Nejlepší mlýnky na maso 2019

 • Zajímá vás, jak vybrat mlýnek na maso, aniž byste se napálili?
 • Projděte si naše recenze mlýnků na maso a vyberte ten nejlepší!
 • Zjistěte, kde se dá koupit nejlevněji!

Mlýnky na maso bez pozadí

Porovnání mlýnků na maso

Úvod

Mlýnek na maso, na jednu stranu běžná věc do kuchyně, na stranu druhou věda, jaký z nich vybrat. V našich recenzích jsme tentokráte sáhli po mlýncích na maso, z nichž některé nabídnou více než jednu funkci. Díky tomu získáte nepostradatelného pomocníka do své kuchyně. Který z nich bude ideální volbou a který už je pro vás příliš drahý? To snadno zjistíte v našem srovnání top mlýnků na maso.

Nejlepší mlýnek na maso od 3 000 korun

Kenwood MG 700

 • Pro koho je Kenwood MG 700 určen: Pro každého, kdo hledá profesionální mlýnek na maso i do své kuchyně.
 • Proč Kenwood MG 700 koupit: Mlýnek je schopný namlít až 3 kilogramy masa za jednu minutu.
 • Proč jsme vybrali právě Kenwood MG 700: Jedná se již o prakticky profesionální přístroj, který by se ale mohl skvěle hodit i do domácí kuchyně.

Kenwood MG 700 je jeden z nejvýkonnějších mlýnků na maso na trhu. Díky vysoce kvalitním materiálům mlýnek něco vydrží. Celé tělo je provedeno z broušeného kovu, což jen dodává punc kvality. Mlýnek se skvěle hodí nejen do domácí kuchyně.

 Zjistit cenu

Díky různým nástavcům můžete zvolit hrubost mletí, stejně tak můžete pomocí tohoto mlýnku také naplnit uzeniny. Díky zpětnému chodu nedochází k ucpání mlýnku. Ten tak mele dál i v případě, že je maso tužší. Díky příkonu 2 000 W zvládne tento mlýnek na maso namlít až tři kilogramy masa za jednu minutu!

Díky kovové násypce se maso nebo cokoli jiného velmi pohodlně do mlýnku cpe. I větší porce masa tak nejsou žádný problém. Díky velmi tichému chodu přístrojebude práce s ním doslova hračka. Horší je jeho hmotnost, která činí 7,3 kilogramu, což je celkem dost. Na druhou stranu díky němu připravíte mleté maso prakticky na jakýkoli typ pokrmu, který si usmyslíte.

Kenwood MG 700 velký

Výhody

Příkon 2 000 w

Namele až 3 kilogramy masa za minutu


Nevýhody

Vyšší hmotnost

Vyšší cena

Nejlepší mlýnek na maso do 3 000 korun

DeGusta AMG39

 • Pro koho je DeGusta AMG39 určen: Pro každého kuchaře, který chce v domácí kuchyni excelovat.
 • Proč DeGusta AMG39 koupit: Jedná se o mlýnek na maso 5 v 1, díky dalším funkcím se do kuchyně bohatě vyplatí.
 • Proč jsme vybrali právě DeGusta AMG39: Pro jeho vlastnosti, které ocení každý kuchař nejen v domácnosti.

Máme zde poslední mlýnek na maso, který se řadí do kategorie do 3 000 Kč. Tento mlýnek na maso toho zvládne mnohem více, než pouze mletí masa! Dá se říct, že se jedná o elektrický mlýnek 5 v 1. Díky nerezovému provedení si můžete být jistí jeho dlouhou výdrží. Vhodný je především na domácí zpracování mletého masa.

Zjistit cenu

Na co všechno tedy můžeme DeGusta AMG39 používat? Vedle klasického mletí masa se tento mlýnek skvěle hodí na míchání nejrůznější směsí, plnění uzenin jako klobás či jitrnic nebo na strouhání či odšťavňování. Možností, jak tento mlýnek využít, je skutečně mnoho a dokáže nahradit více elektrických spotřebičů, čímž také nezabírá tolik místa.

Když budete maso mlít, můžete si pomocí nástavců zvolit, jak nahrubo jej namelete. Díky tomu můžete připravovat excelentní pokrmy s ideální hrubostí masa. Vedle toho můžete plátkovat například ovoce, sýry nebo zpracovávat ořechy. Díky příkonu 600 W dokáže mlýnek zpracovat 1 kilogram masa za jednu minutu. Aby nedocházelo k ucpávání mlýnku, můžete využívat také zpětného chodu. Dle potřeby můžete libovolně měnit pět nástavců, případně můžete využívat nástavec odšťavňovací. Jak budete tohoto nerezového pomocníka v kuchyni využívat je pouze na vás, můžete se na něj ale spolehnout kdykoli budete potřebovat.

DeGusta AMG39 velký

Výhody

Mlýnek 5 v 1

Všestranný pomocník


Nevýhody

1 kg masa za jednu minutu

Vysoká pořizovací cena

Nejlepší mlýnek na maso do 2 000 korun

Concept MM 4300

 • Pro koho je Concept MM 4300 určen: Pro každého, kdo vedle mlýnku na maso hledá také odšťavňovač.
 • Proč Concept MM 4300 koupit: Jedná se o multifunkční mlýnek na maso, který nabízí ty nejvyšší kvality.
 • Proč jsme vybrali právě Concept MM 4300: Dokáže nejen pomlít maso ale také odšťavnit ovoce či zeleninu.

Tento mlýnek na maso se řadí do kategorie do 2 000 Kč a nabídne toho skutečně hodně. Vedle samotného masa totiž můžete mlýnek používat také na ovoce či zeleninu. Vedle lahodné sekané tak můžete připravit také zdravý nápoj z čerstvých citrusů. Profesionální pomocník do kuchyně, který by správným hospodyňkám neměl chybět.

Zjistit cenu

Díky velmi jednoduché výměně veškerého možného příslušenství je obsluha mlýnku skutečně jednoduchá a také velmi rychlá. Díky příkonu 350 W můžete za jednu minutu namlít až 1,2 kilogramu masa. Samozřejmostí jsou nástavce na hrubé nebo jemné mletí masa. O tom, který z nich použijete samozřejmě rozhoduje to, na co je výsledné maso určeno. Velmi povedená je miska na vkládání potravin, díky které můžete jednoduše maso či cokoli jiného položit na misku a pak jen sledovat, jak mlýnek pracuje. I díky této misce je práce s ním velice pohodlná. Mlýnek pracuje rychle a bezchybně, což v kuchyni obzvláště oceníte. Použité materiály jsou odolné, takže mlýnek rozhodně něco vydrží.

Aby se zamezilo ucpávání mlýnku, disponuje Concept MM 4300 také zpětným chodem, který případné zaseknuté velké kusy masa pomele znovu. Snadno vyměnitelné hlavice vám umožní také napěchovat střívka klobás, jitrnic a dalších podobných dobrot. Protiskluzové nožičky se zase postarají o to, že mlýnek bude stát na místě bez hnutí. Červeno-bílá barva působí velmi elegantně a v kuchyni neruší.

Concept MM4300 velký

Výhody

Umí také odšťavňovat

Jemné mletí masa

Pracovní miska


Nevýhody

Menší příkon

Vyšší cena

Nejlepší mlýnek na maso do 1 500 korun

Tefal NE105838

 • Pro koho je Tefal NE105838 určen: Pro každého, který nechce na mlýnku šetřit a zároveň nechce utrácet peníze navíc.
 • Proč Tefal NE105838 koupit: Dokáže namlít téměř dva kilogramy masa během jedné minuty.
 • Proč jsme vybrali právě Tefal Ne105838: Díky jeho vlastnostem a relativně nízké ceně ve své kategorii.

Tento elektrický mlýnek na maso od výrobce Tefal se již řadí mezi mlýnky do 1 500 Kč, ale této ceně rozhodně odpovídá také funkce, kterými Tefal disponuje. Tefal NE105838 nabízí poměrně vysoký výkon, konkrétně pak 1 400 W. I díky tomu je mlýnek schopný namlet téměř dva kilogramy masa během jedné minuty!

Zjistit cenu

Před samotným mletím si můžete vybrat dva druhy kotoučů podle toho, jak hrubé mletí požadujete. Kotouče se pak velmi snadno čistí, což je další předností tohoto mlýnku. Díky samoostřícímu noži navíc budete s výkonem vždy spokojení a nemusíte řešit žádné dodatečné broušení.  Aby se mlýnek neucpával, disponuje také funkcí zpětného chodu. Díky tomu i velmi tuhé maso namele bez ucpání.

Pokud od mlýnku očekávat ještě něco navíc, Tefal vám nabízí ještě nástavec na klobásy. Díky tomu si můžete maso na klobásy nejen namlít, ale dokonce si je s Tefalem NE105838 také naplnit. Díky hmotnosti do tří kilogramů se s mlýnkem dobře manipuluje a můžete jej pohodlně umístit do kdejaké poličky. Díky černé barvě skvěle zapadne prakticky do každé kuchyně.

Tefal NE 105838 velký

Výhody

Velký příkon

Velké množství pomletého masa za minutu

Různé nástavce


Nevýhody

Vyšší cena

Nedisponuje odšťavňovací funkcí

Nejlepší mlýnek na maso do 1 000 korun

Esperanza EKM 021

 • Pro koho je Esperanza EKM 021 určen: Pro všechny, kteří hledají levný elektrický mlýnek na maso.
 • Proč Esperanza EKM 021 koupit: Pro jeho nízkou pořizovací hodnotu a kvalitu, kterou do kuchyně přinese.
 • Proč jsme vybrali právě Esperanza EKM 021: Jedná se o nejlepší mlýnek na maso ve své cenové kategorii.

Pokud hledáte elektrický mlýnek na maso, za který ale nechcete utratit celé jmění, je ideální volbou právě Esperanza EKM 021. Tento mlýnek se vleze do kategorie do 1 000 korun a za tuto cenu dělá skutečně to, co se od něj očekává. Příkon mlýnku je 600 wattů.

Zjistit cenu

Výhodou je, že mlýnek Esperanza nabídne několik nástavců s různou velikostí otvorů. Ať už budete dělat sekanou nebo bude potřeba pomlít cokoli dalšího, mlýnek Esperanza bude vždy připravený. Nůž je vyrobený z nerezové ocele. To znamená nejen snadné čištění ale také poměrně velkou odolnost.

Mlýnek je bílé barvy, takže skvěle zapadne prakticky do každé kuchyně. Přívodní kabel nabídne délku 1 metr, což je délka do kuchyně dostačující. Mlýnek se svými 2,15 kilogramy není ani těžký, leckterá polička v kuchyni jej tak hravě unese. Pokud hledáte mlýnek za rozumnou cenu ale v elektrickém provedení, pak je Esperanza EKM 021 ideální volbou do každé domácí kuchyně.

Esperanza EKM 021 velký

Výhody

Několik nástavců

Nůž z nerezové ocele


Nevýhody

Menší příkon

Nenabízí nic navíc

Nejlepší ruční mlýnek na maso

Banquet Culinaria 5

 • Pro koho je Banquet Culinaria 5 určen: Mlýnek na maso pro nenáročné, bez zbytečné elektřiny a dalších vymožeností.
 • Proč Banquet Culinaria 5 koupit: Jedná se o prakticky neúdržbový mlýnek na maso, který plně dostačuje pro základní mletí.
 • Proč jsme vybrali právě Banquet Culinaria 5: Pro jeho snadnou ovladatelnost a minimální poruchovost.

Tento tradiční mlýnek na maso se řadí do kategorie do 500 korun. Jedná se o zcela klasický ruční mlýnek, jaký znaly i naše babičky. Díky své jednoduchosti jsou tyto mlýnky stále velmi populární. Mlýnek je vyrobený z odolné litiny, takže se nemusíte obávat ani častějšího používání. Mlýnek zkrátka něco vydrží.

Zjistit cenu

Díky dřevěnému madlu je veškerá manipulace s mlýnkem velmi jednoduchá. Díky aretačnímu šroubu se mlýnek velmi snadno a také rychle uchytí například na kuchyňskou linu a je plně připravený k používání. Drobnou nevýhodou je fakt, že se příliš nehodí do myčky na nádobí. Je ale velmi dobře rozebíratelný, takže jeho čištění je velice snadné.

Nízká pořizovací cena je pro zákazníky velkým lákadlem. Pokud navíc používáte mlýnek na maso velmi sporadicky, je zbytečné pořizovat drahé kuchyňské roboty a mlýnky, když tento ruční bohatě postačí. Pro běžnou kuchyňskou práci dostačuje, snad jen povrchové opracování by mohlo být trošku lepší. To už ale záleží na posouzení každého uživatele.

Banquet Culinaria 5 velký

Výhody

Tradiční mlýnek na maso

Nízká pořizovací cena

Snadná údržba


Nevýhody

Nehodí se do myčky na nádobí

Bez elektřiny

Nehodí se na odšťavňování

Závěr

 • Jestliže hledáte mlýnek na maso „ze staré školy“ bez zbytečné elektřiny, pak je ideální volbou právě Banquet Culinaria 5.
 • Elektřina se ale u mlýnku na maso občas hodí, pokud tedy chcete nějakou levnější variantu, můžete sáhnout po Esperanza EKM 021.
 • Potřebujete pomlít velké množství masa za krátkou chvíli? Potom je ideální volbou Tefal NE105838.
 • Nehledáte pouze mlýnek na maso, ale chcete také odšťavňovat? Potom můžete vyzkoušet mlýnek Concept MM4300.
 • Pro opravdové potřeby profesionálů je skvělý mlýnek 5 v 1, který nabízí model DeGusta AMG39. Případně taktéž velmi dobrý Kenwood MG 700.

Důležité parametry mlýnků na maso

Každý mlýnek na maso může být svým způsobem jedinečný. Proto je potřeba při výběru hledět na několik důležitých aspektů, které jsou pro výběr správného mlýnku podstatné a které vám pomohou se správně rozhodnout.

 • Elektrický nebo ruční, to je u mlýnků na maso velmi častá otázka. Pokud potřebujete sem tam něco pomlít, nemá cenu utrácet za elektrické mlýnky na maso. Jestliže ale chcete maso pomlít rychle a kvalitně, na nic nečekejte a kupte si elektrický mlýnek.
 • Podstatné také je, kolik masa se pomele za minutu. Každý elektrický mlýnek totiž disponuje jinou kapacitou a je velmi výhodné si tyto kapacity dopředu zjistit, abyste pak nebyli nepříjemně překvapeni.
 • Zajímavým parametrem je také zpětný chod, který zajišťuje, že se mlýnek nezasekává a skutečně maso pomele dle vašich představ. Při větší hmotnosti masa je to zcela nepostradatelná funkce mlýnku na maso.
 • Posledním a důležitým parametrem jsou schopnosti mlýnku. Ne každý elektrický mlýnek na maso totiž dokáže odšťavňovat nebo například krájet sýry atd. Proto neváhejte a při multifunkčním využití se rozhodněte pro dražší model, který těmito funkcemi disponuje.

Nejlepší mlýnky na maso
Ohodnotit článek
Váš pomocník