Nejlepší alkohol testery 2019

 • Zajímá vás, jak vybrat alkohol tester, aniž byste se napálili?
 • Projděte si naše recenze alkohol testerů a vyberte ten nejlepší!
 • Zjistěte, kde se dá koupit nejlevněji!

Alkohol testery bez pozadí

Porovnání alkohol testerů

Do 1000 korun Do 2000 korun Do 3000 korun Od 3000 korun
Model: V-net AL-2500 V-net AL 5500 Alkohit X-5 Dräger Alcotest 3820
Náhled:
Cena: Zjistit cenu Zjistit cenu Zjistit cenu Zjistit cenu
Přesnost: 15 % 10 % 5 % 5 %
Rozsah měření: 0–4 promile 0–4 promile 0–2 promile 0–5 promile
Napájení: 2 AAA baterie 2 AAA baterie Interní Interní
Displej: LCD LCD LCD s modrým podsvícením LCD s podsvícením
Rychlost měření: 4 s 5 s 15 s 10 s
Kalibrace: Každých 6 měsíců Každých 6 měsíců Každý rok Každý rok

Úvod

S alkoholem se setkala většina dospělé populace v našem státě. Jeho konzumace v přiměřeném množství je pro náš národ spojené s téměř každou společenskou událostí. Pokud se z takovéto akce dopravuje zpět domů městskou hromadnou dopravou nebo po svých, nemusíte se strachovat o zbytkový alkohol, který ve vašem krevním oběhu zůstává i po ránu. Naopak pokud usednete za volant nebo na kolo, měli byste si být jistí, že z vás vyprchal alkohol do posledního zlomu promile. Nejen, že vám při případné policejní kontrole hrozí velká pokuta a odebrání řidičského oprávnění na dobu jeho roku, ale ohrožujete tím jenom svůj život, ale i všech osob, které jsou se s vámi setkají na vozovce.

Každý zodpovědný řidič by si před každou takovou jízdou měl zkontrolovat hladinu alkoholu v krvi. K tomuto účelu jsou určeny alkohol testery. Pro řidiče, který má zkušenost s tím, že tyto ranní nebo jiné potenciálně nebezpečné jízdy absoluvuje častěji, by mělo být samozřejmostí, že bude vlastnit tento drobný přístroj. Při jeho výběru by neměla mít jediným rozhodujícím faktorem jeho cena. Důležitým rozhodujícím faktorem při rozhodování by měl být rozsah měření a jeho přesnost. Velký rozsah měření vám může dobře posloužit nejen ke kontrole před jízdou ale i k odhadu, za jak dlouho budete moct řídit, jinými slovy řečeno, za jak dlouho budete střízliví. S tímto odhadem vám může pomoci i přesnost měření, která by se měla co největší. Dále byste se měli zajímat, jestli vás alkohol tester měření opravdu jenom hladinu alkoholu a výsledek měření nemůže být ovlivněný přítomností jiných látek ve vašem těle. Výsledek může být ovlivněn vypláchnutím úst ústní vodou, žvýkání žvýkačky nebo vypití šálku kávy. Proto byste měli usednout za volant pouze v případě, že se na přístroji objevují samé nuly.

Nejlepší alkohol tester od 3 000 korun

Dräger Alcotest 3820

 • Pro koho je Dräger Alcotest 3820: Pokud hledáte kvalitní alkohol tester, který vám zaručí kvalitní výsledky ve velkém rozsahu obsahu alkoholu v krvi, tak je tento alkohol tester určený právě vám.
 • Proč koupit právě Dräger Alcotest 3820: Měření se provádí pomocí elektrochemického senzoru, který je považován za ten nejlepší pro běžné uživatele. Navíc budete používat stejný typ přístroje jako policie, tudíž byste měli získat stejné výsledky jako strážci zákona.
 • Proč jsme vybrali právě Dräger Alcotest 3820: Kromě kvalitního technického zpracování nás zaujalo i designové řešení výrobku, které je jednoduché, ale zároveň velmi typické pro značku Dräger.

Německá společnost Dräger vyrábí alkohol testery už přes půl století. Za dobu své existence si vybudovala výraznou pozici na evropském trhu s alkohol testery. Její výrobky jsou určeny nejen pro běžného uživatele, ale mezi její věrné zákazníky patří i bezpečnostní složky mnohých států, mezi nimi je i Policie České republiky. K určování hodnoty alkoholu v krvi používá tento alkohol tester elektrochemický čip. Během měření dochází k oxidaci elektrody, která poté ovlivní její vodivost. Zvětší se proud, který elektrodou protéká a tím se určí hladina alkoholu. Díky této technologii není výsledek ovlivněn žádnými vedlejšími vlivy, jako již zmiňované cigarety nebo žvýkačky.

 Zjistit cenu

Mnohé z vás může od nákupu toho alkohol testeru odradit jeho cena, která je dost vysoká. Za tuto cenu však získáte poměrně kvalitní přístroj, tudíž se investice opravdu vyplatí. Uživatelé si velmi pochvalují designové řešení výrobku samotného, ale i ochranného obalu. Ten je vyroben z mikrovlákna a tudíž je příjemný na dotek, ale zároveň dobře chrání přístroj. Dalšími parametry, které uživatele zajímají, jsou výdrž baterie a možnost ukládání vašich hodnot alkoholu. Baterie u tohoto přístroje je vestavěná a lze snadno nabíjet. Na jedno nabití vydrží až 1500 měření, což je v porovnání s ostatními přístroje docela vysoké číslo. To, že si naměřené hodnoty alkoholu můžete v přístroji uložit nabízí velká část dražších alkohol testerů, ale neočekávejte nijak závratná čísla, u tohoto modelu je možnost uložit 10 předchozích měření bez jakýchkoliv poznámek.

Dräger Alcotest 3820 velký

Výhody

Široký rozsah měřených hodnot

Velká kapacita interní baterie

Praktický obal


Nevýhody

Vysoká cena

Nejlepší alkohol tester do 3000 korun

Alkohit X-5

 • Pro koho je Alkohit X-5: Tento alkohol tester potěší ty z vás, kteří chcete mít velmi přesné výsledky do hodnot 2 promile. Vyšší hodnoty přístroj na displeji uvádí jako HI, tudíž je vhodný především pro kontrolu zbytkového alkoholu.
 • Proč koupit právě Alkohit X-5: Tento alkohol tester ocení hlavně ti, kteří touží po rychlém a přesném přístroji. Dále bude vyhovovat i těm uživatelů, kteří si chtějí ukládat některé ze svých dříve naměřených hodnot.
 • Proč jsme vybrali právě Alkohit X-5: Oslovila nás jednoduchá obsluha tohoto přístroje, kterou si v diskuzích pochvaluje velké množství jeho uživatelů.

Alkohol testery značky Alkohit se na české scéně objevují již mnoho let a jsou populární nejen mezi běžnými uživateli ale i u významných firem jako například ČEZ nebo Plzeňský Prazdroj. Výrobky této značky používají ke zjišťování hodnot alkoholu v krvi elektrochemický filtr, který se vyznačuje vysokou přesností měření. U výrobků značky Alkohit lze kromě vysoké přesnosti měření očekávat dlouhou životnost. Dále je pro zachování přesných výsledků dobré provádět pravidelnou kalibraci přístroje. Výrobce však nijak nespojuje platnost záruky s pravidelnou kalibrací, což může být výhodou pro ty z vás, kteří do přístroje nechtějí pravidelně investovat. Musíte pak však počítat s tím, že po určité době nemusí výsledky odpovídat skutečnosti.

Zjistit cenu

Uživatelé tohoto alkohol testeru si pochvalují především jeho přesnost, která je deklarovaná na 5 %. Dále je výrobek chválen pro jeho snadné užívání, které potěší snad všechny uživatele. Někteří spotřebitelé uvádí, že tento výrobek je při hlášení konce měření poměrně dost hlučný, což může mnohé z vás překvapit. Spolu se samotným alkohol tester jsou v balení obsaženy i náustky, které je nutné při každém měřené použít, a obal na přístroj, aby nedošlo k jeho poškození během přepravy nebo uchovávání v autě. Za velkou nevýhodu pokládáme to, že nikde v návod není uveden kontakt na zprostředkovatele servisu a kalibrace, což může být v mnohých situacích velmi nápomocné.

Alkohit X-5 velký

Výhody

Přesné výsledky

Snadné ovládání

Dlouhá životnost


Nevýhody

Hlučné hlášení konce měření

Do pouzdra se k přístroji nevejdou náustky

Nejlepší alkohol tester do 2 000 korun

V-net AL 5500

 • Pro koho je V-net AL 5500: Tento alkohol tester vás potěší ve chvílích, kdy potřebujete poměrně přesný a spolehlivý výsledek výsledek, ale nechcete si kupovat profesionální vybavení.
 • Proč koupit právě V-net AL 5500: Po tomto modelu byste měli sáhnout kdykoliv, kdy máte pochybnost o vaší střízlivosti nebo opilosti. Jeho velký rozsah umožňuje ověřit jak hodnotu zbytkového alkoholu tak i aktuální hodnotu alkoholu v krvi
 • Proč jsme vybrali právě V-net AL 5500: Kromě velké přesnosti měření nás zaujal i velmi povedený design, který pozvedá výrobek velmi vkusně vypadající doplněk do automobilu.

Firma V-net již několik let dodává na český trh testy na přítomnost alkoholu a drog v krvi. Jejich alkohol testery jsou mezi širokou veřejností velmi oblíbené díky jejich nepříliš vysoké ceně a dobrými výsledky měření. Všechny výrobky této řady se honosí certifikáty kvality, ale bohužel nejsou certifikovány státní zkušebnou, což je běžné u většiny alkohol testerů určených pro běžnou veřejnost.  Uživatelé si velmi často pochvalují velký rozsah měřených hodnot a poměrně velkou přesnost měření při malých hodnotách alkoholu v krvi. V případě měření velkých hodnot alkoholu v krvi dostanete vzhledem k přesnosti 10 % pouze řádový odhad, což však v těchto situacích většinou postačí.

Zjistit cenu

Tento alkohol tester na první pohled zaujme především svým elegantním designem, který však nemá velký vliv na jeho funkci. Dalším konstrukčním prvkem, který uživatel většinou ocení, je i jeho nízká hmotnost. Naopak za velkou nevýhodu považují uživatelé nutnost kalibrace přístroje každých 6 měsíců. Přístroj je nutné odeslat do servisu, což prodraží jeho provoz. Dalším často zmiňovaným mínusem je poměrně dlouhá doba zahřívání před prvním měřením. Ta je však poté vykoupena rychlostí samotného měření, které trvá pouhých 10 sekund. Kromě samotného přístroje je k měření potřeba použít náustek, který je součástí balení.

V-net AL 5500 velký

Výhody

Přesné měření

Rychlé měření

Sympatický design


Nevýhody

Nutná kalibrace

Delší doba zahřívání před prvním měřením

Nejlepší alkohol tester do 1 000 korun

V-net AL-2500

 • Pro koho je V-net AL-2500: Pro každého, kdo si chce ohlídat hladinu alkoholu po večerním sezení nebo oslavě, ale nechce investovat hodně peněz.
 • Proč koupit právě V-net AL-2500: Zajistí vám levnou, jednoduchou kontrolu hladiny alkoholu za nízkou cenu.
 • Proč jsme vybrali právě V-net AL-2500: Vzhledem ke své ceně a dostupnosti je příjemným řešením pro občasné měření, které nemusí být dokonale přesné, spíše orientační.

Alkoholtester V-net AL-2500 není určen na dokonale přesná stanovení, to si řekneme upřímně hned na začátku. Jeho určení je především pro orientační zkoušky po mejdanech nebo party. Měření je jednoduché a rychlé (4 s), není potřeba používat náustky, rozsah měření je od 0,0 do 4,0 promile a probíhá s přesností na desetiny promile. Výsledky si můžete přečíst na LCD displeji. Dlouhá je příprava k měření (20 s) a doba, nutná mezi měřeními (15 s), to může někomu vadit. Odchylka od přesné hodnoty je u tohoto alkoholtesteru stanovena na 15 %, což je celkem hodně, ale pokud neplánujete profesionální použití, nevadí to. Vzhledem k tomu, že ho pravděpodobně budete používat k tomu, abyste si pouze zkontrolovali hladinu, než usednete za volant nebo vyrazíte do práce, a nebude vás zajímat absolutní množství alkoholu, neměl by to být problém.

Zjistit cenu

Tím spíše, že jde o levný přístroj. Je kompaktní, lehký a určený pro běžné použití i nezkušenými uživateli. Ovládání shledáváme poměrně jednoduché a intuitivní. Napájení je řešeno mikrotužkovými bateriemi, jejichž životnost je stanovena na 200 měření (ovšem koupíte-li špatné baterie, vybijí se vám během doby nečinnosti a 200 měření nedosáhnete). Na závěr se sluší dodat, že se na tento alkoholtester vztahuje dvouletá záruka a po šesti měsících používání je doporučeno provést kalibraci, neboť opakovaná měření a dlouhá stání snižují přesnost. Máme-li celkově přístroj zhodnotit, budeme se možná opakovat, ale vzhledem k jeho primárnímu účelu jej považujeme za dobrý a doporučujeme ho.

V-net AL-2500

Výhody

Levný, lehký a kompaktní

Rychlé a jednoduché měření


Nevýhody

Malá přesnost a rozsah měření

Dlouhá doba přípravy a regenerace

Závěr

 • Hledáte kvalitní alkohol tester s velkým rozpětím hodnot a takový, který oslovil i větší společnosti nebo policii? Sáhněte po alkohol testeru Dräger Alcotest 3820, který hravě splní všechna tato očekávání.
 • Chtěli byste si přesně stanovit malá množství alkoholu v krvi, abyste mohli dobře odhadnout, za jak dlouho budete moci sednout za volant? Vaším ideálním společníkem bude alkohol tester Alkohit X-5.
 • Toužíte po přístroji, který je schopný naměřit široké spektrum hodnot možných hodnot alkoholu v krvi, ale zároveň skvěle doplní design vašeho automobilu? Všechny tyto a mnohé další vlastnosti naleznete u přístroje V-net AL 5500.
 • Vaše peněženka není připravena na větší výdaje a i přes to byste chtěli mít jistotu, že z vás všechen alkohol již vyprchal? Ve vašem nákupním košíku by se měl objevit alkohol tester V-net AL-2500, který vám spolehlivě zkontrolujte hladinu alkoholu v krvi a ušetří vám zbytečné výdaje za pokuty.

Důležité parametry alkohol testerů

 • Přesnost  pro určení přesné hodnoty hladiny alkoholu v krvi je důležitá přesnost; čím přesnější měření bude, tím větší jistotu budete mít o tom, že je naměřená hodnota správná; velké nepřesnosti se projevují především u malých hodnot, které jsou předmětem zájmu většiny uživatelů; kvalitní alkohol testery určené pro neprofesionální použití by měly mít přesnost mezi 5 a 10%
 • Rozsah měření  tento parametr je velmi důležitý spíše pro ty z vás, kteří si alkohol tester nepořizujete pouze pro kontrolu zbytkového alkoholu; velký rozsah měření je vhodný pro firmy, které chtějí kontrolovat hodnotu alkoholu v krvi u svých zaměstnanců, nebo pro uživatele, kteří chtějí odhad, za jak dlouho z nich alkohol vyprchá.
 • Napájení  to, jestli bude alkohol tester napájet z tradičních baterií nebo z interní baterie, je spíše otázka pohodlnosti; v případě, že bude váš přístroj napájen z tradičních baterií, většinou velikost AAA, vás odsuzuje k tomu tyto baterie neustále kupovat, avšak je můžete mít vždy po ruce na výměnu; naopak v případě interní baterie nemáte žádné další výdaje, ale je nutné si hlídat stav baterie před  výpravou do míst, kde nebudete mít možnost ji dobít.
 • Displej  tento parametr není příliš důležitý pro správnou funkci přístroje, ale je hlavně důležitý pro uživatelský komfort; z displeje by se vám hodnoty měli dobře číst i ve chvíli kdy se budete nacházet na ostřejším slunečním svitu a zde kontrolovat hodnoty svého alkoholu v krvi; doporučujeme volit LCD displej s podsvícením.
 • Rychlost měření  pokud měření probíhá příliš dlouho, může se stát, že pro vás bude nekomfortní a nebudete motivovaní toto měření provádět; měření by mělo probíhat tak dlouho, jak jste schopni foukat vzduch do náustku.
 • Kalibrace  kalibrování přístroje je důležité pro správné měření; během kalibrování se na přístroji určují referenční hodnoty na základě, kterých se poté dopočítává výsledná hodnota měření; pokud se kalibrace neobnovuje, může docházet k tomu, že výsledky nebudou odpovídat skutečnosti.

Upozornění na závěr

Pokaždé, když usedáte za volant, byste si měli být jistí, že nejste v podnapilém stavu. Jako opilý řidič ohrožujete nejen sebe. Ohroženi jsou všichni, kdo jsou s vámi v autě, ale i ostatní účastníci silničního provozu. Ročně způsobí podnapilí řidiči na českých silnicích tisíce nehod, mnohé z nich končí smrtí. Drtivá většina z nich je zbytečná. Myslete na to vždy, když usedáte za volant s nejistotou, zda jste ještě pořád po vlivem alkoholu nebo ne. Relativně malý výdaj za alkohol tester určitě převáží výdaje za pokuty, které dostanete v případě silniční kontroly, nebo náhrady škod, které na vás nebo vaše blízké čekají, pokud způsobíte dopravní nehodu. Ne nadarmo se říká, že opilý řidič je veselý vrah.

Nejlepší alkohol testery
5 (100%) 2 votes
Váš pomocník