Nejlepší remosky 2019

 • Zajímá vás, jak vybrat remosku, aniž byste se napálili?
 • Projděte si naše recenze remosek a vyberte tu nejlepší!
 • Zjistěte, kde se dá koupit nejlevněji!

Remosky bez pozadí

Porovnání remosek

Úvod

Pečicí pánve obecně tvoří v kuchyni obecně velmi oblíbené zákazníky. Pomáhají vám nahradit hned několik spotřebičů, a pokud třeba rádi cestujete, můžete je snadno vzít na dovolenou nebo na chatu a plnohodnotně ji využívat k vaření. Jsou velmi mobilní a můžete v nich vařit, smažit, péct i grilovat, takže s nimi uvaříte omáčky, upečete kuře nebo usmažíte vajíčka. Takzvané remosky jsou pak speciálním druhem pečicích pánví. Jde o značku, která od 50. let minulého století natolik zlidověla, že její název plně nahradil samotný název zboží. Některé firmy, například ETA, sice nabízí své alternativy (v případě ETY jsou to konkrétně pečenky), ale remosky jsou ve své oblasti stále naprostá špička.

Remosky mají typicky ohřev shora, z víka, takže to je první parametr, který je potřeba řešit. Těmi dalšími je pak třeba velikost, materiál, hmotnost a s ní spojená mobilita nebo příkon. Zkrátka – způsobů, jak remosku charakterizovat, je hodně. Přestože se od sebe jednotlivé modely příliš neliší, některé detaily mohou rozhodnout o tom, jak moc se vám vybraný model bude hodit. Proto jsme pro vás připravili výběr TOP remosek 2019 v různých cenových kategoriích a věříme, že vám při nákupu pomůže.

Nejlepší remoska od 3 000 korun

Remoska R 22F TS

 • Pro koho je Remoska R 22F TS: Pro náročné uživatele, kterým nevadí si připlatit za velkou a propracovanou pečicí pánev.
 • Proč koupit právě Remoska R 22F TS: I přes vyšší cenu nabízí dobré parametry a je mezi uživateli velmi oblíbená.
 • Proč jsme vybrali právě Remoska R 22F TS: I přes vyšší cenu na nás udělala velmi dobrý dojem.

Remoska R 22F TS je součástí nejdražší kategorie remosek. Patří mezi větší remosky. Při průměru 29 centimetrů má objem 4 litry, a je tedy vhodná do tří- až čtyřčlenných rodin. Její hmotnost je 3 kilogramy, což není moc na to, aby se dala převážet. Je to mezi remoskami průměrná hodnota. Materiálem vnitřního prostoru je Teflon Select, speciální povrch vyvinutý touto značkou. Tvoří jak vnitřní plášť mísy, tak i víka. Zbytek víka je z nerezu, navíc je horní díl prosklený, aby bylo možné pokrm během vaření kontrolovat. Kromě toho jsou ve víku ventily, aby mohla unikat přebytečná pára.

 Zjistit cenu

Mísa je vyrobena z hliníku, madla jsou plastová, abyste se při manipulaci s remoskou nepopálili. Stojan je z tvrzeného plastu, který je odolný vůči vysoké teplotě. Ovládání je jednoduché, ve víku je umístěno topné těleso a do chodu se uvádí vypínačem v horní části. Příkon 580 wattů pak zajišťuje slušné parametry pečení. Po designové stránce je pak remoska velmi pěkná, je vyvedená v barvě Champagne Gold a provedením určitě neurazí.

Remoska R 22F TS

Výhody

Prosklené víko

Pěkný design

Nepřilnavý povrch

Dobré provedení


Nevýhody

Vysoká cena

Povrch náchylný k poškození

Nejlepší remoska do 3 000 korun

Remoska R 22F Grand

 • Pro koho je Remoska R 22F Grand: Pro 3 až 4 členné rodiny, které chtějí pořídit model lepší střední třídy.
 • Proč koupit právě Remoska R 22F Grand: Disponuje dobrým provedením, solidním příkonem a vystačí pro průměrnou rodinu.
 • Proč jsme vybrali právě Remoska R 22F Grand: V dané kategorii jsme ji shledali nejlepší.

V kategorii lepší střední třídy jsme vybrali model Remoska R 22F Grand, což je větší varianta Remosky R 22F. S objemem 4 litry je opět určena pro tříčlenné nebo čtyřčlenné rodiny, kde se vaří ve větších množstvích. Průměr mísy je 29 centimetrů, hloubka je 11 centimetrů, což je dostačující i pro pečení větších potravin. Po stránce designu nemá tento model čím vyniknout, ale ani urazit. Jde o průměrnou remosku.

Zjistit cenu

Totéž ovšem nemůžeme říct o její provedení. Začneme víkem. To je vyrobeno z nerezu, má skleněné okénko a ze spodní části je potaženo materiálem Teflon Classic. Uvnitř víka je topné těleso, madla jsou plastová a na horní části madla je pak umístěn vypínač. Nechybí průduchy pro únik páry. Madlo má příjemnou ergonomii a po postavení na kuchyňskou linku je stabilní. Mísa je z hliníku, vnitřní povrch je z teflonu a je nepřilnavý. Stejně jako víko, i mísa disponuje plastovými madly. Stojan je pak z tepelně odolného plastu. Díky příkonu, který činí 580 W, je práce s touto remoskou velmi jednoduchá a rychlá.

Remoska R 22F Grand velký

Výhody

Jídlo se nepřipaluje

Kvalitní provedení

Velikost


Nevýhody

Povrch je velmi citlivý k poškrábání

Nejlepší remoska do 2 500 korun

Remoska R 22 Grand

 • Pro koho je Remoska R 22 Grand: Pro větší rodiny, které shání dobré parametry za nižší cenu.
 • Proč koupit právě Remoska R 22 Grand: Kvalitní provedení, dobré parametry a velmi příjemná cena v jednom balení.
 • Proč jsme vybrali právě Remoska R 22 Grand: Z našeho pohledu se jedná mezi remoskami asi o nejlepší poměr cena/kvalita.

Stejně jako předchozí, i Remoska R 22 Grand je svými rozměry vhodná do větších domácností. Kapacita je 4 litry. Bezpečně v ní upečete 3, 4 nebo i 5 porcí. Průměr remosky je 29 centimetrů, hmotnost je 3 kilogramy. Díky tomu není žádný větší problém s mobilitou. Z tohoto pohledu považujeme přístroj za velmi dobrý. Po designové stránce nemá čím nadchnout, ale na druhou stranu u remosky to není ani tak moc důležité.

Zjistit cenu

Co se týče provedení, to je oproti lepším modelům trochu skromnější. Stojan je z tepelně odolného plastu, jak je u této značky běžné. Víko je z nerezu s vnitřní úpravou Teflon Classic, ale už není prosklené a pokrm tedy během pečení kontrolovat nemůžete. Má otvory pro únik páry. Ve víku je umístěno topné těleso. Je uzpůsobeno k bezpečnému odložení, vypínač je na plastové rukojeti, která perfektně padne do ruky. Mísa má plastová madla, je z hliníku a vnitřním materiálem je opět nepřilnavý Teflon Classic. Až na některé detaily se tato remoska vyrovná dražším modelům, a to za velmi příjemnou cenu.

Remoska R 22 Grand velku

Výhody

Dobrý poměr cena/kvalita

Nepřilnavý povrch

Vhodná i do větších domácností


Nevýhody

Povrch je velmi citlivý k poškrábání

Chybějící okénko ve víku

Nejlepší remoska do 2 000 korun

Remoska R21 TS Original

 • Pro koho je Remoska R 21 TS Original: Pro méně náročné uživatele, kteří některé vlastnosti oželí výměnou za nižší cenu.
 • Proč koupit právě Remoska R 21 TS Original: Za nízkou cenu získáte poměrně kvalitní model, byť bez některých dobrých vlastností.
 • Proč jsme vybrali právě Remoska R 21 TS Original: Mezi levnými remoskami je velmi dobrou variantou.

Velikost této remosky je menší. Remoska R21 TS Original má objem pouze 2 litry, díky čemuž není vhodná do větších rodin. Běžně s ní vystačí jen dva lidé. Vzhledem k menším rozměrům (22 centimetrů průměr) a hmotnosti 3 kilogramy je vhodná třeba na cesty. Neupečete v ní všechno, větší potraviny je potřeba upravit, než je do remosky vložíte, ale toto omezení lze přežít. Příkon je oproti dražším modelům také menší – pouze 400 W. Není to úplně málo, ale při vaření to bude znát.

Zjistit cenu

Provedení doznalo oproti pokročilejším modelům také jistých změn. Design nezaujme, ale ani neurazí. Víko je bez skleněného okénka, vyrobené z hliníku. Nachází se v něm otvory, aby měla vzniklá pára kudy unikat. Vnitřní část je potažená materiálem Teflon Classic. Madlo je plastové, s ovládáním v horní části, aby bylo příjemné pro leváky i praváky. Jak je u značky Remoska zvykem, víko lze bezpečně odložit na pracovní plochu. Mísa je z hliníku, její vnitřní povrch je potažen nepřilnavým materiálem Teflon Select. Stojan je pak tradičně vyroben z tepelně odolného plastu. Pokud vezmeme v úvahu cenu, pak je model vhodný pro nenáročné zákazníky, kteří shánějí remosku levně.

R21 TS Champagne Gold

Výhody

Nízká cena

Nepřilnavý povrch

Skladné a mobilní provedení


Nevýhody

Povrch je náchylný k poškrábání

Malý objem může být limitující

Víko nemá prosklené okénko

Závěr

 • Pokud jste nároční a sháníte remosku s ideálními vlastnostmi, můžete zainvestovat do modelu Remoska R 22F TS. Ten nabízí velmi dobré provedení a vlastnosti a zajišťuje komfortní použití.
 • Zástupcem střední třídy je v našem výběru Remoska R 22F Grand, která vám nabízí víceméně srovnatelné vlastnosti za nižší cenu, než předchozí model.
 • Remoska R 22 Grand má jedu zásadní nevýhodu a tou je chybějící okénko. Jinak jde ale o velmi dobrý model, a pokud se s tímto nedostatkem vyrovnáte, získáte remosku s velmi dobrým poměrem ceny a kvality.
 • Pro nejméně náročné uživatele, kteří se spokojí s jednoduchým přístrojem za nízkou cenu, je určena Remoska R21TS Original. Parametry nejsou dokonalé, ale pořídíte ji levně.

Důležité parametry remosek

Aby se vám s remoskou ve výsledku dobře pracovalo, je potřeba se zaměřit na její vlastnosti. Pokud se vám z námi testovaných remosek tu ideální vybrat nepodařilo, můžete to zkusit sami podle následujících parametrů:

 • Materiál – asi nejdůležitější charakteristikou je pro každého z nás materiál remosky. Ta je složená z více části a jejich potřebné vlastnosti i materiály se navzájem liší:
  • Víko – je odnímatelné, je v něm zabudována topná spirála a je pro vaření nejdůležitější. Nejběžnějším materiálem je nerez, který drží teplo. Případně může být víko prosklené, což považujeme za výhodu (pokrm můžete během vaření kontrolovat), madla bývají plastová (ideálně z co nejméně vodivého plastu, abyste se nepopálili při manipulaci).
  • Mísa/hrnec – jde o prostor, který bude v bezprostředním kontaktu s potravinami. Kromě madel, která by měla být plastová a odolná vůči teplu, je nejčastějším materiálem hliník, na povrchu ale doporučujeme teflon, který je nepřilnavý (byť náchylný na poškrábání). Jídlo se na něm nepřipéká, dokud vrstvu teflonu neporušíte.
  • Stojánek – do stojánku se remoska vkládá, aby nebyla v kontaktu s okolím, nejčastěji bývá z oceli a tvrzeného plastu, případně termoplastu a účelem je, abyste horkou remosku nepoložili přímo na kuchyňskou linku nebo stůl. Musí tedy být pevný a zároveň nesmí vést teplo.
 • Velikost – udává se v litrech a řekne vám v přeneseném významu, kolik porcí v remosce uvaříte. Nejmenší mají kapacitu 2 l, největší klidně i 7 l. Běžné bývají 4 l, což odpovídá třem až čtyřem porcím. Velikost souvisí i se skladností – pánev musíte být schopní někam uložit.
 • Příkon – udává, kolik energie přijme remoska za daný časový úsek. Udává se ve wattech (značka W). Nejčastěji roste příkon úměrně s velikostí a pohybuje se zhruba od 400 do 1000 W, u originálních remosek je běžně rozmezí 400 až 580 W. Čím větší, tím lépe pro vás.
 • Rozměry – nejčastěji souvisí s objemem remosky a nejvíce vás zajímá průměr (obvykle v rozmezí 20 až 30 cm) a hloubky (asi 10 až 11 cm, někdy méně). Hmotnost se obvykle pohybuje od 2 do 4 kg a všechny tato parametry byste měli uzpůsobit použití – skladnosti a snadné manipulaci, případně i na cestách. Odpovídat t musí především vašim potřebám.
 • Údržba – ideální je, pokud můžete remosku umístit do myčky nádobí, ale teflonovému povrchu to nesvědčí. Plyne z toho složitější údržba. Obdobné je to s ručním čištěním – nesmíte použít kovové nástroje, pokud je povrch potažen teflonem.
 • Ovládání – běžně je velmi jednoduché, remosky mají většinou knoflík pro zapnutí a vypnutí, případně mohou mít prvek regulující teplotu.
 • Tvar – remosky bývají nejčastěji kulaté (pak se zbytky jídla nezachytávají v rozích ani se nepřipalují), případně se setkáte v některých případech se čtvercovými a obdélníkovými. Ty ale mají své nevýhody, proto se od nich ustupuje.

Nejlepší remosky
5 (100%) 1 vote
Váš pomocník