Nejlepší popcornovače 2019

 • Ušetřete si peníze i nervy při výběru nejvhodnějšího popcornovače.
 • Zvolte si na základě výkonu, komfortu při manipulaci, množství kukuřice a poměru cena/kvalita.
 • Zjistěte, kde se dá koupit nejlevněji.

Popkornovače bez pozadí

TOP popcornovače roku 2019

Úvod

Patříte mezi milovníky popcornu? Rádi si připravíte tuto křupavou pochoutku k filmu, nebo jen tak, k posezení s příteli? Popcorn si můžete připravit v mikrovlnné troubě, samo sebou. V dnešní době se naprostá většina popcornu prodávaného k domácí přípravě prodává v sáčcích určených do mikrovlnné trouby, ve které se následně připravují. Existuje však i varianta, jak si připravit chutnější popcorn bez nutnosti použití stále diskutabilně škodlivých mikrovln. Co že ta varianta je? Už jsteslyšeli o popcornovačích? Že ne? Nechte náš představit vám tento ne zcela běžný kuchyňský spotřebič. Pokud je vaše odpověď ano, pak si buďto můžete své povědomí o tomto přístroji rozšířit, nebo rovnou přeskočit k samotným testům.

zpět k menu ↑

Základní typy popcornovačů

Popcornovače můžeme rozdělit podle využití na dva typy – na domácí a komerční přístroje, které vídáte třeba v kinech. Druhý typ nás příliš nezajímá, protože domů si ho pořídí opravu málokdo. Spíše se zaměříme na domácí popcornovače, které lze rozdělit do tří dalších kategorií.

Komerční popcornovače

Takové se používají pro výrobu popcornu ve velkém v kinech nebo třeba na poutích. Popcorn se s nimi připravuje v pánvi s horkým olejem. Z oleje pak přejde asi 45 % kalorií do popcornu. Komerční popcornovače umožňují často popcorn rovnou při výrobě i barvit a dochucovat. Těžko si ale podobný popcornovač pořídíte do domácnosti. Ještě méně pravděpodobné pak je, že zužitkujete jeho kapacitu. Ať jste jakkoliv velcí jedlíci. Proto sekomerčním popcornovačům v tomto článku věnovat nebudeme.

Domácí popcornovač

Jde o malý, jednoduchý přístroj na výrobu popcornu přímo u vás doma, a to v ideálním množství. Převážně jde o nádobu s plotýnkou, na kterou se nasypou zrnka kukuřice, která se ohříváním pomocí elektrického proudu, nebo horkého vzduchu rozpukají. Podle způsobu ohřívání kukuřičných zrn bychom mohli domácí popcornovače rozdělit do dvou kategorií.

 • Pro přípravu popcornu bez použití oleje – tyto popcornovače využívají pro pražení kukuřice na popcorn pouze horký vzduch a díky tomu je popcorn zdravější.
 • Pro přípravu popcornu s použitím oleje – pro přípravu je potřeba malé množství oleje, ale popcorn má pak výraznější a lepší chuť. Pokud se obáváte kalorií z oleje, nemusíte. Při použití domácích popcornovačů přejde z oleje do popcornu jen asi 5 % kalorií.

V návaznosti na dělení popcornovačů podle použití oleje je můžeme dále dělit do kategorií podle designu. Na designu totiž závisí, jakým způsobem se popcorn v přístroji připravuje. Jednotlivé kategorie však nejsou nijak pojmenovány, nazvali jsme je tak sami podle některých typických jevů.

 • Horkovzdušné popcornovače – tedy ty na přípravu popcornu za pomoci horkého vzduchu bez jediné kapky oleje.
 • Plotýnkové popcornovače – fungují jako taková pánvička. Popcorn se připravuje na žhavé plotýnce, lehce polité olejem.
 • Popcornovače s hrncem na přípravu popcornu – ty mají uvnitř hrnec, do kterého nasypete kukuřici s trochou oleje. Zahříváním hrnce se pak připravuje popcorn, který skáče z hrnce ven.

zpět k menu ↑

Test horkovzdušných popcornovačů

Kategorie horkovzdušných popcornovačů je velmi specifická. Nabízí skutečně velký výběr kvalitou více než dostačujících výrobků. Zároveň tyto modely patří zpravidla do nejnižší cenové kategorie.

Pořadí Náhled Název Hodnocení Maximální množství kukuřice Příkon Cena
1. Sweetoo SW-PM274
50 g 1 200 W Zjistit cenu
2. Clatronic PM 3635
50 g 1 200 W Zjistit cenu
3. Guzzanti GZ 130 Retro
50 g 1 200 W Zjistit cenu
4. Severin PC 3751
50 g 1 200 W Zjistit cenu
5. Beper 90590Y
50 g 1 200 W Zjistit cenu
Horkovzdušný popkornovač

Horkovzdušné popcornovače a jejich charakteristika

Horkovzdušné popcornovače, jak už bylo zmíněno, připravují popcorn za pomoci horkého vzduchu bez přidaného oleje. Popcorn je tak bez jakýchkoliv debat zdravější. Může ale pak lehce zaostávat chuťově. V porovnání s popcornem do mikrovlnky je ale stále vynikající! Velkou výhodou horkovzdušných popcornovačů jsou jejich rozměry. Jsou menší, tedy velmi dobře skladné. Na druhou stranu v nich na jedno ohřátí připravíte popcorn jen z cca 50 g kukuřice. Vynahrazují to ale rychlostí přípravy, asi jen 3 minuty, byť za cenu vyššího příkonu. Obrázky v tabulce napovídají, jak tyto pokornovače fungují. Z vrchu do nich nasypete kukuřici, zavřete a už jen čekáte, až připravený popcorn sám vyskáče do bokem připravené misky.

Výhody

Příprava bez oleje

Menší rozměry

Rychlost přípravy

Velký výběr v kategorii


Nevýhody

Chuťově nepříliš výrazný popcorn

Vysoký příkon

Design – převážně levnější plasty

zpět k menu ↑

Test plotýnkových popcornovačů

Námi pojmenované plotýnkové popcornovače patří mezi zákaznicky nejoblíbenější modely. Příprava s nimi je totiž rychlá a jednoduchá a výsledný produkt je chuťově výrazný. Na plotýnku nalejete trochu oleje, nasypete kukuřici, zavřete víko a do pěti minut máte po otočení přístroje a odšroubování plotýnky plnou misku popcornu.

Pořadí Náhled Název Hodnocení Maximální množství kukuřice Příkon Cena
1. Klarstein Couchpotato
100 g 1 000 W Zjistit cenu
2. R.B. EasyCinema
100 g 1 000 W Zjistit cenu
3. Klarstein Couchpotato SHU2-Couchpotato-B
100 g 1 000 W Zjistit cenu
4. Guzzanti GZ 135 Retro
100 g 1 200 W Zjistit cenu
5. Domoclip Livoo DOM376
100 g 800 W Zjistit cenu

Plotýnkové popcornovače a jejich charakteristika

Plotýnkové stroje na popcorn připraví 80 – 100 g popcornu za zhruba oněch zmíněných 5 minut. Opět za to platíte vyšším příkonem. S rostoucí cenou pak příkon klesá, a to při zachování stejné rychlosti přípravy. Zároveň pak dražší modely, co se designu týče, ladí i s moderně zařízenou kuchyní. Popcorn v přístroji bohužel nic nemíchá, může se tak u lacinějších výrobků s vysokým příkonem stát, že po skončení ohřevu najdete v misce nepřipravené kousky kukuřice, nebo že se popcorn připeče k plotýnce.

Výhody

Rychlost přípravy

Snadné čištění

Design a provedení

Velký výběr v kategorii


Nevýhody

Použití oleje

Větší rozměry

Plotýnkový popkornovač

zpět k menu ↑

Test hrncových popcornovačů

Popcornovače větších rozměrů, s hrncem na kukuřici uprostřed. Popcornovač je třeba předehřát, potom do hrnce nasypat popcorn s pár kapkami oleje, zavřít dvířka a už jen počkat, až popcorn sám vyskáče do misky pod hrncem.

Pořadí Náhled Název Hodnocení Maximální množství kukuřice Příkon Cena
1. Klarstein Volcano
50 g 300 W Zjistit cenu
2. Klarstein Volcano 300 W
50 g 300 W Zjistit cenu
3. OneConcept Rockkorn
50 g 350 W Zjistit cenu
Hrncový popkornovač

Hrncové popcornovače a jejich charakteristika

V hrnci je integrované míchadlo, které zajišťuje, že se jádra kukuřice dostanou rovnoměrně do styku s horkou deskou a žádná kukuřice nezůstane nalepená a připálená na dně. Mimo to pak díky míchadlu připraví popkorn z každého zrnka kukuřice, žádné nepřijde na zmar.Za hodinu udělá takovéto zařízení na popcorn až 60 litrů popcornu. A to i při zachování nízkého příkonu. Předehřátí samo zabere asi pět minut. Příprava pak okolo pěti dalších. V případě potřeby lze hrnec z nerezové oceli převrátit a vyprázdnit. Pro usnadnění čištění se dá hrnec jednoduše odebrat ze závěsu. Jen škoda, že v této cenové kategorii není větší výběr, ať už modelů, tak výrobců.

Výhody

Integrované míchadlo

Nízký příkon při zachování vysokého výkonu

Snadné čištění


Nevýhody

Předehřívání

Větší rozměry

Malý výběr v kategorii

zpět k menu ↑

Kteří výrobci dělají nejlepší popcornovače?

Jak již bylo zmíněno, na trhu není velké množství popcornovačů, znamená to tedy, že není ani velký počet výrobců? Ne tak docela. Jistě, počet značek, které mají ve své nabídce mimo jiné i popcornovač asi těžko přesáhne dvacítku, na počet produktů na trhu je ale takové číslo poměrně vysoké. Každý z oněch výrobců nabízí přinejlepším jen pár modelů strojů na popcorn. Většinou spíš tak jeden, nebo dva. Pojďme se tedy seznámit alespoň s těmi výrobci, kteří nabízejí buďto více modelů, nebo jejich model patří mezi zákaznicky nejoblíbenější, a dostal se tak do našeho výběru top produktů.

zpět k menu ↑

Podle čeho vybrat ideální popcornovač?

Kromě testu a žebříčků nejlepších popcornovačů pro vás máme i  několik tipů a rad, jak vybrat popcornovač – ten nejlepší do vaší domácností. Rozhodují často i maličkosti, podívejme se proto, na co při výběru a při nákupu nesmíte zapomenout.

Hmotnost a rozměry

Co chcete u spotřebiče, který nebudete převážně používat každý den je, aby byl skladný. Většina strojů na popcorn má okolo třiceti centimetrů na výšku a patnáct až dvacet centimetrů, co se šířky a hloubky týká. Najdou se ale i netradičně tvarované spotřebiče nejrůznějších rozměrů, nebo větší stroje, převážně z vyšších cenových kategorií.

Dávka kukuřice

Nepochybně klíčový parametr. Už v tabulkách jste si mohli všimnout, že jsme podle něj popcornovače srovnávali. Údaje v tabulce jsou spíše orientační, napoví vám ale, jak velkou dávku popcornu můžete ve stroji na popcorn vytvořit na jedno ohřátí. Samozřejmě, že záleží na vás, kolik popcornu si myslíte, že budete potřebovat. Z tabulek můžete vyčíst, že popcornovače se dělí, řekněme, na malé a velké. Malé připraví popcorn z cca 50 g kukuřice, zatímco velké až ze 100 g. Jak velcí milovníci popcornu jste, případně jak velké milovníky popcornu máte doma?

Výroba popkornu
Popkorn a děti

Použití oleje

Už v úvodu článku jsme pro vás rozdělili domácí popcornovače do dvou kategorií podle použití oleje při přípravě.

 • Stroje pro přípravu popcornu bez použití oleje
 • Stroje pro přípravu popcornu s olejem

Stroje pro přípravu popcornu bez použití oleje, které používají pouze horký vzduch, díky čemu je popcorn zdravější. Stroje pro přípravu popcornu s olejem vám nabídnou popcorn s výraznější chutí. Použití oleje v domácích popcornovačích se vůbec nebojte. Není to nic podobného tomu, co znáte z kina. Popcorn není od oleje celý mastný a není tedy nijak nezdravý. Na olej najdete v balení odměrku, nebojte se tak problémů s dávkováním. Není pak ani pravidlem, že musíte k popcornu nalévat odměrku celou.

Příkon

Pokud ale potřebujete připravit několik várek popcornu, nebo na jeho přípravu standardně chvátáte, můžete se pří výběru řídit podle příkonu. Příkon samozřejmě ovlivňuje rychlost zahřátí vzduchu nebo plotýnky a tím rychlost přípravy popcornu. V tabulkách top produktů vidíte, že příkon popcornovačů se poměrně liší. Stroje s příkonem okolo 300 W a s miskou na kukuřici ji ohřívají jiným způsobem než zbylé, spíše plotýnkové popcornovače. Nemusí to tak nutně znamenat delší dobu přípravy.

Výrobce

Jak se to s výrobci popcornovačů má a kdo tito výrobci jsou jsme vám už nabídli o pár odstavců výše. Zcela bez pochyb pak značka výrobce ovlivňuje náš výběr, ať si to uvědomujeme, nebo ne.

Inklinujeme ke známé značně, k domácí značce, nebo ke značce, se kterou máme dobré zkušenosti. Popcornovač ale, jak jsme se už zmínili, není spotřebič, který najdeme v nabídce každého výrobce. Zároveň ale není na trhu výrobce, který by se na popcornovače specializoval. Pokud pro vás je výrobce důležitý parametr při výběru domácích spotřebičů a zároveň vám žádný z výrobců popcornovačů není známý nebo blízký, může vám pomoct kapitola, kterou jsme právě výrobcům strojů na popcorn v tomto článku věnovali.

zpět k menu ↑

Co všechno se dá k popcornovači dokoupit?

Popcornovač sám o sobě vám nebude k ničemu, pokud chcete uvařit dobrý popcorn, budete si muset dokoupit i vhodné suroviny. Podívejme se na to, co všechno bude potřeba.zpět k menu ↑

Finální verdikt

Shrňme si teď všechny důležité faktory výběru stroje na popcorn. Jde o spotřebič, s jehož pomocí připravíte zdravější popcorn, než dostanete v kině, při srovnatelné chuti. V porovnání s popcornem z mikrovlnné trouby jde jak o chutnější, tak zdravější variantu. To jsou jistě argumenty, proč si popcornovač pořídit. Máte na výběr ze tří základních typů, horkovzdušných popcornovačů, plotýnkových popkorovačů a popcornovačů, které jsme si dovolili nazvat hrncové. Zvažte, který by pro vás byl ideální. Každá z těchto variant se vyznačuje velmi specifickými vlastnostmi. Najdete mezi nimi ale rozdíly, především co se příkonu a výrobce týče. To se pak samozřejmě projevuje na ceně. K té se v rámci toho článku ještě dostaneme. Nezapomeňte si ke svému popcornovači ještě vybrat kvalitní kukuřici a vaše oblíbené příchutě, nebo případně libovolné jiné doplňky.

zpět k menu ↑

Vliv ceny na kvalitu popcornovače

Ač je popcornovač jistě neobvyklí spotřebič, v mnoha domácnostech by jistě našel využití. Zvláště pak proto, že nejde o nijak závažnou investici, za kterou se vám dostane chutné a zdravé pochoutky. Samozřejmě si ale můžete i připlatit a sáhnout po vysoce kvalitním modelu. Co ale v jednotlivých cenových kategoriích očekávat?

 • Popcornovače do 1 000 korun – nejnižší cenová kategorie u popcornovačů je velmi specifická. Nabízí skutečně velký výběr kvalitou více než dostačujících výrobků. Většinu zde tvoří plotýnkové popcornovače. V kategorii do tisíce korun najdete i pár popcornovačů, které popcorn dělají pomocí horkého vzduchu. Ty mají menší kapacitu, zato ale popcorn připravují ještě rychleji a bez oleje. Bohužel rychlost přípravy závisí na vysokém příkonu. To se pak může odrazit na chuti popcornu.
 • Popcornovače od 1 000 do 2 000 korun v zásadě jde o plotýnkové stroje na popcorn. Pro popcornovače do 2 000 korun platí, že jde o skutečně kvalitní spotřebiče. Příkon je v porovnání s levnějšími výrobky nižší, a to při zachování stejné rychlosti přípravy. Nenajdete tu recyklované plasty, vypadají tedy stylově a budou ladit s moderně zařízenou kuchyní. Hledáte-li tak kvalitní stroj na popcorn toto je vaše kategorie.
 • Popcornovače od 2 000 korun nad dva tisíce korun najdete jen pár strojů na popcorn. Oba se řadí mezi ony ,,hrncové’’ stroje na popcorn, oba od značky Klarstein. Samozřejmě jde o kvalitní stroje. Po předehřátí připraví vynikající popcorn za nízkého příkonu, snadno se čistí, dobře vypadají a jsou vyrobeny z kvalitních materiálů. Ve zkratce nabízejí vše, co byste v nejvyšší cenové kategorii čekali.

zpět k menu ↑

Příprava domácího popcornu

Nenecháme vás ve štychu ani co se samotné přípravy domácího popcornu týče.

Příprava domácí popcornu v horkovzdušném popcornovači

Příprava popcornu s tímto popcornovačem je opravdu velmi jednoduchá. Popcornovač dokáže vyrobit popcorn z 50 g kukuřice. Pro dávkování správného množství kukuřice použijte víko popcornovače. (zrna by měly překrýt prostor víka jednolitou vrstvou, což je cca 50–55 g kukuřice na popcorn). Připravte si misku, kterou položte k čelní straně popcornovače. Do popcornovače nasypte kukuřici, zakryjte jej víkem a zapněte jej. Během pár okamžiků je popcorn hotový. Nyní již stačí upražený popcorn dochutit, tak jak jej máte rádi.

Popkorn detail

Příprava domácího popcornu v plotýnkovém popcornovači

Do popcornovače rovnoměrně nasypte dávku kukuřice (80–100 g) a zalijte olejem (2 polévkové lžíce). Popcornovač zakryjte servírovací miskou – nezapomeňte z misky sundat odnímatelné dno. Při pražení popcornu by neměla kudy unikat vzniklá pára. Zapněte popcornovač a během několika minut bude popcorn hotový. Jakmile je kukuřice vypukaná, vypněte popcornovač, na servírovací misku vraťte odnímatelné dno a za použití kuchyňských rukavic nebo utěrky popcornovač překlopte, odšroubujte a popcorn je hotový. Nyní již stačí upražený popcorn dochutit, tak jak jej máte rádi.

Příprava domácí popcornu v ,,hrncovém’’ popcornovači

Popcornovač nechte podle návodu k obsluze 3–5 minuty nahřát. Poté jej vypněte a do kotlíku nalijte 1 odměrku oleje a přidejte 1 zarovnanou odměrku kukuřice. Poté popcornovač zapněte a počkejte, než kukuřice vypuká. Jakmile přestane kukuřice pukat, popcornovač vypněte a vyklopte kotlík s vypukaným popcornem. Do kotlíku přístroje nesypte žádné slané příchutě, sůl ani jiné koření. Tyto suroviny je potřeba smíchat až s vypukaným popcornem.

Pevně věříme, že jste s naší pomocí vybrali opravdu vyhovující popcornovač, který vám bude dobře sloužit. Přejeme vám hodně příjemných chvil u domácího popcornu!

Popcornovače
5 (100%) 1 vote
Váš pomocník