Lednice Whirlpool ART 9811/A++ SF : Recenze

Lednice Whirlpool ART 9811/A++ SF patří mezi typické vestavěné lednice. Jejich velkou výhodou je, že nemusíte řešit jejich design, a že díky vestavbě do kuchyňské linky stoprocentně zapadnou do vaší kuchyně. Jejich výběr má ale svá určitá specifika, na která bychom se měli spolu podívat.

Design a provedení

Kombinovaná vestavěná lednice Whirlpool ART 9811/A++ SF patří mezi vyšší třídu vestavěných lednic. Jelikož je určená k dokonalému zabudování do kuchyňské linky, není absolutně potřeba řešit její design. Stejně se schová za dvířka vaší skříňky, takže je to jedno. Jen si při zapracování lednice dejte pozor, abyste kolem ní nechali určitý prostor, neměla by těsně přiléhat ke skříňce. Neodpustíme si zde doporučení, abyste k instalaci lednice do kuchyňské linky využili odborníků v oboru, kteří mají zkušenosti. To jsme ale trochu odbočili, vraťme se k námi zkoumané lednici.

Čím méně nás totiž zajímá design, o to důležitější jsou rozměry. Ty nám totiž mohou výběr velmi výrazně zúžit, je běžné vybírat ledničku podle velikosti skříňky, ne naopak. V tomto případě tedy vězte, že lednice má výšku 193,5 centimetru, šířku 54 centimetrů a hloubku 54,5 centimetru. Pokud vás zajímá, kvůli nosnosti skříňky, hmotnost, pak vám můžeme říci, že lednice patří mezi lehčí, váží jen 57 kilogramů. Samozřejmostí je u lednice osvětlení, výhodou pak změna otevírání dveří. Kladně hodnotíme délku elektrického kabelu, která dosahuje téměř dvou a půl metru.

Podívejme se, jak vypadá lednice vevnitř. To je totiž pro výběr rozhodující, lednice vám musí vyhovovat a být vám pohodlná. Lednice Whirlpool ART 9811/A++ SF má objem 308 litrů, rozložení je následovné: 228 litrů připadá na chladničku, 80 litrů na mrazák. To není špatný poměr. Mrazák samotný je rozdělený do tří různě velkých přihrádek. Prostřední je výrazně větší než ta spodní, horní přihrádka je zase výrazně menší a hodí se třeba pro ukládání zmrzliny nebo třeba pizzy. Chladnička je řešená zajímavěji. V její spodní části nalezneme zásuvku na ovoce a na zeleninu, jejíž strop tvoří pevně umístěná skleněná police. Další čtyři police jsou potom nastavitelné. Plně využit je také prostor na dveřích lednice, kde najdete vysokou přihrádku na láhve. Nechybí ani uzavíratelný box na máslo nebo na vajíčka a dvě přihrádky na mléčné výrobky nebo na dochucovadla. Zde jsme ale objevili nevýhodu, pro láhve s kečupem nebo s mlékem jsou tyto přihrádky prostě nízké. Kdyby byla místo dvou pouze jedna, bylo by to možná lepší.

Spotřeba a technické parametry

Vestavěná lednice Whirlpool ART 9811/A++ SF vyniká nad ostatními lednicemi především svou hlučností. Ta je totiž pouze 35 decibelů, což je naprosto špičkové číslo a stěží se setkáte s lednicí, která by dosahovala lepší úrovně hlučnosti. Pro srovnání, je to třeba běžný hluk v noci v okrajové části města, něco, co téměř nepostřehnete. A jestliže má být lednice zapnutá celé dny, což musí být, pak budete po čase za takovou hodnotu hlučnosti velmi rádi.

Horší je to se spotřebou. Tato lednice totiž patří pouze mezi průměrně úsporné modely energetické třídy A++. Není to sice nejhorší, ale na trhu je také řada lednic kategorie A se třemi plus, které nabízejí maximální úspory. Pro orientaci, pro tuto lednici znamená její energetická třída průměrnou roční spotřebu asi 250 kWh. Kdyby spadala o třídu výš, pak by byla spotřeba možná jen něco kolem dvou set.

Zjistit cenu

Klimatická třída lednice se nám líbí, protože nemůže být lepší. Je maximálně široká, to znamená, že zahrnuje všechny podkategorie SN-N-ST-T a ideální rozpětí teplot, za kterých bude lednice správně a bez rizika poruchy fungovat, je 10 až 43 °C.  Je to největší možné rozpětí, a znamená to pro vás v praxi to, že nemusíte teplotu řešit. Málokdy máte doma méně než 10 stupňů Celsia, a nebo naopak více než 43 stupňů Celsia. Značí to dobrou izolaci lednice. Té ostatně odpovídá také akumulační doba, tedy čas, po který zůstane vaše jídlo zmrazené v případě poruchy. U této lednice dosahuje 19 hodin, což je pěkný průměr.

Na závěr bychom se měli podívat na mrazící kapacitu. To je údaj, který se týká množství potravin, které dokáže lednice zmrazit za jeden den. Průměr je někde mezi čtyřmi a deseti kilogramy za dvacet čtyři hodin. Bohužel, na tomto místě musíme říci, že tato lednice se, byť jen o kousek, do průměru nevejde. Její mrazící kapacita lednice Whirlpool ART 9811/A++ SF je o něco nižší, pouze 3,5 kilogramu za den. To je málo.

Důležité funkce a technologie

Moderní lednice nejsou pouze nástroje, určené k chlazení potravin. Jejich význam totiž tkví také v tom, aby udržely jídlo krásně čerstvé po delší dobu. K tomu slouží mnohé technologie. S jakými se setkáme u lednice Whirlpool ART 9811/A++ SF? Především je to technologie šestého smyslu, která je pro spotřebiče Whirlpool typická. A to nejen pro lednice, ale i pro pračky nebo třeba sušičky. Díky této technologií a systému senzorů uvnitř lednice je neustále snímána vlhkost a teplota vzduchu uvnitř. Ten je pomocí ventilátoru rovnoměrně distribuován a je tak zajištěno jeho rovnoměrné rozložení. To je pro fungování senzorů klíčové. Díky takovým snímačům je pak možné udržovat za všech okolností danou úroveň obou těchto parametrů.

Jsme velmi rádi, že u této lednice najdeme antibakteriální ochrannou technologii. Součástí lednice je totiž speciální filtr, kterým prochází vzduch, obsažený uvnitř chladničky. Ten vychytá všechna prachové i choroboplodné částice a nečistoty výrazně tak prodlužuje životnost vašich potravin a chrání vaše zdraví. Osobně si myslíme, že taková technologie by měla být základním vybavením všech lednic. Velmi příjemným zjištěním pro nás byla také přítomnost StopFrost systému odmrazování.

Zjistit cenu

9.4 Hodnocení
Finální verdikt

Lednice Whirlpool ART 9811/A++ SF, kterou jsme dnes recenzovali, se nám velmi zamlouvá. Patří mezi vestavné lednice, které mají poměrně univerzální rozměry, s nimiž není její zabudování těžké. Vnitřní rozložení není špatné, ale některé detaily by to chtělo ještě doladit. Zato se ale může lednice pochlubit špičkovou hlučností 35 dB, slušnou spotřebou (díky přítomnosti v energetické třídě A++) a širokou klimatickou třídou. Snad jen mrazící kapacita mohla být lepší. Pokročilejší funkce u lednice chybí, ale najdeme zde to, co je pro dobré fungování zásadní – antibakteriální ochranu, šestý smysl a systém odmrazování. Rozhodně ji tedy můžeme všem běžným uživatelům s klidným svědomím doporučit, cena přes patnáct tisíc není v tomto případě přehnaná.

Spotřeba
9.1
Hlučnost
9.8
Prostornost
9.5
Poměr cena/kvalita
9.2
VÝHODY
  • Není nutné řešit design
  • Extrémně tichý provoz
  • Velký vnitřní prostor
  • Antibakteriální ochrana
NEVÝHODY
  • Podprůměrná mrazící kapacita
  • Špatné vnitřní uspořádání
  • Velmi stručný návod k použití
Přidat recenzi

Těšíme se na Vaše názory a komentáře

Zanechte komentář

Celkové skóre

Váš pomocník