Lednice Samsung HM12 RS7768FHCBC : Recenze

Lednice Samsung HM12 RS7768FHCBC je jednou z ledniček, které řadíme mezi americké lednice. Znamená to především, že se svými parametry odlišují od běžných lednic a je třeba na ně nahlížet poněkud jinak. Zkusme to společně.

Design a provedení

Lednice Samsung HM12 RS7768FHCBC patří mezi klasické americké lednice. To znamená, že na ni musíme nahlížet jinak než na jakoukoliv jinou lednici. Tento typ je totiž navýsost specifický a zvláštní. Rozdílnost oproti běžným kombinovaným lednicím začíná již u designu. Ten je daleko lepší a propracovanější. Platí to i zde. Tato lednice snadno zapadne do každé kuchyně. Její černá barva, stříbrná značka výrobce, decentní madla a výrobník ledu jsou drobnými a elegantními ozdobami tohoto skromného designu. Ovšem přesto všechno se nám lednice líbí a hodnotíme její vzhled dobře. Jak jistě víte, americké lednice se vyznačují tím, že nejsou děleny typicky jako klasické kombinované lednice, ale že jsou dvoudveřové, přičemž mrazák a lednice jsou umístěny vedle sebe. Právě tato věc je patrná na první pohled. Ze zkušenosti však musíme zmínit, že otevírání dveří je u této lednice velmi snadné a lehké.

Co se nám u amerických lednic velice líbí, to je využití vnitřního prostoru. Ten je totiž oproti běžným lednicím opravdu velký. Objem této lednice je, pro zajímavost, 545 litrů (znamená to rozměry 178,9 centimetru na výšku, 91,2 centimetru na šířku a 71 centimetrů do hloubky). Rozdělení je poměrně běžné, 361 litrů připadá na chladničku a 184 litrů na mrazák. Jak jsme již řekli, tyto dva oddíly jsou vedle sebe. Mrazák je užší a najdeme ho vlevo. Část jeho dveří zabírá výrobník ledu, zbytek tvoří dvě přihrádky na drobné potraviny. Hlavní část mrazáku pak tvoří dvě zásuvky a čtyři skleněné police, do kterých můžete své potraviny ukládat. Chladničku pak tvoří dvě velmi rozměrné zásuvky na ovoce a zeleninu, dvě pevně umístěné police a další tři police nastavitelné, opět všechny z tvrzeného skla. Na dveřích najdete dvě přihrádky na láhve s nápoji, jednu menší přihrádku na malé láhve a nahoře uzavíratelný box. To všechno vám dopřává opravdu velký a neobvyklý komfort.

V lednici samozřejmě nemůže chybět osvětlení, díky kterému se v ní snadno zorientujete. U amerických lednic bychom také neměli zapomínat sledovat výrobník ledu. Ten vám umožňuje udělat si snadno a rychle vychlazený nápoj nebo ledovou tříšť. Protože výrobník této lednice navíc disponuje technologií ClearView, můžete si kdykoliv zkontrolovat, kolik ledu v něm máte a zda není potřeba ho doplnit. Jeho kapacita je dva kilogramy, to je poměrně dobré číslo a rozhodně je to více, než budete běžně najednou ledu potřebovat. Ovládání jednice je poměrně intuitivní, a provádí se skrze LED displej na levých dveřích lednice.

Zjistit cenu

Spotřeba a technické parametry

Lednice Samsung HM12 RS7768FHCBC patří svou spotřebou do energetické třídy A++. To pro vás v praxi znamená průměrné úspory elektrické energie. Musíte však počítat, že americké lednice i v této energetické kategorii spotřebují mnohem více elektřiny, než běžné lednice. Takže průměrná roční spotřeba 353 kWh je v tomto případě poměrně dobrá. Ne sice ideální, ale také ne špatná. Mnohem lepší je hlučnost lednice. Ta je v tomto případě 39 decibelů. To se nám líbí, je to na americkou lednici velmi dobrá hodnota.

Co se týče dalších údajů, můžeme si rovnou říct, že akumulační doba je velmi slabá. U takové lednice bychom čekali více, než jen dvanáct hodin. Představte si, že se vám lednice v šest večer porouchá a přestane fungovat mrazení. Dvanácti hodinová akumulační doba by znamenala, že v šest ráno přijdou všechny potraviny, jak se říká, k sobě, a po opravě byste je museli znovu zmrazovat, což by jim příliš nesvědčilo. Proto nám připadá akumulační doba malá. Běžně dosahuje čísel kolem sedmnácti hodin, u těch nejlepších modelů je dokonce delší než jeden den. Souvisí to s dobrou izolací lednice, která však tady, bohužel, chybí.

O to lepší je mrazící kapacita lednice. Ta totiž dosahuje celých dvanácti kilogramů za den, to je dobré číslo. Dokonce bychom, v porovnání s dalšími lednicemi, řekli, že je nadprůměrné. Přesně tolik potravin dokáže lednice za den zmrazit. V souvislosti s provozem lednice nemůžeme nezmínit klimatickou třídu. Ta je velice široká, což je dobře. Čím větší je ideální rozmezí teplot, tím lépe pro vás. V tomto případě je toto rozpětí velmi dobré, od 10 °C až po 43 °C, čili maximální. Z hodnocení parametrů tedy vyšla lednice Samsung HM12 RS7768FHCBC velice dobře.

Důležité funkce a technologie

Dnešní moderní lednice, a ty americké zejména, vynikají především skvělou technologickou výbavou. Ani lednice Samsung HM12 RS7768FHCBC není výjimkou. První z technologií se týká rovnoměrného chlazení lednice. Přesně k tomu je totiž systém Multi Flow určen. Jelikož je vzduch do lednice vháněn více otvory, snáze projde celým prostorem a nestane se, že by se v některém místě lednice hromadila nízká nebo vysoká teplota. Velmi dobrá je také funkce NoFrost. Tu oceníte zejména, když nechcete lednici často odmrazovat nebo když nechcete, aby vaše potraviny v mrazáku pokryla námraza. Tento systém redukuje vlhkost vzduchu, čímž se tvorba námrazy značně eliminuje. Sníh a led totiž všude kolem jídla není potřeba a zbytečně vás to omezuje.

Pro lednice Samsung je typickou také technologie Twin Cooling Plus. Jedná se o systém dvou chladicích okruhů. V každém oddílu je pak udržována jiná a optimální teplota a vlhkost. Mezi technologie, které vám značně usnadňují život, bychom pak mohli zařadit také displej, který na dveřích lednice najdete. Kromě snadného ovládání vám totiž také hlásí a signalizuje jak nutnost vyměnit filtr, tak i jakoukoliv poruchu nebo problém. Kromě toho vás informuje o teplotě v obou částech lednice.

Zjistit cenu

9.4 Hodnocení
Finální verdikt

Lednice Samsung HM12 RS7768FHCBC patří mezi americké lednice. Je k dostání v příjemné černé barvě, která je natolik univerzální, že do vaší kuchyně snadno zapadne. Je dvoudveřová a na levém křídle najdeme zásobník ledu ClearView. Uvnitř je lednice vyřešená velmi elegantně a přesto efektně. Navíc objem lednice je velký, 361 litrů má chladnička a 184 litrů mrazák. Dohromady to vytváří opravdu velký prostor pro potraviny. Energetická třída je A++, hlučnost 39 decibelů, lednice kromě toho disponuje displejem, technologií NoFrost nebo varovnou signalizací. Nechybí zde funkce Twin Cooling Plus nebo Multi Flow. Pravda, cena je poměrně vysoká, skoro třicet tisíc, podle nás ale plně odpovídá tomu, co s touto lednicí získáte. Můžeme ji tedy určitě doporučit každému, kdo se nebude bát zainvestovat do skutečné kvality.

Spotřeba
9.2
Hlučnost
9.5
Prostornost
9.6
Poměr cena/kvalita
9.4
VÝHODY
  • Systém chlazení Multi Flow
  • Technologie chlazení Twin Cooling Plus
  • Velmi prostorná chladnička a mrazák
  • Tichý provoz
NEVÝHODY
  • Oproti běžným lednicím vysoká spotřeba
  • Chybí oddělená regulace
  • Malá akumulační doba
Přidat recenzi

Těšíme se na Vaše názory a komentáře

Zanechte komentář

Celkové skóre

Váš pomocník