Nejlepší monitory dechu 2018

Monitor dechu bez pozadí

Porovnání monitorů dechu

Do 2 000 korun Do 2 500 korun Do 3 000 korun Od 3 000 korun
Model: Snuza GO Jablotron Nanny BM02 Hisense Babysense ll Snuza PICO
Náhled:
Cena: Zjistit cenu Zjistit cenu Zjistit cenu Zjistit cenu
Typ: Na plenku Deskový Deskový Na plenku
Počet desek v balení: - 1 2 -
Zdravotní certifikace: Ano Ano Ano Ano
Hlasitost alarmu: 85 dB 80 dB 85 dB 85 dB
Citlivost alarmu: 15/18/20 sekund bez pohybu 20 sekund bez pohybu/pod 8 nádechů za minutu 20 sekund bez pohybu/pod 10 nádechů za minutu 20 sekund bez pohybu
Výdrž baterie: Výrobce neuvádí až 6 měsíců až 6 měsíců Výrobce neuvádí

Úvod

Říká se, že těhotenství je nejkrásnějším obdobím v životě ženy. Je plné očekávání a radosti z nového člena rodiny. Během 9 měsíců však musíte sehnat a zařídit spoustu věcí, aby se váš potomek cítil co nejlépe. Kromě kočárku, plen, kojícího polštáře a postýlky se na nákupním seznamu některých maminek objevuje i monitor dechu. Zájem o koupi tohoto přístroje vzrostl po medializaci tzv.  S.I.D.S., syndromu náhlého úmrtí kojence, který je nejčastější příčinou úmrtí dětí do jednoho roku.

Monitor dechu má za úkol hlídat dechovou frekvenci novorozence nebo kojence a upozornit rodiče na její náhlý útlum. Je primárně určen pro předčasně narozená miminka a ta, která měla dechové nebo srdeční problémy zaznamenané již v porodnici. Nápomocný může být však všem rodičům, kteří mají strach o zdraví svého potomka. I při používání monitoru dechu je nutné s novorozencem správně manipulovat, protože tím můžete mnohým situacím velmi snadno předejít. Během používání na druhou stranu nutné dbát na to, aby byl monitor při pohybu s miminkem nebo mimo jeho dosah vypnut, protože by mohlo docházet k planým poplachům, které nejsou vzhledem k hlasitosti zařízení nijak zvlášť příjemné.

Nejlepší monitor dechu od 3 000 korun

Snuza PICO

Snuza PICO

 • Pro koho je Snuza PICO: Pro rodiče, kteří chtějí mít perfektní přehled o spánku jejich miminka na každém místě, kde usne.
 • Proč koupit právě Snuza PICO: Přístroj nemá problém pokrýt celý dům, tudíž můžete mít přehled o svém zlatíčku, i když  si vychutnáváte chvíli pro sebe.
 • Proč jsme vybrali právě Snuza PICO: Protože se v něm skloubí široká funkčnost a praktičnost spolu s elegantním minimalistickým designem.

Monitor dechu Snuza PICO je určen pro rodiče, kteří chtějí kontrolovat spánek svého dítěte prakticky kdekoliv, kde jejich drobeček usne. Tím pádem je vhodný především pro rodiče nedonošených dětí nebo těch s dýchacími nebo srdečními problémy. Tyto děti jsou nejvíce náchylné k dechovým problémům, proto je nutné jejich dech kontrolovat.

Zjistit cenu

Je určena k připnutí na plínku, tudíž je velmi mobilní. Díky jejím malým rozměrům ji miminko prakticky nevnímá a díky tomu ho nijak neomezuje. Jako rodiče máte přehled nejen o dechu novorozence nebo kojence, ale také díky mobilní aplikaci můžete sledovat kvalitu a fázi jeho spánku nebo jeho teplotu. S jistou dávkou nadsázky lze říci, že tento monitor dechu je něco jako chytré hodinky pro miminka. Široké spektrum zaznamenávaných údajů se promítá na výdrži baterie, která se podle uživatelských recenzí pohybuje okolo několika dní, výrobce sám však tento údaj neuvádí.

VÝHODY:
 • malé rozměry a mobilita
 • ovládání pomocí mobilní aplikace
 • měří i další fyziologické parametry (teplota, spánková fáze)

NEVÝHODY:
 • mobilní aplikace není česky

Nejlepší monitor dechu do 3 000 korun

Hisense Babysense ll

Hisense Babysense ll

 • Pro koho je Hisense Babysense II: Tento monitor dechu je vhodný pro rodiče, kteří chtějí dítko často přesouvat mezi dvěma místy.
 • Proč koupit práve Hisense Babysense II: Senzorické podložky jsou dostatečně citlivé, aby byly schopné detekovat dech miminka, jak na dětské tak na dospělé posteli.
 • Proč jsme vybrali právě Hisense Babysense II: V dané cenové kategorii nabízí nejvíce možností použití.

Monitor dechu Hisense Babysense II je dražším bratrem modelu Hisense Babysense I. Oba tyto modely patří do kategorie deskových monitorů dechu. Tento typ je nejrozšířenější v této skupině spotřebičů. Skládá se z podložky, která se dává pod matraci, na které leží miminko, a přijímací jednotky. Informace o dechové frekvenci a pohybu se přenáší přes kabely do přijímací jednotky. Ta v případě výpadku dechu nebo absenci pohybu začne vysílat zvukové a akustické upozornění.

Zjistit cenu

Velkou výhodou tohoto monitoru dechu jsou dvě senzorické podložky v balení. Ty můžete využít dvěma možnými způsoby. Když je dítě ještě malé a leží klidně, můžete podložky umístit na dvě různá místa a tím se vám výrazně usnadní přesuny miminka. Druhá možnost se naskýtá po určité době, kdy miminko vyroste a začne se v noci pohybovat. V tomto období přestane být jedna podložka dostatečná a dítě se z ní může bez problémů skulit. V případě, že spojíte dvě podložky dohromady, eliminujete tuto možnost.

VÝHODY:
 • dvě senzorické podložky v balení
 • výdrž baterie
 • registrován jako zdravotnická pomůcka

NEVÝHODY:
 • nevzhledná přijímací jednotka

Nejlepší monitor dechu do 2 500 korun

Jablotron Nanny BM02

Jablotron Nanny BM02

 • Pro koho je Jablotron Nanny BM02: Pro rodiče, kteří chtějí hlídat klidný spánek svého dítka a zároveň podpořit českou výrobu.
 • Proč koupit právě Jablotron Nanny BM02: Protože v nabídce firmy Jablotron naleznete i matrace, které zaručí správné fungování monitoru.
 • Proč jsme vybrali právě Jablotron Nanny BM02: Protože většina rodičů má možnost si ho vyzkoušet v porodnicích a posoudit tak bezplatně jeho kvalitu.

Monitor dechu Jablotron Nanny BM02 patří stejně jako Hisense Babysense II do kategorie deskových monitorů dechu. Jedná se o zdravotnicky certifikovaný výrobek, který používá velké množství českých i světových porodnic a novorozeneckých oddělení.

Zjistit cenu

Díky snadné instalaci se tento monitor dechu stal v českých rodinách velmi oblíbeným. Jednoduchý návod v češtině pomáhá maminkám připravit bezpečné prostředí pro jejich miminko. Další velkou výhodou je povrchová úprava senzorické podložky, díky které je čištění mnohem snazší a pohodlnější. Dalším velmi propagovanou součástí tohoto monitoru je velmi dlouhý kabel spojující senzorickou podložku a přijímací jednotku. Pokud chcete miminko kontrolovat z jiné místnosti, je velmi výhodné něco takového mít. Naopak pokud umisťujete monitor přímo k novorozenci do postýlky, musíte si dát pozor, aby se do kabelu nemohl zamotat.

VÝHODY:
 • český výrobek
 • dlouhý kabel spojující senzorickou podložku a přijímací jednotku
 • jednoduchá instalace

NEVÝHODY:
 • velká citlivost může způsobit planý poplach
 • pouze jedna senzorická podložka v balení

Nejlepší monitor dechu do 2 000 korun

Snuza GO

Snuza GO

 • Pro koho je Snuza GO: Pro rodiče, jejichž novorozenec usíná na různých místech, kde není možné používat deskový monitor dechu.
 • Proč koupit právě Snuza GO: Díky své povrchové úpravě je pro miminko velmi pohodlný na nošení.
 • Proč jsme vybrali právě Snuza GO: Tento monitor dechu v sobě spojuje malé rozměry, malou cenu a spolehlivý základní provoz.

Posledním monitorem dechu z našeho testu je Snuza GO. Tento monitor dechu je vhodný pro aktivní rodiče, jejichž dítko spí na různých místech. Velmi snadno se totiž připne na plínku a hlídá spánek dítka. Jeho velkou výhodou je možnost nastavení doby, po které senzor začne pískat. Můžete volit mezi 15, 18 a 20 sekundami. Hlasitost alarmu je dostatečná na to, aby upozornila rodiče na nenadálou situaci.

Zjistit cenu

Senzor je potažen příjemným měkkým materiálem, který je pro miminko velmi příjemný na nošení. Bohužel klip nedrží dostatečně na to, aby vydržel velkou aktivitu miminka během spaní, není vhodný pro děti, které se začnou během spánku hýbat. Jeho použití je tím pádem limitováno rychlostí vývoje kojence, což je velká nevýhoda oproti ostatním zmíněným monitorům. Další nevýhodou, kterou rodiče zmiňují, je tuhost klipu. Ten se totiž poměrně obtížně navléká na plenku. Je ho potřeba rozevřít podobně jako pinetku, což občas můžete být poměrně bolestivé.

VÝHODY:
 • malé rozměry
 • nastavení doby pro sepnutí alarmu

NEVÝHODY:
 • nevhodné pro aktivní děti
 • nepohodlné nasazování na plínku

Závěr

 • Pokud hledáte velmi kvalitní monitor dechu, ve vašem nákupním košíku, buď virtuálním nebo reálném, by měl skončit monitor dechu Snuza PICO, který je nejen klasickým monitorem dechu, ale také hlídá kvalitu spánku vašeho miminka.
 • Jestliže jsou vám sympatičtější deskové monitory dechu, Hisense Babysense II bude pro vás ideální volbou. Velkou výhodou jsou dvě senzorické podložky v balení, které vám umožní miminko mnohem pohodlněji přesouvat.
 • V nemocnicích velmi oblíbený monitor dechu je Jablotron Nanny BM02. V balení naleznete pouze jednu podložku, tudíž je výhodný pro ty z vás, kdo neplánujete miminko často přesouvat.
 • Naopak pokud patříte mezi rodiče, jejichž dítko bude spát na různých místech, a chcete monitorovat dech miminka spíše na začátku jeho života, je pro vás vhodným monitorem dechu Snuza GO.

Důležité parametry monitorů dechu

 • Typ monitoru dechu podle toho, jaké máte plány o místech spánku vaše potomka, volte buď deskový monitor nebo ten na plenku; monitor na plenku je vhodnější pro aktivnější rodiče, naopak deskový pro ty, jejichž miminko bude mít pevné místo na spaní.
 • Počet desek v balení pokud se rozhodnete pro deskový monitor dechu, doporučujeme vybírat balení se 2 senzorickými deskami; umožňuje vám pohodlněji přesouvat spící miminko.
 • Zdravotní certifikace pokud narazíte na monitor dechu bez zdravotní certifikace, doporučujeme zbystřit a spíše tento výrobek nekupovat; zdravotní certifikace u této pomůcky velmi důležitá, protože garantuje správné fungování zařízení.
 • Hlasitost alarmu tento parametr je důležitý kvůli tomu, že ovlivňuje to, kde bude moci miminko spát, abyste mohli v klidu spát nebo dělat běžné denní činnosti.
 • Sepnutí alarmu doba sepnutí alarmu je charakteristická pro každý model; pohybuje se kolem doby 20 sekund bez pohybu nebo 8 nádechů za minutu.
 • Výdrž baterie monitory dechu bývají napájeny tužkovými bateriemi; s rostoucím množstvím funkcí se snižuje výdrž baterií.

Poučení na konec

Monitory dechu jsou určené pouze pro hlídání dechu dítěte. Jsou doporučené pro nedonošené děti nebo ty, u kterých se v porodnici projevila porucha, která může ovlivnit dýchání. Donošené děti, u kterých se v nemocnici žádná porucha neprojevila, nutně monitor dechu nepotřebují, protože mají menší sklon k  S.I.D.S. (syndrom náhlého úmrtí kojence). Jako rodiče si ale musíte uvědomit, že monitor dechu vás pouze upozorní na nějaký problém, řešení problému je už na vás. Je vhodné si osvojit základy první pomoci pro novorozence a kojence, která je trochu jiná než ta pro dospělé. V mnoha případech se může stát, že samotný alarm miminko probere a začne samo dýchat. Dále se snažte předcházet i planým poplachům, třeba ve chvíli, kdy během noci miminko vyndáváte v noci z postýlky. Ulehčí to život vám i vaši sousedům.

Nejlepší monitory dechu
5 (100%) 1 vote