Nejlepší drony 2023

  • Ušetřete si peníze i nervy při výběrů nejlepšího dronu.
  • Zvolte na základě letových vlastností, dosahu signálu a poměru cena/kvalita.
  • Zjistěte, kde se dá koupit nejlevněji.

Drony bez pozadí

Vítězové testu:

Do 10000 korunOd 10000 do 20000 korunOd 20000 do 30000 korunOd 30000 do 40000Od 40000 korun
DJI MAVIC Mini DJIM0240 DJI Mini 2 Fly More Combo DJI Mavic 2 ZOOM – DJIM0256 DJI Mavic 2 PRO – DJIM0258 Inspire 2 Craft without camera
badge-price
badge-performance
badge-quality
92%
93%
96%
96%
97%
Zjistit cenu Zjistit cenu Zjistit cenu Zjistit cenu Zjistit cenu
  • Letové vlastnosti a dosah
  • Nabíjení baterie přímo v dronu
  • Dobrý poměr cena/kvalita
  • Letové vlastnosti a dosah
  • Snadné ovládání
  • Dobrá stabilizace obrazu
  • Ovladatelnost a dosah
  • Doba letu
  • 4K rozlišení a dobrý zoom
  • Kvalita záznamu
  • Výdrž baterie a dosah ovládání
  • Autonomní lítání
  • Letové vlastnosti a dosah
  • Funkční výbava
  • Vysoká kvalita obrazu
  • Chybí protikolizní senzory
  • Velký a těžký ovladač
  • Menší kvalita fotografií
  • Trochu složitější ovládání
  • Krátká výdrž baterie
  • Gimbal Cover je nedomyšlený
  • Vyšší cena

Úvod

Dron, populární, dálkově ovládaný, bezpilotní letoun. Dříve vojenská technologie, dnes jak oblíbená hračka, tak nástroj výdělku nebo výzkumu v mnoha oborech. Jejich příchod na trh byl revoluční. Drony nabízejí nepřeberné množství příležitostí a možnosti jejich využití jsou téměř nekonečné. Ať jde o volnočasovou aktivitu, nástroj pro natáčení panoramat, zážitků, nebo jiných videí, fotografování, přenos informací a tak dále, a tak dále. Využití si tak drony určitě najdou. Jak si ale vybrat ten správný právě pro vaše potřeby? Připravili jsme pro vás článek, který vám problematiku dronů přiblíží, představí vám ty nejlepší z nich v jednotlivých cenových kategoriích a snad vám s výběrem pomůže.

zpět do menu ↑

Základní dělení dronů

Představme si hned z úvodu základní typy dronů, se kterými se při výběru můžete setkat. Parametrů pro výběr je jistě bezpočet, je však dobré vědět dopředu hlavní kategorie a co pod nimi hledat. Pokud víte, co si pod jednotlivými pojmy představit, můžete se o svých znalostech utvrdit, nebo rovnou přejít k výběru těch nejlepších dronů. Pokud nevíte, nebo tápete, prosím, nechte nás vrhnout trochu světla na vámi neprobádané území.

Indoor proti outdoor dronům

Prvotní dělení dronů je podle prostředí, pro které jsou svým konstrukčními parametry určeny. Už z nadpisu víte, že jde o indoor a outdoor drony. Výplývá z toho tak, že dron je buďto určen pro létání uvnitř, v uzavřeném prostoru, nebo venku, pod širým nebem. Řekněme si v rychlosti, jaké jsou základní parametry obou z nich.

  • Indoor drony – Většinou jsou menší, lehčí, převážně z levnějších materiálů, nenabízejí velké množství funkcí, pokud vůbec nějaké, logicky se tak vyznačují nižší cenou. Řekněme, že je to spíš hračka než plnohodnotný dron.
  • Outdoor drony – Větší, těžší, tedy stabilnější ve vzduchu a podstatně odolnější poškození, z kvalitnějších materiálů, nabízejí řadu funkcí, to vše se ale podepisuje na jejich ceně.

Nenechte se ale vždy tímto dělením zmýlit. I údajně outdoorové drony nižší hmotnosti a menších rozměrů mohou mít s létáním venku problémy. Při poklidných povětrnostních podmínkách se to může podepsat třeba jen na kvalitě záznamu z letu, kdy nebude kamera dostatečně stabilizovaná a záběr proto bude, řekněme, rozklepaný. Při větru už můžou mít takové drony problémy i s letem samotným. Lehké drony mají zpravidla problém létat proti větru, což vás může stát přinejmenším menší procházku, přinejhorším pak i dron samotný.

Dalším problémem některých tak zvaných outdoorových dronů může být malý dosah signálu. To se pak za svým outdoorovým dronem buďto hodně naběháte, nebo se moc neproletíte. Samozřejmě záleží na použití dronu, pokud chcete točit záběry jen ve své blízkosti, není pro vás kratší dosah signálu problém. Krátký dosah signálu tak nutně nevylučuje dron z kategorie outdoor, jen ale automaticky nepočítejte s možností létat několika kilometrové vzdálenosti.

Drony podle počtu vrtulí

Další základní dělení dronů můžeme udělat podle počtu vrtulí, kterými stroj disponuje. Rozlišujeme tak čtyři kategorie, ačkoliv drony se čtyřmi vrtulemi jsou očividně v přesile.

  • Trikoptéry – drony se třemi vrtulemi. Obratné, ale převážně nestabilní. Nezvládají většinou ani nést kameru. Mohou být vhodné třeba pro akrobatické kousky.
  • Kvadrokoptéry – drony se čtyřmi vrtulemi. Je takto řešena většina dronů. Zpravidla nesou kameru. Od vyšší váhy jsou stabilní i za horších povětrnostních podmínek. Nabízejí všeobecné využití. Dále je můžeme dělit podle tvaru umístění vrtulí.
    • X shape– Nejčastěji použitý tvar, jednodušší konstrukční řešení. U lacinějších modelů může ale dojít k polámání ramen vrtulí.
    • H shape– Jde o složitější konstrukční řečení. V případě nehody jsou však odolnější.
  • Hexaportéry – drony se šesti vrtulemi. Velmi výkonné a stabilní ve větru. Naopak ale poměrně neobratné. Můžete pro ně najít využití například při natáčení, jelikož dokáží nést i větší kameru. Navíc se při poryvech větru neroztřese.
  • Oktoportéry – drony s osmi vrtulemi. Velmi výkonný a stabilní i za špatných povětrnostních podmínek. Na oplátku jsou ale těžké a neobratné. Dokáží však nést těžké kamery. Navíc při poruše jednoho z motoru dokáže dron stále bezpečně přistát. (Zdroj: DronesDirect.co.uk)

zpět do menu ↑

Test dronů do 10 000 korun

Levnější kategorie dronů, ve které najdete široce dostupné modely pro běžné použití. Nemůžete čekat zázraky, ale zároveň platí, že většina z vás určitě nebude zklamána, byť dosah není nijak excelentní a záznam má své limity.

Nejlepší drony do 10 000 korun

PořadíNáhledNázevHodnoceníHmotnostDosah signáluCena
1. DJI MAVIC Mini DJIM0240
249 g 2000 m Zjistit cenu
2. SYMA X8PRO
3000 g 100 m Zjistit cenu
3. Ryze Tech Tello TEL0200
80 g 100 m Zjistit cenu
4. SYMA X5C
200 g 80 až 150 m Zjistit cenu
5. SYMA X8HW
1000 g 100 m Zjistit cenu
6. Ryze Tello Boost Combo - TEL0200C
80 g 100 m Zjistit cenu

Drony do 10 000 korun a jejich charakteristika

V nejnižší cenové kategorii najdete vždy produkty z levných materiálů, nabízející základní funkce. U dronů tomu není jinak. Ne nutně je to ale špatně! Jak to? Zaprvé, v nejnižší cenové kategorii dronů najdete i drony hračky, které by rozhodně neměli přesahovat určitou cenovou hranici. Zadruhé, jste-li mezi drony začátečník, není potřeba utrácet. Mimo to se v této kategorii setkáte s drony určenými pro indoorové létání. Kde však nejlevnější drony oproti ostatním nejlevnějším produktům zaostávají, nebývá výjimkou, že drony z této kategorie k vám dorazí bez ovladače, určené pro ovládání pomocí chytrého telefonu. To se pak podepisuje na dosahu signálu. Pozor si dejte dále na venkovní létání s lehkými drony. I malý vánek vám pak může způsobit velké problémy. Mějte na paměti, že jednotlivé parametry nemusí být nutně výhodou, či nevýhodou. Záleží na tom, jak budete dron využívat.

Výhody

Lehké

Levné


Nevýhody

Levnější materiály

Malá nosnost

Krátká výdrž baterie

Často bez ovladače

Dron do 10000

zpět do menu ↑

Test dronů od 10 000 do 20 000 korun

Nižší střední třída dronů, ve které už najdete pokročilejší modely. Většina uživatelů si zde vybere, protože v této třídě najdete drony se skvělým poměrem ceny a kvality.

Nejlepší drony od 10 000 do 20 000 korun

PořadíNáhledNázevHodnoceníHmotnostDosah signáluCena
1. DJI Mini 2 Fly More Combo
249 g 1000 m Zjistit cenu
2. Xiaomi Fimi X8 SE 2020 Combo MF11177
765 g 4000 m Zjistit cenu
3. DJI MAVIC Mini Fly More Combo
249 g 4000 m Zjistit cenu
4. Xiaomi Fimi X8 SE 2020 Combo MF11142
765 g 4000 m Zjistit cenu
5. Yuneec Mantis G
505 g 2000 m Zjistit cenu
Dron do 20000

Drony od 10 000 do 20 000 korun a jejich charakteristika

V této cenové kategorii najdete drony, určené pro běžné uživatele. Dron unese kameru, neodfoukne ho každý vánek, doletíte úctyhodnou vzdálenost, ze záběrů kamery film sice neuděláte, ale pro orientaci při letu a pěkné obyčejné video je kvalita dostačující. Dron dojde s ovladačem a zpravidla půjde spojit s mobilem, nebo tabletem. Zkrátka na běžné užívání bude dron jistě dostačující. Mějte na paměti, že jednotlivé parametry nemusí být nutně výhodou, či nevýhodou. Záleží na tom, jak budete dron využívat.

Výhody

Dostačující dosah

Převážně lehké

Vybaveno funkcemi


Nevýhody

Levné materiály

Slabší odolnost horším povětrnostním podmínkám

Kvalita záběru vestavěné kamery se může lišit očekávání

zpět do menu ↑

Test dronů od 20 000 do 30 000 korun

Střední třída, ve které už najdete celou řadu pokročilých modelů s velmi dobrými funkcemi, kvalitním záznamem a dostatečně funkčně vybavených, aby uspokojily potřeby i těch náročnějších z vás.

Nejlepší drony od 20 000 do 30 000 korun

PořadíNáhledNázevHodnoceníHmotnostDosah signáluCena
1. DJI Mavic 2 ZOOM – DJIM0256
905 g 5000 m Zjistit cenu
2. DJI Mavic Air 2 Fly More Combo
570 g - m Zjistit cenu
3. DJI Mavic Air FLY MORE COMBO DJIM0254C
430 g 5000 m Zjistit cenu
4. DJI Mavic Pro Combo Drone
1380 g 3500 m Zjistit cenu
5. DJI Mavic Air 2 DJIM0260
570 g 6000 m Zjistit cenu

Drony od 20 000 do 30 000 korun a jejich charakteristika

Tuto cenovou kategorii bychom charakterizovali jako buďto nadstandardní uživatelskou kategorii, nebo jako nižší poloprofesionální kategorii. Dron bude splňovat všechny parametry popsané v nižší cenové kategorii, a navíc můžete očekávat kvalitní materiál, více funkcí a sem tam nějaký ten lepší přijímač, dron tak bude mít dolet třeba až 7 km, nebo vynikající kameru. To se liší model od modelu, podle jeho cíleného užívání. Mějte na paměti, že jednotlivé parametry nemusí být nutně výhodou, či nevýhodou. Záleží na tom, jak budete dron využívat.

Výhody

Kvalitní výbava

Kvalitní materiály

Dlouhá výdrž baterie

Velký dosah signálu


Nevýhody

Nemusí být vždy vybaveno nadstandardními funkcemi

Menší odolnost horším povětrnostním podmínkám

Dron do 30000

zpět do menu ↑

Test dronů od 30 000 do 40 000 korun

Vyšší střední třída této kategorie zboží, od které už můžete čekat opravdu hodně. Najdete zde modely třídy PRO, které vám dávají opravdu velmi dobré parametry.

Nejlepší drony od 30 000 do 40 000 korun

PořadíNáhledNázevHodnoceníHmotnostDosah signáluCena
1. DJI Mavic 2 PRO – DJIM0258
905 g - m Zjistit cenu
2. Autel EVO II Combo
1127 g 9000 m Zjistit cenu
3. Autel EVO II Pro
1174 g 5000 m Zjistit cenu
4. Yuneec H520
1633 g - m Zjistit cenu
Dron do 40000

Drony od 30 000 do 40 000 korun a jejich charakteristika

Sáhnete-li o nějakých deset tisíc hlouběji do kapsy, dostanete už zcela jistě, přinejmenším, poloprofesionální dron. Z kvalitních materiálů, kvalitně zpracovaný, vybavený velmi dobou kamerou i přijímačem, stabilní v horších povětrnostních podmínkách… Nabídne vám kvalitní záběry, velmi dobrý dolet, slušnou výdrž baterie… Pokud si vyberete model vyhovující vašemu záměru, jistě si nebudete mít na co stěžovat. Mějte na paměti, že jednotlivé parametry nemusí být nutně výhodou, či nevýhodou. Záleží na tom, jak budete dron využívat.

Výhody

Kvalitní výbava

Kvalitní materiály

Dlouhá výdrž baterie

Velký dosah signálu

Vybaveno řadou funkcí


Nevýhody

Cena

Váha

Rozměry

zpět do menu ↑

Test dronů od 40 000 korun

Touto kategorií náš test uzavřeme. Jedná se o to nejlepší, co ve světě dronů momentálně najdete. Kromě toho, že jsou tyto přístroje drahé, jsou zároveň i plně profesionální a vyberou si zde i ti nejnáročnější uživatelé, kteří stojí o záznam ve vysoké kvalitě, dlouhý dosah signálu a velmi dobré parametry ovládání.

Nejlepší drony od 40 000 korun

PořadíNáhledNázevHodnoceníHmotnostDosah signáluCena
1. Inspire 2 Craft without camera
3300 g 7000 m Zjistit cenu
2. DJI Phantom 4 Pro V2 Drone
1375 g 7000 m Zjistit cenu
3. DJI Mavic 2 Enterprise
899 g 1000 m Zjistit cenu
4. DJI Mavic 2 Zoom DJI Smart Controller
900 g - m Zjistit cenu
5. Autel EVO II Pro Combo
1174 g 5000 m Zjistit cenu

Drony od 40 000 korun a jejich charakteristika

V cenové kategorii nad čtyřicet tisíc korun najdete nadstandardní modely. Tak, jak tomu v nejvyšší cenové kategorii bývá. Modely, které sem spadají, jsou jistě profesionální stroje. Pokud hledáte nějaký takový, věříme, že nejste v problematice dronů lajk a nevyvede vás tedy z míry, že dosah signálu u většiny modelů není uvedený. Konkrétní parametry se tu odvozují od použitých přijímačů, kamer a všeho ostatní jednotlivě. Mějte na paměti, že jednotlivé parametry nemusí být nutně výhodou, či nevýhodou. Záleží na tom, jak budete dron využívat.

Výhody

Kvalitní výbava

Kvalitní materiály

Dlouhá výdrž baterie

Vybaveno řadou funkcí


Nevýhody

Vysoká cena

Velká hmotnost

Větší rozměry

Dron od 40000

zpět do menu ↑

Největší výrobci dronů

V našich testech jsme zvyklí vám představit ty největší výrobce dané kategorie zboží, a ani drony nebudou výjimkou. Zastáváme názor, že značka o kvalitách produktu hodně vypovídá. Pokud bude značka dobrá, tradiční a oceňovaná, můžete očekávat výrazně vyšší kvalitu. Zároveň platí, že velcí výrobci investují výrazně více do vývoje nových technologií, inovací, ale i do materiálu a výstupní kontroly. Proto určitě stojí za to seznámit se s největšími hráči na trhu s drony.

zpět do menu ↑

Podle jakých parametrů dron vybírat?

Ovládání

Novější drony nabízejí různé možnosti ovládání. Buďto ,,staromódně’’ přes dálkový ovladač, nebo ,,moderně’’ přes chytrý telefon nebo tablet. Chytrý telefon dnes vlastní snad každý, rozhodně pak každý, kdo by uvažoval o koupi dronu. Vyplatí se tedy sáhnout po modelu nabízejícím ovládání právě přes mobil?

  • Ovládání prostřednictvím dálkového ovladače nabízí větší množství možností a větší dosah, ale může být někdy nepraktické.
  • Ovládání prostřednictvím chytrého telefonu je praktičtější, vhodnější pro pořizování záběrů, ale často má krátký dosah (využívá Wi-Fi nebo Bluetooth).

Ideální variantou pak je tyto způsoby ovládání kombinovat. Jen je třeba si pohlídat, zda to dron umožňuje. Ve většině by už ale drony měli mít standardní páčkový ovladač a zároveň nabízet možnost ovládání prostřednictvím chytrého telefonu.

Dron ve vzduchu
Dron v horách

Baterie

Typ baterie má velký vliv jak na délku letu, tak na jeho rychlost. Vybírat čistě podle kapacity baterie může být matoucí. Nejde totiž o všeříkající fakt. Výše kapacity baterie nejde totiž přímo přepočítat na dobu letu. Ve hře je velké množství dalších faktorů – váha, rychlost, počet motorů… Naštěstí pro vás ale u většiny dronů najdete vedle kapacity baterie v miliampérhodinách také parametr doba letu. Není pak také špatný nápad mít jednu, nebo klidně i více náhradních baterií a měnit je přímo v terénu.

Proč ale uvádíme baterie jako důležitý parametr při výběru, a nesoustředíme se jen na délku letu? Lze totiž vybírat ze dvou typů baterií. Chceme vám je tak představit.

  • Li-Ion baterie – levnější, odolné proti samovybíjení, není třeba je před nabíjením zcela vybíjet a mají větší kapacitu, na druhou stranu mají kratší životnost, jsou větší a trpí opotřeběním.
  • Li-Pol baterie – prostorově úspornější a delší životností, ale zároveň i s menší kapacitou. Navíc jsou dražší. (Zdroj: CNet.com)

Dosah ovládání

Parametr, který vám řekne, jak daleko můžete stát s ovladačem od dronu, nebo spíše, jak daleko od místa, kde stojíte můžete s dronem letět, aniž byste ztratili signál. Nejkratší vzdálenost je při ovládání prostřednictvím Wi-Fi nebo Bluetooth – asi 20 metrů. U ovládání

Rychlost

Parametr, který výrobce běžně neuvádí, ale u závodních nebo akrobatických dronů jde o podstatný parametr. Platí, že většina dronů dosahuje rychlosti minimálně 15 km/h. Nejrychlejší drony dnes dosahují rychlosti až 100 km/h. Na rychlost dronu má vliv váha, kontrakce nebo například výkon.

Materiál

Drony se v současnosti vyrábějí z pár základních materiálů.

  • Plast -samozřejmě, nejčastěji používaným materiálem při výrobě dronů je plast. Jde sice o nejrůznější tvrzené varianty, i tak ale není příliš odolný nárazům a dalšímu možnému poškození. Je to tak spíše spotřební zboží. Drony z plastu jsou tak ideální spíše do začátků.
  • Dural poměrně levný, ale přesto lehký a odolný materiál. Ve většině používaný na akrobatických a jinak sportovně zaměřených dronech
  • Karbon – lehký, křehký a dražší materiál. Rozhodně bychom ho nehledali na běžných modelech. Používá se převážně u závodních modelů, kde, stejně jako v motosportech, hraje váha klíčovou roly.
  • Laminát – ne tak lehký jako karbon, přesto ale lehčí než většina ostatních materiálů. Odolný nepřejícím podmínkám, tvarovatelný a pevný. Cenově pak určitě přijatelný. Pro dronů určené běžnému užívání ideální.

Funkce a příslušenství

Parametr, který ovlivňuje samotné využití dronu. Základním příslušenstvím je kamera, ve většině dronů najdete integrovanou. Další důležitý parametr jsou různé displeje, asistující vám při ovládání dronu. Poskytují základní údaje o poloze nebo překážkách. Dále se pak můžete setkat s drony, nabízejícími nastavení letového režimu. Jsou tři základní – automatický, režim vznášení a manuální. Názvy jsou vcelku všeříkající. Můžete se ale setkat i s jinými, pokročilými funkcemi a nabídkou jiného, zvláštního příslušenství, v závislosti na použití dronu, například pro tvorbu videí atp. (Zdroj: UAVCoach.com)

zpět do menu ↑

Letové režimy a funkce dronu

Další z věcí, která by vás měla při výběru dronu zajímat, jsou jeho letové režimy a funkce. Je jich celá řada a jsou nezanedbatelným parametrem výběru. (Zdroj: NewEgg.com)




zpět do menu ↑

Finální verdikt

Víte tedy už, jak si dron vybrat, na jaké parametry se zaměřit, jaká mít očekávání a vše ostatní podstatné pro to, abyste sáhli po dronu, vhodném právě pro vaše potřeby. Víte kolik vrtulí by váš dron měl mít, víte, jestli má být outdoorový, nebo indoorový, víte, který výrobce je zárukou kvality a hlavně víte, jaké parametry musí váš dron mít a budete i rozumět funkcím, které nabízí a kterými je vybaven. Máte tedy dostatečný přehled v problematice a dostatečnou představu o tom, co chcete. Tím však ještě nekončíme. S veškerým tímto vedením jistě nebude od věci, podívat se, kolik budete muset zainvestovat, aby dron splnil vaše očekávání.

zpět do menu ↑

Drony a jejich ceny

Řekněme si ještě ve zkratce, pro koho jsou drony z každé cenové kategorie určeny:

  • Drony do 10 000 korun – Děti a začátečníci. V nejnižší cenové kategorii najdete buďto hračky, nebo malé a levné modely z laciných materiálů se základními funkcemi. Na hraní nebo naučení jsou tak jistě ideální.
  • Drony od 10 000 korun do 20 000 korun – Běžní uživatelé. Dron, který unese kameru, natočí slušné záběry, nenechá se jen tak odfouknout, je vyrobený ze solidních materiálů a v každém směru stačí běžnému uživateli, který má létání s dronem za koníček.
  • Drony od 20 000 korun do 40 000 korun – Poloprofesionálové a nadšenci. Drony s kvalitní kamerou, dobrou nosností, velkým dosahem signálu, slušnou baterkou a vyrobené z kvalitních materiálů. Pokud je pro váš dron koníčkem číslo jedna, nebo jej používáte poloprofesionálně v jakékoliv branži, právě v tomto cenovém rozmezí byste měli najít co hledáte.
  • Drony nad 40 000 korun – Profesionálové. Pokud hledáte dron s cenovkou nad čtyřicet tisíc korun, jistě víte, co očekáváte a co hledáte. Takové drony bychom mohli nazvat jako profesionální. Ať je tedy váš obor tvorba videí, fotografování, akrobatické létání, jiné sportovní létání s drony nebo cokoliv jiného, kde drony najdou své využití, profesionální model ponese cenovku od 40 000 korun výše.

zpět do menu ↑

Rady a tipy do začátků

Pokud s létáním s dronem teprve začínáte, máte jistě mnoho otázek a obav. Buďte ale bez obav, nenecháme vás odejít, aniž bychom vám odpověděli alespoň na pár nejčastějších a nejdůležitějších otázek. Nabídneme vám také zdroj, ze kterého můžete čerpat další informace a, v neposlední řadě, pár rad a tipů.

Potřebuje na létání s dronem licenci?

Na létání s běžným dronem licenci nepotřebujete! U velkých a těžkých dronů tomu už tak ale být nemusí, pokud máte zrovna o takový dron zájem, doporučujeme si prostudovat stránky Úřadu pro civilní letectví, ať máte jistotu. Odkaz je následující: http://www.caa.cz/

Kde všude můžete s dronem létat?

Ačkoliv problematika dronů není legislativně ještě zcela podchycena, existují předpisy, říkající, kde s dronem létat nesmíte. Jde samozřejmě o oblasti kolem letišť, ale také dálnic, a pak o zastavěné oblasti. Dále pak, pochopitelně, nesmíte dronem natáčet cizí osoby bez jejich souhlasu. Pokud chcete vědět více, opět vás odkážeme na stránky Úřadu pro civilní letectví.

Jak s létáním s dronem začít?

Začněte na bezpečné ploše, kde, nejen že nemůžete do ničeho narazit, tak hlavně není, komu byste dronem při špatném manévru ublížili. Před vzlétnutí si prostudujte ovládání v manuálu, zkontrolujte, zda máte nabitou baterii a leťte. Pokud jde o to, s jakým dronem začít, určitě doporučujeme nějaký levnější model. Jistě se neobejdete bez kolizí, především v začátcích. Začátky létání s dronem bychom přirovnali k začátkům s řízením. Jako první auto byste si také nekoupili nové BMV, ale spíše starší ojetinu, stejně přemýšlejte při koupi prvního dronu.

Jak vybrat dron

zpět do menu ↑

Další pojmy, se kterými se můžete při výběru setkat

Není zcela možné pojmout všechny pojmy, se kterými se můžete při výběru dronu setkat. Drony totiž nabízejí nekonečné množství funkcí a vlastností. Všechny z nich mají vlastní pojmenování, navíc není nezvyklé, že stejná funkce u dvou různých modelů, vyrobených různými výrobci, nebo třeba rok od sebe, se jmenuje jinak. Přinášíme vám tedy ještě krátký výčet pojmů, které jsme v celém článku až doposud nepokryli.

  • Gimbal – gimbal je stabilizační zařízení, které eliminuje otřesy kamery a zlepšuje výslednou kvalitu nahrávky.
  • Gyroskop – jde o nástroj pro stabilizaci kamery.
  • Glonass – obdoba GPS. Jde globální družicový polohový systém využívaný ruskou armádou, částečně přístupný veřejnost.
  • Ready to Fly vyjadřuje, že zařízení je od koupě hned připravené pro samotný let a není nutné k němu dokupovat žádné komponenty.

Doufáme a věříme, že jsme vám ve vašem výběru pomohli, a přejeme vám mnoho šťastně nalétaných hodin, kilometrů, a pořízených záběrů.