Myčka nádobí Whirlpool WIO 3T133 DEL : Recenze

Myčky nepatří mezi spotřebiče, na kterých se vyplatí šetřit. I když se vám prvotní investice může zdát na začátku vyšší, úspora během celé životnosti myčky vám ušetří mnohem více peněz, než kdybyste se rozhodli pro levnější model. V této recenzi jsme se blíže podívali na vestavnou myčku nádobí Whirlpool WIO 3T133 DEL, která je ze skupiny námi testovaných myček nejdražší.

Design a vnitřní uspořádání

Jelikož jde o myčku, určenou k vestavění do kuchyňské linky, nebude pro nás design až tak důležitý. Mnohem více nás budou zajímat její rozměry. Ty jsou v centimetrech následující (v pořadí výška, šířka, hloubka) – 59,5 x 85 x 57. Koše vestavěné myčky nádobí Whirlpool WIO 3T133 DEL jsou plně přizpůsobené pro její maximální využití a flexibilitu. Jsou prostorné a snadno do nich naskládáte jakékoliv nádoby. Ve spodním koši jsou přihrádky na nádobí polohovatelné, takže je můžete v případě potřeby sklopit a získat více prostoru na mytí velkých hrnců či pánví.

Horní koš obsahuje úložný prostor určený na dlouhé nože nebo úchytky pro menší kuchyňské pomůcky, které se v případě potřeby dají sklopit. Horní koš je výškově nastavitelný, takže můžete kdykoliv získat větší prostor ve spodním koši jen jednoduchým posunutím páček na jeho stranách. Navíc je myčka vybavena příborovou zásuvkou, která je kromě příborů určená k mytí kuchyňských pomůcek, jako jsou metly, naběračky, či dokonce menší talířky.

Zjistit cenu

Technické parametry

Její energetická třída dosahuje skvělé hodnoty A+++, která je až o 25 % účinnější než o třídu nižší A++. V myčce můžete najednou umýt nádobí po vícečlenné rodině nebo velké oslavě, protože její vnitřní kapacita dosahuje až 14 jídelních souprav nádobí. Spotřeba vody při této kapacitě je opravdu vynikající, jen 9,5 litrů vody na jeden cyklus. Další skvělou hodnotou je hlučnost. Ze skupiny námi testovaných myček je Whirlpool WIO 3T133 DEL se svými 43 dB nejtišší. Opravdu se nemusíte bát, že vás jakkoli bude svým chodem vyrušovat při odpočinku nebo jiných pracích v domácnosti.

Ovládání a programy

Ovládací panel plně integrované myčky nádobí Whirlpool WIO 3T133 DEL je elegantně umístěn na vrchní části vnitřní strany dvířek. Nechybí digitální displej, který vás o všem bude informovat, takže ovládání myčky bude o to jednodušší a přehlednější. Na výběr máte z 11 mycích programů a tří různých teplot vody.

Intenzivní program na mytí nádobí využívá teplotu vody 65 °C, a proto je určen pro velmi špinavé nádobí. Nechybí program Eco 50 °C, který je z nabídky nejšetrnější, co se týče spotřeby vody a energie. Velmi praktickým programem, který si jistě rychle, je rychlý program, který mírně špinavé nádobí umyje jen za 30 minut. Na výběr máte i speciálně nastavený program pro mytí skla, který vaše sklo ochrání před poškozením a opotřebením nebo antibakteriální program, který vaše nádobí zanechá hygienicky čisté.

Specialitou této myčky je denní a noční program. Denní myje běžně znečištěné nádobí při teplotě 60 °C. Noční program díky sníženým otáčkám cirkulačního čerpadla a pomocí sníženého tlaku dosahuje hlučnost jen neuvěřitelných 39 dB, svým chodem vás tak nebude rušit ani během spánku.

Funkce studeného předmytí poslouží tehdy, pokud chcete opláchnout nádobí, které se chystáte mýt později. Dalšími z nabídky programů, které stojí za zmínku, jsou funkce Multizone a PowerClean, na které se podrobněji podíváme později. O myčku je ale třeba se také starat. Naštěstí to nemusíte dělat složitě ručně. Tento model disponuje funkcí samočištění, která se za vás, jak už název napovídá, postará o čistotu uvnitř myčky.

Na dokončení každého mycího cyklu vás myčka upozorní zvukovým signálem. U takto technologicky vyspělé myčky samozřejmě nemůže chybět funkce odloženého startu, díky které si začátek mytí můžete dle potřeb posunout, ovšem maximálně o 12 hodin.

Funkce

Technologie Multizone umožňuje nastavení mytí v horním nebo dolním koši. Zjednodušeně, umožňuje vám tedy vybrat si mycí zónu. PowerClean je další speciální technologie, která se postará o to, aby bylo vaše nádobí vždy perfektně umyté a nablýskané. Myčka je vybavena 24 rotačními tryskami v dolním koši, které pomocí zvýšeného tlaku odstraní jakékoliv nečistoty i z velkých nádob, pánví, plechů na pečení nebo hrnců. Není třeba je před vkládáním do myčky ručně před mýt či drhnout drátěným kartáčem, jak byli někteří z vás zvyklí. Jednoduše umístěte špinavé nádoby přesně proti tryskám, které pomocí zvýšeného tlaku všechnu špínu bezpečně odstraní.

Výhodou systému PowerClean je i zvýšená kapacita v koši, protože umožňuje prakticky ukládat nádobí po stranách koše, takže získáte další prostor pro mytí talířů, misek a jiných nádob. Kapacitu tak zvýšíte až o 30 %. Jelikož nádobí netřeba mýt před vložením do myčky ručně, šetříte vodou i svým časem. S funkcí PowerClean – Max tyto vodní trysky rotují, zatímco s funkcí PowerClean zůstávají statické.

Velmi praktická a technologicky vyspělá funkce 6. smysl dokáže rozeznat úroveň znečištění nádobí a na základě toho automatický přizpůsobí mycí cyklus. Dosáhne až 50 % úsporu energie, vody a také času. Velkou výhodou této funkce je, že podle potřeby reguluje činnost zadních odstřikovacích trysek.

Žádný z majitelů myčky nechce po dokončení mycího cyklu ztrácet čas otíráním nevysušeného nádobí. Myčka nádobí Whirlpool WIO 3T133 DEL naštěstí zaručuje perfektně suché nádobí díky technologii Power Dry. Inovativní 3D systém cirkulace vzduchu odvádí páru z vnitřku myčky, takže po otevření dvířek je nádobí suché a na vás se nevyvalí oblak horké páry. Není třeba ani leštění skleniček, protože díky technologii Power Dry jsou lesklé a bez zaschlých kapek.

Zjistit cenu

Dnes jsou velmi oblíbené takzvané tablety 3v1. Ne všechny myčky si s nimi umí poradit a v některých případech se může stát, že takováto tableta negativně ovlivní chod mytí a sušení, nebo se třeba vůbec nerozpustí. S funkcí Multi-Tablet si sami můžete nastavit, jaký typ čisticího prostředku jste se rozhodli použít, a myčka tomu přizpůsobí celý cyklus. U žádné dobré myčky nesmí chybět bezpečnostní prvky, které ochrání váš majetek před škodami způsobenými únikem vody. V případě poškození přívodní hadice a následnému úniku vody do havarijní nádoby systém AquaStop okamžitě myčku vypne. AquaStop je doplněn systémem AquaSafe, který zajišťuje vnitřní ochranu spotřebiče. V případě poškození konstrukce vnitřního oběhu vody zabrání úniku vody zastavením činnosti myčky.

 

9.6 Hodnocení
Finální verdikt

Elegantní, vestavná myčka nádobí Whirlpool WIO 3T133 DEL patří mezi nejdražší ze skupiny námi testovaných spotřebičů. Její ceně však odpovídají i její funkce, velká vnitřní kapacita 14 jídelních souprav nádobí, skvělá energetická třída A+++ či tichý chod, jehož hlučnost dosahuje pouze 43 dB. Myčka je nabitá množstvím funkcí, na výběr máte z 11 programů, nechybí zabezpečení proti úniku vody, technologie rychlého vysušení nádobí. Každý majitel myčky Whirlpool WIO 3T133 DEL si jistě oblíbí funkci 6. smyslu a PowerClean, které zajišťují kvalitní mytí a šetrný chod myčky. Myčku můžeme doporučit každému, kdo hledá spotřebič s velkou kapacitou a nízkou spotřebou.

Spotřeba
9.7
Funkce
9.4
Hlučnost
9.7
Poměr cena/kvalita
9.5
VÝHODY
  • Energetická třída A+++
  • Kapacita 14 jídelních souprav nádobí
  • Systém PowerClean
  • 11 programů
NEVÝHODY
  • O něco vyšší cena
Přidat recenzi

Těšíme se na Vaše názory a komentáře

Zanechte komentář

Celkové skóre

Váš pomocník