Nejlepší bezdrátové reproduktory 2019

 • Zajímá vás, jak vybrat bezdrátový reproduktor, aniž byste se napálili?
 • Projděte si naše recenze bluetooth reproduktorů a vyberte ten nejlepší!
 • Zjistěte, kde se dá koupit nejlevněji!

Bezdrátové reproduktory bez pozadí

Porovnání bezdrátovýh reproduktorů

Úvod

Bluetooth umožnil propojení dvou a více zařízení. Tím odstartoval vlnu odstraňování kabelů, které byly určeny k propojování různých elektrických zařízení. Většina z vás má zřejmě zkušenost s bezdrátovou myší nebo klávesnicí, popřípadě s přenosem souborů z telefonu na telefon přes toto zařízení. V poslední době se v mladší generaci stává populární i přenášet zvuk do reproduktorů za pomoci této technické vychytávky. Připravili jsme pro vás recenzi těch nejlepších bezdrátových reproduktorů, abyste i vy mohli držet krok s moderními trendy.

Může se zdát, že výběr takového zařízení bude poměrně snadnou záležitostí, opak je však pravdou. Při výběru musíte zvážit spoustu věcí. Hlavním z nich je k jakému účelu si tento technický a často i designový kousek pořizujete. Jestli ho budete využívat například k poslechu hudby při cvičení nebo i na party. Pokud jste filmoví nebo seriáloví nadšenci a sledujete je na notebooku, tak by pro vás bezdrátový reproduktor mohl být taky velkým pomocníkem. Kvalita zvuku, který produkuje, bývá podstatně lepší než ta od reproduktorů vestavěných v notebooku. Jako největší technickou vychytávku považujeme to, že mnohé modely jsou voděodolné. Tuto vlastnost oceníte hlavně u bazénu nebo při nepříjemných nehodách.

Nejlepší bezdrátový reproduktor od 6 000 korun

JBL Xtreme 2

 • Pro koho je JBL Xtreme 2: Pro náročné posluchače, kteří chtějí poslouchat kvalitní hudbu velmi dlouho. Díky velké výdrži baterie můžete reproduktor používat až 15 hodin bez nabití.
 • Proč koupit právě JBL Xtreme 2: Technické řešení tohoto reproduktoru je navrhnuto tak, že toto technické zařízení je voděodolné, a proto obstojí i při pobytu v bazénu.
 • Proč jsme vybrali právě JBL Xtreme 2: V tomto bezdrátovém reproduktoru se snoubí technické vychytávky, skvělý design a kvalitní konstrukce.

První model našeho testu je kousek od značky JBL, která produkuje velké množství kvalitních bezdrátových reproduktorů. Tento model je jedním z nejdražších v jejich nabídce. V jeho ceně se však odráží velké množství technických vychytávek a kvalitní technické i designové zpracování.

 Zjistit cenu

První velkou výhodou je větší počet reproduktorů, který vám zajistí kvalitní poslech hudby nebo zvukového záznamu prakticky kdekoliv. Další výhodou bezdrátových reproduktorů značky JBL je to, že je lze navzájem propojit, aby vytvořily velkou zvukovou soustavu. K této výhodě se přidává další a to v podobě voděodolnosti, která vám umožňuje vzít tento kousek prakticky kamkoliv, dokonce i do bazénu. Velkou nevýhodou oproti ostatním zde uvedeným modelům je nepříliš malá váha a s tím spojené i rozměry, která jsou omezením ve chvíli, kdy chcete mít reproduktor stále v ruce a případně s ním ještě něco dělat.

JBL Xtreme 2

Výhody

Velký výkon

Výdrž baterie

Kvalitní zvuk


Nevýhody

Vysoká cena

Rozměry a váha nevhodné k dlouhodobému přenášení

Nejlepší bezdrátový reproduktor do 6 000 korun

Sony SRS-XB41

 • Pro koho je Sony SRS-XB41: Tento bezdrátový reproduktor je určen především pro milovníky elektrické hudby, kteří ocení jeho dobré basy.
 • Proč koupit právě Sony SRS-XB41: Jeho bytelná konstrukce z něj vytváří odolný výrobek, který dobře poslouží na oslavách.
 • Proč jsme vybrali právě Sony SRS-XB41: Zaujal nás jeho design, který se firmě Sony velmi povedl, a který nijak neubírá na funkčnosti tohoto modelu.

Japonská firma Sony je na trhu s elektronikou známá kvalitními výrobky, proto není pro mnohé z vás překvapením, že i jejich přenosné reproduktory patří mezi špičkové ve svém odvětví. Model SRS-XB41 rozhodně nezaostává mezi ostatními co se kvality zvuku týče, je nutné se však pozastavit nad tím, že nepatří k nejlehčím modelům. S váhou jeden a půl kila patří spíše mezi giganty ve svém odvětví. Proto je vhodný spíše na pro statické užívání.

Zjistit cenu

Mnohé z vás kromě kvalitního zvuku osloví i jeho design. Jako zákazník si můžete vybrat z několika barevných provedení. Dalším sympatickým designovým prvkem jsou i drobná světélka táhnoucí se po obvodu, která mění barvu podle vydávaného zvuku. Přístroj nabízí také přednastavené módy pro druh reprodukovaného zvuku. Je mezi nimi již zmiňovaný basový mód nebo mód upravený pro živou hudbu. Velkou nevýhodou nejen toho modelu, ale všech od firmy Sony je to, že jejich nabíjecí vstup není univerzální. Tudíž na cestách musíte mít speciální nabíječku jen pro tento reproduktor. Ta ale díky výdrži baterie není až tak často potřeba. Hudbu z něj můžete totiž poslouchat až dlouhých 24 hodin.

Sony SRS-XB41

Výhody

Výdrž baterie

Kvalitní zvuk a různé hudební módy

Světelné efekty


Nevýhody

Vysoká hmotnost (1,5 kg)

Neuniverzální vstup pro nabíjecí kabel

Nejlepší bezdrátový reproduktor do 4 000 korun

JBL Flip 4

 • Pro koho je JBL Flip 4: Tento reproduktor pro vás bude ideální volbou, pokud chcete poslouchat kvalitní hudbu na mnoha místech.
 • Proč koupit právě JBL Flip 4: Kromě bytelného designu nabízí kvalitní hudební zážitek a jeho rozměry umožní jeho snadné přenášení.
 • Proč jsme vybrali právě JBL Flip 4: Zaujal nás kvalitou reprodukovaného zvuku a svou poměrně velkou mobilitou.

Další reproduktor našeho testu patří také do rodiny JBL. Tudíž stejně jako téměř všechny ostatní modely této značky se vyznačuje bytelnou konstrukcí, která je uzpůsobena i k používání u vody nebo i v ní. Kvalitnímu konstrukčnímu zpracování však neustupuje to designové, které zapadá do koncepce JBL. Ta je známá svou jednoduchostí, ve které se krása a originalita, a reproduktory mají válcový tvar. Tento model je nabízen v mnoha barevných provedeních tak, že si vyberou prakticky všichni.

Zjistit cenu

Pokud se podíváme na technickou stránku tohoto modelu. Neočekávejte takový výkon jaký vám nabízí model JBL Xtreme 2. RMS výkon tohoto modelu je poloviční oproti prvnímu reproduktoru našeho testu. To se samozřejmě spolu s menším počet reproduktorů podepíše na hlasitosti modelu. Jeho výkon nejvíce oceníte při poslechu elektrické hudby a popu. U dalších hudebních stylů nebude zážitek špičkový ale pořád dostatečně dobrý. Jeho lehká konstrukce a malé rozměry usnadňují přenášení reproduktoru. To oceníte především při různých výletech.

Výhody

Lehká ale bytelná konstrukce

Voděodolný

Dlouhá výdrž baterie


Nevýhody

Méně vhodný pro rockovou muziku

Nejlepší bezdrátový reproduktor do 2 000 korun

JBL Go

 • Pro koho je JBL GO: Tento drobek je určen pro ty z vás, kteří si chcete zlepšit zážitek z poslechu hudby z počítače nebo mobilu.
 • Proč koupit právě JBL Go: Jeho nízká cena a kvalitní výkon při reprodukci hudby jsou pro nás dostatečně přesvědčivé parametry pro koupi.
 • Proč jsme vybrali právě JBL Go: Přesvědčila nás kvalita jeho reprodukovaného zvuku, sympatický design a možnost ho používat i při hovorech po telefonu nebo síti.

Poslední zástupce našeho testu je malý bezdrátový reproduktor z dílny JBL, JBL Go. Jedná se o jeden z nejúspěšnějších bezdrátových reproduktorů vůbec. Jako položka se objevil na mnoha tisících nákupních seznamů. Jedná se o velmi kompaktní reproduktor, jehož výkon ovšem neodpovídá jeho rozměrů. Na zákazníka čeká velmi kvalitní hudební zážitek. Pokud se nachází v pokoji, který má plochu okolo 20 metrů čtverečních, je tento drobek naprosto postačující. Tudíž je ideální i na výlety pod stan nebo grilování s přáteli nebo rodinou. Pod byste ho chtěli využít i na větších akcích, asi budete mírně zklamáni, protože na takové věci už není technologicky připraven.

Zjistit cenu

Velké množství zákazníků si chválí i jeho minimalistický design. Reproduktor je nápadně podobný cihle. Jedna strana je celá zaplněna reproduktorem a zbývající jsou pogumované, aby byly příjemné na dotek a snazší na uchopení. Co se týče barev, můžete si vybrat z široké škály tak, abyste byli spokojeni. Jako jedinou nevýhodu vidíme to, že tento přístroj není voděodolný.

Výhody

Kompaktní rozměry

Velmi dobrý poměr cena/výkon

Sympatický design dostupný v mnoha barvách


Nevýhody

Není voděodolný

Závěr

 • Máte rádi kvalitní hudby při všemožných příležitostech a nevadí vám si za reproduktor připlatit? Pak byste určitě měli sáhnout po bezdrátovém reproduktoru JBL Xtreme 2, který nejen že velmi kvalitně reprodukuje zvuk, ale díky své konstrukci je poměrně bytelný tak, že zvládá všemožné situace.
 • Jestli kromě kvalitní hudby vyhledáváte světelné efekty, které k hudbě ladí, vyberte si model od Sony, Sony SRS-BX41. Tento model je vybaven drobnými světélky po obvodu reproduktory, které mění barvy podle vydávaného zvuku. Samozřejmostí je i voděodolnost a velký výkon reproduktoru, který oživí party.
 • Toužíte po ne příliš drahém reproduktoru, který bude odolný ale zároveň vám poskytne skvělý hudební zážitek a budete ho moct vzít prakticky kamkoliv? Pokud ano, měli byste sáhnout po bezdrátovém reproduktoru JBL Flip 4, který hravě splní vaše představy.
 • Chcete nahradit nekvalitní reproduktor z notebooku nebo mobilu něčím malým ale výkonným, ale zároveň chcete mít doma nebo v práci něco hezkého? Reproduktorem vašeho srdce se stane JBL Go, jehož cena potěší nejen vás ale i vaši peněženku.

Důležité parametry bezdrátových reproduktorů

 • Konstrukce – bezdrátové reproduktory jsou určené především k tomu, aby se daly snadno přenášet a mohli jste si je postavit prakticky kamkoliv; proto vždycky při výběru dbejte na přenosnou konstrukci, bez ní mnohé z výhod bezdrátovosti pozbývají smysl.
 • Počet reproduktorů – tento parametr je důležitý pro kvalitu poslouchaného zvuku; první číslo udává počet reproduktorů pro střední a vysoké tóny a číslo za + značí kolik reproduktorů je určených pro nízké tóny (basy); nejkvalitnější reproduktory by měly mít 5+1 reproduktorů, u těch bezdrátových vám dostatečně kvalitní zážitek poskytnou ty s 2+1 nebo 2+0 reproduktory.
 • Aktivní reproduktory – pokud má zařízení aktivní reproduktory, je schopné fungovat bez zesilovače; standardní je je mít, pokud by však byly u modelu přítomné, silně nedoporučujeme jeho koupi, protože byste opět přišli o velkou spoustu výhod, které bezdrátové reproduktory poskytují.
 • Citlivost – zjednodušeně řečeno tento parametr uživateli říká, jak moc hlasitý reproduktor bude ve vzdálenosti jednoho metru; ovlivňuje jenom místa, kde je vhodné reproduktor použít, ale i bezpečnou vzdálenost, které byste se měli nacházet, aby nedocházelo při poslechu hudby k poškození sluchu.
 • Výkon RMS – hodnota tohoto parametru nám říká, jaká je polovina maximálního výkonu zařízení; zároveň je to maximální výkon, který je vhodné dlouhodobě udržovat.
 • Výdrž baterie – za tímto číslem se skrývá maximální počet hodin, po který je reproduktor schopný hrát; většinou je to přibližně na poloviční výkon; při maximálním počítejte vždy s menším počtem hodin.
 • Voděodolnost – toto bude zajímat více mladší generaci, která velmi často bere bezdrátové reproduktory k vodě nebo na párty; při nákupu si však dejte pozor jak přesně je voděodolnost definována, přístroj může být třeba ochráněn pouze před nenadálým politím a není možné se s ním ponořit do bazénu.
 • Kompatibilita s operačními systémy – pokud mají zařízení, která chcete k reproduktoru připojit, operační systém Windows nebo Android, nemusíte se ničeho obávat, reproduktory si s nimi velmi snadno poradí; u výrobků od značky Apple si musíte dát pozor, většina modelů je však podporuje také; pokud jste uživateli operačního systému Linux, tak většinou ho nenaleznete mezi podporovanými systémy, to však spíše kvůli tomu, že se jedná o málo oblíbený systém a drtivá většina reproduktorů s ním nebude mít problém; podstatně větší problém bývá s hlasovým ovládáním (Siri, Cortana), velká část bezdrátových reproduktorů ještě tuto možnost nezvládá.

Pokud naši stránku sledujete pravidelně, nejspíše jste na ní zaregistrovali velký test reproduktorů 2019. V něm jednak najdete širší test více typů reproduktorů, jednak také podrobně popsaná jednotlivá kritéria výběru.

Nejlepší bezdrátové reproduktory
5 (100%) 1 vote
Váš pomocník