Nejlepší vysílačky 2023

  • Ušetřete si peníze i nervy při výběru nejvhodnější vysílačky.
  • Zvolte si na základě kvality přenosu signálu, mobility, dosahu a poměru cena/kvalita.
  • Zjistěte, kde se dá koupit nejlevněji.

Vysílačky bez pozadí

Vítězové testu:

Pro CB pásmoPro PMR pásmoPro VKV a UKV pásmo
President Harry III Motorola TLKR T82 Extreme Baofeng UV-5R
93%
95%
95%
Zjistit cenu Zjistit cenu Zjistit cenu
  • Čistý příjem
  • Velikost
  • Jednoduché ovládání
  • Skvělý dosah
  • Funkční výbava
  • Odolnost
  • Malá a mobilní
  • Spolehlivá s dlouhou výdrží
  • Velké možnosti nastavení
  • Špatný displej
  • Složitější nastavení
  • Jen 600 mAh baterie v základní výbavě
  • Žádné

Úvod

Vysílačky, ačkoli se zdálo, že půjdou do propadliště dějin, se oklepaly a jsou stále častěji používaným nástrojem. Jejich nesporná výhoda je v tom, že díky nim můžete komunikovat na krátké vzdálenosti bez toho, abyste museli vytáčet telefonní čísla, což by mnohdy bylo velmi otravné. Jednoduše stisknete tlačítko a můžete začít mluvit. Pro rychlou komunikaci jsou tak vysílačky ideálním řešením. Možná si kladete otázku, proč využívat vysílačku, když máme právě zmiňované a dnes velmi rozšířené mobilní telefony. Někdy je potřeba komunikovat skutečně rychle, a k tomu chytrý nebo i tlačítkový telefon není úplně ideální. Zato vysílačka zvládne komunikace rychle a bravurně. Navíc nejlepší vysílačky pořídíte za zlomek ceny chytrého telefonu a placeného tarifu.

Toho, že se vysílačky dostávají na výsluní, si všimli také jednotliví prodejci a díky tomu se trh s vysílačkami začal opět plnit kvalitními výrobky. A to nejen co do provedení, ale také co do nabízených funkcí a možností. Díky tomu se tak může zákazník lehce ztrácet v tom, co je pro správnou vysílačku důležité a čemu by měl věnovat pozornost. Proto jsme tu my a přicházíme s testem vysílaček, ve kterém vám poradím, jak na jejich výběr. Ne každá vysílačka je totiž určena zrovna na použití, jaké si představujete vy, což by mělo za následek zbytečně předraženou vysílačku, kterou stejně nevyužijete. Recenze vysílaček vám při výběru rozhodně pomůže.

Než se do samotného čtení testu vysílaček pustíte, stálo by za zmínku, že vysílačky se začaly používat poprvé během druhé světové války, aby mohla komunikace probíhat rychleji. V té době se ale jednalo o velké a těžké krabice. S tím je samozřejmě konec, protože dnes vysílačku pohodlně strčíte do kapsy. V dnešní době používají vysílačky záchranné sbory, ochranky obchodních domů ale také dělníci na stavbách či jsou hojně využívané dokonce pro komunikaci v autech a kamionech. Využití vysílaček v dnešním světě je velmi variabilní. A to i díky faktu, že vysílačky prakticky dosáhli na velikost dnešních mobilů. Proč byste si i vy nemohli do vysílačky říci základní větu „Přepínám!“. (Zdroj: TwoWay-Radio.co.uk)

zpět do menu ↑

Rozdělení vysílaček

Možností, jak vysílačky rozdělit, je několik. Tím nejzákladnějším a často nejdůležitějším rozdělením je dělení podle využívaných pásem. Jsou totiž pásma, na kterých může fungovat úplně každý bez rozdílů. Pak ale máme pásma, na která potřebujete povolení nebo dokonce koncesi. Rozdělení vysílaček podle pásem tak má největší logiku a velmi často slouží jako orientace pro správný výběr.

Vysílačky pro pásmo CB

Jedná se o tzv. občanské pásmo, které pracuje s frekvencí 27 MHz. Setkat se zde můžete se 40 nebo 80 kanály. Mějte ale na paměti, že kanál 9 je vyhrazený pro nouzová volání. Cenově jsou tyto vysílačky velmi výhodné. Používají se většinou pro běžné použití například na stavbách, při sportovních událostech apod. V rámci předpisů je výkon těchto vysílaček omezený na 4 W. Tím, že se jedná o rozšířené pásmo, není problém, abyste zachytili cizí hovory. Proto existují určité kodexy, jak se při komunikaci s vysílačkou chovat. (Zdroj: Wikipedia.org)

Vysílačky pro pásmo PMR

Výhodou pásma PMR resp. PMR446 je mezinárodní platnost v Evropě. Velmi často se pak tyto vysílačky používají při cestách právě do zahraničí, i zde můžete navázat zajímavá přátelství s dalšími radioamatéry v různých zemích. Toto pásmo je samo o sobě univerzální a nabízí kvalitní poměr cena/výkon, přesněji řečeno vysílačky fungující v pásmu PMR. (Zdroj: Wikipedia.org)

Vysílačky pro VKV a UKV

Tato pásma jsou již profesionální a pracují s frekvencí 172 až 448 MHz. Jak již plyne z potřeb profesionálního užití, nabízí spolehlivé spojení i v náročných provozech. Využívat se dají jak v otevřených, tak v uzavřených prostorech. Je potřeba ale mít na paměti, že v uzavřených prostorech se dosah vysílaček značně zmenšuje! (Zdroj: Wikipedia.org)

Ruční či základnová

I toto dělení vysílačky nabízejí. Jak již plyne ze samotného názvu, ruční vysílačka je přenosná, můžete ji pohodlně vzít do ruky a komunikovat na krátkou vzdálenost. Základnová vysílačka se dá popsat jako krabice, kterou není tak úplně jednoduché přenášet, nebo spíše to není výhodné a neplní to ani původní záměr „nepřenosné krabice“ s lepšími parametry. Výhodou základnových vysílaček je fakt, že mají mnohem větší dosah, než vysílačky ruční. Než se tedy pustíte do výběru vysílačky, musíte si nejdříve uvědomit, na co budete vysílačku používat a co od ní přesně očekáváte. Podle toho pak vybrat vhodnou vysílačku dle pásma no a samozřejmě pak dle ceny. Ne každý je takovým radiovým nadšencem, aby šel a pořídil rovnou vysílačku za deset tisíc.

zpět do menu ↑

Test vysílaček pro pásmo PMR

Podobně jako u vysílaček pro CB pásmo, zde vybereme celkem pět vysílaček, nad kterými by mělo cenu zauvažovat. Vysílačky s PMR pásmem na tom nejsou cenově o moc jiné, nabízejí ale jiný kmitočet používaný pro komunikaci. Jaké PMR vysílačky jsou tedy nejlepší?

PořadíNáhledNázevHodnoceníPočet pásemCena
1. Motorola TLKR T82 Extreme
16 Zjistit cenu
2. Sencor SMR 600
8 Zjistit cenu
3. DeTeWe Outdoor 8000 Quad
8 Zjistit cenu
4. Cobra AM 645
8 Zjistit cenu
5. Midland XT50
16 Zjistit cenu
6. Motorola TLKR T62
16 Zjistit cenu
Vysílačka pmr

Vysílačky pro PMR pásmo a jejich charakteristika

PMR pásma reps. PMR vysílačky pracují v pásmu s frekvencí 446 MHz. Zkratka PMR opět vychází z angličtiny – Personal Mobile Radio. Celkem je zde 16 kanálů a maximální výkon je omezený na 0,5 W. Podobně jako u pásem a vysílaček CB i zde je provoz zcela bezplatný a není potřeba žádné registrace či placení poplatků.

Nevýhodou je dosah, který je zhoršen především terénními nerovnostmi. Pokud jsou ale podmínky ideální, můžete navazovat spojení klidně i na 150 kilometrů. Praktický dosah je ale bohužel o dost nižší.Pokud budete například komunikovat v budovách, dosah je spíše v řádech desítek, maximálně stovek metrů. Díky tomu, že se jedná opět o pásmo volně dostupné, můžete tak některé hovory snadno zaslechnout. Pro někoho skvělá zábava navazování nových kontaktů. Tyto PMR pásma resp. PMR vysílačky můžete používat nejen v České republice ale také v Evropě. V USA si ale přes toto pásmo bohužel nepopovídáte.

Výhody

Bezplatná pásma bez koncesí

Možné dlouhých spojení

Využití v ČR i v Evropě


Nevýhody

Překážky značně ruší signál

PMR pásmo není v USA

Omezený výkon na 0,5W

zpět do menu ↑

Test vysílaček pro pásmo VKV a UKV

Vedle běžně dostupných pásem jsou také pásma, kde už potřebujete nejen povolení ale také profesionální přístroj. Řeč je samozřejmě o vysílačkách v pásmu VKV – velmi krátké vlny, a v pásmu UKV – ultra krátké vlny. Tyto pásma jsou využívána profesionály a není divu, že i vysílačky schopné v tomto pásmu fungovat nepatří mezi nejlevější.

PořadíNáhledNázevHodnoceníPočet pásemCena
1. Baofeng UV-5R
- Zjistit cenu
2. Uniden UBC 125 XLT
500 Zjistit cenu
3. Baofeng UV-82
128 Zjistit cenu
4. Motorola DP4400 VHF
32 Zjistit cenu
5. Kenwood TK-2000E
16 Zjistit cenu
6. Baofeng BF-888S
16 Zjistit cenu

Vysílačky pro pásma VKV a UKV a jejich charakteristika

VKV a UKV pásma jsou určena pouze pro profesionální využití. VKV jsou velmi krátké vlny a UKV jsou ultra krátké vlny. Toliko k pochopení zkratek těchto pásem. U UKV je kmitočtový rozsah stanovený mezi 300 MHz až 3 000 MHz. Tato pásma se používají po celém světě na účely především pro tísňové či vojenské účely.

Pro běžného uživatele nejsou tyto vlny určeny a používají je skutečně jen profesionální záchranné složky a další. To ovšem neznamená, že se nedají pořídit vysílačky, které jsou schopny v tomto pásmu fungovat.

Výhody

Mnoho různých funkcí

Velký kmitočtový rozsah


Nevýhody

Pro profesionální využití

Vyšší cena vysílaček

Vysílačka vkv ukv

zpět do menu ↑

Test vysílaček pro pásmo CB

Vysílačky nabízejí opravdu velké množství různých funkcí, od kterých se pak logicky odvíjí cena. V našem žebříčku jsme vybrali celkem 5 vysílaček, které nabízejí komunikaci v pásmu CB. Vybrali jsme nejen ruční ale také základnové vysílačky. Každý si tak může vybrat dle svých potřeb a finančních možností, na které jsme také mysleli.

PořadíNáhledNázevHodnoceníPočet pásemCena
1. President Harry III
80 Zjistit cenu
2. Alan 42
40 Zjistit cenu
3. President Johnson II
80 Zjistit cenu
4. Albrecht AE 6110
- Zjistit cenu
5. Allamat 298
80 Zjistit cenu
Vysílačka CB

Vysílačky pro CB pásmo a jejich charakteristika

CB pásmo je tzv. občanské pásmo a vychází z anglického spojení Citizen Band. Toto pásmo je určené pro širokou veřejnost a není potřeba za něj platit jakékoli poplatky. Tato pásma pracují s kmitočtem 27 MHz a používat lze maximálně 80 kanálů. Abyste mohli tato pásma používat, nepotřebujete žádná povolení, stačí jen, když se budete řídit všeobecným oprávněním Českého telekomunikačního úřadu o používání CB stanic. No a samozřejmě pak selským rozumem a v případě zachycení cizího hovoru i slušným vychováním.

CB pásmo má určité kanály, které jsou něčím specifické. Kanál 1 je doporučený jako kanál svolávací. Po dohodě přecházejí všechny zúčastněné strany na jiný kanál, který by měl být volný. Kanál 9 je zase kanál určený pro nouzové volání, ať už se jedná o dopravní nehodu či zranění apod. Některé vysílačky pak přímo disponují rychlým voláním kanálu 9, což se v některých situacích skutečně hodá. Kanál 10 je zase často používaný kanál pro řidiče, kde si řidiči sdělují nejrůznější informace o aktuální dopravě, policejních hlídkách ale také dopravních nehodách a omezeních. Na podobném principu pak funguje kanál 19, který je ale určený pro mezinárodní komunikaci mezi řidiči.

Možná někoho napadne otázka, jaké mají vysílačky pro pásma CB dosahy. Na tuto otázku se hledá odpověď opravdu velice špatně, a to prakticky u každého druhu vysílačky. V zásadě jde o to, jestli budete mít ruční vysílačku nebo vysílačku základnovou. U těch prvně jmenovaných je dosah v řádu kilometrů, u základnových se pak dosah může pohybovat mezi 30 až 100 kilometry. Ne vždy ale potřebujeme zrovna základnovou vysílačku, a ne vždy jsou podmínky tak skvělé, že se zvládneme dorozumívat s člověkem na desítky kilometrů. I povětrnostní vlivy mají na dosah vysílaček vliv.

Výhody

Velký počet dostupných kanálů

Není potřeba žádné koncese

Relativně velký dosah


Nevýhody

Delší hledání volného kanálu

zpět do menu ↑

Tradiční a prověření výrobci vysílaček

Stejně jako v jiných segmentech, i v rámci vysílaček hraje velkou roli výrobce. Výrobců vysílaček je nepřeberné množství, na druhou stranu je jasné, že ne každý výrobce dělá skvělé vysílačky. Proto jsou někteří výrobci oblíbenější než jiní. Často tak lidé vytáhnou z peněženky vyšší obnos peněz, ale vědí, že dostanou skutečnou kvalitu, kterou hledají.

  • Zkušenosti hrají v rámci vysílaček velkou roli. Pokud výrobce přesně ví, co dělá, pak jsou výsledné vysílačky nejen kvalitní, ale také nabídnou zajímavé prvky i bytelný design. Ověřené značky mají zkušeností dostatek, a právě proto jsou mezi lidmi nejoblíbenější.
  • Kvalita je další z věcí, na kterou by se nemělo zapomínat. Je absolutně jasné, že za kvalitní vysílačku bude třeba investovat více peněz, než za “obyčejnou vysílačku ze supermarketu”. Na druhou stranu investované peníze oceníte při každodenním využívání vysílaček.
  • I to napoví o tom, jak moc je daná značka kvalitní a mezi lidmi oblíbená. Aby kvalitní výrobci udrželi krok s dobou a s požadavky trhu, neustále své výrobky inovují a snaží se přidávat nové a nové funkce a možnosti.
  • Povědomí. Právě na základě povědomí se mnoho zákazníků rozhoduje o tom, zda si právě tohoto výrobce vybere. Pokud je firma dostatečně známá, její povědomí roste a dá se říci, že povědomí mezi lidmi je jedna z nejlepších referencí, jakou může výrobce tak specifického zboží, kterým vysílačky bezesporu jsou, získat.

Mezi prověřené a tradiční výrobce vysílaček se pak řadí především značky Motorola, Uniden, MAXCOM a Sencor. Jestliže sáhnete po vysílačce od těchto výrobců, rozhodně nebudete litovat. V případě Sencoru ani zcela nezruinujete rodinný rozpočet, a to se rozhodně vyplatí.

zpět do menu ↑

Jak správnou vysílačku dobře vybrat

Pásmo

Právě pásmo je velice důležité proto, abyste vysílačku správně vybrali. Ne všechna pásma jsou totiž dostupná pro standartní účely, na to je třeba pamatovat. Na výběr tak máte pásma:

  • CB
  • PMR
  • UHF
  • VHF
  • MB
  • VKV a UKV

Pro klasické použití běžnými občany jsou vyhrazena pásma CB a PMR. Třetím pásmem je pak pásmo UHF, které je určeno pro bezpečnostní služby, integrovaný záchranný systém, taxislužby nebo dokonce pro členy Českého radioklubu. Používání tohoto pásma je omezené. Dalším pásmem je VHF, které je určeno pro řízení letového provozu. Pro běžného uživatele je možnost využití tohoto pásma nulová. MB pásmo pak slouží pro dopravní a zdravotní služby, případně pro nemocnice. Poslední dvě pásma – VKV a UKV – se smějí používat až po přidělení kmitočtů. Je tedy jasné, že pouze dvě pásma můžete používat. jak je libo. Na všechna ostatní již bude potřeba získat oprávnění nebo kmitočet. K používání pásem VKV a UKV potřebujete pak vedle přiděleného kmitočtu také radioamatérskou licenci, používání takového pásma je tak o něco složitější.

Nejvíce tak zákazníky bude zajímat především pásmo CB a PMR. CB pásmo obsahuje celkem 80 kanálů. Dosah možné komunikace je velmi variabilní a pohybuje se od dvou do patnácti kilometrů. Vysílačka proto, aby mohla na CB komunikovat, musí disponovat maximálním výkonem 4W. Pásmo PMR nabízí osm kanálů a samo o sobě se může pyšnit poměrně čistým zvukem. To je samozřejmě vykoupeno nízkým dosahem v rozmezí od 0,5–2 km.

Vysílačka do pozadí 2
Vysílačky radiostanice
Použití vysílačky

Dosah a rušení

Druhý aspekt, na který musíme při výběru vysílačky pamatovat. Právě dosah je často jeden ze základních parametrů vysílaček. Logicky pak s rostoucím dosahem poroste také výše investované částky. Ačkoli výrobci udávají počet kilometrů dosahu, nemusí se vždy shodovat s reálným dosahem. Roli totiž hraje úplně všechno. Od počasí až po nejrůznější pahorky či městskou zástavbu.

Tyto výstupky pak mají neblahý vliv na signál a dochází k tzv. rušení. To se samozřejmě zvyšuje i ve městě, protože na sebe naráží mnoho různých signálů a k rušení tak dochází mnohem více, než například v otevřené krajině.

Samotný dosah vysílačky se pak velice často odvíjí od pásma, ve kterém je schopná (resp. je vysílačce umožněno) pracovat. S tím vším pak souvisí frekvence v MHz. Tuto frekvenci má každá vysílačka odlišnou, což vede k rozdílným dosahům. (Zdroj: OneDirect.co.uk)

Počet kanálů

Je důležité si uvědomit, že vysílaček se dnes používá skutečně mnoho. Proto je reálné a zcela běžné, že v rámci frekvenčních pásem bude aktivních více uživatelů naráz. Proto je při výběru správně vysílačky třeba dbát také na počet kanálů. Čím více kanálů, tím lépe. Navíc tím minimalizujete riziko toho, že se do konverzace zapojí někdo, s kým jste vůbec nepočítali. Vhodnou volbou je tak vybírat si vysílačky s co největším počtem kanálů.

Vysílací výkon

Tento výkon jde ruku v ruce s dosahem, takže i tento parametr se při výběru nesmí v žádném případě opomenout. Abychom ale mohli používat běžně dostupná pásma, je výkon vysílaček limitován do 4W. To už jsme psali výše.

Logické pak je, že pokud bude vysílačka nabízet vysoký výkon, bude také spotřebovávat úměrně více energie, což bude mít neblahý vliv na celkovou výdrž baterií. Proto je potřeba si vždy srovnat všechny důležité parametry a vybrat tu vysílačku, která poskytuje nejlepší poměry cena/výkon, u vysílaček to pak platí doslovně.

Anténa

Bez ní by nám byla vysílačka doslova k ničemu. Výběr dle antény je rozhodně diskutabilní, protože nejste schopni, bez reálného vyzkoušení, kvalitu antény rozpoznat. Co je ale dobré vědět, je fakt, že existují vysílačky, které se dokáží připojit na více pásem naráz. Problémem ale je, že se snižuje celková účinnost vysílání a tím pádem také dosah.

Odolnost

Další parametr, na který zákazníci logicky hledí. Nikdo si nechce pořídit drahou vysílačku, aby nevydržela ani drobný pád. Odolnost zajišťují nejen použité materiály ale také bytelná konstrukce, která je u vysílaček velmi důležitá.

Z důvodu ceny se vysílačky primárně vyrábějí z plastu, přesto by ale vysílačka měla pády přežít bez úhony. Je potřeba vzít na zřetel také fakt, že čím kvalitnější a pevnější materiály jsou využívány, tím vyšší je celková hmotnost vysílačky, což nemusí být tak úplně žádoucí. (Zdroj: WalkieTalkie-Radio.co.uk)

Využití vysílačky

Výdrž baterie

Výdrž baterie dnes řešíme snad úplně u všeho. U mobilů, chytrých hodinek a dalších vymožeností. U vysílaček tomu nebude jinak, i ty jsou napájeny z baterie. Na trhu existují dva typy vysílaček. Jeden typ, který je poháněnAAA bateriemi a v případě potřeby se jen vymění a druhý typ, který má zabudovaný akumulátor a je potřeba jej dobíjet.

AAA baterie se využívají spíše u levnější modelů. Výhoda toho, že se baterie jen vymění a jede se dál je sice fajn, na druhou stranu nemůžete počítat s tím, že klasické tužkové baterie zvládnou vysílačku pohánět půl dne. Proto se využívají do vysílaček nabíjecí akumulátory. Výhoda v podobě nesporně delší výdrže je velká, protože se pohybuje v řádech dnů, nikoli hodin. Navíc jsou moderní akumulátory dobité velmi rychle, což opět přiklání výhodu na stranu akumulátoru.

Displej

Displej se dnes hodně řeší hlavně u mobilních telefonů, ani u vysílaček to ale není podřadný ukazatel kvality. Dobrý displej by měl být hlavně přehledný. Výhodou je, pokud je displej také podsvícený. To oceníte především, pokud budete vysílačku používat v noci, případně na přímém slunci. Pokud budete vybírat vysílačku s podsvícením, je pravděpodobné, že tím vzroste také cena. Naštěstí to ale nebudou žádné tisícové sumy.

Design

Ačkoli vysílačky nejsou primárně určeny pro ozdobu, může někdo design řešit. Na druhou stranu je důležité, aby vysílačka dobře padla do ruky. Výrobci si jsou vědomi toho, že lidé design řeší, proto na trhu naleznete nepřeberné množství různě designově provedených vysílaček. Každá cílová skupina si v rámci designu najde na trhu svého oblíbeného výrobce či oblíbený design. S ním pak úzce souvisí také rozměry a hmotnost vysílaček. To je parametr, který budete při použití v terénu velmi často pociťovat. Proto vybírejte vysílačku také s ohledem na to, aby měla ideální rozměry a váhu.

zpět do menu ↑

Finální verdikt

Na závěr tohoto velkého testu vysílaček nesmí chybět závěrečné shrnutí. V první řadě je potřeba si uvědomit, k čemu budete vysílačku využívat a potřebovat. Na základě této informace si totiž zvolíte přesně takovou vysílačku, která nabídne dostatečný počet kanálů a hlavně pásmo, ve kterém budete s vysílačkou komunikovat. Je zbytečné kupovat profesionální vysílačku v případě, že chcete komunikovat pouze v pásmu CB.

S tím pak souvisí také výkon vysílačky, protože jak již víte, pásma mají různá omezení na výkon vysílaček, což je třeba vzít v potaz. Stejně tak je třeba myslet na to, zda v prostorech, kde budete vysílačku potřebovat a využívat, je k dispozici elektrická síť. Pokud ne, myslete na to, že je potřeba zakoupit takovou vysílačku, která je poháněna klasickými tužkovými bateriemi.

Vysílaček je na trhu skutečně mnoho, není třeba proto vybírat hned tu první, na kterou narazíte. V klidu si rozmyslete, co vše budete reálně potřebovat a pak teprve objednávejte a kupujte. Vyhnete se zbytečně předraženým vysílačkám, jejichž potenciál zkrátka nevyužijete. Náš test vysílaček vám v tom doufám pomůže.

zpět do menu ↑

Kolik za vysílání vlastně utratíte

Jak bylo zmíněno několikrát, na výběr je opravdu velké množství nejrůznějších vysílaček. Ty nejlevnější se pohybují v řádech stokorun, což je rozhodně výhodné pro ty, kteří potřebují vysílačku prakticky jednorázově nebo pro ty, kteří nehledají vysílačku s nepřeberným množstvím funkcí.

Asi nejpočetnější cenovou skupinu je skupina do 3 000 korun, kde už se dá vybrat skutečně kvalitní vysílačka, která něco vydrží a nabídne zákazníkovi a uživateli jakýsi komfort, který u levnějších kusů nenajdete. Tato cenová kategorie se vyskytuje, dá se říct, u vysílaček pro každé jednotlivé pásmo, takže si můžete skutečně vybrat.

Vysílačky nad 3 000 resp. nad 5 000 korun už jsou něčím specifické a ne každý je využije. Zpravidla se s těmito cenami setkáte u profesionálních vysílaček. Ale také u „hobby“ produktů se můžete setkat s takto vysokou cenou. Pak už ale záleží na vás, zda jste ochotni tak vysokou cenu zaplatit a zda vůbec funkce, které vám vysílačka nabídne, využijete. V rámci cenových kategorií si může vybrat každý. Rozhodně není potřeba mít bezednou peněženku proto, abyste si mohli dovolit zakoupit kvalitní vysílačku, která vám bude skvěle sloužit.

Tím jsme prošli celý výběr vysílačky od začátku až do konce a nezbývá, než vám popřát, aby vám nový přístroj dobře sloužil a abyste si s ním užili spoustu zábavy.