Nejlepší odolné mobily 2018

Odolný telefon bez pozadí

Porovnání odolných mobilů

Do 5 000 korun Do 10 500 korun Do 13 000 korun
Model: Samsung GalaxyXcover Doogee S60 CAT S41
Náhled:
Cena: Zjistit cenu Zjistit cenu Zjistit cenu
Voděodolnost: IP68 IP68 IP68
Baterie: 2800 mAh 5580 mAh 5000 mAh
Rozměry: 146,2 x 73,3 x 9,7 mm 81 x 164 x 15,5 mm 75 x 152 x 12,85 mm

Porovnaní voděodolných mobilů

Do 8 000 korun Do 13 000 korun Do 20 500 korun
Model: Lenovo Moto M Samsung Galaxy S7 Samsung Galaxy S8
Náhled:
Cena: Zjistit cenu Zjistit cenu Zjistit cenu
Voděodolnost: bez hodnocení IP68 IP68
Baterie: 3050 mAh 3000 mAh 3000 mAh
Rozměry: 75 x 151 x 7,85 mm 69,6 x 142,4 x 7,9 mm 68,1 x 148,9 x 8 mm

Úvod

Mobily jsou zařízení plná křehkých technologií, pokud nám tedy spadnou na zem, anebo do vody, jako bychom o ně přišli. Ale nemusí to tak být vždy. Takové situace dokážou bez újmy zvládnout mobilní telefony určené do extrémních podmínek. Tudíž pokud vystavujete svůj mobil tvrdým podmínkám, investice do zařízení s  odolností proti pádu a voděodolností je správná volba.

V dnešní době už je mnoho smartphonů voděodolných, ovšem i pád z malé výšky může rozbít displej anebo zařízení znefunkčnit. Proto jsme náš test mobilů rozdělili na dvě hlavní kategorie, a to na Test odolných mobilů a Test voděodolných mobilů.

Test odolných mobilů

Do této kategorie spadají zařízení s voděodolnosti i odolností proti pádu. Výhodou takových mobilů je schopnost přežít i v nejnáročnějších podmínkách, tudíž jsou určené pro uživatele, kteří tráví spoustu času v přírodě, mimo zdroje elektrické energie, anebo je jejich práce vystavuje rozmarům přírody, a tak je odolný telefon častokrát víc nutností než upřednostněním. 

Nejlepší odolný mobil do 13 000 korun

CAT S41

 • Pro koho je CAT S41: Pro každého, kdo nutně potřebuje dobrý mobil s dobrou baterií a maximální odolností, ať už na práci anebo sport, a zároveň sebou nechce nosit příruční cihlu.
 • Proč koupit právě CAT S41: Kvůli jeho výdrži, odolnosti a dobrému softwaru.
 • Proč jsme vybrali právě CAT S41: I když je dražší než konkurence, nabízí kvalitu ověřené značky a funkcionalitu mířenou správným směrem.

Caterpillar je jedna z mála distingovaných značek mezi odolnými mobily a o to je vyšší i cena modelu S41. Tento model však nabízí vynikající spolehlivost, odolnost a kvalitní software, byť se slabšími parametry.

Zjistit cenu

S41 má na rozdíl od většiny odolných smartphonů skromnější design, a tak víc připomíná klasický smartphone než přenosný tank. Není zapotřebí se bát, že lepším designem ztrácí na odolnosti. CAT odolá i těm nejtvrdším podmínkám a to jenom s pár škrábanci na pogumovaném zadním krytu. Samotný displej je chráněn Gorrila sklem 5. generace a samotné zařízení přežije i opakované pády na beton z výšky téměř 2 metrů.

Baterie má kapacitu 5000 mAh a dá se použít jako externí nabíječka pro jiné zařízení. Samotný mobil má vynikající výdrž a při rozumném zacházení bez problémů vydrží bez nabíjení i 4 dny. Co se týče výkonu samotného zařízení, dá se označit za “uspokojivý“ a pro typického uživatele CAT S41 bude víc než dostačující. Operační systém je čistý Android 7.0, který reaguje rychle a bezproblémově, a tak zařízení působí výkonně i se slabšími parametry.

VÝHODY:
 • čistý Android 7.0
 • nenápadný design
 • známá značka

NEVÝHODY:
 • nemá snímač otisků prstů
 • vyšší cena oproti konkurenci
 • slabá kamera

Nejlepší odolný mobil do 10 500 korun

Doogee S60Doogee S60

 • Pro koho je Doogee S60: Když máte větší ruce a nevadí vám design S60, tak je to vynikající odolný mobil za skvělou cenu.
 • Proč koupit právě Doogee S60: Nabízí výhody, jako je dobrý fotoaparát, bezdrátová konektivita a všestrannost, které jsou mezi odolnými mobily raritou.
 • Proč jsme vybrali právě Doogee S60: Zaujaly nás vymoženosti jako vodotěsný odnímatelný zadní kryt a funkcionalita s příznivou cenou.

S60 je přímím konkurentem CAT S41, ale za příznivější cenu, přičemž nabízí lepší kameru, bezdrátové nabíjení a větší baterii. Není však perfektní. Doogee má industriální design, který nemusí být každému pochuti, také je hrubší a těžší než CAT, cenovka je však mnohem atraktivnější a nabízí funkce, které umí zaujmout. Odolností je na tom stejně jako CAT S41.

Zjistit cenu

Kamera nás překvapila. Nedá se srovnávat s naším výběrem fotomobilů, ale mezi odolnými mobily patří mezi elitu. Svou jistotu v kameře demonstrovala společnost integrováním tlačítka spouště na pravou stranu smartphonu.  Výkonnostně je velice podobný modelu S41, avšak má dvojnásobní kapacitu paměti RAM a úložiště. Navíc nabízí funkce jako měřič hluku, bezdrátové nabíjení, vynikající stereo reproduktory a vyměnitelnou baterii.

VÝHODY:
 • poměr ceny a výkonu
 • kvalitní kamera
 • mnoho funkcí

NEVÝHODY:
 • “výrazný” design
 • robustnější a těžší
 • menší displej ve velkém těle

Nejlepší odolný mobil do 5 000 korun

Samsung GalaxyXcover

 • Proč koupit právě GalaxyXcover: Kvůli jeho všestranné odolnosti, dostatečnému funkčnímu vybavení včetně kvalitního fotoaparátu a skvělé ceně.
 • Pro koho je GalaxyXcover: Pro každého, kdo touží po opravdu odolném mobilu, a to nejen proti vodě a pádu, ale i prachu a vysoké teplotě,a ocení dobrou cenu za kvalitní smartphone, přičemž si nepotrpí na náročném softwaru a hardwaru.
 • Proč jsme vybrali právě GalaxyXcover: Je dostatečný pro každodenní používání a dokonale plní svůj status cenově dostupného odolného mobilu.

Za cenu pod 5 000 Kč dostanete opravdu maximum, co v této cenové hladině dostat můžete – nejvyšší certifikáty voděodolnosti, odolnosti vůči pádu, vysokým teplotám i prachu. To vše v poměrně tenkém těle smartphonu s přijatelným designem i funkcemi, včetně dobrých fotoaparátů. Hlavní, tedy zadní, má 13 megapixelů, automatické ostření, LED blesk, světelnost f/1.9 a nahrávání videí ve Full HD. Přední disponuje 5 Mpx, přičemž nasnímá videa ve stejném rozlišení, jako ten zadní. Jeho světelnost je f/2.2. Takové kvalitní fotografování je u odolných telefon spíše raritou. Nalezete zde v nabídce vše, co by měl inteligentní telefon mít, nečekejte však vymoženosti jako čtečku otisku prstu, informační diodu, IrDA (infraport), stereo reproduktory či rychlé nebo bezdrátové nabíjení. Potěší však snadná ovladatelnost i v rukavicích a jednoduše vyjímatelná baterie.

Zjistit cenu

Nízká cena se však nejvíce odrazila na malé paměti telefonu – 16 GB, a celkovém pomalém výkonu, ale pokud nemáte peněz nazbyt a jde vám o trvanlivost mobilu, rozhodně je dobrou volbou.

VÝHODY:
 • skvělé parametry odolnosti v různých oblastech
 • cena
 • ovladatelnost

NEVÝHODY:
 • průměrný výkon
 • menší paměť
 • jen základní funkce a technologie

Závěr

Mezi robustními a odolnými mobily je naším top výběrem Doogee S60 – nabízí mnoho a ještě víc. I když je stavěný jako tank a trochu nepohodlný, tak má nižší cenu, než CAT S41 a zároveň lepší vybavenost. Právě CAT S41 svojí “nenápadností“ a dobrým výkonem spíše směruje k vyznavačům prémiových produktů. Nemá pestrou vybavenost jako Doogee, ale to, co umí, mu jde na jedničku. Samsung GalaxyXcover má své neduhy, ale pokud se držíte rozpočtu, rozhodně to není špatná volba, stejně jako CAT má spíše “inteligentní“ design a uživatelskou jednoduchost.

Test voděodolných mobilů

Do této kategorie spadají zařízení s voděodolností IP67 anebo IP68, ale bez odolnosti vůči pádům a nárazům. Mobily v této kategorii také postrádají baterii s enormní kapacitou a funkcionalitou zaměřenou na aktivní životní styl. Jelikož voděodolnost patří mezi trendy moderních smartphonů výběr a kvalita zařízení je na lepší úrovni jako při odolných mobilech. Mnoho nejmodernějších vlajkových lodí nabízí voděodolnost a se správným ochranným obalem vydrží i slabší náraz.

Nejlepší voděodolný mobil do 20 500 korun

Samsung Galaxy S8Samsung Galaxy S8

 • Pro koho je Galaxy S8: Pro ty, kteří hledají špičkový smartphone, který se nebojí vody.
 • Proč koupit právě Galaxy S8: Fascinující bezrámečkový design a nekompromisní všestrannost.
 • Proč jsme vybrali právě Galaxy S8: Samsung patřil mezi první značky s vodotěsnými mobily a jejich nejnovější model nás zaujal v každém směru.

Samsung Galaxy S8 je jedním z nejlepších mobilů na trhu. Exceluje v každém směru a navíc IP68 nabízí odolnost vůči vodě a prachu. S8 patří mezi “bezrámečkové” mobily, což potencionálně zhoršuje odolnost zařízení vůči pádu.

Novinkou od společnosti Samsung je inteligentní asistent jménem Bixby. Jedná se o umělou inteligenci, která plní příkazy zadané uživatelem. Bohužel Bixby zatím podporuje jenom angličtinu, němčinu a korejštinu, a tak je okruh uživatelů zatím omezený. Na rozdíl od konkurenčních vlajkových lodí S8 nemá dvojitou zadní kameru. Avšak 12Mpx senzor by si zasloužil místo v našem testu fotomobilů za svoji excelentní kvalitu fotografií.

Zjistit cenu

U Galaxy S8 se jen těžko hledají negativa, jelikož je ve všech ohledech perfektní. Displej, kamera, výkon, zkrátka všechny parametry jej řadí mezi absolutní špičku na trhu. Snad jedinou chybičkou je neobvyklé umístnění snímače otisků prstů. Zařízení má IP68 hodnocení, avšak s takovou cenovkou doporučujeme dokoupit kvalitní obal, chránící před poškozením pádem. Jelikož je zadní strana pokrytá sklem, i pád z menší výšky by mohl způsobit nepěkné škody.

VÝHODY:
 • prémiový design
 • excelentní fotoaparát
 • výkon

NEVÝHODY:
 • velký displej náchylnější vůči poškození při pádu
 • zvláštní umístnění snímače otisků prstů
 • slabší výdrž baterie

Nejlepší voděodolný mobil do 13 000 korun

Samsung Galaxy S7Samsung Galaxy S7

 • Pro koho je Galaxy S7: Když vás zaujal Galaxy S8, ale jeho cenovka vám není pochuti, S7 je správná cesta.
 • Proč koupit právě Galaxy S7: Nabízí všechno, co moderní zákazník může požadovat a navíc za rozumnou cenu.
 • Proč jsme vybrali právě Galaxy S7: Loni nás Galaxy S7 očaroval svou perfektnosti a když jsme viděli jeho cenovku pro tento rok, nemohli jsme odolat.

Druhý Samsung Galaxy není v našem výběru náhodou. Samsung Galaxy S7 byl považován za jeden z nejlepších, pokud ne přímo nejlepší smartphone roku 2016 a dnes se už dá koupit za rozumné peníze. I když fundamentálně jsou S7 a S8 rozdílné, mají pár společných prvků. Příkladem je excelentní zadní kamera, voděodolnost IP68 a prémiový design. Model S7 se však dá koupit za poloviční cenu S8.

Zjistit cenu

S7 nemá bezrámečkový design, ale vydrží pád z větší výšky, než S8. Není to ale potřeba zkoušet, protože se stále jedná o mobil pokrytý sklem a tak je při náročnějším zacházením dokoupení obalu nutností. Model S7 je jednoduše řečeno starší verzí S8. Je výkonný, atraktivní, ale ne až tak jako S8. Avšak poměr ceny a výkonu je mnohem výhodnější. Samsung Galaxy S7 doporučujeme jako rozumnější alternativu k S8.

VÝHODY:
 • prémiový design
 • excelentní fotoaparát
 • slot pro SD kartu

NEVÝHODY:
 • magnet na otisky
 • nemá USB type-C
 • nadbytečné aplikace od Samsungu

Nejlepší voděodolný mobil do 8 000 korun

https://vas-pomocnik.cz/wp-content/uploads/2017/12/Lenovo-Moto-M-1.jpgLenovo Moto M

 • Pro koho je Moto M: V případě, že nevyžadujete perfektní voděodolnost a kameru, je Moto M v ostatních směrech skvělý smartphone a navíc za nízkou cenu.
 • Proč koupit právě Moto M: Nabízí design a výkon, který se vidí jenom ve vyšších cenových kategoriích.
 • Proč jsme vybrali právě Moto M: Je to voděodolný smartphone bez IP certifikátu, který zaujal svou cenou a designem.

Motorole se pod značkou Lenovo stále daří produkovat vynikající smartphony za nízkou cenu a Moto M je perfektní ukázkou práce této společnosti. Moto M nemá IP certifikát a tak záruka nepokryje škody způsobené vodou, ale podle testů zařízení zvládá být ponořené ve vodě i po delší dobu. Když se neplánujete s vaším mobilem potápět, tak voděodolnost telefonu Moto M je dostačující.

Zjistit cenu

V čem však Lenovo vyniká oproti dvojici Samsungů, je odolnost vůči pádu. Celý je z hliníku a tak zvládne nárazy lépe, než skleněné tělo Samsungů. I když vám upadne, nemusí to hned znamenat výměnu displeje. A i když se vám displej rozbije, jeho výměna je neporovnatelně levnější než u Samsungů. Výkonnostně je na tom o něco hůře, než S7, ale jeho cena je poloviční, a tak je Moto M ve výběru voděodolných smartphonů nejvýhodnější koupí.

VÝHODY:
 • poměr ceny výkonu
 • dobrá výdrž baterie
 • hliníkové tělo

NEVÝHODY:
 • průměrná kamera
 • nemá IP certifikát
 • hybridní SIM slot

Závěr

Ať se rozhodnete pro jakkoli voděodolný smartphone, doporučujeme zakoupit obal, obzvlášť v případě dražších zařízení. Naším Top odporučením je Samsung Galaxy S7 – nabízí to nejlepší z minulého roku a za rozumnou cenu. Nevidíme důvod platit dvojnásobek za letošní S8. Avšak pokud už se rozhodnete pro Galaxy S8, nebudete zklamáni. Dech beroucí design a jeho dokonalost vyčarují úsměv na tváři (ale také pořádnou díru v peněžence). Lenovo Moto M je skvělý smartphone za skvělou cenu, avšak ztrácí oproti oběma testovaným Samsungům na všestrannosti.

Důležité parametry odolných mobilů

Voděodolnost (IP hodnocení): desítkové číslo označuje odolnost vůči pevným látkám a jednotkové číslo označuje odolnost proti vodě.

 • IP67: Zařízení s označením IP67 mohou být ponořena do hloubky 1 metru.
 • IP68: Zařízení s označením IP68 umožňují hlubší ponoření, než 1 metr.

Baterie: kapacita baterie je dána v mAh – čím větší číslo, tím déle mobil vydrží. U výdrže mobilu je potřebné také brát do úvahy velikost displeje a spotřebu hardwaru.

Rozměry: mobily které mají dobrou odolnost vůči pádu, jsou hrubšího a mohutnějšího charakteru, což mnohým potencionálním uživatelům nemusí vyhovovat. Proto jsme do našeho výběru zařadili i výhradně voděodolné mobily, které mají rozměry mnohem příznivější než mobily odolné proti poškození pádem.

Nejlepší odolné telefony
5 (100%) 3 votes