Nejlepší tiskárny 2019

 • Zajímá vás, jak vybrat tiskárnu, aniž byste se napálili?
 • Projděte si naše recenze tiskáren a vyberte tu nejlepší!
 • Zjistěte, kde se dá koupit nejlevněji!

Tiskárny bez pozadí

Porovnání laserových tiskáren

Porovnání inkoustových tiskáren

Do 1 500 korun Do 4 000 korun Od 4 000 korun
Model: Canon Pixma iP7250 Canon Maxify iB4150 Epson L805
Náhled:
Cena: Zjistit cenu Zjistit cenu Zjistit cenu
Maximální formát tisku: A4 A4 A4
Typ: Barevná multifunkční Barevná Barevná multifunknčí
Rychlost tisku: 15 stran/min černobíle

10 stran/min barevně

24 stran/min černobíle

15 stran/min barevně

37 stran/min černobíle

38 stran/min barevně

Úvod

Tiskárny se za poslední desetiletí staly neoddělitelnou součástí našich domácností. Ať už na ní tisknete důležité pracovní dokumenty anebo rodinné fotografie, je nutné si vybrat tiskárnu vyhovující vašim požadavkům. Tiskárny se dají rozdělit do čtyř hlavních kategorií. Podle způsobu tisku na laserové a inkoustové, a podle barevné palety na barevné a černobílé. V tomto článku probíráme výhody a nevýhody každé z těchto tiskáren, a zároveň nabízíme výběr nejlepších tiskáren na trhu. Takzvané multifunkční tiskárny kromě samotného tisku nabízí i možnost skenovat a kopírovat dokumenty. Právě investice do dražší multifunkční tiskárny je pravou volbou pro kancelářskou práci.

Test laserových tiskáren

Laserové tiskárny se vyplatí třeba v kancelářích nebo v úřadech – mají malé provozní náklady, tisknou rychleji a pro tisk dokumentů jsou naprosto ideální. Na druhou stranu nedosahují takové kvality tisku, jako inkoustové tiskárny. Takže na tisk dokumentů, kde není třeba dosáhnout vysoké kvality, jsou dobré, ale na fotografie nebo ilustrace je spíše nedoporučujeme. Rozdělit je můžeme na multifunkční (obsahují ještě navíc kopírku a skener), černobílé a barevné.

Nejlepší laserová tiskárna od 7 500 korun

Brother HL-L8360CDW

 • Pro koho je Brother HL-L8360CDW: Pro náročné uživatele, kteří potřebují tisknout černobíle i barevně, kvantitativně.
 • Proč koupit právě Brother HL-L8360CDW: Barevný tisk, excelentní spolehlivost a vysoká kvalita jsou hlavními lákadly.
 • Proč jsme vybrali právě Brother HL-L8360CDW: Jde o solidní produkt, jenž nemá výraznější slabiny.

Barevná tiskárna od značky Brother je ověšená oceněními.  Brother HL-L8360CDW má všechny vlastnosti dobré tiskárny, rychlý tisk, zásobník až na 300 papírů, a její hlavní předností je excelentní kvalita tištěného materiálu. Pro mnoho uživatelů ale může být důležitá zejména jednoduchá obsluha. Tiskárna je určena hlavně na malá pracoviště a každodenní množstevní tisk. A tak je potřeba se rozhodnout, zda pro takovou tiskárnu máte využití, protože cenově patří do vyšší kategorie produktů.

 Zjistit cenu

Brother vyniká svojí rozmanitou konektivitou. Tiskárna se dá připojit pomocí ethernetu, wifi, anebo přímo do počítače přes USB. Také podporuje USB disky a mobilní technologii NFC. Exceluje v kvalitě tištěného textu. I ty nejmenší detaily jsou zachované. Toner vydrží až na 6 500 stran. Rozlišení tisku je velmi dobré, rychlost tisku je nadprůměrná.

Brother HL-L8360CDW

Výhody

Vysoká rychlost tisku

Skvělé rozlišení

Dlouhá životnost


Nevýhody

Větší rozměry

Nejlepší laserová tiskárna do 7 500 korun

Samsung SL-M2885FW

 • Pro koho je Samsung SL-M2885FW: Kanceláře a jiná pracoviště, kde je důležitá spolehlivost a jednoduchost obsluhy.
 • Proč koupit právě Samsung SL-M2885FW: Je vybavená skenerem a množstvím jiných zajímavých funkcí.
 • Proč jsme vybrali právě Samsung SL-M2885FW: I když jde o kancelářskou tiskárnu, cena je příznivá a kvalita produktu patří do vyšší kategorie.

Samsung má na trhu silného hráče za rozumnou cenu.  Tiskárna SL-M2885FW kromě černobílého tisku funguje i jako kopírka, skener a fax. Kombinuje tak v sobě více různých zařízení. Multifunkčnost a řada jiných kvalit za atraktivní cenu, tak bychom ji zhodnotili stručně.

Zjistit cenu

Tento model je vhodný jak pro domácí, tak i pro kancelářské využití. Bohužel, jednou z hlavních nevýhod je chybějící barevný tisk, což pro mnoho potenciálních zákazníků může být rozhodujícím faktorem. Na druhou stranu kvalita černobílého tisku je nadprůměrná, ideální na velké množství textových dokumentů. Samsung je vhodný pro skenování vícestránkových dokumentů, protože i skener má 40-stranový zásobník pro rychlé skenování. Konektivita je na vysoké úrovni. Navíc má Samsung velmi dobře vyřešené připojení přes mobilní telefony pomocí Samsung aplikace.

Samsung SL-M2885FW

Výhody

Zásobník pro rychlé skenování

Kvalitní černobílý tisk

Příjemné spojení ceny a kvality


Nevýhody

Pouze černobílý tisk

Prostorová náročnost

Nejlepší laserová tiskárna do 4 000 korun

Brother HL-1110E

 • Pro koho je Brother HL-1110E: Pro menší kanceláře a domácí použití, kde nevadí pomalejší tisk.
 • Proč koupit právě Brother HL-1110E: Za nízkou cenu dostanete šikovného pomocníka.
 • Proč jsme vybrali právě Brother HL-1110E: Ve své cenové kategorii levných tiskáren je kvalitou i rychlostí tisku absolutní špičkou.

V kategorii levných tiskáren do 4 000 korun jsme vybrali jako vítěze tiskárnu Brother HL-1110E. Značka Brother je kvalitní sama o sobě a tento model nám to jen potvrzuje. Jeho značným omezením je, to si řekněme hned na začátek, pouze černobílý tisk. Barevný neumožňuje (a tiskne maximálně ve formátu A4). Určena je především do malých kanceláří nebo do domácnosti.

Rychlost tisku je až 20 stran za minutu, což je v této cenové kategorii slušný výsledek. Rozlišení 600 x 600 dpi sice za ostatními tiskárnami v našem testu zaostává, je ale potřeba brát v úvahu cenu a úroveň. Z našeho pohledu je tisk relativně ostrý a detailní, a pokud nehodláte tisknout fotografie, je zcela dostačující. Zásobník je poměrně velký, vstupní má kapacitu 150 listů papíru, výstupní pak 100 listů papíru, přičemž papír se po potisknutí nemačká.

Zjistit cenu

K počítači lze tiskárnu připojit skrze USB 2.0, bezdrátové připojení jsme v této kategorii ani neočekávali. Rozměry tiskárny jsou poměrně kompaktní a tomu odpovídá i její hmotnost, manipulace s ní je tedy relativně snadná a na stole nezabírá moc místa.

BROTHER HL-1110E

Výhody

Dobrý poměr ceny a kvality

Kompaktní rozměry

Papír se po vytisknutí nekrčí


Nevýhody

Pouze černobílý tisk

Není multifunkční

Test inkoustových tiskáren

Inkoustové tiskárny k tisku, na rozdíl od laserových tiskáren, využívají skutečný černý a barevný inkoust. Umožňují většinou černobílý i barevný tisk a využijete je zejména doma pro tisk fotografií, ilustrací nebo jakýchkoliv jiných obrázků v dobré kvalitě. Tisk je pomalejší a kazety s inkoustem jsou o něco dražší, ale kvalita obrázků tyto nevýhody vyváží. Dražší modely vyšší třídy pak zvládají i základní kancelářské úkony, jako je skenování nebo kopírování.

Nejlepší inkoustová tiskárna od 4 000 korun

Epson L805

 • Pro koho je Epson L805: Pro profesionální fotografy nebo grafiky, kteří potřebují tisknout v nejvyšší kvalitě.
 • Proč koupit právě Epson L805: Vysoká kvalita za rozumnou cena, inkoust je navíc velmi levný.
 • Proč jsme vybrali právě Epson L805: Kvalita tištěných fotografií je na vysoké úrovni i při malých nákladech na papír a inkoust.

V nejvyšší cenové kategorii inkoustových tiskáren jsme zvolili model Epson L805. Jedná se o fotografickou tiskárnu, která se nevyplatí v kanceláři (chybí jí skener i kopírka), ale šikovnému grafikovi nebo fotografovi zcela určitě. Po stránce designu a konstrukce je velmi šikovné promyšlená. Na stole bude vypadat velmi dobře, s rozměry 18,7 x 54,7 x 18,7 centimetru nezabere ani moc místa. Celá je vyvedená v černé barvě, čímž se design stává univerzálním a splyne s každým interiérem. Kromě samotné tiskárny najdete na boku ještě zásobník inkoustů, kde jasně vidíte, v jakém stavu která kazeta je.

Zjistit cenu

Tiskárna Epson L805 pracuje se systémem CMYK v rozšířeném provedení. Kromě klasických barev – Cyan, Magenta, Yellow a blacK nabízí i Light Magenta (LM) a Light Cyan (LC). Když už jsme u inkoustu – tiskárna Epson L805 používá takzvané tankové náplně. Novou kazetu nekupujete celou, ale otevřete tu stávající a dolijete do ní barvu ze zásobníku (70 ml). Tím se stává inkoust výrazně levnějším, než je tomu u konkurenčních tiskáren. Výměna je snadná, a pokud budete postupovat podle návodu, nemůže se nic stát. Tisknout lze až do velikosti papíru A4, a může jít o kancelářský, ale i fotopapír. Speciální papír od výrobce umožňuje tisk až do rozlišení 5760 x 1440 pixelů. Připojení je možné přes USB port, i přes Wi-Fi. Tisknout tak můžete nejen z počítače, ale i ze smartphone nebo z tabletu.

Samotný tisk vyžaduje vlastní software Epson Easy Photo Print, kde můžete provést rychlou korekturu a zkontrolovat si, jak bude vypadat výsledný tisk. Rychlost tisku je při běžném nastavení při černobílém tisku 37 stran za minutu, při barevném tisku 38 stran za minutu, což je velmi dobrý výsledek. Budete-li tisknout v nejvyšší kvalitě fotografie s dobrým rozlišením, bude tisk delší. Na celý papír A4 potrvá přibližně pět minut, klasické fotografie 10×15 cm asi dvě minuty. Inkoust schne asi 15 vteřin, pak můžete s fotografií pracovat. Z našeho pohledu jde o jednu z nejlepších tiskáren, které se na současném trhu vyskytují, přičemž na nás velmi dobrý dojem udělal systém doplňování inkoustu i celkové náklady na tisk, které se tím rapidně snížily.

Epson L805

Výhody

Systém doplňování inkoustu

Vysoká kvalita tisku

Vzhledem k parametrům velmi dobrá cena

Cena inkoustu

Možnost tisku z mobilu


Nevýhody

Při nejvyšší kvalitě pomalý tisk

Pro kancelářské použití chybí kopírka a skener

Nejlepší inkoustová tiskárna do 4 000 korun

Canon Maxify iB4150

 • Pro koho je Canon Maxify iB4120: Pro náročné, kteří potřebují kvalitu barevného zpracovaní a zároveň se obejdou bez funkcí jako skener či fax.
 • Proč koupit právě Canon Maxify iB4120: Rychlý a detailní tisk za nízké náklady.
 • Proč jsme vybrali právě Canon Maxify iB4120: Jenom málokterá inkoustová tiskárna dosahuje úspornosti laserových tiskáren, a zároveň zachovává kvalitu inkoustového tisku.

Inkoustová alternativa k laserovým tiskárnám. Canon Maxify iB4120 nabízí hodně muziky za málo peněz. Canon vybavil tento model nejenom velikým zásobníkem na papír s kapacitou 500 listů, ale i excelentní rychlostí (24 stran/min černobíle a 15,5 stran/min barevně) a kvalitním tiskem. A to ještě nemluvíme o nízkých nákladech na tisk. Za zmínku stojí skvělá výtěžnost inkoustu – vytisknout lze až 2 500 stran černobíle a 1 500 stran barevně. To celé při rozlišení 600 × 1 200 dpi, což je za danou cenu průměrná hodnota.

Zjistit cenu

Pokud nepotřebujete multifunkční tiskárnu, Canon Maxify iB4120 je ideální volba, jenom těžko nalezeme chyby. Samozřejmě, netřeba očekávat kvalitu fotografií jako u výše zmíněné tiskárny PIXMA, ale za nižší cenu jsou její vlastnosti nadmíru dostačující. Možnosti připojení do sítě jsou nadprůměrné, tisknout můžete ze všech zařízení na síti, anebo se přímo připojit k tiskárně přes mobil či cloudové služby.

Canon Maxify iB4150

Výhody

Vysoká výtěžnost inkoustu

Velmi dobrá kvalita tisku

Slušný poměr ceny a kvality


Nevýhody

Není multifunkční

Nejlepší inkoustová tiskárna do 1 500 korun

Canon Pixma iP7250

 • Pro koho je Canon Pixma iP7250: Pro domácnosti, firmy, nebo třeba fotografy, a každého dalšího, kdo potřebuje kvalitní multifunkční tiskárnu.
 • Proč koupit Canon Pixma iP7250: Nabízí nespočet možností tisku.
 • Proč jsme vybrali právě Canon Pixma iP7250: Vyhrál ocenění Produkt roku čtyřikrát za sebou.

Oblíbená multifunkční tiskárna, která vyhrála ocenění Produkt roku už čtyřikrát, tedy pokaždé od roku 2015. I přes svou cenovou dostupnost tiskne ve vysokém rozlišení až 9 600 dpi ve velikosti až A4. Nabízí možnost oboustranného tisku, bezokrajového tisku ve formě 10 x 15 cm a možnost potisku disků Blue-ray, CD a DVD. Můžete zároveň tisknout přímo z mobilu díky bezdrátové technologii Wi-Fi a podpory mobilního tisku. Mimo to tiskárna nabízí možnost výměny vždy jen té barvy, které došly díky pěti samostatným zásobníkům inkoustu.

Zjistit cenu

Konkurenci Canon Pixma iP7250 převyšuje buďto samotnou možností barevného tisku, nebo pak určitě jeho kvalitou. Se svými rozměry 45 cm na šířku, 12,8 cm na výšku, a hloubkou 37 cm se řadí spíše mezi větší tiskárny v kategorii. Stejně tak váhou 6,6 kg. Jen škoda, že tiskárna není vybavena i skenerem, pak by byla perfektní. Ještě vám dlužíme údaj o rychlosti tisku, ta činí 15 stran černobíle a 10 stran barevně za minutu.

Canon Pixma iP7250

Výhody

Tisk přes Wi-Fi

Potisk CD/DVD

Rozlišení tisku


Nevýhody

Nemá skener

Dlouhá příprava tisku

Hlučnější

Závěr

Laserové a inkoustové tiskárny se liší poměrně výrazně.  Největší rozdíl mezi dvěma hlavními typy tiskáren je technologie a způsob tisku. U laserové tiskárny zajišťuje tisk laserový paprsek, který osvětluje válec, na jehož povrch se zachycuje toner. Ten se zachycuje na osvětlených místech a na základě opačných nábojů se nanáší na papír, ke kterému se tepelně zafixuje. Tento způsob je velmi efektivní a obrazy, jenž takto vznikají, jsou velmi ostré. Proto jsou laserové tiskárny ideálně na tisk textových dokumentů. Inkoustové tiskárny nanášejí pomocí trysek inkoust na papír. Na rozdíl od laseru jsou levnější na výrobu, ale cena náplně je vyšší. I když samotný text nejsou schopny vytisknout s tak vysokou přesností jako laser, jejich schopnost reprodukovat barvy na fotkách je lepší.

„Pokud tisknete spíš více textu, raději kupte laserovou tiskárnu.
Pokud tisknete méně, a ne jenom text, inkoustová tiskáren je lepší volba.“

Důležité parametry tiskáren

Parametrů výběru tiskárny je poměrně hodně, a je dobré, pokud si z nich vyberete ty, které jsou důležité pro použití u vás doma/v kanceláři, a na ty se zaměříte především. Měli byste určitě sledovat, kolik stojí náhradní náplně do tiskárny a kolik umožňují vytisknout stran, aby se vám tisk co nejvíce vyplatil. Dalším z faktorů nákupu bude určitě cena tiskárny. A co dále?

 • Maximální formát papíru – udává, na jaký formát papíru je možný tisk – většinou je maximum A4.
 • Rozlišení tisku – udává se v jednotkách dots per inch, tedy v počtu bodů na palec, a čím bude vyšší, tím lépe pro vás, o to kvalitnější je pak tisk.
 • Rychlost tisku –  klasicky udávána v počtu vytisknutých stránek za minutu, často se setkáte se dvěma různými údaji:
  • Tisk černobílých stránek (rychlejší)
  • Tisk barevných stránek (pomalejší)
 • Možnosti připojení – většina tiskáren se připojuje k počítači skrze USB 2.0, některé jsou ale schopné přijímat data skrze Wi-Fi nebo Bluetooth.
 • Kapacita zásobníku – udává, kolik listů se do zásobníku vejde; rozlišuje se vstupní (na papíry, které jdou do tisku) a výstupní (na potisknuté papíry), u nějž je potřeba hlídat, aby se v něm papíry nekrčily.
 • Přítomnost dalších funkcí – skener, kopírka, fax,…

Nejlepší tiskárny
Ohodnotit článek
Váš pomocník