Lednice Candy CCTOS 482 WH : Recenze

Pojďme se dnes spolu podívat na parametry lednice Candy CCTOS 482 WH. Lednice, to je spotřebič, který vám musí stoprocentně vyhovovat po všech stránkách. Tedy nejen po stránce spotřeby a technických parametrů, ale i z praktického hlediska. Co do velikosti, tak i co do rozvržení musí být taková, jakou potřebujete. A protože lednice je nejčastěji umístěna v kuchyni, kterou takto dotváří, důležitou roli hraje také její vzhled. Je lednice Candy CCTOS 482 WH taková?

Design a provedení

Lednice Candy CCTOS 482 WH patří mezi kombinované lednice. Na rozdíl od dražších modelů tohoto typu však rozhodně nemá nijak oslnivý design. Je prostá, rovná a čistě bílá. Jediným výraznějším prvkem je kovová rukojeť, která je velmi pevná, a jsme rádi, že není z plastu. Výhodou je navíc možnost volby otevírání dvířek (vlevo nebo vpravo). Není to sice nic moc extra zajímavého, musíme ale uvážit, že účel této lednice také úplně běžný. S rozměry 85 x 48 x 50 centimetrů a s cenou, která se pohybuje kolem tří tisíc, je to skromná, malá, volně stojící lednička, která se hodí do hotelových pokojů, podnikových kuchyněk nebo do bytů, ale ne do domu, který se plnohodnotně využívá.

Ostatně, tomuto záměru odpovídá i její velmi skromné vnitřní provedení. Její celkový objem je 87 litrů, z čehož zabírá 10 litrů mrazák a 77 litrů lednice. Když odečteme prostor, který je v praxi nevyužitelný, nebo ho zabírají poličky či přihrádky, moc nám toho nezbude. Ovšem i přes malý prostor dokázali výrobci vnitřní prostředí rozvrhnout tak, aby bylo pro běžného uživatele co nejvýhodnější. Pro ukládání potravin jsou v lednici umístěny dvě skleněné police s bílým rámečkem, jejichž poloha je nastavitelná. Třetí police se pak nachází nad plastovou zásuvkou na ovoce nebo drobné potraviny, ovšem ta je usazena pevně. Kromě toho jsou ještě další tři přihrádky na dveřích. Dolní slouží pro uložení vyšších lahví, zbývající dvě jsou pak menší a hodí se k uložení jogurtu nebo třeba hořčice. Kromě toho obsahuje lednice uvnitř mechanický termostat a kompresor.

Candy CCTOS 482 WH

Kromě výše zmíněného se může lednice pochlubit vnitřním LED osvětlením, které je velmi dobré pro lepší orientaci při hledání potravin uvnitř. Kromě toho u lednice také najdete dvě nastavitelné nožičky, abyste mohli vyrovnat její stabilitu. Je nepříjemné, pokud se vám v lednici bude na jednom místě hromadit voda nebo pokud by vám potraviny klouzaly jedním směrem ke stěně. Jejich nastavení je, vzhledem k váze, která činí pouze 20 kilogramů, poměrně snadné, a stejně snadné je i její stěhování. S ohledem na její mobilitu se nám její malé rozměry mohou zdát výhodou, jak jsme již ale jednou řekli, velmi výrazně také omezují její využití. Domů bychom vám ji rozhodně nedoporučili, pro běžnou domácnost její rozměry nevystačí.

Zjistit cenu

Spotřeba a technické parametry

Jaké jsou technické parametry lednice Candy CCTOS 482 WH? Zásadní je pro nás její spotřeba, která souvisí s energetickou třídou. Tady musíme říct, že její údaj na energetickém štítku nás nijak nepřekvapil. Patří do kategorie A+ spotřeby energie, což je mezi dnešními lednicemi naprostý průměr. Znamená to, že nemůžete očekávat žádné výrazné úspory elektřiny. Spotřeba, uváděná výrobcem, je 0,307 kilowatthodin, počítáno na 24 hodin provozu. Přepočteno na rok je to asi 117 kWh elektrické energie. Pokud by byla lednice dražší, pak by se vám její provoz zřejmě nevyplatil, tady to naštěstí zachraňuje nízká cena. Ta je, vzhledem ke spotřebě, účinnou kompenzací.

Další věcí, kterou je u ledniček potřeba sledovat, je hlučnost. Ani u té nevybočuje lednice Candy CCTOS 482 WH z průměru. Intenzita zvuku, který chladnička generuje, je 42 dB, což je mezi lednicemi čistý průměr. To zhruba odpovídá běžnému dennímu hluku v obytné čtvrti, je to výrazně tišší než třeba lidský hlas nebo pračka. Nemusíte se tedy bát, že by vás nějak přehnaně rušila, z tohoto pohledu lednice splňuje svůj účel, který jsme nastínili již v prvním odstavci naší recenze. Klidně může být umístěna do hotelového pokoje nebo do chatky v kempu, protože nebude její obyvatele svým zvukem rušit více, než je nutné.

Zcela unikátním údajem, charakterizujícím lednice, je jejich klimatická třída. O co se jedná? Je to velmi důležitý údaj jak pro spotřebu energie, tak i pro správné fungování lednice. Třída znamená rozsah teplot, při kterých bude přístroj správně fungovat. Candy CCTOS 482 WH se řadí do kategorie ST (tedy subtropická), což pro ni v praxi znamená, že okolní teplota se musí pohybovat v rozsahu 18 – 38 °C. Překročení hranice, ať již horní nebo spodní, může znamenat poruchovost a horší kvalitu chlazení. Pokud je v okolí tepleji, dojde k výraznému zhoršení převodu tepla uvnitř a tím je zapříčiněna vyšší teplota v lednici. Naopak příliš nízká teplota okolí vede ke zhoustnutí oleje kompresoru, čímž může docházet k poškození.

Co bychom při výběru také neměli přehlédnout, to je akumulační doba. Ta určuje, jak dlouho vydrží potraviny v mrazáku zmražené, kdyby byla náhodou lednice odpojena od zdroje. Běžně se pohybuje od deseti hodin výše. U tohoto modelu dosahuje celkem třinácti hodin, což je na takto malou ledničku slušné, jinak by nám to ale připadalo málo. Při běžné krátké poruše nebo pokud vypadne proud třeba při bouřce, nic se nestane, ale když budete muset volat technika a čekat do druhého dne, pak nastává problém.

Důležité funkce a technologie

V souvislosti s touto lednicí si toho o funkcích moc říci nemůžeme. Lednice Candy CCTOS 482 WH se jimi totiž příliš nevyznačuje. Chybí i takové věci, jako je dětská pojistka nebo nenámrazový systém. Jediné, co u této chladničky najdeme, je funkce automatického odmrazování. Tato funkce vám umožňuje ušetřit spoustu času a starostí s odmrazováním, protože vnitřní teplota je automaticky regulována tak, aby nedošlo ke vzniku námrazy. Víc však od takto levné ledničky nemůžeme očekávat.

Zjistit cenu

8.6 Hodnocení
Finální verdikt

Jak bychom tedy lednici Candy CCTOS 482 WH ohodnotili? Pro nás se jedná o model, který má velmi úzké využití. Do běžné domácnosti, jak musíme opět opakovat, se nehodí. Neodpovídají tomu ani její technické parametry, ani rozměry, ani absence řady běžných funkcí. Hlučnost, spotřeba i akumulační doba, to je víceméně průměrné. Ovšem za velmi nízkou cenu můžeme tuto lednici s čistým svědomím doporučit třeba hoteliérům, kteří zařizují pokoje, nebo majitelům autokempů, zkrátka všude tam, kde se nebydlí dlouhodobě a kde nemusí lednice pojmout velké množství potravin. Tam se bude perfektně hodit, ale pro domácnost bychom volili nějaký větší a dražší model.

Spotřeba
8.5
Hlučnost
9
Prostornost
7.8
Poměr cena/kvalita
9.2
VÝHODY
  • Mobilita
  • Nastavitelné nožičky
  • Nízká cena
NEVÝHODY
  • Využití omezené prostorem
  • Absence základních funkcí
  • Průměrná spotřeba
Přidat recenzi

Těšíme se na Vaše názory a komentáře

Zanechte komentář

Celkové skóre

Váš pomocník