Nejlepší myčky Bosch 2019

 • Ušetřete si peníze i nervy při výběru nejvhodnější myčky nádobí.
 • Projděte si výběr nejlepších myček Bosch.
 • Zjistěte, kde se dá koupit nejlevněji.

Myčky Bosch bez pozadí

Nejlepší myčky Bosch

Volně stojící Vestavné do 10000 korun Vestavné od 10000 korun Slim
Model: Bosch SMS88TI36E Bosch SMV 45AX00 Bosch SMI68TS06E Bosch SPV66TX01E
Náhled:
Cena: Zjistit cenu Zjistit cenu Zjistit cenu Zjistit cenu
Hlučnost: 42 dB 48 dB 40 dB 43 dB
Počet programů: 8 5 8 6
Účinnost mytí: A A A A
Energetická třída: A+++ A++ A+++ A+++
Roční spotřeba: 211 kWh 258 kWh 237 kWh 188 kWh
Spotřeba vody: 7,5 l 9,5 l 9,5 l 9,5 l
Počet sad nádobí: 13 12 14 10
Rozměry: 60 x 84,5 x 60 cm 60 x 81,5 x 55 cm 60 x 81,5 x 57,3 cm 44,8 x 81,5 x 55 cm
Hmotnost: 40 kg 33,3 kg 40 kg 40,8 kg
AquaStop: Ano Ano Ano Ano
Dětská pojistka: Ano Ano Ano Ano

Co očekávat od myček Bosch?

Jedním z největších výrobců myček je společnost Robert Bosch GmbH. Právě její výrobky dosahují na trhu velmi dobrých ohlasů a mohou se pochlubit dobrými recenzemi. To ostatně dokazuje také náš velký test myček 2019, kde se modely značky Bosch umístily na předních místech. Nabídku této firmy bychom mohli rozdělit na vestavné, volně stojící a malé, kompaktní myčky. Vestavné tvoří v sortimentu firmy většinu, méně je pak těch volně stojících. A co je pro myčky značky Bosch specifické?

 • NEUSTÁLÝ POSUN VPŘED – přes na svou dobu dobré, dnes již nedokonalé myčky Serie 2 a Serie 4 se firma dostala k technologicky vylepšeným myčkám Serie 6 a k téměř dokonalým přístrojům Serie 8, které jdou v současné době do prodeje.
 • ENERGETICKÉ TŘÍDY A SPOTŘEBA – myčky Bosch se z hlediska úspory energií pohybují nejčastěji ve třídách A+++ a A++. Znamená to velkou úsporu energií a malou spotřebu elektrické energie. Pouze starší nebo hodně levné modely dosahují pouze třídy A+, která už není tolik výhodná. Spotřeba vody se u značky běžně pohybuje od 8,5 litru u malých myček po 11,7 litru u velkých myček.
 • TECHNOLOGICKÁ VYSPĚLOST – myčky Bosch jsou technologicky vyspělé, společnost dbá na neustálý vývoj nových funkcí a inovací. Jmenovat můžeme například:
  • PerfectDry s technologií Zeolith – myčka nádobí plastové nádobí nejen umyje, ale i šetrně vysuší.
  • Program TurboSpeed – rychlé mytí pomocí předehřáté vody, kdy trvá cyklus pouze 20 minut.
  • VarioFlex koše – usnadňují vkládání nádobí a umožňují vám přizpůsobit si vnitřní prostor.
  • SuperSilence/SilencePlus – extra tichý chod myčky při nízké hladině hluku.
  • EcoSilence Drive – myčky, stejně jako třeba pračky či sušičky této značky, používají bezkartáčový motor, který znamená jednak úsporu energií a plynulejší provoz, ale také výrazně sníženou hladinu hluku.
 • SYSTÉM AQUASTOP – měla by jím disponovat každá myčka nádobí, kterou koupíte. Jde o ochranný mechanismus, který brání v případě poruchy vytopení místnosti. U myček téměř nikdy nechybí
 • POČET PROGRAMŮ – pohybuje se většinou mezi 5 a 7, což je dobrý výsledek, větší počet programů není u myček příliš běžný. Za zmínku stojí například program sklo, který myje křehké skleničky zvláště šetrně při 40 °C nebo rychlý program.
 • ŽIVOTNOST – spotřebiče Bosch by měly mít, díky bezkartáčovému motoru EcoSilence Drive, větší životnost, než jakou mají spotřebiče s klasickým motorem staršího typu.
 • TICHÝ PROVZ – myčky nádob Bosch patří na trhu spíše mezi tišší, nejlepší se dostanou pod 40 decibelů, běžně se však pohybuje kolem 43 decibelů. Ve srovnání s konkurencí je to výborný výsledek.
 • KOMPARTMENTACE VNITŘNÍHO PROSTORU – vnitřní prostor myčky je šikovně rozložený díky systému košů VarioFlex, příborové zásuvce Vario nebo třeba držáku na sklenice GlassSecure.
 • ROZMĚRY – běžné jsou u myček Bosch dvě hodnoty šířky, 45 a 60 centimetrů. Menší šířku mají kompaktní „slim“ modely, větší pak klasické myčky. Odpovídá tomu kapacita, ale i spotřeba. Výškou a hloubkou se pak téměř neliší. Výška činí 80 až 85 centimetrů, hloubka 57 až 62 centimetrů.
 • PŘÍTOMNOST DISPLEJE – většina novějších myček této značky disponuje TFT displejem, s jehož pomocí lze volit programy, zatímco vás displej informuje o úsporách vody, energie nebo množství soli.
 • DESIGN – pro někoho může být design myčky rozhodující, obzvláště u volně stojících modelů. Ty jsou často k dostání v nerezových variantách, které vypadají luxusně a stylově. Jinak jsou myčky Bosch klasicky bílé, design může oživit ovládání.

Volně stojící myčky Bosch

Základní charakteristika těchto myček je obsažena v jejich názvu. Nejsou určeny k zabudování do kuchyňské linky, naopak se mají postavit zvlášť a stojí volně. Výhodou je, že pokud se vám prostor v kuchyni změní nebo zmenší, můžete je přesouvat a nejsou pevně fixované na jedno místo. Stejně tak, pokud budete myčku měnit, je to podstatně snazší, než když musíte myčku „vyoperovat“ z kuchyňské linky.

Pořadí Náhled Název Hodnocení Energetická třída Spotřeba vody Cena
1. Bosch SMS88TI36E
A+++ 7,5 l Zjistit cenu
2. Bosch SPS66TI01E
A+++ 9,5 l Zjistit cenu
3. Bosch SMS46CW01E
A+++ 9,5 l Zjistit cenu
4. Bosch SPS66TW01E
A+++ 9,5 l Zjistit cenu

Vestavné myčky Bosch do 10 000 korun

Vestavné myčky jsou obecně určeny k zabudování do kuchyňské linky. Z hlediska prostoru v kuchyni jde o úspornější uspořádání, navíc vypadá často designově lépe. Myčka se zapracuje do linky za dřevěná dvířka, takže nijak neruší nastavený styl kuchyně. Ale zabírá jednu skříňku v lince, a pokud jednou zvolíte úzkou, nebo naopak širokou variantu myčky, už nemůžete měnit a jste linkou limitování. V levnější kategorii najdete především myčky energetické třídy A+, výjimečně A++ s průměrnými vlastnostmi.

Vestavné myčky Bosch od 10 000 korun

Vlastnosti vestavných myček jsou obecně stejné, jako jsme je popsali v předchozím odstavci. Jde o designově lepší a prostorově úspornější uspořádání, ale zároveň se myčka hůře mění, pokud dojde k její poruše a jakmile jednou linku postavíte, jste limitování jejími rozměry při výběru nové myčky. V cenové kategorii od 10 000 korun najdete již nadprůměrné modely energetické třídy A++ nebo ještě lépe A+++, s vysokou úsporou energií i vody. Disponují větším počtem programů a teplot, jsou tišší a většině z nich nechybí důležité funkce AquaStop a dětská pojistka.

Slim myčky Bosch

Společnost Bosch nevyrábí jen klasické myčky, na trhu má i speciální „slim“ řadu těchto spotřebičů. Oproti jiným modelům, které mají šířku zhruba 60 centimetrů, mají tyto myčky šířku pouze 45 centimetrů. Tím pádem jsou prostorově úspornější a snadno se vejdou i do menších kuchyní. Samozřejmě, omezený je tím i vnitřní prostor, do kterého se vejde méně nádobí. Takže se vyplatí spíše menším domácnostem o dvou, maximálně třech členech. S menším prostorem souvisí také menší spotřeba.

Pořadí Náhled Název Hodnocení Energetická třída Spotřeba vody Cena
1. Bosch SPV66TX01E
A+++ 9,5 l Zjistit cenu
2. Bosch SPI66TS01E
A+++ 9,5 l Zjistit cenu
3. Bosch SPV46IX07E
A++ 8,5 l Zjistit cenu
4. Bosch SPI25CS02E
A+ 8,5 l Zjistit cenu

Firma Bosch

Společnost Robert Bosch GmbH je, jak je všeobecně známo, německou firmou. Vznikla v roce 1886 a jejím zakladatelem je Robert Bosch, po němž dodnes nese své jméno. Její logo je pak stylizovanou kotvou elektromotoru. Původně se firma zaměřovala pouze na automobilový průmysl a měla velmi dobré výsledky – vyvinula systém zapalování, systém ABS nebo systémy stability. Dodnes je jedním z největších výrobců součástek pro automobilový průmysl. Postupem času se pak k výrobě přidružily i další typy zboží, jako je nářadí (vrtačky, brusky, sekačky,…) nebo technika do domácnosti (myčky, pračky, vysavače,…). Celkově jde o jednu z největších společností v Evropě, do skupiny Bosch totiž patří téměř 300 firem a její roční obrat se pohybuje v řádu desítek miliard eur, konkrétně to za rok 2017 dělalo 78,1 miliardy.

Logo Bosch

Finální verdikt

Značka Bosch tvoří vrchol trhu s myčkami. Kromě toho, že má firma velmi dobré jméno, které samo o sobě zaručuje určitou kvalitu, disponuje i velmi širokou modelovou nabídkou. Její myčky jsou hodně prodávané a snadno dostupné, navíc se značka nebojí častých inovací a nových technologií. Používá kvalitní materiály, výroba je poměrně precizní (důležité je, že většina výroby sídlí v Německu – 80 výrobních závodů a přes 130 000 zaměstnanců; množství pracovníků v Číně je naopak velmi podobné množství v Česku a je v řádu tisíců) a za velké plus oproti jiným značkám považujeme dostupný servis. Síť servisních středisek Bosch je poměrně hustá. Je pravda, že cena myček Bosch je o něco vyšší a v kategorii do deseti tisíc seženete spíše průměrné a podprůměrné modely. To nejlepší může stát až patnáct, dvacet nebo pětadvacet tisíc korun. Na druhou stranu, získáte tak velmi dobrý model. I přes vyšší cenu můžeme tyto myčky rozhodně doporučit.

Myčka Bosch závěr
Myčky Bosch
Ohodnotit článek
Váš pomocník