Lednice Samsung RB-F310G RB31FERNBSA : Recenze

Pro náš dnešní test jsme si vybrali lednici Samsung RB-F310G RB31FERNBSA, naprostou špičku mezi kombinovanými lednicemi. Pro své parametry však také není nejlevnější, proto je potřeba všechny její parametry pečlivě zohlednit. Jaké jsou?

Design a provedení

Kombinovaná lednice Samsung RB-F310G RB31FERNBSA patří mezi špičkové, volně stojící modely. A to nejen, co do technických údajů, ale i co do designu. K dostání je v pohledném nerezovém provedení s tmavými prohlubněmi k otevírání (v horní části dveří mrazáku a dolní části dveří lednice). Pod decentně umístěným logem společnosti Samsung pak na dvířkách najdete také displej, který zobrazuje vše důležité, co byste o provozu lednice měli vědět. Velkou nevýhodou lednice jej chybějící speciální úprava povrchu, aby na něm nezůstávaly otisky prstů. To v kuchyni obzvláště oceníte, při vaření máte často ruce mastné nebo mokré. Tady, bohužel, chybí. A na lesklé lednici mohou mastné šmouhy a otisky vypadat nevzhledně.

Rozměry lednice bychom označili za lepší průměr – 185 centimetrů na výšku, 59,5 na šířku a 66,8 do hloubky. Dohromady to dává celkový objem lednice 304 litrů, z čehož připadá 206 litrů na chladničku a 98 litrů na mrazák. Vnitřní prostor lednice je vyřešen poměrně elegantně. Mrazák je rozdělen do tří přihrádek, z nichž ta, umístěná nejvýše, je nejnižší. Výhodou šuplíků je jejich snadná manipulace a vyndání z lednice (díky tomu, že dvířka se dají otevřít do úhlu 90°). Police v lednici jsou z tvrzeného skla, jejich jedinou nevýhodou je, že není možné jejich umístění v lednici změnit. Zato se však dají vysunout a snadno tak dosáhnete i na potraviny, umístěné úplně vzadu. Takové police jsou v lednici tři (z toho jedna tvoří strop přihrádky na ovoce). Velmi příjemnou záležitostí je drátěný držák na lahve v horní části lednice. Přihrádky ve spodní části jsou také velmi dobrým pomocníkem, protože v nich lze snadno nastavit teplotu. Maso, nebo třeba zeleninu, tak můžete snadno uchovávat v optimální teplotě, aniž byste ovlivnili ostatní obsah lednice.

              Dvířka lednice nabízí také hodně využitelného prostoru. V jejich spodní části je přihrádka na lahve, která má nad sebou hodně prostoru.  Nad ním jsou dvě další (a velmi široké) přihrádky, do kterých můžete umístit třeba mléko, nebo dochucovadla. Úplně nahoře pak najdete uzavíratelné boxy, třeba na vejce. V lednici pak nechybí LED osvětlení s úspornou žárovkou, která šetří energii a zároveň dává spoustu světla, abyste se v lednici snadno orientovali. Srdcem celé lednice pak je kompresor s digitálním invertorem. Díky němu je v lednici zachována stabilní úroveň vlhkosti i teploty, navíc při minimální hlučnosti. Zároveň je však vyřešený tak dobře, že mu skálopevně věří i samotný výrobce. Na jeho životnost se vztahuje desetiletá záruka, což značí velkou životnost, jinak by se to výrobcům nevyplatilo.

Spotřeba a technické parametry

O lednici nejvíce vypovídají její technické parametry. A to zejména její spotřeba, klimatická třída nebo mrazící kapacita. To jsou údaje, na které byste se měli zaměřit, bez jejichž znalosti jen těžko vyberete ten nejideálnější model. Podívejme se společně, jak si v tomto ohledu stojí lednice Samsung RB-F310G RB31FERNBSA. Nejdůležitější je její spotřeba. S radostí tedy můžeme konstatovat, že tento model patří do nejvyšší kategorie, do energetické třídy A+++, která zaručuje velmi vysokou míru úspor. Co do spotřeby elektrické energie je, díky příslušnosti k této kategorii, velmi šetrná. Za rok průměrně spotřebuje pouze 172 kWh, což je velmi dobré číslo.

Hlučnost lednice, tu byste si měli také předem zkontrolovat. Přestože lednice obecně patří mezi tiché spotřebiče, je dobré, aby jejich hlučnost byla co nejnižší. Uvědomte si, že budou v provozu 24 hodin denně. V tomto ohledu je lednice Samsung RB-F310G RB31FERNBSA víceméně průměrná. Její hlučnost dosahuje hodnoty 40 dB. Není to sice nejhorší, ale ani extra dobré. Jak jsme již jednou řekli, průměrná hodnota. Lednice vás nebude rušit, ale uslyšíte, že je v provozu. Důležitá je pro vás také klimatická třída lednice. Ta vám říká, v jakém rozmezí teplot bude spotřebič nejlépe fungovat. Tady je klimatická třída obzvláště široká, slovy značek SN-N-ST-T, slovy čísel bychom to vyjádřili jako ideální vnější teplotu 10 až 43 °C.

Mrazící kapacita této lednice je 13 kilogramů za dvacet čtyři hodin. Znamená to, že za den se zmrazí přesně 13 kilo potravin. Oproti levnějším lednicím je to výrazný pokrok a velmi dobrá hodnota, která značí vysokou účinnost mrazáku. Kvalita chlazení se pozná také z toho, že akumulační doba lednice je 24 hodin. Značí to velmi dobrou úroveň izolace a vysokou účinnost lednice. Až na hodnotu hlučnosti se nám všechny parametry lednice velice zamlouvají a líbí se nám. Rozhodně ji skutečně řadí mezi nejlepší lednice.

Zjistit cenu

Důležité funkce a technologie

Lednice od firmy Samsung patří mezi ty nejlepší a technologicky nejvybavenější lednice na trhu. Tento model především disponuje systémem Multi-Flow cirkulace vzduchu. Díky tomu je zajištěno rovnoměrné rozložení zchlazeného vzduchu v lednici, a tím také eliminace vnitřní vlhkosti. Kromě toho je lednice také vybavena antibakteriální ochranou a nenámrazovým systémem. Druhá technologie je důležitá pro vaše pohodlní, ta první však především pro vaše zdraví. Mezi dvířky lednice, v těsnění nebo dokonce v některých místech lednice, kde se kumuluje vlhkost, může vzniknout ideální klima pro růst bakterií. Ty se pak mohou dostat až do vašeho jídla. Díky antibakteriální ochraně budou zničeny.

Velmi šikovnou funkcí je technologie True No Frost, díky níž je zabráněno tvorbě námrazy a ledu v lednici, zejména v mrazáku. Kromě toho, že si ušetříte práci s odmrazováním, zvýšíte také kvalitu a výdrž potravin a ušetříte energie. Teplotu v lednici pak můžete snadno manuálně regulovat. A co je také velmi dobrou vlastností lednice, to je varovná signalizace otevřených dveří. Díky ní se vám nestane, že zapomenete lednici otevřenou. Všechny tyto funkce a vychytávky by mohly člověku připadat u lednice navíc, avšak dohromady přispívají k vyššímu komfortu uživatele a také k vyšší kvalitě chlazení. A pokud je nadstandardní cena lednice, pak by měly být nadprůměrné i její služby.

Zjistit cenu

9.5 Hodnocení
Finální verdikt

Lednice Samsung RB-F310G RB31FERNBSA podle nás patří k naprosté špičce mezi lednicemi. Je designově vyladěná, s velkým objemem a vychytaným vnitřním prostorem. Uživatelsky je dobře řešená, má skvělé hodnoty spotřeby, mrazící kapacity, akumulační doby i klimatické třídy, jen hlučnost je průměrná. Plně to však kompenzuje technologická i funkční vybavenost lednice. S cenou, která šplhá k šestnácti tisícům korun, získáte velmi dobrý model, navíc s desetiletou zárukou. Ta nejlépe ukazuje, jak moc lednici výrobce věří. Rozhodně bychom vám tedy tuto lednici doporučili.

Spotřeba
9.7
Hlučnost
9.3
Prostornost
9.3
Poměr cena/kvalita
9.8
VÝHODY
  • Tichý provoz
  • Dobrá mrazící kapacita
  • Funkce True No Frost
  • Pěkný design
  • Desetiletá záruka
NEVÝHODY
  • Police jsou umístěné napevno
  • Vysoká cena
  • Chybí úprava proti otiskům prstů
Přidat recenzi

Těšíme se na Vaše názory a komentáře

Zanechte komentář

Celkové skóre

Váš pomocník