Nejlepší autosedačky Cybex 2019

 • Ušetřete si peníze i nervy při výběru nejvhodnější autosedačky.
 • Projděte si výběr nejlepších autosedaček Cybex.
 • Zjistěte, kde se dá koupit nejlevněji.

Autosedačky Cybex

Nejlepší autosedačky Cybex

Co očekávat od autosedaček Cybex?

Autosedačky Cybex patří na našem trhu k těm nejbezpečnějším a nejkvalitnějším. Potvrzuje to také fakt, že se pravidelně umísťují na čele žebříčku ADAC (byť se, obzvláště před několika lety, pár zaváhání firma nevyvarovala), i na čele našeho testu autosedaček 2019. Tím spíše, že dříve nebyly všechny zcela dokonalé, se ale vyplatí projít si jejich test a hledat skutečnou kvalitu. Začněme tím, že si řekneme, co je pro ně typické:

 • DOBRÉ VÝSLEDKY V TESTECH ADAC – kromě našeho vlastního hodnocení je pro nás důležité i hodnocení v testech ADAC, zejména v crash-testech. Ty nejlépe ukazují, jak si autosedačka vede v případě nehody a jak je bezpečná. Autosedačky Cybex z nich vychází pravidelně velmi dobře.
 • CHYBĚJÍCÍ KATEGORIE 9 AŽ 18 KG – firma Cybex vyrábí všechny typy autosedaček s jednou výjimkou. Tou jsou autosedačky od 9 do 18 kilogramů. Důvod neznáme, ale při výběru je dobré s tím počítat.
 • ISOFIX – autosedačkám Cybex nechybí systém upevnění ISOFIX, který zajišťuje větší bezpečí a lepší ukotvení autosedačky v autě.
 • SYSTÉM OCHRANY PROTI BOČNÍMU NÁRAZU – ne všechny srážky se na silnici stávají čelně, někdy do vás může někdo narazit i z boku. Je dobré, pokud má autosedačka systém boční ochrany, který v takovém případě zajistí dětem bezpečí. Část autosedaček Cybex, hlavně těch novějších, tento systém má.
 • MOŽNOSTI NASTAVENÍ – autosedačky Cybex nabízí možnost nastavení výšky a šířky, díky čemuž autosedačku dítěti snáze přizpůsobíte. Stejně tak je snadná montáž a veškerá manipulace s autosedačkou.
 • CYBEX SAFETY PADS – systém, který v případě nárazu aktivně vede hlavu dítěte do bezpečné zóny autosedačky.
 • SYSTÉM VENTILACE VZDUCHU – integrovaný systém ventilace skrze opěrku zad a sedáky, díky které vzduch cirkuluje a sedačka se tolik nezahřívá. Dítě se tedy nepotí a cítí se lépe.
 • SNADNÉ PŘENÁŠENÍ – to oceníte u kategorie autosedaček pro nejmenší děti. Ty jsou v případě značky Cybex navržené tak, aby bylo přenášení co nejsnazší a nejpohodlnější pro vás i pro děti.
 • ŠIROKÁ NABÍDKA DESIGNOVÝCH POTAHŮ – nabídka značky Cybex je uzpůsobená tomu, abyste si přišli na své, takže v ní najdete potahy v různých barvách a nechybí ani autosedačky s obrázky zvířátek, vesmíru nebo andělíčků. Vaše děti určitě ocení, když bude mít autosedačka barvu, která se jim zamlouvá.

Autosedačky Cybex od 0 do 13 kg

Autosedačky se běžně dělí do kategorií podle hmotnosti dětí, pro které jsou určeny. Tomuto dělení jsme věrní i my, proto začínáme kategorií autosedaček pro novorozence. Ty se vyznačují vajíčkovitým až košíkovitým tvarem, dítě v nich leží a je mu poskytnuta maximální ochrana po všech stranách. Děti se v těchto autosedačkách snadno přenáší, abyste je nemuseli při každém přesunu budit, někdy je lze umístit i na kočárek. Charakteristická je pro ně maximálně pevná konstrukce a umístění proti směru jízdy.

Autosedačky Cybex od 0 do 18 kg

Stejně jako v předchozí kategorii, i zde by měli vybírat především rodiče malých dětí a novorozenců. Tento typ sedaček je už ale přechodem mezi kategorií pro nejmenší a kategorií pro větší děti. Vydrží déle a při dobrém výběru vám umožní vystačit po celé dětství vašeho potomka se dvěma autosedačkami. Zejména pro nejmladší děti ale mohou být o něco méně pohodlné, mají více křesílkový tvar. Odpadají tím i některé výhody předchozí kategorie. Na druhou stranu jsou často hodně polstrované, zejména na zádech, krku a bocích, a umožňují orientaci jak proti směru jízdy (to je vhodné v době po narození, kdy má dítě velmi křehký krk a páteř), tak i po směru. Často disponují i stabilizační tyčí.

Pořadí Náhled Název Hodnocení Hmotnost Cena
1. Cybex Sirona Q i-Size Plus Design 2019
15 kg Zjistit cenu
2. Cybex Sirona S i-Size 2019
14 kg Zjistit cenu
3. Cybex Sirona M2 i-Size FERRARI 2019
14 kg Zjistit cenu
4. Cybex Sirona Q i-Size 2019
15 kg Zjistit cenu

Autosedačky Cybex od 9 do 18 kg

Autosedačky této kategorie společnost Cybex vůbec nenabízí. Při výběru na to musíte brát ohled.

Autosedačky Cybex od 9 do 36 kg

V této kategorii najdete autosedačky pro velmi širokou skupinu dětí. Jakmile dítě odroste novorozenecké autosedačce, je vhodný čas hledat zde. Za výhodu považujeme to, že vydrží prakticky celé dětství. To v sobě ale nese i určitou nevýhodu – vzhledem k tomu, že nevíte, jak dítě poroste, je velmi těžké v takto nízkém věku vybrat autosedačku, aby byla dokonale pohodlná i později. Pak se občas stává, že bývají tyto sedačky nekomfortní. Na druhou stranu je samozřejmostí, že jsou hodně bezpečné a poskytují dobrou ochranu hlavy, krku i zad. Běžně jsou určeny k umístění po směru jízdy. Často disponují ochranným pultíkem.

Pořadí Náhled Název Hodnocení Hmotnost Cena
1. Cybex Pallas M-Fix SL 2019
5,8 kg Zjistit cenu
2. Cybex Pallas S-fix 2019
10 kg Zjistit cenu
3. Cybex Pallas M-fix 2019
9,3 kg Zjistit cenu
4. Cybex Pallas M-Fix SL 2018
5,8 kg Zjistit cenu

Autosedačky Cybex od 15 do 36 kg

Kategorie autosedaček od 15 do 36 kg je určena nejstarším dětem. Většinou má za úkol posloužit do doby, než bude dítě moci jezdit bez autosedačky. Oproti předchozím kategoriím mají často odlehčenou konstrukcí. Skládají se obvykle z podsedáku, ochrany zad, krku a hlavy, polstrování je menší a ustupuje na úkor pohodlí a velikosti. Děti v tomto věku již nejsou tak křehké a náchylné ke zranění, jako novorozenci. Obvyklé je pro tuto kategorii využití pásů vozidla, stejně jako orientace po směru jízdy.

Pořadí Náhled Název Hodnocení Hmotnost Cena
1. Cybex Solution Z-fix Plus 2019
7,2 kg Zjistit cenu
2. Cybex Solution M-Fix SL 2019
5,8 kg Zjistit cenu
3. Cybex Solution M-FIX 2019
5,8 kg Zjistit cenu
4. Cybex Solution Z-fix 2019
7,2 kg Zjistit cenu
5. Cybex Solution S-fix 2019
6,2 kg Zjistit cenu

Firma Cybex

Pod značkou Cybex jsou dnes do světa distribuovány nejen dětské sedačky a kočárky, ale třeba i dětský nábytek a nejrůznější doplňky ke zmíněnému zboží. Značka se zaměřuje především na to, aby byly její výrobky designově propracované, bezpečné a plně funkční (což je jeden z důvodů, proč značka obdržela celkem devět cen Red Dot Design Awards). Stejně tak získala značka během své existence prestižní cenu Kind und Jugend Innovation Award. Původně tato značka spadala pod stejnojmennou německou společnost, od roku 2014 je ale součástí holdingu Goodbaby International Holdings Limited, sídlící v Číně. Pro nás není bez zajímavosti, že zakladatelem firmy byl Čech, Martin Poš, který při následném spojení získal vysokou pozici ve zmíněném holdingu. Mezi výrobci dětského zboží patří zmíněný holding mezi ty největší a zároveň nejoceňovanější.

Logo CYBEX

Finální verdikt

Na závěr nezbývá, než tuto značku autosedaček nějak zhodnotit. Především je potřeba říct, že na nás udělala velmi dobrý dojem. Jednak tím, že v renomovaných testech jí patří přední pozice, jednak také vlastnostmi vyráběných autosedaček. Po bezpečnostní, funkční i designové stránce jsou velmi dobré, což je ostatně filosofií firmy. Nabídka je poměrně široká, chybí nám ale kategorie autosedaček od 9 do 18 kilogramů, kterou firma vůbec nevyrábí. Za výhodu považujeme naopak tříletou záruku a možnost zapůjčení náhradní autosedačky v průběhu reklamace. To na nás dělá dojem solidního jednání. Na základě uživatelských hodnocení, která jsou taktéž dobrá, krátké, ale zato úspěšné historie firmy a faktu, že zmíněné autosedačky odpovídají bezpečnostním normám, nemůžeme, než autosedačky Cybex doporučit stejně, jako doporučujeme autosedačky Britax-Römer a Maxi-Cosi.

Autosedačka Cybex v autě
Autosedačky Cybex
5 (100%) 1 vote
Váš pomocník