Nejlepší lednice Samsung 2019

 • Ušetřete si peníze i nervy při výběru nejvhodnější lednice.
 • Projděte si výběr nejlepších lednic Samsung.
 • Zjistěte, kde se dá koupit nejlevněji.

Lednice Samsung bez pozadí

Nejlepší lednice Samsung

Americké Kombinované do 15000 korun Kombinované od 15000 korun Vestavné
Model: Samsung RS67N8211B1 Samsung RB33N341MSA Samsung RB37J5018SA Samsung BRB260089WW
Náhled:
Cena: Zjistit cenu Zjistit cenu Zjistit cenu Zjistit cenu
Energetická třída: A++ A+++ A+++ A+++
Spotřeba za rok: 383 kWh 175 kWh 173 kWh 154 kWh
Mrazicí kapacita: 12 kg/den 13 kg/den 13 kg/den 9 kg/den
Akumulační doba: - 18 h 18 h -
Klimatická třída: SN-T SN-T SN-T SN-T
Hlučnost: 39 dB 38 dB 37 dB 39 dB
Objem chladničky: 407 l 217 l 267 l 191 l
Objem mrazáku: 202 l 98 l 98 l 65 l

Co od lednic Samsung očekávat?

Pod značkou Samsung se zdaleka nevyrábí jen chytrá elektronika, ale i pokročilé domácí spotřebiče, mezi nimi i lednice. V rámci testu lednic jsme je museli ohodnotit velmi kladně, a proto se na ně chceme zaměřit blíže. Co je pro ně typické?

 • NABÍDKA – nabídka lednic Samsung je opravdu hodně široká. Chybí v ní sice méně žádané monoklimatické lednice, zato v ní ale najdete spoustu velmi kvalitních kombinovaných lednic (včetně vestavných) a velmi dobré americké lednice (zahrnující jak French Door modely, tak i Side-by-Side modely, lišící se počtem dveří a způsobem otevírání).
 • DESIGN – ten je u lednic Samsung velmi propracovaný a v kuchyni bude určitě na ozdobu. Kromě jednoduchých bílých lednic nabízí i ty nerezové, černé nebo velmi pěkně vyladěné americké lednice.
 • VNITŘNÍ PROSTOR – vnitřní prostor lednic Samsung je poměrně velký, v dobrém poměru mezi mrazákem a chladničkou, za výhodu navíc považujeme fakt, že přihrádky lze přeskládávat a díky tomu si můžete úložny prostor na dveřích srovnat tak, aby plně vyhovoval vašim potřebám.
 • HOSPODAŘENÍ S ENERGIEMI – příslušnost k energetickým třídám A++ a A+++, do kterých se většina těchto lednic vejde, hovoří za vše. Jde o přístroje, které jsou velmi šetrné a s ohledem na vysoký výkon, kterého dosahují, vám nabízí solidní spotřebu. I přes vyšší cenu se vám investice nakonec vrátí na ušetřených kWh.
 • CENA – už jsme to nakousli, lednice Samsung nepatří k těm nejlevnějším. Jejich cena se pohybuje běžně mezi deseti a dvaceti tisíci korun. Na druhou stranu, platíte za kvalitu. Jde o vyšší střední třídu lednic a s tím je potřeba počítat, takže jsou dražší než třeba Beko, ale zároveň levnější, než třeba Liebherr.
 • TICHÝ PROVOZ – lepší lednice značky Samsung se hlučností vejdou pod 40 dB, což je velmi dobré číslo. S výjimkou starších modelů se pak i ty zbylé mohou pochlubit solidní hlučností, která vás také nebude výrazně rušit (ale už překračuje 40 dB).
 • TECHNOLOGICKÁ VÝBAVA – lednice Samsung jsou, podobně jako další zařízení od této firmy, technologicky a funkčně vybavené a propracované. Z technologií je třeba jmenovat:
  • Triple Cooling – kontroluje a optimalizuje teplotu v chladničce, stejně jako vlhkost, a zároveň brání mísení vůní ve třech různých oblastech lednice.
  • Food ShowCase – zvláštní otevírání ledničky (používá dvě dveře pod sebou, jedny pevné a jedny prosklené), díky němuž můžete v lednici hledat potraviny, aniž byste ji otevírali a plýtvali energií.
  • Systém rovnoměrného chlazení – ochlazování celého prostoru lednice rovnoměrně, aby byly na všech místech zajištěny stejné podmínky a konstantní teplota.
  • FreshZone – zásuvka pro uskladnění masa a ryb, které používá pro tyto potraviny optimální teplotu.
  • CoosSelect Duo – úložný prostor, který umožňuje tři nastavení teploty.
  • True No Frost – technologie, zabraňující vzniku námrazy, snižující zatížení chladicího systémů a prodlužující jeho životnost.
  • Další technologie – TwinCooling, Direct Cooling
 • MRAZICÍ KAPACITA – ta je u lednic Samsung velmi dobrá a pohybuje se průměrně mezi 10 a 13 kg/den u lepších modelů a kolem 5 kg/den u těch horších. To jsou dobrá čísla, která určitě oceníte zejména tehdy, pokud pravidelně děláte větší nákupy a zmrazujete tedy větší množství potravin.

Americké lednice Samsung

Nabídku amerických lednic má firma Samsung obzvláště propracovanou. Kromě toho, že je velmi široká, se také jedná o vysoce kvalitní spotřebiče. Pohybují se v energetické třídě A++, mají solidní mrazicí kapacitu a designově jsou velice pěkně provedené. Jsou dvou- (Side-by-Side) nebo čtyřdveřové (French-Door), s tím, že někdy se dají dveře otevřít a pod nimi je ještě skleněná vrstva, abyste do lednice viděli, ale zároveň abyste ji neměli dlouho otevřenou (takzvaná technologie Food ShowCase). Většina z nich má zabudovaný výrobník ledu a navíc se u některých setkáte ne s klasickým mrazákem, který se otvírá dvířky, ale s výsuvným. Ten je podobný pultovému a vysouvá se do místnosti jako šuplík. Konkrétnější charakteristiku amerických lednic najdete v našem testu amerických lednic 2019.

Pořadí Náhled Název Hodnocení Energetická třída Mrazicí kapacita Cena
1. Samsung RS67N8211B1
A++ 12 kg/den Zjistit cenu
2. Samsung RS68N8671S9
A++ 12 kg/den Zjistit cenu
3. Samsung RH58K6598SL
A++ 12 kg/den Zjistit cenu
4. Samsung RS68N8231S9
A++ 12 kg/den Zjistit cenu
5. Samsung RF24FSEDBSR
A+ 6 kg/den Zjistit cenu

Kombinované lednice Samsung do 15 000 korun

Lednice Samsung nepatří na trhu k nejlevnějším, proto jich do deseti tisíc korun moc neseženete. Ty levnější se pohybují zhruba do patnácti tisíc, což je také hranice v našem testu. Je to sice více, než třeba u značky Beko, ale musíte si uvědomit, že platíte za velkou kvalitu. Lednice této kategorie se běžně pohybují v energetických třídách A+++ a A++, díky čemuž jsou šetrné a dobře hospodaří s energií. Zároveň jsou ale výkonné, mají pěkný design a jsou dostatečně velké.

Pořadí Náhled Název Hodnocení Energetická třída Mrazicí kapacita Cena
1. Samsung RB33N341MSA
A+++ 13 kg/den Zjistit cenu
2. Samsung RB37J500MSA
A+++ 13 kg/den Zjistit cenu
3. Samsung RB37J5029WW
A+++ 15 kg/den Zjistit cenu
4. Samsung RB33N340NWW
A+++ 13 kg/den Zjistit cenu
5. Samsung RB 33J3315WW
A++ 13 kg/den Zjistit cenu

Kombinované lednice Samsung od 15 000 korun

V dražší kategorii lednic Samsung najdete ještě mírně lepší modely, než v předchozí kapitole. Tady už je příslušnost k energetické třídě A+++ téměř samozřejmostí, stejně jako velká mrazicí kapacita. Co do parametrů už není moc co zlepšovat, hlavní rozdíl tkví v technologické a funkční výbavě a také ve velikosti (v této třídě seženete lednice, které jsou o něco větší, než levnější modely z předchozí tabulky).

Pořadí Náhled Název Hodnocení Energetická třída Mrazicí kapacita Cena
1. Samsung RB37J5018SA
A+++ 13 kg/den Zjistit cenu
2. Samsung RB 37 J5329SS
A+++ 13 kg/den Zjistit cenu
3. Samsung RB 41 J7899S4
A+++ 14 kg/den Zjistit cenu
4. Samsung RB37K63632C
A++ 13 kg/den Zjistit cenu

Vestavné lednice Samsung

Vestavné lednice jsou vysoce specifickým typem lednic, protože jsou určeny k vestavbě do kuchyňské linky nebo nábytkové stěny v kuchyni. Díky tomu pro ně nepotřebujete vyhrazovat místo v okolí, zabudujete je přímo do skříňky. Navíc je to často využívané řešení interiéru v designových kuchyních. Nevýhodou je určitá limitace rozměrů lednice (musí se do skříňky vejít) a také složitější montáž. Pokud však o toto řešení stojíte, pak by to neměl být nijak zásadní problém.

Pořadí Náhled Název Hodnocení Energetická třída Mrazicí kapacita Cena
1. Samsung BRB260089WW
A+++ 9 kg/den Zjistit cenu
2. Samsung BRB260076WW
A++ 9 kg/den Zjistit cenu
3. Samsung BRB260030WW
A+ 9 kg/den Zjistit cenu

Firma Samsung

Málokdo by tipoval, že korejská firma Samsung vznikla již roku 1938. Ale je to tak, tehdy založil Lee Byung-Chul malý podnik. Firma postupně rostla, zaměřovala na pojišťovnictví, petrochemii, média, až nakonec začala podnikat také v oboru elektroniky. Dnes tato jihokorejská společnost vyrábí mobilní telefony, televizory, pračky, nebo právě ledničky. Jde většinou o velmi pokročilé a technologicky bohatě vybavené přístroje Pokud by vás zajímalo, jak si stojí společnost v porovnání s konkurencí, pak vezte, že tento konglomerát je na světě třetí v pořadí podle ročních tržeb. Na asijském trhu je tato společnost, jejíž název v překladu znamená „Tři hvězdy“ naprostou jedničkou, a aktuálně se to snaží potvrdit také na trhu světovém, což se jí poměrně daří. Hodně se věnuje výzkumu a inovacím, což se na jejím zboží také projevuje.

Logo Samsung

 Finální verdikt

Lednice Samsung na nás udělaly velmi dobrý dojem, to je potřeba říct hned na začátku. Jedná se o designově i technicky propracované spotřebiče s dobrou úrovní spotřeby a energetické šetrnosti. Za výhodu považujeme také vysokou výkonnost a technologickou výbavu. Pravda, jde o dražší produkty, které tvoří na trhu vyšší střední třídu. Platíte sice za kvalitu, ale občas poměr cena/kvalita narušují některé technologie, které mají menší využití pro běžnou domácnost, přesto za ně ale platíte. I tak bychom ale lednice Samsung vřele doporučili, jedná se o jedny z nejlepších lednic na našem trhu.

Lednice Samsung
Lednice Samsung
5 (100%) 1 vote
Váš pomocník