Rady a tipy pro použití korektoru

Korektory bez pozadí 1

Přítel s dokonalým maskovacím efektem. To je korektor. Umí zakrýt kruhy pod očima, jizvičky i pupínky. Kde by byla dokonalost pleti modelek bez každodenního korektoru? Naučte se s tímto zázrakem kosmetického průmyslu pracovat co nejlépe.

Než sáhnete po korektoru

Korektor je tu bezesporu proto, abyste zakryly drobné nedokonalosti. Méně práce budete mít, když zkusíte nedokonalostem předcházet. Základem je večerní důkladné odlíčení pleti, pravidelné čištění, kvalitní krémy a použití pleťových masek. Pokud aplikujete korektor z velké části na kruhy pod očima, sáhnete večer po výživném krému na oči a ráno před aplikací korektoru naneste oční sérum s chladivým efektem.

Kde pomáhá korektor

Po korektoru sáhnete při jakémkoliv nesouladu pleti. Zakryjete jím pupínky, červené nebo nažloutlé skvrny, kruhy pod očima, jizvičky i probarvené žilky. Podrobného průvodce, jak vybrat korektor naleznete ve velkém testu korektorů.

Korektory do záhlaví
jak_se_pouzivaji_barevne_korektory_magazin_moda
Korektory na pleti

Lekce první, rozdělení korektorů

Korektor má pro mnohé z nás stejnou důležitost jako kartáček na zuby a neumíme si představit, že bychom po něm nesáhly každý den. Přesto se podíváme na úplný začátek a představíme si různé typy korektorů.

  • Tělové korektory: Korektory v tělové barvě používáme často k projasnění nebo zakrytí drobných nedostatků.
    • Korektor o odstín světlejší než vaše pleť – na kruhy pod očima.
    • Korektor v odstínu vaší pleti – na pupínky.
  • Barevné korektory: Nanést si zelenou nebo fialovou na tvář? Ano. Barevné korektory pracují tak, že opačnou barvou potlačují nedostatek. Vše poté překryjete make-upem.
    • Zelené korektory – neutralizace červených míst.
    • Žluté korektory – pomáhají na nafialovělé kruhy pod očima a popraskané žilky.
    • Broskvové korektory – pomáhají na tmavé kruhy pod očima.
    • Oranžové korektory – pro maskování tmavých a tmavě hnědých pigmentových skvrn.
    • Růžové korektory – maskují modré podtóny pleti.
    • Paletka korektorů – nejrůznější barvy v jednom setu nabízí komplexní řešení, pokud se vám na tváři potkává více nedostatků. (Zdroj: JenProHolky.cz)

Kolik korektorů je minimum

Není pravda, že si vystačíte s jedním korektorem. I ty, které se líčí minimálně, budou potřebovat alespoň dva tělové korektory. Jeden ve stejném odstínu, jako je barva pleti a jeden o odstín světlejší, aby na vás tmavé kruhy pod očima neprozradily prohýřenou noc.

Lekce druhá, konzistence korektorů

V základním rozdělení byste našli tuhé korektory a tekuté korektory. Tekuté korektory mohou být řidší nebo krémové. S tuhými korektory se pracuje hůře, ale lépe kryjí. Tekuté korektory jsou vhodné na kruhy pod očima, kam má tuhý korektor vstup zakázán.

  • Tuhý korektor – akné, pupínky, skvrny, pigmentové skvrny. Vhodný pro mastnou pleť.
  • Tekutý korektor – kruhy pod očima. Vhodný pro suchou pleť.
  • Krémový korektor – tmavé kruhy pod očima a sjednocení barvy pleti.

Lekce třetí, čím nanášet korektor

Některé typy korektorů jsou vybaveny štětečkem nebo aplikátorem, přesto platí, že nejlépe se korektor roztírá houbičkou nebo tužším štětcem. Pokud budete nanášet prsty, nikdy jej neroztírejte, pouze vklepávejte.

Lekce čtvrtá, jak správně nanášet korektor

Trefit se na pupínek není nic těžkého, ale vyšší dívčí začíná, když se snažíte zamaskovat kruhy pod očima. Tam už je troška cviku potřeba. Zapomeňte na nanášení korektoru ve tvaru obloučku. Pod oči nanášejte korektor v trojúhelníkovém tvaru. Vrcholy trojúhelníku budou u kořene nosu, u vnějšího koutku oka a spodní špička sahá k lícní kosti. Na projasnění pleti vklepejte světlejší korektor do vnitřních koutků očí, kolem nosu a ke koutkům rtů.

Lekce pátá, na make-up nebo pod

Korektor můžete použít na podkladovou bázi (krém), ale lepšího efektu docílíte, když jej aplikujete až na make-up. Tím je nedostatek zakrytý jak make-upem tak korektorem. A pokud ani to není dost? Raději to s další vrstvou nepřehánějte. Líčení by vypadalo nepřirozeně. Ale jsou holky, co se toho nebojí a používají korektor jak pod make-upem tak na něj. Se správnou značkou si to dovolit můžete. S výběrem vám pomůže velký test korektorů.

Lekce pro pokročilé

Nedaří se vám najít odpovídající odstín korektoru ani přes širokou nabídku na trhu? Smíchejte na hřbetu ruky tekutý korektor s make-upem. Pravidlo, méně je někdy více, platí u korektorů dvojnásob. Začínejte s menším množstvím a pomalu přidávejte. Velká vrstva korektoru zvýrazňuje vrásky a působí nepřirozeným dojmem. Líčení vždy provádějte na denním světle. Co vypadá v odrazu slabé zářivky v koupelně dobře, může leckoho na ulici pod svitem sluníčka mírně poděsit. Pokud korektorem konturujete, volte tmavší odstín. Čáru kreslete pod lícní kosti, podél hřbetu nosu, mezi obočí a na bradu.

Chyby při používání korektoru

  • Nanášení prsty a roztírání prsty.
  • Aplikátory, houbičky a štětce nevymýváte pravidelně a na pleť nanášíte nečistoty.
  • Odstín korektoru vybíráte při umělém světle (zakupte třeba více vzorků nebo si nechte poradit kosmetičkou).
  • Používáte stejný korektor po celý rok.
  • Velká vrstva korektoru nezakrývá, ale působí unaveným dojmem. (Zdroj: Nápadov.cz)

Zapomněly jste na korektor? Nevadí

Nenechte se přesvědčit o tom, že bez líčení nemůžete ani se smetím. Myslete na to, že pihy jsou roztomilé, vrásky jsou od smíchu a kdo má sem tam pupínek je duchem stále mlád. Občas je hezké nenechat si diktovat od paní módy trend přílišné dokonalosti a ukázat pravou tvář. Dokonalost je totiž nudná a svádí k obavám, zda vypadáte stejně dobře i bez make-upu. A to samozřejmě vypadáte!