Test tablet na hubnutí 2019

 • Tablety na hubnutí – účinky, složení, rizika – posuďte sami, zda fungují.
 • Vyberte si na základě složení, obsahu účinných látek , dávkování a formy.
 • Zjistěte, kde se dají koupit nejlevněji.

Tablety na hubnutí bez pozadí

TOP tablety na hubnutí

Tablety/kapsle
Lipoxal Effect Naturprodukt Forfemina Slim Advance Garsin
270 tablet 60 tablet 60 tablet
Glukomannan, extrakt ze zeleného čaje, L-karnitin, extrakt z guarana, extrakt z olivových listů, extrakt ze ženšenu korejského, Extrakt z hořkého pomeranče (synefrin) Extrakt z hořkého pomeranče (synefrin), extrakt z kopřivy, extrakt z černého pepře, zinek, chrom Extrakt z Garcinie kambodžské (kyseliny hydroxycitronová), kyselina linolová, L-karnitin, želatina, extrakt ze zelené kávy, extrakt z Acai, vitamin C, extrakt z hořkého pomeranče (synefrin)
Zjistit cenu Zjistit cenu Zjistit cenu

Úvod

Jak nejlépe zhubnout? To je otázka, která trápí téměř polovinu naší populace. Štíhlá linie a vypracovaná postava dnes není jen výsadou žen, čím dál více po ní touží i muži. Samozřejmě, stojí to hodně úsilí – je potřeba přizpůsobit stravu, životosprávu a ideálně také mít pravidelný pohyb, cvičit a posilovat. Na druhou stranu, výsledkem je vaše větší atraktivita, napomůžete svému zdraví (nadváha nebo dokonce obezita má za následek větší riziko některých onemocnění, včetně infarktu) a v neposlední řadě zvýšíte svůj životní komfort. Nebudou vás tolik bolet klouby a budete mít lepší fyzickou výdrž. Zároveň ale chápeme, že dnešní doba není zdravému životnímu stylu příliš nakloněná. Ne každý má čas pravidelně cvičit, chystat si zdravá jídla (což pak kompenzujeme fast-foody), nebo jít večer včas spát. Hubnutí pak trvá výrazně déle a efekt je mnohem menší.

Jako vhodná pomoc se v takových případech hodí tabletky na hubnutí. Na úvod zdůrazňujeme, samy o sobě vám dobrou postavu nezaručí, to je mýtus, ke kterému se lidé bohužel rádi upínají. Ale mohou pomoci zvýraznit to, co pohybem a vhodnou stravou začnete. Dodržíte-li správnou disciplínu, můžete si být jistí, že se výsledek časem dostaví. Při výběru tabletek byste ale měli být obezřetní. Že se český trh hemží nekvalitními produkty, které nemají žádný, nebo mají jen velmi malý efekt, nemusíme říkat dvakrát. Proto jsme pro vás sestavili test tablet na hubnutí 2019, ve kterém se na problematiku podíváme trochu hlouběji. Aby byly informace kompletní, máme pro vás i několik přípravků, kterým byste se měli rozhodně vyhnout. Nejen, že nejsou účinné, mohou naopak znamenat riziko pro vaše zdraví.

zpět k menu ↑

Test tablet na hubnutí

Jak jsme již řekli, tablety na hubnutí vám nemohou samy zaručit, že opravdu zhubnete. Musíte pro to udělat něco i sami – upravit stravu, odpočívat, dodržovat spánkový a pitný režim a pohyb. Bez toho je jejich efekt malý. Tím spíše je důležitý vhodný výběr, aby vaše úsilí nevyšlo vniveč. Při výběru těch nejvhodnějších byste ale měli kromě recenzí hledět i na některé individuální faktory. Například na to, jestli můžete tablety užívat. Základní složky tablet vám nesmí žádným způsobem vadit (nechuť, nebo dokonce alergie). Tím se dostáváme k důležitému faktoru, to je složení přípravu. Mělo by být přírodní, syntetickým preparátům se snažte vyhýbat, tělo by se cizorodými látkami nemělo zbytečně zahlcovat.

Další věcí je certifikace – každý přípravek, prodávaný v EU legálně, musí být certifikovaný, laboratorně testovaný, nesmí obsahovat žádné toxické, zdraví škodlivé či mutagenní látky, a musí mít dostatečný obsah látek s prokázaným účinkem. Stejně tak se přípravek nesmí v těle metabolizovat na žádnou toxickou látku. Další věc, kterou byste měli sledovat, je obsah účinné látky, předpokládaný účinek a doba, za jakou ho dosáhnete, a závěrem také dávkování. Je to důležité proto, aby se účinek dostavil pokud možno brzy a v co největší síle. Cena, která bývá pro některé z nás prvořadá, by měla být zhodnocena až nakonec. Levné preparáty na hubnutí většinou nebývají účinné, ani zdravé. Pohybujeme se v oblasti, která bývá často terčem podvodníků. Podívejme se nyní na přípravky, kterým můžete věřit.

Nejlepší tablety na hubnutí

Pořadí Náhled Název Hodnocení Velikost balení Dávkování Cena
1. Lipoxal Effect
270 tablet 3 tablety/den Zjistit cenu
2. Naturprodukt Forfemina Slim
60 tablet 2 tablety/den Zjistit cenu
3. Advance Garsin
60 tablet 2 až 3 tablety/den Zjistit cenu
4. Herbal Hills Garciniahills
60 tablet 2 tablety/den Zjistit cenu
5. Good Nature Chilliburner
60 tablet 1 tableta/den Zjistit cenu

Na prvním místě se umístil Lipoxal Effect – přípravek, který má celkem jednoduché a víceméně přírodní složení. Výrobci slibované účinky u něj lze, na základě složení (glukomannan, guarana, ženšen,…), očekávat. Laboratorní studii, která by je potvrzovala, nemáme, máme ale studie potvrzující účinky jednotlivých látek.

 Zjistit cenu

Lipoxal Effect – účinky

Lipoxal Effect v sobě v zásadě kombinuje několik různých efektů, které vás mohou při dietě podpořit a zvýraznit její výsledky. Především omezuje pocit hladu, snižuje chuť k jídlu a tím vám pomáhá danou dietu dodržovat. Právě pocit hladu je často největším problémem, kvůli kterému ji lidé opustí. Zároveň s tím sám pomáhá spalovat tuky a snižovat tím tělesnou hmotnost. V poslední řadě pak při cvičení pomáhá formovat postavu. Pokud mu napomůžete, projeví se jeho účinky naplno, v obráceném případě lze očekávat jen omezené výsledky. Tyto účinky jsou dané složením.

Lipoxal Effect

Složení Lipoxalu Effect

Složení přípravku je následující:

 • Glukomannan – 500 mg/tableta – působí v žaludku a ve střevech, absorbuje vodu, bobtná a tělu dává falešný pocit sytosti, takže ve výsledku přijmete méně potravy a nemáte tendenci se přejídat. [1,2]
 • Extrakt ze zeleného čaje – 100 mg/tableta – funguje jako stimulant metabolismu a zároveň snižuje chuť k jídlu, silný antioxidant. [3]
 • L-karnitin – 85 mg/tableta – užívá se ve fitness jako spalovač tuků, pomáhá s výstavbou svalové tkáně a tím i s formováním postavy. [4]
 • Extrakt z guarana – 30 mg/tableta – stimuluje metabolismus tuků; obsahuje kofein, který dodává energii a vitalitu, ale zároveň na něj někteří citlivější jedinci nemusí reagovat dobře. [5,6]
 • Extrakt z olivových listů – 20 mg/tableta – antioxidant, působí příznivě na krevní tlak. [7]
 • Extrakt ze ženšenu – 15 mg/tableta – podporuje hubnutí a zvyšuje fyzickou výkonnost a vitalitu. [8]
 • Synefrin – 2 mg/tableta – podporuje metabolismus, ale je přítomen ve velmi malém množství, takže míra účinku je otázkou. V tomto množství je zanedbatelný i jeho účinek na krevní tlak. [9,10]
 • Další látky – celulóza, hydrogenfosforečnan vápenatý, stearát hořečnatý, hydroxypropylmethylcelulóza, karboxymethylcelulóza, oxid křemičitý (protispékavá látka), oxid titaničitý (barvivo).

Ze složení tedy nevyplývá žádné riziko, naopak podle nás podporuje deklarované účinky. Glukomannan snižuje chuť k jídlu, L-karnitin pomáhá formovat svalovou tkáň, přírodní extrakty posilují metabolismus a zvyšují vitalitu. Synefrin je potřeba brát s rezervou, ten je přítomen ve velmi malém množství a jeho vliv na organismus je tedy diskutabilní.

Lipoxal Effect – dávkování a rizika

Přípravek je určen pro muže i pro ženy. Doporučená dávka je 1 až 2 tablety třikrát denně, přičemž byste je měli zapít dostatečným množstvím vody. Ideální je přijetí před jídlem. Doporučenou dávku byste neměli překračovat, mimo jiné kvůli obsahu kofeinu v tabletě. Ten může také způsobit zhoršení spánku, pokud budete přípravek užívat těsně před spaním. Tablety nejsou v žádném případě určeny pro děti, těhotné a kojící ženy. Jiná výraznější omezení nemá.

Glukomannan
Vzorec glukomannanu (vytvořeno v programu Biovia Draw 2017)

Náš verdikt

Přípravek Lipoxal Effect hodnotíme poměrně dobře, z našeho testu vychází nejlépe. Slibné složení je podložené vědeckými články, účinné látky jsou přítomny (až na synefrin z hořkých pomerančů) v dobrém množství a lze předpokládat, že deklarované účinky budou tablety mít. Ovšem sám výrobce udává, že bez vlastní snahy (dieta, fyzická aktivita) nemůžete čekat výrazný úbytek váhy. Musíte mu sami napomoct. Pak lze očekávat, že tablety budou fungovat, což potvrzují i uživatelské recenze. Vzhledem k dobrému ohlasu, kvalitní značce i celkové důvěryhodnosti přípravku jej doporučujeme.

Výhody

Potvrzené účinky jednotlivých látek na organismus

Snižuje pocit hladu a navozuje pocit sytosti

Pomáhá spalovat tuky

Pozitivní recenze


Nevýhody

Obsahuje kofein, který může být pro někoho rizikový

Nevhodné užívat na noc (právě kvůli kofeinu)

Může snižovat účinek některých léků (např. Warfarin)

Naturprodukt Forfemina Slim

Naturprodukt Forfemina Slim je určen spíše pro ženy (neznamená to ale, že by ho muži nemohli vyzkoušet). Jde o přírodní přípravek, který kromě hubnutí pomáhá i s odvodněním organismu a působí proti otokům. Je postaven na bázi chromu a zinku, které jsou přirozenou součástí enzymů, a extraktu z hořkého pomeranče. Opět budeme, co se týče účinnosti, vycházet z ověřené účinnosti jednotlivých složek.

 Zjistit cenu

Naturprodukt Forfemina Slim – účinky

Účinky přípravku Naturprodukt Forfemina Slim se od předchozího přípravku poněkud liší. V tomto případě nejde o zvýšení efektivity spalování tuků a přeměny tukové tkáně ve svalovou. Základním principem je odvodnění organismu (přičemž je zabráněno třeba otokům nohou), redukce a následné udržení hmotnosti je pouze dalším efektem. Přípravek je určen především ženám, jak jasně vyplývá již z názvu. Muži ho mohou také užívat, ale nelze jim zaručit hubnoucí účinek v plné výši.

Složení Naturprodukt Forfemina Slim

Složení, udávané výrobce, je následující:

 • Extrakt z hořkého pomeranče – 50 mg/tableta – základní látkou je zde synefrin, který podporuje významně metabolismus tuků; bývá běžně součástí doplňků stravy na hubnutí, odborníky je však považován za potenciálně toxický při vyšších dávkách a způsobuje zvýšení krevního tlaku. [9,10]
 • Prášek z brusinek – 40 mg/tableta – působí protizánětlivě a pomáhají zlepšovat metabolismus, byť méně účinně; přímý vliv na úbytek hmotnosti brusinky nemají. [11]
 • Prášek z jablečného octa – 25 mg/tableta – zlepšuje spalování, působí protizánětlivě a zlepšuje imunitu, je součástí tradiční medicíny. Laboratorní studii potvrzující účinek jsme nenašli.
 • Extrakt z kopřivy – 25 mg/tableta – napomáhá vylučování vody, pomáhá udržovat váhu a funguje jako antioxidant. [12]
 • Citrát zinečnatý (trihydrát) – 6 mg/tableta – zpracovává se na zinek, který je součástí enzymů; ty přispívají k metabolismu sacharidů a mastných kyselin, zlepšuje tělesnou vitalitu (hlavně u mužů). [13]
 • Extrakt z černého pepře – 5 mg/tableta – podporuje metabolismus a pomáhá redukovat hmotnost. [14]
 • Chlorid chromitý – 20 μg/tableta – zpracovává se na chrom, který je součástí enzymů; ty pomáhají udržovat normální hladinu glukózy v krvi; přítomen ve velmi malém množství.
 • Další látky – citrát vápenatý, želatina, mikrokrystalická celulóz, stearát hořečnatý (protispékavá látka), oxid titaničitý (barvivo).

Je důležité říct, že složení potvrzuje deklarované účinky a nevyplývají z něj žádné zásadní problémy. Chrom, který může být potenciálně toxický, je přítomen v bezpečném oxidačním stavu a v malém množství. Brusinky a jablečný ocet nemají potvrzené účinky, ale tradičně se využívají a přinejmenším nemohou uškodit. Synefrin z hořkého pomeranče potenciálně toxický je a způsobuje nárůst krevního tlaku, ale jeho toxicita zatím nebyla spolehlivě prokázána. Navíc je potřeba si uvědomit, že je přirozeně součástí některých druhů ovoce, které samy o sobě toxické také nejsou.

Naturprodukt Forfemina Slim – dávkování a rizika

Dávkování přípravku Naturprodukt Forfemina Slim je menší, než bývá u tablet na hubnutí zvykem. Berou se dvě tablety denně, ideálně ráno a večer. Neměly by se užívat najednou, výrobce navíc doporučuje nepít bezprostředně po požití přípravku kávu. Vedlejší účinky nejsou známy, ale pozor by si měli dát osoby trpící vysokým tlakem. Synefrin, který je součástí extraktu z hořkého pomeranče, krevní tlak zvyšuje. To může být při hypertenzi nebezpečné. Jinak by přípravek neměly užívat děti a kojící či těhotné ženy. Naopak, ač to z názvu příliš nevyplývá, mohou Forfemina Slim užívat i muži. Spíše je ale určen právě ženám.

Náš verdikt

Z našeho pohledu patří Naturprodukt Forfemina Slim k tabletám na hubnutí, jejichž efekt lze vzhledem ke složení předpokládat. Jednotlivé složky (extrakt z hořkého pomeranče, kopřiv a pepře, zinek, chrom) mohou vést jak ke snížení otoků a odvodnění organismu, tak i k redukci váhy a zhubnutí. Tím spíše, pokud přípravek podpoříte cvičením. Na druhou stranu, chrom je přítomen v hodně malém množství, synefrin zase ve vyšším, než bychom čekali. Účinnost brusinek a jablečného octa je spekulativní. Tam má složení jisté slabiny. Pokud bychom měli přípravek stručně zhodnotit, jedná se podle nás o dobrý produkt, byť máme k některým jeho součástem své výhrady.

Výhody

Kromě hubnutí působí i proti otokům

Přírodní složení

Díky malému dávkování vydrží dlouho


Nevýhody

Není vhodný pro osoby s vysokým krevním tlakem (synefrin v extraktu z hořkých pomerančů zvyšuje krevní tlak)

Menší dostupnost

Sinefrin
Vzorec synefrinu (vytvořeno v programu Biovia Draw 2017)

Poslední přípravek, který jsme recenzovali detailně, Advance Garsin, využívá vlastnosti rostlin, o kterých zde hovoříme poměrně často. Sestává z extraktu z garcinie kambodžské, zeleného čaje a hořkého pomeranče. To jsou látky, které jsou často součástí přípravků na hubnutí, málokdy se ale vyskytují ve směsi. Jaký to má výsledek, o tom se přesvědčíme dále. Důležité pro nás je, že jsme pro dané složení nalezli podklad v odborné literatuře.

 Zjistit cenu

Advance Garsin – účinky

Oproti Naturprodukt Forfemina Slim splňuje tento přípravek do puntíku definici tablet na hubnutí. Jeho cílem je podpořit vás při dietě a fyzické aktivitě a zvýšit účinek samotného hubnutí. Jde o čistě přírodní přípravek, který se v poslední době dočkává značné popularity. Efekt samotný spočívá ve zlepšení metabolismu, zkvalitnění trávení a podpoře hubnutí. Advance Garsin nemá jednoznačně určeno, jestli je pro ženy nebo pro muže, mohou ho užívat osoby obou pohlaví.

Advance Garsin

Složení Advance Garsin

Složení, včetně dávkování jednotlivých látek, vypadá následovně:

 • Extrakt z garcinie kambodžské – 100 mg/tableta – obsahuje především kyselinu hydroxycitronovou, která podporuje prostřednictvím malonyl-CoA metabolismus tuků, čímž napomáhá hubnutí, pomáhá také redukovat chuť k jídlu. [15]
 • Kyselina linolová – 100 mg/tableta – účastní se udržování hladiny cholesterolu v krvi; vliv na hubnutí není potvrzen. [16]
 • L-karnitin – 100 mg/tableta – užívá se ve fitness a je oblíbený mezi kulturisty, pomáhá formovat postavu a vyvíjet svalovou tkáň. [4]
 • Extrakt ze zelené kávy – 50 mg/tableta – jde o zrna kávy, která neprošla pražením; obsahuje hodně kofeinu a kyseliny chlorogenové, která působí protizánětlivě a podporuje vstřebávání cukrů, ale zároveň je potenciálním, poměrně silným alergenem. [17]
 • Extrakt ze zeleného čaje – 50 mg/tableta – působí jako antioxidant, upravuje hladinu cholesterolu a glukózy v krvi a napomáhá celkové vitalitě organismu. [3]
 • Extrakt z acaie – 12,5 mg/tableta – jedná se o výtažek z kapustoně brazilské, který by měl působit jako stimulant metabolismu a měl by podporovat spalování tuků a hubnutí; laboratorně potvrzen byl zatím pouze antioxidační účinek, vliv na hubnutí ne. [18]
 • Vitamin C – 12 mg/tableta – význam vitaminu C (kyseliny askorbové) je obecně známý a netřeba jej potvrzovat, je důležitý pro správnou funkci kostí, chrupavek, dásní, ale přispívá i k metabolismu.
 • Extrakt z hořkého pomeranče – 1,8 mg/tableta – obsahuje především synefrin, o kterém již byla řeč v souvislosti s podporou metabolismu lipidů a správného trávení; zde je ale v malém množství, což snižuje jeho účinek. [9,10]
 • Další látky – želatina, stearát hořečnatý (protispékavá látka).

Ze složení tedy nevyplývá žádné riziko, naopak podporuje deklarované účinky. Synefrin je přítomen ve velmi malé dávce, takže není třeba polemizovat o toxicitě a vlivu na krevní tlak, zároveň je tím ale snížen jeho účinek. Vitamin C je v tabletě zanedbatelný, primárním zdrojem by měly být ve vaší stravě jiné potraviny. Do třetice – o účinku acai se spekuluje dlouhodobě a dosud není potvrzen. Jelikož ale nejde o hlavní složky preparátu, lze tyto nedostatky přehlédnout. Zelené kávě, čaji, garcinii, kyselině linolové i L-karnitinu věříme.

Advance Garsin – dávkování a rizika

Doporučená dávka je daná výrobcem. Užívá se jedna tableta Advance Garsin dvakrát až třikrát denně, ideálně před jídlem a má se zapít vodou. Větší dávky nejsou vhodné. Pokud jde o omezení, přípravek by neměly užívat děti, těhotné a kojící ženy, tedy obecně skupiny lidí, které jsou určitým způsobem v hormonální nerovnováze. To je u podobných přípravků běžné. Jiná další omezení Advance Garsin nemá, stejně jako nemá žádné obecně známé vedlejší účinky a komplikace. Citliví jedinci mohou pocítit alergii vůči některým složkám přípravku (může jít například o zelenou kávu), jiné komplikace by nastávat neměly.

L-karnitin
Vzorec L-karnitinu (vytvořeno v programu Biovia Draw 2017)

Náš verdikt

Složení Advance Garsin na nás působí poměrně dobře. Extrakt z garcinie, L-karnitin a konečně i kyselina linolová mají v metabolismu svůj účinek, což se dá říct i o zelené kávě a zeleném čaji. Co se týče dalších složek, jsme na vážkách, ale tím, že jde spíše o doplňkové látky, neshledáváme nedostatky zásadními. Účinku tablet z tohoto pohledu věříme. Co se týče dalších faktorů, Advance Garsin není pro zdraví ani komfort uživatele větším rizikem, ve výjimečných případech může sice způsobit alergické reakce, ale to je bohužel u přírodních přípravků možné obecně. Rozhodně nevykazuje větší míru rizika, než jiné preparáty. Z našeho pohledu jde o dobrou alternativu předchozích zmíněných tablet na hubnutí.

Výhody

Přírodní složení

Bez nepříznivých vedlejších účinků

Stimuluje metabolismus a podporuje spalování tuků

Jen minimální množství dalších látek


Nevýhody

Ne všechny recenze jsou příznivé

zpět k menu ↑

Další tablety na hubnutí

Některé další přípravky na hubnutí, které se v našem testu neumístily tak vysoko, bychom chtěli zmínit alespoň heslovitě a v rychlosti.

zpět k menu ↑

Kterým tabletám se vyhnout

Aby byl náš test kompletní, kromě nejlepších tablet na hubnutí vám chceme také předat informace o tom, které přípravky na hubnutí jsou neúčinné. Jejich účinek je nulový, naopak mohou být i nebezpečné. Společné mají, kromě podezřelého složení, i prapodivné reklamní kampaně, špatné ohlasy a nepřirozené pozitivní recenze na vlastních, velmi pochybných webech.

Lives Pectin

Přípravek Lives Pectin byl dostupný svého času hlavně na Slovensku, objednat ho ale šlo i u nás. V tomto případě se jedná o jednoznačný podvod, který byl popsán i v médiích (viz odkaz ve zdrojích). Kromě některých detailů, zmíněných v uvedeném článku na aktuality.sk, nám nehrají i další věci. Pektin z jablek rozhodně není látkou, která by podpořila hubnutí. Jinou látku jsme v přípravku nezjistili. Web výrobce vám neřekne nic, najdete tam jen falešný certifikát, několik strojově psaných recenzí s rozcházejícími se údaji a objednávkový formulář. Hodnocení uživatelů, kteří se nechali napálit, lze shrnout jedním slovem – špatné. V žádném případě tento přípravek nedoporučujeme. [23]

Lives Pectin
Kankusta Duo
Kankusta Duo

Kankusta Duo

Kankusta Duo je jedním z přípravků, na které se na internetu snáší největší kritika zákazníků. My jsme jeho složení neobjevili. Víme, že hlavní složky jsou kyselina hydroxycitronová z Garcinie kambodžské a extrakt z indických kopřiv, obojí ale nejsou příliš účinné látky. Deklarovat účinek indických kopřiv proti diabetu je pak vyloženě nedůvěryhodné. V souvislosti s webovou stránkou výrobce, která obsahuje překlepy, problematický font, a kde se můžete prokliknout do falešné facebookové diskuze, myslíme si, že tento přípravek nelze brát vážně. Tím spíše, že názory uživatelů působí naprosto nereálně. Obdobně působí i fotografie prof. Adriana Meyera na začátku stránky, jeho slova plná gramatických a stylistických překlepů a motivační cedulky, kterými vás stránka přesvědčuje, že každých 30 sekund si produkt někdo zakoupí a že brzy na vás nezbude. Cíl tohoto jednání je jediný – abyste si Kankustu Duo koupili a neměli čas o ní přemýšlet. Nákupní formulář již necháváme bez komentáře.

Slim Pectin

Slim Pectin je jeden z přípravků, které slibují, že se efektivně a rychle zbavíte nadváhy, která se nikdy nevrátí. Nelze ale očekávat, že pektin (látka běžně přítomná v ovoci, má výrazný vliv na jeho zrání, případně užívaná jako zahušťovadlo třeba v džemech) a med jakožto zdroj celé řady cukrů (hlavně fruktózy) budou účinné při hubnutí. Připočteme-li k tomu webovou stránku výrobce, která vypadá velmi neprofesionálně, je zavirovaná a vyzývá k okamžitému objednání s 50% slevou a nákupu jednoho balení (k němuž přibudou dvě zdarma), nepůsobí na nás přípravek ani trochu důvěryhodně.

Slim Pectin

zpět k menu ↑

Finální verdikt

Máme-li vyslovit v našem testu tablet na hubnutí finální verdikt, začali bychom zhodnocením celého trhu s tabletami na hubnutí. Těch je k dostání celá řada. Ovšem pokud odfiltrujeme starší přípravky, které se těžko shání, a přípravky vázané na určitý speciálně řetězec stánků nebo obchodů, najednou výběr přestává být široký. Obdobně jej lze zúžit, pokud z výběru vyřadíme všechny přípravky, které mají špatné ohlasy. Těch je celá řada, a poznáte je poměrně snadno především podle webových stránek nebo přehnaných slibů od výrobce. Zbude vám tak poměrně málo tablet, ze kterých snadno vyberete.

Dále byste měli uvažovat složení. Hledejte takové, u kterého vám nehrozí žádná alergická reakce nebo nechuť. Snažte se, aby v něm byly obsaženy pouze účinné látky a žádné prázdné složky, které nemají na hubnutí vliv, a aby obsah účinné látky byl co nejvyšší. Maximalizujete tím účinek. Důležité je i dávkování – pokud máte rozhodnout mezi tabletou s velkým obsahem látky a tabletami, které se berou tři a obsah látky je v nich dvoutřetinový, volte vždy druhou variantu. Snažte se, aby byl přípravek certifikovaný a schválený, nebo aby alespoň bylo jeho složení plně známé a abyste se dozvěděli všechno o možných vedlejších příznacích a možných omezeních spojených s užíváním.

Cenu, která bývá jinak pro velkou část našich uživatelů rozhodující, nechte až na konec. Není dobré ani zdravé užívat nekvalitní přípravky, které koupíte jen kvůli nízké ceně. Daleko lépe vaše tělo ocení (a vy také, neboť dieta vás jistě stojí hodně úsilí a tak chcete vidět co nejlepší výsledky) dražší, ale zato kvalitnější přípravek, který opravdu funguje. Teprve jakmile zhodnotíte cenu a zdá se vám úměrná a přiměřená, můžete přípravek s klidným svědomím koupit. Aby fungoval plně a bez nedostatků, měli byste ho podpořit cvičením, jídelníčkem i dostatkem odpočinku, jak to probereme v následující kapitole.

zpět k menu ↑

Cena tablet na hubnutí

Cena tabletových přípravků na hubnutí poměrně často kolísá zhruba od sta korun u těch nejlevnějších po asi 700 u těch dražších. Abyste mezi sebou mohli cenu jednotlivých tablet srovnávat, je potřeba si ji přepočítat buď na počet tablet, nebo lépe na počet dní terapie. Budete-li srovnávat balení se 60 tabletami a se 120 tabletami, obě za stejnou cenu, to druhé vás vyjde lépe. Obdobně lze uvažovat s počtem dávek – pokud vám tablety vydrží na měsíc nebo na dva měsíce za stejnou cenu, je to velký rozdíl.

Cena by ale neměla nikdy přehlušit zdravý výběr podle zvolených parametrů, dobrých recenzí, obsahu účinné látky a kvality. Nemá smysl si zanášet tělo levnými preparáty pochybného složení. Chcete-li pořídit tablety na hubnutí kvalitně a chcete-li, aby měly požadovaný účinek, budete si muset připlatit. Určitě nečekejte, že dobré tablety seženete do dvou set korun. Kvalita nejčastěji začíná nad dvěma sty korun (pokud se nejedná o malé balení). Běžně se cena dobrých tablet na hubnutí pohybuje od dvou do čtyř set korun, občas může vyšplhat až k šesti stům korun. Nejdražší tablety na hubnutí mohou dosáhnout ceny zhruba 800 až 1000 korun. Tam můžete očekávat prvotřídní kvalitu a výsledky, které se při vhodné životosprávě brzy dostaví.

zpět k menu ↑

Jak zhubnout rychle?

Předně si musíte uvědomit, že nic nepůjde samo a hned. Musíte hubnutí věnovat jisté úsilí, a musíte čekat, že samotná změna bude nějakou dobu trvat. Zdůrazňujeme to v našem článku často, ale nemůžeme si to odpustit ještě jednou. Tablety na hubnutí podpoří účinek diety nebo cvičení, ale bez vaší snahy mnoho nezmůžou. Pokud vám někdo slibuje, že s jeho tabletami shodíte pět kilo za týden, pravděpodobně jde o podvod. Zázraky v hubnutí neexistují. Ideální cesta ke štíhlé postavě a fyzické kondici je dlouhá a měli byste dodržet některé základní body. Je to hodně i o psychice – většinou vám na váze přidávají zažité zlozvyky (pozdní večeře, málo jídel denně a velké porce, nedostatek pohybu, spánku, jídla ve spěchu, náhrada kvalitních potravin levnějšími a podobně).

Vhodná a vyvážená strava

Upravte svůj jídelníček tak, aby byl vyvážený a odpovídal vašemu energetickému výdaji. Můžete se inspirovat nějakou obecně známou dietou, poradit se s výživovým poradcem, nebo se spolehnout na svůj úsudek. Některé potraviny byste měli úplně vypustit (burgery z fast-foodů, hranolky nasáklé tukem, sladké limonády), jiné omezit (omáčky ze sýra a smetany, zákusky, bílé pečivo, nutella) a některé naopak do jídelníčku zařadit (saláty, cereální pečivo). Určitě byste měli volit kvalitní potraviny, které nejsou nijak nadstavované (jako příklad mohou posloužit uzeniny – vhodné jsou ty s vysokým obsahem masa, byť jsou o něco dražší).

Co se týče velikosti porcí, měli byste být schopní si spočítat svůj energetický výdej. Pokud pracujete manuálně na stavbě nebo v lese, je výrazně větší, než u manažerů nebo úředníků, kteří sedí u počítače v kanceláři. Chcete-li zhubnout, výdej by měl být o něco větší, než příjem (časem, až vám skončí dieta, můžete poměr zase vyrovnat). Jíst byste měli pětkrát denně, snídaně-svačina-oběd-svačina-večeře, a snažit se udržovat pravidelný režim. Opět můžeme doporučit výživové poradce, kteří vám poradí jak s vhodným složením stravy, tak i s velikostí porcí a načasováním. Zapomenout nesmíte ani na pitný režim, který je nutné při dietě dodržovat.

Dostatek pohybu a fyzické aktivity

K hubnutí se samozřejmě váže i jistá pohybová aktivita, která zvyšuje energetický výdej těla. Stejně tak, spálenou tukovou tkáň je potřeba nahradit svalovou tkání, jinak bude tělo hodně oslabené. Pokud pracujete fyzicky, není potřeba doma ještě trénovat na rotopedu, ale jestliže máte spíše sedavé zaměstnání, měli byste si večer jít alespoň zaběhat nebo zaposilovat. Efekt hubnutí to podpoří a výsledkem nebude ochablé tělo, ale silná, byť štíhlá postava.

Cvičení by mělo být pravidelné. Na začátku by měla být aktivita, jako je běh nebo jízda na rotopedu, aby se tělo prohřálo. Alespoň deset, patnáct minut, aby svaly začaly spalovat. Pak je čas na posilovací cviky – plank, kliky, sedy-lehy, a podobně. Pomoci mohou i některé cviky z jógy. Tréninková dávka je na vás, měla by být dostatečná, abyste se trochu unavili, ale nesmí vás vyčerpat. Neměli byste jít na sílu a přes bolest, tím se vystavujete zdravotním rizikům. V závěru tréninku se pak doporučuje opět lehký výklus nebo krátká, odpočinková jízda na rotopedu, při které se nemáte vyčerpat, ale postupně tělo zklidnit.

Odpočinek a spánkový režim

Pro zdravou postavu je důležitý i pravidelný odpočinek. Zejména na začátku hubnoucí kúry budete možná unavenější, než obvykle, a lehce bez energie. Je to mezistupeň, kdy se metabolismus přizpůsobuje novému režimu. Tehdy je dostatek spánku a odpočinku nejdůležitější. Ale i později byste měli spát alespoň 7 hodin denně, ideál je 8 hodin. Tím dodáte tělu dostatek regenerace, a zároveň se zbavíte problémů, jako je noční hlad nebo nepravidelný režim.

Užívání tablet na hubnutí

Jako poslední zmiňujeme tablety na hubnutí. Ty pomohou tělu spalovat tuky, ale dostatečný efekt mají jen ve spojení s předchozími body. Jestliže dodržíte vše výše zmíněné, pak se důsledek hubnutí užitím tablet ještě zvýrazní. Pokud budete jíst jen tabletky, pravděpodobně budete s výsledkem kúry nespokojení. Dalším faktorem efektu na organismus je, že na každého člověka mají trochu jiný vliv. Proto je potřeba se vhodně informovat, co pro vás bude nejlepší. Buď můžete rozhodnout sami na základě složení, nebo vám určitě poradí v lékárně či u výživového poradce.

zpět k menu ↑

Zdroje

 1. BEHERA S. S., RAY R. C., Konjac Glucomannan, a Promising Polysaccharide of Amorphophallus Konjac K. Koch in Health Care; International Journal of Biological Macromolecules; 2016; 92: str. 942–956.
 2. CLIFTON P. M., Diet, Exercise and Weight Loss and Dyslipidaemia; Pathology; 2018;
 3. JAYAWARDENA R., SOORIYAARACHCHI P., RANASINGHE P. a kol., Availaility and Composition of Weight-Loss Supplements in Sri Lanka; Nutrition and Dietetics; 2018;
 4. ADEVA-ANDANY M. M., CALVO-CASTRO I., FERNANDEZ C. a kol., Significance of L-Carnitine for Human Health; IUBMB Life; 2017; 8: str. 578–594.
 5. LIMA N. D. S., TEIXEIRA L., GAMBERO A., RIBERIRO M. L., Guarana (Paullinia cupana) Stimulates Mitochondrial Biogenesis in Mice Fed High-Fat Diet; Nutrients; 2018.
 6. PENDLETON M., BROWN S., THOMAS C. M., ODLE B., Potential Toxicity of Caffeine When Used as a Dietary Supplement for Weight Loss; Journal of Dietry Supplements; 2013; 1: str. 1–5.
 7. LOCKYER S., ROWLAND I., SPENCER J. P. E., YAQOOB P., STONEHOUSE W., Impact of Phenolic-Rich Olive Leaf Extract on Blood Pressure, Plasma Lipids and Inflammatory Markers: a Randomised Controlled Trial; European Journal of Nutrition; 2017; 4: 1421–1432.
 8. LEE S. G., LEE Y. J., JANG M. H. a kol., Panax ginseng Leaf Extracts Exert Anti-Obesity Effects in High-Fat Diet Induced Obese Rats; Nutrients; 2017.
 9. HAAZ S., FONTAINE K. R., CUTTER G. a kol., Citrus aurntium and Synephrine Alkaloids in the Treatment of Overweight and Obesity; Obesity Reviews; 2006; 1: str. 79–88.
 10. ROSSATO L. G., COSTA V. M. a kol., Synephrine: from Trace Concentrations to Massive Consumption in Weight-Loss; Food and Chemical Toxicology; 2011; 1: str. 8–16.
 11. ANHE F. F., NACHBAR R. T., VARIN T. V. a kol., A Polyphenol-Rich Cranberry Extract Reverses Insulin Resistance and Hepatic Steatosis Independently of Body Weight Loss; Molecular Metabolism; 2017; 6: 1563–1573.
 12. MZID M., BEN KHEDIR S., BARDAA S. a kol., Chemical Coposition, Phytochemical Constituents, Antioxidant and Anti-Inflammatory Activities of Urtica urens L. Leaves; Archives of Physiology and Biochemistry; 2017; 123: str. 93–104.
 13. FALLAH A., MOHAMMAD-HASANI A., COLAGAR A. H., Zinc is an Essential Element for Male Fertility: A Review of Zn Roles in Men’s Health, Germination, Sperm Quality and Fertilization; Journal of Reproduction and Infertility; 2018; 19: str. 69–81.
 14. PARIM B., HARISHANKAR N., BALAJI M. a kol., Effects of Piper nigrum Extracts: Restorative Perspectives of High-Fat Diet-Induced Changes on Lipid Profile, Body Composition and Hormones in Sprague-Dawley Rats; Pharmaceutical Biology; 2015; 9: str. 1318–1328.
 15. FASSINA P., SCHERER ADAMI F., RAMOS R. a kol., The Effect of Garcinia cambogia as Coadjuvant in the Weight Loss Process; Nutricion Hospitalaria; 2015; 6: str. 2400–2408.
 16. NAZARI M., SABERI A., KARANDISH M., JALALI M. T., Adipose Tissue miRNA Level Variation through Conjugated Linoleic Acid Supplementation in Diet-Induced Obese Rats; Advances in Clinical and Experimental Medicine; 2018.
 17. SANTANA-GALVEZ J., CISNEROS-ZEVALLOS L., JACOBO-VELAZQUEZ D. A., Chlorogenic Acid: Recent Advances on It’s Dual Role as a Food Additive and a Nutraceutical against Metabolic Syndrome; Molecules; 2017.
 18. PEREIRA R. R., de ABREU I. C. a kol., Acai (Euterpe oleracea Mart.) Upregulates Paraoxonase 1 Gene Expression and Activity with Concomitant Reduction of Hepatic Steatosis in High-Fat Diet-Fed Rats; Oxidative Medicine and Cellular Longevity; 2016.
 19. ZHENG J., ZHENG S., FENG Q. a kol., Dietary Capsaicin and it’s Anti-Obesity Potency: from Mechanism to Clinical Implications; Bioscience Reports; 2017.
 20. TAGHIZADEH M. a kol., The Effect of Dietary Supplements Containing Green Tea, Capsaicin and Ginger Extracts on Weight Loss and Metabolic Profiles in Overweight Women: A Randomized Double-Blind Placebo-Controlled Clinical Trial; Annals of Nutrition and Metabolism; 2017; 4: str. 277–285.
 21. CHARTRE S., NESARI T., SOMANI G., KANCHAN D., SATHAYE S.Pytopharmacological Overview of Tribulus terrestris; Pharmacognosy Review; 2014; 8: str. 45–51.
 22. ALAMSHAH A., McGAVIGAN A. K. a kol., L-Arginine Promotes Gut Hormone Release and Reduces Food Intake in Rodents; Diabetes, Obesity and Metabolism; 2016; 5: str. 508–18.
 23. MAJEROVÁ S., Prípravok sľubuje rýchle chudnutie Klientov firma láka cez hoax; Aktuality.sk; dostupné online: https://www.aktuality.sk/clanok/405036/pripravok-slubuje-rychle-chudnutie-klientov-firma-laka-cez-hoax/ [21.12.2018]
Tablety na hubnutí
5 (100%) 2 votes
Váš pomocník