Nejlepší tiskárny 2018

Tiskárna bez pozadí

Porovnání laserových tiskáren

Do 4 000 korun Do 7 500 korun Od 7 500 korun
Model: Brother HL-1110E Samsung SL-M2885FW Brother HL-L8360CDW
Náhled:
Cena: Zjistit cenu Zjistit cenu Zjistit cenu
Maximální formát tisku: A4 A4 A4
Typ: Černobílá Černobílá Multifunkční Barevná
Rychlost tisku: 20 stran/min 29 stran/min 33 stran/min

Porovnání inkoustových tiskáren

Do 1 500 korun Do 4 000 korun Od 4 000 korun
Model: HP Deskjet 3639 Canon Maxify iB4150 Epson L805
Náhled:
Cena: Zjistit cenu Zjistit cenu Zjistit cenu
Maximální formát tisku: A4 A4 A4
Typ: Barevná multifunkční Barevná Barevná multifunknčí
Rychlost tisku: 6-8 stran/min 24 stran/min černobíle

15 stran/min barevně

37 stran/min černobíle

38 stran/min barevně

Úvod

Tiskárny se za poslední desetiletí staly neoddělitelnou součástí našich domácností. Ať už na ní tisknete důležité pracovní dokumenty anebo rodinné fotografie, je nutné si vybrat tiskárnu vyhovující vašim požadavkům.

Tiskárny se dají rozdělit do čtyř hlavních kategorií. Podle způsobu tisku na laserové a inkoustové, a podle barevné palety na barevné a černobílé. V tomto článku probíráme výhody a nevýhody každé z těchto tiskáren, a zároveň nabízíme výběr nejlepších tiskáren na trhu.

Takzvané multifunkční tiskárny kromě samotného tisku nabízí i možnost skenovat a kopírovat dokumenty. Právě investice do dražší multifunkční tiskárny je pravou volbou pro kancelářskou práci.

Nejlepší laserová tiskárna od 7 500 korun

Brother HL-L8360CDW

Brother HL-L8360CDW

 • Pro koho je Brother HL-L8360CDW: Pro náročné uživatele, kteří potřebují tisknout černobíle i barevně, kvantitativně.
 • Proč koupit právě Brother HL-L8360CDW: Barevný tisk, excelentní spolehlivost a vysoká kvalita jsou hlavními lákadly.
 • Proč jsme vybrali právě Brother HL-L8360CDW: Jde o solidní produkt, jenž nemá výraznější slabiny.

Barevná tiskárna od značky Brother je ověšená oceněními.  Brother HL-L8360CDW má všechny vlastnosti dobré tiskárny, rychlý tisk, zásobník až na 300 papírů, a její hlavní předností je excelentní kvalita tištěného materiálu. Pro mnoho uživatelů ale může být důležitá zejména jednoduchá obsluha.

Tiskárna je určena hlavně na malá pracoviště a každodenní množstevní tisk. A tak je potřeba se rozhodnout, zda pro takovou tiskárnu máte využití, protože cenově patří do vyšší kategorie produktů.

Zjistit cenu

Brother vyniká svojí rozmanitou konektivitou. Tiskárna se dá připojit pomocí ethernetu, wifi, anebo přímo do počítače přes USB. Také podporuje USB disky a mobilní technologii NFC. Exceluje v kvalitě tištěného textu. I ty nejmenší detaily jsou zachované. Toner vydrží až na 6 500 stran. Rozlišení tisku je velmi dobré, rychlost tisku je nadprůměrná.

VÝHODY:
 • vysoká rychlost tisku
 • skvělé rozlišení
 • dlouhá životnost

NEVÝHODY:
 • větší rozměry

Nejlepší laserová tiskárna do 7 500 korun

Samsung SL-M2885FW

Samsung SL-M2885FW

 • Pro koho je Samsung SL-M2885FW: Kanceláře a jiná pracoviště, kde je důležitá spolehlivost a jednoduchost obsluhy.
 • Proč koupit právě Samsung SL-M2885FW: Je vybavená skenerem a množstvím jiných zajímavých funkcí.
 • Proč jsme vybrali právě Samsung SL-M2885FW: I když jde o kancelářskou tiskárnu, cena je příznivá a kvalita produktu patří do vyšší kategorie.

Samsung má na trhu silného hráče za rozumnou cenu.  Tiskárna SL-M2885FW kromě černobílého tisku funguje i jako kopírka, skener a fax. Kombinuje tak v sobě více různých zařízení. Multifunkčnost a řada jiných kvalit za atraktivní cenu, tak bychom ji zhodnotili stručně.

Zjistit cenu

Tento model je vhodný jak pro domácí, tak i pro kancelářské využití. Bohužel, jednou z hlavních nevýhod je chybějící barevný tisk, což pro mnoho potenciálních zákazníků může být rozhodujícím faktorem. Na druhou stranu kvalita černobílého tisku je nadprůměrná, ideální na velké množství textových dokumentů.

Samsung je vhodný pro skenování vícestránkových dokumentů, protože i skener má 40-stranový zásobník pro rychlé skenování. Konektivita je na vysoké úrovni. Navíc má Samsung velmi dobře vyřešené připojení přes mobilní telefony pomocí Samsung aplikace.

VÝHODY:
 • zásobník pro rychlé skenování
 • kvalitní černobílý tisk
 • příjemné spojení ceny a kvality

NEVÝHODY:
 • pouze černobílý tisk
 • prostorová náročnost

Nejlepší laserová tiskárna do 4 000 korun

BROTHER HL-1110E

Brother HL-1110E

 • Pro koho je Brother HL-1110E: Pro menší kanceláře a domácí použití, kde nevadí pomalejší tisk.
 • Proč koupit právě Brother HL-1110E: Za nízkou cenu dostanete šikovného pomocníka.
 • Proč jsme vybrali právě Brother HL-1110E: Ve své cenové kategorii levných tiskáren je kvalitou i rychlostí tisku absolutní špičkou.

V kategorii levných tiskáren do 4 000 korun jsme vybrali jako vítěze tiskárnu Brother HL-1110E. Značka Brother je kvalitní sama o sobě a tento model nám to jen potvrzuje. Jeho značným omezením je, to si řekněme hned na začátek, pouze černobílý tisk. Barevný neumožňuje (a tiskne maximálně ve formátu A4). Určena je především do malých kanceláří nebo do domácnosti.

Rychlost tisku je až 20 stran za minutu, což je v této cenové kategorii slušný výsledek. Rozlišení 600 x 600 dpi sice za ostatními tiskárnami v našem testu zaostává, je ale potřeba brát v úvahu cenu a úroveň. Z našeho pohledu je tisk relativně ostrý a detailní, a pokud nehodláte tisknout fotografie, je zcela dostačující. Zásobník je poměrně velký, vstupní má kapacitu 150 listů papíru, výstupní pak 100 listů papíru, přičemž papír se po potisknutí nemačká.

Zjistit cenu

K počítači lze tiskárnu připojit skrze USB 2.0, bezdrátové připojení jsme v této kategorii ani neočekávali. Rozměry tiskárny jsou poměrně kompaktní a tomu odpovídá i její hmotnost, manipulace s ní je tedy relativně snadná a na stole nezabírá moc místa.

VÝHODY:
 • Dobrý poměr ceny a kvality
 • Kompaktní rozměry
 • Papír se po vytisknutí nekrčí

NEVÝHODY:
 • pouze černobílý tisk
 • není multifunkční

Nejlepší inkoustová tiskárna od 4 000 korun

Epson L805

 • Pro koho je Epson L805: Pro profesionální fotografy nebo grafiky, kteří potřebují tisknout v nejvyšší kvalitě.
 • Proč koupit právě Epson L805: Vysoká kvalita za rozumnou cena, inkoust je navíc velmi levný.
 • Proč jsme vybrali právě Epson L805: Kvalita tištěných fotografií je na vysoké úrovni i při malých nákladech na papír a inkoust.

V nejvyšší cenové kategorii inkoustových tiskáren jsme zvolili model Epson L805. Jedná se o fotografickou tiskárnu, která se nevyplatí v kanceláři (chybí jí skener i kopírka), ale šikovnému grafikovi nebo fotografovi zcela určitě. Po stránce designu a konstrukce je velmi šikovné promyšlená. Na stole bude vypadat velmi dobře, s rozměry 18,7 x 54,7 x 18,7 centimetru nezabere ani moc místa. Celá je vyvedená v černé barvě, čímž se design stává univerzálním a splyne s každým interiérem. Kromě samotné tiskárny najdete na boku ještě zásobník inkoustů, kde jasně vidíte, v jakém stavu která kazeta je.

Zjistit cenu

Tiskárna Epson L805 pracuje se systémem CMYK v rozšířeném provedení. Kromě klasických barev – Cyan, Magenta, Yellow a blacK nabízí i Light Magenta (LM) a Light Cyan (LC). Když už jsme u inkoustu – tiskárna Epson L805 používá takzvané tankové náplně. Novou kazetu nekupujete celou, ale otevřete tu stávající a dolijete do ní barvu ze zásobníku (70 ml). Tím se stává inkoust výrazně levnějším, než je tomu u konkurenčních tiskáren. Výměna je snadná, a pokud budete postupovat podle návodu, nemůže se nic stát. Tisknout lze až do velikosti papíru A4, a může jít o kancelářský, ale i fotopapír. Speciální papír od výrobce umožňuje tisk až do rozlišení 5760 x 1440 pixelů. Připojení je možné přes USB port, i přes Wi-Fi. Tisknout tak můžete nejen z počítače, ale i ze smartphone nebo z tabletu.

Samotný tisk vyžaduje vlastní software Epson Easy Photo Print, kde můžete provést rychlou korekturu a zkontrolovat si, jak bude vypadat výsledný tisk. Rychlost tisku je při běžném nastavení při černobílém tisku 37 stran za minutu, při barevném tisku 38 stran za minutu, což je velmi dobrý výsledek. Budete-li tisknout v nejvyšší kvalitě fotografie s dobrým rozlišením, bude tisk delší. Na celý papír A4 potrvá přibližně pět minut, klasické fotografie 10×15 cm asi dvě minuty. Inkoust schne asi 15 vteřin, pak můžete s fotografií pracovat. Z našeho pohledu jde o jednu z nejlepších tiskáren, které se na současném trhu vyskytují, přičemž na nás velmi dobrý dojem udělal systém doplňování inkoustu i celkové náklady na tisk, které se tím rapidně snížily.

VÝHODY:
 • systém doplňování inkoustu
 • vysoká kvalita tisku
 • vzhledem k parametrům velmi dobrá cena
 • cena inkoustu
 • možnost tisku z mobilu

NEVÝHODY:
 • při nejvyšší kvalitě pomalý tisk
 • pro kancelářské použití chybí kopírka a skener

Nejlepší inkoustová tiskárna do 4 000 korun

Canon Maxify iB4150

Canon Maxify iB4150

 • Pro koho je Canon Maxify iB4120: Pro náročné, kteří potřebují kvalitu barevného zpracovaní a zároveň se obejdou bez funkcí jako skener či fax.
 • Proč koupit právě Canon Maxify iB4120: Rychlý a detailní tisk za nízké náklady.
 • Proč jsme vybrali právě Canon Maxify iB4120: Jenom málokterá inkoustová tiskárna dosahuje úspornosti laserových tiskáren, a zároveň zachovává kvalitu inkoustového tisku.

Inkoustová alternativa k laserovým tiskárnám. Canon Maxify iB4120 nabízí hodně muziky za málo peněz. Canon vybavil tento model nejenom velikým zásobníkem na papír s kapacitou 500 listů, ale i excelentní rychlostí (24 stran/min černobíle a 15,5 stran/min barevně) a kvalitním tiskem. A to ještě nemluvíme o nízkých nákladech na tisk.

Za zmínku stojí skvělá výtěžnost inkoustu – vytisknout lze až 2 500 stran černobíle a 1 500 stran barevně. To celé při rozlišení 600 × 1 200 dpi, což je za danou cenu průměrná hodnota.

Zjistit cenu

Pokud nepotřebujete multifunkční tiskárnu, Canon Maxify iB4120 je ideální volba, jenom těžko nalezeme chyby. Samozřejmě, netřeba očekávat kvalitu fotografií jako u výše zmíněné tiskárny PIXMA, ale za nižší cenu jsou její vlastnosti nadmíru dostačující. Možnosti připojení do sítě jsou nadprůměrné, tisknout můžete ze všech zařízení na síti, anebo se přímo připojit k tiskárně přes mobil či cloudové služby.

VÝHODY:
 • vysoká výtěžnost inkoustu
 • velmi dobrá kvalita tisku
 • slušný poměr ceny a kvality

NEVÝHODY:
 • není multifunkční

Nejlepší inkoustová tiskárna do 1 500 korun

HP Deskjet 3639

HP Deskjet 3639

 • Pro koho je HP Deskjet 3639: Pro nenáročné uživatele, kteří plánují tisknout zejména fotografie v malých množstvích.
 • Proč koupit právě HP Deskjet 3639: Nízká cena, dobrá kvalita tištěného obrazového materiálu.
 • Proč jsme vybrali právě HP Deskjet 3639: Překvapilo nás dobré zpracovaní samotného zařízení vzhledem k nízké ceně.

Multifunkční tiskárna za symbolickou cenu. S cenou pod 1 500 Kč se dá pochybovat o kvalitách této tiskárny. Pravda je ovšem opakem. Kvalita fotografií je v cenové kategorii nadprůměrná, s dobrou reprodukcí barev. Tištěný text je na tom o něco hůř, stále je však zařízení dostačující na domácí použití.

Musíme pochválit jednoduchost nastavení samotné tiskárny a podporu tisku z mobilu či tabletu. To jsou věci, které bychom v této cenové kategorii nečekali, a proto nás velmi potěšily. Avšak je nutné počítat s vysokými náklady na tisk, oproti ostatním tiskárnám v našem výběru jsou náklady na stranu až trojnásobné.

Zjistit cenu

Dlužíme vám ještě pár konkrétních parametrů, zmiňme je pouze heslovitě – tiskárna umožňuje tisk do maximálního formátu A4, kromě toho disponuje funkcí skenování a kopírování. Rozlišení černobílého tisku je 1200 x 1200 dpi, barevného pak 4800 x 1200 dpi. Rychlost barevného tisku je pak 20 černobílých stran/min a 8,5 barevných stran/min. Tiskárna je kompaktní s atraktivním designem. Závěrem bychom rádi řekli, že tiskárna HP Deskjet 3639 je vhodná výhradně pro méně náročné domácnosti. Víc od ní čekat nemůžete.

VÝHODY:
 • snadné ovládání
 • kompaktní rozměry

NEVÝHODY:
 • vysoká spotřeba inkoustu
 • vhodná pouze pro domácí využití

Závěr

Laserové a inkoustové tiskárny se liší poměrně výrazně.  Největší rozdíl mezi dvěma hlavními typy tiskáren je technologie a způsob tisku. U laserové tiskárny zajišťuje tisk laserový paprsek, který osvětluje válec, na jehož povrch se zachycuje toner. Ten se zachycuje na osvětlených místech a na základě opačných nábojů se nanáší na papír, ke kterému se tepelně zafixuje. Tento způsob je velmi efektivní a obrazy, jenž takto vznikají, jsou velmi ostré. Proto jsou laserové tiskárny ideálně na tisk textových dokumentů. Inkoustové tiskárny nanášejí pomocí trysek inkoust na papír. Na rozdíl od laseru jsou levnější na výrobu, ale cena náplně je vyšší. I když samotný text nejsou schopny vytisknout s tak vysokou přesností jako laser, jejich schopnost reprodukovat barvy na fotkách je lepší.

„Pokud tisknete spíš více textu, raději kupte laserovou tiskárnu.
Pokud tisknete méně, a ne jenom text, inkoustová tiskáren je lepší volba.“

Laserové tiskárny

VÝHODY:
 • ostrý text
 • levná náplň (vztaženo na počet stran)
 • rychlý tisk

NEVÝHODY:
 • vyšší pořizovací cena
 • horší práce s barvami
 • před tiskem se zahřívá

Inkoustové tiskárny

VÝHODY:
 • nízká pořizovací cena
 • kompaktní
 • dobrá reprodukce barev

NEVÝHODY:
 • drahá náplň (vztaženo na počet stran)
 • pomalý tisk
 • nižší spolehlivost

Důležité parametry tiskáren

Parametrů výběru tiskárny je poměrně hodně, a je dobré, pokud si z nich vyberete ty, které jsou důležité pro použití u vás doma/v kanceláři, a na ty se zaměříte především. Měli byste určitě sledovat, kolik stojí náhradní náplně do tiskárny a kolik umožňují vytisknout stran, aby se vám tisk co nejvíce vyplatil. Dalším z faktorů nákupu bude určitě cena tiskárny. A co dále?

 • Maximální formát papíru – udává, na jaký formát papíru je možný tisk – většinou je maximum A4.
 • Rozlišení tisku – udává se v jednotkách dots per inch, tedy v počtu bodů na palec, a čím bude vyšší, tím lépe pro vás, o to kvalitnější je pak tisk.
 • Rychlost tisku –  klasicky udávána v počtu vytisknutých stránek za minutu, často se setkáte se dvěma různými údaji:
  • Tisk černobílých stránek (rychlejší)
  • Tisk barevných stránek (pomalejší)
 • Možnosti připojení – většina tiskáren se připojuje k počítači skrze USB 2.0, některé jsou ale schopné přijímat data skrze Wi-Fi nebo Bluetooth.
 • Kapacita zásobníku – udává, kolik listů se do zásobníku vejde; rozlišuje se vstupní (na papíry, které jdou do tisku) a výstupní (na potisknuté papíry), u nějž je potřeba hlídat, aby se v něm papíry nekrčily.
 • Přítomnost dalších funkcí – skener, kopírka, fax,…

Nejlepší tiskárny
4.8 (95%) 4 votes
jQuery(document).ready(function() { jQuery('.heureka-hn-link').click(function() { ga('send', 'event', 'article', 'click', 'zjistit-cenu'); }) });