Nejlepší laminátory 2019

 • Zajímá vás, jak vybrat laminátor, aniž byste se napálili?
 • Projděte si naše recenze laminátorů a vyberte ten nejlepší!
 • Zjistěte, kde se dá koupit nejlevněji!

Laminátory bez pozadí

Porovnání laminátorů

Úvod

Zalaminované dokumenty dnes nejsou žádnou novinkou. Laminátory se navíc stávají běžnou součástí kanceláří, ale také domácností či škol. Proč ale utrácet velké peníze za laminátor, který svými vlastnostmi daleko přesahuje naše potřeby? Přesně proto jsme vytvořili tento seznam TOP laminátorů, podle kterého si můžete vybrat přesně ten, který vám bude nejvíce vyhovovat. Je libo formát A4 nebo potřebujete laminovat i větší formáty? Žádný problém, s námi si vyberete.

Nejlepší laminátor od 2 000 korun

LM 341

 • Pro koho je LM 341 určen: Pro všechny, kteří hledají profesionální laminátor.
 • Proč LM 341 koupit: Díky jeho vlastnostem, které jsou na TOP úrovni.
 • Proč jsme vybrali právě LM 341: Zvládne laminovat za tepla i za studena, a to materiály až do tloušťky 0,6 mm.

Máme zde první ze seznamu laminátorů, a začínáme v kategorii od2 000 korun. Jedná se o stolní laminátor LM 341, který je schopný zalaminovat maximální formát až do A3. Díky funkci rychloohřevu se skvěle hodí na použití v domácnostech, ve školách ale také v nejrůznějších kancelářích. Pod rychloohřevem si můžete představit, že se válce nahřejí do jedné minuty. To je velmi rychlé nahřátí a tím pádem také připravenost k práci. Šíře využití je skutečně jen a pouze na vás.

 Zjistit cenu

Díky jednoduché obsluze jej navíc zvládne obsluhovat skutečně každý. Výhodou je, že laminátor zvládne zalaminovatmateriál až do tloušťky 0,6 mm. To vše s fólii o maximální tloušťce do 250 mikronů. Laminování navíc probíhá bez bublin, které by nějakým způsobem poškodily dokument. V případě, že by došlo k zaseknutí fólie, ji lze velmi jednoduše vytáhnout díky funkci uvolnění fólie.

Díky 4 válcům probíhá laminování nejen snadno ale také velmi rychle a profesionálně. Laminovat můžete jak za tepla, tak také za studena. Za studena tak nehrozí vůbec žádné riziko popálení. Záleží tak pouze na vás, jak se rozhodnete a čemu dáte přednost. LM 341 nabídne také funkci uvolnění při zablokování fólie, takže nedojde k úplnému zasekání. Za jednu minutu můžete zalaminovat až 300 milimetrů. Váha celého laminátoru je 3,5 kg, na přenos to proto úplně není a nejvhodnější je najít v kanceláři místo, kam jej umístíte natrvalo.

LM 341

Výhody

Laminace formátu až do A3

4 válce

Vysoká rychlost laminace


Nevýhody

Vyšší hmotnost

Vyšší cena

Nejlepší laminátor do 2 000 korun

Leitzi LAM HomeOffice A4

 • Pro koho je Leitzi LAM HomeOffice A4 určen: Pro všechny, kteří potřebují laminovat větší množství dokumentů.
 • Proč Leitzi LAM HomeOffice A4 koupit: Nabízí ve své cenové relaci nejlepší poměr cena/výkon.
 • Proč jsme vybrali právě Leitzi LAM HomeOffice A4: Díky faktu, že zvládá laminovat formát A4 do 45 vteřin.

Leitzi LAM HomeOffice A4 je kompaktním laminátorem, který se skvěle hodí na domácí i kancelářské využití. Díky krátké době zahřátí, kdy se laminátor zahřeje do tří minut, můžete dokumenty a další věci zalaminovat skutečně rychle. Laminovat můžete s fólií o tloušťce od 80 do 125 mikronů. Záleží tak jen na vašich preferencích. Vybrat si navíc můžete z několika různých metalických barev právě tu, která se skvěle hodí do vaší kanceláře.

Zjistit cenu

Laminátor sám o sobě poskytuje skvělé laminovací výsledky a výsledné dokumenty vypadají profesionálně. Díky rychlému dosažení provozní teploty můžete začít pracovat prakticky okamžitě, což zkracuje potřebnou dobu k laminování. V kombinaci s nízkou spotřebou elektrické energie se jedná o ideálního pomocníka domů i do kanceláře. Výhodou je, že Leitzi LAM HomeOffice A4 laminuje bez zasekávání. Pokud by přece jen došlo k zaseknutí, můžete využít manuální uvolňovací páčku.

Pokud zaznamená laminátor nečinnost delší než třicet minut, sám se vypne. Díky tomu nedochází k další zbytečnému odběru elektrické energie ani ke zbytečnému zahřívání přístroji, čímž se prodlužuje také jeho životnost. Jednu stranu A4 zvládne Leitzi LAM HomeOffice A4 zalaminovat asi během 45 vteřin. To se děje na dvou vyhřívaných válcích. Ty dosáhnou maximální teploty až 130°C.

O tom, že je stroj připravený k laminování, vás informuje nejen indikační LEDka ale také zvukový signál. Díky tomu přesně víte, kdy můžete se strojem začít pracovat. Celkově pak laminátor pracuje rychlostí 310 mm za jednu minutu. Leitzi LAM HomeOffice A4 je laminátorem do 2 000 korun a rozhodně má co nabídnout.

LeitziLAMHome Office A4

Výhody

Rychlost laminace

Indikační LED

Šetří energii


Nevýhody

Jen klasická tloušťka fólie

Jen dva válce

Nejlepší laminátor do 1 500 korun

DSB HQ-335

 • Pro koho je DSB HQ-335 určen: Pro všechny, kteří chtějí laminovat větší formát než A4.
 • Proč DSB HQ-335 koupit: Protože se jedná sice o dražší laminátor, o to více lepších funkcí ale nabídne.
 • Proč jsme vybrali právě DSB HQ-335: Protože dokáže laminovat až do formátu A3.

A máme zde další laminátor, tentokráte v cenové kategorii do 1 500 Kč. Tento laminátor se skvěle hodí do kancelářského prostředí, kde odvede práci, která se od něj očekává. Díky vyšší pořizovací ceně zvládne laminovat formáty až do formátu A3 při tloušťce laminovací fólie do 125 mikronů. K samotné laminaci pak laminátor DSB HQ-335 používá dva válce.

Zjistit cenu

Stroj disponuje také signalizací, že je dostatečně nahřátý do pracovní teploty. Díky tomu budete přesně vědět, kdy na něm můžete začít pracovat. Navíc laminátor DSB HQ-335 disponuje také ochrannou proti zaseknutí. V případě, že by došlo k zaseknutí fólie v laminátoru, lze velmi jednoduše fólii vytáhnout. Slouží k tomu především zpětný chod válců. Pokud bude potřeba,můžete si také vybrat, zda budete laminovat za tepla nebo za studena. Moderní zahřívací systém zajistí, aby byl stroj vždy plně připravený k laminování důležitých dokumentů. S váhou 1,6 kilogramu lze laminátor také vcelku pohodlně přesouvat dle potřeby.

Díky použitým technologiím nabízí laminátor DSB HQ-335 odolnost proti teplotním výkyvům, proto se můžete spolehnout na kvalitu výsledného laminování. Díky výše zmíněnému disponuje stroj také delší životností. Ještě doplníme, že DSB HQ-335 zvládne zalaminovat 25 centimetrů za jednu minutu. Samozřejmostí pak je laminace bez zbytečných bublin, které by dokument kazily.

DSB HQ-335

Výhody

Laminace formátů do A3

Signalizace nahřátí

Zpětný chod


Nevýhody

Jen dva válce

V cenové kategorii pomalejší laminování

Nejlepší laminátor do 1 000 korun

Olympia A240

 • Pro koho je Olympia A240 určen: Pro menší kanceláře, které potřebují laminovat nejrůznější dokumenty.
 • Proč Olympia A240 koupit: Nabízí kvalitní poměr cena/výkon v případě, že potřebujete laminovat pár dokumentů denně.
 • Proč jsme vybrali právě Olympia A240: Protože se jedná o přístroj 2v1, kdy vedle laminátoru slouží také jako řezačka.

Další laminátor je v kategorii do 1 000 korun. Vedle klasického laminování nám nabídne také kotoučovou řezačku. Navíc máte na výběr z několika možností řezu tak, aby dokumenty vypadaly skutečně úžasně. Řezat můžete naráz maximálně 3 listy 80 g papíru.  Za jednu cenu tak získáte přístroj 2 v 1. Ideální pro domácí využití či do malých kanceláří, kde svou práci odvede na jedničku. Poradí si ale maximálně s papírem do formátu A4. Větší formáty již nezvládá.

Zjistit cenu

Vedle výše zmíněné řezačky disponuje také zaoblovačem rohů, aby výsledek vypadal skutečně co nejlépe. Pracovní šíře laminátoru je 230 mm. Díky snadné laminaci je obsluha přístroje velice jednoduchá a zvládne ji prakticky každý. Řezačka samozřejmě není profesionální, přesto se na domácí použití hodí naprosto skvěle. Díky modernímu designu navíc nebude nikde působit jako pěst na oko.

Kolem 4 až 6 minut pak trvá, než se přístroj zahřeje, aby byl provozuschopný. Na druhou stranu to není žádná extra dlouhá doba. Rychlost samotné laminace pak je 25 cm za jednu minutu. Jedná se o klasickou rychlost. Pokud by se navíc stalo, že by se někde fólie zasekla, nic se neděje. Olympia A240 disponuje tlačítkem pro uvolnění zaseknuté fólie. Váha laminátoru je 1,3 kg, nejedná se tak o nic vyloženě těžkého. Díky LEDce navíc budete vždy vědět, zda je laminátor připravený k práci či nikoli.

Olympia A240

Výhody

Laminátor a řezačka v jednom

Zaoblovač rohů

LEDka připravenosti nahřátí


Nevýhody

Delší doba nahřívání

Řezačka někdy pozlobí

Nejlepší laminátor do 500 korun

PeachHome Office A4 PL707

 • Pro koho je PeachHome Office A4 PL707 určen: Pro každého, kdo potřebuje za minimální cenu zalaminovat pár dokumentů do týdne.
 • Proč PeachHome Office A4 PL707 koupit: Díky jeho nízké ceně a vlastnostem, které na domácí laminování stačí.
 • Proč jsme vybrali právě PeachHome Office A4 PL707: Protože se jedná o levnou variantu laminátoru, který zároveň nabízí kvalitní výsledek.

Laminátor do 500 korun, přesně to je PeachHome Office A4 PL707. Tento laminátor je vhodný na domácí, školní i kancelářské využití. Skvěle se hodí také pro výrobu jakýchkoli průkazek. Tím pádem je vhodný například do knihoven pro tvorbu knihovnických průkazek. Je samozřejmostí, že na extra vytížené pracoviště se tak tento laminátor úplně nehodí. Výhodou je, že je snadno přenosný a můžete si jej tak umístit prakticky kamkoli uznáte za vhodné.

Zjistit cenu

Kvalitně zalaminuje papíry do formátu A4. Větší formáty papírů již bohužel nezvládne. Maximální šíře laminovací fólie činí 235 mm a její maximální tloušťka je do 125 mikronů. Pokud bychom se podívali na maximální sílu laminátu, pak se jedná o 0,5 mm. Laminátor disponuje velmi jednoduchou obsluhou, díky které zvládne zalaminovat dokument skutečně úplně každý. Navíc díky prakticky bezhlučnému chodu se nemusíte obávat, že během laminování budete někoho vyrušovat.

Váha přenosného laminátoru PeachHome Office A4 PL707 je 0,8 kilogramu s rozměry 335 x 110 x 65 mm. Je vidět, že rozměrově je to stroj velmi kompaktní a skutečně se pro něj bude místo hledat velmi jednoduše. Rychlost laminace je 25 cm/minuta. Doplníme i trošku technických dat, laminátor pracuje se dvěma vyhřívanými válci. Doba zahřívání se pohybuje v rozmezí od 3 do 5 minut. Někteří z uživatelů si stěžují, že by stroj mohl laminovat rychleji. Na stranu druhou se jedná o poměrně levný laminátovací stroj, není proto divu, že laminuje možná pomaleji, než by někteří očekávali.

Poměr cena/výkon je skvělý, možnou výtkou je fakt, že nezvládá laminovat tlustší papíry. To vše je vykoupeno cenou a jednoduchou obsluhou, kterou zvládne skutečně každý.

PeachHome Office A4 PL 707

Výhody

Levný laminátor

Výroba průkazek

Bezhlučný chod


Nevýhody

Delší doba nahřívání

Nezvládá laminovat tlustší papíry

Závěr

 • Pokud hledáte levný laminátor na pár dokumentů, pak si rozhodně PeachHome Office A4 PL707.
 • Chcete-li vedle laminování také dokumentu řezat, pak se ideální variantou laminátor Olympia A240.
 • Hledáte levný laminátor na laminování formátu až A3? Pak si můžete pořídit DSB HQ-335.
 • Jestliže budete chtít laminovat opravdu rychle, bude se vám hodit laminátorLeitziLAMHome Office A4.
 • Pro náročné uživatele se pak skvěle hodí laminátor LM 341.

Důležité parametry laminátorů

 • Prvním kritériem výběru je rozhodně formát papíru, který potřebujeme laminovat. Pokud nám bude dostačovat klasický formát A4, není třeba platit zbytečně vyšší cenu za to, že laminátor bude zvládat i formát A3.
 • Druhým kritériem je tloušťka laminovaného materiálu. Pokud používáte klasický kancelářský papír, není to až tak důležitý parametr. Pokud ale laminujete silnější materiály, pak je to již na zvážení každého, jak tlustý materiál se bude laminovat.
 • Třetím kritériem je tloušťka fólie, která bude sloužit k laminování. I tento parametr je důležitý a podstatný. Od tloušťky fólie se odvíjí kvalita výsledku laminování. Nejběžnější fólií je 125 mikronů, existují i menší a větší fólie.
 • Dalším kritériem je rozhodně rychlost laminování. Jestliže víte, že budete laminovat pár papírů za týden, pak je to parametr, na který tolik nehledíte. Pokud ale budete laminovat v jednom kuse, pak se rozhodně vyplatí zainvestovat do rychlejšího laminátoru.
 • Stejně tak je důležité dívat se na dobu nahřívání přístroje. Opět to záleží na tom, jak často budete laminovat a v jakém množství. Některé laminátory nabízejí také laminaci za studena.
 • Z další parametrů, které vás mohou (ale také nemusí) zajímat, je potřeba zmínit hmotnost přístroje, jeho design nebo spotřebu.

Nejlepší laminátory
5 (100%) 2 votes
Váš pomocník