Nejlepší SodaStreamy 2019

 • Zajímá vás, jak vybrat výrobník sody, aniž byste se napálili?
 • Projděte si naše recenze SodaStreamů a vyberte ten nejlepší!
 • Zjistěte, kde se dá koupit nejlevněji!

Sodastream bez názvu

Porovnání SodaStreamů

Úvod

Výroba domácí perlivé vody byla dříve naprosto běžnou věcí. Pak ale „sodovka“ upadla zcela v zapomnění a pomalu se vrací až dnes. K její domácí výrobě se využívají domácí i komerční zařízení, takzvané výrobníky sody. Jde o přístroje, do kterých zabudujete bombičku s plynem, přidáte láhev s natočenou čistou a čerstvou vodou a můžete se pustit o výroby. Pokud vám více chutná soda ochucená, například jahodová nebo pomerančová, také to v dnešní obě není problém, protože se k výrobníkům dodávají také různé sirupy. Komerční výrobníky sody, které najdou využití třeba v kavárnách, jsme do testu nezařadili – v domácnosti mají jen omezené využití.

Jedním z nejvýraznějších hráčů na trhu jsou výrobníky sody SodaStream. Jsou natolik dominantní, že si náš test podrobily na plné čáře a značka se stala synonymem tohoto typu zboží. Je samozřejmostí, že kromě samotných přístrojů dodává také již zmíněné příslušenství. Tím v našem hodnocení ještě stoupá. Pokud si tedy chcete v horkém létě dopřát domácí osvěžení chladivou limonádou, ale zároveň nechcete kupovat přeslazené limonády ze supermarketu, pak je výrobník sody řešením pro vás. Navíc máte jistotu, že vám bublinky nevyprchají, protože si sodovku můžete připravovat neustále čerstvou. Abychom vám pomohli vybrat ten nejlepší přístroj do vaší domácnosti, máme pro vás recenze SodaStream 2019 v různých cenových kategoriích. Pojďme postupně.

Nejlepší SodaStream od 3 000 korun

SodaStream Power

 • Pro koho je SodaStream POWER: Pro každého, kdo stojí o to nejluxusnější, co je na trhu k sehnání.
 • Proč koupit právě SodaStream POWER: Za vyšší cenu dostanete vysokou kvalitu a dobré parametry ukryté v luxusním designu.
 • Proč jsme vybrali právě SodaStream POWER: V dané cenové kategorii SodaStream jiný výrobník ani nenabízí.

V případě přístroje SodaStream POWER jde o nejdražší model v nabídce firmy. Odpovídají tomu parametry i provedení. Design je stylový, barevný plast je kombinován s nerezovým pláštěm a opomenout nelze ani ovládací prvky. Stejně tak lahve jsou z tvrzeného plastu a s přístrojem designově ladí. Kromě přístroje a lahve pak sadu tvoří bombička s CO2 obsahující plyn na 80 litrů perlivé vody. Tlačítkem si můžete zvolit míru perlivosti (mírná, střední, silná), což považujeme za výhodu.

 Zjistit cenu

Mechanismus uchycení lahve nevyžaduje šroubování – láhev lze snadno zasunout a upevnit. Objem lahve je 0,5 litru. Dále pak platí to, co je obecné pro všechny výrobníky SodaStream – v České republice je široká síť míst, ve kterých vám použitou bombičku s plynem vymění za novou.

SodaStream Power velký

Výhody

Propracovaný design výrobníku i lahví

Jednoduché ovládání a možnost nastavení perlivosti

Snadné uchycení lahve


Nevýhody

Menší dostupnost

Vyšší cena

Nejlepší SodaStream od 2 600 do 3 000 korun

SodaStream Spirit One Touch

 • Pro koho je SodaStream Spirit One Touch: Pro toho, kdo si chce pořídit asi nejlepší produkt na trhu a nevadí mu si připlatit.
 • Proč koupit právě SodaStream Spirit One Touch: Z našeho pohledu jde o nejlepší výrobník za solidní cenu.
 • Proč jsme vybrali právě SodaStream Spirit One Touch: Nabízí jednoduché ovládání, rychlou přípravu a kvalitu při solidním poměru vůči ceně.

Ve vyšší třídě výrobníků sody ještě zůstaneme, tentokrát se zaměříme na výrobník SodaStream Spirit One Touch. Po stránce designu je tento přístroj úsporný, ale pěkný a lze jej sehnat ve více barevných provedeních, což považujeme za výhodu. Designově pěkné jsou i lahve. Bombička s CO2 vystačí asi na 80 litrů vody. Kromě toho si můžete sami pomocí tří podsvícených tlačítek intenzity nastavit míru perlivosti vašeho nápoje (jemná, střední, extra), což považujeme za velkou výhodu.

Zjistit cenu

Plastové lahve mají objem 1 litr a manipulace s nimi je jednoduchá, stačí je vhodným způsobem upevnit a nemusíte nic šroubovat. Příprava je velmi rychlá a snadná. Jak již bylo zmíněno, bombičky s CO2 je možné měnit nejen u tohoto přístroje na celé řadě míst ČR, takže se nemusíte bát, že by výměna prázdné za plnou byla problém.

SodaStream Spirit One Touch velký

Výhody

Srovnatelný s dražšími modely, ale levnější

Jednoduché ovládání a možnost nastavení perlivosti

Snadná manipulace s lahví


Nevýhody

Nezjištěny

SodaStream od 2 200 do 2 600 korun

SodaStream Crystal

 • Pro koho je SodaStream Crystal: Pro příznivce nadprůměrných spotřebičů střední cenové třídy.
 • Proč koupit právě SodaStream Crystal: Disponuje asi nejlepším poměrem cena/kvalita.
 • Proč jsme vybrali právě SodaStream Crystal: Ve své kategorii na nás tento model působil nejlépe.

Tak jako v předchozích recenzích, začneme i u modelu SodaStream Crystal designem. Ten se trošičku liší, především vám nabízí více barevných variant. Mechanismus přípravy se od ostatních modelů poněkud liší. Předně – k SodaStream Crystal je dodávána skleněná láhev. Pro vaše bezpečí proto nenecháváte láhev jen zasunutou, ale zaklapnete ji do kovové nádobky. Shora ji pak do výrobníku uzavřete a tlačítkem si regulujete perlivost vody (opakovaným stlačením).

Zjistit cenu

Skleněná láhev je designově velmi pěkná, a disponuje objemem 0,7 litru. Tím, že používáte opakovaně skleněnou láhev, pomáháte šetřit domácí prostředí, má to ale i své nevýhody. Pro časté přenášení je pohodlnější plastová láhev – není tak náchylná k poškození a zároveň je lehčí. Součástí přístroje je samozřejmě také bombička s CO2, kterou lze po vypotřebování vyměnit na některém z určených míst. Těch je v České republice celá řada, takže se nemusíte bát, že byste museli jezdit daleko.

SodaStream Crystal velký

Výhody

Pěkný design

Skleněná láhev šetrnější k životnímu prostředí

Možnost nastavení perlivosti


Nevýhody

Skleněná láhev je křehčí a těžší na přenášení

Nejlepší SodaStream od 1 800 do 2 200 korun

SodaStram Spirit

 • Pro koho je SodaStream Spirit: Pro příznivce jednodušších a levnějších modelů, kteří se ale nechtějí ochudit o kvalitu.
 • Proč koupit právě SodaStream Spirit: Přes nižší cenu nabízí dobré technické parametry a jednoduché použití.
 • Proč jsme vybrali právě SodaStream Spirit: Ve své cenové kategorii nemá konkurenci.

Vítěz RedDot Award 2017 a vítěz dTestu tvoří nižší cenovou třídu výrobníků sody SodaStream. Na kvalitě mu to ale neubírá. Design je poměrně jednoduchý, ale je vyvedený v různých barvách pláště a zapadne tak snadno do každé kuchyně. Navíc mu jednoduchost dodává na eleganci. Láhve jsou jednoduché a nezaujmou, ale v této cenové kategorii se očekává spíše praktičnost než propracované detaily. Uchycení lahví pomocí systému Snap-Lock je jednoduché a zároveň bezpečné. Odpadá tak nepohodlné šroubování.

Zjistit cenu

Oproti dražším modelům odpadá možnost nastavit si perlivost. Tu si regulujete sami pomocí mačkání tlačítka, které do lahve vhání plyn. Nápoj je tak stále podle vašich představ, ale už to vyžaduje vaši vlastní kontrolu. Důležitou součástí výrobníku je bombička s CO2, která bohatě vystačí na přípravu 80 litrů sodovky. Po vypotřebování ji pak můžete vyměnit za plnou v jednom z výdejních míst, kterých je u nás dostatek.

SodaStream Spirit velký

Výhody

Jednoduchý a elegantní design

Pohodlná manipulace s láhví


Nevýhody

Ruční regulace perlivosti

Nejlepší SodaStream do 1 800 korun

SodaStream Jet

 • Pro koho je SodaStream Jet: Pro toho, kdo chce pořídit výrobník sody levně a oželí některé pokročilejší funkce.
 • Proč koupit právě SodaStream Jet: K nákupu tohoto přístroje je největší motivací poměrně nízká cena.
 • Proč jsme vybrali právě SodaStream Jet: V kategorii levných výrobníků sody patří mezi nejlepší.

SodaStream Jet je nejlevnějším přístrojem na výrobu domácí sody, který pro vás máme v našem testu. Především je potřeba říct, že má dobré uživatelské recenze. Zároveň je ale o něco jednodušší, než dražší modely. Design je o něco méně propracovaný, ale to se dalo čekat. I tak vypadá poměrně dobře a zároveň máte na výběr z více barevných variant.

Zjistit cenu

Jak se dalo očekávat s ohledem na cenovou kategorii, provedení je o trochu horší, než u dražších variant. Bombička i láhev se upevňují trochu obtížněji a u bombičky občas dochází k nežádoucímu úniku CO2. Intenzitu perlivosti si můžete zvolit, ale opět ručně pomocí jednoho tlačítka. Určitě nejde o přístroj pro náročné, ale pro potřeby běžné domácnosti a občasné využití bude plně vyhovující.

SodaStream Jet velký

Výhody

Příznivé recenze

Nízká cena


Nevýhody

Méně zajímavý design

Někdy má problém s únikem plynu

Menší propracovanost

Závěr

 • Pro nejnáročnější uživatele je určen SodaStream Power – jde sice o starší, ale velmi dobrý přístroj v luxusním provedení.
 • My bychom nejlépe hodnotili přístroj SodaStream Spirit One Touch, který je pěkný, výkonný, spolehlivý a z našeho pohledu nejefektivnější.
 • Pro toho, komu by se více zamlouvaly skleněné, než plastové lahve, je přizpůsoben přístroj SodaStream Crystal.
 • SodaStream Spirit tvoří spíše nižší střední třídu a odpovídají tomu i parametry. Pokud ale chcete levný přístroj a nevadí vám méně komfortní ovládání, bude vám vyhovovat.
 • Nejlevnější v nabídce značky SodaStream je výrobník SodaStream Jet – jeho parametry i efektivita jsou o něco málo horší, ale kompenzuje to nízká cena, která může být pro řadu z nás lákavá.

Důležité parametry výrobníků sody

Při výběru nejlepšího výrobníku sody dle jeho parametrů musíte sledovat několik kritérií výběru:

 • Ovládání – určitě chcete, aby příprava byla jednoduchá. Tím spíše byste tedy měli hlídat, aby upevnění lahve bylo spíše zaklapávací než šroubovací, aby bylo možné snadno a rychle vyměnit bombičku a v ideálním případě aby příprava zabrala co nejméně času a kroků. V dnešní době je standardní i možnost nastavení úrovně perlivosti.
 • Bezpečnost – pracujete s tlakovou lahví, takže bezpečí je důležité. Oxid uhličitý nesmí unikat a zároveň nesmí být žádná část výrobníku křehčí nebo poškozená. Láhev musí být odolná, a pokud je ze skla, měla by vás chránit kovová nádoba, do které se láhev uzavře.
 • Materiál a objem lahve – obojí jsou parametry, které rozhodují o tom, jak praktický pro vás výrobník bude. Podřiďte se plně svým zvykům a potřebám – na sport si berte velkou plastovou lahev, naopak pro domácí použití je velmi šikovná i menší skleněná láhev. Běžně máte na výběr z těchto dvou materiálů, a co se týče objemu, pohybuje se zhruba od 0,5 l do 1 l.
 • Bombička – v případě značky SodaStream to vyjde na stejno, všechny přístroje mají vyměnitelnou bombičku o obdobné kapacitě plynu, ale jinak byste měli možnosti výměny a objem plynu řešit. Navíc je dobré, pokud je míst, kde se dá bombička vyměnit, kolem vašeho bydliště co nejvíce.
 • Design – v neposlední řadě budete určitě řešit design lahve, tedy hlavně materiál, provedení a barvu. Všechny zmíněné parametry by vám s kuchyní měly ladit. Na trhu je dnes tolik výrobníků sody (konkrétně značka SodaStream nabízí každý model v několika barevných variantách), že si určitě vyberete.
 • Příslušenství – z příslušenství je potřeba jmenovat hlavně sirupy, které vám dávají možnost si sodovku ochutit dle vaší libosti (nejčastěji jahoda, malina, višeň nebo pomeranč).

Nejlepší SodaStream
Ohodnotit článek
Váš pomocník