Nejlepší monitory dechu 2019

 • Zajímá vás, jak vybrat monitor dechu, aniž byste se napálili?
 • Projděte si naše recenze monitorů dechu a vyberte ten nejlepší!
 • Zjistěte, kde se dá koupit nejlevněji!

Monitory dechu bez pozadí

Porovnání monitorů dehcu

Do 2 000 korun Do 2 500 korun Do 3 000 korun Od 3 000 korun
Model: Baby Control Digital BC 200 Jablotron Nanny BM02 Hisense Babysense 2 Pro Snuza PICO
Náhled:
Cena: Zjistit cenu Zjistit cenu Zjistit cenu Zjistit cenu
Typ: Deskový Deskový Deskový Na plenku
Počet desek v balení: 1 1 2 -
Zdravotní certifikace: Ano Ano Ano Ano
Hlasitost alarmu: - dB 80 dB 85 dB 85 dB
Citlivost alarmu: 12 sekund bez pohybu 20 sekund bez pohybu/pod 8 nádechů za minutu 20 sekund bez pohybu/pod 10 nádechů za minutu 20 sekund bez pohybu
Výdrž baterie: Výrobce neuvádí až 6 měsíců až 6 měsíců Výrobce neuvádí

Úvod

Říká se, že těhotenství je nejkrásnějším obdobím v životě ženy. Je plné očekávání a radosti z nového člena rodiny. Během 9 měsíců však musíte sehnat a zařídit spoustu věcí, aby se váš potomek cítil co nejlépe. Kromě kočárku, plen, kojícího polštáře a postýlky se na nákupním seznamu některých maminek objevuje i monitor dechu. Zájem o koupi tohoto přístroje vzrostl po medializaci tzv.  S.I.D.S., syndromu náhlého úmrtí kojence, který je nejčastější příčinou úmrtí dětí do jednoho roku.

Monitor dechu má za úkol hlídat dechovou frekvenci novorozence nebo kojence a upozornit rodiče na její náhlý útlum. Je primárně určen pro předčasně narozená miminka a ta, která měla dechové nebo srdeční problémy zaznamenané již v porodnici. Nápomocný může být však všem rodičům, kteří mají strach o zdraví svého potomka. I při používání monitoru dechu je nutné s novorozencem správně manipulovat, protože tím můžete mnohým situacím velmi snadno předejít. Během používání na druhou stranu nutné dbát na to, aby byl monitor při pohybu s miminkem nebo mimo jeho dosah vypnut, protože by mohlo docházet k planým poplachům, které nejsou vzhledem k hlasitosti zařízení nijak zvlášť příjemné.

Nejlepší monitorů dechu od 3 000 korun

Snuza PICO

 • Pro koho je Snuza PICO: Pro rodiče, kteří chtějí mít perfektní přehled o spánku jejich miminka na každém místě, kde usne.
 • Proč koupit právě Snuza PICO: Přístroj nemá problém pokrýt celý dům, tudíž můžete mít přehled o svém zlatíčku, i když  si vychutnáváte chvíli pro sebe.
 • Proč jsme vybrali právě Snuza PICO: Protože se v něm skloubí široká funkčnost a praktičnost spolu s elegantním minimalistickým designem.

Monitor dechu Snuza PICO je určen pro rodiče, kteří chtějí kontrolovat spánek svého dítěte prakticky kdekoliv, kde jejich drobeček usne. Tím pádem je vhodný především pro rodiče nedonošených dětí nebo těch s dýchacími nebo srdečními problémy. Tyto děti jsou nejvíce náchylné k dechovým problémům, proto je nutné jejich dech kontrolovat.

 Zjistit cenu

Je určena k připnutí na plínku, tudíž je velmi mobilní. Díky jejím malým rozměrům ji miminko prakticky nevnímá a díky tomu ho nijak neomezuje. Jako rodiče máte přehled nejen o dechu novorozence nebo kojence, ale také díky mobilní aplikaci můžete sledovat kvalitu a fázi jeho spánku nebo jeho teplotu. S jistou dávkou nadsázky lze říci, že tento monitor dechu je něco jako chytré hodinky pro miminka. Široké spektrum zaznamenávaných údajů se promítá na výdrži baterie, která se podle uživatelských recenzí pohybuje okolo několika dní, výrobce sám však tento údaj neuvádí.

Výhody

Malé rozměry a mobilita

Ovládání pomocí mobilní aplikace

Měří i další fyziologické parametry (teplota, spánková fáze)


Nevýhody

Mobilní aplikace není česky

Nejlepší monitory dechu do 3 000 korun

Hisense Babysense 2 Pro

 • Pro koho je Hisense Babysense 2 Pro: Tento monitor dechu je vhodný pro rodiče, kteří budou dítě přesouvat pravidelně mezi dvěma místy.
 • Proč koupit právě Hisense Babysense 2 Pro: Je certifikovaný, spolehlivý a velmi citlivý, aby dítě sledoval efektivně.
 • Proč jsme vybrali právě Hisense Babysense 2 Pro: Ve své cenové kategorii vám nabízí nejvíce a nechybí mu zdravotní certifikace.

V případě monitoru dechu Hisense Babysense 2 Pro jde o vylepšenou verzi modelu Babysense II. Základní charakteristikou tohoto přístroje je, že disponuje dvěma senzorovými podložkami. Můžete je umístit na dvě různá místa a mít tak dohled nad dítětem, ať je v pokoji nebo v obýváku. Fungování přístroje je stejné, jako u všech ostatních – v případě, že senzory podložky přestanou detekovat u dítěte dech, spustí se alarm. V případě tohoto přístroje se spouští alarm po 20 vteřinách bez dechu, nebo pokud se sníží množství dechu na deset nádechů za minutu. Alarm je jak akustický (a poměrně hlasitý – 85 dB), tak i vizuální.

Zjistit cenu

Pro nás a pro naše hodnocení je důležité, že je přístroj certifikován jako zdravotnická pomůcka. Jeho obsluha je jednoduchá, navíc řídící jednotka je designově pěkně navržená, takže ji můžete v klidu kamkoliv umístit. Podložky můžete umístit třeba pod matraci postýlky (ale pozor, pouze do tloušťky 12 cm, větší už ne a neměla by být pružinová), nemusí totiž být v přímém kontaktu s dítětem, aby fungovaly. V balení jsou dodávány dvě (obdélníková o rozměrech 44 x 27 cm a kruhová o průměru 21,6 cm). Monitor dechu Hisense Babysense 2 Pro je navíc snadno přenosný, takže ho můžete bez starostí vzít i na dovolenou. Jako zdroj slouží čtyři tužkové baterie, které by měly zajistit užívání přístroje zhruba na šest měsíců.

Hisense Babysense 2 Pro velký

Výhody

Hlasitý alarm

Dvě podložky různého tvaru a velikosti

Zdravotní certifikace a vysoká spolehlivost


Nevýhody

Alarm by se mohl spouštět dříve

Nejlepší monitor dechu do 2 500 korun

Jablotron Nanny BM02

 • Pro koho je Jablotron Nanny BM02: Pro rodiče, kteří chtějí hlídat klidný spánek svého dítka a zároveň podpořit českou výrobu.
 • Proč koupit právě Jablotron Nanny BM02: Protože v nabídce firmy Jablotron naleznete i matrace, které zaručí správné fungování monitoru.
 • Proč jsme vybrali právě Jablotron Nanny BM02: Protože většina rodičů má možnost si ho vyzkoušet v porodnicích a posoudit tak bezplatně jeho kvalitu.

Monitor dechu Jablotron Nanny BM02 patří stejně jako Hisense Babysense II do kategorie deskových monitorů dechu. Jedná se o zdravotnicky certifikovaný výrobek, který používá velké množství českých i světových porodnic a novorozeneckých oddělení.

Zjistit cenu

Díky snadné instalaci se tento monitor dechu stal v českých rodinách velmi oblíbeným. Jednoduchý návod v češtině pomáhá maminkám připravit bezpečné prostředí pro jejich miminko. Další velkou výhodou je povrchová úprava senzorické podložky, díky které je čištění mnohem snazší a pohodlnější. Dalším velmi propagovanou součástí tohoto monitoru je velmi dlouhý kabel spojující senzorickou podložku a přijímací jednotku. Pokud chcete miminko kontrolovat z jiné místnosti, je velmi výhodné něco takového mít. Naopak pokud umisťujete monitor přímo k novorozenci do postýlky, musíte si dát pozor, aby se do kabelu nemohl zamotat.

Jablotron Nanny BM02

Výhody

Český výrobek

Dlouhý kabel spojující senzorickou podložku a přijímací jednotku

Jednoduchá instalace


Nevýhody

Velká citlivost může způsobit planý poplach

Pouze jedna senzorická podložka v balení

Nejlepší monitor dechu do 2 000 korun

Baby Control Digital BC 200

 • Pro koho je Baby Control Digital BC 200: Pro rodiče, kteří si nemohou dovolit drahý monitor dechu, ale přesto chtějí pro své miminko to nejlepší.
 • Proč koupit právě Baby Control Digital BC 200: I při nižší ceně jde o klinicky testovaný monitor dechu s dobrými parametry.
 • Proč jsme vybrali právě Baby Control Digital BC 200: Zásadní je pro nás poměr cena/kvalita a fakt, že je model klinicky otestován a certifikován jako zdravotnický prostředek.

Monitor dechu Baby Control Digital BC 200 je podložkovým monitorem dechu. Vkládá se pod matraci a s dítětem není v bezprostředním kontaktu. Děťátko musí nad podložkou ležet, aby ho senzory sledovaly a vy mohli pomocí kontrolní jednotky sledovat jeho dech. Monitorovací plocha je poměrně velká, co do rozměrů 30 x 50 centimetrů. Pro neposedné miminko ani to nemusí být dost, ale za běžných okolností to stačí. Tento monitor dechu navíc disponuje i boční detekcí, takže i když se miminko dostane mimo plochu, přístroj dýchací pohyby v bezprostředním okolí detekuje.

Zjistit cenu

Dosah čidla je ±30 metrů, což znamená, že i ve větším domě budete o dítěti neustále informováni. Přístroj je certifikován a otestován, což vám dává jistou záruku kvality. Na displeji vám umožňuje sledovat dech miminka na stupnici 0 až 9, navíc má i paměť, takže vám umožňuje přehrát zpětně chování dítěte za posledních devět minut. Fungování v případě zástavy je podobné jako u všech monitorů dechu – v případě, že Baby Control Digital BC 200 nezaznamená více než 12 sekund dýchací pohyb, spustí hlasitý poplach. Z našeho pohledu jde o velmi spolehlivý přístroj, spokojenost potvrzují i jeho uživatelé.

Výhody

Velká monitorovací plocha

Zdravotní certifikace

Paměť, hlasitost alarmu


Nevýhody

Častá výměna baterií

Závěr

 • Pokud hledáte velmi kvalitní monitor dechu, ve vašem nákupním košíku, buď virtuálním nebo reálném, by měl skončit monitor dechu Snuza PICO, který je nejen klasickým monitorem dechu, ale také hlídá kvalitu spánku vašeho miminka.
 • Jestliže jsou vám sympatičtější deskové monitory dechu, Hisense Babysense 2 Pro bude pro vás ideální volbou. Velkou výhodou jsou dvě senzorické podložky v balení, které vám umožní miminko mnohem pohodlněji přesouvat.
 • V nemocnicích velmi oblíbený monitor dechu je Jablotron Nanny BM02. V balení naleznete pouze jednu podložku, tudíž je výhodný pro ty z vás, kdo neplánujete miminko často přesouvat.
 • Naopak pokud patříte mezi rodiče, kteří chtějí monitorovat dech miminka spíše na začátku jeho života, je pro vás vhodným monitorem dechu Baby Control Digital BC 200.

Důležité parametry monitorů dechu

 • Typ monitoru dechu podle toho, jaké máte plány o místech spánku vaše potomka, volte buď deskový monitor nebo ten na plenku; monitor na plenku je vhodnější pro aktivnější rodiče, naopak deskový pro ty, jejichž miminko bude mít pevné místo na spaní.
 • Počet desek v balení pokud se rozhodnete pro deskový monitor dechu, doporučujeme vybírat balení se 2 senzorickými deskami; umožňuje vám pohodlněji přesouvat spící miminko.
 • Zdravotní certifikace pokud narazíte na monitor dechu bez zdravotní certifikace, doporučujeme zbystřit a spíše tento výrobek nekupovat; zdravotní certifikace u této pomůcky velmi důležitá, protože garantuje správné fungování zařízení.
 • Hlasitost alarmu tento parametr je důležitý kvůli tomu, že ovlivňuje to, kde bude moci miminko spát, abyste mohli v klidu spát nebo dělat běžné denní činnosti.
 • Sepnutí alarmu doba sepnutí alarmu je charakteristická pro každý model; pohybuje se kolem doby 20 sekund bez pohybu nebo 8 nádechů za minutu.
 • Výdrž baterie monitory dechu bývají napájeny tužkovými bateriemi; s rostoucím množstvím funkcí se snižuje výdrž baterií.

Poučení na konec

Monitory dechu jsou určené pouze pro hlídání dechu dítěte. Jsou doporučené pro nedonošené děti nebo ty, u kterých se v porodnici projevila porucha, která může ovlivnit dýchání. Donošené děti, u kterých se v nemocnici žádná porucha neprojevila, nutně monitor dechu nepotřebují, protože mají menší sklon k  S.I.D.S. (syndrom náhlého úmrtí kojence). Jako rodiče si ale musíte uvědomit, že monitor dechu vás pouze upozorní na nějaký problém, řešení problému je už na vás. Je vhodné si osvojit základy první pomoci pro novorozence a kojence, která je trochu jiná než ta pro dospělé. V mnoha případech se může stát, že samotný alarm miminko probere a začne samo dýchat. Dále se snažte předcházet i planým poplachům, třeba ve chvíli, kdy během noci miminko vyndáváte v noci z postýlky. Ulehčí to život vám i vaši sousedům.

Nejlepší monitory dechu
5 (100%) 2 votes
Váš pomocník