Myčka nádobí Siemens SN25M887EU : Recenze

V tomto testu vám představíme volně stojící myčku Siemens SN25M887EU, která má se svým designem všechny předpoklady, stát se ozdobou vaší kuchyně, samozřejmě při zachování dobrých parametrů.

Design a vnitřní uspořádání

Myčka Siemens SN25M887EU patří mezi volně stojící, takže pěkný design je pro ni výhodou. Snáze pak zapadne do vaší kuchyně. Na trhu ji seženete v nerezovém provedení, povrch myčky je navíc speciálně upravený Antifingerprint technologii. Ta zamezí vzniku nepěkných otisků prstů na nerezové oceli. Údržba myčky je díky tomu o něco jednodušší. Rozměry jsou ale větší, v centimetrech to je 91 na výšku, 66 na šířku a 69 do hloubky.

Vnitřní prostor myčky nádobí Siemens SN25M887EU byl navržen pro vaše maximální pohodlí. Koše v myčce jsou velmi flexibilní, takže si je můžete upravit podle toho, jaké nádobí právě potřebujete umývat. Horní koš je výškově nastavitelný pomocí systému rackMatic, takže do myčky bez větších komplikací můžete umístit i větší hrnce. Zvolit si můžete tři různé polohy horního koše. Výhodou je, že ho lze nastavit i při plném naložení. Stačí k tomu jednoduchým pohybem posunout páčky na stranách koše.

Koše jsou vybaveny systémemVarioFlex, který v horním koši nabízí dva sklopné trny, dvě přehrady na malé šálky v horním i v dolním koši a 4 sklopné trny v dolním koši. Velkou výhodou myčky je příborová zásuvka na třetí úrovni, díky které získáte více místa v koších na ukládání nádob. I když je příborová zásuvka primárně určena k ukládání příborů, díky jejímu speciálnímu designu do ní můžete naskládat i menší kuchyňské pomůcky, různé naběračky, servírovací příbory či dokonce i malé porcelánové šálky určené na espresso.

Zjistit cenu

Technické parametry

Tato myčka se vyznačuje vynikající energetickou třídou A++, díky čemuž je velmi šetrná nejen k vaší peněžence, ale také k životnímu prostředí. Nejvyšší třída účinnosti mytí i sušení A vám vždy zajistí ty nejlepší výsledky při každém použití. Další předností této myčky je její kapacita – na jedno naplnění v ní můžete umýt celkem 14 jídelních souprav nádobí, takže se perfektně hodí do velkých domácností. Na jeden cyklus spotřebuje jen 10 litrů vody, což je při její vnitřní kapacitě stále výborná hodnota. Za rok myčka Siemens SN25M887EU průměrně spotřebuje 2800 litrů vody a 266kWh (za použití standardních mycích cyklů) při napojení na studenou vodu. Skutečná spotřeba se ovšem odvíjí od individuálního způsobu používání spotřebiče. Myčka je poháněna spolehlivým a tichým motorem iQdrive. Hlučnost myčky dosahuje pouze 46 dB, čili patří mezi nejtišší modely.

Ovládání a programy

Ovládání myčky Siemens SN25M887EU je díky ovládacímu panelu umístěnému na vnější straně dvířek hračka. Již na první pohled je velmi přehledný a intuitivní. Myčka má k dispozici na výběr z pěti mycích programů. Intenzivní program používá na mytí vodu s teplotou 70 °C pro dokonalé výsledky a hygienicky čisté nádobí. Doporučuje se používat na velmi špinavé a mastné nádobí. Automatický program sám inteligentně nastaví teplotu podle toho, jak moc je nádobí zašpiněné. Teplota vody se pohybuje v rozmezí od 45 do 65 °C. Eco 50 °C na jedno umytí spotřebuje 10 litrů vody a 0,93 kWh. Tento program se používá pro běžně špinavé nádobí.

Dalším programem, který si můžete zvolit, je rychlý program 45 °C a myčka má také funkci předmytí. S funkcí VarioSpeed ​​jednoduše můžete každý program zkrátit až na polovinu jeho původní délky. Výsledky dosáhnete stejné jen za zlomek času, ale je třeba počítat se zvýšenou spotřebou vody a energie. Pokud se rychle potřebujete zbavit špinavého nádobí, tuto funkci si jistě rychle oblíbíte. Samozřejmě nechybí ani funkce odloženého startu, takže začátek programu můžete libovolně nastavit na dobu, kdy vám to vyhovuje nejlépe. Start můžete posunout až o 24 hodin, například i na noční hodinu, protože vás svým tichým chodem zaručeně rušit nebude.

Funkce

Myčka disponuje funkcí AquaSenzor, která zaručuje vždy perfektní výsledek. Pokud si z nabídky programů vyberete automatický program, tato funkce převezme kormidlo na celý mycí cyklus. Nejdříve zkontroluje míru zašpinění vody, sama rozezná, kolik vody je třeba do myčky připustit a také sama nastaví optimální teplotu.

V této myčce se rozhodně nemusíte bát mýt i nádoby vyrobené z citlivějšího skla. Speciální systém Glasscare je technologie, která vaše sklo ochrání a zaručí dokonalý výsledek. Jelikož existuje více druhů čisticích tablet, je potřebný zvláštní přístup pro použití každé z nich. Tento model dokáže sám rozpoznat, jaký čisticí prostředek jste se rozhodli použít a tomu přizpůsobí svůj chod. Vůbec tedy nezáleží na tom, zda použijete kapsle nebo rozpustné tablety, výsledky budou vždy bezchybné.

Dávkovací asistent je funkce, která se stará o to, aby byla každá tableta využita stoprocentně, na jejím typu už nezáleží. Tableta se po zapnutí programu propadne do speciální přihrádky, což zamezuje jejímu samovolnému rozpuštění ještě před začátkem cyklu. Myčka Siemens SN25M887EU má zabudovaný výměník tepla, který slouží k úspoře energie při mytí nádobí. Při sušení nádobí myčka využívá páru, která vznikla během mytí a je uskladněna ve výměníku. Nejenže je to energeticky úsporné, ale také velmi hygienické a navíc se na vás po otevření dírek nenahrne oblak horké páry.

Každá technologicky vyspělá myčka by měla mít zabudovaný bezpečnostní systém proti úniku vody. Myčka Siemens SN25M887EU je vybavena systémem AuqaStop, takže se podobných incidentů s vodou nemusíte obávat. Systém obsahuje bezpečnostní ventil připevněný na přívodní hadici, který v případě poruchy okamžitě zastaví přívod vody. Vana obsahuje plovák, takže v případě, že voda dosáhne určitou hranici, automaticky se zapne čerpadlo a zbylá voda v myčce bude následně odčerpána. Nemusíte mít proto obavy, že s touto myčkou dojde k vyplavení vaší kuchyně, nebo ještě hůře, vytopíte souseda pod vámi.

Zjistit cenu

9.3 Hodnocení
Finální verdikt

Hledáte myčku pro větší rodinu? Volně stojící myčka nádobí Siemens SN25M887EU je mezi zákazníky velmi populární spotřebič. Její elegantní nerezové provedení s ochranou proti otiskům prstů z ní činí skvělého pomocníka do každé kuchyně. Je vybavena dětskou pojistkou, mechanickým zámkem dveří, který zamezí neúmyslnému otevření dvířek myčky během mycího cyklu. Tento model značky Siemens vyniká svou minimální spotřebou v energetické třídě A++ při velké kapacitě až 14 mycích sad nádobí dosahuje perfektní hodnoty. Dalším plusem je variabilní uspořádání košů uvnitř a příborová zásuvka, která vám zajistí více místa v koších pro větší nádoby.

Spotřeba
9.2
Funkce
9.4
Hlučnost
9.3
Poměr cena/kvalita
9.4
VÝHODY
  • velmi tichý chod
  • účinné mytí i sušení
  • velká kapacita
  • pěkný design
NEVÝHODY
  • dvířka myčky není možné nechat pootevřené
  • mírně vyšší cena
Přidat recenzi

Těšíme se na Vaše názory a komentáře

Zanechte komentář

Celkové skóre

Váš pomocník