Nejlepší lednice Beko 2019

 • Ušetřete si peníze i nervy při výběru nejvhodnější lednice.
 • Projděte si výběr nejlepších lednic Beko.
 • Zjistěte, kde se dá koupit nejlevněji.

Lednice Beko bez pozadí

Nejlepší lednice Beko

Americké Kombinované do 10000 korun Kombinované od 10000 korun Vestavné Monoklimatické
Model: Beko GNE 134630 X Beko CNA 340 ED0X Beko RCNA 406 E40W Beko RCNA 406 E40ZXB Beko RSNE 445E22
Náhled:
Cena: Zjistit cenu Zjistit cenu Zjistit cenu Zjistit cenu Zjistit cenu
Energetická třída: A++ A++ A+++ A+++ A+
Spotřeba za rok: 355 kWh 255 kWh 188 kWh 188 kWh 168 kWh
Mrazicí kapacita: 13 kg/den 5 kg/den 6 kg/den 6 kg/den -
Akumulační doba: 15 h 21 h 33 h 33 h -
Klimatická třída: SN-T SN-T SN-T SN-T
Hlučnost: 46 dB 43 dB 37 dB 37 dB 41 dB
Objem chladničky: 380 l 198 l 253 l 253 l 375 l
Objem mrazáku: 155 l 97 l 109 l 109 l -

Co od lednic Beko očekávat?

Lednice Beko jsou součástí příjemné střední třídy lednic. Vynikají především spolehlivostí a dlouhou životností, což jsou hlavní vlastnosti, které je vynesly na přední příčky našeho testu lednic. Specifické pro ně je:

 • DESIGN A TYPY LEDNIC – kromě klasických kombinovaných lednic vyrábí Beko také velmi moderní a ceněné americké lednice. Vzhled je velmi pěkný, obvykle velmi propracovaný a někdy jsou vyvedené v nerezu, zbytek je v bílé barvě a výrazně méně zajímavý. Část lednic je vestavných.
 • MOŽNOST ZMĚNY OTEVÍRÁNÍ DVÍŘEK – vhodné zejména při řešení malých kuchyní – lednici můžete přizpůsobit prostoru kuchyně a nastavit si otevírání tak, aby vám plně vyhovovalo.
 • SPOTŘEBA – většina lednic Beko patří do energetické třídy A++, některé pak dokonce do energetické třídy A+++.
 • HLUČNOST LEDNICE – lednice Beko jsou poměrně tiché, ze srovnání s konkurencí vychází velmi dobře a většina se jich vejde pod 42 dB, některé dokonce pod 40 dB.
 • PRAKTICKÁ STRÁNKA – lednice Beko jsou především praktické, nedisponují spoustou zbytečných technologií, ale zato plní spolehlivě funkce, ke kterým jsou určeny.
 • VHODNÉ ŘEŠENÍ VNITŘNÍHO PROSTORU – vnitřní prostor si můžete nastavit tak, aby vám plně vyhovoval. S využitím technologie MultiZone lze nastavit teplotu v daných místech tak, aby byla vhodná pro vaše potřeby.
 • CENY – co se týče ceny, stojí si lednice Beko velmi dobře a patří k levnější střední třídě. Značnou část seženete do 10 000 korun, většinu pak do 20 000 korun.
 • ANTIBAKTERIÁLNÍ OCHRANA – snad reakce na v Turecku všudypřítomné bakterie a mikroby – technologie, která brání přístupu mikrobů do lednice za pomoci speciálního těsnění.
 • DALŠÍ TECHNOLOGIE – lednice Beko disponují tradičními technologiemi, jako je:
  • Automatické odmrazování – dnes běžná funkce, abyste nemuseli mrazák odmrazovat ručně.
  • NeoFrost – využití dvou chladicích okruhu, které udržují studený a zároveň vlhký vzduch, aby nebyly potraviny vysušené; pro mrazení ale stále udržuje suchý a hodně studený vzduch.
  • Active Fresh Blue Light – prodlužuje skladovatelnost ovoce, zajišťuje, že se na ovoci netvoří plísně a nemnoží se na něm bakterie.
 • DALŠÍ CHARAKTERISTIKY – průměrné jsou lednice Beko prakticky ve všech ohledech, ať už se jedná o akumulační dobu, klimatické třídy nebo mrazicí kapacitu (běžně kolem 4 až 6 kg/den).

Americké lednice Beko

Americké lednice jsou prostornější a luxusnější verzi klasických lednic. Jsou čtyřdveřové nebo dvoudveřové, disponují velmi dobrými parametry (výkonem, mrazicí kapacitou), byť občas na úkor spotřeby (většina jich nedosáhne na energetickou třídu A+++). Designově i provedením jsou obvykle velmi pěkné a propracované, disponují velkým vnitřním prostorem a často mají oproti klasickým lednicím některé přidané technologie (například zabudovaný výrobník ledu nebo displej). Více o amerických lednicích najdete v našem testu amerických lednic 2019.

Pořadí Náhled Název Hodnocení Energetická třída Mrazicí kapacita Cena
1. Beko GNE 134630 X
A++ 13 kg/den Zjistit cenu
2. Beko GNE 134631 X
A++ 13 kg/den Zjistit cenu
3. Beko GN163130ZGB
A++ 13 kg/den Zjistit cenu
4. Beko GN 1416231 JX
A++ 8 kg/den Zjistit cenu

Kombinované lednice Beko do 10 000 korun

Levnější třída klasických kombinovaných lednic, které kromě prostoru chladničky disponují i mrazákem. Úměrně nižší ceně odpovídají také mírně horší technické parametry – energetická třída maximálně A++, menší mrazicí a chladicí výkon a také ve většině případů méně zajímavý design (ale existují i výjimky). Ovšem pokud chcete sehnat lednici levně, toto je příležitost pro vás.

Pořadí Náhled Název Hodnocení Energetická třída Mrazicí kapacita Cena
1. Beko CNA 340 ED0X
A++ 5 kg/den Zjistit cenu
2. Beko RCNA 365 E31W
A++ 5 kg/den Zjistit cenu
3. Beko RCSA 365 K30XP
A++ 5 kg/den Zjistit cenu
4. Beko RDSA 240 K30W
A++ 4 kg/den Zjistit cenu
5. Beko RCSA330K31W
A++ 5 kg/den Zjistit cenu

Kombinované lednice Beko od 10 000 korun

V této cenové kategorii seženete kombinované lednice s mírně lepšími parametry. Platíte především za větší prostor, lepší technologickou a funkční výbavu a mírně lepší mrazicí kapacitu. Tu však považujeme za slabinu, protože ačkoliv se mírně zvedá, ve srovnání s konkurencí je stále nízká. Stejně tak si za vyšší cenu pořídíte spotřebič, který spadá do energetické třídy A+++, díky čemuž má potenciál vám svou vyšší cenu vrátit na nižší spotřebě elektrické energie (poskytne vám vyšší výkon při větší efektivitě využití energie). V neposlední řadě pak tato kategorie lednic vyniká propracovaným designem.

Pořadí Náhled Název Hodnocení Energetická třída Mrazicí kapacita Cena
1. Beko RCNA 406 E40W
A+++ 6 kg/den Zjistit cenu
2. Beko CNE 520 EE0ZGB
A+++ 6 kg/den Zjistit cenu
3. Beko RCNA 400 E40ZX
A+++ 6 kg/den Zjistit cenu
4. Beko RCNE520E40ZX
A+++ 6 kg/den Zjistit cenu

Vestavné lednice Beko

Vestavné lednice Beko mají prakticky totožnou charakteristiku, jako klasické kombinované lednice. Jejich hlavním rozdílem je jejich umístění v kuchyni. Jsou určeny k zabudování do kuchyňské linky, což umožňuje lépe vyřešit design vaší kuchyně. Nevýhodou je, že jste většinou silně limitování rozměry, instalace lednice do domácnosti je složitější a pokud jednou lednici zabudujete, tak při její výměně potřebujete obdobně velký model.

Pořadí Náhled Název Hodnocení Energetická třída Mrazicí kapacita Cena
1. Beko RCNA 406 E40ZXB
A+++ 6 kg/den Zjistit cenu
2. Beko BCSA285K3S
A++ 4 kg/den Zjistit cenu
3. Beko BCHA275K3S
A++ 4 kg/den Zjistit cenu
4. Beko BCN 130001
A++ 2,5 kg/den Zjistit cenu

Monoklimatické lednice Beko

Kategorie velmi jednoduchých lednic, které využijete hlavně tehdy, když máte vlastní velký mrazák a toužíte jen po pořízení chladničky. Jak napovídá název, nemají mrazák. Očekávat u nich můžete různě velký vnitřní prostor a nízkou spotřebu (přestože spadají většinou do energetické třídy A+, nepotřebují využívat velký výkon k mrazení, proto i přes malou efektivitu nespotřebují moc energie). Ale technologicky nejsou nijak zvlášť propracované, určitě jde spíše o jednoduché a levné řešení krátkodobého ukládání potravin.

Firma Beko

Společnost Beko přišla na evropský trh z Turecka. Poněkud nečekané, ale na druhou stranu výhodné, je to skvělá protiváha drahé německé kvality značek, jako je Bosch nebo Siemens. Firmu založil roku 1967 Vehbi Koç a Leon Bejerano v Istanbulu. Později se společnost spojila s německou firmou Grundig a tím se Beko výrazně prosadilo na evropském trhu. Přestože společnost není tak výrazným hráčem, jakým je v Evropě třeba Gorenje nebo Siemens, získává si čím dál více důvěru zákazníků. Možná nevyrábí lednice, které zaujmou designem, parametry, nebo chytrými technologiemi, ale jsou plně přizpůsobeny běžným lidským potřebám a jsou veskrze praktické. A to jak parametry, tak i vnitřním rozložením. Kromě lednic vyrábí také další spotřebiče pro domácnost, jako jsou pračky, sušičky nebo sporáky.

Beko logo

 Finální verdikt

Lednice Beko tvoří velmi kvalitní střední třídu v oblasti lednic. Disponují parametry, které jsou pro běžné použití plně dostačující, jsou naplněné řadou technologií, které mají potenciál být velmi užitečné (Active Fresh Blue Light, NeoFrost a podobně). Specialitou značky Beko, nejen u lednic, je pak antibakteriální ochrana. Technické parametry nejsou vždy špičkové, ale běžnou domácnost uspokojí a navíc nezvyšují cenu. Právě cena je u značky Beko velkou předností – lednice této značky jsou levnější než konkurenční modely. Kromě toho oceňujeme širokou nabídku, která zahrnuje lednice kombinované, vestavné, americké i monoklimatické.

Lednička Beko v kuchyni
Lednice Beko
5 (100%) 1 vote
Váš pomocník