Porovnání a test žehliček na vlasy

Jak vybrat žehličku na vlasy 2018

Žehlička na vlasy bez pozadí

TOP žehličky na vlasy roku 2018

Klasické do 1500 korun Klasické od 1500 do 2000 korun Klasické od 2000 korun Cestovní (mini)
Remington S8500 ShineTherapy BaByliss ST395E IPro 230 L'Oréal SteamPod 2.0 Retail Remington S 2880
Péče o vlasy
95 %
Rozsah teplot
96 %
Funkční vybavení
94 %
Cena/kvalita
97 %
Péče o vlasy
98 %
Rozsah teplot
94 %
Funkční vybavení
98 %
Cena/kvalita
95 %
Péče o vlasy
99 %
Rozsah teplot
96 %
Funkční vybavení
94 %
Cena/kvalita
96 %
Péče o vlasy
85 %
Rozsah teplot
92 %
Funkční vybavení
80 %
Cena/kvalita
93 %
Zjistit cenu Zjistit cenu Zjistit cenu Zjistit cenu

Nejlepší žehličky na vlasy roku 2018

Rady, tipy, recenze

Úvod

Říká se, že vlasy jsou korunou krásy. Asi každá žena touží mít vlasy vždy upravené a ráda mění účesy. A v dnešní době se o svůj vzhled více zajímají i muži. Lidé, kterým příroda nadělila vlasy rovné, touží po bohatých kudrnách a ti, co je mají kudrnaté, přirozeně rádi občas vyzkouší, jak vypadají jejich vlasy narovnané. Na to jim skvěle poslouží žehlička na vlasy. Ty nejmodernější kousky této zkrášlovací elektroniky dokonce bez problémů vykouzlí i bohatou hřívu plnou loken. Stačí si jen správně vybrat ze široké nabídky na trhu. Dnes už totiž není problém mít žehličku na vlasy doma. Dávno nejsou výsadou kadeřnických salonů. Jsou cenově dostupné a po krátké praxi si profesionální účes vykouzlí opravdu každý.

V minulosti se často stávalo, že používáním žehličky na vlasy jste si je poškodili, nebo dokonce přímo spálili. To už u dnešních modelů nehrozí. U většiny si můžete jednoduše teplotu nastavit podle potřeby. Koupit se dají i speciálně uzpůsobené žehlící plochy napuštěné různými balzámy, které vaše vlasy při vyrovnávání zároveň vyživují. Některé jsou dokonce vybaveny senzory upozorňujícími na riziko spálení. Nemusíte se tedy bát používat žehličku pravidelně, dlouhodobě, a na jakýkoliv typ vlasů. Najdou se přístroje, které vyrovnají jak ten nejtlustší, tak i ty nejvíc nepoddajné vlasy, nebo třeba takové, co jsou extra šetrné k jemným vlasům.

Žehlení vlasů doma

V obchodech najdete velké množství modelů různých značek. Od nejzákladnějších druhů, které dokáží vlasy po nahřátí jen vyžehlit, až po modernější přístroje napuštěné ošetřujícími složkami. Některé dokonce disponují vodní lázní, aby se předešlo možnému poškození vlasů. Koupit lze i přístroje kombinované s kartáčem na vlasy či kulmou. K dispozici jsou i takzvané cestovní žehličky na vlasy vyznačující se lepší skladností. Některé z nich mají schopnost napájení v automobilu. Může být obtížné se v tomto širokém výběru zorientovat. Proto vám přinášíme náš test žehliček na vlasy 2018 s nabídkou žebříčků nejlepších modelů na trhu a s nákupním poradcem. V něm vám poradíme, jak a podle čeho si vybrat tu správnou žehličku pro vás, abyste předešli poškození konečků vlasů, jejich spálení nebo nedej bože, vypadnutí. S našimi radami najdete ten nejvhodnější přístroj pro získání vámi vysněného účesu. Projdeme si všechny důležité parametry a podrobnosti.

zpět k menu ↑

Dělení žehliček na vlasy

Žehličky na vlasy by se daly dělit z různých hledisek. Avšak pro účely našeho testu, tak aby měl co nejvíce vypovídající hodnotu, jsme využili to nejběžnější dělení, a to na klasické žehličky na vlasy a mini (cestovní) žehličky na vlasy. Oba typy vyrovnají a často i navlní v podstatě jakýkoliv typ vlasu. Jediný rozdíl mezi nimi je v rozměrech a možnosti skladování a přenášení. Jak napovídá už jejich název, mini (cestovní) žehličky jsou o něco menší, často disponují praktickým balením a zabírají méně místa, než jejich klasické protějšky. Lze je snadno přenést i v kabelce či příručním zavazadle. Na druhé straně často nedisponují tolika funkcemi jako klasické modely a kvůli konečnému výsledku s nimi kvůli menší výhřevné ploše musíte pracovat o něco déle. Celkově se doporučuje používat je jen příležitostně. Na pravidelné narovnávání či výrobu loken jsou vhodnější ty klasické. Máte na výběr mnohem větší množství výrobců, velikostí výhřevných ploch, nastavení teplot, ale i více funkcí než u cestovních. Proto snadno najdete takovou kombinaci vlastností, která naplní všechny vaše potřeby během běžného dne. Mnohem snadněji než u mini modelů, jejichž nabídka je poměrně omezená.

Žehličky na vlasy obou typů v sobě zahrnují i ​​dva specifické podtypy podle zabudovaných funkcí. Jsou to:

 • Ionizační žehličky na vlasy – tyto žehličky přeměňují škodlivé kladné ionty ve vlasech na záporné, a tím je celkově ozdravují, dodávají jim lesk a zmenšují jejich lámavost. Jsou vhodné pro všechny typy vlasů, avšak jsou obzvláště vítány pro rozlítané a krepované vlasy, protože snižují statickou elektřinu ve vlasech a přirozeně je ozdravují. Za takovou nadstandardní péči si však pochopitelně musíte připlatit.
 • Parní žehličky na vlasy – jsou určeny hlavně na narovnávání kudrnatých, hustých a nepoddajných vlasů, se kterými si běžné klasické žehličky často neporadí úplně podle představ. Tím, že narovnávají vlasy pomocí páry, minimalizují teplotní šok a hydratují je. Hlavně pro jejich účinnost v narovnávání však nedoporučujeme jejich používání, pokud máte velmi jemné vlasy. Za tento typ žehliček si opět připlatíte, na našem trhu patří v průměru mezi nejdražší.

Žehlení vlasů

zpět k menu ↑

Test klasických žehliček na vlasy

Tato kategorie v sobě zahrnuje obrovské množství žehliček na vlasy na různý typ vlasů i výrobu loken. To vše záleží na šířce zahřívacích ploch a nastavení teploty. Vše si podrobněji popíšeme později. Tyto malé elektrické spotřebiče na úpravu účesu se pohybují v různém cenovém rozpětí a jsou různých kvalit. My jsme je rozdělili na tři skupiny podle ceny. U všech modelů už můžete čekat kvalitně odvedenou práci, ale různorodou funkční vybavenost a výběr teplot.

Nejlepší žehličky na vlasy do 1 500 Kč

Pořadí Název Náhled Hodnocení Žehlicí plocha Teplota Cena
1. Remington S8500 ShineTherapy Keramická, 110 x 25 mm 150–230 °C Zjistit cenu
2. Rowenta SF3122 Turmalínová, 110 x 24 mm 130–230 °C Zjistit cenu
3. Remington S 9500 Keramická, 110 x 24 mm 150–235 °C Zjistit cenu
4. BaByliss ST395E Keramická, 85 x 38 mm 170–230 °C Zjistit cenu
5. Rowenta SF 4522D0 Turmalínová, 110 x 24 mm 130–230 °C Zjistit cenu
6. Rowenta SF1012 Keramická, 110 x 25 mm 180–230 °C Zjistit cenu

Nejlepší žehličky na vlasy od 1 500 do 2 000 Kč

Pořadí Název Náhled Hodnocení Žehlicí plocha Teplota Cena
1. Babyliss ST395E IPro 230 Keramická + titanová, 85 x 38 mm 170–230 °C Zjistit cenu
2. Remington S8700 Keramická, 110 x 45 mm 150–230 °C Zjistit cenu
3. Philips HPS930/00 Titanová, 110 x 32 mm 150–230 °C Zjistit cenu
4. Rowenta SF7510 Titanová, 90 x 25 mm 130–200 °C Zjistit cenu

Nejlepší žehličky na vlasy od 2 000 Kč

Pořadí Název Náhled Hodnocení Žehlicí plocha Teplota Cena
1. L'Oréal SteamPod 2.0 Retail Keramická + titanová, 90 x 25 mm 170–230 °C Zjistit cenu
2. BaByliss ST480E Keramická, 120 x 28 mm 150–230 °C Zjistit cenu
3. BaByliss ST495E Keramická + diamantová, 110 x 32 mm 150–230 °C Zjistit cenu

Klasické žehličky a jejich charakteristika

Žehličky na vlasy patří mezi malé elektrické spotřebiče. Tento přístroj funguje na stejném principu, jako žehlička na prádlo. Narovnává svůj materiál pomocí tepla. Skládá se ze dvou samostatných žehlicích ploch spojených rukojetí, pomocí které je spojujete dohromady, abyste mezi ně uchytily vlasy. Tyto plochy jsou různě široké a dlouhé. Nejhlavnější však je, že jsou eloxované, tedy povrchově a chemicky upravené tak, aby byly nabité zápornými ionty, odolné a rovnoměrně rozváděly teplo. Tyto plochy se po zapojení do elektřiny rychle nahřejí na vysokou teplotu, rozptýlí teplo do vlasů, mechanicky, elektricky a tepelně působí, dokud dočasně nezmění struktury vlasů a neuhladí ho. Čím je teplota vyšší, tím hrubší a kudrnatější vlasy dokáže žehlička narovnat. Rozpětí nastavení teplot se v průměru pohybuje od 100 do 210 °C. Některé modely nabízí narovnávání při 80 °C, což se hodí, pokud máte extra jemné vlasy. Jiné nabízí nastavení teploty až do 230 °C. Taková teplota již narovná i silné a extra nepoddajné kadeře. U úzkých (okolo 2,5 cm) žehlících ploch lze takto prameny vlasů i natočit a vytvořit pevné, pružné lokny.

V dnešní době téměř vymizely z nabídky žehličky s kovovými žehlicími plochami. Nahradily je převážně keramické nebo keramicko-titanové či keramicko-turmalínové. Kovoví předchůdci se totiž pomalu nahřívali a často nevyrovnali vlasy dostatečně. Keramické žehličky občas obohacené o titan nebo turmalín (někdy i diamant) však naopak pracují velmi rychle a efektivně. Tyto žehličky fungují na principu vzájemného reagování iontů. Ty obsahují záporný elektrický náboj (záporné ionty), které reagují s pozitivním nábojem v hrubých a kudrnatých vlasech. Výsledkem je viditelné narovnání. Modely s funkcí ionizace tento efekt dělají ještě výraznějším, trvanlivějším a vlasy zároveň ošetřují. Ty parní je dokonce i hydratují. Tento efekt se dostaví téměř okamžitě a jeho trvanlivost se pohybuje v rozpětí hodin až několika dní za předpokladu, že vlasy nepřijdou do styku s vlhkostí. Tyto moderní žehličky na bázi keramiky, také méně poškozují vlasy i samy sebe. Bez problémů vydrží každodenní používání, aniž by se jejich keramický povrch opotřeboval, takže žehlička může plnit svou úlohu celé roky bez ztráty účinnosti.

Klasická žehlička na vlasy

Klasické žehličky na vlasy se pohybují v různých cenových relacích. Pokud patříte mezi nenáročné uživatele a postačí vám jen výborná žehlicí schopnost, 2 stupně teploty bez LCD či automatického displeje, najdete přístroj v ceně okolo 1 000–1 500 Kč. Výše zmíněné vlastnosti mají až žehličky, které stojí kolem 1 500–2 500 Kč. Tyto představují zlatou střední cestu a vyplatí se do nich investovat. Některé už disponují také funkcí ionizace. V cenové hladině nad 2 500 Kč se nacházejí poloprofesionální až profesionální přístroje využívané v kadeřnictvích, s ionizací či parní funkcí. Pěti a více stupňové nastavení teplot je u nich běžné a keramický povrch žehlících ploch je zde často obohacen o titan, turmalín, nebo i teflon či diamant.

Výhody:

 • Dá se vybrat vhodný model pro jakýkoliv typ vlasů
 • Velká variabilita nastavení teplot a různé velikosti žehlících ploch
 • Velký výběr cen a funkcí
 • Vlasy často i natočí

Nevýhody:

 • Příliš široký výběr různorodé kvality
 • Některé modely nemají nastavitelnou teplotu či LCD displej
 • Funkce ionizace či naparování výrazně zvyšuje jejich cenu


zpět k menu ↑

Test mini žehliček na vlasy

Klasické žehličky jsou poměrně dlouhé a v zavazadle zaberou hodně místa. Při přenosu se mohou poškodit, což může u dražších modelů dost mrzet. Z tohoto důvodu výrobci začali dělat i mini modely, které jsou mnohem levnější a skladnější, tedy vhodné pro cestování.

Nejlepší mini (cestovní) žehličky na vlasy

Pořadí Název Náhled Hodnocení Délka Hmotnost Cena
1. Remington S 2880 15 cm 0,44 kg Zjistit cenu
2. BaByliss Pro 2151 16 cm 0,4 kg Zjistit cenu
3. ECG ZV 45 19 cm 0,21 kg Zjistit cenu
4. BaByliss Pro BAB2050 15 cm 0,5 kg Zjistit cenu

Mini (cestovní) žehličky a jejich charakteristika

Mini žehličky fungují na stejném principu, jako klasické žehličky, jsou pouze menší. Jsou asi o polovinu či třetinu kratší (15 až 20 cm) a mají velmi nízkou hmotnost (v průměru od 250 do 500 g). Často jsou prodávány rovněž s pouzdrem, do kterého je lze zabalit. To vše z nich dělá mnohem skladnější a snadno přenosné přístroje, které se pohodlně vejdou do kabelky nebo zavazadel. Obyčejně jsou velmi levné, najdou se i modely s cenou okolo 100 Kč. Obvykle stojí 250–500 Kč. Proto neolitujete, pokud se vašemu modelu při cestování něco stane, což by u běžného modelu za pár tisíc korun už platit nemuselo. Je to však často na úkor jejich výkonnosti a funkčního vybavení. Jsou určeny vysloveně na občasné narovnání vlasů, které trvá mnohem déle, než u klasických žehliček na vlasy. Je to hlavně kvůli menším žehlícím plochám a menší variabilitě nastavení teploty. Pokud však často cestujete, vyplatí se jednu mít.

Mini žehlička na vlasy

Výhody:

 • Malé rozměry
 • Perfektnína cestování
 • Nízká cena
 • Vhodné na občasné použití

Nevýhody:

 • Menší výběr
 • Malá žehlící plocha
 • Vhodné jen na občasné použití


zpět k menu ↑

Největší výrobce žehliček na vlasy

Tak, jak je v našich testech už zvykem i u jiných typů spotřebičů, i u žehliček na vlasy se podíváme na největší značky na trhu. U tohoto typu produktu totiž závisí kvalita výrazně i na spolehlivosti značky. Znovu opakujeme, ne každá firma umí udělat kvalitní spotřebič, pamatujte na to a snažte se držet modelů od společností, které jsou léty prověřené, a které mají pokud možno celou řadu spokojených zákazníků (což vám pomohou zjistit uživatelské recenze). Na příkladu žehliček na vlasy je to velmi výrazně vidět. To jistě pochopíte velmi rychle, protože dobrých společností se na trhu pohybuje jen několik. Poznáte je podle toho, že drtivá většina dobře hodnocených žehliček na vlasy pochází právě od nich. Ne že byste nenašli uspokojivý model iu jiných značek, ale dlouhá tradice a dlouhodobý vývoj nových modelů znamená větší jistotu. Z toho důvodu se podíváme jen na pár gigantů v oblasti žehliček na vlasy. Při koupi jejich modelů totiž nikdy nešlápnete vedle. Které to tedy jsou?

Žehličky na vlasy BaByliss

Firma BaByliss je typická firma zabývající se pouze přístroji na péči o vlasy. Byla založena francouzským kadeřníkem Lelievrem v 60-tých letech 20. století, kdy sestrojil první kulmu na vlasy. Za celé ty roky firma nepřidala sortiment jiného druhu a stala se profesionální značkou pro kadeřnictví. Postupně se stala oblíbenou i v běžných domácnostech. Ceny zůstaly trochu vyšší, ale staly se dostupnými i pro klasického uživatele. Kvalitou jejich výrobků si můžete být jisti, procházejí propracovaným výzkumem i vývojem a nabízejí dlouholetou záruku. V jejich řadách najdete všechny druhy žehliček na vlasy. Od klasických, přes ionizační, parní, až po ty cestovní. Najdou si zde své ti, kdo hledají úzkou žehličku vhodnou i na natáčení, ale i ti, kdo mají silné kudrnaté vlasy a preferují hrubší, pevně svírající žehlící plochy. Firma při tom nezapomíná ani na snadnou manipulaci a ošetřování vlasů rovnou při žehlení. Nejoblíbenější je jejich řada výrobků BaByliss Pro, která uspokojí i ty nejnáročnější.

Žehličky na vlasy Remington

Firma Remington patří na trhu mezi ty úplně nejstarší a má opravdu široký záběr působnosti. Založena byla v Anglii jako závod E. Remington and Sons již v roce 1816. Původně se věnovali zbrojnímu průmyslu. Později vznikl i druhý závod, kde vyráběly šicí stroje, později i psací stroje, ale od meziválečného období po současnost je společnost specializovaná na výrobu a prodej depilátory a holicích strojků. Trochu později k nim do sortimentu přidali i fény, kulmy a žehličky na vlasy. I v této oblasti se velmi rychle dostali na vrchol kvality a prodeje. V rámci péče o vlasy vytvořili několik řad výrobků obsahujících vždy mimo jiné i model žehličky na vlasy:

 • COLOUR PROTECT – model Remington S6300 vhodná na barvené vlasy, protože keramické žehlící plochy jsou napuštěné kondicionérem, jenž uzamyká barvu ve vlasu.
 • KERATIN PROTECT – model Remington S8598 – vhodná pro jemné a křehké vlasy. Takými se vlasy stávají právě po nadměrném vystavení teplu. Keratin v žehlících plochách zabraňuje ztrátě jejich pružnosti.
 • PROLUXE – model Remington S9100 – disponuje funkcí OPTIheat, tedy sama přizpůsobí teplotu dle vašich vlasů a výsledek bude dlouhotrvající.
 • SHINE THERAPY – model Remington S8500 – zachovává i dodává lesk vašim vlasem díky arganovému oleji a vitamínu E v keramických žehlících plochách.
 • SILK – model Remington S9600 – vhodná pro krepované, poletující a nepoddajné vlasy. Dokáže vygenerovat teplotu až 245 °C.
 • PROTECT – model Remington S8700 – má zabudovanou technologii hydracare, čímž se o vlasy při žehlení rovno i stará a zabraňuje poškození.

Remington logo

Žehličky na vlasy Rowenta

Společnost Rowenta je další s opravdu dlouhou tradicí. Vznikla v Německu roku 1884 a od počátku se zabývala výrobou elektrospotřebičů pro domácnost. Od žehliček, kávovarů a fénů, až po vysavače. Jako první uvedla v roce 1949 na trh žehličku na prádlo ovládanou termostatem. Špičkou ve vývoji žehliček je dosud, a jelikož žehlička na vlasy pracuje na stejném principu, bylo jen otázkou času, kdy se pustí i do této oblasti. Od roku 2006 Rowenta spolupracuje se soutěží Elite Model Look, pro kterou nabízí exkluzivní řady produktů pro úpravu a styling vlasů, včetně vysoce kvalitních žehliček na vlasy pro všechny typy vlasů. Jejich modely splňují vysoké standardy a hlavně mají příjemnou cenu. Z tohoto důvodu jsou velmi oblíbené. Rowenta rovněž poskytla své laboratoře a technologie na vývoj oblíbených parních žehliček na vlasy francouzské kosmetické značky L’Oréal z řady Steampod.

Rowenta logo

Žehličky na vlasy Philips

Společnost Philips (v originále Koninklijke Philips N.V.) je další firma s více než dvousetletou tradicí, tentokrát z Holandska. Jde o rodinnou firmu založenou v Eindhovenu Gerardem Philipsem a jeho otcem Frederikem v roce 1891. Vyrábí celou řadu zboží, od televizorů či kuchyňského vybavení až po holící strojky a nezapomněli ani na péči o vlasy v podobě fénů, kulem a žehliček na vlasy. Vyznačují se kvalitními keramickými a keramicko-titanovými materiály, mnoho stupni nastavení teploty, rychlým nahříváním a dlouhými, 11 cm žehlicími plochami. K vytouženým hladkým vlasům se tak dopracujete rychle. Další výhodou žehliček na vlasy značky Philips je dostatečně dlouhý 1,8 nebo 2,5 m otočný kabel, takže nikdy nebude překážet v práci a omezovat manipulaci s přístrojem.

philipslogo

zpět k menu ↑

Nejdůležitější parametry, podle kterých je potřeba vybírat žehličku na vlasy

Když si vybíráte žehličku na vlasy, předtím než začnete zvažovat její technické parametry, byste měli vědět, jaký máte typ vlasů. Jsou hrubé nebo jemné? Dlouhé nebo krátké? Kudrnaté či jen vlnité? Chcete žehličku používat pouze na vyrovnání vlasů nebo si je budete i vlnit?

Pokud jste si odpověděli, že máte dlouhé, hrubé, nepoddajné a kudrnaté vlasy, vyberte si žehličku na vlasy s dlouhými žehlicími plochami hrubšími než 25 mm a možností nastavení vysoké teploty nad 200 °C. Nejlepší typ pro vás bude parní žehlička. V žádném případě si ji však nekupujte, pokud máte velmi jemné vlasy. U nich volte ionizační typ s nastavením nízké teploty okolo 100 °C. Na natáčení vlasů se zase hodí úzké žehličky do 25 mm a ideálně se zaoblenou špičkou. Toto jsou jen základní zásady, které byste měli zvážit hned na začátku. Teprve potom přijdou na řadu technické parametry žehličky, jako:

 • Povrch a šířka žehlících ploch
 • Možnosti nastavení teploty žehlení
 • Doba nahřátí
 • Manipulace se žehličkou
 • A úplně na závěr její funkční vybavení a cena

Žehličky na vlasy historie

Povrch žehlících ploch

Tento parametr je asi nejdůležitější, protože na něm závisí účinnost distribuce tepla do vlasů a životnost žehličky. V minulosti se vyráběly žehličky s kovovými žehlicími plochami. Ty byly často neúčinné, protože se nahřívali nerovnoměrně a často se při nich vlasy připálily. Pokud na takový model narazíte, vyhněte se mu. Dávejte si pozor i na levnější modely, které mívají kovové desky jen pokryté keramickou vrstvou. Ta se totiž časem může sedřít a opět může dojít k poškození vašich vlasů.

Šetrné žehličky na vlasy mají keramické žehlící plochy. Taková je většina dnešních modelů v nabídce obchodů. Jakousi nástavbou jsou keramické plochy s příměsí turmalínu, titanu či diamantu, nebo dokonce teflonu. Největší předností keramiky je, že se rychle zahřívá a rychle vlasy narovná. Díky tomu vlasy nejsou dlouho vystaveny vysoké teplotě, což by je poškodilo nejvíce.

Když se keramické plochy zkombinují s turmalínem, statický náboj je snížen na minimum, vlasy pěkně drží a lesknou se. Titan a diamant dělají žehličku odolnější a prodlužují její životnost. Teflon zase zabraňuje připalování ochranných kosmetických přípravků na žehličku.

Povrch žehlících ploch bývá navíc mnohdy napuštěný ochranným kondicionérem či výživovým olejem (nejčastěji arganovým). Tím jsou vlasy ošetřené již během samotného vystavení vysoké teplotě a předchází se tak jejich poškození. Žehličky tedy můžete bez obav používat pravidelně i několikrát do týdne.

Žehlicí plochy

Šírka žehlících ploch

Důležitost šířky žehlících ploch jsme si už popisovali u návodu, jak si vybrat žehličku podle typu vlasů. Pojďme si to celé shrnout. Podle velikosti ramen a žehlící plochy rozlišujeme dva druhy žehliček na vlasy:

 • Žehličky s úzkými rameny (úzký styler), jinak nazývané také jako úzké žehličky – mají šířku do 25 mm.
 • Žehličky se širokými rameny (široký styler), jinak nazývané také jako široké žehličky – mají šířku nad 25 mm.

Úzké žehličky jsou vhodné pro všechny typy vlasů, co se týče kvality, i co se týče délky a dokážete jejich nimi i navlnit. Pro krátké a středně dlouhé vlasy, případně citlivé a jemné jsou naprosto ideální. Proto jsou v obchodech nejprodávanější. Jejich protějšek – široké žehličky však ocení ti z vás, kterých příroda obdařila bohatou a dlouhou hřívou hrubých, kudrnatých, těžko upravitelných vlasů. V takovém případě vám na jejich narovnání úzké žehličky nepostačí a nebude vám vadit, že navlnění s nimi bude těžší, protože vlny se vám dělají přirozeně. Pokud však toužíte i po navlnění, bezpodmínečně doporučujeme úzkou žehličku, ačkoli se budete muset smířit s tím, že vám příprava účesu bude trvat o něco déle.

Velikosti ploch

Teplota žehlení se musí dát nastavit

Teplota je u žehlení vlasů klíčová. Rozhodně nekupujte modely, kde jí nelze nastavit. Ideální jsou modely s více než dvěma stupni nastavení teploty. Její rozpětí by mělo pohybovat alespoň od 100 do 210 °C. Některé modely disponují minimální teplotou 150 °C, ovšem jsou i takové, co nastavíte na 80 °C. Ty jsou ideální pro velmi jemné vlasy. Druhý extrém – maximální teplota až 230 °C, se zase hodí pro extra hrubé vlasy.

Obecně platí:

 • 100 až 160 °C je vhodných pro jemné či barvené vlasy.
 • 160 až 190 °C je vhodných pro normální vlasy.
 • 190 °C a více je vhodných pro silné a husté vlasy.

Variabilnost nastavení teplot využijete zejména v případě, pokud žehličku na vlasy bude používat více členů domácnosti. Každý z nás má jiné vlasy, a tedy i jiné potřeby na jejich optimální vyhlazení.

Některé inteligentní žehličky dokáží přizpůsobit teplotu žehlení vašim vlasům. Tím se předejde jejich poškození a lámání vlivem vystavení nadměrné teplotě. Je to tedy dost užitečná funkce. Nastaví teplotu tak, aby byly kvalitně dáno působením co nejnižší možné teploty.

Stupnice teplot

Doba nahřívání – čím kratší, tím lepší

Tento údaj se pohybuje v rozmezí od 10 sekund po asi jednu minutu. Bude pro vás důležitý především v budoucnosti, kdy vám přijde vhod téměř okamžité nahřátí žehličky. Jsou dny, kdy spěcháme a každá sekunda je drahá. Pokud si žehlíte vlasy pravidelně, nedejbože denně, tak vám ušetří rychlé nahřívání spoustu času.

Manipulace se žehličkou by měla být co nejjednodušší

Slovo manipulace v případě žehličky na vlasy zahrnuje v sobě množství faktorů. Jedním z nich je její úchop, a jak se vám bude držet v ruce. Mělo by to být pohodlné a jednoduché. Rukojeť by neměla být příliš hrubá ani tenká. Přístroj by neměl být příliš těžký, jeho hmotnost by neměla překročit 1,5 kg. Ideál je kolem jednoho kilogramu – trochu pod ním. Rovněž by měla být snadno ovladatelná a mít přehledné, ne příliš těžko stlačitelné tlačítka. Užitečný je automatický zámek aktivován po jejím nastavení. Pokud budete žehličku používat i na vlnění vlasů, neměla by mít pogumované konce žehlících ploch a kabel by měl být otočný, aby se vám přitom nezamotává. Rovněž by měl být dostatečně dlouhý. Ne každá koupelna má totiž zásuvku rovnou u zrcadla. Toto vše byste měli sledovat těsně před koupí a ověřit si ještě v obchodě.

zpět k menu ↑

Funkce a vlastnosti žehliček na vlasy, jenž je dělají ještě dokonalejšími

Dnešní moderní žehličky na vlasy disponují množstvím velmi užitečných funkcí a vlastností. Některé se staly po pár letech zcela nezbytné v konkurenčním boji, jiné jsou poměrně ojedinělé. Každopádně, s tímto vším se můžete v procesu jejich výběru setkat:

LCD displej

Velmi užitečná pomůcka, která vám pomůže snadněji nastavit optimální teplotu žehlících ploch, je její ukazatel na LCD displeji. Rovněž vám jeho pomocí žehlička může oznámit, že už se na tuto nastavenou teplotu nahřála a je připravena k použití. Určitě je to jednodušší, než teplotu jen odhadovat a sledovat zda světelná dioda už svítí nebo jen bliká, a tudíž se žehlička teprve nahřívá.

LCD displej

Uzamknutí přednastavené teploty

Tato funkce se hodí v případě, že žehličku používáte jen vy. Po zjištění, která teplota je pro vás optimální a používáte ji nejčastěji, si můžete toto nastavení uložit a znovu jej zapnout stiskem jediného tlačítka.

Rychlé nahřívání

Souvisí s dobou nahřívání. Jak jsme již řekli, trvá od 10 sekund po jednu minutu. Mnohdy má žehlička k dispozici i funkci takzvaného turbo nahřívání, které běžný interval nahřívání zkrátí o polovinu. To oceníte během uspěchaných dní.

Automatické vypnutí

Tato vychytávka je velmi užitečná pro zapomnětlivé. Žehlička se po nějakém čase nečinnosti (většinou 15 – 30 minut) sama vypne. Takže, i když odejdete z domu bez vypnutí žehličky a vzpomenete si na to později, nemusíte se kvůli tomu vracet zpět.

Ionizace

Ionizace je proces, kdy záporně nabité ionty ze žehličky na vlasy, přejdou do vlasů, kde zneutralizují kladně nabité ionty, které jsou ve vlasech. Kladně nabité ionty ve vašich vlasech mají na svědomí jejich vysušování, a tím se stávají náchylnější k lámání se. Záporné ionty vlasům naopak dodávají vlhkost, a díky tomu jsou vlasy lesklejší, hladší a bez statické elektřiny. Pokud má žehlička kvalitní povrch destiček, takový proces na ní probíhá i bez přítomnosti této funkce. Ta ho v podstatě jen znásobuje. Pro kudrnaté vlasy je však funkce ionizace vítána, protože kudrnaté vlasy jsou mnohem náchylnější k elektrizování, a tak potřebují záporných iontů více, než jiné typy vlasů.

Ionizace

Napařování

Žehličky s touto funkcí se zařazují do speciální kategorie parních žehliček na vlasy. Disponují malou nádržkou na vodu a vyžehlí vlasy pomocí páry. Vlasy jsou hydratované a snadněji se rozvede do vlasů výživa z ochranných prostředků. Proces uhlazení se výrazně zrychlí a fungují i při velmi kudrnatých a těžko upravitelných vlasech.

Parní žehlička na vlasy

Otočný kabel

Tento kabel se dokáže otočit až o 180 stupňů přímo v kloubu a přizpůsobí se vašemu pohybu. To znamená, že se vám nebude namotávat na přístroj a zamotávat sám do sebe. To oceníte hlavně při snaze o navlnění vlasů. Manipulaci se žehličkou to výrazně usnadňuje.

Mokré žehlení

Tato funkce je na našem trhu dosti ojedinělá, ale můžete se s ní setkat. Díky ní lze vyrovnat i ne zcela suché vlasy, aniž byste je výrazně poškodili. Tato funkce se hodí, pokud potřebujete skutečně ušetřit čas. Kadeřníci však její časté využívání nedoporučují.

Kombinace s jiným přístrojem

Nejčastěji se můžete setkat se žehličkou a kartáčem na vlasy v jednom. Takový přístroj má namísto žehlících ploch kartáč, který vlasy češe a narovnává najednou. Můžete se však setkat iskulmo – žehličkou. V takovém případě je vyčarování loken ještě jednodušší, než s úzkými žehličkami, protože má na konci oblý nástavec.

zpět k menu ↑

V jakých cenových relacích se žehličky na vlasy pohybují?

Na závěr si rozebereme, kolik korun třeba do žehličky na vlasy investovat. Ceny klasických žehliček se pohybují od 500 – 5 000 korun. V případě mini cestovních verzí to je 150 – 500 korun.

Žehlička na vlasy - peníze

Věnujme se spíše klasickému typu žehličky na vlasy, protože tam je rozpětí mnohem širší a budete ji používat mnohem častěji. V první řadě vám nedoporučujeme kupovat přístroj, který stojí méně než 800 Kč. Takové většinou disponují kovovými žehlicími plochami pokrytými pouze tenkou vrstvou keramiky, co můžete časem litovat. Kvalita začíná na hranici 1 200 korun. Do 2 000 korun se dostanete na hranici zlaté střední cesty. Cenová hladina 2 000 – 4 000 Kč je pro opravdu náročné a přístroje nad 4 000 korun jsou již poměrně předražené.

Co nabízejí jednotlivé cenové hladiny?

 • 500 – 1 200 Kč – najdete zde už kvalitní přístroje vyrobené z kvalitních materiálů a svou základní úlohu – úpravu vlasů, zvládnou poměrně dobře. Nastavení teplot mají většinou jen základní, ale pokud chcete žehličku používat jen příležitostně, jděte do toho. Poškození se bát nemusíte.
 • 1 200 – 2 000 Kč – tyto žehličky již disponují několika stupni nastavení teploty, což je u tohoto přístroje, po použití kvalitních materiálů, nejdůležitější faktor. Navíc disponují většinou všemi užitečnými funkcemi a vychytávkami jako LCD displej, rychlé nahřívání, automatické vypínání, či různými technologiemi na ochranu vlasů. Ty na hranici 70 eur už i ionizací.
 • 2 000 – 4 000 Kč – v této kategorii se již nacházejí profesionální žehličky na vlasy pro skutečně náročné uživatele. Jsou vhodné i na poměrně časté používání. Většinou mají i parní funkci a poradí si i s těmi nejnepoddajnějšími vlasy.


zpět k menu ↑

Konečný verdikt

V oblasti elektroniky nepatří investice do žehličky na vlasy mezi ty největší, avšak určitě byste byli rádi, kdyby to byla investice dlouhodobá a nemuseli jste ji po pár měsících opakovat. Pojďme si tedy proces jejího výběru a koupě celý v krátkosti zopakovat. Především si nejprve zkuste uvědomit své zvyky a svůj styl- jak často ji chcete používat. Chcete ji používat pouze na narovnání vlasů nebo jejich navlnění? Máte vlasy barvené, jemné, hrubé, krátké či dlouhé? Od toho se totiž odvíjí výběr žehličky na vlasy. Pro častější používání volte žehličky napuštěné ochrannými kondicionéry či oleji, případně ionizační či parní žehličku. Parní žehlička se však nehodí pro velmi jemné vlasy. Rovněž na ní v takovém případě příliš nešetřete. Levnější modely pod 1 200 Kč si můžete dovolit koupit při jejím občasném používání. Disponuje totiž méně funkcemi, které jsou užitečné, a hlavně méně stupni nastavení teploty. Těch by mělo být co nejvíce – platí nižší teplota pro jemné vlasy a vysoká pro hrubé a nepoddajné, které snesou i široké žehlící plochy. Nejběžnější jsou však úzké – do 25 mm široké, těmi můžete vlasy i natáčet. Pokud tedy toužíte po větší variabilitě účesů, volte tento druh. Hlídejte si, aby tyto žehlící plochy byly keramické, titanové nebo turmalínové. Kovovým se vyhýbejte. Vyplatí se investovat do ověřených značek jako Babyliss, Remington, Philips či Rowenta, případně jiné se širším výběrem modelů. Pokud často cestujete, dokupte si i mini model kompaktních rozměrů, ten je poměrně levný a snadněji se přenáší.

Žehlička na vlasy finále

zpět k menu ↑

Pár rad, jak si žehlit vlasy správně

 1. Nežehlete mokré či vlhké vlasy

Jedině, pokud žehlička disponuje funkcí mokrého žehlení! Takových však na trhu není mnoho a kadeřníci ji i tak nedoporučují využívat příliš často. Vlasy jsou citlivé na teplotní šoky, na to nezapomínejte. Žehličku jste si kupovali proto, abyste měli pěkný účes, ne na to, abyste si poškodili kondici svých vlasů. Proto se snažte žehlit jen zcela suché vlasy.

 1. Před žehlením vlasů dbejte na jejich důkladné rozčesání

Než si začnete vlasy žehlit, rozčešte je. Zauzlené části vlasů se teplem rychleji poškodí. Nejideálnější je, pokud si je rozčešete a hned rozdělíte na tři části – vlevo, uprostřed a vpravo. Usnadní vám to práci.

Povrch žehliček - šířka

 1. Chraňte své vlasy speciálními přípravky

Hned, jak vlasy rozčešete a rozdělíte použijte ochranný prostředek určený pro ochranu vlasů před teplem. Na trhu lze koupit mnoho druhů.

 1. Tužidlo a lak nanášejte do vlasů až po ukončení žehlení

Nezapomínejte, že tužidlo či lak a vysoké teploty nejdou dohromady. Určitě si je do vlasů nechcete zapéct a následně výrazně ztížit jejich další rozčesání.

 1. Pozor na příliš vysokou teplotu

Opakovali jsme to často, ale je to důležité, tak to zdůrazníme znovu. Vysoká teplota vlasy poškozuje. Proto jejich nevystavujte teplotě vyšší, než je opravdu nutné. Základní zásada žehlení je: jemné vlasy – nižší teplota, husté a silné snesou i vyšší.

V číslech to vypadá následovně:

 • 100 – 160 ° C při žehlení jemných vlasů,
 • 160 – 190 ° C při žehlení normálních vlasů,
 • 190 ° C a vyšší při žehlení silných a hustých vlasů.

Nezvykejte si využívat teploty nad 200 ° C, pokud nemáte vysloveně nepoddajné a silné vlasy. Navíc musí být nebarvené.

 1. Nejlépe se žehlí tenké prameny

Snažte se být trpěliví a žehlete skutečně tenké prameny. V konečném důsledku vám to ušetří čas i vaše vlasy, neboť po nich budete muset projít žehličkou jednou, nanejvýš dvakrát, díky čemuž je nemusíte znovu a znovu vystavovat teplu a riziku poškození. Pramínek vlasů se žehlí od hlavy až ke konečkům.

 1. Žehlení každý den není zcela žádoucí

I když dnešní žehličky na vlasy jsou k vlasům poměrně šetrné, každodenní žehlení nedoporučují ani kadeřníci. Na kvalitě vašich vlasů se to projevit musí i oni přece potřebují odpočinek, stejně jako zbytek vašeho těla. Myslete na to. Na své vlasy chcete být přece hrdí.

Dlouhé vlasy

Pomohl vám náš test? Pevně věříme, že ano, a že jste vybrali tu nejlepší žehličku na vaše vlasy. Snad vám pomůže ještě více zvýraznit vaši přirozenou krásu. Těšíme se na vás u našich dalších testů.

Žehličky na vlasy
3.7 (73.33%) 3 votes
jQuery(document).ready(function() { jQuery('.heureka-hn-link').click(function() { ga('send', 'event', 'article', 'click', 'zjistit-cenu'); }) });