Myčka nádobí Beko DIN 28220 : Recenze

V tomto testu jsme se za vás blíže podívali na myčku nádobí Beko DIN 28220, která patří mezi nejoblíbenější a nejvíce prodávané modely na trhu.

Design a vnitřní uspořádání

Jelikož se v tomto případě jedná o vestavnou myčku, její design není potřeba řešit. Pojďme se jí tedy rovnou podívat pod plášť. Její rozměry jsou 82 centimetrů na výšku, 60 centimetrů na šířku a 55 centimetrů do hloubky, je tedy kalibrovaná na běžné kuchyňské skříňky. Vnitřek myčky Beko DIN 28220 si snadno přizpůsobíte dle vašich požadavků. Horní koš Acrobat lze nastavit až do tří různých poloh. Polohu lze měnit dokonce i tehdy, když je koš plně naložený. Ve spodním koši můžete jednoduše složit držáky na talíře a získat tak více prostoru pro ukládání velkých hrnců, mís nebo pánví. Myčka je prakticky vybavena příborovou zásuvkou s vlastním mycím ramenem. Je ideální pro mytí příborů ale i menších kuchyňských pomůcek či šálků na espresso.

Technické parametry

Jedná se o plně integrovanou myčku, širokou 60 centimetrů. S tímto modelem najednou umyjete 12 jídelních souprav nádobí. Díky své kapacitě se hodí pro středně velké až velké rodiny, nebo pro domácnosti, kde se vaří často a hodně. Třeba však počítat s tím, že do uvedené kapacity nejsou započítány hrnce a větší nádoby, které výsledek značně ovlivní.

Myčka se může pochlubit výbornou energetickou třídou A++, což znamená značné úspory energie. Jen málo modelů se řadí do vyšší třídy. Na jeden cyklus využije v průměru 12 litrů vody. Hlučnost myčky dosahuje velmi slušnou hodnotu, jen 47 dB. Svým tichým chodem vás tedy nebude rušit při jiných činnostech v domácnosti a při využití funkce odloženého startu ani v noci při spánku.

Ovládání a programy

Vestavná myčka nádobí Beko DIN 28220 vám nabízí na výběr z celkem osmi mycích programů a 6 mycích teplot. Ovládací panel je elegantně schovaný ve vnitřní straně dvířek, díky čemuž myčka zcela splyne se zbytkem kuchyňské linky. Na ovládacím panelu nechybí LCD displej a ovládání je tak jednoduché, přehledné a intuitivní.

Zjistit cenu

Samozřejmě, v nabídce programů nemůže chybět intenzivní program, který vaše nádobí zanechá hygienicky čisté díky teplotě vody 70 °C. Automatický program 40–65 °C podle stupně zašpinění nádobí v myčce sám nastaví teplotu i množství vody a adekvátně tomu upraví čas mycího cyklu. Program Eco 50 °C je ze skupiny dostupných programů nejúčinnější a doporučuje se používat na běžně špinavé nádobí. Pro každodenní mytí je nejvhodnější program Aquaflex. Tato technologie umožňuje najednou mýt choulostivější nádobí v horním koši (například sklenice) a ve spodním koši silně znečištěné nádoby, jako jsou třeba mastné hrnce či pánve. Tento speciálně navržený systém mytí vaše nádobí ochrání před poškozením a bezpečně odstraní všechny nečistoty. Navíc nádobí i perfektně vysuší.

Program Quick&Clean zvládne umýt plně naloženou myčku za 58 minut a můžete jej využívat každodenně. Pokud je nádobí v myčce jen lehce zašpiněné, můžete použít program Mini 30, který myje při teplotě 35 °C a trvá jen 30 minut. Na mytí skla si můžete zvolit mechanický systém Glasscare, který dokáže prodloužit jeho životnost až 20 krát (potvrzeno německou nezávislou laboratoří TRLP – TÜV Rheinland LGA Products GmbH).

Program InnerClean není určen na mytí nádobí. Jedná se o samočisticí program, který zaručuje ekonomicky nenáročnou a rychlou údržbu myčky. Jeho spuštěním jeden až dva krát měsíčně vám garantuje hygienicky čistý vnitřní prostor myčky a její příjemnou vůni. Na ovládacím panelu se nacházejí kontrolky indukující nedostatek soli nebo leštidla, dvou přísad, které jsou pro bezproblémový chod a vynikající výsledky nezbytné. Nechybí ani funkce odloženého startu. Začátek mytí si můžete přizpůsobit podle vašich požadavků až o 24 hodin.

Funkce

Vestavná myčka nádobí Beko DIN 28220 je vybavena speciálními funkcemi, díky kterým je každý cyklus maximálně efektivní. V případě, že nastane situace, kdy se rychle potřebujete zbavit špinavého nádobí nebo myčka není plně naložená, můžete využít funkci polovičního naplnění. Díky ní myčka nádobí efektivně očistí tak, že šetří vodu i elektrickou energii. Myčka má i speciální senzor, který rozpozná, jak moc je nádobí v myčce špinavé a výsledku přizpůsobí chod programu.

Abyste nádobí z myčky vybírali vždy suché, myčka využívá sušení ventilátorem. Zlepšuje se tak oběh vzduchu v myčce, což zaručuje dokonale vysušené nádobí. Ventilátor navíc zajišťuje normální teplotu uvnitř myčky a vy se více nemusíte bát, že se na vás po otevření dvířek vyvalí oblak horké páry. Nádobí tak z myčky můžete vyskládat bez čekání, ihned po skončení mycího cyklu. Pokud se rozhodnete využít krátký program, můžete si zvolit funkci extra sušení. Tuto přidanou funkci si jednoduše navolíte na ovládacím panelu.

V dnešní době je velmi populární používání takzvaných tablet „Allin1„. Slibují vám perfektní výsledky, ale někdy mohou zkomplikovat chod myčky, nemusí se dokonale rozpustit nebo způsobí špatné výsledky sušení. Myčka Beko DIN 28220 je vybavena speciální funkcí, která negativní vlivy tablet „Allin1“ eliminuje a vy je můžete bez obav používat. Myčka je vybavena funkcí automatického rozpoznání čisticího prostředku, takže nezáleží na tom, zda se rozhodnete pro čisticí tablety nebo gelové kapsle. Myčka sama upraví program podle druhu použitého čisticího prostředku. Při použití tablet se mycí proces prodlouží o 20 minut, aby se optimalizoval výkon mytí i sušení.

Vybavenost bezpečnostními prvky, které ochrání váš majetek před škodami způsobenými vodou je v dnešní době už samozřejmost. Myčka nádobí Beko DIN 28220 disponuje ochranným systémem Watersafe+, který v případě poruchy okamžitě zastaví proud vody z myčky.

Zjistit cenu

9.1 Hodnocení
Finální verdikt

Vestavná myčka nádobí Beko DIN 28220 je 60 centimetrů široká a najednou pojme až 12 jídelních souprav nádobí (pozor, do tohoto množství se nepočítají hrnce ani pánve). Příjemně překvapí množstvím volitelných programů a přidaných funkcí, díky čemuž vaše nádobí zanechá perfektně čisté při každém použití. Její energetická třída je vynikající A++, na jedno umytí však spotřebuje 12 litrů vody, což je o něco vyšší spotřeba než u myček s podobnou kapacitou. Pozitivem je přidána příborová zásuvka a variabilní koše, které si vždy můžete přizpůsobit podle aktuálních potřeb. Navíc, tato myčka si hravě poradí s jakýmkoliv druhem čisticího prostředku, dvířka jsou zajištěna dětskou pojistkou, nechybí LCD displej pro snadnější ovládání. Na závěr si dovolíme říci, že její plusy určitě převažují nad minusy. Rozhodně doporučujeme.

Spotřeba
9.1
Funkce
8.9
Hlučnost
9.3
Poměr cena/kvalita
9.2
VÝHODY
  • Možnost použít tablety "All in one"
  • Energetická třída A ++
  • 30 minutový program
NEVÝHODY
  • Vyšší spotřeba vody na jeden cyklus
Přidat recenzi

Těšíme se na Vaše názory a komentáře

Zanechte komentář

Celkové skóre

Váš pomocník