Myčka nádobí Bosch SPV 43M20EU : Recenze

V dnešním uspěchaném světě každý jistě ocení jakoukoli pomoc v domácnosti. Ruku na srdce, kolika z nás zůstane po dobré večeři energie na mytí nádobí? Jednoduchým řešením, které šetří váš čas strávený domácími pracemi je myčka nádobí. V tomto testu budeme hodnotit vestavnou myčku značky Bosch SPV 43M20EU.

Design a vnitřní uspořádání

Jelikož myčka Bosch SPV 43M20EU patří do řady vestavných myček nádobí, není potřeba řešit její design. Ten se kuchyni zcela přizpůsobí tím, že ji zabudujete do kuchyňské linky. Důležitější jsou pro vás rozměry, které jsou naštěstí v tomto případě kalibrovány na běžné kuchyňské skříňky. Vezmeme-li to postupně, výška myčky je 81,5 centimetru, šířka 44,8 centimetru (patří tedy mezi užší myčky) a hloubka 55 centimetrů.

Koše u myček Bosch jsou variabilní, abyste si je mohli přizpůsobit vlastním potřebám. Model Bosch SPV 43M20 není výjimkou. V jejím nitru se nacházejí XXL stříbrné mycí koše s úchytkou. Horní koš je díky systému RackMatic možné nastavit do tří různých poloh. Pokud potřebujete více místa na mytí vyšších sklenic, pouhým stiskem páček po stranách koše jej snížíte. Naopak, pokud potřebujete ve spodním koši umýt větší hrnce nebo talíře, vrchní koš lze posunout o něco výše, abyste získali potřebný prostor. Tento systém vám usnadní ukládání nádobí do myčky a také vyjímání čistého nádobí.

Horní koš je vybaven dvěma sklopnými přihrádkami, dvěma odkládacími plochami pro sklenice a etažéry na ukládání například větších kuchyňských nožů nebo menšího kuchyňského náčiní. Ve spodním koši jsou umístěny dvě sklopné přehrady na ukládání talířů. Menším nedostatkem je chybějící zásuvka ve třetí úrovni na ukládání příborů. Součástí výbavy myčky Bosch SPV43M20 je koš na ukládání příborů umístěn ve spodním koši. Jeho nevýhoda spočívá v tom, že ve spodní části myčky zabírá místo, které by se jinak dalo využít k ukládání větších nádob.

Technické parametry

Myčka nádobí Bosch SPV 43M20EU je široká jen 45 centimetrů, řadí se tedy mezi menší myčky. Její vnitřní kapacita je 9 jídelních souprav nádobí, čímž se perfektně hodí spíše do menších kuchyní. Na trhu se však dají najít i větší myčky, pro větší domácnost by nevystačila. Její energetická třída neoslní, ani neurazí, je průměrná – A+, čili o 25% účinnější než energetická třída A. Standard vyšší třídy myček se ale pohybuje v jiných hodnotách. Myčka je poháněna motorem EcoSilence Drive a již z názvu je zřejmé, že se jedná o tichý, ale výkonný a odolný motor. Hlučnost této myčky dosahuje 48 dB, což je poměrně průměrná hodnota.

Bosch SPV43M20 štítek

Ovládání a programy

Ovládání je jednoduché a velmi intuitivní. Ovládací panel je umístěn na vrchní části vnitřní strany dvířek. Na výběr jsou k dispozici 4 výchozí programy. Intenzivní, který myje při teplotě 70 °C a je určen na velmi špinavé nádobí. Druhým je automatický program, který sám reguluje teplotu v rozmezí od 45 °C do 65 °C podle toho, jak moc je nádobí zašpiněné. Program Eco 50 °C nejvýhodněji kombinuje spotřebu vody a energie s délkou mytí. Délka mytí při programu Eco 50 °C je 195 minut.

Program Eco 50 °C spotřebuje na jedno umytí 9,5 litrů vody a také 0,6 kWh energie. Za rok tak spotřeba dosáhne 2660 litrů, na základě 280 standardních mycích cyklů. Skutečná spotřeba se může lišit vzhledem k způsobu používání myčky. Na výběr máte celkem ze 4 mycích teplot.

Bosch SPV43M20 koš na nádobí

Na ovládacím panelu je umístěn malý digitální displej, který vás bude informovat o nedostatku soli nebo leštidla. Také si můžete zvolit odložený start, což je dnes u myček nádobí nezbytnost. Start si můžete odložit maximálně o 24 hodin, pro lepší orientaci se na displeji ukazuje čas zbývající do začátku mycího cyklu. Myčku tak můžete naprogramovat již nyní, ale opravdu začne mýt například tehdy, když odejdete do práce, nebo klidně i v noci.

Zjistit cenu

Funkce

Horní koš myčky Bosch SPV 43M20 je vybaven funkcí Intenzive Zone, což znamená, že jeho trysky dokáží při vypouštění vody vyvinout větší tlak, takže nádobí umyjí precizněji. V horním koši se tlak ale nemění, takže je vhodný na mytí nádobí vyrobeného z citlivějšího materiálu. Myčka je vybavena také dvojitými tryskami DuoPower, které zajistí, aby se voda dostala rovnoměrně do všech částí mycího prostoru.

Díky otočnému senzoru naplnění LoadSensoru dokáže myčka nádobí Bosch SPV 43M20 rozeznat hladinu vody a na základě toho určit nakolik je naplněna. Díky tomu myčka vždy využívá ideální množství vody, i když je naplněna jen částečně. Nešetří tak jen vodou, ale i energií, jež by se u většího množství vody spotřebovala na zbytečný ohřev.

Bosch SPV43M20 signalizace

AquaSensor zas reguluje spotřebu vody podle toho, jak moc je nádobí zašpiněné. Pomocí infračerveného světelného paprsku zjišťuje množství zbytku potravin, tuku nebo čistícího detergentu na nádobách. Na základě toho se sama rozhodne, zda pokračovat v mycím cyklu, nebo je třeba přivést čistou vodu.

Pokud není myčka zcela plná a vy potřebujete čisté nádobí ihned, určitě oceníte funkci polovičního naplnění HalfLoad. Myčka optimalizuje svůj chod vzhledem k menšímu množství nádobí. Díky tomu šetří vodou i energií. Funkce VarioSpeed ​​energie nešetří, šetří však čas. Pomocí ní můžete zkrátit mycí proces na polovinu, ovšem za cenu zvýšené spotřeby vody a energie.

I tato plně integrovaná myčka nádobí je vybavena funkcí InfoLight. Během celého mycího procesu na podlahu promítá světlo, kterým vás informuje, zda je právě v provozu. Co však nezjistíte, je stav mytí, respektive délka do jeho ukončení. Dávkovací asistent zase zaručí, že se tableta vždy zcela rozpustí a zajistí její kompletní využití.

Bosch SPV43M20 displej

Firma Bosch vybavila své myčky systémem proti vyplavení, který pojmenovala AquaStop. Jedná se o speciální dvoustěnnou přívodní hadici, bezpečnostní spodní ventil a spodní vanu s plovákovým spínačem. Pokud by nastala situace, že z hadice uniká voda, ihned se uzavře přívod vody a vytékající vodu zachytí podlahová vana. Bosch ručí 100% doživotní zárukou na škody způsobené únikem vody.

Zjistit cenu

9 Hodnocení
Finální verdikt

Vestavná myčka nádobí Bosch SPV 43M20 patří mezi menší myčky s kapacitou 9 jídelních souprav nádobí. Je ideální spíše pro menší domácnosti. Je tichá, výkonná a dokonale zapadne do kuchyně. Myčka není vybavena zásuvkou na ukládání příborů, ale jen košíkem, který se vkládá do spodního koše a zabírá tam hodně místa. V balení chybí český návod, který je ale volně dostupný na internetu. Rozestupy na talíře ve spodním koši se při ukládání hlubokých talířů mohou zdát příliš úzké. Avšak myčka vaše nádobí perfektně umyje, navíc disponuje množstvím funkcí, a tak je možné si každý mycí cyklus přizpůsobit podle potřeby. Spotřeba je sice horší, ale za nízkou cenu se jedná o dobrou volbu pro méně náročné zákazníky.

Spotřeba
8.6
Funkce
9.3
Hlučnost
9.0
Poměr cena/kvalita
9.1
VÝHODY
  • Tichý chod
  • Funkce polovičního naplnění
  • Úzká, ale prostorná
NEVÝHODY
  • Chybí zásuvka na příbory
  • Chybí český návod
Přidat recenzi

Těšíme se na Vaše názory a komentáře

Zanechte komentář

Celkové skóre

Váš pomocník