Nejlepší lednice Whirlpool 2019

 • Ušetřete si peníze i nervy při výběru nejvhodnější lednice.
 • Projděte si výběr nejlepších lednic Whirlpool.
 • Zjistěte, kde se dá koupit nejlevněji.

lenice whirlpool bey poyai

Nejlepší lednice Whirlpool

Americké Kombinované do 10000 korun Kombinované od 10000 korun Vestavné Monoklimatické
Model: Whirlpool WQ9 E1L Whirlpool BSNF 9152 W Whirlpool WDNF 93D KS H Whirlpool SP40 802 Whirlpool SW8 AM2C XR
Náhled:
Cena: Zjistit cenu Zjistit cenu Zjistit cenu Zjistit cenu Zjistit cenu
Energetická třída: A+ A++ A+++ A++ A++
Spotřeba za rok: 475 kWh 251 kWh 167 kWh 274 kWh 114 kWh
Mrazicí kapacita: 10 kg/den 4 kg/den 15,5 kg/den 12 kg/den -
Akumulační doba: - 12 h - 28 h -
Klimatická třída: SN-T SN-T SN-T SN-T SN-T
Hlučnost: 37,5 dB 42 dB 39 dB 35 dB 38 dB
Objem chladničky: 384 l 252 l 252 l 293 l 363 l
Objem mrazáku: 207 l 94 l 97 l 101 l -

Co od lednic Whirlpool očekávat?

Lednice Whirlpool se prodávají na celém světě v počtech statisíců. Jsou to naprosto nepředstavitelná čísla, a proto se nelze divit, že našemu testování neušly. A v našem testu lednic se neumístily vůbec špatně. Co je pro ně typické rozebereme zde:

 • NABÍDKA – společnost Whirlpool vyrábí klasické kombinované, vestavné i monoklimatické lednice, v oblasti amerických má ale slabinu.
 • STŘEDNÍ CENOVÁ TŘÍDA – lednice Whirlpool nejsou na trhu nejdražší, ale ani nejlevnější a tvoří celkově příjemnou cenovou střední třídu.
 • DESIGN – lednice Whirlpool jsou k dostání v bílé a nerezové základní variantě, poslední dobou se prosazuje i černá barva. Mají moderní a propracovaný design a mohou velmi výrazně ovlivnit vzhled interiéru.
 • MOŽNOST ZMĚNY ZÁVĚSU DVÍŘEK – jde o velmi výhodnou funkci, kdy si můžete vybrat, jestli chcete lednici otvírat směrem doprava nebo doleva. Lze tak efektivněji hospodařit s prostorem kuchyně.
 • OBJEM A VNITŘNÍ PROSTOR – u těchto ledniček se často setkáváme s velkým vnitřním prostorem, dobrým poměrem objemu chladničky a mrazáku a s velmi šikovným vnitřním rozložením.
 • ENERGETICKÉ TŘÍDY – většina lednic Whirlpool bohužel na nejvyšší energetickou třídu nedosáhne, a končí ve třídě A++, což považujeme za mírnou nevýhodu. Jsou méně šetrné v hospodaření s energiemi. Napravuje to nová řada Green Generation, takže lze do budoucna očekávat zlepšení.
 • TICHÝ PROVOZ – tyto lednice vynikají tichým provozem – většinou se vejdou do 40 dB, což znamená, že vás v domácnosti nebudou příliš rušit.
 • VNITŘNÍ OSVĚTLENÍ – značka Whirlpool využívá technologii osvětlení StarLight, kdy je lednice osvětlena pomocí 4 LED diod umístěných vertikálně po obou stranách lednice a je tak zajištěno rovnoměrné osvětlení.
 • TECHNOLOGICKÁ VÝBAVA – ta je u ledniček Whirlpool propracovaná, kromě klasických funkcí (NoFrost zabraňující tvorbě námrazy, super chlazení, antibakteriální filtr) u nich najdete i některé pokročilejší technologie:
  • Technologie 6. smyslu FRESH Control – schopnost samostatně regulovat pomocí senzorů vnitřní teplotu a vlhkost, aby bylo dosaženo ideální čerstvosti a životnosti potravin. Jde o technologii, typickou pro tuto značku a vyskytuje se i u praček nebo sušiček.
  • Activ0° – zásuvka, která má jinou teplotu než zbytek lednice a udržuje déle čerstvé hlavně maso a ryby. Pokud ji nemáte jak využít, lze ji vypnout.

Americké lednice Whirlpool

Americké lednice jsou tím nejluxusnějším, co si v této kategorii zboží můžete pořídit. Vynikají extrémními rozměry, velkým vnitřním prostorem, čtyřdveřovým systémem a vysokým výkonem. Kromě toho jsou designově skvěle propracované a často disponují například zabudovaným výrobníkem ledu. Nevýhodou u nich ale bývá často vysoká cena a konkrétně v případě amerických lednic Whirlpool také horší hodnoty spotřeby. Ta je u nich skutečně vysoká. Firma jich navíc nabízí poměrně málo. Srovnání s konkurencí si můžete prohlédnout v našem testu amerických lednic 2019.

Pořadí Náhled Název Hodnocení Energetická třída Mrazicí kapacita Cena
1. Whirlpool WQ9 E1L
A+ 10 kg/den Zjistit cenu
2. Whirlpool W4D7 AAA X C
A++ 9 kg/den Zjistit cenu
3. Whirlpool W4D7 AAA B C
A++ 9 kg/den Zjistit cenu

Kombinované lednice Whirlpool do 10 000 korun

Začneme levnější kategorií lednic Whirlpool – tu seženete zhruba do deseti tisíc korun. Ale nemůžete od těchto lednic čekat moc. Jde o jednoduché přístroje, které si ve srovnání s konkurencí vedou hůře v oblasti spotřeby – obecně patří do energetických tříd A+ a výjimečně A++. Nejsou technologicky vyspělé a maximem je NoFrost funkce a funkce 6. smysl (a to jen u některých vybraných modelů). Zato si vedou dobře po stránce výkonu, mrazicí kapacita překračuje 4 kg/den, což je v této cenové třídě dobré. Design je rozhodně výhodou, tyto lednice jsou k dostání jak v bílé, tak i v nerezu. Hlavní výhodou je v této kategorii nízká cena.

Pořadí Náhled Název Hodnocení Energetická třída Mrazicí kapacita Cena
1. Whirlpool BSNF 9152 W
A++ 4 kg/den Zjistit cenu
2. Whirlpool BLF 8122 W
A++ 5 kg/den Zjistit cenu
3. Whirlpool WNF8 T1I W
A+ 10 kg/den Zjistit cenu
4. Whirlpool BSNF 8122 OX
A++ 4 kg/den Zjistit cenu

Kombinované lednice Whirlpool od 10 000 korun

Rozdíl oproti levným lednicím Whirlpool do 10 000 je zde velmi výrazný. Kromě pokročilejšího designu (nerezová madla, bílé/černé/nerezové provedení, zaoblené hrany) můžete očekávat lepší parametry spotřeby (některé tyto lednice patří do energetické třídy A+++, většina pak do třídy A++), předností jsou velmi dobré hodnoty mrazicí kapacity. Jsou zároveň funkčně vybavenější lépe než modely předchozí kategorie, a tak nechybí odmrazování, nulová zóna, antibakteriální ochrana nebo super chlazení a mrazení. Za vyšší cenu tedy dostanete lepší technické parametry.

Pořadí Náhled Název Hodnocení Energetická třída Mrazicí kapacita Cena
1. Whirlpool WDNF 93D KS H
A+++ 15,5 kg/den Zjistit cenu
2. Whirlpool BSF 8353 OX
A+++ 14 kg/den Zjistit cenu
3. Whirlpool WDNF 93D IX H
A+++ 15,5 kg/den Zjistit cenu
4. Whirlpool B TNF 5323 OX
A+++ 12 kg/den Zjistit cenu
5. Whirlpool WTNF 83Z MX H
A+++ 10 kg/den Zjistit cenu

Vestavné lednice Whirlpool

Základní výhodou vestavných lednic je obecně možnost zabudování do kuchyňské linky nebo nábytkové stěny. Díky tomu využíváte efektivněji prostor a nabízí se vám nová interiérová řešení, snáze tak sladíte spotřebič s designem místnosti. Ovšem o to složitější je pak montáž, navíc jste omezení rozměry spotřebiče a rozměry skříňky. Ty k sobě musí sedět. Předností je naopak nižší hlučnost těchto modelů. Jinak jsou technické parametry srovnatelné s klasickými kombinovanými lednicemi.

Pořadí Náhled Název Hodnocení Energetická třída Mrazicí kapacita Cena
1. Whirlpool SP40 802
A++ 12 kg/den Zjistit cenu
2. Whirlpool ART 9620 A++ NF
A++ 6 kg/den Zjistit cenu
3. Whirlpool ART 9811/A
A++ 3,5 kg/den Zjistit cenu
4. Whirlpool ART 6711/A++ SF
A++ 3,5 kg/den Zjistit cenu
5. Whirlpool ART 6611/A++
A++ 3,5 kg/den Zjistit cenu

Monoklimatické lednice Whirlpool

Monoklimatické lednice jsou velmi jednoduché a v zásadě je využijete pouze v případě, že máte externí mrazák, nebo že kupujete chladničku třeba na chatu a mrazák nepotřebujete. Absence mrazáku je značně omezující, ale pro někoho to může být rozhodující parametr, proto jsme do testu zařadili i tuto kategorii. V souvislosti s tím, že tyto lednice potraviny nezmražují, klesá jejich výkon a tedy i spotřeba. Jsou z tohoto hlediska úspornější, nejčastěji spadají do energetické třídy A++, ale technologicky nejsou nijak vyspělé. Jednoduché a levné lednice pro nenáročné zákazníky.

Pořadí Náhled Název Hodnocení Energetická třída Cena
1. Whirlpool SW8 AM2C XR
A++ Zjistit cenu
2. Whirlpool SW6 AM2Q W
A++ Zjistit cenu
3. Whirlpool SW8 AM2C
A++ Zjistit cenu

Firma Whirlpool

Společnost Whirlpool je na evropském trhu s elektrickými spotřebiči poměrně cizí. Whirlpool Corporation je totiž americkou společností, založenou v Michiganu roku 1911 (tedy již před více než sto lety). V České republice působí od roku 1993. Původně vyráběla pračky a ždímačky. Později se její sortiment rozšířil o žehličky, mandly a také potřeby pro táboření. Jak šel čas, přibyly jí do výroby i další domácí spotřebiče – šicí stroje, sušičky nebo ledničky. Ty nás budou momentálně zajímat ze všeho nejvíce. Jelikož je Whirlpool jedním z největších výrobců a jeho tržby šplhají k miliardám dolarů každý rok, dá se čekat, že tyto lednice jsou kvalitní. Jestliže bychom je měli nějak stručně charakterizovat, pak bychom o nich řekli, že tvoří jakýsi kompromis mezi špičkovou kvalitou a nízkou cenou. Na trhu seženete lednice, které mají lepší spotřebu, kvalitnější chlazení nebo nižší hlučnost, ale budou dražší. Obráceně to platí také. Na druhou stranu, občas sledujeme výhrady vůči zákaznickému servisu této značky ze strany zákazníků. Za nevýhodu považujeme i horší dostupnost některých modelů.

Whirlpool logo

 Finální verdikt

Na závěr bychom měli tuto značku lednic celkově zhodnotit. Oceňujeme dostatečně širokou nabídku, solidní technologické vybavení a snahu o zlepšování a inovace. Trochu nám dojem kazí horší hodnoty spotřeby a šetrnosti přístrojů, ale to se časem zlepšuje a je zde potenciální šance, že je společnost brzy vyladí. Technické parametry jsou srovnatelné s konkurencí, po stránce designu jde o hezké a vyladěné lednice a v každé kategorii lze najít alespoň jednu snadno dostupnou a velmi dobrou lednici. Značka jako taková má solidní jméno, tradici a zkušenosti, ale o něco horší je její přístup k zákazníkům, reklamacím a servisu. I tak se ale zboží značky Whirlpool nebojíme doporučit. Jde o solidní poměr ceny a kvality.

Lednice Whirlpool finále
Lednice Whirlpool
5 (100%) 1 vote
Váš pomocník