Lednice Whirlpool

Lednice značky Whirlpool se prodávají na celém světě v počtech desetitisíců až statisíců. Jsou to naprosto nepředstavitelná čísla a proto se nelze divit, že našemu testování neušly. A umístily se v našich žebříčcích velmi dobře. Na TOP lednice Whirlpool se můžete podívat zde.

TOP 9 ledniček Whirlpool

Název Náhled Energetická třída Mrazicí kapacita Cena
Whirlpool B TNF 5323 OX A+++ 18 kg/den Zjistit cenu
Whirlpool BSNF 8152 W A++ 4 kg/den Zjistit cenu
Whirlpool BLF 5121 OX A+ 4 kg/den Zjistit cenu
Whirlpool ART 9811 /A++ SF A++ 3,5 kg/den Zjistit cenu

Přečíst celou recenzi

Whirlpool ART 459 A+NF /1 A+ 9 kg/den Zjistit cenu
Whirlpool SW8 AM2C XR A++ - Zjistit cenu
Whirlpool BLF 9121 W A+ 5 kg/den Zjistit cenu

Přečíst celou recenzi

Whirlpool ARC 2353 A+ 2,5 kg/den Zjistit cenu
Whirlpool WMT 503 A+ 1 kg/den Zjistit cenu

O ledničkách Whirlpool

Společnost Whirlpool je na evropském trhu s elektrickými spotřebiči poměrně cizí. Whirlpool Corporation je totiž americkou společností, založenou v Michiganu roku 1911 (tedy již před více než sto lety). V České republice působí od roku 1993. Původně vyráběla pračky a ždímačky. O pár let později se její sortiment rozšířil o žehličky, mandly a také tábořící potřeby. Jak šel čas, přibyly jí do výroby i další domácí spotřebiče – šicí stroje, sušičky nebo ledničky. Ty nás budou momentálně zajímat ze všeho nejvíce. Jelikož je Whirlpool jedním z největších výrobců a jeho tržby šplhají k miliardám dolarů každý rok, dá se čekat, že tyto lednice jsou kvalitní. Jestliže bychom je měli nějak stručně charakterizovat, pak bychom o nich řekli, že tvoří jakýsi kompromis mezi špičkovou kvalitou a nízkou cenou. Na trhu seženete lednice, které mají lepší spotřebu, kvalitnější chlazení nebo nižší hlučnost, ale budou drahé.

Pokud jde o charakteristiku ledniček Whirlpool, začněme především typy, na které se Whirlpool specializuje. V jejich nabídce totiž najdete především kombinované volně stojící lednice a vestavné lednice. První z nich tvoří většinu sortimentu této společnosti, vestavné lednice však také tvoří velmi důležitý produkt firmy Whirlpool. Sem tam se můžete setkat také s některou americkou lednicí této firmy. Design lednic můžeme rozčlenit do čtyř základních designových tříd, kterých se společnost drží – Fusion, Absolute, Actual a Rustical. U vestavných lednic samozřejmě není nutné design řešit, ale u ostatních je velmi důležitým parametrem, ovlivňujícím váš výběr více, než si myslíte. Obecně bychom řekli, že lednice Whirlpool jsou velmi pěkné a jejich design má nápad a styl.

Jak si stojí lednice Whirlpool, pokud jde o technické parametry? Často jsou to tiché lednice s velmi dobrou úrovní hlučnosti. Horší je to se spotřebou. Některé modely jsou špičkové a dosahují energetické třídy A+++, ale většina jich patří jen do kategorií A++ a A+, což je trochu škoda. Čím lepší energetická třída a čím více plus, tím větší úspory to pro vás znamená a tím menší je spotřeba elektrické energie. Hodí se také říct, že tyto lednice vynikají nadprůměrnou akumulační dobou (nebo tedy alespoň většina z nich).

O lednicích je ale také často vypovídající jejich technologické a funkční vybavení. Jak si stojí výrobky společnosti Whirlpool na tomto poli? Podle nás celkem dobře. Kromě běžných technologií, jako je třeba NoFrost zabraňující tvorbě námrazy, zde najdeme některé vychytávky, jež jsou specialitou této americké firmy. Běžná je zde technologie šestého smyslu, která je pro všechny výrobky Whirlpool běžná (nejen pro lednice, ale třeba i pro sušičky prádla nebo pro pračky). Prostřednictvím senzorů, které tvoří uvnitř lednice uzavřený systém, je kontrolována teplota a úroveň vlhkosti. Jakmile dojde k vychýlení teploty, ať už po otevření dveří nebo při poruše, senzory vyšlou signál a lednice sama nastaví chlazení tak, aby bylo vnitřní prostředí vráceno do původního stavu.

Pro lednice Whirlpool je také poměrně běžnou technologií antibakteriální filtr, který zabraňuje mikroorganismům a bakteriím v přístupu k vašim potravinám. Díky tomu je chráníte třeba před plesnivěním. Často se u těchto lednic setkáte také s technologií Activ0°, tedy se zásuvkou, která má jinou teplotu než zbytek lednice a která umožňuje udržet zejména maso nebo ryby déle čerstvé. Inovativní je také osvětlení lednice StarLight, které využívá čtyř různých LED diod a zajišťuje tak rovnoměrné osvětlení lednice. Je jen škoda, že odmrazování je u velké části lednic ruční. Na druhou stranu, ceny lednic Whirlpool se pohybují v přijatelných mezích.

Těšíme se na Vaše názory a komentáře

Zanechte komentář