na to, že za odesílání MMS nebo emailů budete platit svému operátorovi.
 • Paměť – většina fotopastí řeší ukládání fotografií/videí vkládáním SD a MMC karet. Důležité je, aby byly podporovány v co největších velikostech, nejčastěji 8/16/32/64 GB. Musí to odpovídat velikosti pořizovaných fotografií.
 • Displej a ovládání – ovládání musí být co nejjednodušší. Pro větší přehlednost se vyplatí LCD displej, ideálně barevný a dostatečně velký, aby byl dobře čitelný. Nejlépe kolem 2 palců, menší displeje se špatně čtou a větší zase zabírají na fotopasti hodně místa. Někdy se setkáte i s dálkovým ovládáním.
 • Vzhled – fotopast musí být co nejméně nápadná, takže by měla být v přírodních barvách (khaki, béžová, zelená, hnědá, černá a podobně), dostatečně odolná, pevná a pokud možno, nemělo by být možné se do ní dostat snadno. Jinak by zloděj mohl záznam z fotopasti sám odebrat a tím vaši snahu zcela zničit.

Nejlepsi fotopasti
5 (100%) 2 votes
Váš pomocník