Lednice Beko GNE 134630 X : Recenze

Dalším předmětem našich recenzí je lednice Beko GNE 134630 X, další z řady amerických lednic. Tento typ lednice je vysoce specifický a k jejich výběru je potřeba přistupovat maximálně opatrně. Nejsou nejlevnější, takže napálit se zde by opravdu bolelo.

Beko GNE 134630 X vnitřní prostředí

Design a provedení

Americká lednice Beko GNE 134630 X je jedním z předních výrobků turecké společnosti Beko. O to více nás však překvapuje její design, který je propracovaný a vychytaný do nejmenšího detailu a který nás na první pohled zaujal. Lednice je předně prodávaná v nerezovém designu. Jedná se o čtyřdveřovou lednici. V praxi to znamená, že vlastní dvoukřídlé dveře má jak chladnička, tak i mrazák. Madla jsou poněkud prostorově výraznější, ale pohodlná do ruky a lednice se otevírá velmi snadno.

V levém křídle dveří chladničky pak najdete výrobník ledu, který velmi oceníte třeba v létě, kdy si budete chtít udělat chlazený nápoj. V pravém křídle dveří chladničky se pak nachází domácí bar, skvělá vychytávka, když třeba pořádáte párty. Všechno dohromady to vytváří velmi šikovný komplex. Madla dveří mají navíc speciální antibakteriální povrch, aby se na nich neusazovaly mikroorganismy, celá lednice pak má povrch speciálně upravený proti otiskům prstů. Vzhledem k tomu, že v kuchyni máte často mastné nebo špinavé ruce, je to skvělý nápad.

Určitě vás zajímají rozměry a objem lednice. Nenecháme vás déle čekat. Výška této lednice je 182 centimetrů, šířka 92 centimetrů a hloubka 74,5 centimetru. Z toho vyplývá objem lednice Beko GNE 134630 X 535 litrů (v efektivním rozložení 380 litrů pro lednici a 155 litrů pro mrazák). Pokud vás zajímá, jak vypadá lednice uvnitř, začněme mrazákem, ten je jednodušší. Oba oddíly, levý i pravý, jsou si podobné. Oba jsou rozděleny do tří přihrádek. Spodní dvě jsou v obou částech stejné. Pravá horní část je tvořena zásuvkou s ventilátorem, levá horní část pak dvěma přihrádkami na maso.

Beko GNE 134630 X vnitřek

Chladničku tvoří vlevo i vpravo dvě zásuvky na ovoce a zeleninu. Nad nimi se nachází dvě skleněné police, které jsou napevno umístěné. Úplně nahoře jsou pak dvě výškově nastavitelné police. Na pravých dveřích je přihrádka na láhve, nad ní pak ještě jedna přihrádka na menší potraviny. Levé dveře jsou pak výrazně omezeny zásobníkem na vodu. Proto tam najdeme jen dvě menší přihrádky. I tak je ale využití prostoru lednice silně efektivní a nabízí vám hodně místo, kam můžete své potraviny uložit. Samozřejmě nechybí ani osvětlení lednice.

Spotřeba a technické parametry

Pro to, abyste s lednicí mohli být plně spokojení, jsou více než důležité její technické parametry.  Jak si v tomto ohledu vede americká lednice Beko GNE 134630 X, se můžeme podívat společně. Začněme tím nejpodstatnějším údajem – spotřebou. Protože ledničku těžko budete vypínat, a protože poběží každý den po celý rok, je tento údaj pro její ekonomickou výhodnost klíčový. Co tedy znamená, že tato lednice patří podle svého štítku do energetické třídy A++? Především to znamená určité úspory elektrické energie. Ne sice dokonalé, ale určité ano. Mezi americkými lednicemi je to navíc zhruba maximum, jakého lze dosáhnout. Průměrná roční spotřeba tedy dosahuje jen asi 351 kWh, což není špatné.

Lednice Beko GNE 134630 X

To, že jak jsme již řekli, lednice poběží po celý rok neustále, znamená také velký vliv hlučnosti na váš výběr. Měli byste lednici volit tak, aby vás, pokud možno doma nerušila, čili aby byla co nejtišší. To bohužel tato lednice nesplňuje. Její hlučnost je vyšší, než na co jsme u lednic zvyklí, stoupá až ke 46 decibelům. Jelikož se ale jedná o americkou lednici, a ještě k tomu značky Beko, je to poměrně pochopitelné. Navíc vás můžeme uklidnit, že to není až tak výrazný hluk, který by vám nedal spát. Slyšet to ale je. Na druhou stranu, široká klimatická třída, sestávající z kategorií SN-N-ST-T a velký rozsah ideálních vnějších teplot to určitě spraví.

Máme-li hodnotit fungování lednice, jsou pro nás podstatné dva parametry. Tím prvním je mrazící kapacita. Ta je u této lednice velmi dobrá a její údaj je 13 kilogramů za 24 hodin. V praxi to znamená, že za den zmrazíte bezpečně třináct kilogramů potravin. To je velmi dobré číslo a rozhodně tím lednice Beko GNE 134630 X překonává konkurenci. Akumulační doba, tedy doba, po kterou vydrží v případě poruchy vaše potraviny zmražené, je sice pouze průměrná, ovšem i tak není 15 hodin špatných.

Zjistit cenu

Důležité funkce a technologie

Technologicky lednice Beko GNE 134630 X nad ostatní modely tohoto výrobce vyniká. Čím začít? Pojďme od toho nejjednoduššího. Tím je signalizace poruchy a otevřených dveří. Poměrně základní funkcí, kterou by takováto lednice měla mít, je také automatické odmrazování. Tím disponuje i řada levnějších lednic a tady ho tedy nehodnotíme jako výhodu, ale jako povinnost. Stejně jako systém No Frost, který snižuje úroveň vlhkosti a zabraňuje tak přílišné tvorbě ledu. To, co už je navíc, pro váš komfort, je třeba Active Dual Cooling systém. Jedná se o moderní technologii, která zajišťuje jak v chladničce, tak v mrazáku rozdílnou a zároveň pro oba případy ideální úroveň vlhkosti a teploty. Je to díky tomu, že je obojí chlazeno jiným obvodem.

Beko GNE 134630 X detail 2

Pěkné je, že se v prostoru lednice nalézá multizóna, tedy speciální místo, jehož teplotní rozsah je od -24 °C až po 10 °C. To vám umožňuje skladovat potraviny s maximální čerstvostí a prodlužovat jejich trvanlivost. S tím souvisí také nulová zóna, tedy prostor, kde můžete potraviny skladovat v teplotě, pohybující se těsně kolem bodu mrazu. Maximální čerstvost potravin pomáhá také udržovat technologie aktivního modrého světla (která umožňuje běžným procesům v ovoci probíhat i v lednici) nebo aktivní ionizátor vzduchu. Protože se bavíme o lednici Beko, nemůže zde chybět ani antibakteriální filtr a těsnění, které brání bakteriím a choroboplodným zárodkům, aby se dostaly k vašemu jídlu.

Zjistit cenu

9.3 Hodnocení
Finální verdikt

Lednice Beko GNE 134630 X patří mezi stylové americké lednice nejvyšší třídy. Její design je po všech stránkách vyladěný, navíc uvnitř vypadá lednice skvěle a je jak praktická, tak i efektivní. Je škoda, že energetická třída lednice je pouze A++, a že hlučnost je poměrně vysoká (46 decibelů), na druhou stranu, mrazící kapacita je dobrá, klimatická třída široká a akumulační doba alespoň průměrná. U lednice navíc nechybí jak základní technologie, jako je automatické odmrazování, systém No Frost, nebo u Beko lednic běžná antibakteriální ochrana, tak i pokročilejší Active Dual Cooling technologie. Setkáme se zde také třeba s technologií modrého světla nebo s aktivním ionizátorem vzduchu. Obojí je velmi dobrou vizitkou, a i přes cenu, která překračuje 30 000 korun, vám tuto lednici můžeme s radostí doporučit. Je to opravdu kvalitní lednice a půjde o dobrou koupi.

Spotřeba
9.2
Hlučnost
8.7
Prostornost
9.7
Poměr cena/kvalita
9.5
VÝHODY
  • Technologie modrého světla
  • Domácí bar
  • Pěkný design
  • Úprava proti otiskům prstů
  • Automatické odmrazování
NEVÝHODY
  • Vysoká úroveň hlučnosti
  • Krátká záruka
  • Vysoká cena
Přidat recenzi

Těšíme se na Vaše názory a komentáře

Zanechte komentář

Celkové skóre

Váš pomocník