Nejlepší vysavače Dyson 2019

 • Ušetřete si peníze i nervy při výběru nejvhodnějšího vysavače.
 • Projděte si výběr nejlepších vysavačů Dyson.
 • Zjistěte, kde se dá koupit nejlevněji.

Vysavače Dyson bez pozadí

Nejlepší vysavače Dyson

Klasické Ruční/tyčové do 10 000 korun Ruční/tyčové od 10 000 korun
Model: Dyson Cinetic Big Ball Animal Pro 2 Dyson V7 Animal Dyson V11 Absolute
Náhled:
Cena: Zjistit cenu Zjistit cenu Zjistit cenu
Sací výkon: 160 W 100 W 185 W
Hlučnost: 80 dB 65 dB 87 dB
Energetická třída: A - -
Účinnost vysávání podlah/koberců: B/C - -
Emisní třída: A - -
Doba nabíjení: Nemá baterii 3 h 30 min 3 h 30 min
Doba provozu Nemá baterii 30 min 60 min
Hmotnost: 7,8 kg 2,40 kg 3,05 kg
Objem nádoby: 1,6 l 0,54 l 0,76 l

Co čekat od vysavačů Dyson?

Vysavače Dyson jsou na trhu s tímto zbožím možná nejspecifičtější vůbec, čehož si můžete všimnout jen letmým srovnáním s ostatními v našem testu vysavačů 2019. Sortiment firmy tvoří bezvýhradně cyklónové, bezsáčkové vysavače. Co je pro ně dále specifické?

 • TYP A TVAR – nabídku vysavačů firmy Dyson bychom mohli rozdělit na klasické cyklónové vysavače (řada Big Ball), a na ruční/tyčové vysavače (V7 až V10), které jsou lehčí a lze je pohodlně udržet v jedné ruce. Je možné je používat v obou formách. V malé míře pak firma nabízí i čistě ruční modely (řada V6 a částečně V7).
 • CYKLÓNOVÁ TECHNOLOGIE – zachytává miniaturní částice, podle počtu cyklón může velikost zachycených částic dosáhnout až 0,3 mikrometru. Cyklón může být různé množství kolem středové osy vysavače, jejich postupným zužováním pak dochází k nárůstu rychlosti proudění vzduchu a zachycení částic odstředivou silou. Řada Cinetic má například dokonce 35 cyklón. Tím je daná vysoká účinnost vysávání.
 • TŘÍDY ÚČINNOSTI – nejčastěji se sleduje takzvaná energetická třída vysavače. V tomto ohledu se vysavače Dyson vejdou do té nejlepší, do kategorie A. Ve třídě emisí prachu jsou rovněž nejlepší. Co se týče účinnosti vysávání, pohybují se ve třídách účinnosti vysávání koberců a podlah mezi kategoriemi B a C.
 • PŘÍKON A VÝKON – důležité charakteristiky vysavačů tyto modely zvládají na výbornou. Příkon se pohybuje zhruba od 500 do 700 W, výkon sání mezi 100 a 200 W (firma udává výkon v jednotce aW, takzvaný air Watt, je to v zásadě tatáž jednotka, ale pro někoho to může být matoucí). Účinnost vysávání se projevuje například tím, že některé modely jsou určeny chovatelům zvířat a dosahují dobrých výsledků při vysávání chlupů z koberců nebo potahů.
 • HYGIENICKÝ SYSTÉM VYPRAZDŇOVÁNÍ – systém Point-and-Shoot umožňuje vysypat nečistoty do koše stisknutím tlačítka. Nepřijdete s nimi tedy vůbec do styku a je malá šance, že by se dostaly ven.
 • HLUČNOST – v tomto ohledu patří vysavače Dyson mezi ty hlučnější na trhu, při maximálním výkonu mohou generovat zvuk o intenzitě až 80 dB, což je celkem hodně. V nejnovějších řadách ale dochází k mírné redukci, uvidíme, zda bude tento trend pokračovat.
 • AKUMULÁTORY – velká část vysavačů Dyson disponuje lithiovým Li-ion akumulátorem, který se nabíjí ve stojanu (zhruba 2 až 3 hodiny) a dokáže zajistit 30 až 60 minut provozu (v závislosti na výkonu to může být o něco méně).
 • ROZMĚRY A HMOTNOST – rozměry se výrazně liší u jednotlivých typů, obecně můžeme říct, že vysavače této značky nejsou přehnaně velké. Co do hmotnosti patří mezi ty, se kterými se bude pracovat poměrně pohodlně. Navíc některé z nich (řada Ball) disponují technologií, která je narovná, pokud dojde k převržení. O to je manipulace s nimi jednodušší. Tyčové vysavače Dyson pak umožňují i vysávání stěn, ergonomie je velmi dobrá a lze je pohodlně zvedat.
 • FUTURISTICKÝ DESIGN – vysavače Dyson vás určitě na první pohled zaujmou nevšedním designem, který zahrnuje kombinaci šedé a další vybrané barvy, velké válcové nádoby na prach nebo zvláštních koleček. Je to neobvyklé, ale zajímavé.
 • VYŠŠÍ CENY – z tohoto pohledu nepatří vysavače Dyson k těm nejlevnějším. Ceny se pohybují běžně od osmi do patnácti tisíc korun.

Klasické vysavače Dyson

Klasické vysavače Dyson jsou modelové řady Big Ball. Mají kolečka ve tvaru jedné koule, díky čemuž jsou schopny se samy narovnat, pokud se převrhnou. Mají dobrou stabilitu a z hlediska výkonu patří k tomu nejlepšímu v sortimentu firmy. Jsou určené k zapojení do elektřiny. Jednotlivé modely pak nesou podle dalších vlastností názvy Animal (pro majitele zvířat), Multifloor (pro více druhů podlah) nebo Parquet. Patří do energetické třídy A, tříd účinnosti vysávání B a C a třídy filtrace A. Bez výjimky jde o bezsáčkové cyklónové vysavače.

Ruční/tyčové vysavače Dyson do 10 000 korun

Jde o levnější třídy ručních a tyčových vysavačů Dyson. Většinou zde najdete modely řad V6 a V7, které jsou starší a technologicky ne zcela vyspělé. Mají nižší výkon a kratší výdrž, než jejich nástupci, ovšem se stejnou dobou nabíjení. Model V7 Trigger je čistě ruční, jinak jde o vysavače, které se mohou snadno proměnit z tyčových na ruční a obráceně. Disponují Li-ion akumulátorem, nabíjí se ve stanicích a vzhledem k nižšímu výkonu jsou o něco tišší. Jejich předností je hlavně cena, která časem mírně klesla.

Pořadí Náhled Název Hodnocení Příkon Doba provozu Cena
1. Dyson V7 Animal
100 W 30 minut Zjistit cenu
2. Dyson V7 Trigger
100 W 20 minut Zjistit cenu
3. Dyson V7 Cord Free
100 W 30 minut Zjistit cenu
4. Dyson V7 Motorhead
100 W 30 minut Zjistit cenu
5. Dyson V7 Fluffy
100 W 30 minut Zjistit cenu

Ruční/tyčové vysavače Dyson od 10 000 korun

V této kategorii najdete nejnovější vysavače Dyson na trhu. Patří sem hlavně modelové řady V8 a V10, tedy ty nejvyšší a technologicky nejvyspělejší. Při jejich vývoji došlo ke zvýšení výkonu a mírné redukci hlučnosti, díky čemuž je vysávání s nimi pohodlnější (i přesto je ale generovaný zvuk hodně intenzivní). Jde opět o ruční vysavače, které můžete snadno změnit na tyčové a obráceně. Oproti levnějším řadám mají také delší výdrž baterie a větší objem nádoby na nečistotu.

Pořadí Náhled Název Hodnocení Příkon Doba provozu Cena
1. Dyson V11 Absolute
185 W 60 minut Zjistit cenu
2. Dyson V11 Animal+
185 W 60 minut Zjistit cenu
3. Dyson V10 Absolute
151 W 60 minut Zjistit cenu
4. Dyson V10 Motorhead
151 W 60 minut Zjistit cenu
5. Dyson V8 Absolute
115 W 40 minut Zjistit cenu

Firma Dyson

Společnost Dyson Ltd. byla založena roku 1991 ve Velké Británii. Jejím zakladatelem byl James Dyson. Ten se dlouhodobě zabýval kutilstvím a postupně se snažil upravit vysavač tak, aby nebyl potřebný sáček. Vytvořil tak první cyklónový vysavač. Dlouho se výrobě a vylepšování věnoval sám, než vyhrál v Japonsku cenu Design Fair. Tento příjem mu umožnil založit společnost, která se zaměřila především na výrobu bezsáčkových vysavačů. Kromě toho ale vyrábí i jiné druhy zboží, například fény, ventilátory nebo vysoušeče rukou. Výroba probíhala dlouho v Británii v hrabství Wiltshire, v roce 2002 se ale po určitých kontroverzích a sporech o pozemky přesunula do Malajsie, kde sídlí dodnes ve městě Johor. Vlastníkem výrobních závodů je pak společnost Dyson Ltd. spolu se singapurskou společností Meiban Group Ltd. Nejde tak už o čistě evropskou značku. Kromě toho se firma dostala do médií v souvislosti s několika patentovými spory.

Dyson logo

Finální verdikt

Abychom mohli vysavače Dyson zhodnotit, je potřeba některá fakta zopakovat. Především to, že tyto přístroje jsou typické svou cyklónovou technologií, která zajišťuje vysokou účinnost vysávání. Mají zajímavý design, snadno se s nimi manipuluje, a pokud se nebudete bát zainvestovat, narazíte i na modely s dobrým výkonem. Problémem je u vysavačů Dyson hlučnost, kterou se ale daří s každou další modelovou řadou redukovat (podobně jako se dříve vyrovnala s malým objemem nádob na nečistotu). Nejnovější modely jsou pak technologicky velmi vyspělé. Za nevýhodu těchto vysavačů považujeme cenu, nejlevnější začínají na sedmi až osmi tisících a nejdražší mohou vyšplhat až k patnácti tisícům. Pro běžné uživatele je to dost velká investice a tak bychom značku Dyson doporučili spíše náročnějším zákazníkům.

Ruční vysavač Dyson
Vysavače Dyson
5 (100%) 1 vote
Váš pomocník