Nejlepší tlačítkový telefon 2019

 • Zajímá vás, jak vybrat telefon pro seniory, aniž byste se napálili?
 • Projděte si naše recenze tlačítkových telefonů a vyberte ten nejlepší!
 • Zjistěte, kde se dá koupit nejlevněji!

Tlačítkové telefony bez pozadí

Porovnání tlačítkových telefonů

Do 500 korun Do 800 korun Do 1 500 korun Od 1 500 korun
Model: Cube1 F100 CPA Halo 11 Nokia 3310 2017 Caterpillar B30
Náhled:
Cena: Zjistit cenu Zjistit cenu Zjistit cenu Zjistit cenu
Možnost paměťové karty: Ano Ano Ano Ano
Fotoaparát: Ano (0,3 Mpix) Ano (0,3 Mpix) Ano (2 Mpix) Ano (2 Mpix)
Výška/šířka/hloubka: 118/54,3/10,8 mm 110/51/14,3 mm 115,6/51/12,8 mm 118/55/16 mm
Hmotnost: 86 g 85 g 80 g 200 g
Rozlišení displeje: 160 x 128 220 x 176 320 x 240 220 x 176
Velikost displeje: 1,77" 2,4" 2,4" 2"
SOS tlačítko: Ano Ano Ne Ne
Výdrž baterie: 140 hodin 240 hodin 744 hodin 240 hodin

Úvod

V dnešní době je nemít mobilní telefon téměř nemyslitelné. Spojit se během několika vteřin se svou rodinou nebo přáteli nikdy nebylo snazší. Pro sdílení každodenních zážitků, novinek i velmi důležitých informací co nejrychlejší cestou je důležité mít mobilní telefon.

Zdá se vám, že moderní dotykové telefony neposlouchají vaše prsty tak, jak by jste chtěli? Je pro vás těžké trefit se na displeji na ikonku, kterou chcete zvolit? S tlačítkovým telefonem tento problém mít nebudete! Psaní na klávesnici a posun v telefonu pomocí šipek je nejjednodušší způsob ovládání mobilního telefonu. Velký dotykový displej navíc, oproti klasickému displeji, velmi vybijí baterii a tlačítkový telefon tudíž vydrží při běžném používání na jedno nabití až 744 hodin – neboli celý měsíc.

Nejlepší tlačítkový telefon od 1 500 korun

Caterpillar B30

 • Proč koupit právě Caterpillar B30: Skvělý telefon, který splňuje všechny základní funkce, má přehledné ovládání a je odolný proti poškození při práci nebo na výletech.
 • Proč jsme vybrali právě Caterpillar B30: Aktivní senioři, kteří pracují na zahradě, v dílně nebo kteří tráví čas v přírodě, ho jistě ocení. Stejně tak každý, kdo chce odolný tlačítkový telefon náležité kvality.

Pod značkou Caterpillar jsou do světa distribuovány odolné telefony. Model Caterpillar B30 je jejich tlačítkovou verzí. Splňuje tedy to základní, co od odolného telefonu očekáváte – je odolný proti zanášení prachu, působení vody a nárazu. Nevadí mu ani mráz, až do určité teploty. Disponuje dvoupalcovým displejem s rozlišením 220 x 176 pixelů, což není špatné a díky výrazným tlačítkům se dobře ovládá. Tlačítka jsou navíc bíle popsaná na černém pozadí, takže jsou dobře čitelná. Za mínus považujeme větší rozměry a hmotnost, ale bez nich by byl telefon zase křehčí, takže je to něco za něco.

Zjistit cenu

Telefonu obecně nechybí základní funkce, kterými by měl i tlačítkový mobil disponovat. Tedy svítilna, slot pro paměťovou kartu nebo schopnost přehrávat média. Paměť RAM má 256 MB, což je na tlačítkový telefon dobré a zajistí to solidní výkon. Ve výbavě má telefon i 2 Mpix fotoaparát s vestavěným bleskem a schopností točit video v HD rozlišení, takže na něj můžete zaznamenat třeba zážitky z cest. K jejich uložení poslouží 1 GB paměti. Za nevýhodu považujeme absenci SOS tlačítka, které se zejména seniorům může hodit. Ovšem i přesto telefon vřele doporučujeme, patří k tomu nejlepšímu, co svět tlačítkových mobilů nabízí.

Caterpillar B30 velký

Výhody

Vysoká odolnost

Na poměry tlačítkových telefonů dobrý fotoaparát

Dobrý výkon

Nevýhody

Menší tlačítka

Absence SOS tlačítka

Vyšší hmotnost

Nejlepší tlačítkový telefon do 1 500 korun

Nokia 3310 2017

 • Proč koupit právě Nokii 3310 2017: Skvělý klasický telefon se všemi potřebnými základními funkcemi.
 • Proč jsme vybrali právě Nokii 3310 2017: Telefon s dlouhou tradicí, jehož vývojáři vědí, co uživatelé potřebují.

Telefon Nokia 3310 2017 je novou moderní verzí klasické známé Nokie 3310. Její design věrně zachovává hlavní rysy starší verze, přičemž klávesnice a obsah telefonu prošly několika změnami. Avšak zařízení zachovalo všem tak známého Hada, jen v o něco novějším kabátku.

Zjistit cenu

Tento model je opravdu velmi odolný proti vybití baterie, která vydrží na jedno nabití až 31 dní, pokud budeme brát v úvahu průměrného uživatele! Navíc vám nabízí na výběr ze 4 barevných provedení – klasické matné modré, nebo šedé, červené, nebo žluté. Menu i pohyb v telefonu je velmi jednoduché a intuitivní. Díky SD paměťové kartě, která lze do telefonu dát, je možné náhrad si do něj MP3 zvukové soubory a klidně i pomocí sluchátek poslouchat nahranou hudbu nebo rádio.

Nokia 3310 2017

Výhody

Příjem multimediálních MMS zpráv

Přehledný systém

Dlouhá výdrž baterie


Nevýhody

Malá tlačítka

Absence SOS tlačítka

Malá velikost písma na displeji

Nejlepší tlačítkový telefon do 800 korun

CPA Halo 11

 • Proč koupit právě CPA Halo 11: Je určen speciálně pro seniory, má velká a přehledná tlačítka, snadné ovládání a text psaný velkým písmem.
 • Proč jsme vybrali právě CPA Halo 11: V dané kategorii nám připadá nejlepší a nejpřehlednější právě pro seniory.

Tlačítkový telefon CPA Halo 11 je vyloženě určen nenáročným uživatelům, nebo spíše seniorům. Je odolný proti pádu, má velká a podsvícená tlačítka pro snadnou orientaci na klávesnici a displej s velmi dobrou čitelností. Jeho rozlišení je 220 x 176 pixelů, což znamená při úhlopříčce 2,4 palce kvalitní obraz. Rozměry telefonu jsou 11 x 5,1 x 1,4 centimetru, díky čemuž se snadno vejde i do kapsy. Jeho hmotnost je 85 gramů, takže není při práci ani příliš ztěžující.  Po stránce designu je telefon neutrální a univerzální, ve třídě tlačítkových telefonů však stále patří k tomu lepšímu. Oblé hrany dodávají alespoň základní eleganci.

Zjistit cenu

Telefon nedisponuje operačním systémem. Na druhou stranu, ovládání je intuitivní a zvládne ho i méně zkušený uživatel. Důležité je, že je celé ovládání v češtině/slovenštině. Výkon není příliš velký, procesor má jen jedno jádro, ale to se u levnějších tlačítkových telefonů ani neočekává. Kapacita baterie je 900 mAh, což dává výdrž telefonu 240 hodin. To není moc a je to spíše podprůměrná hodnota. Nabíjení je možné z nabíječky nebo ve stojánku. Po funkční stránce nalezneme u telefonu fotoaparát s rozlišením 0,3 Mpix, SOS tlačítko (které vám po zmáčknutí zavolá pomoc do místa, které telefon lokalizuje), Bluetooth, MP3 přehrávač, rádio nebo svítilna. Mladší uživatelé však mohou postrádat jack pro připojení sluchátek. Z našeho pohledu jde o ideální telefon pro seniory, který je odolný, snadno ovladatelný, a co je důležité, vybavený SOS tlačítkem.

CPA Halo 11

Výhody

Snadné a intuitivní ovládání

Velká tlačítka na klávesnici

Kvalitní displej


Nevýhody

Malá výdrž baterie

Chybějící jack na sluchátka

Nejlepší tlačítkový telefon do 500 korun

Cube1 F100

 • Proč koupit právě Cube1 F100: Pokud nehledáte nic složitého, drahého a zbytečně obsáhlého, je toto telefon pro vás.
 • Proč jsme vybrali právě Cube1 F100: Za svou cenu má slušné parametry.

Telefon Cube1 F100 je ideální pro seniory, kteří se nechtějí učit pokročilé ovládání složitých telefonů. Jde o velmi jednoduchý přístroj za nízkou cenu, určený hlavně na volání a přijímání a posílání zpráv. Nemůžete od něj očekávat víc, než základní funkce – bluetooth, rádio, kalkulačka, jednoduchý VGA (0,3 Mpix) fotoaparát. Po stránce designu nezaujme, ale je lehký a přijatelně velký (86 g, 118 x 54,3 x 10,8 mm). Určitě pro vás nebude zátěží.

Zjistit cenu

Za výhodu považujeme ovládání přizpůsobené seniorům. Díky tomu není systém složitý, displej o rozlišení 160 x 128 pixelu je pěkně čitelný, písmena jsou velká a tlačítka přehledná. Klasické čtyřsměrové hlavní tlačítko nahradily pouze šipky nahoru a dolů, o to jednodušší je. Telefon podporuje zapojení paměťové karty, má solidní baterii a po všech stránkách ho považujeme vzhledem k ceně za kvalitní.

CUBE1 F100 velký

Výhody

Lehký telefon

Cena

Hlasitá upozornění a jednoduché ovládání

SOS tlačítko


Nevýhody

Menší displej

Menší výdrž baterie

Závěr

A co bychom řekli na závěr? Pokud hledáte telefon pro staršího člena rodiny, podle nás je nejvhodnější model CPA Halo 11, který disponuje velkými lehce přehlednými tlačítky a SOS tlačítkem, které je – podle nás – pro seniorský model důležité. Telefon Nokia 3310 2017 je jistě skvělý návrat do minulosti s nějakou tou modernizací a společně s Cube1 F100 jsou vhodné pro seniory, kterým v pořádku slouží oči. Navíc Caterpillar B30 (který je navíc odolný) a Nokia 3310 2017 jsou vhodné telefony pro ty, kteří rádi sdílejí zážitky se svou rodinou pomocí multimediálních zpráv – tedy posílání fotografií pomocí MMS.

Důležité parametry tlačítkových telefonů pro seniory

 • Jednoduchost ovládání – ovládání by mělo být pokud možno intuitivní a jednoduché. Aniž bychom chtěli seniory podceňovat, pokročilejší technická zařízení pro ně mohou být nekomfortní.
 • Odolnost – tlačítkový telefon bývá obecně odolnější, než chytrý. Určitě se to vyplatí, má-li být telefon praktický a použitelný.
 • Výdrž baterie – čím větší bude, tím lépe pro vás. Velká kapacita baterie je výhodou, protože tím méně často je potřeba telefon nabíjet.
 • Rozměry telefonu – tady je potřeba najít kompromis. Příliš velký telefon je nepohodlný do ruky, špatně se s ním zachází a nevejde se do kapsy. Naopak příliš malý telefon se špatně ovládá.
 • Velikost displeje – velký displej je pro seniory výhodou, je na něm všechno lépe čitelné.
 • Rozlišení displeje a telefonu – spíše okrajové parametry.

Nejlepší tlačítkové telefony
5 (100%) 1 vote
Váš pomocník