Porovnání a test výrobníků ledu

Jak vybrat výrobník ledu 2019

Výrobník ledu bez pozadí

Nejlepší výrobníky ledu roku 2019

Rady, tipy, recenze

Úvod

Chcete se během horkých letních dnů zchladit vychlazeným nápojem nebo si dát třeba osvěžující mojito? Máte chuť na svůj oblíbený drink s pár kostkami ledu, ale forma na led v mrazáku je zase prázdná? S moderními spotřebiči si teď můžete osvěžení vyrobit kdykoliv bez dlouhého čekání! Právě pro vás potom může být výrobník ledu skvělým pomocníkem. Pod obalem se skrývá mechanismus, který během několika minut vyrobí led pro vaše osvěžení. Jeho obsluha je více než jednoduchá. Do výrobníku stačí nalít vodu a chvíli počkat.

Přišli jste sem s myšlenou na nákup stroje na led, nebo vás tento nápad zaujal? Určitě si potom přečtěte následující článek. Rádi vám s vaším výběrem pomůžeme, představíme vám ty nejlepší modely na trhu, největší výrobce a vysvětlíme vám, co takový výrobník ledu obnáší, jak funguje a co se skrývá pod jednotlivými parametry tak, abyste si vybrali právě ten výrobek, který vám bude zcela vyhovovat. Máme pro vás velký test výrobníků ledu 2019, kde vám kromě nejlepších modelů v různých cenových kategoriích chceme také podat stručný návod, jak vybrat výrobník ledu podle vašich představ.

Výrobník ledu v kuchyni

zpět k menu ↑

Dělení výrobníků ledu

Když mluvíme o výrobnících ledu, nemyslíme však jen domácí spotřebiče do kuchyně. U těch to pouze začíná. Do tohoto sortimentu se řadí velké množství různých produktů, od malé krabičky za pár tisíc korun domů na linku, přes takové stroje na led, které můžete znát z barů v klubech až po několika set kilová monstra na výrobu několika tun ledu denně za statisíce korun.

Domácí výrobníky ledu se mimo dělení podle ceny dají dělit hned několika různými způsoby.  Levnější modely budou chudší o některé funkce a budou mít spíše plastový obal, dražší modely, na druhou stranu, budou na funkce bohatší a vyrobeny bývají výhradně z nerezu.  Stejně tak například hlučnost a rychlost výroby se může zlehka lišit podle ceny. Podívejme se ale na vlastnosti, podle kterých si můžeme výrobníky rozdělit do kategorií podle vlastností.

 • Podle možnosti napojení na vodovodní síť a odpad. Tuto vlastnost nabízí jen dražší modely, a je to spíše možnost, než nutnost. Každý model, který jde připojit do vodovodní sítě, má zároveň alespoň menší zásobník na vodu a nádobku na přebytečnou, odpadní, vodu. Na druhou stranu, do takového modelu není třeba vodu pořád doplňovat.
 • Podle použitého materiálu. Rozlišujeme výrobníky plastové a nerezové. Tady ale závisí spíš na ceně. Dražší modely jsou převážně z nerezu, zatímco levnější z plastu.
 • Podle dávkování ledu. Výrobníky s dávkováním do skleničky jsou spíše ojedinělé, ale najdeme i takové modely. Jednoduše vám po zadání funkce nasypou pár kostek přímo do sklenky. U ostatních, běžných, modelů si musíte led vyhrabat lopatkou.
 • Podle druhu chlazení. U modelů do domácnosti najdeme převážně levnější modely chlazené vzduchem. Druhou možností je chlazení vodou, takové stroje jsou tiší a jednoduší na údržbu. Mezi domácími výrobníky je tato varianta ale spíše výjimkou.

Profesionální výrobníky můžeme dělit třeba i podle druhu vyrobeného ledu. Najdeme například výrobníky ledové drtě, výrobníky šupinového ledu, nebo dokonce výrobníky ledové tříště, stejně tak jako výrobníky klasických ledových kostek. U takových strojů na led se cena odvíjí spíše od použité techniky výroby ledu, vzduchem nebo vodou, nebo od množství ledu vyrobeného za den. Cena tedy není nejlepší parametr, jak takové výrobníky dělit.

Výrobník ledu

zpět k menu ↑

Test výrobníků ledu

Podívejme se na test jednotlivých produktů. Rozdělili jsme je pro vás do kategorií, počínaje levnými produkty, přes výrobky, které bychom mohli označit jako zlatou střední cestu až po nadstandardní modely pro náročné zákazníky.

Nejlepší výrobníky ledu do 4 000 korun

nejlevnější kategorii se jedná o menší, levné výrobníky ledu, které bohatě postačí pro průměrnou domácnost. Do 4 000 korun se vejdou i přístroje, které mají slušnou kvalitu. Můžete očekávat rychlost tvorby ledu kolem 12 kg/den v menších objemech nádob.

Pořadí Náhled Název Hodnocení Objem nádoby Rychlost tvorby ledu Cena
1. Clatronic EWB 3526
2,2 l 15 kg/24 h Zjistit cenu
2. ProfiCook PC-EWB 1079
1,7 l 10 až 15 kg/24 h Zjistit cenu
3. Guzzanti GZ 120
2,1 l 12 kg/24 h Zjistit cenu
4. Guzzanti GZ 122
2,2 l 12 kg/24 h Zjistit cenu
5. Domo DO9200IB
2,1 l 12 kg/24 h Zjistit cenu
6. Guzzanti GZ 121
1,1 l 10 kg/24 h Zjistit cenu

Nejlepší výrobníky ledu od 4 000 do 6 000 korun

Střední třída výrobníků ledu, kde najdete solidní přístroje, jež uspokojí i náročné zákazníky. Jsou na vyšší úrovni, disponují větší výrobní kapacitou ledu a často mají větší nádoby, než levnější konkurence.

Pořadí Náhled Název Hodnocení Objem nádoby Rychlost tvorby ledu Cena
1. Klarstein Kristall TK49
2,5 l 15 kg/24 h Zjistit cenu
2. Guzzanti GZ 123
3,2 l 13 kg/24 h Zjistit cenu
3. Guzzanti GZ 124
2,2 l 13 kg/24 h Zjistit cenu
4. Klarstein ICE6 Icemeister
2,2 l 12 kg/24 h Zjistit cenu
5. Princess 283069
2,8 l 13 kg/24 h Zjistit cenu

Nejlepší výrobníky ledu od 6 000 korun

Pomalu se dostáváme do vyšší třídy. Od šesti tisíc korun najdete nadstandardní výrobníky ledu pro domácnosti a levnější profesionální výrobníky třeba do restaurací nebo chemických laboratoří – disponují velkou kapacitou výroby ledu, vysokou výkonností a zároveň s tím i cenou. Ty nejdražší, jejichž cena může dosáhnout až 100 000, už jsme do testu nezařadili, pro běžné použití nejsou relevantní.

Pořadí Náhled Název Hodnocení Objem nádoby Rychlost tvorby ledu Cena
1. Klarstein Ice Volcano 2
2,0 l 12 kg/24 h Zjistit cenu
2. NORDline IM 26
- l 26 kg/24 h Zjistit cenu
3. Domoclip DOM368
1,8 l 10 kg/24 h Zjistit cenu
4. Scotsman BarLine B 2006 AS
- l 20 kg/24 h Zjistit cenu

Výrobníky ledu a jejich charakteristika

Výrobníky ledu jsou zařízeními, která se vám vyplatí v případě, že plánujete doma pořádat pravidelně party nebo pokud máte sami rádi vychlazené drinky. Vodu, kterou do přístroje nalijete, přemění na led v různých formách (nejčastěji kostky, ale může jít i o kloboučky nebo šupinky). Část vody zůstává odpadní, a buď ji pravidelně vyléváte, nebo se odvádí přímo do odpadu. Kromě domácnosti se výrobník ledu vyplatí i v restauraci, baru nebo dokonce v chemické laboratoři (není se čemu divit, tam potřebujete led poměrně pravidelně). Charakterizovány jsou zejména hlučnosti a výkonem, které spolu částečně souvisí. Později se všem těmto parametrům budeme jednotlivě věnovat.

Výhody:

 • Rychlá příprava ledu v různých objemech
 • Led je neustále připravený
 • Některé mohou být pěknými designovými doplňky
 • Nízká hlučnost

Nevýhody:

 • Led připravíte i v mrazáku a nemusíte platit spotřebu dalšího přístroje
 • Musíte myslet na pravidelné doplňování vody


zpět k menu ↑

Největší výrobci výrobníků ledu

Nezamlouvá se vám žádný z námi navržených produktů? Nebo se jen chcete porozhlédnout sami, než vyrazíte výrobník ledu koupit? Připravili jsme vám seznam ověřených výrobců strojů na led, na které můžete na trhu narazit, a stručné informace o nich. Zastáváme totiž názor, že značka výrobku má na kvalitu zboží značný vliv.

Výrobníky ledu Klarstein

Německá značka, která si stojí za vysokou kvalitou a nadčasovostí svých výrobků a inovativním přístupem k designu i funkcím svých produktů. Zaměřují se na výrobu širokého spektra domácích spotřebičů. Mezi jejich sortiment patří výrobníky ledu, kuchyňské roboty, multifunkční mixéry, zmrzlinovače, nebo třeba sušičky ovoce. Nezaměřují se však pouze na kuchyni, zastřešují široké portfolio produktů moderní domácnosti, od ledniček po klimatizaci a ohřívače. Uživatelské hodnocení produktů firmy a hodnocení přístupu společnosti k zákazníkům se poměrně liší. Zatímco s výrobky jsou zákazníci výhradně spokojeni, pokud jde o vstřícný přístup, má Klarstein minimálně na českém trhu mezery. Doporučujeme se při nákupu buďto obrnit trpělivostí, nebo koupit výrobek přes zprostředkovatele v jiném obchodě, ne objednávat přímo na e-shopu Klarstein. Za nevýhodu považujeme také menší dostupnost výrobků firmy Klarstein, a to nejen pokud jde o výrobníky ledu.

Klarstein logo

Výrobníky ledu Guzzanti

Italská firma s patnáctiletou tradicí, která si dala za cíl přivést na trh nejžádanější výrobky v neotřelém stylu, výborné kvalitě a skutečně krásných obalech. V dnešní době už neustále se rozrůstající sortiment firmy zahrnuje většinu spotřebičů pro domácnost. Jestli hledáte jakoukoliv elektroniku do domácnosti, nemusí být na škodu jít se podívat na jejich webové stránky a vybrat si svůj vysavač, rychlovarnou konvici nebo třeba výrobník ledu. Hodnocení spotřebičů od Guzzanti je vcelku přívětivé, i když najdete i nespokojené zákazníky. Jejich široce zaměřený servis a zákaznická podpora je však úctyhodná. Výrobníky ledu této značky tvoří solidní střední třídu s pěkným designem (plášť těchto přístrojů bývá z nerezu), výkonem nad 10 kg ledu za den a přijatelnou spotřebou.

Guzzanti

Výrobníky ledu Simag

Značka výrobníků ledu italské produkce, vyznačujících se spolehlivostí a dlouhodobou funkčností. Společnost se zaměřuje jen na výrobu strojů na led. Výrobníky do domácnosti u nich ale nehledejte. Jestli se ale sháníte po profesionálním výrobníku, určitě byste neměli opomenout podívat se do jejich sortimentu. Jejich e-shop je jednoduchý, ale přehledný a nabídka je bezpochyby dost široká na to, aby každý našel přesně to, co hledá. Nabídnout vám může výrobky s vysokým výkonem a možnostmi výroby kloboučkového, kostkového či šupinkového ledu. Cenově se tyto přístroje pohybují od dvaceti do čtyřiceti tisíc korun.

Simag logo

Výrobníky ledu Scotsman

Společnost zabývající výhradně prodejem strojů na led. Fungují celosvětově a tvrdí o sobě že se aktivně zaměřují navrhování a výrobu výrobníků ledu pro globální trhy. Nabízí kompletní sortiment, počínaje nízkokapacitními zařízeními až po průmyslové vysokokapacitní technologie. V jejich nabídce najdete tedy profesionální zařízení, ne spotřebiče do domácnosti. Díky zkušenost a velmi profesionálnímu přístupu jsou jejich výrobky hodnoceny velmi dobře. Největší předností přístrojů této značky je vysoká výkonnost a spolehlivost, perfektně se hodí do potravinářských nebo chemických provozů.

Scotsman logo

zpět k menu ↑

Jak vybrat výrobník ledu

Především je třeba si ujasnit, co od produktu očekáváte. Samozřejmě že v první řadě výrobu ledu, ale co ostatní funkce? Objem, ovládání, rychlost přípravy ledu nebo dokonce velikost kostek. Nezapomínejme potom také na design a materiál. Možností jsou spousty! Pojďme se podívat na konkrétní parametry a ujasnit si co hledáte a co vám bude, pro vaše potřeby, vyhovovat.

Kapacita nádoby na vodu

S doplňováním vody úzce souvisí kapacita zásobníku na vodu. Právě odtud je brána voda na výrobu ledu. Kapacita se pohybuje většinou mezi 2 až 3 litry, i když najdete i přístroje s kapacitou až 5 litrů. Velké množství nejpopulárnějších výrobků má pak kapacitu 2,2 litru. Ta se zdá být pro domácí použití ideální.

Je zde ale třeba brát v potaz váhu a rozměry výrobníku. Čím větší je zásobník, tím prostorně náročnější bude celé zařízení. Zároveň budě naplněný výrobník těžší, takže zapřemýšlejte, jestli, a jak často, budete muset se spotřebičem hýbat. Na kapacitě zásobníku na vodu však závisí i množství vytvořeného ledu, tak si vše dobře promyslete, než sáhnete po nejmenší, nejlehčí a nejskladnější variantě, abyste své volby později nelitovali.

Lopatka na led

Kapacita zásobníku ledu

Druhý zásobník, kterým bude váš nový spotřebič vybaven, slouží k uchovávání vyrobeného ledu. Údaje o rozměrech této nádoby se udávají v kilogramech, nikoliv v litrech. Rozpětí se pohybuje mezi 0,3 kg a 1 kilogramem. Nejoblíbenější výrobky, ty s kapacitou na 2,2 litru vody, pak většinou disponují nádobou na 0,7 kg ledu. Nepodceňte tento parametr. Nedostatečně velká nádoba na led vám může přidělat starosti při přípravě večírku nebo pohoštění. Dále pak počítejte s tím, že se led v zásobníku může po delší době začít rozpouštět.

Množství vyrobeného ledu

Stěžejní informace, přesto, nakouknete-li do parametrů, většinou nebudete o nic chytřejší než předtím. Nejčastěji se dočtete, že konkrétní spotřebič dokáže vyrobit něco mezi 9 a 15 kilogramy ledu za den. Přepočítali jsme to za vás na smysluplný údaj. Takový výrobník tedy dokáže vyrobit asi 9 kostek ledu za cca 9 minut. Posuďte sami, jestli je to pro vás dostačující, pokud ne, hledejte výkonnější přístroj.

Výroba ledu samotná probíhá po várkách. Většinou se vyrobí právě 9 kostek najednou, které po zmrznutí stroj přesune do zásobníku a začne vyrábět dalších 9 kostek. Hledejte nebo se poptávejte na údaj o době trvání jednoho mrazícího cyklu a o počtu vyrobených kostek během jednoho cyklu. Doba trvání bývá u průměrných produktů asi 9 minut, záleží ale mimo jiné na příkonu.

Doplňování vody

Ano, výrobník ledu lze připojit k vodovodnímu řádu. Tedy, ne každý, samozřejmě. Za tuto vlastnost si připlatíte. Vyšší je jak cena pořizovací, tak i cena nákladů na provoz takového stroje. Je to však vlastnost, kterou ocení spíše restaurační zařízení než domácnosti. Na druhou stranu, voda je do přístroje doplňována průběžně automaticky, čímž vám odpadá starost s doléváním. Podobné výrobníky také převážně zvládnou vyrábět větší množství ledu a nabízí možnost nepřetržitého provozu.

Hledáte-li ale stroj na led k sobě domů, na zchlazení pití během horkých letních dnů nebo na výrobu pár kostek ledu večer do sklenky s trochou dobré whiskey, pak vám určitě stačí ručně doplňované stroje. V takovém případě musíte však dolévat vodu do zásobníku pokaždé, když dojde.

Technologie chlazení

Tady se nám nabízejí dvě možnosti. Levnější, v domácnosti běžněji užívané, výrobníky chlazené vzduchem a výrobníky chlazené vodou. Nebudeme vás nudit technickými náležitostmi a rovnou si řekneme, co který typ obnáší.

 • Výrobníky chlazené vzduchem využívají vzduch ze svého okolí. To ostatně vyplývá už z názvu. Co to ale znamená pro vás? Okolo přístroje musí být prostor, aby mohl vzduch cirkulovat. Nejde tedy takový výrobník zabudovat například někam dovnitř kuchyňské linky. Dále je třeba starat se o větrák a kondenzátor. Bez údržby nemusí výrobník fungovat na plný výkon, výroba ledu může trvat déle a v menším množství. Tyto výrobníky jsou také hlučnější, právě kvůli nutnosti cirkulace vzduchu.
 • Naopak výrobníky chlazené vodou jsou oproti těm chlazeným vzduchem prakticky bezúdržbové a neslyšné. Většinou jde o takové modely, které zle napojit na vodovodní síť a odpad. Jsou to tedy dražší Nemají však větrák, který by se mohl bez dostatečné cirkulace vzduchu přehřát, je tedy možné je zabudovat jak do kuchyňské linky, tak třeba do baru v restauračních zařízeních.

Příkon

Domácí výrobníky ledu mají, oproti přesvědčení spousty lidí, velmi přijatelné provozní náklady. Běžně se spotřeba pohybuje mezi 100 150 W. Při průměrné ceně elektřiny, 4 Kč za 1 kWh, stojí hodina provozu v nepřetržitém chodu asi 50 haléřů.  Na výkonu pak také samozřejmě záleží rychlost výroby ledu. Tady už je ale řada na vás, rozhodnout, jak rychle a kolik ledu potřebujete. Při přípravě na večírek nebo párty není na škodu mít výkonu více. Při ojedinělém využití si ale troufneme tvrdit, že můžete trochu toho výkonu oželet a možná ušetřit pár desítek nebo stovek korun z pořizovací ceny.

Led z výrobníku

Hlučnost

Hlučnost výrobníků ledu závisí především na použité technologii chlazení. Domácí výrobníky, převážně chlazené vzduchem, potřebují pro provoz cirkulaci vzduchu, zajištěnou větráčkem. Většina modelů však při výrobě ledu nijak neruší. Pokud má stroj vyšší nároky na cirkulaci vzduchu a tedy je hlučnější, většinou se o tom dočtete v recenzi na jednotlivý výrobek. Takové modely ale zpravidla nepatří mezi top produkty na trhu. Nemusíte se tedy bát že se přes hukot vycházející z výrobníku ledu neuslyšíte.

Odpadní voda

Při výrobě ledu vzniká ve stroji odpadní voda. Tu je třeba pravidelně vylévat.

 • U dražších modelů, napojených na vodovodní řád, je toto řešení jednoduché. Stačí přístroj napojit také na odpadní hadici a vše probíhá automaticky. Avšak ne všechny modely s možností připojení k vodnímu řádu nabízejí toto řešení.
 • U běžných, domácích, modelů je však třeba vodu vypouštět otevřením zátky. Ještě předtím si však nezapomeňte pod odtok přichystat kbelík, to je takový náš malý tip.

Design výrobníků ledu

Neopomenutelná náležitost při nákupu jakéhokoliv spotřebiče do domácnosti. Nikdo nechce mít v kuchyni efektivní, ale nevzhledný spotřebič. Design je víceméně neměnný a podléhá funkčnosti. I přesto ale existuje pár variant výrobníků. Modernější modely, kde vám led padá do sklenky po zadání funkce, oproti nim stojí, u nás běžnější, výrobníku odkud led vyndáte lopatkou po otevření zásobníku. Některé výrobky jsou také k dostání s proskleným hledím do nádoby na led.

Dále se výrobníky liší podle použitého materiálu. Můžeme najít modely s plastovým obalem nebo modely s obalem nerezovým. Zatímco plastové modely jsou k dostání ve všemožných barevných variantách, nerezové jsou převážně šedivé. Materiál obalu má vliv nejen na vzhled výrobku, ale i jeho odolnost. Zatímco plastové výrobníky se dají lehce poškrábat nebo na nich můžou být vidět šmouhy po doteku, nerezové patří zpravidla mezi solidnější výrobky, to se však projeví vyšší cenou.

Designový výrobník ledu

zpět k menu ↑

Funkce a vlastnosti

Výrobníky ledu nabízí různé funkce, jako jsou indikátory, časovače nebo vyjímatelné nádoby. Je ale důležité, aby přes všechny funkce zůstalo ovládání jednoduché. Pokud kupujete výrobník s větším množstvím funkcí, doporučujeme se ujistit, že návod je i v češtině.

Displej

Pojďme se společně podívat na některé z funkcí a řekněme si, co vám ona funkce nabídne.

 • Vyjímatelná nádoba na led – zásobník, kam se uloží vyrobený led, v závislosti na modelu buďto půjde, nebo nepůjde vyndat.
 • LED displej – najdeme jen spíše jen u dražších modelů. Na displeji můžete najít různé indikátory nebo třeba sledovat průběh výroby aktuální várky ledu. Samozřejmě to vše už záleží na konkrétním modelu.
 • Upozornění na dokončení výroby – váš výrobník vás upozorní, když je led hotový. Může jít o zvukový signál, nebo o kontrolku na samotném stroji nebo na displeji.
 • Upozornění na prázdný zásobník vody – váš výrobník vás upozorní na nízkou hladinu vody v zásobníku. Pípne na vás, rozsvítí se některé kontrolka, nebo vám to napíše na displej.
 • Upozornění na plný zásobník ledu – pokud se do nádoby na led už nic nevejde, váš spotřebič se připomene určitým způsobem. Zvukovým signálem, rozsvícením kontrolky, nebo nápisem na LED displeji. Může se ale zároveň s tím i vypnout a led v zásobníku může začít roztávat.
 • Automatické vypnutí – nechcete vyrábět několik várek ledu, stačí vám jedna? Nastavte si vypnutí stroje po jednom cyklu, nebe třeba po deseti minutách.
 • Automatické zapnutí – chcete mít led připravený už ve chvíli, kdy přijdete domů? Nastavte si automatické zapnutí třeba na čas, kdy odcházíte z práce a při vašem příchodu domů už může být várka, nebo i dvě, hotová.
 • Tvarované kostky – tvar kostek povětšinou závisí na konkrétním modelu a na tom, jak se uvnitř něj led vyrábí. Není neobvyklá možnost volby velikosti kostek, například malé, střední, nebo velké. Nebo S, L, XL a podobně. Za pár stokorun navíc už ale můžete hledat i stroje na výrobu ledu s možností výroby třeba ledové drti nebo ledové tříště.


zpět k menu ↑

Cena výrobníků ledu

Výrobníky ledu by se dali rozřadit do 4 cenových kategorií, pomineme -li dělení strojů pro profesionální užití. Platí, že cenu tvoří jak kvalita a výkon samotného spotřebiče, tak jeho vzhled, dále pak značka a obchod, kde stroj nakupujeme. Podívejme se nyní na cenové kategorie a řekněme si, co od výrobníku ze které kategorie můžete očekávat.

Výrobníky ledu od 3 000 do 4 000 korun

Cenovku v tomto rozmezí najdete na základních modelech. Led vyrobí, bude to ale chvilku trvat, nebude to přehánět s množstvím a nadělá přitom nějaký ten hluk. Ne vždy pak zůstane led ledem, pokud ho necháte v zásobníku delší dobu. Funkcí nabídne poskrovnu a obal bude spíše laciný plast než matná nerez. Také výběr modelu v této kategorii nebude nijak převratný, na druhou stranu, žádné z těchto strojů nenabídnou nic navíc oproti ostatním konkurentům v této kategorii.

Výrobníky ledu od 4 000 do 6 000 korun

Tady už je z čeho vybírat. A nemyslíme jen možnost zvolit si barvu plastového obalu, ale především různé možnosti výkonu a objemu zásobníků. Naprostou většinu ze standardních produktů do domácnosti najdete právě okolo čtyř a půl až pěti tisíc korun. Pro výběr konkrétního modelu už je třeba zadat vámi hledané specifické parametry. My bychom při výběru hledali právě v této kategorii.

Výrobníky ledu od 6 000 do 10 000 korun

Jste-li ale náročnější zákazník, potřebuje vyrábět větší množství ledu, hledáte model s nadstandardními funkcemi, nebo vám váš nový spotřebič zkrátka musí ladit s moderně zařízenou kuchyní, pak je tu pro vás ještě vyšší cenová kategorie. Plast nahradila nerez, podsvícený displej vás informuje o chodu přístroje, ovládání nabízí množství funkcí, stroj běží tiše i za vyššího výkonu. Do zásobníků se vejde dost vody na tvorbu kostek různých tvarů, které pro vás stroj udrží zmrzlé a v dostatečném množství až do doby než je bude potřeba. Ale platí, že za každý luxus si připlatíte.

Výrobníky ledu nad 10 000 korun

Nehledáte výrobník ledu do domácnosti? Pak pro vás hledání začíná právě od této částky. U strojů sloužících k profesionálnímu a nepřetržitému užití, napojené na vodovodní řád a odpad, s jinými technologiemi výroby ledu se mohou ceny vyšplhat až do závratných výšin. Záleží na parametrech, jako je velikost, příkon nebo již zmiňovaná technologie výroby ledu. Hledání, na kolik vás výrobník přijde, necháme na vás, stačí jen zadat požadované parametry do některého z porovnávače cen na internetu a vybrat model který splňuje vaše potřeby. Cena se může měnit se změnou každého jednotlivého parametru.

Výrobník ledu

zpět k menu ↑

Rekapitulace na závěr

Našli jste, co jste hledali? Doplnili jste si vědomosti, co se matoucích specifikací týče a dokázali jste si vybrat výrobník ledu do své domácnosti? Nebo jste se rozhodli pro některý z námi doporučených modelů? Ano? Jsme rádi! Ne? Nechte nás vám ještě závěrem poradit a usnadnit vaše hledání.

 • Ujasněte si, co od výrobku potřebujete. Stačí vám produkt se základními funkcemi, nebo hledáte nadstandardně vybavený výrobek? Stačí vám plastový plášť, nebo zvolíte nerezovou ocel? Jaké množství ledu potřebujete vyrábět? Upravte parametry hledání podle vašich odpovědí a zužte své pole výběru.
 • Kolik jste ochotni do stroje investovat? Odpovídají vámi očekávané parametry ceně? Ne? Bohužel, buďto upravte parametry, nebo sáhněte hlouběji do kapsy. Ano? Vybírejte z nalezených výrobků
 • Jděte po značkách. Ověření výrobci nejsou vždy zárukou kvality, většinou to ale platí. Pokud se výrobce specializuje na kuchyňské spotřebiče, nebo na výrobníky ledu konkrétně, jejich výrobky bývají převážně kvalitnější, než produkty firmy, která se výrobou těchto produktů zabývá jen okrajově.

Mobilní výrobníky ledu

zpět k menu ↑

Příprava domácího mojita

Když už si doma dokážete vyrobit patřičné množství ledu, proč si hned nepřipravit osvěžující mojito? Je to jednoduché. Potřebujete jen trochu bílého rumu, limetkové šťávy, třtinový cukr, mátu, sodovku a, samozřejmě, led z vašeho výrobníku.

Domácí mojito

Do vyšší sklenice vložte několik lístků máty, dvě lžíce třtinového cukru a 3 cl limetkové šťávy. Vše promněte, zalijte sodovkou a přidejte kostky ledu. Nejlepší je led nadrtit, nebo si vyrobit přímo ledovou drť. Nakonec přidejte bílý rum a zbytek dolijte opět sodovkou. Můžete to celé ještě ozdobit pár lístky máty navrch. Teď si můžete snadno a rychle připravit kubánské mojito přímo u vás doma a osvěžit se během horkých letních dnů.

Dobrou chuť!

Doufáme, že jsme Vám s výběrem stroje na led pomohli, a ať sáhnete po kterémkoliv modelu, doufáme, že budete spokojeni!

Výrobníky ledu
5 (100%) 5 votes