Nejlepší trampolíny 2019

 • Zajímá vás, jak vybrat trampolínu, aniž byste se napálili?
 • Projděte si naše recenze trampolín a vyberte tu nejlepší!
 • Zjistěte, kde se dá koupit nejlevněji!

Trampolíny bez pozadí

Porovnání trampolín

Úvod

Trampolínu potkal snad každý z vás minimálně na hodině tělesné výchovy v rámci povinné školní docházky. Před několika lety se na poutích začaly objevovat venkovní trampolíny, které zaujaly velmi mnoho dětí. Z těchto trampolín se stal fenomén a venkovní trampolíny se začaly ve velkém objevovat na českých zahradách. Nejen, že se na nich děti zabavily a bez větší námahy jste je utahali, ale také se díky skákání zlepšila jejich fyzická kondice. Na zlepšení fyzičky nebo shození pár kil můžete trampolínu směle použít i vy dospělí, protože skákání je pro lidské tělo velmi přirozený pohyb a zatěžuje klouby mnohem méně než například běhání.

Pokud se rozhodnete, že sobě nebo vašim dítkům pořídíte na zahradu venkovní trampolínu, je nutné vzít v potaz poměrně dost věcí. První věc, kterou je nutné brát v potaz, je místo, kde bude trampolína stát. To by mělo být rovné a neměla by ho konstrukce trampolíny příliš zatěžovat. Od velikosti takového místa se odvíjí i průměr trampolíny samotné. Je nutné brát v potaz, že výrobci uvádí celkový průměr, tudíž skákat budete na podstatně menší ploše. Čím větší průměr trampolína má, tím více by měla mít nohou a pružin. Nohy zajišťují dostatečnou stabilitu trampolíny a jejich počet by neměl být menší než 3. Pružiny jsou důležité pro pohodlné skákání, jejich malý počet prakticky znemožní jakékoliv skoky. Dále je důležité zvážit, kdo všechno bude na trampolíně skákat, protože není bezpečné trampolínu přetěžovat.

Nejlepší trampolína od 10 000 korun

Gofit 457 cm

 • Pro koho je Gofit 457 cm: Tento model bychom doporučili těm, kteří si chtějí dobře a bezpečně zaskákat a zároveň jim nevadí poměrně vysoká cena trampolíny.
 • Proč koupit právě Gofit 457 cm: Velká trampolína s kvalitními a silnými pružinami ve spojení s pevnou skákací plochou umožňuje skákat ve velkém a nacvičovat různé akrobatické triky.
 • Proč jsme vybrali právě Gofit 457 cm: Oslovila nás její velikost a kvalitní pružiny a skákací plocha, které přímo vybízí k různým akrobatickým trikům.

S výrobky od firmy Gofit jste se pravděpodobně setkali v posilovnách, kam tato americká firma dodává různé náčiní na cvičení bez strojů. A jelikož trampolíny zapadají do její fitness filosofie, není divu, že se pustila i do jejich produkce. V nabídce této firmy naleznete jak malé trampolíny určené spíše do posilovny tak velké venkovní trampolíny. V tomto článku se zmíníme o té s průměrem 457 cm.

 Zjistit cenu

Tato trampolína je opěvována především pro svou poměrně robustní konstrukci, která výrazně zvyšuje bezpečnost při používání. K velké bezpečnosti přispívá také velký počet opěrných nohou a to, že konstrukce ochranné sítě končí až u země. Ochrannou síť uživatelé považují za velmi dobrou. Je vyrobena z pevného materiálu a její uzavírání je třístupňové tak, že je nepravděpodobné , že by ochranná síť při prudkém dopadu na zavírání náhle otevřela. Celá konstrukce trampolíny je upravena tak, aby nedocházelo ke korodování ocelových částí. V balení bohužel není obsažena ochranná plachta, což by se v dané cenové kategorii dalo očekávat.

Gofit 457 cm - velký

Výhody

Pevná skákací plocha

Jednoduchá montáž

Robustní konstrukce


Nevýhody

Vysoká cena

Nejlepší trampolína do 10 000 korun

Marimex Premium 457 cm

 • Pro koho je Marimex Premium 457 cm: Tento model je určen pro všechny věkové kategorie, které chtějí být aktivní a využít k tomu trampolínu.
 • Proč koupit právě Marimex Premium 457 cm: Tato trampolína je vybavena velkým množství ochranných prvků, které zajišťují vaše maximální bezpečí při skákání.
 • Proč jsme vybrali právě Marimex Premium 457 cm: Zaujala nás velikost trampolíny a zajímavé řešení ochranných prvků.

Česká společnost Marimex je mezi zákazníky známá především díky svými nadzemními bazény, které jsou jedničkami na našem trhu. Kromě nich dodává firma český trh ještě infrasauny a trampolíny. V oblasti trampolíny je známá jejich standardní řada, jejichž zástupce představíme níže. Na následujících řádcích se budeme věnovat modelu z řady Premium, konkrétně tomu s průměrem 457 cm. Takový průměr trampolíny je vyhovující pro většinu skákacích hrátek, které je možné na trampolíně provádět. Než však začnete skákat, je nutné trampolínu sestavit. Její montáž není nijak složitá a do hodiny máte trampolínu sestavenou.

Zjistit cenu

Během skákání určitě oceníte velké množství bezpečnostních prvků, kterými je trampolína vybavena. Na první pohled si všimnete, že umístění její vnitřní sítě je poněkud jiné oproti ostatním modelům. Ochranná síť je totiž umístěna až za pružinami, nikoliv na vnějším obvodu trampolíny. To zajišťuje větší ochranu při delších skocích, kdy může docházet ke kolizím s pružinami. Dále především děti ocení speciální úpravu skákací plochy. Ta je povrchově upravena tak, aby nemohla nikdy odřít nebo nezpůsobila spáleniny na kůži. Rodiče nebo pečující o trampolínu ocení také speciální úpravu skákací plochy pro působení UV záření. Bezpečnost trampolíny je ještě podpořena větším množstvím podpěrných nohou.

Marimex Premium 457 cm - velký

Výhody

Jednoduchá montáž

Schůdky s protiskluzovými ploškami

Ochranná síť umístěná za pružinami


Nevýhody

Vysoká cena

Nejlepší trampolína do 7 500 korun

GoodJump 4UPVC 400 cm

 • Pro koho je GoodJump 4UPVC 400 cm: Tato trampolína potěší nejen děti ale i dospělé, kteří si na trampolíně užijí spoustu zábavy
 • Proč koupit právě GoodJump 4UPVC 400 cm: Její zpevněná konstrukce opěrných nohou zajišťuje větší stabilitu při používání.
 • Proč jsme vybrali právě GoodJump 4UPVC 400 cm: Oslovil nás velký průměr a překvapivě velká nosnost, která umožní používání trampolíny i ve více lidech.

Firma GoodJump dodává na český trh velké množství venkovních trampolín o všech možných průměrech, které dokáží uspokojit snad každého zákazníka. V našem článku se zaměříme na trampolínu o průměru 400 cm, která boduje u zákazníků v cenové kategorii do 7 500 korun. Její průměr je poměrně velký a byl by hřích nevyužít jeho potenciálu. Velký průměr doprovází i velmi sympatická nosnost (180 kg), která umožní poskakovat na trampolíně i dvěma dospělým lidem. K tomu, aby trampolínu mohlo používat více lidí, je upravena i její konstrukce. Tyče ochranné sítě, která je součástí balení, končí až u země, což je velký rozdíl oproti konkurenčním modelům, jejichž tyče končívají tak půl metru nad zemí. To podstatně zvyšuje stabilitu a bezpečnost při používání.

Zjistit cenu

Než však začnete skákat, musíte trampolínu sestavit. Uživatelé si často stěžují, že sestavení konstrukce trvá déle a je poměrně obtížné. Po sestavení můžete mít občas problémy s uzavíráním ochranné sítě, které není dostatečně silné a občas se rozevírá. Některým z vás  ještě nemusí vyhovovat šířka schůdků, která není nijak zvlášť velká. Díky velkému počtu silných pružin (80) je možné na trampolíně provádět i složitější akrobatické kousky. Při těch však doporučujeme být na trampolíně sám, a to kvůli vaší bezpečnosti.

GoodJump 4UPaVC 400 cm velký

Výhody

Stabilní konstrukce

Velký průměr a nosnost

Ochrana odrazové plochy proti působí UV záření


Nevýhody

Obtížná montáž

Nejlepší trampolína do 5 000 korun

Marimex 305 cm

 • Pro koho je Marimex 305 cm: Pro kohokoliv, kdo chce skákat na trampolíně – její konstrukce je dostatečně odolná, aby unesla jak dítě tak dospělého.
 • Proč koupit právě Marimex 305 cm: Její průměr je dostatečný velký na pohodové domácí skákání a její nosnost je dostatečná i pro více lidí na trampolíně.
 • Proč jsme vybrali právě Marimex 305 cm: Oslovila nás její velikost, která plně vystačí potřebám běžné domácnosti, a dobrá pružnost trampolíny, která poskytne skvělý skákací zážitek.

Dalším kouskem od firmy Marimex z oblasti trampolín je trampolína Marimex 305 cm. Tento model potkáte v mnoha českých domácnostech. Její průměr 305 cm je dost velký na to, aby byl dostatečný pro vydovádění vašich ratolestí i vás. Její velikost umožňuje, aby na ní skákalo více lidí, ale výrobce to nedoporučuje kvůli možným kolizím, které mohou ohrozit zdraví. Kvůli ochraně vašeho zdraví je na pružinách instalována ochranná plachta, aby nedošlo ke skřípnutí v pružinách nebo propadnutí nohy mezi pružinami. Z hlediska bezpečnosti je nutné zmínit ještě opěvovanou vnitřní ochrannou síť.

Zjistit cenu

Tři nohy, jejichž konstrukce je navržena tak, že každá je tvarovaná do tvaru písmene U, zajišťují dostatečnou stabilitu. Díky tomu je trampolínu možné postavit na rovnou část  zahrady. Vzhledem k velikosti nedoporučujeme umisťovat trampolínu do interiéru. Jedna z mála nevýhod, kterou však uživatelé zmiňují velmi často, je časově složitější montáž a ne příliš přehledný návod na sestavení.

Marimex 305 cm - velký

Výhody

Dostatečný velký průměr i pro skákání dospělých osob

Dobrá pružnost pružin

Stabilní konstrukce


Nevýhody

Časově složitější montáž

V balení chybí krycí plachta

Nejlepší trampolína do 2 500 korun

Spartan 140 cm

 • Pro koho je Spartan 140 cm: Je určena spíše pro menší děti, které nepotřebují tolik prostoru a neumí se většinou tak dobře odrážet.
 • Proč koupit právě Spartan 140 cm: Její malé rozměry z ní dělají vhodnou trampolínu pro malé zahrady nebo je možné ji mít i uvnitř bytu nebo domu.
 • Proč jsme vybrali právě Spartan 140 cm: Oslovila nás svým kvalitním provedením a malým odrazem, který zajistí bezpečnost menších dětí.

Firma Spartan dodává na český trh všemožné druhy trampolín. V jejich nabídce naleznete jak venkovní trampolíny všech možných průměrů, tak fitness trampolíny, které oslovily nejednu dámu toužící po lepší postavě. Trampolína Spartan 140 cm je relativně malou venkovní trampolínou, která je určena spíše pro menší děti. Její pružiny jsou speciálně upraveny tak, aby nedocházelo k tak velkému odrazu.

Zjistit cenu

Možnosti využití této trampolíny jsou opravdu široké. Díky jejím malým rozměrům je možné ji umístit i na velmi malou zahradu nebo i do interiéru a může se stát stálou součástí dětského hracího koutku. Její nosnost (100 kg) není nijak ohromující, ale pro děti je dostačující. Vzhledem k jejím rozměrům ji bohužel nemohou používat dvě děti najednou. Ochranná síť je součástí balení. Při takto malých rozměrech a omezené odrazivosti trampolíny není bezpodmínečně nutné ji používat, ale vřele to doporučujeme kvůli nehodám, které se můžou stát kdykoliv.

Spartan 140 cm - velký

Výhody

Lze použít i v interiéru

Vhodná i pro menší děti

Malá odrazivost pružin


Nevýhody

Skákat může pouze jedno dítě

Závěr

 • Toužíte po kvalitní trampolíně, na které bude moci bez obav trénovat své akrobatické kousky? Nevadí vám do takového kousku investovat větší množství peněz? Trampolína Gofit 457 cm by měla být už na cestě, protože tento model je určený přesně pro vás.
 • Hledáte velkou trampolínu pro vás i vaše děti, u které se nebudete muset tolik obávat o zdraví jejich uživatelů? Ochranná síť umístěná až na okraji skákací plochy a speciální povrchová úprava skákací plochy, která zabrání spáleninám vzniklých při dopadu, které naleznete u trampolíny Marimex Premium 457 cm, lehce splní vaše nároky na bezpečnost.
 • Hledáte trampolínu s nosností větší než je běžně nabízených 150 kg a zároveň nechcete zruinovat svůj domácí rozpočet? Trampolína GoodJump 4UPVC 400 cm s nosností 180 kg čeká na vás, abyste ji mohli instalovat na zahradu.
 • Nemáte s venkovními trampolínami zkušenost a nevíte jestli se tato zábava u vašich dětí a známých uchytí? Za začátečnickou trampolínu lze považovat trampolína Marimex 305 cm, který je vhodným startovacím modelem pro všechny začínající skokany.
 • Máte menší děti, které chcete bezpečně utahat, i když je venku ošklivo a vy nemáte možnost s mini vyrazit na hřiště? Přesně pro vás je určena trampolína Spartan 140 cm. Je vhodná jak do interiéru tak exteriéru a její pružiny nejsou tak silné tak, že se vaše dítko nemůže odrazit do příliš velkých výšek.

Důležité parametry trampolín

 • Průměr průměr trampolíny bude mít vliv hned na několik dalších věcí; první z nich je její umístění; velké trampolíny zaberou na zahradě poměrně dost místa, proto je nutné před nákupem pečlivě proměřit volné místo; dále bude průměr ovlivňovat počet osob, které ji mohou najednou používat; u trampolín s průměrem do 3 metrů se nedoporučuje používání více osobami najednou, protože může velmi snadno dojít ke kolizi a ohrožení zdraví; poslední aspekt je asi nejvíce překvapivý; velikost trampolíny ovlivní její stabilitu a to tak, že čím větší trampolína, tím více stabilní by měla být; při výběru ještě nezapomínejte na to, že průměr skákací plochy bude o přibližně 40 cm menší kvůli větší konstrukci a pružinám.
 • Nosnost tento parametr je velmi důležitý; je nutné ho dodržovat kvůli bezpečnosti uživatelů; dále by časté přetěžování trampolíny mohlo způsobit mechanické poškození trampolíny; u větších trampolín se jejich nosnost pohybuje okolo 150 kg, což značí, že je možné trampolínu používat ve více lidech; o počtu osob, které splňují váhový limit a  budou najednou skákat, se rozhodujte však spíše podle průměru trampolíny.
 • Hmotnost kolik taková trampolína váží příliš neovlivní vaši bezpečnost při užívání, ale je důležitá ve chvíli, kdy vám trampolína přijde domů nebo s ní budete chtít manipulovat; trampolíny jsou většinou vyrobeny z oceli, tím pádem bývají těžší, u velkých trampolín se váha lehce přehoupne přes 70 kg.
 • Počet pružin – kvalitní pružiny jsou důležité pro dobrý skákací zážitek; jejich počet závislý na průměru trampolíny; nezapomínejte se o pružiny starat, špatná péče může zapříčinit  poškození nebo prasknutí pružiny během jejího zatěžování a v té chvíli hrozí zranění; základní péče o pružiny spočívá v tom, že je každý rok promažete, abyste předešli zbytečnému tření mezi závity.
 • Počet nohou – nohy u trampolín mívají velmi specifický tvar; jsou nápadně podobné písmenu U; toto speciální tvarování zajišťuje větší stabilitu při používání, proto se trampolínám s průměrem nad 2 metry bez takto tvarovaných nohou vyhněte velkým obloukem, menší trampolíny většinou nepotřebují takovou stabilitu; čím více takto tvarovaných nohou bude trampolína mít, tím lépe pro její stabilitu, neměly by však být méně než tři; u trampolín s větším průměrem a množstvím nohou je možné provádět i složitější akrobatické skoky, při těchto činnostech je však nutné mít volnou trampolínu a dohled, který by případně mohl poskytnout první pomoc.
 • Ochranná síť naprosto nezbytný prvek při užívání trampolíny; trampolínu, která je určena pro rekreační skákání, bez možnosti její zakoupení nebo neobsahující tuto síť již v základním balení nikdy nekupujte; síť by měla být vyrobena z pevné síťoviny, která půjde spolehlivě připevnit na trampolínu; tak zavírání ochranné sítě by mělo být spolehlivé a ideálně vícestupňové.
 • Materiál hlavní konstrukce trampolíny by měla být vyrobena z kvalitní oceli, která by měla být ještě ošetřena proti vlivům počasí, například pozinkována; u skákací plochy dbejte na to, aby plocha byla pevná ale zároveň dostatečně pružná, aby umožnila pohodlný odraz a při dopadu nemohlo dojít ke zbytečným zraněním; u ochrany pružin dbejte na to, aby ochrana byla měkká a dostatečně odolná, by vydržela občasné šlápnutí na pružiny.

Nejlepší trampolíny
5 (100%) 2 votes
Váš pomocník