Nejlepší myčky nádobí AEG 2019

 • Ušetřete si peníze i nervy při výběru nejvhodnější myčky nádobí.
 • Projděte si výběr nejlepších myček nádobí AEG.
 • Zjistěte, kde se dá koupit nejlevněji.

Myčky AEG bez pozadí

Nejlepší myčky nádobí AEG

Volně stojící Vestavné do 17 000 korun Vestavné od 17 000 korun Slim
Model: AEG FFB 83730 PM AEG FEE63716PM AEG Mastery FSK93705P AEG FFB63400PM
Náhled:
Cena: Zjistit cenu Zjistit cenu Zjistit cenu Zjistit cenu
Hlučnost: 40 dB 44 dB 39 dB 44 dB
Počet programů: 8 8 8 7
Účinnost mytí: A A A A
Energetická třída: A+++ A+++ A+++ A+++
Roční spotřeba: 241 kWh 241 kWh 241 kWh 176 kWh
Spotřeba vody: 11 l 10,5 l 11 l 9,9 l
Počet sad nádobí: 15 15 15 9
Rozměry: 59,6 x 85 x 61 cm 59,6 x 81,8 x 57,5 cm 59,6 x 81,8 x 55 cm 44,6 x 85 x 61,5 cm
Hmotnost: 43,4 kg 31,9 kg 31,9 kg 44 kg
AquaStop: Ano Ano Ano Ano
Dětská pojistka: Ne Ano Ne Ne

Co očekávat od myček AEG?

Domácí spotřebiče značky AEG mají dlouhou tradici a tvoří na trhu osvědčenou kvalitu, a to platí i v případě myček AEG. Proto se umístily v našem velkém testu myček 2019 na velmi dobrých pozicích. Podívejme se, nyní, co je pro ně běžné:

 • NABÍDKA ZAMĚŘENÁ NA VESTAVNÉ MYČKY – větší část myček, které jsou vyráběny pod značkou AEG, je vestavného typu. Jen asi třetina jich je volně stojících, byť jsou srovnatelně kvalitní. Malou část nabídky tvoří zeštíhlené myčky kategorie SlimLine (v dalších rozměrech se neliší – výška je kolem 85 centimetrů a hloubka kolem 60 centimetrů.
 • TECHNOLOGICKÁ VÝBAVA – myčky AEG obsahují celou řadu značně pokročilých technologií:
  • Funkce AirDrypřirozené proudění vzduchu, deset minut před koncem sušení se otevřou dvířka a umožní přirozenější cirkulaci vzduchu.
  • Technologie SprayZone – zóna pro umývání nejšpinavějšího nádobí, které je umýváno s vysokou intenzitou.
  • Technologie ProZone – možnost nastavení odlišného tlaku a teploty pro horní a spodní koš myčky, díky čemuž lze do obou umístit rozdílné typy nádobí a uzpůsobit jim program.
  • Oznámení konce cyklu TimeBeam – konec cyklu vám hlásí červený paprsek, který se objeví na podlaze před myčkou.
 • PROGRAMOVÉ VYBAVENÍ – většinou v sobě myčky AEG zahrnují 5 až 8 programů, z nichž stojí určitě za vyzdvihnutí program AutoSense, Short nebo Extra tichý program.
 • ENERGETICKÉ ÚSPORY – značka AEG se pyšní vysokými úsporami energie. Projevuje se to tak, že vyrábí myčky zejména třídy A+++, případně A++. Myčky horších tříd jsou zastaralé a doprodávají se. Nízkou spotřebu vody zajišťuje princip WaterSave, kdy se po mytí část vody, určené k závěrečnému oplachu, uchová do dalšího programu k předmytí nádobí.
 • BEZPEČNOST – za znak dobré myčky považujeme přítomnost technologie AquaStop, která brání vytopení místnosti v případě, že dojde k poruše. Myčkám AEG téměř nechybí. Je jen škoda, že nedisponují dětskou pojistkou. Bezpečnost nádobí v myčce pak zajišťují pryžové držáky SoftGrip a SoftSpikes.
 • TICHÝ PROVOZ – ve srovnání s konkurencí jsou myčky AEG hodně tiché. Běžně se pohybují hlučností mezi 40 až 42 dB, za použití tichého programu se ale lze dostat i na hodnotu 38 dB.
 • POHODLÍ PŘI NAKLÁDÁNÍ I VYKLÁDÁNÍ NÁDOBÍ – abyste se nemuseli příliš ohýbat, disponují moderní myčky AEG systémem ComfortLift, díky kterému můžete vytáhnout dolní koš do tří různých poloh. Snadné vysouvání košů je pak zajištěno kolejnicemi ComfortRails. Abyste se v myčce dobře orientovali, nechybí vnitřní osvětlení.
 • VELKÁ KAPACITA – klasické myčky AEG mají kapacitu 13 až 15 sad nádobí, myčky řady slim pak 9 až 11 sad nádobí, což jsou ve srovnání s konkurencí mírně lepší čísla.
 • PĚKNÝ DESIGN – myčky AEG jsou velmi dobře provedené, v bílé barvě nebo v nerezu. Celkový vzhled doplňuje ve většině případu ovládací panel a displej.

Volně stojící myčky AEG

Volně stojící myčky nádobí můžete v kuchyni umístit prakticky kamkoliv mimo kuchyňskou linku, jak napovídá samotný název kategorie. Lze s ní jakkoliv manipulovat, ale je potřeba ji designově sladit se zbytkem kuchyně. Odpadá vám u nich složitá instalace do skříňky, ale zase zabírají místo, které jim v kuchyni musíte uvolnit. Je to tedy něco za něco a záleží pouze na vás a vaší kuchyni, co je pro vás důležitější.

Pořadí Náhled Název Hodnocení Energetická třída Spotřeba vody Cena
1. AEG FFB 83730 PM
A+++ 11 l Zjistit cenu
2. AEG FFB53630ZW
A+++ 10 l Zjistit cenu
3. AEG FFB64606PM
A+++ 10,5 l Zjistit cenu
4. AEG FFB 53610 ZM
A+++ 9,9 l Zjistit cenu

Vestavné myčky AEG do 17 000 korun

Vestavné myčky, jak napovídá už sám název, jsou určeny k instalaci dovnitř kuchyňské linky. Tím ji ukryjete do skříňky za dveře a nijak tedy nenarušíte styl kuchyně. Navíc máte mimo kuchyňskou linku spoustu volného místa. Problém je, že s myčkou musíte dopředu počítat a plánovat pro ni místo, a v případě, že budete kupovat novou, jste pak omezeni rozměry té původní. S myčkou navíc nemůžete manipulovat, aniž byste přestavěli kuchyň. V této levnější kategorii můžete čekat myčky energetických tříd A+++ a A++, s dobrou spotřebou vody a průměrným funkčním vybavením.

Pořadí Náhled Název Hodnocení Energetická třída Spotřeba vody Cena
1. AEG FEE63716PM
A+++ 10,5 l Zjistit cenu
2. AEG FEE 73600 PM
A+++ 10,2 l Zjistit cenu
3. AEG FSE 63700 P
A+++ 10,2 l Zjistit cenu
4. AEG FSE53630Z
A+++ 9,9 l Zjistit cenu

Vestavné myčky AEG od 17 000 korun

Pro tuto kategorii myček platí totéž, co bylo řečeno v minulé kapitolce. Jsou určené k vestavbě do kuchyňské linky a tím pádem musíte počítat se složitější manipulací. Nenarušíte ale design kuchyně a v určitých případech to může být i prostorově výhodnější řešení. V porovnání s levnějšími modely jde tady o špičku značky AEG. Téměř všechny patří do třídy A+++, jsou tiché, bohatě funkčně i programově vybavené, jediným nedostatkem je vyšší spotřeba vody (až 11 litrů na cyklus). Designově jsou velmi pěkně provedené.

Pořadí Náhled Název Hodnocení Energetická třída Spotřeba vody Cena
1. AEG Mastery FSK93705P
A+++ 11 l Zjistit cenu
2. AEG FEE83716PM
A+++ 11 l Zjistit cenu
3. AEG Mastery ComfortLift FSE83800P
A+++ 11 l Zjistit cenu
4. AEG FSE63716P
A+++ 11 l Zjistit cenu

Slim myčky AEG

Tak jako konkurenční firmy, i značka AEG uvádí na trh zúžené slim myčky. Ty mají místo standardních 60 centimetrů na šířku pouze 45 centimetrů. Jejich hlavní přednost spočívá v prostorové úspornosti. Nepotřebují moc místa a oněch 15 ušetřených centimetrů může být někdy hodně cenných. Na druhou stranu, tyto myčky mají menší kapacitu, někdy až o třetinu. Nehodí se do větších rodin, spíše do menších bytů pro páry nebo rodiny s jedním dítětem. Naopak, výhodou spojenou s menší kapacitou je menší spotřeba elektrické energie i vody.

Pořadí Náhled Název Hodnocení Energetická třída Spotřeba vody Cena
1. AEG FFB63400PM
A+++ 9,9 l Zjistit cenu
2. AEG FSE83400P
A+++ 9,9 l Zjistit cenu
3. AEG FFB62400PM
A++ 9,9 l Zjistit cenu
4. AEG FEE 62400 PM
A++ 9,9 l Zjistit cenu

Firma AEG

Společnost AEG (Allgemeine Elektricitäts-Gesellschaft) byla založena již roku 1887 Emilem Rathenauem v Německu. V prvních letech se zaměřovala na provoz elektráren nebo třeba budování tramvajových tratí. Zejména před první světovou válkou byla ale společnost aktivní i v mnoha dalších oborech – firma vyráběla automobily, elektrifikovala železnice. Z její dílny pochází i bombardér AEG R.I. Mezi tím vším se firma zabývala výrobou domácí elektroniky. V roce 1967 se firma AEG dostala do problémů a došlo ke spojení s další německou firmou Telefunken. V dalších letech pak AEG spadala pod Siemens, Daimler-Benz nebo pod Electrolux. Nakonec se firma rozdělila a domácí spotřebiče přešly pod svou původní značkou v roce 2005 definitivně pod koncert Electrolux, který zajišťuje výrobu dodnes. Aktivní je zejména na trhu s domácími spotřebiči, jako jsou třeba lednice, pračky, sušičky nebo myčky nádobí, kterým jsme věnovali náš dnešní test.

Finální verdikt

Na základě již zmíněných faktů bychom neváhali myčky AEG označit za špičku mezi myčkami. Jsou bohatě programově i technologicky vybavené (můžeme zmínit například ProZone, SprayZone nebo ComfortLift technologii zvedání spodního koše). Po stránce spotřeby, hlučnost, designu i kvality materiálu je můžeme označit za vysoce kvalitní. Na myčky AEG se vztahuje většinou pětiletá záruka, u nás je navíc široká síť prodejců a servisů značky AEG. Nevýhodu může pro některé z nás znamenat vyšší cena. Myčky tohoto německého výrobce jsou oproti konkurenci dražší a kvalitní modely začínají cenově nad deseti tisíci korun. Ocení je spíše náročnější zákazníci, ale my je i tak doporučujeme, na našem trhu patří mezi nejlepší.

Myčka nádobí AEG finále
Myčky nádobí AEG
5 (100%) 1 vote
Váš pomocník