Nejlepší osobní váhy 2019

 • Zajímá vás, jak vybrat osobní váhu, aniž byste se napálili?
 • Projděte si naše recenze osobních vah a vyberte tu nejlepší!
 • Zjistěte, kde se dá koupit nejlevněji!

Osobní váhy bez pozadí

Porovnání osobních vah

Úvod

Osobní váha, napůl zdravotní a napůl informativní nástroj, který by neměl chybět v žádné domácnosti. Doby, kdy osobní váhy ukazovaly jen váhu a nic víc jsou dávno pryč. Nyní už váhy zvládají to, na co bylo dříve potřeba speciálních vyšetření. Schopnosti profesionálních osobních vah mají i produkty v řádech několika set korun. Velkým plusem je také zálohování dat do mobilních aplikací nebo na webové stránky.

Nejlepší osobní váha od 2 000 korun

Soehnle 63340

 • Pro koho je Soehnle 63340 určena: Pro lékaře, profesionální sportovce ale i nadšence.
 • Proč Soehnle 63340 koupit: Váha nabídne opravdu kompletní informace, které jsou potřebné například při tréninku či dietě.
 • Proč jsme vybrali právě Soehnle 63340: Pro profesionální měření, které je schopna tato váha poskytnout.

Tato osobní, více méně již lékařská, váha Soehnle 63340 nabízí opravdu profesionální vážení i hodnoty. Výhodou je, že provedenou tělesnou analýzu dokáže váha poslat do cloudu. Přístup ke svým datům tak budete mít, ať už se budete nacházet kdekoli. Výhodou je, že celý bezplatný webový portál je také v češtině. Navíc váha funguje bez dodatečného softwaru. Zkrátka pouze váhu připravíte k použití a můžete začít s vážením. Získáte tak nejen přehled o váze, ale také o podílu tělesného tuku, svalové hmoty či objemu vody. Váha také zvládne vypočítat vaše BMI.

 Zjistit cenu

Všechny takto naměřené hodnoty pak váha uspořádá do přehledného grafu, ze kterého můžete získat i diferenční křivku. Bude tak mít absolutní přehled o všem, co se týká vaší postavy. Tyto hodnoty si pak můžete prohlížet mimo jiné také v PC, v mobilu nebo na tabletu. Váha zvládne vážit s přesností 0,1 kilogramu. Uložit můžete až osm osob, ke kterým se budou postupně přiřazovat naměřené hodnoty. Navíc vše uvidíte na pěkně jasném a čitelném LCD panelu. Díky velké vážící ploše, která je vyrobená z bezpečnostního skla, může váhu používat kdokoli do 150 kilogramů. Velikost nášlapné plochy z bezpečnostního skla je 32 x 32 cm.

Soehnle 63340

Výhody

Skvělé grafické zpracování hodnot

Ukládání do cloudu

Jasný LCD panel


Nevýhody

Spíše lékařská váha

Chybí software do telefonu

Nejlepší osobní váha do 2 000 korun

Omron BF511

 • Pro koho je Omron BF511 určena: Pro každého, kdo potřebuje opravdu validní data nejen o váze, ideální váha do lékařských ordinací.
 • Proč Omron BF511 koupit: Omron poskytuje relevantní informace o mnoha různých tělesných ukazatelích.
 • Proč jsme vybrali právě Omron BF511: Validní informace o váze za relativně nízkou cenu v kategorii lékařských vah.

Nyní se dostáváme do kategorie do 2 000 korun, což už je kategorie, ve které se dají zakoupit vysoce profesionální osobní váhy. V této kategorii jsme zvolili Omron BF511. Tato váhy již disponuje monitoringem skladby těla a dokáže toho určitě skutečně mnoho. Při vážení a měření využívá Omron čtyřsenzorové měření, které je ještě přesnější.

Zjistit cenu

Veškerá měření této osobní váhy probíhají na základě bioimpedanční metody. Váha je vhodná pro děti od šesti let, reps. od šesti let věku je váha schopná poskytovat opravdu relevantní údaje. Kromě váhy vám Omron BF511 nabídne také měření množství tuku v lidském těle, včetně viscerálního tuku a množství svalové hmoty. Samozřejmostí jsou pak vypočítané hodnoty BMI. Omron BF511 disponuje klinickým ověřením, zároveň disponuje validací a certifikací. Můžete ji tak využívat nejen jako osobní váhu ale také se hodí do lékařských ordinací. Maximální nosnost váhy je 150 kilogramů a její přesnost je +/- 0,1 gramu.

Všechny hodnoty, které váha naměří, vám pak také ukáže v přehledné grafice. Díky tomu budete mít o svém zdraví neustálý přehled. Omron BF511 disponuje pamětí pro čtyři lidi a režimem host, kdy se může zvážit každý, aniž by si to váha zapamatovala. Drobnou nevýhodou je, že váha poskytuje validní výsledky pouze v případě výšky do 199,5 cm.

Omron BF511

Výhody

Monitornig skladby těla

Validace i certifikace

Vysoká přesnost měření


Nevýhody

Vyšší cena

Paměť jen pro čtyři uživatele

Jen do výšky 199,5 cm poskytuje relevantní údaje

Nejlepší osobní váha do 1 500 korun

Umax Smart Scale US10C

 • Pro koho je Umax Smart Scale US10C určena: Pro každého uživatele, který již potřebuje přesnější údaje o své váze a těle jako celku.
 • Proč Umax Smart Scale US10C koupit: Tato osobní váha je mezistupeň profesionálních lékařských vah za rozumnou cenu.
 • Proč jsme vybrali právě Umax Smart Scale US10C: Váha dokáže vypočítat také BIA i mnoho dalších zajímavých informací.

Tato chytrá osobní váha již nabízí opravdu pokročilé funkce vážení. Váha spadá do kategorie do 1 500 korun a je schopná vám nabídnout téměř profesionální zhodnocení vaší postavy. Jedná se o váhu nové generace s ITO technologií. Vedle toho disponuje váha také patentovaným systémem vážení. Umí také vypočítat bazální metabolický výdej. Ten značí, kolik energie vaše tělo vydá v klidovém režim.

Zjistit cenu

Umax Smart Scale US10C nabízí sledování až 14 tělesných parametrů. Všechny naměřené hodnoty i dlouhodobé statistiky můžete sledovat v aplikaci FeelfitHealth Fitness Tool. Tato mobilní aplikace je kompletně v češtině, což je rozhodně velkým plusem. Zároveň umožňuje zálohu naměřených hodnot do cloudu, takže o své údaje nikdy nepřijdete. Celkově je aplikace velice intuitivní, takže ji zvládne ovládat skutečně každý, bez rozdílu věku. Váha je samozřejmě vyrobena z těch nejlepších materiálů s důrazem na dlouhou životnost. Nemusíte mít strach váhu používat každý den.

Vedle vysoké přesnosti měření a vážení disponuje váha také výpočty BMI. Vedle toho vám Umax Smart Scale US10C zjistí také vaši hmotnost bez tuku, podkožní a viscerální tuk. Viscerální tuk je tuk, který se ukládá okolo orgánů a může být velmi nebezpečný. Dále vás aplikace informuje o objemu vody ve vašem těle, hmotnosti kosterních svalů i svalové a kostní hmoty. Všechny tyto informace si můžete přehledně zobrazit ve vaší aplikaci. Díky tomu budete mít maximální přehled. Navíc, každá naměřená hodnota je v aplikaci doprovázena komentářem, takže na první pohled víte, zda jsou naměřené hodnoty v pořádku, či nikoli. Chybět nebude ani váš metabolický věk. Maximální nosnost této váhy je 180 kilogramů a její přesnost je plus mínus 50 gramů.

Umax Smart Scale US10C

Výhody

Profi hodnocení postavy

14 tělesných parametrů

180 kg nosnost


Nevýhody

Občas špatné spojení

Rychleji se vybíjí

Nejlepší osobní váha do 1 000 korun

Xiaomi Mi Body CompositionScale

 • Pro koho je Xiaomi Mi Body CompositionScale určena: Pro každého, kdo hledá osobní váhu s možností propojení váhy a smartphonu.
 • Proč Xiaomi Mi Body CompositionScale koupit: Xiaomi nabídne možnost uchovávat hodnoty až o 16 uživatelech.
 • Proč jsme vybrali právě Xiaomi Mi Body CompositionScale: Váha do tisíce korun s pokročilými funkcemi a bluetooth.

Druhou námi vybranou váhou, která se již pohybuje v kategorii do 1 000 korun, je osobní váha Xiaomi Mi Body CompositionScale. Jak již název napovídá, jedná se o chytrou váhu od čínského výrobce chytré elektroniky Xiaomi. To vše ve velmi elegantním designu i provedení, které působí trošku futuristickým vzhledem. Váha má také povrch z odolného tvrzeného sklaprotiskluzovou úpravou.

Zjistit cenu

Tato osobní váha je vysoce inteligentní a disponuje komplexními algoritmy. Ty poskytují velmi přesné údaje o vaší váze, vodě v těle, ale i svalové hmotě. Dokáže také pracovat s bazálním metabolizmem. Tedy všechny potřebné a důležité údaje. Navíc můžete svoji chytrou váhu propojit přímo se svým chytrým telefonem. Díky tomu můžete mít v aplikaci MiFit přehled o své váze včetně dalších komplexních údajů. Všechny tyto údaje pak můžete sledovat v přehledných grafech. Všechny tyto údaje se velmi snadno přenášejí pomocí Bluetooth 4.0. Propojit váhu tak můžete s každým telefonem, který tuto konektivitu nabídne.

Další výhodou je fakt, že váha si zapamatuje až 16 jednotlivých uživatelů, což už je skvělé číslo. Navíc váha pozná, zda se jedná o dítě nebo o dospělou osobu. Výhodou je, že nebudete muset uživatele nastavovat ručně. Váha sama pozná, o koho z uložených osob se jedná. Díky tomu je váha schopná pomáhat vám při udržování se v kondici i s vaším zdravím. Všechny naměřené údaje můžete vidět na LCD displeji. Ten upravuje jas podle okolních podmínek, což je poměrně skvělá vychytávka. Vedle toho nabízí Xiaomi Mi Body CompositionScale vysokou přesnost a měření BIA, což je bioelektrická impedanční analýza. Z toho pak váhy vypracuje přesné statistiky. Váha jinak nabídne maximální nosnost 150 kilogramů a její přesnost je plus mínus 50 gramů.

Xiaomi Mi Body CompositionScale

Výhody

Komplexní algoritmy pro výpočet

Bluetooth 4.0

Paměť až na 16 osob


Nevýhody

U některých telefonů horší spojení

Občas špatně přiřadí údaje

Nejlepší osobní váha do 500 korun

Emos PT718

 • Pro koho je Emos PT718 určena: Osobní váha Emos PT718 je určena pro všechny, kteří hledají kvalitní osobní váhu za málo peněz.
 • Proč Emos PT718 koupit: Nabídne pokročilé funkce i v nízké cenové kategorii.
 • Proč jsme vybrali právě Emos PT718: Osobní váhy nemusejí stát horentní sumy, aby poskytly relevantní údaje.

První osobní váhou je Emos PT718. Ta se řadí do cenové kategorie do 500 Kč, i za tuto cenu toho ale nabídne skutečně hodně. Velkou výhodou je, že v sobě udrží data a přehled o hmotnosti až deseti členů domácnosti. Pokud tak máte velkou rodinu, je Emos PT718 skvělou volbou pro vážení. Vedle toho si pamatuje také BMI index jednotlivých uživatelů této váhy. Z toho plyne, že Emos PT718 nabízí i výpočet BMI indexu. Vedle toho vám váha také sdělí údaje o množství tuku, vody i svalové hmoty v těle. Díky těmto údajům se velice snadno sledují výsledky diety nebo například tréninkového plánu. Zamrzí snad jen fakt, že hodnoty na váze běží celkem rychle a pro někoho může být trošku obtížné si všechny hodnoty zapamatovat nebo někam zaznamenat.

Zjistit cenu

Vážící plocha je vyrobena z bezpečnostního skla, aby bylo používání váhy co nejbezpečnější. Pod sklem pak nalezneme také podsvícený displej s bílými číslicemi. Displej je dobře čitelný, všechna čísla tak uvidíte jednoduše a hlavně přehledně. Váha je v elegantním slim designu, takže vypadá velmi pěkně a svým designem jednoduše zapadne do vaší domácnosti. Pokud by se stalo, že by baterie byla téměř vybitá, dá vám o tom váha vědět. Nemusíte se tak bát, že byste přišli z ničeho k nefungující váze.

Maximální nosnost této váhy je 150 kilogramů, což je dostatečné maximum pro většinu běžných uživatelů domácích osobních vah. Přesnost váhy je pak plus mínus 100 gramů. Navíc váha disponuje vážením ve třech různých jednotkách. V tuzemských krajinách se to zřejmě příliš nevyužije, ale funkce je to rozhodně zajímavá. Nejlépe tato váha váží na pevných površích, jako například na kachličkách. U některých měkčích povrchů (linoleum) může váha udávat neplatné údaje. Váha je svou cenou i možnostmi, které nabízí opravdu tím nejlepším, co můžete v této cenové kategorii pořídit.

Emos PT 718

Výhody

Možnost vážení 10 osob

Mnoho funkcí za rozumnou cenu

Několik možných veličin


Nevýhody

Horší vážení na měkkém povrchu

Rychle běžící naměřené hodnoty

Závěr

 • Pokud hledáte osobní váhu za malé peníze, za to s mnoha funkcemi, bude ideální volbou váha Emos PT718.
 • Je vás doma hodně? Potom zvolte váhu Xiaomi Mi Body CompositionScale, která je schopná udržet ve své paměti až 16 různých uživatelů.
 • Pokud hledáte váhu, která nabídne měření hned několika tělesných funkcí a poskytne komplexní informace, zvolte osobní váhu Umax Smart Scale US10C.
 • Chcete lékařskou váhu, za kterou ale netoužíte zaplatit horentní sumy? Sáhněte po Omron BF511, lékařské váze v kategorii do 2 000 Kč.
 • Jestliže hledáte skutečně maximálně profesionální váhu, sáhněte po Soehnle 63340.

Důležité parametry osobních vah

Osobní váha je nezbytnou součástí každé domácnosti. Není tak náhoda, že stále více lidí se shání po chytrých vahách se spoustou funkcí či připojením na internet. Co jsou ale ty skutečně důležité parametry při výběru tohoto zdravotního pomocníka.

 • Typ osobní váhy, tedy zda moderní, digitální váhu či klasickou analogovou. Pokud váhu používáte hodně sporadicky, určitě postačí analogová váha. Na stranu druhou jsou digitální váhy dnes i levnější, než analogové a navíc nabídnou také vyšší přesnost.
 • Přesnost je rozhodující, pokud chcete, aby byly výsledky relevantní. Pro běžného uživatele nehraje rozdíl sta gramů velkou roli, ale někdo může přeci jen toužit po váze přesnější.
 • Výbava váhy je druhý důležitý ukazatel toho, podle čeho je třeba váhu vybrat. Spousta chytrých osobních vah dnes neřeší pouze váhu, ale také tělesný tuk či podíl vody v těle. Podle využití si tak vyberte tu váhu, která vám nabídne potřebné údaje.
 • Propojení s telefonem je další věc, kterou řeší především chytré osobní váhy. Možností propojení je skutečně mnoho, navíc velice záleží na tom, zda má váha také aplikaci do telefonu, nebo se vše řeší prostřednictvím webového rozhraní.
 • Nosnost byste měli sledovat s ohledem na vlastní hmotnost. Samozřejmě, že nosnost váhy musí být větší, aby nedošlo k jejímu poškození nebo dokonce vašemu zranění.
 • Velikost váhy je sice často opomíjený aspekt, ale je také velice důležitý. Sofistikované váhy mohou mít větší rozměry a tak se může stát, že se vám například nevleze do koupelny. Proto nezapomínejte na rozměry váhy.

Nejlepší osobní váhy
5 (100%) 2 votes
Váš pomocník