Nejlepší elektrické dečky 2019

 • Zajímá vás, jak vybrat elektrickou dečku, aniž byste se napálili?
 • Projděte si naše recenze elektrických deček a vyberte ty nejlepší!
 • Zjistěte, kde se dají koupit nejlevněji!

Elektrické dečky bez pozadí

Porovnání elektrických deček

Úvod

Elektrická dečka, ideální společník na chladné zimní večery, či když je člověk nemocný a je velmi důležité, aby zůstal v teple. Spousta elektrických deček vypadá z hlediska vzhledu a specifikací téměř identicky, proto může být velmi obtížné si svůj vysněný produkt vybrat. Naštěstí jsme pro vás připravili toto výstižné srovnání, a doufáme, že přečtení tohoto článku rozptýlí všechny vaše pochybnosti. Která dečka tedy bude správně hřát, a která je zase z nejkvalitnějšího materiálu?  Na tyto dotazy, a také samozřejmě spoustu dalších najdete odpověď v následujících řádcích.

Nejlepší elektrická dečka od 2 000 korun

Imetec 6877

 • Pro koho je Imetec 6877 určen: Tento výrobek je určený především pro opravdové zimomřivce a lidi, kteří si potrpí na luxus.
 • Proč Imetec 6877 koupit: Jde o výjimečné spojení elektroniky a luxusního materiálu.
 • Proč jsme vybrali právě Imetec 6877: Jedná se o jednu z nejlepších elektrických deček této cenové kategorie na trhu.

Imetec 6877 vypadá víceméně stejně, jako všechny další elektrické dečky. Nelekněte se ovšem ceny, která přesahuje hranici 2 000 korun. Co jiného tedy tento výrobek nabízí oproti výše zmíněným produktům? Díky této ceně dostanete především pocit, jako byste si hověli v pětihvězdičkovém hotelu a halili se do deky utkané z těch nejvybranějších látek. Jako další devízu lze uvést například šest různých vyhřívacích teplot, tak je zajištěno, že si vybere opravdu každý. K dece je připevněn digitální ovladač, který se dá v případě potřeby odejmout a deku vyprat.

 Zjistit cenu

Výrobek také obsahuje automatický časovač vypnutí nastavený na tři hodiny, to se hodí zejména, pokud vás příjemný hřejivý pocit ukolíbá a vy podlehnete spánku. O bezpečnostní stránku věci se stará systém ElectroBlock.

Imetec 6877 velký

Výhody

Skvělé vlastnosti

Rychlé nahřátí

Větší rozměry


Nevýhody

Vysoká cena

Teplo není rozvedeno po celém obvodu

Nejlepší elektrická dečka do 2 000 korun

AEG WZD 5648

 • Pro koho je AEG WZD 5648 určen: Pro milovníky komfortu, kteří si neváhají za pohodlí trochu připlatit.
 • Proč AEG WZD 5648 koupit: Je to kvalitní výrobek.
 • Proč jsme vybrali právě AEG WZD 5648: Jde o příjemnou deku za příznivou cenu.

AEG WZD 5648 je další přikrývkou, tentokráte v cenové kategorii do dvou tisíc korun. Tato kategorie představuje standard a měla by uspokojit většinu zákazníků. Tento výrobek je skvělý na prohřívání kloubů v mrazivém období. Zejména se hodí poté, co člověk dojde z práce a chce se plně oddat hřejivému pohodlí, ideálně v kombinaci s šálkem horkého čaje. Hodí se zde také přítomná funkce časovače automatického vypnutí. Ten je zde dokonce nastavitelný, a to v rozmezí od jedné do devíti hodin.

Zjistit cenu

Jako výhodu oproti konkurenci lze také uvést elektronickou regulaci výkonu, sloužící pro udržení konstantní teploty. Výběr teplot je vskutku rozmanitý, uživatel může zvolit jednu z deseti teplot! Za zmínku stojí také, že výrobek je vybaven přehledným LED displejem a ochranou proti přehřátí. Flanelový potah této přikrývky je odnímatelný a v případě potřeby jej lze prát v pračce.

AEG WZD 5648 velký

Výhody

Přiměřená cena

Příjemný materiál


Nevýhody

Neodnímatelný potah

Zmatený návod výrobce

Nejlepší elektrická dečka do 1 500 korun

Beurer HK 55

 • Pro koho je Beurer HK 55 určen: Pro milovníky komfortu, kteří za něj ovšem nechtějí utratit hromadu peněz.
 • Proč Beurer HK 55 koupit: Je to všeobecně velmi oblíbený a doporučovaný výrobek se skvělým poměrem kvality ku ceně.
 • Proč jsme vybrali právě Beurer HK 55: Je to skvělý produkt v dané cenové relaci.

Beurer HK 55 není jen další přikrývkou. Vlastně není vůbec přikrývkou. Jde o multifunkční vyhřívaný pás na krk, záda nebo nohy. Tento výrobek vám na těle dolehne přesně na vámi vybrané místo. Produkt vás nijak zvlášť nelimituje, můžete pracovat v kanceláři nebo uklízet doma a zároveň si užívat příjemný hřejivý pocit linoucí se z tohoto pásu. Produkt je vyroben z prodyšného veluru a je velmi flexibilní a šetrný k pokožce. Pás je dokonce tak flexibilní, že jej lze okolo šíje pohodlně ovinout. Fixace na těle je zajištěna jednoduše ale účinně – suchými zipy.

Zjistit cenu

Automatické vypnutí u tohoto výrobku je pevně nastaveno, a to po devadesáti minutách. Produkt také disponuje Turbo rychlým třístupňovým vyhříváním a ochranou proti přehřátí. I tento výrobek lze vyprat v pračce.

Beurer HK 55 velký

Výhody

Flexibilita

Nízká cena


Nevýhody

Nehřeje na obou stranách

Nejlepší elektrické dečky do 1000

Beurer HK Comfort

 • Pro koho je Beurer HK Comfort určen: Tento přístroj je určený zejména pro nenáročné zákazníky, kteří hledají levnou kvalitu, a nejdou tolik po luxusu.
 • Proč Beurer HK Comfort koupit: Koupě se vyplatí, “za málo peněz hodně muziky”. Nečekejte ale žádný velký komfort.
 • Proč jsme vybrali právě Beurer HK Comfort: Skvěle se hodí pro každého, kdo potřebuje rychlý přiliv tepla na konkrétní místo těla a díky nízké ceně je bez problémů dostupný.

Beurer HK Comfort také není typickým představitelem deček. Spíše než o přikrývku jde o rozměrově omezený obdélník, který po přiložení na tělo cílí na určité místo. Dá se ale také použít jako multifunkční vyhřívaná deka, která se hodí pro vyhřátí křesla či postele. Svůj užitek také může prokázat při léčbě různých bolestí, např. kloubů, zad, krku.  Produkt je vyroben z hebkého mikrovlákna a je velmi šetrný k pokožce.

Zjistit cenu

Dečka má tři úrovně vyhřívací teploty, které si jednoduše a přehledně regulujete ovladačem a disponuje také podsvíceným displejem. Specialitou tohoto přístroje je tzv. turbo rychlé nahřátí. Nemusíte se ale bát, o vaše zdraví a pohodlí se postará ochranný systém BBS. Automatické vypnutí u tohoto výrobku je pevně nastaveno, a to také na devadesát minut.  Také tuto dečku lze po snadném odejmutí kabelu vyprat v pračce.

Beurer HK Comfort velký

Výhody

Příznivá cena

Příjemný povrch


Nevýhody

Kratší kabel

Pomalejší nahřívání

Trochu nepraktické ovládání

Závěr

 • Pokud si chcete pořídit elektrického vyhřívaného společníka na dlouhé zimní večery, a zároveň do něj nechcete investovat balík, Beurer HK Comfort je ideální volbou.
 • Beurer HK 55je vhodnou alternativou pro všechny, kteří si chtějí užívat hřejivého pohodlí, a zároveň potřebují volnost pohybu.
 • Pokud hledáte kvalitní vyhřívanou přikrývku a spokojíte se standardem, AEG WZD 5648 vás rozhodně nezklame.
 • Pokud se hodláte zahalit komfortem a nechat se vést na vlně příjemných pocitů pramenících z prémiových materiálů a špičkového zpracování pokrývky, pak sáhněte po Imetec 6877.

Důležité parametry elektrických deček

Výběr elektrické dečky může zabrat i několik desítek minut strávených nad nejrůznějšími parametry, které tyto výrobky nabízejí. Jaké parametry jsou ale ty nejdůležitější, na které by se při výběru nemělo zapomínat?

 • Prvním je jednoznačně použitý materiál. Na co vám bude dečka s dobrými vlastnostmi, když vám díky špatnému výběru materiálu ve výsledku nebude příjemná. Není to příliš pravděpodobné, ale na daný výrobek můžete být dokonce alergičtí. Tento parametr by tedy opravdu nebylo dobré podcenit.
 • Druhý parametr je samozřejmě způsob použití. Kategorie deček je silně komplexní a nabízí širokou paletu různých výrobků. Je dobré si předem určit, k čemu produkt využijeme. Zda chceme jenkousek látky pro lokální použití, vyhřívaný pás či dokonce plnohodnotnou přikrývku.
 • Jako třetí parametr jsme zvolili rozměry výrobku. Zní to opravdu banálně. Představte si ale, že vám zpod vytoužené deky budou čouhat nohy nebo, že v extrémním případě třeba nedopnete kolem krku vámi zakoupený vyhřívaný pás. Je to velmi otravné a zbytečné, jednoduše tomu lze předejít pečlivým a pozorným výběrem.
 • Dalším, a podle nás posledním opravdu velmi důležitým parametrem je možnost praní. Určitě to znáte, postavíte hrnek s čajem na stolek před křeslo s dekou a někam odběhnete. Mezitím, co jste pryč, se váš mazlíček doposud klidně spící, probudí a vy po svém návratu do místnosti pouze vidíte napáchanou spoušť se středem v podobě zaneřáděné deky a potahu křesla. V případě, že je výrobek nepratelný, tak můžete deku rovnou vyhodit. Naštěstí se takové produkty na trhu téměř nevyskytují, přesto je třeba si tuto vlastnost prověřit.

Nejlepší elektrické dečky
5 (100%) 1 vote
Váš pomocník