Nejlepší lednice Gorenje 2019

 • Ušetřete si peníze i nervy při výběru nejvhodnější lednice.
 • Projděte si výběr nejlepších lednic Gorenje.
 • Zjistěte, kde se dá koupit nejlevněji.

lenice gorenje bey poyai

Nejlepší lednice Gorenje

Americké Kombinované do 10000 korun Kombinované od 10000 korun Vestavné Retro
Model: Gorenje NRS9183MB Gorenje RK 6193 AW Gorenje NRK6193TX4 Gorenje NRKI5182A1 Gorenje ONRK193C
Náhled:
Cena: Zjistit cenu Zjistit cenu Zjistit cenu Zjistit cenu Zjistit cenu
Energetická třída: A+++ A+++ A+++ A++ A+++
Spotřeba za rok: 230 kWh 155 kWh 165 kWh 230 kWh 168 kWh
Mrazicí kapacita: 11 kg/den 4,5 kg/den 8 kg/den 8 kg/den 8 kg/den
Akumulační doba: 10 h 30 h 18 h 16 h 18 h
Klimatická třída: SN-T SN-T SN-T SN-T SN-T
Hlučnost: 41 dB 40 dB 38 dB 39 dB 42 dB
Objem chladničky: 350 l 229 l 222 l 183 l 222 l
Objem mrazáku: 216 l 95 l 98 l 86 l 85 l

Co od lednic Gorenje očekávat?

Společnost Gorenje je tradičním evropským výrobcem domácích spotřebičů. Do jejího sortimentu tedy pochopitelně patří i lednice, které jsme v rámci velkého testu lednic ohodnotili. Svým designem zaujme především speciální řada retro lednic, ale lednice Gorenje toho nabízí mnohem víc:

 • DESIGN – to je bezpochyby velká přednost lednic této značky. Po stránce designu jsou všechny lednice Gorenje perfektně vyladěné a jsou velmi elegantní. Zvlášť zajímavé jsou potom retro lednice, které jsou dostupné v několika barvách, s výraznými madly a zaoblenými hranami.
 • SNADNÁ MANIPULACE – předností značky je možnost změny závěsu dvířek, díky čemuž ji snáze zabudujete do kuchyně. Navíc se dvířka otvírají tak, že nepotřebují prostor kolem (díky funkci Slot-in se otevírají do pravého úhlu a není třeba mít kolem nich prostor.
 • ROZDĚLENÍ NABÍDKY – sortiment firmy Gorenje zahrnuje jak americké, tak i vestavné, kombinované volně stojící či monoklimatické lednice, nechybí ani speciální třída retro lednic.
 • VYNIKAJÍCÍ POMĚR CENY A KVALITY – lednice Gorenje nejsou tak levné, jako třeba lednice Beko, ale zato jsou o něco málo vyspělejší a hezčí. Seženete je v cenách, které jsou pro většinu zákazníků přijatelné a ideálně odpovídají kvalitě.
 • VNITŘNÍ ROZLOŽENÍ – oceňujeme u něj zejména to, že je praktické, přehledné a efektivní. Lednice Gorenje jsou navíc obecně prostorné. Police SimpleSlide nabízí libovolné nastavení rozestupu, lednice pak disponují celou řadou držáků na potraviny.
 • ENERGETICKÉ TŘÍDY – bohužel, většina lednic této značky se nachází v energetických třídách A+ a A++, jen část se jich vyjde do nejúspornější třídy. Na druhou stranu, jde zejména o novější modely a v tomto ohledu se výrobce zlepšuje, takže tuto nevýhodu brzy odstraní.
 • ŠIROKÉ KLIMATICKÉ TŘÍDY – většina lednic Gorenje se vejde do nejširšího rozmezí teplot, ve kterých mohou pracovat, čímž se pro vás stávají výrazně univerzálnějšími.
 • MRAZICÍ KAPACITA – tady je to mírně horší, lednice Gorenje mají většinou mrazicí kapacitu do 4 kg/den, pouze dražší a novější modely se dostanou na 7 nebo dokonce 10 kg/den.
 • TECHNOLOGICKÁ VÝBAVA – z těch pokročilejších funkcí jmenujme:
  • Technologie NoFrost Plus – vylepšený systém NoFrost, který odstraňuje led z mrazáku a zároveň brání vysychání potravin v chladničce. Součástí technologie je totiž také IonAir, MultiFlow 360° a AdaptTech, díky čemuž je v chladničce mikroklima s vhodnou teplotou i vlhkostí.
  • IonAir – zajišťuje mikroklima, které prodlužuje trvanlivost potravin, ničí bakterie uvnitř lednice a zbavuje lednici zápachu ze starých potravin.
  • AdaptTech – šetří energii a chrání potraviny před teplotním šokem, v případě častého otvírání dveří koordinuje teplotu.
  • MultiFlow 360° – udržuje díky 14 ventilačním otvorům rovnoměrnou teplotu, vyrovnává vzdušnou vlhkost a teplotu a udržuje rovnoměrnou distribuci ionizovaného vzduchu.
  • CrispZone a HumidityControl – velká zásuvka pro ukládání ovoce a zeleniny, ve které lze seřizovat úroveň vlhkosti.
  • FrostLess – technologie omezující tvorbu ledu až o 50 %, navíc pomáhá i šetřit energii.
  • XtremeFreeze – funkce super mrazení, kterou lze zapnout v horní zásuvce mrazáku a potraviny se díky tomu zamrazí rychleji.
  • Další funkce – DynamiCooling, CrispActive a VitaLight, Nulová zóna EcoMode.

Americké lednice Gorenje

Americké lednice Gorenje jsou u nás hůře dostupné, to je potřeba říct předem. Aktuálně jsou málo prodávané, zato ale odpovídají přesně tomu, co od tohoto typu zboží očekávat. Jsou velmi prostorné, mají propracovaný a elegantní design a vynikají zejména vysokou mrazicí kapacitou. Problémem je u amerických lednic obecně spotřeba (většina z nich spadá do energetické třídy A+ a A++, jen výjimky se dostanou do té nejlepší) a vzhledem k velkým výkonům to znamená velkou spotřebu energie. Zato ale můžete očekávat skvělý design, dobrý výkon a technologickou vyspělost. Více se můžete o amerických lednicích dozvědět v našem testu amerických lednic 2019.

Pořadí Náhled Název Hodnocení Energetická třída Mrazicí kapacita Cena
1. Gorenje NRS9183MB
A+++ 11 kg/den Zjistit cenu
2. Gorenje NRS9182VB
A++ 13 kg/den Zjistit cenu
3. Gorenje NRS9182VX
A++ 13 kg/den Zjistit cenu
4. Gorenje NRM8181MX
A+ 12 kg/den Zjistit cenu

Kombinované lednice Gorenje do 10 000 korun

Do deseti tisíc korun seženete levnější lednice značky Gorenje, u kterých musíte počítat s určitými nedostatky. Vedou si velmi dobře v oblasti spotřeby, kdy některé patří do energetické třídy A++ a výjimečně lze najít i modely třídy A+++. Nedostatkem je slabší funkční vybavenost a menší mrazicí kapacita těchto lednic. Na druhou stranu, jsou to levné lednice, a pokud řešíte cenu, určitě byste je měli vzít v úvahu.

Pořadí Náhled Název Hodnocení Energetická třída Mrazicí kapacita Cena
1. Gorenje RK 6193 AW
A+++ 4,5 kg/den Zjistit cenu
2. Gorenje RK 61920 X
A++ 4,5 kg/den Zjistit cenu
3. Gorenje RK 6W2
A++ 4,5 kg/den Zjistit cenu
4. Gorenje RK6192LW4
A++ 4,5 kg/den Zjistit cenu
5. Gorenje RK 4172ANX
A++ 3 kg/den Zjistit cenu

Kombinované lednice Gorenje od 10 000 korun

V cenové kategorii nad deset tisíc korun najdete lednice, které jsou funkčně a technologicky vybavenější. Běžná je funkce NoFrost, nulová zóna, antibakteriální ochrana nebo super chlazení a mrazení. Spotřebou se vám zcela jistě vyplatí, většina se jich nachází ve třídách A++ a A+++, mají dobrý výkon a solidní akumulační dobu. Ve srovnání s levnější kategorií si vedou lépe a po stránce designu bychom je označili jako povedené (ať už v bílém, nebo nerezovém provedení).

Pořadí Náhled Název Hodnocení Energetická třída Mrazicí kapacita Cena
1. Gorenje NRK6193TX4
A+++ 8 kg/den Zjistit cenu
2. Gorenje NRK 6203 TX
A+++ 8 kg/den Zjistit cenu
3. Gorenje NRK 6202TW
A++ 12 kg/den Zjistit cenu
4. Gorenje RK6193LX4
A+++ 4,5 kg/den Zjistit cenu

Vestavné lednice Gorenje

Vestavné lednice jsou velmi charakteristické hlavně možností zabudování spotřebiče do nábytkové stěny nebo do kuchyňské linky. Umožňuje to vytvářet zcela jiná interiérová řešení. Na druhou stranu je to za cenu složitější montáže a vazby rozměrů lednice na rozměry skříňky. Vestavné lednice v sobě ale nesou výhody v podobě menší hlučnosti (jsou zabudované do nábytku a jsou méně slyšet) a technických parametrů srovnatelných s klasickými lednicemi.

Pořadí Náhled Název Hodnocení Energetická třída Mrazicí kapacita Cena
1. Gorenje NRKI5182A1
A++ 8 kg/den Zjistit cenu
2. Gorenje RBI5182A1
A++ 2 kg/den Zjistit cenu
3. Gorenje RKI4182E1
A++ 3,5 kg/den Zjistit cenu
4. Gorenje RCI 4181 AWV
A+ 9 kg/den Zjistit cenu

Retro lednice Gorenje

retro lednicemi přišla společnost Gorenje na náš trh mezi prvními. Jde o třídu lednic, která vyniká především svým designem ve stylu 20. a 30. let. Mají nejčastěji měděnou, krémovou, černou, červenou nebo pastelově modrou barvu, kovový lesk a zaoblené hrany. Pravda je, že před pár lety měly tyto lednice problém s technickými parametry, které byly horší, než u běžných lednic. Aktuálně se však nové modely začínají klasickým kombinovaným lednicím vyrovnávat a některé retro lednice patří i do energetické třídy A+++. Za určitou nevýhodu lze považovat cenu, neboť ta je za parametry srovnatelné s klasickými lednicemi výrazně vyšší (a platíte tedy za design).

Pořadí Náhled Název Hodnocení Energetická třída Mrazicí kapacita Cena
1. Gorenje ONRK193C
A+++ 8 kg/den Zjistit cenu
2. Gorenje OBRB153BL
A+++ 2 kg/den Zjistit cenu
3. Gorenje RF 60309 OC
A++ 5 kg/den Zjistit cenu
4. Gorenje ORK192R
A++ 4,5 kg/den Zjistit cenu
5. Gorenje ORB152C
A++ 2 kg/den Zjistit cenu

Firma Gorenje

Společnost Gorenje je původně slovinskou firmou. Vznikla roku 1950 ve stejnojmenné obci (dnes sídlí ve městě Velenje), a původně se zaměřovala na výrobu zemědělských strojů a stavebních materiálů. Později svou působnost zaměřila na výrobu sporáků, praček, a od šedesátých let také ledniček. Její výroba se později rozšířila po celé Evropě, neuškodila jí ani občanská válka v Jugoslávii. V dnešní době je společnost Gorenje na evropském trhu velmi silným hráčem, a není bez zajímavosti, že pod firmu Gorenje spadá i původně česká značka sporáků Mora. Pokud se podíváme pouze na lednice této značky, pak můžeme všeobecně konstatovat, že se je společnost snaží vyrábět především lidem a pro lidi. Tedy tak, aby byli zákazníci spokojení s kvalitou i cenou v ideálním poměru a rádi se ke společnosti vraceli. Za zmínku stojí také aktuální koncept značky Gorenje, a sice vytvoření inteligentní domácnosti se vším všudy.

Logo Gorenje

 Finální verdikt

Společnost Gorenje je na trhu významná především širokou nabídkou lednic v různých třídách (kombinované, americké, retro, vestavné). Co je určitou nevýhodou, to je horší dostupnost některých, zejména dražších a novějších modelů (často se prodávají v málo obchodech a za vyšší ceny). Po stránce technických parametrů si vedou dražší modely dobře, u těch levnějších je to horší. Obecně nemůžete do 10 000 korun očekávat třeba technologii NoFrost, ale dražší modely jsou do běžné domácnosti perfektně vyladěné. Z hlediska designu jsou lednice Gorenje velmi propracované, retro lednice rozhodně zaujmou a ani klasické lednice nezaostávají. Za nás je pak velkou předností lednic Gorenje také poměr cena/kvalita.

Lednice Gorenje finále
Lednice Gorenje
5 (100%) 1 vote
Váš pomocník