Nejlepší odolné telefony 2019

 • Zajímá vás, jak vybrat odolný telefon, aniž byste se napálili?
 • Projděte si naše recenze odolných telefonů a vyberte ten nejlepší!
 • Zjistěte, kde se dá koupit nejlevněji!

Odolné telefony bez pozadí

Porovnání outdoorových telefonů

Porovnání voděodolných telefonů

Úvod

Mobily jsou zařízení plná křehkých technologií, pokud nám tedy spadnou na zem, anebo do vody, jako bychom o ně přišli. Ale nemusí to tak být vždy. Takové situace dokážou bez újmy zvládnout mobilní telefony určené do extrémních podmínek. Tudíž pokud vystavujete svůj mobil tvrdým podmínkám, investice do zařízení s  odolností proti pádu a voděodolností je správná volba. V dnešní době už je mnoho smartphonů voděodolných, ovšem i pád z malé výšky může rozbít displej anebo zařízení znefunkčnit. Proto jsme náš test mobilů rozdělili na dvě hlavní kategorie, a to na Test odolných mobilů a Test voděodolných mobilů.

Test outdoorových telefonů

Do této kategorie spadají zařízení s voděodolnosti i odolností proti pádu. Výhodou takových mobilů je schopnost přežít i v nejnáročnějších podmínkách, tudíž jsou určené pro uživatele, kteří tráví spoustu času v přírodě, mimo zdroje elektrické energie, anebo je jejich práce vystavuje rozmarům přírody, a tak je odolný telefon častokrát víc nutností než upřednostněním. 

Nejlepší outdoorový telefon od 10 500 korun

Caterpillar CAT S61

 • Pro koho je Caterpillar CAT S61 Dual SIM: Právě pro vás, pokud hledáte nadstandardní odolný telefon.
 • Proč koupit Caterpillar CAT S61 Dual SIM: Jde o odolný telefon s vysokým výkonem a množstvím funkcí.
 • Proč jsme vybrali právě Caterpillar CAT S61 Dual SIM: Telefon má nejen vynikající parametry, ale i hodnocení.

Caterpillar CAT S61 je nejen nesmírně odolný, ale také velmi výkonný telefon. Paměť RAM čítá 4096 MB. Procesor s frekvencí 2,2 GHz disponuje osmi jádry. Interní paměť dosahuje velikosti 64 GB, telefon má však slot pro SD kartu, stejně tak i pro dvě SIM karty. Mimo všech datových funkcí, nebo třeba klasického Jack 3,5 najdete v Caterpillaru laserový měřič, který lze použít i jako ukazovátko, nebo třeba termokameru a měřič kvality ovzduší. Zadní kamera má rozlišení 16 Mpx, zatímco přední 8 Mpx. Výdrž baterie 4500 mAh znamená, že telefon nebudete muset nabíjet každou noc.

 Zjistit cenu

Jako na každém odolném telefonu, ani tady nechybí Gorilla Glass. Velikost displeje je 5,2“ a celé zařízení váží 250 g. Podobná čísla je ale třeba u odolných telefonů očekávat. Výhodou je úroveň krytí IP69. Telefon je navíc voděodolný. Mimo to, displej funguje i když ho ovládáte mokrými prsty, nebo třeba v rukavicích. Ani krytky konektorů USB a sluchátek nijak nezavazí. Zadní strana je pogumovaná, nedostatkem jsou však kovové okraje, telefon pak i díky své váze může z ruky vypadnout. Veškeré ovládání telefonu, včetně předinstalovaných aplikací a funkcí je zcela v češtině. Telefonování je bezproblémové a dostatečně hlasité, i pokud se pohybujete na hlučném pracovišti.

Caterpillar CAT S61 Dual SIM velký

Výhody

Odolná vodotěsná konstrukce

Výkon

Baterie

Funkce (termokamera, laserový měřič…)


Nevýhody

Velikost a hmotnost

Nejlepší outdoorový telefon do 10 500 korun

iGETBlackview GBV9500

 • Pro koho je iGETBlackview GBV95000: Pro všechny, kdo potřebují odolný mobil s neuvěřitelně velkou kapacitou baterie.
 • Proč koupit iGETBlackview GBV9500: Hlavním důvodem je určitě zmiňovaná baterie s kapacitou 10 000mAh, nebo také kvalitní foroaparát a velmi dobrý výkon.
 • Proč jsme vybrali právě iGETBlackview GBV9500: Ne každý odolný telefon nabízí funkce jako je boční čtečka otisku prstů nebo multifunkční NFC.

Mezi cenově blízké konkurenty patří RugGear RG850, na tom ale nehledejte CorningGorillaGlass 3. Generace. A na obdobně odolném RugGear RG740A zase nečekejte 4 GB RAM s 2,5GHz procesorem. Kde ale iGETBlackview GBV9500 přeci jen pokulhává, je hmotnost, 360 g, v porovnání s 218 g, které váží CAT S41. Námi vybraný iGET jej ale zase předčí se svou 64 GB interní paměti.

Zjistit cenu

Příjemně překvapení jsme byli fotoaparátem s rozlišením 16 mpx, možností DUAL SIM a pak hlavně baterií s dobou provozu až 72 hodin. Jak výkonnostně, tak nabídkou funkcí iGETBlackview GBV9500 vyčnívá mezi ostatními odolnými chytrými telefony ve stejné cenové kategorii. A pokud jde o odolnost, je silným konkurentem proslavených modelů CAT.

iGET Blackview GBV9500

Výhody

Výdrž baterie

Kvalitní kamera

Slušný výkon


Nevýhody

Horší mikrofon

Kvalita připojení (USB i bezdrátové)

Váha a rozměry

Nejlepší outdoorový telefon do 5 000 korun

Samsung GalaxyXcover 4

 • Proč koupit právě Samsung Galaxy Xcover 4: Kvůli jeho všestranné odolnosti, dostatečnému funkčnímu vybavení včetně kvalitního fotoaparátu a skvělé ceně.
 • Pro koho je Samsung Galaxy Xcover 4: Pro každého, kdo touží po opravdu odolném mobilu, a to nejen proti vodě a pádu, ale i prachu a vysoké teplotě,a ocení dobrou cenu za kvalitní smartphone, přičemž si nepotrpí na náročném softwaru a hardwaru.
 • Proč jsme vybrali právě Samsung Galaxy Xcover 4: Je dostatečný pro každodenní používání a dokonale plní svůj status cenově dostupného odolného mobilu.

Za cenu pod 5 000 Kč dostanete opravdu maximum, co v této cenové hladině dostat můžete – nejvyšší certifikáty voděodolnosti, odolnosti vůči pádu, vysokým teplotám i prachu. To vše v poměrně tenkém těle smartphonu s přijatelným designem i funkcemi, včetně dobrých fotoaparátů. Hlavní, tedy zadní, má 13 megapixelů, automatické ostření, LED blesk, světelnost f/1.9 a nahrávání videí ve Full HD. Přední disponuje 5 Mpx, přičemž nasnímá videa ve stejném rozlišení, jako ten zadní. Jeho světelnost je f/2.2. Takové kvalitní fotografování je u odolných telefon spíše raritou. Nalezete zde v nabídce vše, co by měl inteligentní telefon mít, nečekejte však vymoženosti jako čtečku otisku prstu, informační diodu, IrDA (infraport), stereo reproduktory či rychlé nebo bezdrátové nabíjení. Potěší však snadná ovladatelnost i v rukavicích a jednoduše vyjímatelná baterie.

Zjistit cenu

Nízká cena se však nejvíce odrazila na malé paměti telefonu – 16 GB, a celkovém pomalém výkonu, ale pokud nemáte peněz nazbyt a jde vám o trvanlivost mobilu, rozhodně je dobrou volbou.

Samsung GalaxyXcover velký

Výhody

Skvělé parametry odolnosti v různých oblastech

Cena

Ovladatelnost


Nevýhody

Průměrný výkon

Menší paměť

Jen základní funkce a technologie

Test voděodolných telefonů

Do této kategorie spadají zařízení s voděodolností IP67 anebo IP68, ale bez odolnosti vůči pádům a nárazům. Mobily v této kategorii také postrádají baterii s enormní kapacitou a funkcionalitou zaměřenou na aktivní životní styl. Jelikož voděodolnost patří mezi trendy moderních smartphonů výběr a kvalita zařízení je na lepší úrovni jako při odolných mobilech. Mnoho nejmodernějších vlajkových lodí nabízí voděodolnost a se správným ochranným obalem vydrží i slabší náraz.

Nejlepší voděodolný telefon od 13 000 korun

Samsung Galaxy S10

 • Pro koho je Samsung Galaxy S10: Pro každého, komu nevadí si za vysoce kvalitní a výkonný telefon připlatit.
 • Proč koupit právě Samsung Galaxy S10: Jde o nejnovější model značky Samsung a přináší špičkové parametry, v tuto chvíli jde o jeden z nejlepších telefonů na trhu.
 • Proč jsme vybrali právě Samsung Galaxy S10: Kromě toho, že je telefon voděodolný, disponuje i extrémně dobrými parametry.

Společnost Samsung se svým telefonem Samsung Galaxy S10 navázala na předchozí a velmi úspěšný Galaxy S9. Od ostatních telefonů Samsung se mírně liší designem. Displej zabírá celou přední stranu telefonu, jedná se o takzvaný Infinity-O displej. Znamená to, že má v pravém horním rohu průstřel – otvor pro selfie kameru (plus verze telefonu má selfie kamery dvě). Displej je pak svými parametry na velmi vysoké úrovni, v tuto chvíli se jedná asi o nejlepší displej v mobilech vůbec. Jde o Super AMOLED displej s úhlopříčkou 6,4 palce a rozlišením 3 040 x 1 440 pixelů, jehož hrany jsou zaoblené.

Zjistit cenu

Zadní strana telefonu je hladká, ale v horní části jsou horizontálně uspořádány fotoaparáty a po stranách tlačítka. Design je celkově velmi elegantní, dostupný je telefon v bílé, černé a zelené barvě. Rozměry jsou přitom solidní – 157,6 x 74,1 x 7,8 milimetrů, při hmotnosti 175 gramů. Problém je, že v takto hladkém designu je telefon kluzký a lesklý povrch má tendenci chytat od prstů šmouhy. Telefon je poměrně odolný, je vyroben z tvrzeného skla Gorilla Glass 6 a slitiny hliníku 7000-series Aluminium. Splňuje certifikaci odolnosti IP68, je prachuodolný a voděodolný. Čtečka otisků prstů je přímo v displeji a jedná se o ultrazvukovou 3D čtečku. Samsung Galaxy S10 má pokročilý fotoaparát, nechybí automatické ostření, optická stabilizace obrazu a natáčení ve 4K rozlišení. Duální fotoaparát má rozlišení 12/16 Mpix, přední pak 10 Mpix.

Výkon telefonu je velmi vysoký, v Americe jej zajišťuje procesor Snapdragon 855, u nás Exynos 9820. Má 8 jader a dosahuje velmi vysokého výkonu. Operační systém je Android 9 (Pie), do budoucna se počítá s aktualizací na novou verzi. Paměť telefonu 8 až 12 GB RAM a 128 až 512 GB uživatelské paměti (v závislosti na vybrané verzi telefonu). Paměť lze navíc rozšířit paměťovou kartou. Chybět nemohou základní technologie NFC, USB-C, Bluetooth, GPS nebo Wi-Fi (ve všech pásmech včetně nového ax). Baterie má kapacitu 3100 až 4100 mAh (podle verze), navíc disponuje technologií rychlého nabíjení. Na jedno nabití vydrží telefon asi den až dva. Za nevýhodu však považujeme chybějící LED světlo. Když se to sečte, dostanete v telefonu Samsung Galaxy S10 (případně v jeho dražší plus verzi) to nejlepší, co současný trh nabízí.

Samsung Galaxy S10

Výhody

Odolná a pevná konstrukce

Vysoce kvalitní displej

Špičkový fotoaparát

Elegantní design

Velká uživatelská paměť


Nevýhody

Lesklý design přitahuje šmouhy

Má tendenci klouzat

Chybějící LED světlo

Nejlepší voděodolný telefon do 13 000 korun

Samsung Galaxy S9

 • Pro koho je Samsung Galaxy S9: Pro každého, kdo kromě voděodolnosti touží po špičkových parametrech a nevadí mu si připlatit.
 • Proč koupit právě Samsung Galaxy S9: Tento telefon nabízí špičkový výkon a kromě staršího Samsung Galaxy S8 nemá mezi voděodolnými konkurenci.
 • Proč jsme vybrali právě Samsung Galaxy S9: Jedná se o vylepšenou verzi modelu Galaxy S8, na jejíž test navazujeme.

V nejvyšší třídě smartphonů vládne voděodolným telefonům Samsung Galaxy S9, alespoň v tuto chvíli. Jde o vylepšenou verzi dobře známého Galaxy S8, která odstraňuje některé předchozí nedostatky. U devítky začíná kvalita samotným designem. Je krásně oblý, rámeček kolem displeje je méně patrný a zároveň (alespoň by podle výrobce měl být) pevnější, zadní strana pláště je lesklá (celé tělo je ze skla a kovu), a k dostání je telefon ve třech různých odstínech. Svými rozměry 14,8 x 6,9 x 0,8 centimetru je i příjemný do ruky. Z hlediska odolnosti je samozřejmostí ochrana s certifikací IP68.

Na přední straně je klíčový zahnutý Super AMOLED displej s úhlopříčkou 5,8 palce a rozlišením 2960 x 1440 pixelů. Dává to dohromady velmi věrný, prokreslený a jemný obraz, kterým Samsung Galaxy S9 vyniká. Podle odborníků se jedná možná o nejlepší displej na trhu. Design telefonu ještě dotváří dva fotoaparáty – zadní 12 Mpix s f/1,5 až 2,4 a s optickou stabilizací obrazu, přední pak 8 Mpix. Na trhu seženete i mobilní telefony s lepším rozlišením fotoaparátu, ale vzhledem ke kvalitě pořízených fotografií hodnotíme i v tomto ohledu Galaxy S9 velmi dobře. Mezi odborníky panuje názor, že jde o jeden z nejlepších fotoaparátů. Jeho jediným slabším místem je zachycování pohybu.

Zjistit cenu

Pokud se podíváme pod plášť telefonu, zjistíme, že vývojáři Samsungu si se svou novou vlajkovou lodí pohráli i zde. Klíčový je procesor Exynos 9810 s frekvencí 2,7 GHz a osmi jádry. V součtu s kapacitou RAM, která činí 4 GB, získáváme vysoký výkon telefonu a slušnou pracovní rychlost. Uživatelská paměť telefonu má kapacitu 64/128/256 GB, kterou lze dále rozšiřovat použitím microSD karet. Líbí se nám přítomnost operačního systému Android 8.0, který funguje oproti některým starším verzím dobře. Telefonu navíc nechybí žádné základní ani pokročilé vybavení. Největší nevýhodu telefonu však vidíme v kapacitě baterie. Ta je, vzhledem k výkonu, hodně malá a telefon při průměrném užívání nevydrží déle než 12 hodin. Telefon sice disponuje rychlonabíjením (85 % za hodinu), ale pokud budete někde na cestách, tak vás to nezachrání.

Samsung Galaxy S9

Výhody

Velmi dobrý displej s jemným obrazem

Špičkový fotoaparát

Velmi dobrá výkonnost


Nevýhody

Malá kapacita baterie

Málo inovací oproti předchozí verzi

Nejlepší voděodolný telefon do 8 000 korun

Samsung Galaxy A8

 • Pro koho je Samsung Galaxy A8: Pro ty, kdo shánějí solidní a voděodolný smartphone za nízkou cenu.
 • Proč koupit právě Samsung Galaxy A8: Levnější a dostupnější „vlajková loď“ Samsungu vyniká základní voděodolností a slušnými parametry, ačkoliv má pár nedostatků.
 • Proč jsme vybrali právě Samsung Galaxy A8: Byť má telefon své mouchy, dá se po zlevnění sehnat i za sedm tisíc a v této kategorii je nejlepší.

Řada Galaxy A od Samsungu je poměrně oblíbená a v posledních letech patří k nejprodávanějším smartphonům. V roce 2018 přišel Samsung s modelem Galaxy A8, který měl vytvořit levnější a dostupnější alternativu nejlepších (a také hodně drahých) modelů. Po stránce designu se mu to povedlo, telefon se sice od typického provedení Samsungů neliší, ale některé vlastnosti jsou vylepšené. Displej má malý rámeček, lesklý plášť je velmi elegantní a vzhledem k tomu, že je kovový, je i velmi odolný. Tomuto telefonu neublíží ani voda, má certifikaci IP68, což znamená, že nehrozí proniknutí prachu ani vody dovnitř (testováno v hloubce 1,5 m po dobu 30 minut).

Displej má úhlopříčku 5,6 palce a vzhledem k ní je rozlišení velmi dobré, 2220 x 1080 pixelů. Díky technologii AMOLED dosahuje velmi dobrých zobrazovacích vlastností. Za nevýhodu považujeme čtečku otisků prstů, umístěnou na zadní straně, nejspíše se na to ale dá zvyknout. Za zmínku určitě stojí 16 Mpix fotoaparát na zadní straně (se světelností F/1,7) a dva přední fotoaparáty s rozlišením 16 a 8 Mpix. Je jen škoda, že fotoaparátu chybí stabilizace, u levnějších modelů však není obvyklá, to musíme říct na obhajobu. Kupodivu jsme seznali u Samsung Galaxy A8 zhoršenou kvalitu videí.

Zjistit cenu

Výkon a fungování telefonu hodnotíme s ohledem na cenu jako slušné, jinak nás ale mrzí, že v něm není nejmodernější operační systém (disponuje pouze Androidem 7.1) a že nemá výkonnější procesor. Exynos 7 Octa zdaleka nepatří k nejlepším. Na závěr kapacita baterie – na jedno nabití při průměrném použití vydrží telefon asi 12 hodin, což považujeme za solidní, ne však vynikající. Jako levná alternativa dražších voděodolných smartphonů však znamená Samsung Galaxy A8 dobrou volbu.

Samsung Galaxy A8 velký

Výhody

Konstrukce odolná proti vodě i pronikání prachu

Elegantní design

Dobrý fotoaparát

Kvalitní reproduktor


Nevýhody

Čtečka otisků prstů na zadní straně

Malá kapacita baterie

Starší verze operačního systému

Závěr

Mezi robustními a odolnými mobily je naším top výběrem iGETBlackview GBV95000 – nabízí mnoho a ještě víc. Má nižší cenu, než Caterpillar CAT S61 a zároveň je i tak velmi dobrý. Právě Caterpillar CAT S61 svojí “nenápadností“ a dobrým výkonem spíše směruje k vyznavačům prémiových produktůSamsung GalaxyXcover má své neduhy, ale pokud se držíte rozpočtu, rozhodně to není špatná volba, stejně jako CAT má spíše “inteligentní“ design a uživatelskou jednoduchost.

Ať se rozhodnete pro jakkoli voděodolný smartphone, doporučujeme zakoupit obal, obzvlášť v případě dražších zařízení. Naším Top doporučením je Samsung Galaxy S10 – nabízí skutečně to nejlepší a jde o letošní výrobek. Avšak pokud už se rozhodnete pro levnější Galaxy S9, nebudete zklamáni. Dech beroucí design a jeho dokonalost vyčarují úsměv na tváři (ale také pořádnou díru v peněžence). Samsung jsme zvolili i do třetice, Samsung Galaxy A8 je skvělý smartphone za skvělou cenu, avšak ztrácí oproti oběma výše umístěným Samsungům na všestrannosti.

Důležité parametry odolných telefonů

 • Voděodolnost (IP hodnocení): desítkové číslo označuje odolnost vůči pevným látkám a jednotkové číslo označuje odolnost proti vodě.
  • IP67: Zařízení s označením IP67 mohou být ponořena do hloubky 1 metru.
  • IP68: Zařízení s označením IP68 umožňují hlubší ponoření, než 1 metr.
 • Baterie: kapacita baterie je dána v mAh – čím větší číslo, tím déle mobil vydrží. U výdrže mobilu je potřebné také brát do úvahy velikost displeje a spotřebu hardwaru.
 • Rozměry: mobily které mají dobrou odolnost vůči pádu, jsou hrubšího a mohutnějšího charakteru, což mnohým potencionálním uživatelům nemusí vyhovovat. Proto jsme do našeho výběru zařadili i výhradně voděodolné mobily, které mají rozměry mnohem příznivější než mobily odolné proti poškození pádem.

Nejlepší odolné telefony
Ohodnotit článek
Váš pomocník