Nejlepší lednice Liebherr 2019

 • Ušetřete si peníze i nervy při výběru nejvhodnější lednice.
 • Projděte si výběr nejlepších lednic Liebherr.
 • Zjistěte, kde se dá koupit nejlevněji.

lenice liebherr bey poyai

Nejlepší lednice Liebherr

Americké Kombinované do 20000 korun Kombinované od 20000 korun Vestavné Monoklimatické
Model: Liebherr SBSes 8473 Liebherr CNPel 4313 Liebherr CBNPgb 4855 Liebherr ICP 3334 Liebherr Kef 3710
Náhled:
Cena: Zjistit cenu Zjistit cenu Zjistit cenu Zjistit cenu Zjistit cenu
Energetická třída: A+++ A+++ A+++ A+++ A+++
Spotřeba za rok: 251 kWh 160 kWh 149 kWh 125 kWh 74,5 kWh
Mrazicí kapacita: 16 kg/den 10 kg/den 16 kg/den 14 kg/den -
Akumulační doba: 24 h 26 h 24 h 23 h -
Klimatická třída: SN-T SN-T SN-T SN-T SN-T
Hlučnost: 37 dB 40 dB 37 dB 34 dB 38 dB
Objem chladničky: 562 l 209 l 146 l 194 l 342 l
Objem mrazáku: 126 l 95 l 101 l 80 l -

Co od lednic Liebherr očekávat?

Lednice Liebherr možná nejsou tak známé, ale o to lepší jsou. V oblasti lednic patří ke špičce. A v našem testu lednic jim tedy zákonitě patří přední příčky. Co je pro ně typické rozebereme zde:

 • NABÍDKA – ta je u společnosti Leibherr hodně široká. Zahrnuje americké lednice (značka SBS), kombinované lednice volně stojící (CN, CU a podobně) nebo vestavné (IC) i monoklimatické lednice (K, T).
 • DESIGN – lednice Liebherr jsou svým designem vyloženě typické – ostré linie, hladké provedení, žádné výraznější prvky, bílý plast/nerez. Jen několik málo modelů této značky svým designem zaujme.
 • VELMI DOBRÁ IZOLACE – tyto lednice jsou typické mohutnou izolací a bytelnou konstrukcí, důsledkem je velká odolnost a zároveň i dlouhé akumulační doby. Ovlivňuje to ale i spotřebu nebo energetickou šetrnost.
 • VELIKOST CHLADNIČKY A MRAZÁKU – většinou mají lednice Liebherr větší kapacitu chladničky, než je obvyklé, úměrně tomu ale i menší kapacitu mrazáku. Poměr není zcela ideální, ale je to samozřejmě hlavně o vašich potřebách.
 • VYSOKÉ HODNOTY VÝKONU – lednice Liebherr dosahují velmi dobrých hodnot mrazicí kapacity, často přesahují 10 nebo i u levnějších modelů, což není v žádném případě obvyklé. U dražších to může být i 15 kg/den.
 • VYSOKÁ ŠETRNOST – firma Liebherr umí vyrábět hodně šetrné lednice – ty nejlepší patří do energetické třídy A+++ a je jich výrazně více, než kolik jich v dané třídě dodává konkurence. Ten zbytek se pak většinou vejde do třídy A++, což považujeme za obrovskou přednost. Energetickým třídám pak odpovídá i spotřeba, která je v porovnání s výkonem hodně solidní.
 • AUTOMATIKA A OVLÁDÁNÍ – některé lednice Liebherr disponují displejem. Navíc mají vlastní čidla a senzory, které regulují rychlost otáček kompresoru, detekují otevřená dvířka a v případě poruchy vysílají varovné signály.
 • LED OSVĚTLENÍ – je u lednic běžné, ale u lednic Liebherr je potřeba ho zmínit zvlášť, podle nás jsou totiž diody ideálně rozložené, aby bylo dosaženo příjemného efektu.
 • TECHNOLOGICKÉ VYBAVENÍ – možná není tak bohaté, jako je tomu třeba u spotřebičů Samsung, ale o to praktičtější.
  • BioFresh/BioFresh Plus – skladování potravin za ideální teploty a vlhkosti těsně nad bodem mrazu. V případě druhé zmíněné lze v nejvyšší přihrádce teplotu nastavit
  • NoFrost – technologie automatického odmrazování, která pomáhá mimo jiné šetřit energii.
  • Přepážka Vario a úsporný panel – umožňuje vyřadit nepoužívané přihrádky mrazáku posunutím spořicí desky do vhodné pozice (rozdělí mrazničku na chlazenou a nechlazenou zónu.
  • DuoCooling – dva výparníky, jeden pro chladničku, jeden pro mrazák. Vznikají tím dva různé chladicí okruhy a napomáhá vám to zajistit pro skladované potraviny lepší podmínky.
 • CENA – bohužel, všechno výše zmíněné se podepisuje na ceně lednic této značky. Ta je výrazně vyšší, než s jakou se setkáte třeba u značky Beko a některé modely překračují cenou i padesát nebo osmdesát tisíc. Opravdu jde o drahé lednice pro náročné. Do deseti tisíc je prakticky neseženete.

Americké lednice Liebherr

Americké lednice firmy Liebherr dosáhly v konkurenci ostatních značek téměř dokonalosti. Jakkoliv to u tohoto typu nebývá zvykem, hospodaří šetrně s energií a najdete je v energetických třídách A+++ a A++, navíc mají s ohledem na výkon velmi dobrou spotřebu, jsou vysoce výkonné (mrazicí kapacita přes 10 kg/den) a tiché. Jejich design je typický (americké lednice Liebherr mají obvykle 3 dveře – jedny velké a dvě poloviční; zdobená madla, ostré linie, nerez provedení) a byť je v porovnání s konkurencí poněkud chudší, stydět se za něj nemusíte. Co je nevýhodou, to je extrémní cena, která může u TOP modelů přesáhnout 100 000 korun. Více se o amerických lednicích dozvíte v našem testu amerických lednic 2019.

Pořadí Náhled Název Hodnocení Energetická třída Mrazicí kapacita Cena
1. Liebherr SBSes 8473
A+++ 16 kg/den Zjistit cenu
2. Liebherr SBSbs 8673
A+++ 18 kg/den Zjistit cenu
3. Liebherr SBSes 8663
A+++ 18 kg/den Zjistit cenu
4. Liebherr SBSef 7242
A++ 20 kg/den Zjistit cenu
5. Liebherr SBSbs 7353
A++ 5 kg/den Zjistit cenu

Kombinované lednice Liebherr do 20 000 korun

Tady se jedná o „levnější“ lednice Liebherr. Levnější, protože je potřeba počítat s tím, že za nízkou cenu je neseženete. Do deseti tisíc se téměř neprodávají, spíše patnáct až dvacet. Ovšem už v této kategorii získáte špičkové parametryvysokou mrazicí kapacitu a výkon, solidní funkční vybavení, šetrnost energetických tříd A+++ a A++, nízkou spotřebu a také hlučnost. Jde o vysoce kvalitní ledničky, které se vám i přes vyšší pořizovací cenu stoprocentně vyplatí. Konkurence vám za takovou cenu tyto parametry nedodá.

Pořadí Náhled Název Hodnocení Energetická třída Mrazicí kapacita Cena
1. Liebherr CNPel 4313
A+++ 10 kg/den Zjistit cenu
2. Liebherr CNP 4813
A+++ 10 kg/den Zjistit cenu
3. Liebherr P 4313
A+++ 12 kg/den Zjistit cenu
4. Liebherr CN 3915
A++ 11 kg/den Zjistit cenu
5. Liebherr CN 4015
A++ 11 kg/den Zjistit cenu

Kombinované lednice Liebherr od 20 000 korun

V této cenové kategorii už lednice energetické třídy A+++ jasně převažují. Jde o kombinované lednice nejvyšší kvality, které disponují jak vysokým výkonem (v podobě mrazicí kapacity), tak i dobrou úrovní generovaného zvuku (pod 40 dB), dobrými akumulačními dobami a funkční a technologickou výbavou. Jde o opravdovou extratřídu v kategorii kombinovaných lednic, ale je samozřejmě potřeba počítat s tím, že si za tuto kvalitu připlatíte.

Pořadí Náhled Název Hodnocení Energetická třída Mrazicí kapacita Cena
1. Liebherr CBNPgb 4855
A+++ 16 kg/den Zjistit cenu
2. Liebherr CBef 4315
A+++ 13 kg/den Zjistit cenu
3. Liebherr CNef 3715
A+++ 16 kg/den Zjistit cenu
4. Liebherr CN 3715
A+++ 16 kg/den Zjistit cenu

Vestavné lednice Liebherr

Vestavné lednice jsou charakteristické pro moderní kuchyně, které mají jednotný design. Jsou určeny k zabudování do kuchyňské linky nebo do nábytkové stěny a jsou tak schovány, navíc v kuchyni nezabírají víc místa, než je skutečně potřeba. Nezaujmou proto svým designem. Na druhou stranu – přináší to s sebou složitější manipulaci a instalaci. Navíc je při pozdější výměně nutné řešit rozměry, jinak riskujete případnou přestavbu kuchyně. Pro značku Liebherr je typické, že její vestavné lednice jsou tiché a zároveň úsporné – při dobrém výkonu mají solidní spotřebu a spadají do energetických tříd A+++ a případně A++, ne hůře.

Pořadí Náhled Název Hodnocení Energetická třída Mrazicí kapacita Cena
1. Liebherr ICP 3334
A+++ 14 kg/den Zjistit cenu
2. Liebherr ICP 2924
A+++ 10 kg/den Zjistit cenu
3. Liebherr ICNP 3366
A+++ 10 kg/den Zjistit cenu
4. Liebherr ICBP 3266
A+++ 10 kg/den Zjistit cenu
5. Liebherr IKBP 3564
A+++ 2 kg/den Zjistit cenu

Monoklimatické lednice Liebherr

Monoklimatické lednice jsou specifické tím, že nemají zabudovaný mrazák. Celý objem tvoří pouze chladnička. To se vám vyplatí v případě, kdy potřebujete velký mrazák a máte ho umístěný samostatně. Problémem těchto lednic je, že výrobci je většinou dodávají hodně jednoduché – bez přítomnosti pokročilých technologií a většinou v horších energetických třídách (spotřeba monoklimatických lednic je obecně malá, takže se výrobcům nevyplatí ji příliš řešit). Ale značka Liebherr i tyto lednice dodává funkčně vybavené, v energetické třídě A+++ a s velmi dobrou spotřebou i výkonem. Ovšem, to je potřeba říct, za příslušnou cenu.

Firma Liebherr

Firma Liebherr je německou (respektive, od roku 1982 švýcarskou) společností, založenou v roce 1949 Hansem Liebherrem. Dnes ji vedou jeho potomci a společnost zůstává výhradně rodinným podnikem. Její původní zaměření byly jeřáby, ale časem se společnost přeorientovala i na jiná odvětví, včetně domácích spotřebičů (lednice, mrazáky). Dnes vyrábí také nákladní automobily, bagry či právě lednice. Její závody můžeme najít po celém světě, v Číně, Německu, Švýcarsku, dokonce i v Brazílii. Ovšem chladničky, které nás aktuálně zajímají nejvíce, se vyrábí v Bulharsku a v Rakousku. Jde o dražší, ale o to kvalitnější značku.

Liebherr

 Finální verdikt

Abychom lednice Liebherr nějak celkově ohodnotili, musíme říct, že jde o naprostou špičku tohoto odvětví. Nabídka těchto lednic je široká a zahrne všechny typy. Vynikají silnou izolací (díky čemuž jsou energeticky šetrné a mohou mít i nižší spotřebu než konkurence), mají vysoký výkon a technologicky jsou vybavené dostatečně pro komfortní použití i v náročnějších domácnostech. Akumulační doby jsou dlouhé a klimatické třídy zase široké. Za nevýhodu lze považovat leda méně zajímavý design plný ostrých hran a bohužel i ceny. Ty jsou vysoké, s tím je potřeba předem počítat. Na druhou stranu i za vyšší ceny se vám lednice Liebherr svými parametry a kvalitou plně vyplatí.

Vestavná lednice Liebherr
Lednice Liebherr
5 (100%) 1 vote
Váš pomocník