Nejlepší odolné telefony 2019

 • Zajímá vás, jak vybrat odolný telefon, aniž byste se napálili?
 • Projděte si naše recenze odolných telefonů a vyberte ten nejlepší!
 • Zjistěte, kde se dá koupit nejlevněji!

Odolné telefony bez pozadí

Porovnání outdoorových telefonů

Porovnání voděodolných telefonů

Úvod

Mobily jsou zařízení plná křehkých technologií, pokud nám tedy spadnou na zem, anebo do vody, jako bychom o ně přišli. Ale nemusí to tak být vždy. Takové situace dokážou bez újmy zvládnout mobilní telefony určené do extrémních podmínek. Tudíž pokud vystavujete svůj mobil tvrdým podmínkám, investice do zařízení s  odolností proti pádu a voděodolností je správná volba. V dnešní době už je mnoho smartphonů voděodolných, ovšem i pád z malé výšky může rozbít displej anebo zařízení znefunkčnit. Proto jsme náš test mobilů rozdělili na dvě hlavní kategorie, a to na Test odolných mobilů a Test voděodolných mobilů.

Test outdoorových telefonů

Do této kategorie spadají zařízení s voděodolnosti i odolností proti pádu. Výhodou takových mobilů je schopnost přežít i v nejnáročnějších podmínkách, tudíž jsou určené pro uživatele, kteří tráví spoustu času v přírodě, mimo zdroje elektrické energie, anebo je jejich práce vystavuje rozmarům přírody, a tak je odolný telefon častokrát víc nutností než upřednostněním. 

Nejlepší outdoorový telefon od 10 500 korun

iGET Blackview GBV9600 Pro

 • Pro koho je iGETBlackview GBV9600 Pro: Tento výrobek je určený především pro zákazníky, kteří hledají odolný telefon s nadstandardní výbavou.
 • Proč koupit právě iGETBlackview GBV9600 Pro: Jde o zajímavý odolný telefon s vysokým výkonem a množstvím funkci.
 • Proč jsme vybrali právě iGETBlackview GBV9600 Pro: Toto zařízení patří mezi nejlepší ve své kategorii a také se může pyšnit velmi kladnými recenzemi uživatelů.

iGETBlackview GBV9600 Pro je nejen nesmírně odolný, ale má také výkon, s nímž může směle soupeřit s telefony zaměřenými právě na tento parametr. Jako čipset je zde použit MediaTek MT6771 (Helio P60) v kterém je obsažena CPU jednotka disponující osmi jádry a pracovní frekvencí 2 GHz. O grafický výkon se stará Mali-G72 MP3. Stejný grafický čip je nainstalován také například v: Motorola One Vision či ZTE Blade A7. Paměť RAM čítá 6144 MB. Interní paměť má velikost nadstandardních 128 GB, kdyby vám to i přesto nestačilo, je zde slot pro SD kartu. Tento slot lze také použít k vsazení druhé SIM karty. Baterie má úctyhodných 5580 mAh. Mnoho odolných telefonů je, řečeno s nadsázkou, designováno pro pomoc na stavbě, k těmto modelům se ale iGETBlackview GBV9600 neřadí.

 Zjistit cenu

Obsahuje některé důležité senzory, a to: Pohybový senzor (akcelerometr, G-senzor), Gyroskop, Senzor přiblížení (proximity) či Barometr. Mimo podpory českých LTE frekvencí, možnosti odemykat mobil obličejem nebo otiskem prstu či třeba klasického Jacku 3,5 najdete v tomto telefonu dost užitečnou, ale málo užívanou technologii. Jde o NFC, jedná se o technologii bezdrátového placení nějakým zařízením (náramek, mobil…), jejíž přítomnost rozhodně není samozřejmost. Z hlediska displeje jde o 6,21″ velký dotykový zobrazovací panel s technologií AMOLED, jež překvapí skvělým zpracováním barev, rychlou odezvou a překvapivě nízkou spotřebou. Jako nabíjecí konektor je USB-C a tento přístroj disponuje také podporou rychlého a bezdrátového nabíjení. Opravdu zajímavě je zde zvolena kamera. Ta pochází z dílny Sony a je dokonce duální. Díky ní pro vás momentky, portréty, panoramata či rozmanitá videa ve vysoké kvalitě nebudou vůbec žádný problém. Se speciálním režimem lze dokonce i fotit pod vodní hladinou.

To je sice všechno pěkné, jak je na tom ale tenhle model s vlastností, pro kterou si ho nejspíš budete chtít koupit, tedy odolností? Výrobce se nás v tomto ohledu snaží ujistit pomocí výčtu certifikací posouvající odolnost přístroje o level výš. Stupeň odolnosti IP68 je zde rozšířen o standard IP69K, díky tomu tak tento mobil vydrží nejen vystavení prachu a vodě, ale i vysokému tlaku vody nebo páry.  Zařízení splňuje také vojenský standard MIL-STD-810G, který se postará o přežití mobilu po nepříjemném pádu či nárazu a funkčnost přístroje je výrobci udávána od mrazivých -30 °C do úmorných +60 °C, přičemž hraniční teplota životnosti představuje neskutečných -55 °C a 70 °C. Tento mobil se hodí pro všechny táborníky, dobrodruhy či pracovníky v prašném prostředí. Určitě najde také své místo u tzv. chronických rozbíječů mobilních telefonů, kteří si již nebudou muset lámat hlavu s odolností svého zařízení.

iGET Blackview GBV9600 Pro velký

Výhody

Vysoká kapacita baterie

Opravdu velmi odolný a bytelný

Velikost interní paměti


Nevýhody

Vysoká cena

Trochu těžší

Nejlepší outdoorový telefon do 10 500 korun

iGETBlackview GBV9500

 • Pro koho je iGETBlackview GBV95000: Pro všechny, kdo potřebují odolný mobil s neuvěřitelně velkou kapacitou baterie.
 • Proč koupit iGETBlackview GBV9500: Hlavním důvodem je určitě zmiňovaná baterie s kapacitou 10 000mAh, nebo také kvalitní foroaparát a velmi dobrý výkon.
 • Proč jsme vybrali právě iGETBlackview GBV9500: Ne každý odolný telefon nabízí funkce jako je boční čtečka otisku prstů nebo multifunkční NFC.

Mezi cenově blízké konkurenty patří RugGear RG850, na tom ale nehledejte CorningGorillaGlass 3. Generace. A na obdobně odolném RugGear RG740A zase nečekejte 4 GB RAM s 2,5GHz procesorem. Kde ale iGETBlackview GBV9500 přeci jen pokulhává, je hmotnost, 360 g, v porovnání s 218 g, které váží CAT S41. Námi vybraný iGET jej ale zase předčí se svou 64 GB interní paměti.

Zjistit cenu

Příjemně překvapení jsme byli fotoaparátem s rozlišením 16 mpx, možností DUAL SIM a pak hlavně baterií s dobou provozu až 72 hodin. Jak výkonnostně, tak nabídkou funkcí iGETBlackview GBV9500 vyčnívá mezi ostatními odolnými chytrými telefony ve stejné cenové kategorii. A pokud jde o odolnost, je silným konkurentem proslavených modelů CAT.

iGET Blackview GBV9500

Výhody

Výdrž baterie

Kvalitní kamera

Slušný výkon


Nevýhody

Horší mikrofon

Kvalita připojení (USB i bezdrátové)

Váha a rozměry

Nejlepší outdoorový telefon do 5 000 korun

Samsung GalaxyXcover 4

 • Proč koupit právě Samsung Galaxy Xcover 4: Kvůli jeho všestranné odolnosti, dostatečnému funkčnímu vybavení včetně kvalitního fotoaparátu a skvělé ceně.
 • Pro koho je Samsung Galaxy Xcover 4: Pro každého, kdo touží po opravdu odolném mobilu, a to nejen proti vodě a pádu, ale i prachu a vysoké teplotě,a ocení dobrou cenu za kvalitní smartphone, přičemž si nepotrpí na náročném softwaru a hardwaru.
 • Proč jsme vybrali právě Samsung Galaxy Xcover 4: Je dostatečný pro každodenní používání a dokonale plní svůj status cenově dostupného odolného mobilu.

Za cenu pod 5 000 Kč dostanete opravdu maximum, co v této cenové hladině dostat můžete – nejvyšší certifikáty voděodolnosti, odolnosti vůči pádu, vysokým teplotám i prachu. To vše v poměrně tenkém těle smartphonu s přijatelným designem i funkcemi, včetně dobrých fotoaparátů. Hlavní, tedy zadní, má 13 megapixelů, automatické ostření, LED blesk, světelnost f/1.9 a nahrávání videí ve Full HD. Přední disponuje 5 Mpx, přičemž nasnímá videa ve stejném rozlišení, jako ten zadní. Jeho světelnost je f/2.2. Takové kvalitní fotografování je u odolných telefon spíše raritou. Nalezete zde v nabídce vše, co by měl inteligentní telefon mít, nečekejte však vymoženosti jako čtečku otisku prstu, informační diodu, IrDA (infraport), stereo reproduktory či rychlé nebo bezdrátové nabíjení. Potěší však snadná ovladatelnost i v rukavicích a jednoduše vyjímatelná baterie.

Zjistit cenu

Nízká cena se však nejvíce odrazila na malé paměti telefonu – 16 GB, a celkovém pomalém výkonu, ale pokud nemáte peněz nazbyt a jde vám o trvanlivost mobilu, rozhodně je dobrou volbou.

Samsung GalaxyXcover velký

Výhody

Skvělé parametry odolnosti v různých oblastech

Cena

Ovladatelnost


Nevýhody

Průměrný výkon

Menší paměť

Jen základní funkce a technologie

Test voděodolných telefonů

Do této kategorie spadají zařízení s voděodolností IP67 anebo IP68, ale bez odolnosti vůči pádům a nárazům. Mobily v této kategorii také postrádají baterii s enormní kapacitou a funkcionalitou zaměřenou na aktivní životní styl. Jelikož voděodolnost patří mezi trendy moderních smartphonů výběr a kvalita zařízení je na lepší úrovni jako při odolných mobilech. Mnoho nejmodernějších vlajkových lodí nabízí voděodolnost a se správným ochranným obalem vydrží i slabší náraz.

Nejlepší voděodolný telefon od 13 000 korun

Samsung Galaxy S10

 • Pro koho je Samsung Galaxy S10: Pro každého, komu nevadí si za vysoce kvalitní a výkonný telefon připlatit.
 • Proč koupit právě Samsung Galaxy S10: Jde o nejnovější model značky Samsung a přináší špičkové parametry, v tuto chvíli jde o jeden z nejlepších telefonů na trhu.
 • Proč jsme vybrali právě Samsung Galaxy S10: Kromě toho, že je telefon voděodolný, disponuje i extrémně dobrými parametry.

Společnost Samsung se svým telefonem Samsung Galaxy S10 navázala na předchozí a velmi úspěšný Galaxy S9. Od ostatních telefonů Samsung se mírně liší designem. Displej zabírá celou přední stranu telefonu, jedná se o takzvaný Infinity-O displej. Znamená to, že má v pravém horním rohu průstřel – otvor pro selfie kameru (plus verze telefonu má selfie kamery dvě). Displej je pak svými parametry na velmi vysoké úrovni, v tuto chvíli se jedná asi o nejlepší displej v mobilech vůbec. Jde o Super AMOLED displej s úhlopříčkou 6,4 palce a rozlišením 3 040 x 1 440 pixelů, jehož hrany jsou zaoblené.

Zjistit cenu

Zadní strana telefonu je hladká, ale v horní části jsou horizontálně uspořádány fotoaparáty a po stranách tlačítka. Design je celkově velmi elegantní, dostupný je telefon v bílé, černé a zelené barvě. Rozměry jsou přitom solidní – 157,6 x 74,1 x 7,8 milimetrů, při hmotnosti 175 gramů. Problém je, že v takto hladkém designu je telefon kluzký a lesklý povrch má tendenci chytat od prstů šmouhy. Telefon je poměrně odolný, je vyroben z tvrzeného skla Gorilla Glass 6 a slitiny hliníku 7000-series Aluminium. Splňuje certifikaci odolnosti IP68, je prachuodolný a voděodolný. Čtečka otisků prstů je přímo v displeji a jedná se o ultrazvukovou 3D čtečku. Samsung Galaxy S10 má pokročilý fotoaparát, nechybí automatické ostření, optická stabilizace obrazu a natáčení ve 4K rozlišení. Duální fotoaparát má rozlišení 12/16 Mpix, přední pak 10 Mpix.

Výkon telefonu je velmi vysoký, v Americe jej zajišťuje procesor Snapdragon 855, u nás Exynos 9820. Má 8 jader a dosahuje velmi vysokého výkonu. Operační systém je Android 9 (Pie), do budoucna se počítá s aktualizací na novou verzi. Paměť telefonu 8 až 12 GB RAM a 128 až 512 GB uživatelské paměti (v závislosti na vybrané verzi telefonu). Paměť lze navíc rozšířit paměťovou kartou. Chybět nemohou základní technologie NFC, USB-C, Bluetooth, GPS nebo Wi-Fi (ve všech pásmech včetně nového ax). Baterie má kapacitu 3100 až 4100 mAh (podle verze), navíc disponuje technologií rychlého nabíjení. Na jedno nabití vydrží telefon asi den až dva. Za nevýhodu však považujeme chybějící LED světlo. Když se to sečte, dostanete v telefonu Samsung Galaxy S10 (případně v jeho dražší plus verzi) to nejlepší, co současný trh nabízí.

Samsung Galaxy S10

Výhody

Odolná a pevná konstrukce

Vysoce kvalitní displej

Špičkový fotoaparát

Elegantní design

Velká uživatelská paměť


Nevýhody

Lesklý design přitahuje šmouhy

Má tendenci klouzat

Chybějící LED světlo

Nejlepší voděodolný telefon do 13 000 korun

Samsung Galaxy S9

 • Pro koho je Samsung Galaxy S9: Pro každého, kdo kromě voděodolnosti touží po špičkových parametrech a nevadí mu si připlatit.
 • Proč koupit právě Samsung Galaxy S9: Tento telefon nabízí špičkový výkon a kromě staršího Samsung Galaxy S8 nemá mezi voděodolnými konkurenci.
 • Proč jsme vybrali právě Samsung Galaxy S9: Jedná se o vylepšenou verzi modelu Galaxy S8, na jejíž test navazujeme.

V nejvyšší třídě smartphonů vládne voděodolným telefonům Samsung Galaxy S9, alespoň v tuto chvíli. Jde o vylepšenou verzi dobře známého Galaxy S8, která odstraňuje některé předchozí nedostatky. U devítky začíná kvalita samotným designem. Je krásně oblý, rámeček kolem displeje je méně patrný a zároveň (alespoň by podle výrobce měl být) pevnější, zadní strana pláště je lesklá (celé tělo je ze skla a kovu), a k dostání je telefon ve třech různých odstínech. Svými rozměry 14,8 x 6,9 x 0,8 centimetru je i příjemný do ruky. Z hlediska odolnosti je samozřejmostí ochrana s certifikací IP68.

Na přední straně je klíčový zahnutý Super AMOLED displej s úhlopříčkou 5,8 palce a rozlišením 2960 x 1440 pixelů. Dává to dohromady velmi věrný, prokreslený a jemný obraz, kterým Samsung Galaxy S9 vyniká. Podle odborníků se jedná možná o nejlepší displej na trhu. Design telefonu ještě dotváří dva fotoaparáty – zadní 12 Mpix s f/1,5 až 2,4 a s optickou stabilizací obrazu, přední pak 8 Mpix. Na trhu seženete i mobilní telefony s lepším rozlišením fotoaparátu, ale vzhledem ke kvalitě pořízených fotografií hodnotíme i v tomto ohledu Galaxy S9 velmi dobře. Mezi odborníky panuje názor, že jde o jeden z nejlepších fotoaparátů. Jeho jediným slabším místem je zachycování pohybu.

Zjistit cenu

Pokud se podíváme pod plášť telefonu, zjistíme, že vývojáři Samsungu si se svou novou vlajkovou lodí pohráli i zde. Klíčový je procesor Exynos 9810 s frekvencí 2,7 GHz a osmi jádry. V součtu s kapacitou RAM, která činí 4 GB, získáváme vysoký výkon telefonu a slušnou pracovní rychlost. Uživatelská paměť telefonu má kapacitu 64/128/256 GB, kterou lze dále rozšiřovat použitím microSD karet. Líbí se nám přítomnost operačního systému Android 8.0, který funguje oproti některým starším verzím dobře. Telefonu navíc nechybí žádné základní ani pokročilé vybavení. Největší nevýhodu telefonu však vidíme v kapacitě baterie. Ta je, vzhledem k výkonu, hodně malá a telefon při průměrném užívání nevydrží déle než 12 hodin. Telefon sice disponuje rychlonabíjením (85 % za hodinu), ale pokud budete někde na cestách, tak vás to nezachrání.

Samsung Galaxy S9

Výhody

Velmi dobrý displej s jemným obrazem

Špičkový fotoaparát

Velmi dobrá výkonnost


Nevýhody

Malá kapacita baterie

Málo inovací oproti předchozí verzi

Nejlepší voděodolný telefon do 8 000 korun

Motorola Moto G7 Plus

 • Pro koho je Motorola Moto G7 Plus: Tento výrobek je určený především pro zákazníky, kteří hledají solidní telefon se základní voděodolností.
 • Proč koupit právě Motorolu Moto G7 Plus: Jde o slušně vybavený telefon za příjemnou cenu.
 • Proč jsme vybrali právě Motorolu Moto G7 Plus: Je to jeden z mála modelů, které v této cenové relaci mají dobré parametry a alespoň nějakou ochranu proti vodnímu živlu.

Motorola Moto G7 Plus vypadá jako normální tuctový telefon. Zdání avšak v tomhle případě klame. Není potřeba se tvářit, že jde o špičkové zařízení, ale rozhodně má co nabídnout. Jako čipset je zde instalován Snapdragon 636 od známé a léty prověřené značky Qualcomm. V této platformě je obsažena CPU jednotka disponující osmi jádry a pracovní frekvencí 1,8 GHz. O grafický výkon se stará Adreno 509. Stejný grafický čip je nainstalován také například v: Sony Xperia 10 Plus nebo Xiaomi RedmiNote 5 Pro. Paměť RAM má kapacitu 4096 MB. Interní paměť má velikost příjemných 64 GB, kdyby vám to i přesto nestačilo, je zde přítomný slot pro SD kartu až do kapacity 512 GB.

Baterie v tomto modelu je však poměrně malá, má pouhých 3000 mAh. Jde o víceméně “běžný” mobil ke každodennímu používaní. Pro užší specifikaci je to tzv. “fotomobil”. K tomuto účelu se může pochlubit duálním 16MPx fotoaparátem a optickou stabilizací obrazu, díky kterým pořídíte ostré a detailní snímky za všech světelných podmínek. Fotografický software řízený umělou inteligencí navíc automaticky detekuje úsměv nebo vám například pomůže vylepšit kompozici. Pro “selfíčkáře” je také důležitá přední kamera s nevídanými 12 MPx. Z dalších funkcí jsou nejzajímavější NFC a možnost odemykání telefonu obličejem, jinak se zařízení spíše drží standardu. Výborný je také displej, a to 6,2‘‘ velký panel s technologií LCD a rozlišením 2270 x 1080.

Zjistit cenu

Jak je na tom ale zařízení z hlediska již výše zmiňované voděodolnosti? Tento model je chráněn tzv. P2i nano-coatingem. Je to ochrana, která se ani v nejmenším nemůže měřit s certifikací IP (Př. IP68). V praxi to znamená, že mobilu nevadí déšť či náhodné pokapání vodou. Při ponoření do vody ale může stejně jako s normálním zařízením dojít k poškození tlačítek ovládající hlasitost a hlavně k trvalému defektu obrazovky. Tento model bychom doporučili hlavně nadšeným fotografům, kteří ovšem nemají ambice fotit a natáčet videa pod vodou. Může se také hodit v podstatě jakémukoliv “běžnému” zákazníkovi, který má na své zařízení standardní požadavky.

Motorola Moto G7 Plus velký

Výhody

Nízká cena s ohledem na vlastnosti

Poloprofesionální foťák a jeho funkce


Nevýhody

Pouze slabá voděodolnost

Nízká kapacita baterie

Závěr

Mezi robustními a odolnými mobily je naším top výběrem iGETBlackview GBV9500 – nabízí mnoho a ještě víc. Má nižší cenu, než Caterpillar CAT S61 a zároveň je i tak velmi dobrý. Právě iGETBlackview GBV9600 Pro svým dobrým výkonem spíše směruje k vyznavačům prémiových produktůSamsung GalaxyXcover má své neduhy, ale pokud se držíte rozpočtu, rozhodně to není špatná volba, stejně jako CAT má spíše “inteligentní“ design a uživatelskou jednoduchost.

Ať se rozhodnete pro jakkoli voděodolný smartphone, doporučujeme zakoupit obal, obzvlášť v případě dražších zařízení. Naším Top doporučením je Samsung Galaxy S10 – nabízí skutečně to nejlepší a jde o letošní výrobek. Avšak pokud už se rozhodnete pro levnější Galaxy S9, nebudete zklamáni. Dech beroucí design a jeho dokonalost vyčarují úsměv na tváři (ale také pořádnou díru v peněžence). Do třetice jsme zvolili jinou značku. Motorola Moto G7 Plus je skvělý smartphone za skvělou cenu, avšak ztrácí oproti oběma výše umístěným Samsungům na všestrannosti i na voděodolnosti.

Důležité parametry odolných telefonů

 • Voděodolnost (IP hodnocení): desítkové číslo označuje odolnost vůči pevným látkám a jednotkové číslo označuje odolnost proti vodě.
  • IP67: Zařízení s označením IP67 mohou být ponořena do hloubky 1 metru.
  • IP68: Zařízení s označením IP68 umožňují hlubší ponoření, než 1 metr.
 • Baterie: kapacita baterie je dána v mAh – čím větší číslo, tím déle mobil vydrží. U výdrže mobilu je potřebné také brát do úvahy velikost displeje a spotřebu hardwaru.
 • Rozměry: mobily které mají dobrou odolnost vůči pádu, jsou hrubšího a mohutnějšího charakteru, což mnohým potencionálním uživatelům nemusí vyhovovat. Proto jsme do našeho výběru zařadili i výhradně voděodolné mobily, které mají rozměry mnohem příznivější než mobily odolné proti poškození pádem.

Nejlepší odolné telefony
5 (100%) 2 votes
Váš pomocník