Lednice LG GBB60PZGFS : Recenze

Lednice LG GBB60PZGFS se cenou i parametry řadí mezi modely, které bychom ověnčily ve všech směrech předponou „nej“. To je pro výběr lednice velmi dobrý začátek. Podívejme se společně, co to konkrétně znamená, a jak si lednice LG GBB60PZGFS vede v ohledech, které nelze hodnotit.

Design a provedení

Lednice LG GBB60PZGFS patří mezi klasické volně stojící kombinované ledničky. Svým jedinečným a elegantním designem se řadí mezi to lepší, co nám tento typ lednic nabízí. Je velmi prostá, bez výraznějších ozdobných prvků, to ale nemusí být na škodu, naopak. V jednoduchosti je síla. Navíc není hyzděna žádnými hranami, její křivky jsou jemné a decentní. Provedení lednice je nerezové, vyvedené v barvě Platinum Silver. Kromě dvou kapsovitých madel k otevírání dveří a znaku společnosti LG, která je výrobcem této lednice, už nic jiného nenajdeme. Rozhodně to ale nebude pro vaši kuchyň na škodu, naopak. Lednice takto snáze zapadne do každé kuchyně, bez ohledu na její další příslušenství a bez ohledu na její styl. A zvláště moderní domácnosti naopak ocení, že nejde o další bílou kostku, jakými jsou běžné lednice, a že je něčím zajímavá. Je jen škoda, že jí chybí úprava proti otiskům prstů.

Velikou výhodou lednice je možnost změny strany otevírání dveří. V případě, že by vám spotřebič plně nezapadnul do kuchyně a otevřené dveře lednice vám třeba zavazely v přístupu ke kuchyňské lince, stačí jednoduše změnit otevírání zleva doprava. Vnitřní prostor lednice je řešený velmi zajímavě a podle nás pro uživatele velmi prakticky. Rozdělení je víceméně běžné, 250 litrů připadá na chladničku a 93 litrů na mrazák. Z toho nám vychází naprosto nadprůměrný celkový objem lednice celých 343 litrů. Tomu odpovídají i rozměry lednice, které jsou výrazně větší, než na jaké jsme zvyklí. Zejména výška, přesahující dva metry, je prostorově velmi výrazná. Mohla by to být ale za určitých okolností také nevýhoda. S touto lednicí se bude mnohem hůře procházet dveřmi, manipulovat a bude potřeba mít na ni hodně místa, přestože šířka (59,5 centimetru) a hloubka (65 centimetrů) již můžeme považovat za průměr.

Zpět ale k rozložení lednice. Mrazák obsahuje tři různě velké přihrádky Freezing Zone. Horní a dolní jsou stejné, prostřední je o něco větší. Chladnička už je zajímavější. Na jejím dně najdeme dvě přihrádky obsahující speciální technologie – spodní Fresh Converter na ryby a maso, a horní Fresh Balancer na ovoce a zeleninu. Obě dvě by měly vaše potraviny udržet mnohem čerstvější a svěžejší, než kdyby byly umístěny na jiném místě lednice. Nad nimi následují tři police z tvrzeného skla s kovovým dekorem, dvě pevně umístěné a jedna sklopná, nastavitelná. Nechybí ani drátěný držák na lahve. Nejlépe na lahve vína, kterých se tam vejde až pět. Ostatní lahve můžete s klidným svědomím umístit do přihrádky na dveřích, která je k tomu přímo určená. Nad ní jsou dvě přihrádky, do kterých můžete uložit třeba mléčné výrobky. Na vršku dveří pak nechybí uzavíratelné boxy na vejce.

Spotřeba a technické parametry

Technické parametry jsou pro lednici zcela určující. Jak si stojí lednice LG GBB60PZGFS, pokud se podíváme na její technickou stránku? Podle nás velmi dobře. Zaměřme se nejprve na spotřebu lednice. Ta je klíčová pro to, abychom mohli lednici považovat za špičkovou. Znamená to totiž, že bude úsporná a nebudete zbytečně utrácet peníze za elektřinu. Energetická třída této lednice je nejvyšší, jedná se A+++ lednici. Průměrná roční spotřeba tomu plně odpovídá, 178 kWh. To je špičkový údaj, se kterým na trhu tato lednička jen stěží najde konkurenci. Skvělá je také její hlučnost. Při provozu generuje tento spotřebič hluk pouze 37 dB, s čímž se setkáme jen u několika vyvolených lednic. Znamená to, že ji v domácnosti téměř neuslyšíte. Pro představu, takovou hodnotu naměříme třeba v noci v obytné městské čtvrti.

Pro správné fungování ledničky byste si měli hlídat její klimatickou třídu. Ta vám říká, jaké je ideální rozpětí vnějších teplot, respektive za jaké teploty bude lednice fungovat dobře a bez rizika poruchy. Pokud překročíte maximální teplotu, nebude již výkon lednice dostačující a chlazení nebude funkční. Naopak, bude-li teplota kolem lednice nižší, může dojít k nadměrnému zhoustnutí provozní kapaliny a motor se může zadrhnout. To je pak velmi nepříjemná situace. Tato lednice má naštěstí rozpětí velmi široké, její klimatická třída v sobě zahrnuje všechny kategorie, tedy SN-N-ST-T. Číslem bychom to vyjádřili jako rozmezí teplot 10 až 43 °C.

Co se týče provozu lednice LG GBB60PZGFS a její kvality a účinnosti, tam už je to trochu horší. Mrazící kapacita, která vám říká, jaké množství potravin zvládne lednička zmrazit za dobu jednoho dne, je sice ještě celkem dobrá, celých deset kilogramů za dvacet čtyři hodin (což je údaj mnohem lepší, než s jakým se setkáme u levných lednic), lednice této cenové kategorie ji však mají často ještě vyšší. Akumulační doba, která dosahuje pouze 16 hodin, pak určitě špičková není. V případě poruchy by vaše jídlo vydrželo ve zmrazeném stavu jen po tento čas, pak by přišlo k sobě. A nezapomeňte, že pokud by došlo k poruše třeba v šest večer, opravář k vám přijede nejdříve druhého dne během dopoledne, což je velmi na hraně.

Zjistit cenu

Důležité funkce a technologie

Předchozí selhání lednice LG GBB60PZGFS snad vyváží její funkční a technologická výbava. Začněme tím, co má přímý vliv na její fungování. Tím nejzásadnějším je systém MultiAir Flow. Ten zajišťuje rovnoměrné proudění vzduchu v lednici a tedy i rovnoměrné rozložení vlhkosti a teploty v lednici. Na tom se podílí i speciální NatureFresh chlazení. Díky tomuto systému je chladný vzduch do lednice vháněn několika průduchy a dochází k lepšímu rozložení teploty. Společně se speciálními zásuvkami Fresh Balancer (umožňuje udržení stabilní úrovně vlhkosti) a Fresh Converter (umožňuje udržení stabilní úrovně teploty, nižší než ve zbytku lednice) to zajišťuje zachování maximální kvality potravin. To všechno společně vytváří technologii NatureFresh, kterou se společnost LG u svých lednic vyznačuje.

Velmi se nám líbí přítomnost Super mrazení. V případě, že vložíte do mrazáku čerstvou potravinu, nedojde vlivem toho ke zvýšení teploty a tím pádem roztání již uskladněných potravin. Kromě toho se u lednice setkáme také se systémem Total No Frost, který brání vzniku námrazy. Díky němu vám odpadá starost s odmrazováním lednice. Antibakteriální ochrana vás zase zbavuje starostí s bakteriemi a mikroorganismy, které by mohly infikovat vaše jídlo a tím nepříjemně působit na vaše zdraví. Navíc lednice disponuje systémem akustických signálů, upozorňujících na otevřené dveře lednice i mrazáku. A na závěr bychom ještě měli zmínit jednu z technologií, které jsou typické pro lednice LG, a sice Smart Diagnosis. Ta vám umožňuje, díky stažení aplikace do chytrého telefonu, snadno provést diagnostiku lednice při poruše na základě přehraného tónu. Navíc vám doporučí také vhodné řešení.

Zjistit cenu

9.5 Hodnocení
Finální verdikt

Jak bychom tedy lednici nejlépe zhodnotili? Lednička LG GBB60PZGFS je k dostání za 19000 korun. To není zrovna málo. Za tuto cenu však dostanete spotřebič, který bude ozdobou vaší kuchyně, s pěkným vzhledem, efektivně využitým vnitřním prostorem a skvělými hodnotami hlučnosti a spotřeby. Pravda, některé parametry, jako třeba mrazící kapacita nebo akumulační doba, nejsou tak dobré, jak bychom čekali, ale přítomnost mnohých funkcí a technologií (NatureFresh, Smart Diagnosis, Total No Frost) to snad dokáže vyvážit. Pro náročnější zákazníky, kteří se nebojí do lednice investovat, bychom tento model rozhodně doporučili.

Spotřeba
9.7
Hlučnost
9.6
Prostornost
9.4
Poměr cena/kvalita
9.3
VÝHODY
  • Energetická třída A+++
  • Hlučnost pouze 37 dB
  • Smart Diagnosis
  • Prostorná lednice
  • Široká klimatická třída
NEVÝHODY
  • Výška přes dva metry
  • Průměrná akumulační doba
  • Vysoká cena
  • Chybějící úprava proti otiskům prstů
Přidat recenzi

Těšíme se na Vaše názory a komentáře

Zanechte komentář

Celkové skóre

Váš pomocník