Nejlepší nafukovací postele 2019

 • Zajímá vás, jak vybrat nafukovací postel, aniž byste se napálili?
 • Projděte si naše recenze nafukovacích postelí a vyberte tu nejlepší!
 • Zjistěte, kde se dá koupit nejlevněji!

Nafukovací postele bez pozadí

Porovnání nafukovacích postelí

Úvod

Nafukovací postele nejsou postelemi v pravém slova smyslu. Jde spíše o velké vzdušné matrace, které nafouknete a na kterých můžete spát jak v domácnosti, tak třeba i při kempování. Jejich velkou výhodou je skladnost a komfort – vyfouknuté je pohodlně složíte do tašky nebo do batohu, ale když je nafouknete, nabízí vám stejné pohodlí, jako byste spali na posteli – jsou měkké, stabilní a některé mají vyvýšené kraje, aby se vaše děti ve spánku nepřevalily ven. Spaní na takové posteli je velmi pohodlné a příjemné, byť ze zdravotního hlediska jej nelze dlouhodobě doporučit.

Samozřejmě chápeme, že někteří z vás se při kempování nechtějí připravit o zážitek ze spaní na zemi, ve spacáku a nechtějí si přidávat na pohodlí. Ale nafukovací postel má své využití i v domácnosti. Kromě toho, že v případě nouze vám může posloužit místo klasické postele, můžete na ni uložit i nečekanou návštěvu nebo přátele po party. Pokud seznáte, že by se vám nafukovací postel hodila, je tento článek právě pro vás. Vybrali jsme TOP nafukovací postele roku 2019 a chceme vám je postupně představit, abychom vám pomohli s nákupem.

Nejlepší nafukovací postel od 1 500 korun

Coleman DURAREST DOUBLE

 • Pro koho je Coleman DURAREST DOUBLE: Zejména pro páry, kterým nevadí si za kvalitní nafukovací postel připlatit.
 • Proč koupit právě Coleman DURAREST DOUBLE: Na našem trhu patří k nejodolnějším, a i přes vyšší cenu disponuje výbornými parametry.
 • Proč jsme vybrali právě Coleman DURAREST DOUBLE: Ve své cenové kategorii patří k nejlepším, je velká, odolná a pohodlná.

Nafukovací postel Coleman DURAREST DOUBLE je, vzhledem k rozměrům, určena spíše párům nebo jedincům, kteří vyžadují hodně prostoru a komfort. Její délka je 198 centimetrů a šířka 137 centimetrů. Tloušťka, která je důležitá pro váš komfort, je pouze 22 cm, je to na hraně minima. Nosnost matrace je 295 kg, což je bohatě dostačující i pro dvě osoby. Je k dostání v modré barvě, ale to pravděpodobně není pro většinu z vás tolik důležité. Matraci tvoří jedna jediná komora, což v praxi znamená, že pokud se poškodí, bude vám vzduch unikat z celé matrace. Na druhou stranu, na trhu patří k neodolnějším. Je z polyesteru, má dobře řešenou vnitřní laminaci a konstrukce je celkem pevná.

 Zjistit cenu

Ventil disponuje systémem Airtight a technologií Double Lock, díky čemuž je dokonale zabráněno unikání vzduchu, ventil je velmi těsný. Za zmínku stojí i protiskluzová úprava povrchu matrace. Pokud je matrace vyfouknutá, manipulace s ní je velmi jednoduchá, stačí ji zabalit do obalu Wrap’n’roll, přičemž hmotnost takto sbalené matrace je nízká, jen 2,2 kg. Z našeho pohledu bychom řekli, že koupě matrace se vám i přes poněkud vyšší cenu vyplatí, je velmi dobrá.

Coleman DURAREST DOUBLE

Výhody

Velmi dobře těsnící ventil s technologií Double Lock

Vysoká odolnost

Protiskluzová úprava

Snadná manipulace s vyfouknutou matrací


Nevýhody

Nemá nafukovací systém

Malá tloušťka

Matraci tvoří jediná komora

Nejlepší nafukovací postel do 1 500 korun

Intex Dura-Beam Comfort Queen

 • Pro koho je Intex Dura-Beam Comfort Queen: Pro každého, kdo touží po komfortní nafukovací posteli s pohodlným nafukováním a vyfukováním.
 • Proč koupit právě Intex Dura-Beam Comfort Queen: Postel je vhodná pro dvě osoby, manipulace s ní je snadná a pro ležení je pohodlná.
 • Proč jsme vybrali právě Intex Dura-Beam Comfort Queen: Ve své cenové kategorii je nejlepší.

Nafukovací postel Intex Dura-Beam Comfort Queen patří mezi ty větší. Její délka je 203 centimetrů, šířka je pak 152 centimetrů. Vzhledem k nosnosti, která činí 273 kg, je postel pohodlně použitelná i pro dvě osoby, takže ji na dovolené mohou využít i páry. Výška matrace je 33 centimetrů, což je solidní číslo, díky němuž je spánek na ní pohodlný. Pohodlí pak zajišťuje technologie Dura-Beam. Ta spočívá v tom, že matrace obsahuje spousty umělých vláken, která se snadno přizpůsobí tvaru těla a nedovolí tedy, aby se tělo dostalo do nezdravých pozic. Nafukovací nosná konstrukce pak představuje další formu stabilizace matrace. Vnitřní prostor tvoří celkem 15 komor.

Zjistit cenu

Povrch je potažen velurem, který se nelepí a je poměrně měkký, zbytek matrace je z PVC. Součástí nafukovací postele Intex Dura-Beam Comfort Queen je také elektrická pumpa, která nafoukne matraci za vás. Je to pohodlnější, a aniž bychom vás chtěli podceňovat, asi i rychlejší. Elektrické pumpičce na to stačí 3 minuty. Na závěr bychom řekli, že matrace je dodávána s taškou a i po vyfouknutí a složení je dobře skladná, nevidíme problém ani v tomto ohledu. Podle nás je to jedna z nejlepších (a pro páry možná vůbec nejlepší) nafukovací matrace na trhu.

Intex Dura-Beam Comfort Queen

Výhody

Vestavěná pumpička

Vhodná i pro páry

Technologie Dura-Beam

Skladnost


Nevýhody

Žádné jsme nenašli

Nejlepší nafukovací postel do 1 000 korun

Intex Dura-Beam Comfort Twin

 • Pro koho je Intex Dura-Beam Comfort Twin: Pro jednotlivce, kteří shání ideální poměr cena/kvalita.
 • Proč koupit právě Intex Dura-Beam Comfort Twin: Vzhledem k ceně dostanete velmi dobré vlastnosti a parametry.
 • Proč jsme vybrali právě Intex Dura-Beam Comfort Twin: Především díky přítomnosti zabudované pumpičky a technologie Dura-Beam, které ji staví nad konkurenční výrobky.

Nafukovací matrace Intex Dura-Beam Comfort Twin je velmi podobná té, která byla vybrána o kategorii výše. Je šedé barvy, vypadá poměrně pěkně. Rozměry jsou o něco menší – 191 centimetrů na délku a 99 centimetrů na šířku. Pokud se chcete vyspat pohodlně, doporučujeme, abyste na ní spali sami. Tomu ostatně odpovídá i nosnost. Ta činí pouze 136 kilogramů, takže pro dvě osoby tato nafukovací postel opravdu není vhodná. Na výšku měří 33 centimetrů, což je dostatečně pro komfortní spánek. Vašemu pohodlí navíc pomáhá technologie Fiber-Tech (propojení obou stran matrace pomocí speciálních vláken, které se přizpůsobí tvaru těla) a technologie rámu Dura-Beam. Celkem ji tvoří 11 komor.

Zjistit cenu

Povrch pláště postele je potažen velurem, díky čemuž je spánek pohodlný. Zbytek těla je z PVC. Hmotnost matrace je 6 kilogramů, a přestože je dodávána s taškou, její rozměry jsou po složení velké. Má to vliv na skladnost a mobilitu. Pro vaše pohodlí je navíc uvnitř zabudována elektrická pumpa, s jejíž pomocí bez námahy nafouknete matraci za 2 minuty. Vzhledem k ceně dosahuje nafukovací postel Intex Dura-Beam Comfort Twin velmi dobrého poměru cena/kvalita, ale když si připlatíte, seženete i lepší modely.

Intex Dura-Beam Comfort Twin

Výhody

Elektrická pumpička

Měkký a pohodlný povrch

Technologie Dura-Beam


Nevýhody

Problémy se skladností

Náchylnější k poškození

Nejlepší nafukovací postel do 500 korun

Intex Classic Downy Full

 • Pro koho je INTEX Classic Downy Full: Pro uživatele, kteří shání levnou nafukovací postel spíše na občasné použití.
 • Proč koupit právě INTEX Classic Downy Full: Při nízké ceně vám nabízí solidní parametry.
 • Proč jsme vybrali právě INTEX Classic Downy Full: Mezi levnými nafukovacími postelemi disponuje technologií I-Beam a je použitelná i pro dvě osoby.

Začněme opět velikostí. Délka matrace Intex Classic Downy Full je 191 centimetrů, šířka pak 137 centimetrů. Výrobce udává, že je vhodná pro 1 osobu – vzhledem k velikosti a nosnosti, která činí 273 kg, ji můžeme doporučit i pro páry. V takovém případě je však nutné počítat s tím, že spánek nebude úplně komfortní a možná bude v některých případech spíše krkolomný. Nicméně postel takto použitelná určitě je. Výška je 22 centimetrů, což je na hraně toho, aby se na posteli spalo dobře a aby se neprojevoval tlak země. Materiál je pevný a odolný – jde o vinyl s voděodolnou úpravou vespod a semišovou úpravou nahoře. Tato nafukovací postel je navíc odolná vůči perforaci. Zaujala nás především technologie výztuh I-Beam, díky které vzniká prostor, na němž si nebudete křivit záda.

Zjistit cenu

Matraci nechybí ventil 2v1, jak jej nazývá výrobce, který je kompatibilní s celou řadou pump (nožních i elektrických). Ale integrovanou pumpou, jakou mají vyšší modelové řady firmy Intex, nedisponuje. Všechno je závislé na vaší práci.  Dodávána je v modrošedé variantě, která vás po stránce designu rozhodně neurazí, ale ani neokouzlí. Obecně jsme u ní shledali jen dvě větší nevýhody – první je ventil, který v případě většího zatížení zcela netěsní a druhý den je potřeba matraci přifouknout, druhý pak malá skladnost. Matrace se těžko skládá do původní formy a i vyfouknutá je poměrně rozměrná. Vzhledem k ceně, která je nízká, však lze tyto dvě nevýhody přehlédnout.

INTEX Classic Downy Full

Výhody

Nízká cena

Technologie I-Beam

Vysoká nosnost (použitelná i pro dvě osoby)


Nevýhody

Ventil někdy netěsní

Malá skladnost ve vyfouknutém stavu

Závěr

 • Pokud víte, že budete nafukovací postel používat častěji, určitě byste se neměli bát do ní zainvestovat. Vyplatí se vám například Coleman DURAREST DOUBLE, kterou mohou používat až dvě osoby a která je velmi pohodlná a odolná.
 • Pro příznivce dobrého poměru ceny a kvality máme matrace Intex Dura-Beam Comfort Queen a Intex Dura-Beam Comfort Twin, dvě podobné matrace, které se liší především rozměry a cenou. Díky integrované pumpičce se dobře nafukují a díky technologii Dura-Beam jsou pohodlné a nekřiví vám záda.
 • Chcete-li pořídit levnou (ale přesto kvalitní) nafukovací postel, vaše volba by měla být Intex Classic Downy Full. Vzhledem k tomu, kolik stojí, jsou jeí parametry více než slušné.

Důležité parametry nafukovacích postelí

Na úvod bychom řekli, že tím hlavním parametrem je vaše pohodlí. Na nafukovací posteli se vám musí dobře spát, to je hlavní. Odpovídat tomu musí velikost, materiál i různé specifické, pocitové parametry. Bude-li k vyzkoušení, zkuste ji. Pokud ne, hleďte alespoň na následující parametry.

 • Rozměry – velmi důležitý parametr. Postel musí být dostatečně dlouhá, abyste se do ní vešli (ideální je, abyste měli alespoň 20 centimetrů navíc, klidně i více) a dost široká pro jednu, případně dvě osoby. Výška už není tak důležitá, ale čím vyšší, tím měkčí matrace většinou je.
 • Skladnost – jelikož matraci budete pravděpodobně chtít uložit do skříně nebo do přístěnku a budete ji nejspíše vozit autem na dovolenou, bude žádoucí, aby zabrala co nejméně místa. Hleďte proto i na rozměry složené matrace.
 • Materiál a povrch – materiál postele je pro vaše pohodlí důležitý. Rozhodně by matrace neměla být gumová, k té se budete lepit. Lepší je semiš nebo velur, jsou měkké, tvarují se a nelepí se tolik.
 • Odolnost – ta souvisí do jisté míry s materiálem. Čím odolnější a pevnější materiál, tím lépe pro vás, protože matrace se nepoškodí, když pod ní zůstane kamínek nebo kus jehličí.
 • Tloušťka – je pro vaše pohodlí velmi důležitá. Čím vyšší je nafukovací postel, tím méně cítíte tvrdost země. Minimum by mělo být nad 20 cm, ideální může pro někoho být 35 až 45 cm. Sama o sobě ale o komfortu nerozhoduje, podstatný vliv má také rozložení vnitřního prostoru, tvar a lamelování.
 • Nosnost – jak si asi umíte představit, jde o velmi důležitý parametr. Čím vyšší je nosnost, tím více osob a tím těžších může na matraci spát. Hranice nosnosti by tedy oproti vaší hmotnosti (případně hmotnosti vás a druhého nocležníka) měla být naddimenzovaná.
 • Integrovaná pumpička – některé modely bývají vybavené vestavěnou elektrickou pumpičkou, čímž vám odpadá nutnost složitého nafukování matrace vlastními silami. Rozhodně je to výhoda, navíc to bývá rychlejší.

Pro případ, že byste nafukovací postel nesháněli ani pro občasné zvýšení kapacity vaší domácnosti nebo na dovolenou, ale na stabilní a dlouhodobé použití, doporučili bychom vám spíše test matrací 2019. Pro vaše zdraví (především pro páteř a svaly zad) je dlouhodobé spaní na klasické matraci rozhodně lepší, než na nafukovací posteli.

Nejlepší nafukovací postele
5 (100%) 1 vote
Váš pomocník