Nejlepší kávovary De'Longhi 2019

 • Ušetřete si peníze i nervy při výběru nejvhodnější kávovaru.
 • Projděte si výběr nejlepších kávovarů De’Longhi.
 • Zjistěte, kde se dá koupit nejlevněji.

Kávovary De'Longhi bez pozadí

Nejlepší kávovary De’Longhi

Co čekat od kávovarů De’Longhi?

Kávovary De’Longhi se dlouhodobě pohybují na špičce žebříčků jak oblíbenosti zákazníků, tak hodnocení odborníků. Což ostatně dokazuje i náš velký test kávovarů. My vám přinášíme řadu aspektů, které mohou mít tyto výsledky takříkajíc na svědomí:

 • ROZMANITOST DRUHŮ – jednou z kvalit kávovarů De’Longhi je samotná škála vyráběných a prodávaných druhů. Pod touto značkou najdete kávovary automatické, pákové, kapslové, překapávače i espressovače.
 • UNIKÁTNÍ TECHNOLOGIE – konkurenční boj mezi firmami s celosvětovým dosahem je skutečně nelítostný. De’Longhi se tímto válečným stavem hrdinně prodírá tím, že přichází s unikátními technologiemi mletí kávy, výroby pěny, přípravy ledové kávy atp.
 • SNADNÉ OVLÁDÁNÍ – záleží, o jaký typ kávovaru jde. Ale ať jde o přístroj s mechanickým, či elektronickým ovládáním, společným jmenovatelem vždy bude jednoduchost. Některé modely ovládané elektronicky nabízejí i složitější nastavení, ovšem nikdy nezapomínají na možnost přípravy kávy “na jedno stisknutí”.
 • JEDNODUCHÁ ÚDRŽBA – většina modelů kávovarů De’Longhi se snaží uživateli svou údržbu co nejvíce usnadnit např. automatickým proplachováním, k čemuž slouží zautomatizované trysky. Načasování jejich spuštění se dá samozřejmě nastavit.
 • ZAJÍMAVÝ DESIGN – design je velice důležitou součástí každého kávovaru, a to nejen z hlediska estetického, ale i praktického. Záleží na tom, jak dobře se dá s přístrojem manipulovat, jak jej čistit, ale podstatné jsou i použité materiály. Všechny tyto aspekty mají vliv na celkovou kvalitu stroje i jeho používání. Tu si firma bezesporu drží.
 • CENOVÁ DOSTUPNOST – ty nejjednodušší a nejzákladnější modely De’Longhi kávovarů se pohybují v takových cenových relacích, aby si je mohl dovolit prakticky každý. Záleží na typu přístroje, ale především na internetu můžete sehnat kávovar této italské značky i pod 1 000 Kč. To ovšem neznamená, že neexistují modely, jež jdou řádově i do desítek tisíc korun.
 • VYLADĚNÉ PARAMETRY – na závěr naší charakteristiky zabrousíme do světa čísel a technických parametrů. Tlak páry se u těchto kávovarů drží mezi 15 a 16 bary. Co se týče příkonu, ten se liší model od modelu. Průměrně je to asi 1 400 wattů. Obsah zásobníku vody se odvíjí od velikosti přístroje, nicméně se pohybuje v rozmezí 1,2 až 2,4 l.

Automatické kávovary De’Longhi

Plně automatické kávovary se o vše postarají samy – od namletí kávy po proplach přístroje. Ovládání mají elektronické, v dnešní době již velmi často skrze dotykový displej. Většinou máte možnost nastavit si parametry kávy dle vašich představ a “uložit” si je pod jedno tlačítko, díky čemuž nemusíte pokaždé všechno nastavovat znovu. Modely vyššího typu dokáží krom kávy připravit také např. mléčné nápoje nebo čaj.

Pořadí Náhled Název Hodnocení Příkon Tlak Cena
1. De'Longhi ECAM 22.110 B
1 450 W 15 bar Zjistit cenu
2. De'Longhi ESAM 4500 Magnifica
1 350 W 15 bar Zjistit cenu
3. De'Longhi ETAM 29.660 SB
1 450 W 15 bar Zjistit cenu

Pákové kávovary De’Longhi

V podstatě opak automatických kávovarů jsou kávovary pákové. U těch totiž máte prostor a možnost chuť kávy ovlivnit. Většinou nemají mlýnek, což je dobře, protože si kávu namelete dle vlastní potřeby. Na vás je dále i její dávkování a stlačení, což je veledůležitý krok. Základem je pákový dávkovač kávy, přes který pak protéká horká voda. Čím více je káva stlačená, tím intenzivnější je posléze chuť.

Pořadí Náhled Název Hodnocení Příkon Tlak Cena
1. De'Longhi EC 685.W
1 450 W 15 bar Zjistit cenu
2. De'Longhi EC 685.M
1 450 W 15 bar Zjistit cenu
3. De'Longhi EC 850.M
1 450 W 15 bar Zjistit cenu

Kapslové kávovary De’Longhi

Kapslové kávovary umožňují přípravu širokého spektra kávy i úplným laikům. Jejich příchod ovšem u odborníků strhl vlnu kritiky, jelikož nápoje se v nich připravují v podstatě z polotovaru. V očích široké veřejnosti je ovšem právě tento typ kávovaru velikým hitem, jelikož se velice snadno ovládá a lze v něm připravit skutečně velké množství nápojů, nejen kávových. Jednoduše do něj vložíte kapsli, navolíte si intenzitu buď podle návodu, nebo podle sebe a vyberete si buď teplou, nebo studenou variantu.

Pořadí Náhled Název Hodnocení Příkon Tlak Cena
1. De'Longhi EN 80.B
1 260 W 19 bar Zjistit cenu
2. DeLonghi EN 267 BAE
1 870 W 19 bar Zjistit cenu
3. De'Longhi EN 85.R
1 150 W 19 bar Zjistit cenu

Espressovače De’Longhi

Espressovače si umí s přípravou vaší kávy pěkně vyhrát. Nejde jen o to, že horká voda proteče přes filtr s namletými kávovými zrny. Kávovary tohoto typu umí např. vytvořit pěnu a mnoho dalšího. Jsou určeny především na vaření kvalitního espressa.

Pořadí Náhled Název Hodnocení Příkon Tlak Cena
1. De'Longhi ECAM 21.117 B
1 450 W 15 bar Zjistit cenu
2. De'Longhi ECP 33.21
1 100 W 15 bar Zjistit cenu
3. DeLonghi ECZ 351
1 100 W 15 bar Zjistit cenu

Firma De’Longhi

Své působení započala společnost De’Longhi již v roce 1902 v italském městě Treviso. Tehdy šlo teprve jen o malinkatou dílničku zabývající se výrobou kamenZnačka De’Longhi jako taková byla registrována až o téměř půl století později, konkrétně v roce 1950, kdy byla zaměřena na výrobu a prodej olejových radiátorů. S těmi si ale nevystačila příliš dlouho, a tak v 80. letech rozšiřuje výrobu na elektrické trouby a přenosné klimatizace. Naopak zmíněné radiátory převzala dceřinná společnost DLRadiators.

Roku 1987 přichází firma De’Longhi s přelomovým vynálezem a na trh uvádí fritovací hrnec Friggimeglio, který jako první na světě využívá rotace koše, díky čemuž potřebuje o polovinu méně oleje, než ostatní fritézy. Dokonce i dnes naprosto běžně využívaný toaster se narodil jako nápad chytrých hlav právě této společnosti. K výrobě dalších domácích, především kuchyňských, spotřebičů se společnost dostává až v roce 1995, kdy získává společnost Simac. Posledním “rozšířením” firmy se stal v roce 2001 odkup firmy Kenwood s výrobními linkami v Číně, takže část výrobků De’Longi se odtud nyní dováží. Většina výroby však stále zůstává v Itálii. Dnes je značka De’Longhi proslulá především svými kávovary, ale její sortiment je velice široký – od topných i klimatizačních jednotek přes nože, vysavače a žehličky až po spotřebiče do kuchyně a domácí elektroniku.

DeLonghi logo

Ocenění

 • 2006 – ředitel designového oddělení Giocomo Borin byl časopisem Home Furnishing News označen jako jeden z 50 nejvlivnějších světových návrhářů.
 • 2007 – Red Dot Design Award za sérii spotřebičů Esclusivo

Finální verdikt

Značku De’Longhi ve vztahu ke kávovarům nemůžeme jinak než doporučit. Jde naproti pokroku a době, snaží se inovovat své systémy i design, jejž přizpůsobuje moderním domácnostem. Navíc používá kvalitní materiály jak na vnitřní součástky, tak na plášť vlastního přístroje. Ovládání se snaží přizpůsobit uživatelům. Ovšem pozor na nejasnost některých kontrolek. Občas se stane, že na vás něco bliká, kávu ne a ne připravit, ale horko těžko zjišťujete, kde je problém. Poměr cena/výkon je u těchto italských kávovarů víceméně v rovnováze. Pohybují se v rozmezí 1 000–50 000 Kč.

DeLonghi překapávací
Kávovary DeLonghi
5 (100%) 1 vote
Váš pomocník