Nejlepší soundbary 2019

 • Zajímá vás, jak vybrat soundbar, aniž byste se napálili?
 • Projděte si naše recenze soundbarů a vyberte ten nejlepší!
 • Zjistěte, kde se dá koupit nejlevněji!

Soundbary bez pozadí

Porovnání soundbarů

Úvod

Soundbary, ideální společník na filmové večery, domácí párty či poslech vaší oblíbené muziky. Díky nim se můžete cítit jako v kině nebo na koncertě, i když sedíte v obýváku. Každý soundbar je něčím jedinečný a vyznat se v nich nemusí být pro každého. Naštěstí tu máte nás, a my jsme se o krátké, leč velmi přínosné porovnání postarali. Který soundbar se tak bude nejvíce hodit do vašeho obýváku, a který z nich zase nabídne ten nejkvalitnější zvuk. A co konektivita jednotlivých soundbarů? Na to vše naleznete odpověď na následujících řádcích.

Nejlepší soundbar od 2 000 korun

Samsung HW-N450

 • Pro koho je Smasung HW-N450 určen: Tento soundbar je určený především pro opravdové milovníky a fajnšmekry.
 • Proč Smasung HW-N450 koupit: Samsung předvedl, že i domácí soundbar může mít profesionální parametry.
 • Proč jsme vybrali právě Smasung HW-N450: Jedná se o jeden z nejlepších soundabrů této cenové kategorie na trhu.

Samsung HW-N450 je něco zcela úplně jiného, než všechny předešlé soundbary. Tomu ovšem napovídá také cena, která se dotýká hranice 5 000 korun. Za tyto peníze ale získáte velmi kvalitní zvuk i velmi kvalitní výrobek. Co jiného Samsung nabízí oproti výše zmíněným produktům? Díky této cenové kategorii nabídne Samsung především pocit, jako byste byli přímo v centru dění. Uslyšíte tak doslova každé šustnutí, které se v rámci sledovaného filmu děje. Poslech hudby zase okoření rozšířený prostorový zvuk i hluboké tóny a basy.

 Zjistit cenu

Aby bylo co nejjednodušší připojení soundbaru k televizi či k PC, disponuje HW-N450 také bezdrátovým propojením. Samozřejmostí je, že i druhé zařízení musí touto vlastností disponovat. K ovládání pak poslouží dodávaný ovladač, nebo přímo Váš smartphone. To je opět krokem k zjednodušení. Výkon 320 W je nejvyšší ze všech modelů, které jsme si představili. Na druhou stranu je vykoupený poměrně vysokou cenou, kterou ne každý člověk zaplatí. Samsung HW-N450 disponuje subwooferem a bluetoothem. Naopak chybí Wi-Fi, což je u této cenové relace celkem šok. Těšit se ale můžete na HDMI či USB. Vše důležité tak o tomto soundbaru víte. Pravdou ovšem zůstává, že za poměrně vysokou cenu se od vybavení čekalo trošku více.

Samsung HW-N450

Výhody

Skvělé vlastnosti

Hluboké basy i tóny

Bezdrátové připojení


Nevýhody

Vysoká cena

Hmotnost

Nejlepší soundbar do 2 000 korun

LG SK1

 • Pro koho je LG SK1 určen: Pro milovníky kvalitního zvuku, kteří si za kvalitu připlatí.
 • Proč LG SK1 koupit: Kvalitní zvuk ve spojení se silným výkonem potěší každého filmového i hudebního nadšence.
 • Proč jsme vybrali právě LG SK1: Soundbar za rozumnou cenu nabízející parádní zvuk.

LG SK1 je dalším soundbarem, tentokráte v cenové kategorii do dvou tisíc korun. Tato kategorie a konkrétně tento soundbar je skvělou investicí. Hudební výkon 40 W mluví sám za sebe! Díky LG si tak budete moci vychutnat pořádnou hudbu i skvělý film přímo ve vašem obýváku a to za rozumnou cenu.

Zjistit cenu

Soundbar od LG disponuje nejen USB portem ale také technologií Bluetooth, které nabízí velice zajímavé funkce. Díky němu totiž můžete streamovat hudbu přímo z vašeho mobilu nebo jiného přenosného zařízení. Pokud tak máte oblíbené skladby v mobilu, můžete si je jednoduše přehrát s pořádnými reproduktory, aniž byste jej museli připojit pomocí kabelů. Tento komplexní soundbar nabízí také kompaktní rozměry, což je ideální. Nemusíte si totiž lámat hlavu nad tím, kam jej umístíte. Ideální rovnováha mezi kvalitním zvukem a silnými basy nabídne ideální zvuk pro každého milovníka kvalitního sterea.

LG SK1 disponuje také funkcí Stand – By Bluetooth. To znamená, že soundbar čeká na to, až začnete streamovat hudbu a sám se přitom zapne. Nemusíte jej tak vždy zapínat, což je opět další krok k pohodlnému ovládání soundbaru. K ovládání dostanete k dispozici dálkový ovladač, což ale není ještě všechno. Pokud budete mít televizi od LG, budete moci soundbar ovládat právě tímto ovladačem. Což také není zcela k zahození.

LG SK1

Výhody

Skvělý výkon 40 W

Možnost připojení přes BT

Zajímavé funkce


Nevýhody

Skvělý výkon 40 W

Možnost připojení přes BT

Zajímavé funkce

Nejlepší soundbar do 1500 korun

Trust GXT 664 UNCA

 • Pro koho je Trust GXT 664 UNCA určen: Pro milovníky hudby, kteří ale nemají obrovský budget na nákup soundbaru.
 • Proč Trust GXT 664 UNCA koupit: Skvělý zvuk a kvalitní subwoofer zajistí skvělý hudební zážitek.
 • Proč jsme vybrali právě Trust GXT 664 UNCA: Tento soundbar nabízí skvělý zvuk v relativně nízké cenové kategorii.

Tento soundbar je již z kategorie trošku dražších, na druhou stranu rozdíl zhruba pětistovky zde hraje opravdu velký rozdíl. Trust GXT 664 UNCA je vhodný nejen pro hraní nejrůznějších her ale je také vhodný pro sledování vašich oblíbených filmů nebo videí. Každý si najde využití zcela podle sebe.

Zjistit cenu

Díky stylovému provedení a relativně silnému výstupu 16 W se můžete těšit na skutečně kvalitní a silný zvuk ze soundbaru, který se bude ve vaší domácnosti skvěle vyjímat. Umístit jej můžete, podobně jako Dell AC, pod monitor nebo pod vaši televizi. Tomu napomáhá také ovládání soundbaru, které je na boku. Pohodlně se tak k němu dostanete a můžete jej velmi jednoduše ovládat.

Kvalitní zvuk subwooferu ve spojení s dřevěným provedením poskytne skutečně kvalitní zvuk. Dva integrované reproduktory se zase postarají o to, aby se zvuk dobře linul do prostoru a mohli si jej tak vychutnat skutečně všichni. Hmotnost soundbaru je okolo tří kilogramů, na což se musí myslet hlavně při instalaci pod monitor či televizi. Černá barva se pak skvěle hodí prakticky do každého interiéru.

Trust GXT 664 UNCA

Výhody

Skvělý zvuk

Subwoofer


Nevýhody

Relativně velká hmotnost

Mohl by mít silnější výstup

Nejlepší soundbar do 1 000 korun

Dell AC 511

 • Pro koho je Dell AC 511 určen: Tento soundbar je určený zejména pro nenáročné posluchače, kteří hledají cenově dostupnou variantu.
 • Proč Dell AC 511 koupit: Koupě se vyplatí zejména díky skvělému poměru cena/výkon.
 • Proč jsme vybrali právě Dell AC 511: Skvěle se hodí pro každého milovníka hudby a díky nízké ceně je velmi dostupný.

Soundbar z nejnižší cenové kategorie, Dell AC 511, toho nabídne poměrně hodně. Doslova zde platí, že za málo peněz dostanete spoustu muziky. Jedná se o vcelku nenápadný soundbar, který můžete velmi elegantně uchytit na stojan svého monitoru nebo například na stůl. Možností přichycení je skutečně nespočet a bude záležet jen na vás, co si zvolíte.

Zjistit cenu

Výstupní výkon Dell AC 511 je 2,5W, pro soundbar této kategorie se jedná o dostatečný výkon, výhodou je také to, že můžete připojit sluchátka. Zvuk tak nemusí jít nikam do prostoru a jednoduše si jej pustíte pouze do sluchátek. To je ideální varianta především pro případ, že bude Dell AC 511 připojený k počítači. Rozměry jsou velmi kompaktní, konkrétně se jedná o 49 x 406 x 39 mm. Dell nebude skoro vidět, a spíše ho dřív uslyšíte, než uvidíte. Pro někoho se může jednat o velmi dobrou vlastnost. Hmotnost celého soundbaru je necelé půlkilo, což taky není žádné závratné číslo. Stereofonní zvuk je v této cenové kategorii velmi povedený, takže budete z kvality zvuku rozhodně příjemně překvapeni. Pomocí otočného ovládání si pak můžete sami zvolit ideální míru hlasitosti například při poslechu vašeho oblíbeného interpreta.

Dell AC 511

Výhody

Snadné uchycení

Možnost připojit sluchátka

Nízká hmotnost


Nevýhody

Relativně malý výkon

Bez subwooferu

Závěr

 • Pokud si chcete pořídit soundbar, a zároveň do něj nechcete investovat balík, Dell AC 511 je ideální volbou.
 • Trust GXT 664 UNCA je vhodnou alternativou pro všechny, kteří chtějí levnější soundbar se subwoofrem.
 • Pokud hledáte kvalitní soundbar pro kvalitnější ozvučení, LG SK1 vás nezklame.
 • Pokud hledáte profesionální soundbar s velkým množstvím nastavení a úžasnými tóny, pak sáhněte po Samsung HW-N450.

Důležité parametry soundbarů

Vybrat kvalitní soundbar může být otázka i několika desítek minut strávených nad nejrůznějšími parametry, které soundbary nabízejí. Jaké parametry jsou ale ty nejdůležitější, na které by se při výběru nemělo zapomínat?

 • Velikost místnosti, kterou chcete ozvučit. Pokud byste si totiž vybrali až příliš silný soundbar do maličké místnosti, napáchá takový soundbar více škody, než užitku. Vy si tak neužijete ani hudbu, ani film.
 • Počet kanálů je druhým parametrem, na který byste se měli dívat. Čím více kanálů, tím je soundbar logicky lepší. Díky většímu počtu kanálů může být zvuk různě prostorový a například při sledování filmů je rozdíl markantní.
 • Třetím parametrem je subwoofer, který se stará o patřičné basy. Bez něj totiž ze soundbaru kvalitní a smysluplné basy zkrátka nedostanete. Pro milovníky kvalitní hudby jsou soundbary bez subwooferu prakticky k ničemu.
 • Vstupy a výstupy, další důležitá věc, na kterou je třeba při výběru myslet. Záleží samozřejmě také na tom, čím disponuje technika, ke které budete svůj soundbar připojovat. Je tak třeba zvážit i limity, které klade již zakoupená technika, jako TV nebo počítač.
 • Výkon u soundbarů znamená, jak kvalitní a silný zvuk můžete dostat. Dá se říct, že čím vyšší výkon, tím lépe. Pokud navíc soundbar disponuje subwooferem, platí toto pravidlo dvojnásob, protože spoustu výkonu si pro sebe uzme právě subwoofer.

Nejlepší soundbary
Ohodnotit článek
Váš pomocník