Nejlepší topinkovače 2019

  • Ušetřete si peníze i nervy při výběru nejvhodnějšího topinkovače.
  • Zvolte si na základě výkonu, velikosti, designu a poměru cena/kvalita.
  • Zjistěte, kde se dá koupit nejlevněji.

Topinkovače bez pozadí

TOP topinkovače roku 2019

Do 500 korun Od 500 do 1 000 korun Od 1 000 do 2 000 korun Od 2 000 do 3 000 korun Od 3 000 korun
Sencor STS 2607BK Electrolux EAT 3300 DeLonghi CTO 2003 Sage BTA 825 KitchenaidArtisan 5 KMT 4250
Výkon
91 %
Design
90 %
Pracovní komfort
91 %
Cena/kvalita
92 %
Výkon
93 %
Design
95 %
Pracovní komfort
93 %
Cena/kvalita
92 %
Výkon
94 %
Design
97 %
Pracovní komfort
95 %
Cena/kvalita
96 %
Výkon
96 %
Design
92 %
Pracovní komfort
97 %
Cena/kvalita
96 %
Výkon
99 %
Design
96 %
Pracovní komfort
97 %
Cena/kvalita
94 %
91%
93%
96%
95%
97%
Zjistit cenu Zjistit cenu Zjistit cenu Zjistit cenu Zjistit cenu

Pokud si rádi vychutnáte skvělé topinky či opečené tousty, je do vaší domácnosti dobrý topinkovač doslova nutností. Dnešní topinkovače toho umí opravdu hodně, navíc pracují rychle a efektivně. Vynikající snídani či večeři zvládnete s topinkovači během několika málo minut. Což oceníte nejen vy ale i vaše rodina.

Výhodou je, že topinkovače dnes nepřipravují jen topinky, ale i spoustu další skvělých pochutin. Záleží samozřejmě na tom, jaký typ topinkovače si vyberete. Stejně tak záleží také na tom, jakými funkcemi bude topinkovač disponovat. Samozřejmostí pak je, že čím více funkcí bude topinkovač mít, tím více peněz do něj budete muset investovat.

Abyste si vybrali skutečně dobrý topinkovač, přečtěte si náš test topinkovačů 2019. Zjistíte, na co si musíte dávat pozor při výběru topinkovače a mnoho dalších užitečných rad. Top topinkovače 2019 je recenze určená pro každého, kdo uvažuje nad nákupem nového topinkovače. Proč vybrat první topinkovač, na který narazím, když mi nemusí vyhovovat? S naším testem se při výběru nespálíte.

Rozdělení topinkovačů

Topinkovače, které jsou k dostání na našem trhu, je možné dělit podle dvojího klíče. První, který jsme neuplatnili, neboť by pak rozdělení nebylo vyvážené, je podle velikosti a počtu topinek, které můžete opékat najednou. Typicky se setkáte se stroji na přípravu dvou nebo čtyř topinek. Ty menší budou levnější a vhodné pro rodiny o dvou až čtyřech členech, ty větší za více peněz pak do velkých domácnosti.

Druhé dělení, podle kterého je sestaven náš test, je podle ceny topinkovače. Vytvořili jsme pět cenových pater, která jsou následující:

  • Topinkovače do 500 korun – malé, jednoduché stroje, bez větší přidané hodnoty a s menším výkonem.
  • Topinkovače do 1000 korun – nižší střední třída, propracovanější, ale stále jednoduché modely. Výkon je o něco vyšší.
  • Topinkovače do 2000 korun – střední třída, ve které najdete poměrně výkonné, designově propracované a vybavené modely pro opékání dvou topinek najednou.
  • Topinkovače do 3000 korun – vyšší střední třída topinkovačů na dvě topinky a patří sem i levnější větší modely pro opékání čtyř topinek najednou.
  • Topinkovače od 3000 korun – TOP třída, ve které najdete ty nejlepší topinkovače vůbec, bez ohledu na to, zda jsou určené na 2/4 topinky. Pro někoho už jsou ale drahé, což uznáváme. Dát více než 3000 za topinkovač je dost.

Topinkovač do 500

Topinkovače do 500 korun a jejich charakteristika

V rámci cenové kategorie do 500 Kč se dají vybrat zajímavé kousky, za které nezaplatíte polovinu své výplaty. Jsou konstruovány na dvě topinky a prakticky jedinou funkcí, se kterou se můžete setkat je funkce rozmrazování. Nic víc v této cenové kategorii nehledejte.Na rychlé či občasné opečení toustu na snídani to ale bohatě dostačuje. Cenová kategorie do 500 Kč se dá popsat jako ideální první toustovač. Je ale více než jasné, že od topinkovače v této cenové kategorii nelze čekat žádné velké zázraky, svoji práci ale zvládne.

Výhody

Nízká cena

Vysoká dostupnost


Nevýhody

Průměrné parametry

Nižší výkon

Topinkovače od 500 do 1 000 korun a jejich charakteristika

O kategorii výše, tedy topinkovače do 1 000 korun, se můžete těšit na lepší designové provedení, než u kategorie do 500 Kč. I zde opečete pouze dvě topinky, většina modelů ale disponuje vyšším příkonem a také držákem na pečivo. To jsou drobné ale zároveň důležité rozdíly mezi těmito kategoriemi. Vyšší výkon se rozhodně vyplatí, pokud si toasty děláte častěji než jednou za měsíc. Dá se říct, že topinkovač do 1 000 korun je zlatou střední cestou.

Výhody

Kompromis mezi cenou a kvalitou

Moderní a nové přístroje


Nevýhody

Stále nízký výkon

Menší funkční výbava

Topinkovač do 1000
Topinkovač do 2000

Topinkovače od 1 000 do 2 000 korun a jejich charakteristika

Topinkovače do 2 000 Kč disponují dobrým příkonem a můžeme zde najít pokročilejší funkce i vybavení. V této cenové kategorii můžete poměrně snadno najít zajímavé designové kousky, které se do vaší kuchyně hodí. Vedle toho jsou některé topinkovače již vybaveny větší možností regulace ohřevu a také LCD panelem proto, abyste měli lepší přehled o všem, co na toustovači budete dělat. Vybavenost tak je úplně někde jinde. Připlatíte si za ni, ale rozhodně toho nebudete litovat.

Výhody

Solidní charakteristiky výkonu

Propracovaný design

Větší výkon


Nevýhody

Ideální střední třída bez větších nevýhod

Topinkovače od 2 000 do 3 000 korun a jejich charakteristika

V této cenové kategorii se již můžeme těšit na poměrně velký příkon, který nám zajistí rychlé a dokonalé opečení toastů a topinek. Vedle se pak můžeme setkávat s různými pomocníky, jako například s držákem na pečivo či funkcí rozmrazování, kterou jistě mnohé hospodyňky ve své kuchyni rádi uvítají. Pravdou ale zůstává, že se jedná o poměrně drahé kousky a ne každý chce za topinkovač utratit tak velké částky.

Výhody

Vyšší výkon

Větší kapacita přípravy

Velmi dobré parametry


Nevýhody

Vyšší cena

Topinkovač do 3000
Topinkovač od 3000

Topinkovače od 3 000 korun a jejich charakteristika

Cenová kategorie nad 3 000 korun už nabízí skutečně to nejlepší, co mohou topinkovače dnešní doby nabídnout. Vedle pokročilých možností opékání toastů či topinek se můžete těšit na regulace teploty i drobné vychytávky, které vám v kuchyni pomohou. Připravíte tak nejlepší toasty! Kategorie nad 3 000 Kč už se také hodí pro profesionální využití. Pokud chcete mít ve své kuchyni jen profesionální vybavení, rozhodně je tato kategorie jako stvořená pro vás!

Výhody

Vysoký výkon

Často přístroje pro 4 topinky

Velmi pěkný design

Vynikající parametry


Nevýhody

Vysoká cena, která část zákazníků odradí

zpět k menu ↑

Nejlepší výrobci topinkovačů

Topinkovačů na trhu naleznete celou řadu, ale přece jen jsou někteří výrobci lepší než jiní. Jakého výrobce je tedy lepší preferovat a kdo z nich je na trhu s topinkovači již delší dobu a může tak nabídnout potřebné zkušenosti?

zpět k menu ↑

Jak vybrat topinkovač

Ačkoli se zdá, že topinkovač je jednoduchý elektrospotřebič, úplně tomu tak není. Především díky skvělým možnostem, které dnes topinkovače nabídnou, je potřeba si vybrat ten ideální pro vaši domácnost. Jak ale poznáte, který z topinkovačů je ten správný? Rozhodnutí o tom, který z topinkovačů je ten pravý záleží především na tom, co od něj očekáváte. Na druhou stranu se rozhodně nevyplatí na tomto druhu spotřebiče jakkoli šetřit. Přece jen topinkovač může hodně usnadnit práci,a to nejen při přípravě lahodné křupavé topinky.

Počet připravovaných topinek

Právě topinky jsou velmi často tou hlavní motivací k tomu, abyste si pořídili právě topinkovač. Proto je potřeba tomuto parametru věnovat opravdu hodně času. Kolik topinek či toastových chlebů naráz chcete opékat? Přesně to je otázka, kterou byste si měli položit a na základě vaší odpovědi potom topinkovač vybírat.  Nejrozšířenějším typem je topinkovač na dvě topinky. Pokud ale máte větší rodinu nebo potřebujete naráz udělat topinek více, můžete si na trhu vybrat také topinkovače, které jsou schopny opékat čtyři až šest topinek naráz.

Velkou výhodou je, pokud můžete nastavit šířku vkládaného pečiva. To s sebou nese výhodu toho, že velice snadno můžete opékat například bagety. Chutnou svačinu tak uděláte doslova za pár minut bez nutnosti jiných speciálních kuchyňských spotřebičů.

Retro topinkovač
Topinkovač design

Příkon

Příkon, stejně jako u mnoha jiných spotřebičů, i zde udává, za jak dlouho můžete topinku připravit, resp. za jak dlouho se topinka opeče. Většinou potřebujete na přípravu topinky kolem dvou, maximální tří minut. S větším příkonem můžete samozřejmě topinky připravit mnohem rychleji.

Je logické, že pokud bude mít topinkovač větší příkon, bude také odebírat více elektrické energie, což se pak může projevit na účtu za elektřinu. Příkony se zpravidla pohybují do 1000 W, což zase nějaký extra nárůst spotřeby elektrické energie rozhodně nezpůsobí.

Pokud si ale pořídíte některý z dražších typů toustovače, příkon může být o hodně vyšší. S vyšším příkonem se můžeme setkávat především u topinkovačů, které nabízejí opékání více než dvou topinek zaráz. Díky tomu můžete i čtyři topinky opéct opravdu rychle a kvalitně.

Nastavení teploty

Možnosti regulace jsou u topinkovačů velkou výhodou. Ve své podstatě regulujte výše zmiňovaný příkon. Díky němu si můžete zvolit, jak dlouho budete topinku opékat. U velké spousty topinkovačů budete první topinku opékat mnohem déle díky tomu, že se topinkovač teprve rozehřívá. Pokud ovšem pořídíte dražší topinkovač, tato starost vám odpadne.

Stejně se stává, že pokud je topinkovač hodně rozpálený, může docházet k tomu, že se topinky budou připalovat. I tomu se dá zamezit výběrem vhodného topinkovače s regulací teploty či s předehříváním plotýnek. To znamená, že topinkovač se předehřeje na určitou teplotu se kterou pak pracuje. Díky tomu jsou topinky všechny stejně dokonale opečené

Materiál

Materiál a design, to je jeden z prvních atributů, kterých si lidé všimnou, i když se nejedná o to nejdůležitější. Na stranu druhou může vhodně zvolený design ušetřit opravdu hodně místa na kuchyňské lince. Vedle designu také můžete brát v potaz barvu – především proto, aby topinkovač ladil s ostatními spotřebiči ve vaší kuchyni. Zpravidla na trhu naleznete dva druhy topinkovače, přesněji řečeno dva druhy materiálu, které byly na výrobu topinkovače použity.

Jedním z nich je topinkovač vyrobený z plastu. Ten nabízí přívětivější cenu a zpravidla také bílou barvu. Nevypadá sice nějak exkluzivně, na druhou stranu příliš nestojí a bílou můžete zkombinovat skoro se vším, což je nesporná výhoda. Bílou barvou disponují pak především topinkovače levnější, dražší už se dají sehnat v různém barevném provedení.

Druhým materiálem, ze kterého se topinkovače vyrábějí, je nerez. Nerez působí značně luxusněji ale zároveň je také cenově dražší. Na stranu druhou se nerezový povrch musí čistit trošku jinak než plast, často za využití také nejrůznějších čisticích prostředků. Bez nich správnou údržbu neprovedete. Problém je především v případě, že se topinkovač zamastí. Naštěstí dnes existuje celá řada nejrůznějších odmašťovačů, které jsou na nerez určeny. Proto se sluší připomenout, že pokud budete do kuchyně pořizovat nerezový topinkovač, rozhodně k jeho čištění používejte přípravky, které jsou určeny na čistění nerezových povrchů.

Pokud bychom se podívali čistě na designovou záležitost, zpravidla narazíte na hodně podobné typy topinkovače. Sem tam narazíte na něco luxusnějšího či zvláštního. Ne každému se ale takový tvar může zamlouvat. Pokud se řadíte mezi konzervativní zákazníky, budete volit spíše klasický design topinkovače.

Údržba

Údržba je další důležitý aspekt ve výběru každého kuchyňského spotřebiče, topinkovač nevyjímaje. O tom, jak budete topinkovač udržovat se rozhoduje už na začátku, když volíte, zda si koupíte topinkovač plastový nebo nerezový. Opět budete muset čistit nejen venkovní část topinkovače, ale i tu vnitřní.

Venkovní část zpravidla nebývá nějak extra ušpiněná a spíše se jedná jen o jednoduché otření navlhčenou houbičkou. Nějaké jiné požadavky na údržbu topinkovač zpravidla mít nebude. Přesto ale budete muset, v případě, že pořídíte nerezový topinkovač, pořídit také speciální přípravek na čištění nerezových povrchů. V opačném případě by mohlo dojít k tomu, že se povrch poničí.

Co se týče vnitřní části, zde bude topinkovač vyžadovat větší údržbu. Budou do něj totiž padat drobečky opečeného chleba a tak dále. U levnějších modelů bude čištění trošku obtížnější, u dražších bude údržba hračkou především díky provedení topinkovače.

Práce s topinkovačem

zpět k menu ↑

Co dál je dobré sledovat

Je jasné, že v obchodě přesně nepoznáte, jak kvalitně topinkovač váš toast opeče. Proto věnujte pozornost informacím v našem testu. Důležitým aspektem pro výběr topinkovače je bezesporu jeho výbava.  Zapomínat byste ale neměli ani na to, jak snadné bude s topinkovačem manipulovat. Doporučuje se proto vyzkoušet si všemožná tlačítka, kterými topinkovač disponuje, stejně tak byste si měli vyzkoušet, jak snadno půjde toast či topinka z topinkovače vyjmout. Díky tomu budete mít přehled o tom, jak můžete s topinkovačem reálně pracovat. Bývá často velmi nepříjemným překvapení fakt, že topinkovač se zdál na první pohled dokonalý, při prvním použití ale zjišťujete, že se s ním nemanipuluje vůbec dobře a první radost z topinkovače vystřídá velké zklamání.

Další, na co byste rozhodně neměli zapomínat,jsou protiskluzové nožičky, díky kterým bude topinkovač držet na místě na kuchyňské lince a manipulace s ním bude jednodušší. Z čistě praktického hlediska byste se měli zamyslet také nad tím, z jakého materiálu topinkovač pořídíte. Nerezové materiály jsou totiž velice náchylné na otisky prstů, což s sebou nese nevýhodu v podobě větších nároků na údržbu.

zpět k menu ↑

Vlastnosti topinkovače

Funkcí a vlastností může mít topinkovač opravdu mnoho. Jaké vlastnosti jsou ale pro topinkovač ty nejdůležitější?zpět k menu ↑

Finální verdikt

Topinkovače se mohou stát skutečně skvělou součástí vaší kuchyně. Pokud nechcete utratit moc navíc a vyberete si topinkovač v kategorii do 500 Kč, nečekejte žádné zázraky. Bude se jednat o klasický topinkovač, u kterého se může stát, že se čas od času něco drobě připálí. Topinkovače do 1 000 korun již nabídnou mnohem větší jistotu úžasné topinky a také nějaké ty drobné funkce navíc. Rozhodně bychom doporučovali raději připlatit.

Kategorie do 2 000 Kč a do 3 000 Kč již nabízejí skutečně úžasné topinkovače, které disponují mnoha funkcemi a uživatele potěší nejen množství funkcí ale především uživatelský komfort, který je skutečně na vysoké úrovni. Pravdou ale je, že tyto topinkovače se vyplatí pořizovat v případě, že budete topinky připravovat velmi často nebo chcete prakticky profesionální výsledek.

Poslední kategorie, tedy kategorie nad 3 000 Kč je určena spíše pro profesionální využití. Proč ale nemít kousek profesionality i ve vaší kuchyni? Cena je ovšem často dost vysoká a ne pro každého akceptovatelná. Přesto se v této kategorii najdou kousky, které skutečně stojí za to a v kuchyni by velice pomohly. Je tak na vašem uvážení, co doopravdy využijete, každá kategorie něco nabídne ale zdaleka nejoblíbenější mezi zákazníky jsou kategorie do 1 000 Kč a do 2 000 Kč. V tomto cenovém rozpětí se nejčastěji pohybují kupované topinkovače a má to své logické opodstatnění.

A tím jsme u konce testu a nezbývá nám, než vám popřát, abyste si s novým přístrojem udělali dokonalé topinky, na kterých si pochutnáte. A pokud sháníte nějaký dobrý recept, sledujte naše sociální sítě, časem se tam určitě nějaký objeví.

Topinkovače
5 (100%) 1 vote
Váš pomocník