Nejlepší tlačítkový telefon 2019

 • Zajímá vás, jak vybrat telefon pro seniory, aniž byste se napálili?
 • Projděte si naše recenze tlačítkových telefonů a vyberte ten nejlepší!
 • Zjistěte, kde se dá koupit nejlevněji!

Tlačítkové telefony bez pozadí

Porovnání tlačítkových telefonů

Do 500 korun Do 800 korun Do 1 500 korun Od 1 500 korun
Model: Maxcom MM 129 CPA Halo 11 Nokia 3310 2017 Nokia 8110 4G
Náhled:
Cena: Zjistit cenu Zjistit cenu Zjistit cenu Zjistit cenu
Možnost paměťové karty: Ano Ano Ano Ano
Fotoaparát: Ano (VGA) Ano (0,3 Mpix) Ano (2 Mpix) Ano (2 Mpix)
Výška/šířka/hloubka: 111/27/15 mm 110/51/14,3 mm 115,6/51/12,8 mm 133,4/49,3/14,9 mm
Hmotnost: 60 g 85 g 80 g 117 g
Rozlišení displeje: 220 x 176 220 x 176 320 x 240 320 x 240
Velikost displeje: 1,77" 2,4" 2.4" 2.45"
SOS tlačítko: Ne Ano Ne Ne
Výdrž baterie: 140 hodin 240 hodin 744 hodin 600 hodin

Úvod

V dnešní době je nemít mobilní telefon téměř nemyslitelné. Spojit se během několika vteřin se svou rodinou nebo přáteli nikdy nebylo snazší. Pro sdílení každodenních zážitků, novinek i velmi důležitých informací co nejrychlejší cestou je důležité mít mobilní telefon.

Zdá se vám, že moderní dotykové telefony neposlouchají vaše prsty tak, jak by jste chtěli? Je pro vás těžké trefit se na displeji na ikonku, kterou chcete zvolit? S tlačítkovým telefonem tento problém mít nebudete! Psaní na klávesnici a posun v telefonu pomocí šipek je nejjednodušší způsob ovládání mobilního telefonu. Velký dotykový displej navíc, oproti klasickému displeji, velmi vybijí baterii a tlačítkový telefon tudíž vydrží při běžném používání na jedno nabití až 744 hodin – neboli celý měsíc.

Nejlepší tlačítkový telefon od 1 500 korun

Nokia 8110 4G

 • Proč koupit právě Nokia 8110 4G: Jde o oživení staršího modelu s moderními vlastnostmi, mezi tlačítkovými telefony patří k nejlepším.
 • Proč jsme vybrali právě Nokia 8110 4G: Kombinuje slušné parametry se zajímavým designem a dobrou pověstí tlačítkových telefonů Nokia.

Tím, co vás na telefonu Nokia 8110 4G zaujme jako první, je nezvyklý design. Kromě toho, že jde o vysunovací telefon, je konstrukce prohnutá. Někteří z vás si možná vzpomenou na legendární model Nokia 8110 z roku 1996, který je v tomto telefonu částečně oživen. Kryt je bohužel z polykarbonátu a nevypadá příliš elegantně, zato je ale odolný. Výsuvný kryt, který chrání klávesnici, má také svůj účel. K dostání je v černé a žluté variantě. Displej telefonu je malý, jak je u tlačítkových mobilů běžné. Má úhlopříčku jen 2,45 palce, ovšem při rozlišení 240 x 320 pixelů to není špatné. Na displeji jde všechno přečíst i na přímém slunci. Tlačítka jsou dobře čitelná a snadno ovladatelná. Rozměry telefonu jsou postupně 13,3 x 4,9 x 1,5 centimetru, ale v praxi jsou díky prohnutí trochu větší. Díky tomu se dobře drží, ale špatně se nosí třeba v kapse.

 Zjistit cenu

Nokia 8110 4G disponuje i fotoaparátem s rozlišením 2 Mpix, což je u tlačítkových telefonů dobrý výsledek. Procesor Qualcomm Snapdragon 205 dává této Nokii na poměry tlačítkových telefonů dobrý výkon. Vnitřní paměť činí 4 GB, lze ji rozšířit pomocí microSD karet. Za zmínku určitě stojí KaiOS operační systém s možností instalace aplikací, čímž se telefon také vymyká běžnému fungování tlačítkových telefonů. Pravda je ale ta, že díky propracovanému systému je ovládání složitější. Oceňovaný je reproduktor telefonu a nechybí mu ani možnost připojení sluchátek. Největší předností telefonu je Li-ion baterie s kapacitou 1500 mAh. V součtu s výkonem tlačítkového telefonu to dává pracovní dobu až 25 dnů.

Nokia 8110 4G velký

Výhody

Příjemné držení telefonu

Kvalitní reproduktor

Vysoká kapacita baterie


Nevýhody

Špatně se vejde do kapsy

Menší problémy u systému KaiOS

Nejlepší tlačítkový telefon do 1 500 korun

Nokia 3310 2017

 • Proč koupit právě Nokii 3310 2017: Skvělý klasický telefon se všemi potřebnými základními funkcemi.
 • Proč jsme vybrali právě Nokii 3310 2017: Telefon s dlouhou tradicí, jehož vývojáři vědí, co uživatelé potřebují.

Telefon Nokia 3310 2017 je novou moderní verzí klasické známé Nokie 3310. Její design věrně zachovává hlavní rysy starší verze, přičemž klávesnice a obsah telefonu prošly několika změnami. Avšak zařízení zachovalo všem tak známého Hada, jen v o něco novějším kabátku.

Zjistit cenu

Tento model je opravdu velmi odolný proti vybití baterie, která vydrží na jedno nabití až 31 dní, pokud budeme brát v úvahu průměrného uživatele! Navíc vám nabízí na výběr ze 4 barevných provedení – klasické matné modré, nebo šedé, červené, nebo žluté. Menu i pohyb v telefonu je velmi jednoduché a intuitivní. Díky SD paměťové kartě, která lze do telefonu dát, je možné náhrad si do něj MP3 zvukové soubory a klidně i pomocí sluchátek poslouchat nahranou hudbu nebo rádio.

Nokia 3310 2017

Výhody

Příjem multimediálních MMS zpráv

Přehledný systém

Dlouhá výdrž baterie


Nevýhody

Malá tlačítka

Absence SOS tlačítka

Malá velikost písma na displeji

Nejlepší tlačítkový telefon do 800 korun

CPA Halo 11

 • Proč koupit právě CPA Halo 11: Je určen speciálně pro seniory, má velká a přehledná tlačítka, snadné ovládání a text psaný velkým písmem.
 • Proč jsme vybrali právě CPA Halo 11: V dané kategorii nám připadá nejlepší a nejpřehlednější právě pro seniory.

Tlačítkový telefon CPA Halo 11 je vyloženě určen nenáročným uživatelům, nebo spíše seniorům. Je odolný proti pádu, má velká a podsvícená tlačítka pro snadnou orientaci na klávesnici a displej s velmi dobrou čitelností. Jeho rozlišení je 220 x 176 pixelů, což znamená při úhlopříčce 2,4 palce kvalitní obraz. Rozměry telefonu jsou 11 x 5,1 x 1,4 centimetru, díky čemuž se snadno vejde i do kapsy. Jeho hmotnost je 85 gramů, takže není při práci ani příliš ztěžující.  Po stránce designu je telefon neutrální a univerzální, ve třídě tlačítkových telefonů však stále patří k tomu lepšímu. Oblé hrany dodávají alespoň základní eleganci.

Zjistit cenu

Telefon nedisponuje operačním systémem. Na druhou stranu, ovládání je intuitivní a zvládne ho i méně zkušený uživatel. Důležité je, že je celé ovládání v češtině/slovenštině. Výkon není příliš velký, procesor má jen jedno jádro, ale to se u levnějších tlačítkových telefonů ani neočekává. Kapacita baterie je 900 mAh, což dává výdrž telefonu 240 hodin. To není moc a je to spíše podprůměrná hodnota. Nabíjení je možné z nabíječky nebo ve stojánku. Po funkční stránce nalezneme u telefonu fotoaparát s rozlišením 0,3 Mpix, SOS tlačítko (které vám po zmáčknutí zavolá pomoc do místa, které telefon lokalizuje), Bluetooth, MP3 přehrávač, rádio nebo svítilna. Mladší uživatelé však mohou postrádat jack pro připojení sluchátek. Z našeho pohledu jde o ideální telefon pro seniory, který je odolný, snadno ovladatelný, a co je důležité, vybavený SOS tlačítkem.

CPA Halo 11

Výhody

Snadné a intuitivní ovládání

Velká tlačítka na klávesnici

Kvalitní displej


Nevýhody

Malá výdrž baterie

Chybějící jack na sluchátka

Nejlepší tlačítkový telefon do 500 korun

Maxcom MM 129

 • Proč koupit právě Maxcom MM 129: Pokud nehledáte nic složitého, drahého a zbytečně obsáhlého, je toto telefon pro vás.
 • Proč jsme vybrali právě Maxcom MM 129: Za svou cenu má opravdu slušné parametry.

Model Maxcom MM 129 disponuje i přes svou cenu širokou škálou funkcí. Má všechny základní aplikace, které jsou potřeba – hlasité handsfree, svítilna, budík, kalkulačka, kalendář, audio a video přehrávač, rádio FM a navíc do něj lze vložit 2 SIM karty. To může být výhodné například pokud půlka rodiny má jiného operátora, než druhá a lépe se takto vyplatí tarif.

Zjistit cenu

Líbí se nám vcelku neutrální provedení telefonu, jeho nízká hmotnost a velká tlačítka, která se snadno mačkají. Displej je sice menší, což může být za určitých okolností problém, ale zato upozornění na zprávu nebo příchozí hovor jsou velmi hlasitá. Ovládání je pak i pro starší uživatele jednoduché a intuitivní, což považujeme za hlavní přednost tohoto telefonu.

Maxcom MM 129

Výhody

Lehký telefon

Cena

Hlasitá upozornění na příchozí zprávy/hovor


Nevýhody

Menší displej

Menší výdrž baterie

Absence SOS tlačítka

Závěr

A co bychom řekli na závěr? Pokud hledáte telefon pro staršího člena rodiny, podle nás je nejvhodnější model CPA Halo 11, který disponuje velkými lehce přehlednými tlačítky a SOS tlačítkem, které je – podle nás – pro seniorský model důležité. Telefon Nokia 3310 2017 je jistě skvělý návrat do minulosti s nějakou tou modernizací a společně s Maxcom MM 129 jsou vhodné pro seniory, kterým v pořádku slouží oči. Navíc Nokia 8110 4G a Nokia 3310 2017 jsou vhodné telefony pro ty, kteří rádi sdílejí zážitky se svou rodinou pomocí multimediálních zpráv – tedy posílání fotografií pomocí MMS.

Důležité parametry tlačítkových telefonů pro seniory

 • Jednoduchost ovládání – ovládání by mělo být pokud možno intuitivní a jednoduché. Aniž bychom chtěli seniory podceňovat, pokročilejší technická zařízení pro ně mohou být nekomfortní.
 • Odolnost – tlačítkový telefon bývá obecně odolnější, než chytrý. Určitě se to vyplatí, má-li být telefon praktický a použitelný.
 • Výdrž baterie – čím větší bude, tím lépe pro vás. Velká kapacita baterie je výhodou, protože tím méně často je potřeba telefon nabíjet.
 • Rozměry telefonu – tady je potřeba najít kompromis. Příliš velký telefon je nepohodlný do ruky, špatně se s ním zachází a nevejde se do kapsy. Naopak příliš malý telefon se špatně ovládá.
 • Velikost displeje – velký displej je pro seniory výhodou, je na něm všechno lépe čitelné.
 • Rozlišení displeje a telefonu – spíše okrajové parametry.

Nejlepší tlačítkové telefony
Ohodnotit článek
Váš pomocník