Nejlepší odolné mobily 2019

Odolný telefon bez pozadí

Porovnání odolných mobilů

Do 5 000 korun Do 10 500 korun Od 10 500 korun
Model: Samsung GalaxyXcover Doogee S60 CAT S41
Náhled:
Cena: Zjistit cenu Zjistit cenu Zjistit cenu
Voděodolnost: IP68 IP68 IP68
Baterie: 2800 mAh 5580 mAh 5000 mAh
Rozměry: 146,2 x 73,3 x 9,7 mm 81 x 164 x 15,5 mm 75 x 152 x 12,85 mm

Porovnaní voděodolných mobilů

Do 8 000 korun Do 13 000 korun Od 13 000 korun
Model: Samsung Galaxy A8 Samsung Galaxy S8 Samsung Galaxy S9
Náhled:
Cena: Zjistit cenu Zjistit cenu Zjistit cenu
Voděodolnost: IP68 IP68 IP68
Baterie: 3000 mAh 3000 mAh 3000 mAh
Rozměry: 70,6 x 149,2 x 8,4 mm 68,1 x 148,9 x 8 mm 68,7 x 147,7 x 8,5 mm

Úvod

Mobily jsou zařízení plná křehkých technologií, pokud nám tedy spadnou na zem, anebo do vody, jako bychom o ně přišli. Ale nemusí to tak být vždy. Takové situace dokážou bez újmy zvládnout mobilní telefony určené do extrémních podmínek. Tudíž pokud vystavujete svůj mobil tvrdým podmínkám, investice do zařízení s  odolností proti pádu a voděodolností je správná volba.

V dnešní době už je mnoho smartphonů voděodolných, ovšem i pád z malé výšky může rozbít displej anebo zařízení znefunkčnit. Proto jsme náš test mobilů rozdělili na dvě hlavní kategorie, a to na Test odolných mobilů a Test voděodolných mobilů.

Test odolných mobilů

Do této kategorie spadají zařízení s voděodolnosti i odolností proti pádu. Výhodou takových mobilů je schopnost přežít i v nejnáročnějších podmínkách, tudíž jsou určené pro uživatele, kteří tráví spoustu času v přírodě, mimo zdroje elektrické energie, anebo je jejich práce vystavuje rozmarům přírody, a tak je odolný telefon častokrát víc nutností než upřednostněním. 

Nejlepší odolný mobil od 10 500 korun

CAT S41

 • Pro koho je CAT S41: Pro každého, kdo nutně potřebuje dobrý mobil s dobrou baterií a maximální odolností, ať už na práci anebo sport, a zároveň sebou nechce nosit příruční cihlu.
 • Proč koupit právě CAT S41: Kvůli jeho výdrži, odolnosti a dobrému softwaru.
 • Proč jsme vybrali právě CAT S41: I když je dražší než konkurence, nabízí kvalitu ověřené značky a funkcionalitu mířenou správným směrem.

Caterpillar je jedna z mála distingovaných značek mezi odolnými mobily a o to je vyšší i cena modelu S41. Tento model však nabízí vynikající spolehlivost, odolnost a kvalitní software, byť se slabšími parametry.

Zjistit cenu

S41 má na rozdíl od většiny odolných smartphonů skromnější design, a tak víc připomíná klasický smartphone než přenosný tank. Není zapotřebí se bát, že lepším designem ztrácí na odolnosti. CAT odolá i těm nejtvrdším podmínkám a to jenom s pár škrábanci na pogumovaném zadním krytu. Samotný displej je chráněn Gorrila sklem 5. generace a samotné zařízení přežije i opakované pády na beton z výšky téměř 2 metrů.

Baterie má kapacitu 5000 mAh a dá se použít jako externí nabíječka pro jiné zařízení. Samotný mobil má vynikající výdrž a při rozumném zacházení bez problémů vydrží bez nabíjení i 4 dny. Co se týče výkonu samotného zařízení, dá se označit za “uspokojivý“ a pro typického uživatele CAT S41 bude víc než dostačující. Operační systém je čistý Android 7.0, který reaguje rychle a bezproblémově, a tak zařízení působí výkonně i se slabšími parametry.

VÝHODY:
 • čistý Android 7.0
 • nenápadný design
 • známá značka

NEVÝHODY:
 • nemá snímač otisků prstů
 • vyšší cena oproti konkurenci
 • slabá kamera

Nejlepší odolný mobil do 10 500 korun

Doogee S60Doogee S60

 • Pro koho je Doogee S60: Když máte větší ruce a nevadí vám design S60, tak je to vynikající odolný mobil za skvělou cenu.
 • Proč koupit právě Doogee S60: Nabízí výhody, jako je dobrý fotoaparát, bezdrátová konektivita a všestrannost, které jsou mezi odolnými mobily raritou.
 • Proč jsme vybrali právě Doogee S60: Zaujaly nás vymoženosti jako vodotěsný odnímatelný zadní kryt a funkcionalita s příznivou cenou.

S60 je přímím konkurentem CAT S41, ale za příznivější cenu, přičemž nabízí lepší kameru, bezdrátové nabíjení a větší baterii. Není však perfektní. Doogee má industriální design, který nemusí být každému pochuti, také je hrubší a těžší než CAT, cenovka je však mnohem atraktivnější a nabízí funkce, které umí zaujmout. Odolností je na tom stejně jako CAT S41.

Zjistit cenu

Kamera nás překvapila. Nedá se srovnávat s naším výběrem fotomobilů, ale mezi odolnými mobily patří mezi elitu. Svou jistotu v kameře demonstrovala společnost integrováním tlačítka spouště na pravou stranu smartphonu.  Výkonnostně je velice podobný modelu S41, avšak má dvojnásobní kapacitu paměti RAM a úložiště. Navíc nabízí funkce jako měřič hluku, bezdrátové nabíjení a vyměnitelnou baterii.

VÝHODY:
 • poměr ceny a výkonu
 • kvalitní kamera
 • mnoho funkcí

NEVÝHODY:
 • “výrazný” design
 • robustnější a těžší
 • menší displej ve velkém těle

Nejlepší odolný mobil do 5 000 korun

Samsung GalaxyXcover

 • Proč koupit právě GalaxyXcover: Kvůli jeho všestranné odolnosti, dostatečnému funkčnímu vybavení včetně kvalitního fotoaparátu a skvělé ceně.
 • Pro koho je GalaxyXcover: Pro každého, kdo touží po opravdu odolném mobilu, a to nejen proti vodě a pádu, ale i prachu a vysoké teplotě,a ocení dobrou cenu za kvalitní smartphone, přičemž si nepotrpí na náročném softwaru a hardwaru.
 • Proč jsme vybrali právě GalaxyXcover: Je dostatečný pro každodenní používání a dokonale plní svůj status cenově dostupného odolného mobilu.

Za cenu pod 5 000 Kč dostanete opravdu maximum, co v této cenové hladině dostat můžete – nejvyšší certifikáty voděodolnosti, odolnosti vůči pádu, vysokým teplotám i prachu. To vše v poměrně tenkém těle smartphonu s přijatelným designem i funkcemi, včetně dobrých fotoaparátů. Hlavní, tedy zadní, má 13 megapixelů, automatické ostření, LED blesk, světelnost f/1.9 a nahrávání videí ve Full HD. Přední disponuje 5 Mpx, přičemž nasnímá videa ve stejném rozlišení, jako ten zadní. Jeho světelnost je f/2.2. Takové kvalitní fotografování je u odolných telefon spíše raritou. Nalezete zde v nabídce vše, co by měl inteligentní telefon mít, nečekejte však vymoženosti jako čtečku otisku prstu, informační diodu, IrDA (infraport), stereo reproduktory či rychlé nebo bezdrátové nabíjení. Potěší však snadná ovladatelnost i v rukavicích a jednoduše vyjímatelná baterie.

Zjistit cenu

Nízká cena se však nejvíce odrazila na malé paměti telefonu – 16 GB, a celkovém pomalém výkonu, ale pokud nemáte peněz nazbyt a jde vám o trvanlivost mobilu, rozhodně je dobrou volbou.

VÝHODY:
 • skvělé parametry odolnosti v různých oblastech
 • cena
 • ovladatelnost

NEVÝHODY:
 • průměrný výkon
 • menší paměť
 • jen základní funkce a technologie

Závěr

Mezi robustními a odolnými mobily je naším top výběrem Doogee S60 – nabízí mnoho a ještě víc. I když je stavěný jako tank a trochu nepohodlný, tak má nižší cenu, než CAT S41 a zároveň lepší vybavenost. Právě CAT S41 svojí “nenápadností“ a dobrým výkonem spíše směruje k vyznavačům prémiových produktů. Nemá pestrou vybavenost jako Doogee, ale to, co umí, mu jde na jedničku. Samsung GalaxyXcover má své neduhy, ale pokud se držíte rozpočtu, rozhodně to není špatná volba, stejně jako CAT má spíše “inteligentní“ design a uživatelskou jednoduchost.

Test voděodolných mobilů

Do této kategorie spadají zařízení s voděodolností IP67 anebo IP68, ale bez odolnosti vůči pádům a nárazům. Mobily v této kategorii také postrádají baterii s enormní kapacitou a funkcionalitou zaměřenou na aktivní životní styl. Jelikož voděodolnost patří mezi trendy moderních smartphonů výběr a kvalita zařízení je na lepší úrovni jako při odolných mobilech. Mnoho nejmodernějších vlajkových lodí nabízí voděodolnost a se správným ochranným obalem vydrží i slabší náraz.

Nejlepší voděodolný mobil od 13 000 korun

Samsung Galaxy S9

Samsung Galaxy S9

 • Pro koho je Samsung Galaxy S9: Pro každého, kdo kromě voděodolnosti touží po špičkových parametrech a nevadí mu si připlatit.
 • Proč koupit právě Samsung Galaxy S9: Tento telefon nabízí špičkový výkon a kromě staršího Samsung Galaxy S8 nemá mezi voděodolnými konkurenci.
 • Proč jsme vybrali právě Samsung Galaxy S9: Jedná se o vylepšenou verzi modelu Galaxy S8, na jejíž test navazujeme.

V nejvyšší třídě smartphonů vládne voděodolným telefonům Samsung Galaxy S9, alespoň v tuto chvíli. Jde o vylepšenou verzi dobře známého Galaxy S8, která odstraňuje některé předchozí nedostatky. U devítky začíná kvalita samotným designem. Je krásně oblý, rámeček kolem displeje je méně patrný a zároveň (alespoň by podle výrobce měl být) pevnější, zadní strana pláště je lesklá (celé tělo je ze skla a kovu), a k dostání je telefon ve třech různých odstínech. Svými rozměry 14,8 x 6,9 x 0,8 centimetru je i příjemný do ruky. Z hlediska odolnosti je samozřejmostí ochrana s certifikací IP68.

Na přední straně je klíčový zahnutý Super AMOLED displej s úhlopříčkou 5,8 palce a rozlišením 2960 x 1440 pixelů. Dává to dohromady velmi věrný, prokreslený a jemný obraz, kterým Samsung Galaxy S9 vyniká. Podle odborníků se jedná možná o nejlepší displej na trhu. Design telefonu ještě dotváří dva fotoaparáty – zadní 12 Mpix s f/1,5 až 2,4 a s optickou stabilizací obrazu, přední pak 8 Mpix. Na trhu seženete i mobilní telefony s lepším rozlišením fotoaparátu, ale vzhledem ke kvalitě pořízených fotografií hodnotíme i v tomto ohledu Galaxy S9 velmi dobře. Mezi odborníky panuje názor, že jde o jeden z nejlepších fotoaparátů. Jeho jediným slabším místem je zachycování pohybu.

Zjistit cenu

Pokud se podíváme pod plášť telefonu, zjistíme, že vývojáři Samsungu si se svou novou vlajkovou lodí pohráli i zde. Klíčový je procesor Exynos 9810 s frekvencí 2,7 GHz a osmi jádry. V součtu s kapacitou RAM, která činí 4 GB, získáváme vysoký výkon telefonu a slušnou pracovní rychlost. Uživatelská paměť telefonu má kapacitu 64/128/256 GB, kterou lze dále rozšiřovat použitím microSD karet. Líbí se nám přítomnost operačního systému Android 8.0, který funguje oproti některým starším verzím dobře. Telefonu navíc nechybí žádné základní ani pokročilé vybavení. Největší nevýhodu telefonu však vidíme v kapacitě baterie. Ta je, vzhledem k výkonu, hodně malá a telefon při průměrném užívání nevydrží déle než 12 hodin. Telefon sice disponuje rychlonabíjením (85 % za hodinu), ale pokud budete někde na cestách, tak vás to nezachrání.

VÝHODY:
 • velmi dobrý displej s jemným obrazem
 • špičkový fotoaparát
 • velmi dobrá výkonnost

NEVÝHODY:
 • malá kapacita baterie
 • málo inovací oproti předchozí verzi

Nejlepší voděodolný mobil do 13 000 korun

Samsung Galaxy S8

Samsung Galaxy S8

 • Pro koho je Galaxy S8: Pro ty, kteří hledají špičkový smartphone, který se nebojí vody.
 • Proč koupit právě Galaxy S8: Fascinující bezrámečkový design a nekompromisní všestrannost.
 • Proč jsme vybrali právě Galaxy S8: Samsung patřil mezi první značky s vodotěsnými mobily a jejich nejnovější model nás zaujal v každém směru.

Samsung Galaxy S8 je jedním z nejlepších mobilů na trhu. Exceluje v každém směru a navíc IP68 nabízí odolnost vůči vodě a prachu. S8 patří mezi “bezrámečkové” mobily, což potencionálně zhoršuje odolnost zařízení vůči pádu.

Novinkou od společnosti Samsung je inteligentní asistent jménem Bixby. Jedná se o umělou inteligenci, která plní příkazy zadané uživatelem. Bohužel Bixby zatím podporuje jenom angličtinu, němčinu a korejštinu, a tak je okruh uživatelů zatím omezený. Na rozdíl od konkurenčních vlajkových lodí S8 nemá dvojitou zadní kameru. Avšak 12Mpx senzor by si zasloužil místo v našem testu fotomobilů za svoji excelentní kvalitu fotografií.

Zjistit cenu

U Galaxy S8 se jen těžko hledají negativa, jelikož je ve všech ohledech perfektní. Displej, kamera, výkon, zkrátka všechny parametry jej řadí mezi absolutní špičku na trhu. Snad jedinou chybičkou je neobvyklé umístnění snímače otisků prstů. Zařízení má IP68 hodnocení, avšak s takovou cenovkou doporučujeme dokoupit kvalitní obal, chránící před poškozením pádem. Jelikož je zadní strana pokrytá sklem, i pád z menší výšky by mohl způsobit nepěkné škody.

VÝHODY:
 • prémiový design
 • excelentní fotoaparát
 • výkon

NEVÝHODY:
 • velký displej náchylnější vůči poškození při pádu
 • zvláštní umístnění snímače otisků prstů
 • slabší výdrž baterie

Nejlepší voděodolný mobil do 8 000 korun

Samsung Galaxy A8

 • Pro koho je Samsung Galaxy A8: Pro ty, kdo shánějí solidní a voděodolný smartphone za nízkou cenu.
 • Proč koupit právě Samsung Galaxy A8: Levnější a dostupnější „vlajková loď“ Samsungu vyniká základní voděodolností a slušnými parametry, ačkoliv má pár nedostatků.
 • Proč jsme vybrali právě Samsung Galaxy A8: Byť má telefon své mouchy, dá se po zlevnění sehnat i za sedm tisíc a v této kategorii je nejlepší.

Řada Galaxy A od Samsungu je poměrně oblíbená a v posledních letech patří k nejprodávanějším smartphonům. V roce 2018 přišel Samsung s modelem Galaxy A8, který měl vytvořit levnější a dostupnější alternativu nejlepších (a také hodně drahých) modelů. Po stránce designu se mu to povedlo, telefon se sice od typického provedení Samsungů neliší, ale některé vlastnosti jsou vylepšené. Displej má malý rámeček, lesklý plášť je velmi elegantní a vzhledem k tomu, že je kovový, je i velmi odolný. Tomuto telefonu neublíží ani voda, má certifikaci IP68, což znamená, že nehrozí proniknutí prachu ani vody dovnitř (testováno v hloubce 1,5 m po dobu 30 minut).

Displej má úhlopříčku 5,6 palce a vzhledem k ní je rozlišení velmi dobré, 2220 x 1080 pixelů. Díky technologii AMOLED dosahuje velmi dobrých zobrazovacích vlastností. Za nevýhodu považujeme čtečku otisků prstů, umístěnou na zadní straně, nejspíše se na to ale dá zvyknout. Za zmínku určitě stojí 16 Mpix fotoaparát na zadní straně (se světelností F/1,7) a dva přední fotoaparáty s rozlišením 16 a 8 Mpix. Je jen škoda, že fotoaparátu chybí stabilizace, u levnějších modelů však není obvyklá, to musíme říct na obhajobu. Kupodivu jsme seznali u Samsung Galaxy A8 zhoršenou kvalitu videí.

Zjistit cenu

Výkon a fungování telefonu hodnotíme s ohledem na cenu jako slušné, jinak nás ale mrzí, že v něm není nejmodernější operační systém (disponuje pouze Androidem 7.1) a že nemá výkonnější procesor. Exynos 7 Octa zdaleka nepatří k nejlepším. Na závěr kapacita baterie – na jedno nabití při průměrném použití vydrží telefon asi 12 hodin, což považujeme za solidní, ne však vynikající. Jako levná alternativa dražších voděodolných smartphonů však znamená Samsung Galaxy A8 dobrou volbu.

VÝHODY:
 • konstrukce odolná proti vodě i pronikání prachu
 • elegantní design
 • dobrý fotoaparát
 • kvalitní reproduktor

NEVÝHODY:
 • čtečka otisků prstů na zadní straně
 • malá kapacita baterie
 • starší verze operačního systému

Závěr

Ať se rozhodnete pro jakkoli voděodolný smartphone, doporučujeme zakoupit obal, obzvlášť v případě dražších zařízení. Naším Top doporučením je Samsung Galaxy S9 – nabízí to nejlepší a jde o letošní výrobek. Avšak pokud už se rozhodnete pro levnější Galaxy S8, nebudete zklamáni. Dech beroucí design a jeho dokonalost vyčarují úsměv na tváři (ale také pořádnou díru v peněžence). Samsung jsme zvolili i do třetice, Samsung Galaxy A8 je skvělý smartphone za skvělou cenu, avšak ztrácí oproti oběma výše umístěným Samsungům na všestrannosti.

Důležité parametry odolných mobilů

Voděodolnost (IP hodnocení): desítkové číslo označuje odolnost vůči pevným látkám a jednotkové číslo označuje odolnost proti vodě.

 • IP67: Zařízení s označením IP67 mohou být ponořena do hloubky 1 metru.
 • IP68: Zařízení s označením IP68 umožňují hlubší ponoření, než 1 metr.

Baterie: kapacita baterie je dána v mAh – čím větší číslo, tím déle mobil vydrží. U výdrže mobilu je potřebné také brát do úvahy velikost displeje a spotřebu hardwaru.

Rozměry: mobily které mají dobrou odolnost vůči pádu, jsou hrubšího a mohutnějšího charakteru, což mnohým potencionálním uživatelům nemusí vyhovovat. Proto jsme do našeho výběru zařadili i výhradně voděodolné mobily, které mají rozměry mnohem příznivější než mobily odolné proti poškození pádem.

Nejlepší odolné telefony
5 (100%) 5 votes