Nejlepší elektronické cigarety 2019

 • Ušetřete si peníze i nervy při výběru nejlepší e-cigarety.
 • Zvolte si na základě typu, baterie, kapacity tanku a poměru cena/kvalita.
 • Zjistěte, kde se dá koupit nejlevněji.

E-cigarety bez pozadí

TOP e-cigarety 2019

Úvod

Elektronická cigareta, fenomén, který se stal součástí našeho každodenního života. Ještě před pár lety zcela neznámá věc, na kterou dnes narážíme naprosto běžně. Větší část odborné i laické veřejnosti ji vnímá jako zdravější, méně škodlivou a přijatelnější variantu oproti klasické cigaretě. Jelikož v e-cigaretě nedochází ke spalování tabáku, ale jen k ohřívání tekutiny, následný kouř je tedy pára s příměsí pevných částic, aerosol. Podívejme se tedy na některé výhody.

 • Neobsahují dehet, amoniak ani arzén
 • Lze nastavit obsah nikotinu    
 • Pára je bez zápachu
 • Nepotřebujete popelník ani zapalovač    
 • Lze kouřit i tam, kde jsou klasické cigarety zakázané
 • Výběr ze široké škály příchutí
 • Z dlouhodobého hlediska jsou levnější

Jste-li kuřák, můžete e-cigaretu využít jako ohleduplnější variantu vůči svým přátelům. Jednoduše si mezi nimi nezapálíte klasickou cigaretu, ale sáhnete po té elektronické. Nebo ji můžete použít jako pomůcku k odvykání kouření, postupně přejdete z klasické cigarety na e-cigaretu a v průběhu času budete snižovat obsah nikotinu až na minimum a omezovat kouření.

Ať už jsou vaše důvody pro nákup elektronické cigarety jakékoliv, připravili jsme pro vás přehled toho nejdůležitějšího, co je před nákupem potřeba vědět a nachystali jsme vám výběr z těch nejlepších produktů na trhu, abychom vám usnadnili hledání. Neváhejte si proto přečíst následující článek!

zpět k menu ↑

Typy elektronických cigaret

Rozdělme si elektronické cigarety do kategorií podle konstrukce:

 • Nerozdělitelné e-cigarety– nebo také all in one e-cigarety. Jde o novější generaci elektronických cigaret, které mají spojenou žhavicí část s baterií. E-liquid se doplňuje přes plnící otvor tak, že nehrozí protékání náplně k baterii. U tohoto typu je třeba měnit žhavicí část přibližně každé dva týdny.
 • Rozdělitelné e-cigarety – nebo také klasické e-cigarety. Tento typ umožňuje oddělení žhavící části od baterie. Je tedy možné vyměnit jak žhavící část, tak baterii v případě potřeby nebo podle aktuálních preferencí.
 • Gripy – technicky pokročilejší typ e-cigarety. Disponuje vysokou kapacitou baterie. Možnost baterii vyměnit záleží na konkrétním modelu. Hlavními přednostmi gripů je ovládací jednotka, kde si můžete nastavit různé hodnoty vapování, jako například teplotu žhavení, výkon nebo napětí.

V rámci našeho testu jsme se rozhodli mezi sebou porovnat zboží v rámci dvou kategorií – klasických e-cigaret a gripů, přičemž jednotlivé kategorie jsme rozdělili dále podle ceny.

zpět k menu ↑

Test e-cigaret

Klasické e-cigarety mají podlouhlé, protáhlé tělo a designem se přibližují klasickým cigaretám. Jsou technologicky starší, klasičtější a rozšířenější. V rámci testu jsme je rozdělili na cenovou kategorii do 1 000 korun a od 1 000 korun. V té první seženete levnější kategorie e-cigaret, kde seženete za dobrou cenu velmi solidní kusy. Od dražších se liší především kapacitou baterie, která je o něco menší. Na druhou stranu, jde o kvalitní značky a pokud nejste opravdový fajnšmekr, určitě si v této kategorii zvládnete vybrat. Ve druhé pak najdete modely, které jsou určeny uživatelům, kteří mají s kouřením e-cigaret své zkušenosti a mají vypěstované bohaté chutě. Najdete zde velmi kvalitní kusy, byť za vyšší cenu a s o něco horší dostupností. Vynikají především kapacitou baterie.

Cenová kategorie do 1 000 korun

Pořadí Náhled Název Hodnocení Kapacita baterie Kapacita zásobníku Cena
1. Joyetech eGo AIO
1 500 mAh 2 ml Zjistit cenu
2. Smok Stick V8
3 000 mAh 5 ml Zjistit cenu
3. Aramax Power
5 000 mAh 2 ml Zjistit cenu
4. SMOK Vape Pen 22
1 650 mAh 2 ml Zjistit cenu
5. iSmoka eLeaf iJust 2
2 600 mAh 5,5 ml Zjistit cenu

Cenová kategorie od 1 000 korun

Pořadí Náhled Název Hodnocení Kapacita baterie Kapacita zásobníku Cena
1. Aramax Power 5000mAh
5 000 mAh 2 ml Zjistit cenu
2. Wismec SINUOUS SW
3 000 mAh 4,2 ml Zjistit cenu
3. Vaporesso Cascade One Plus SE
3 000 mAh 6,5 ml Zjistit cenu
E-cigarety klasické

Klasické e-cigarety a jejich charakteristika

Klasické e-cigarety mají tvar, který není od běžných cigaret tolik odlišný. Běžně můžeme rozlišit novější nerozdělitelné nebo starší rozdělitelné. Jde o jednoduchou a vhodnou alternativu běžné cigarety, která je méně škodlivá. Sestává většinou ze základních částí – baterie, clearomizéru nebo atomizéru a náplně. Oproti gripům jsou tyto e-cigarety vhodné i pro začátečníky, zachází se s nimi snáze.

Výhody

Snadné ovládání

Nižší cena

Menší rozměry


Nevýhody

Pokročilejší kuřáky neuspokojí

zpět k menu ↑

Test gripů

Gripy jsou technologicky pokročilejší, než klasické e-cigarety. Mají lepší baterii, můžete ji obvykle i měnit a disponují lepším ovládáním. V součtu to znamená, že náruživý kuřák si přijde na své a dosáhne většího požitku.

Pořadí Náhled Název Hodnocení Kapacita baterie Kapacita zásobníku Cena
1. iSmoka-Eleaf iStick Pico TC
Není součástí balení 2 ml Zjistit cenu
2. Joyetech EXCEED BOX
3 000 mAh 3,5 ml Zjistit cenu
3. iSmoka Eleaf iStick TC
2 600 mAh 2 ml Zjistit cenu
4. SMOK V-Fin
8 000 mAh 6 ml Zjistit cenu

Gripy a jejich charakteristika

Gripy jsou technologicky pokročilejší e-cigarety. Zásadním rozdílem je vysoká kapacita baterie a ovládací jednotka, která vám umožňuje nastavit celou řadu parametrů (například teplotu žhavení, napětí nebo výkon). Obvykle disponují i displejem. Na gripy se pak šroubuje atomizér. Obecně jsou větší a rozměrově odlišné od klasických e-cigaret, vhodné jsou spíše pro pokročilejší uživatele, kterým vyhovuje možnost vlastního nastavení hodnot vapování.

Výhody

Nevhodné pro začátečníky

Obecně dražší než klasické e-cigarety


Nevýhody

Umožňují pokročilejší nastavení

Vyšší kapacita baterie

Gripy

zpět k menu ↑

Největší výrobci e-cigaret

Součástí našich testů bývá pravidelně také kapitola, věnující se výrobcům daného typu zboží. Je to proto, že považujeme značku za jeden z ukazatelů kvality. Obecně jde o to, že velcí a tradiční výrobci mají celou řadu předností, z nichž můžeme jmenovat následující:

 • Lepší mechanismy výstupní kontroly
 • Kvalitnější užitý materiál
 • Větší investice do vývoje nových technologií
 • Více modelových řad a tedy i větší sortiment
 • Renomé, které by firma jen tak neriskovala
 • Větší dostupnost servisu a náhradních dílů

Když se to všechno sečte, lze konstatovat, že velké a zaběhnuté značky mají oproti malým, neznámým výrobcům řadu předností. Proč je nevyužít? Podívejme se tedy společně, které výrobce bychom z naší strany doporučili.

zpět k menu ↑

Jak vybrat e-cigaretu

Nevybrali jste si z modelů, které jsme vám představili? Nebo se chcete do hledání pustit na vlastní pěst? Připravili jsme vám seznam pojmů, se kterými se při výběru elektronické cigarety můžete setkat. Vysvětlíme vám, co který pojem znamená a jaké jsou možnosti výběru. Také vám pomůžeme s výběrem na základě jednotlivých vlastností, kterými různé modely e-cigaret disponují.

Slovníček pojmů

Pojďme se nejprve seznámit s pojmy, se kterými se při výběru své nové e-cigarety setkáte a vysvětleme si, co který pojem označuje a jaký vlastnosti konkrétní součásti e-cigarety hledat pro splnění vašich předpokladů.

 • E-liquid – můžete se také setkat s názvem e-kapalina. Jde o náplň do elektrických cigaret, v podobě roztoku složeného zejména z rostlinného glycerolu, propylenglykolu, nikotinu a příchuti.
 • Žhavicí hlava – kovová trubička, uvnitř které byste našli žhavicí spirálu a knot, který saje e-liquid. Ten se ohříváním následně odpaří. Rozlišujeme 2 základní druhy žhavicích hlav. Ty se mezi sebou liší odporem žhavicí spirály. Platí, že čím nižší odpor, tím více páry spirála produkuje. Vyšší odpor je naopak vhodný, pokud budete užívat náplně s vyšším množstvím nikotinu.
 • Atomizér – ten slouží k odpařování e-liquidu. Skládá se z jedné, nebo i více, žhavících spirálek a savého materiálu, který nasátou tekutinu přivádí k oné spirále. Tímto procesem dochází k přeměně e-liquidu na páru. Čím kvalitnější atomizér bude vaše e-cigareta mít, tím více vynikne příchuť liquidu.
 • Cartomizér – poněkud specifický druh atomizéru. Tvoří jeden celek spolu s cartridge, samotné e-cigareta se potom skládá jen ze dvou částí. Takové modely jsou velmi oblíbené. Umožňují totiž snadné plnění a zároveň si můžete udržet dobrý přehled o množství e-liquidu v tanku.
 • Clearomizér – takový atomizér, který má průhlednou nádržku na liquid. Snadno tak lze kontrolovat hladinu kapaliny v tanku.
 • Baterie – u baterie není nikdy moc co řešit. Čím vyšší kapacita, tím déle vydrží. Můžete si ale vybrat z e-cigaret s vyjímatelnou baterií, nebo naopak s baterií integrovanou.
 • Tank/Cartridge – jde o nádržku na e-liquid.

Složení e-cigarety
Kouření e-cigarety
Ovládání
Elektronická cigareta

Výběr e-cigarety podle vlastností

Je pochopitelné, že každý bude mít jiné preference, když přijde na výběr konkrétního modelu e-cigarety. Podívejme se tedy na některé ze základních kritérií, podle kterých můžete vybírat. Půjde o typ žhavení, složitost obsluhy a také, samozřejmě, design. Pusťme se do toho.

Typ žhavení

yp žhavení má vliv na množství páry a zároveň na intenzitu chuti a aroma. Může tedy zásadním způsobem ovlivnit požitek z vapování. O odpařování e-liquidu se stará, jak již víte, žhavicí spirálka, které je součástí atomizéru s cartridgí, clearomizéru anebo cartomizéru.  Co je který z nich ale zač?

 • Atomizér s cartridgí – jde o nejstarší způsob žhavení. Stále se však používá v poměrně velké míře. Atomizér a cartridge jsou dva jednotlivé kusy. Doporučujeme však sáhnout po typu e-cigarety s modernějším řešením. Ty přinášejí, oproti tomuto způsobu, jisté výhody.
 • Clearomizér – nejčastěji používaný způsob žhavení. Atomizér a cartridge jsou pevně spojeny, jde tedy o jeden kus. Výhodou je snadné plnění a dobrý přehled o množství kapaliny, zbývající v tanku. Toto je nejvhodnější řešení pro silnější kuřáky.
 • Cartomizér – v takových modelech se liquid přenáší z uzavřeného tanku na spirálku pomocí zvláštní jehly. Kapalina proto tolik nevytéká. Tento typ bychom doporučili slabším kuřákům.

Nezapomeňte také, že spirálku je třeba přibližně každé dva týdny vyměnit.

Složitost obsluhy

Podle složitosti obsluhy si e-cigarety rozdělíme do dvou skupin, v závislosti na délce přípravy přístroje, potřebné před samotným kouřením.

Modely All in one

Sem bychom zařadili buďto velmi jednoduché přístroje, nebo sety, které obsahují vše potřebné vybavení a příslušenství. Ovládání takových modelů je velmi jednoduché. Přístroj si vše sám automaticky nastaví po prostém stisknutí tlačítka. Na vás zůstává jen nabíjení baterie a plnění e-liquidem, spolu s výměnou žhavící hlavy. Mezi výhody All in One modelů patří jednoduchost ovládání, snadná údržba, spolehlivost a zpravidla přijatelný poměr cena/výkon.

Sofistikovanější modely

Nejsou tak jednoduché na ovládání, nabízejí vám však možnosti nastavení různých parametrů. V úvahu připadá také výměna jednotlivých částí přístroje. Máte-li zkušenosti s vapováním a pokud se vyznáte v příslušenství e-cigaret, můžete tak pozvednout svůj zážitek na novou metu. Pokud tedy hledáte právě takový model, sáhněte po některém z tzv. gripů. Jste-li ale začínající vapér, hledejte mezi jednoduššími modely.

Design e-cigaret s vámi musí ladit

Co si budeme nalhávat, design je pro nás všechny velmi důležitým kritériem. Pro některé z nás možná i tím nejdůležitějším. A výrobci nám všem jdou v tomto ohledu vstříc. Některé novinky jsou skutečně až extravagantní. Podle designu dělíme e-cigarety do třech základních kategorií.

Mini e-cigarety

Ty se nejvíce podobají klasickým cigaretám. Jsou malé, elegantní, ale bohužel poměrně rychle doslouží, a ani za svého produktivního života neprodukují, například, nijak přeberné množství páry. Jsou k nim v nabídce zvláštní dobíjecí pouzdra, která jsou spíše nutností než možností. Takové e-cigarety jsou tedy vhodné jen pro příležitostné kuřáky, kteří upřednostňují vzhled a malé rozměry. Může jít například o náhradní cigarety, kterou si necháte v záloze.

Klasické e-cigarety

Zdaleka nepopulárnější mezi uživateli. Jde o jakýsi kompromis mezi mini e-cigaretami a gripy. Zároveň se do této kategorie řadí zdaleka největší množství modelů. Tvarem většinou připomínají doutník a disponují vyšší kapacitou baterie, díky čemuž vydrží déle v provozu. Jsou také ideální pro plynulý přechod z klasických cigaret na e-cigarety.

Gripy

Jde o složitější přístroje. Často připomínají malé boxy s náustkem. V poslední době prochází však tento poměrně nevzhledný zevnějšek inovacemi, kdy výrobci experimentují s designem, pro zákazníky alespoň trochu atraktivnějším. Kapacitu baterie nabízejí gripy více než slušnou a zároveň dokáží tvořit velká oblaka dýmu, spolu s příjemným aromatem a chutí. Zpravidla umožňují široké možnosti různých nastavení. Můžete si zvolit výkon a napětí, nebo třeba teplotu žhavení. Do přístroje lze také běžně dokoupit jednotlivé součástky podle vašich vlastních preferencí a zkušeností. Při nastavování parametrů je však třeba mít se na pozoru, gripy nedisponují bezpečnostními prvky. Nemusíte si pak zkazit jen vapovací požitek, ale můžete dokonce přístroj nastavit tak, že se stane až vám samotným nebezpečným.

Gripy pak dál můžeme dělit na mechanické a elektrické, kdy mechanické e-cigarety jsou takové přístroje, neobsahující žádné elektronické součástky. Proud je z baterie veden přímo do odpařovače, není pak možné jej regulovat. I možnosti nastavení jsou velmi omezené, pokud vůbec nějaké. Mechanické e-cigarety jsou ale na druhou stranu absolutně bezporuchové a vyznačují se velmi dlouhou životností. Naproti tomu elektronické modely disponují velkým množstvím možností nastavení. Je tomu tak právě díky zabudované elektronice. Doporučujeme je tedy pro zkušené e-kuřáky. Gripy obecně jsou idealní pro silné kuřáky, uzpůsobené celodennímu pokuřování.

E-cigarety - hlavy

zpět k menu ↑

Jak vybrat e-liquid?

Výběr e-liquidu je kapitola sama o sobě. Jak příchuť a obsah nikotinu a značka, tak například kvalita, to jsou parametry, ze kterých lze vybírat. Výběru je třeba věnovat určitou pozornost. Laciné modely mohou totiž být i zdraví škodlivé! Podívejme se ale na jednotlivé parametry, hezky, jeden po druhém.zpět k menu ↑

Finální verdikt

Na závěr by se hodilo celý proces výběru nejlepší e-cigarety ještě zrekapitulovat. Především se musíte rozhodnout, jestli stojíte o klasickou e-cigaretu, nebo pokročilejší grip. Od toho se další výběr odvíjí. Určitě stojí za to se zajímat o kvalitu a sortiment jednotlivých výrobců. Kvalita značky je do značné míry důležitá pro kvalitu výrobku. Doporučujeme najít si správné informace. Co se týče výběru podle vlastností, měli byste hledět na vlastnosti atomizéru, žhavicí hlavy, objemu tanku nebo kapacity baterie. Snažte se vybírat vlastnosti tak, aby vám cigareta co nejvíce vyhovovala, jedině tak budete s nákupem spokojení. Pokud jste začátečníci, měli byste se poohlédnout po jednoduché e-cigaretě se snadným ovládáním. Naopak, pokročili a nároční uživatelé by měli pro svou spokojenost volit modely, u kterých si mohou všechno nastavit.

Po stránce designu nezapomínejte na to, že s e-cigaretou budete chodit ven mezi lidi. Měla by tedy ladit k vašemu stylu. Manažer v obleku by neměl kouřit duhovou cigaretu a ženě v šatech zase nebude slušet masivní kovová konstrukce. Na závěr byste se měli podívat, jaké se dá k vybranému modelu pořídit příslušenství, a kolik vás bude vybraná e-cigareta nebo grip stát. Pokud se vám zdá být cena přiměřená, pak máte vybráno a zbývá jen naučit se s e-cigaretou zacházet.

zpět k menu ↑

Výběr e-cigarety podle ceny

Cena, kritérium, kterému se dostává zvýšené pozornosti, ať kupujeme cokoliv. Jak je to s cenovými kategoriemi u e-cigaret? Platí, že vysoká cena je úměrná kvalitě produktu. Pokud je e-cigareta nabízena za podezřele nízkou cenu, raději bychom se poohlédli jinde. Dalším dobrým ukazatelem kvalitního produktu je záruční doba. U e-cigaret nebývá pravidlem základní, dvouletá, záruční doba. Ještě před nákupem e-cigarety samotné se také poohlédněte, jak je to s cenou příslušenství. Dlouhodobě se vám může poté každá ušetřená stovka při nákupu cigarety vymstít. Podívejme se ale už na základní cenové kategorie samotných e-cigaret a obecné vlastnosti, které můžete v dané cenové kategorii očekávat.

 • Do 500 korun – v nejnižší cenové kategorii lze najít jednoduché elektronické cigarety, převážně takové pro začátečníky. Jde často o jednorázové e-cigarety. Možnost nastavování jednotlivých parametrů u produktů z této kategorie nečekejte. Můžete si však najít model vhodný pro vyšší obsah nikotinu. Tvorbu oblak z páry však nečekejte.
 • Do 1 000 korun – tady jde už o poměrně široký sortiment. Zahrnuje především malé modely, produkující přibližně takový objem páry, jako klasické cigarety. Opět jsou vhodné pro náplně s vyšším obsahem nikotinu. Do jednoho tisíce korun už lze najít i některé gripy. Nečekejte však nic více než základní sadu. Pokud jde o tvorbu páry, bývá stejná jako u dražších gripů, požitek jako takový však bude pokulhávat. V této cenové kategorii je určitě možné najít vyhovující modely, budete ale muset sáhnout hlouběji do kapsy při nakupování příslušenství.
 • Do 1 500 korun – lepší design, větší možnosti nastavení a, i když stále není ohromující, lepší kapacita baterie. Kromě častějšího nabíjení a výměny baterie už tedy jde o celkově spolehlivé a kvalitně působící modely. Modely mini e-cigaret v této kategorii jsou již skutečně více něž solidní.
 • Do 2 500 korun – modely z této kategorie disponují širokou škálou různých nastavení a moderních funkcí. Pořád je ale kam se dívat po lepších modelech. Modely z této kategorie jsou zaměřené spíše na pokročilé uživatele, kteří od své elektronické cigarety očekávají určitou přidanou hodnotu. Gripy do 2 500 Kč se chlubí vysokou produkcí páry a dlouhou výdrží baterie.
 • Do 3 500 korun – kvalita. Tak by se dala celé tato kategorie shrnout jedním slovem. Náročný uživatel může sice pořád najít parametry, které ne zcela splňují jeho očekávání. Pokud ale nejste až takový puntičkář, ale chcete vysokou kvalitu, za kterou jste ochotni zaplatit, hledáte ve správné cenové relaci. Možnosti nastavené nebo konstrukční zpracování mluví sami za sebe.
 • Nad 3 500 korun – modely, pyšnící se velmi kvalitním zpracováním, luxusními použitými materiály, elegantním či futuristickým designem, ale především vynikajícím výkonem. Disponují extrémně vysokým výkonem, rychlým ohřevem atomizéru, detekcí teploty, vyznačují se spolehlivostí a jednoduchým ovládáním, i přes velké množství variant nastavení. Zkrátka top třída. Ostřílení výrobci navíc u takových modelů nabízí servis a za kvalitou si stojí dlouhou záruční dobou.

zpět k menu ↑

Tipy na závěr

Před nákupem konkrétního modelu si vždy zjistěte dostupnost a ceny náhradních dílů. Ty mohou být u některých výrobců vyšší, než byste čekali. Výsledná investice se vám tak může výrazně prodražit. Pokud již máte s e-cigaretami zkušenosti a jste zároveň manuálně zruční, můžete si žhavící spirálky vyrobit sami doma, díky čemuž velmi ušetříte. Mnoho e-shopů nabízí spolu s běžným sortimentem také veškerý potřebný materiál. Při výběru nejlepší a zároveň vysoce kvalitní e-cigarety doporučujeme pročíst maximum recenzí (případně kuřácké diskuze a fóra) či se informovat o vítězích spotřebitelských testů. Zkušenosti druhých vám mohou výrazně usnadnit rozhodování.

Pozor na…

 • neexistující generace,
 • typové označení,
 • obsah balení,
 • vyobrazení,
 • podezřele nízkou cenu,
 • šedý dovoz (zboží, dovezené z jiných zemí Evropské unie či z dalších třetích zemí).


zpět k menu ↑

Výměna žhavicí hlavy

Čas od času je třeba žhavicí hlavu vyměnit. Je to, konec konců, spotřební zboží. Životnost žhavicí hlavy závisí především na pěti následujících faktorech:

 • Výrobce/značka – hledejte a porovnávejte, to je jediná rada, kterou vám můžeme dát, jde-li o výběr značky výrobce žhavicích hlav. Najděte si takový model, který právě vám vydrží nejdéle.
 • Způsob vapování – právě proto nelze přesně říci, který výrobce vyrábí nejspolehlivější produkty. Záleží totiž i na vašem způsobu vapování. Vapujete agresivně a bez pauz? Některé žhavicí hlavy tak můžete zlikvidovat už za pár dní.
 • Baterie elektronické cigarety – zde nebudete mít problém s originálními výrobky. Vyměníte-li si ale baterie ve své e-cigaretě za neoriginální model, nebo snad model od jiného výrobce, můžete tak zkrátit životnost žhavicí hlavy. Dejte si také pozor, ať nežhavíte e-cigaretu v kapse, nebo v batohu.
 • Odpor žhavicí hlavy – máte spirálku s nízkým odporem? Určitě pak nenastavujte přespříliš vysoké napětí. Chuť a aroma e-liquidu tak nezvýrazníte, spíše ho spálíte, a připravíte se tak o požitek z vapování. Dále pak žhavící hlavu zatěžujete a to může vést k jejímu opotřebení.
 • Zvolený e-liquid – sladké nebo husté e-liquidy a VG náplně mají tendenci k připalování, čímž mohou zkrátit životnost žhavící hlavy.Ptáte se, jak poznat, že je třeba žhavicí hlavu vyměnit? Máme pro vás čtyři jednoduché indikátory.

Elektronické cigarety SMOK

A co se naopak může u žhavící hlavy pokazit?

 • Spálená chuť – cítíte během vapování chuť spáleniny? Zkontrolujte, zda nemáte příliš vysoké napětí a zda je clearomizér dostatečně naplněný. Pokud je vše výše zmíněné v pořádku, je nutné vyměnit žhavicí hlavu.
 • Protékání – natáhnete si místo páry do úst samotný liquid? Může to být proto, že starší a opotřebená žhavicí hlava už nestačí přeměňovat liquid na páru. Určitě je tedy třeba výměna. Po prvním uchutnání liquidu samotného se do toho bezodkladně pustíte sami od sebe. Není to totiž žádná pochoutka.
 • Snížená hustota páry – nižší produkce páry bývá obvykle prvním indikátorem opotřebení žhavicí hlavy. Dejte si však pozor, zdání klame. Neměňte žhavicí hlavu pokaždé, kdy se vám zdá že zkrátka nedělá tolik páry jako jindy. Možná jste vyměnili e-liquid nebo změnily nastavení výkonu.
 • Bublání e-liquidu – když už začne e-liquid bublat, máte buďto špatnou spirálu, nebo skutečně opotřebovanou, řekněme, v posledním tažení. Za bublavý zvuk může opět nedostatečná teplota žhavicí hlavy. Takže s vapováním radši hned přestaňte, nebo hrozí, že brzy ochutnáte liquid samotný, a to vám nepřejeme.

Jak žhavicí hlavu vyměnit? Nemohlo by to být jednoduší. Odšroubujte spodní část clearomizéru, následně žhavicí hlavu samotnou, našroubujte novou a vraťte spodní část clearomizéru na své místo. Hotovo.

Přejeme vám, ať si vyberete správně, a doufáme, že jsme vám ke správnému výběru dopomohli.

E-cigarety
5 (100%) 3 votes
Váš pomocník