Lednice Samsung

Společnost Samsung má většina z nás spojenou s mobilními telefony, tablety a celkově s chytrou elektronikou. Ovšem málokdo už ví, že se dají tyto chytré technologie zabudovat i do lednic. Výsledkem je pak chytrý a samostatný kuchyňský pomocník. Není proto divu, že se v našem testu umístilo hned několik lednic Samsung.

TOP 9 ledniček Samsung

Název Náhled Energetická třída Mrazicí kapacita Cena
Samsung RB 37J5018SA/EF A+++ 13 kg/den Zjistit cenu
Samsung RB 41 J7899S4 A+++ 14 kg/den Zjistit cenu
Samsung HM12 RS7768FHCBC A++ 12 kg/den Zjistit cenu

Přečíst celou recenzi

Samsung RB33J3419SS A+++ 20 kg/den Zjistit cenu
Samsung HM12 RS7768FHCSR A++ 12 kg/den Zjistit cenu
Samsung RB 33J3315WW A++ 13 kg/den Zjistit cenu
Samsung RB37J5015WW A++ 13 kg/den Zjistit cenu
Samsung RS 7577 THCSP A++ 12 kg/den Zjistit cenu
Samsung RF24FSEDBSR A+ 6 kg/den Zjistit cenu

O ledničkách Samsung

Málokdo by tipoval, že firma Samsung vznikla již roku 1938. Ale je to tak, tehdy založil Lee Byung-Chul malý podnik. Firma postupně rostla, zaměřovala se chvíli na pojišťovnictví, chvíli na petrochemii, chvíli na média, až nakonec začala podnikat v oboru elektroniky. Dnes tato jihokorejská společnost vyrábí mobilní telefony, televizory, pračky, nebo právě ledničky. Pokud by vás zajímalo, jak si stojí společnost v porovnání s konkurencí, pak vezte, že tento konglomerát je na světě třetí v pořadí podle ročních tržeb. Na asijském trhu je tato společnost, jejíž název v překladu znamená „Tři hvězdy“ naprostou jedničkou, a aktuálně se to snaží potvrdit také na trhu světovém, což se jí poměrně daří.

Vzhledem k zaměření společnosti, k tomu, jaké výrobky uvádí do světa, se dá očekávat, že i její lednice budou technologicky vychytané, budou si držet vysokou kvalitu a i přes vyšší cenu to budou skvělé a jedinečné stroje. Pokud si to myslíte také, pak vězte, že se nepletete. Předně bychom si měli představit, jaké typy ledniček Samsung vyrábí. Kromě běžných, kombinovaných lednic s chladničkou i s mrazákem, totiž vypouští do světa také řadu amerických ledniček, které jsou možná nejlepšími a tvoří absolutní špičku. Co je trochu problémem, to je, že lednice od Samsungu jsou založené především na pokročilých technologiích. U drahých lednic je to výrazná přednost proti konkurenci, ovšem ty levnější lednice, které technologické vybavení postrádají, svými parametry za běžným průměrem značně zaostávají. Naše doporučení tedy zní, ať se nebojíte do dražší lednice Samsung zainvestovat, rozhodně se to vyplatí více, než na ní šetřit.

Ať budeme mluvit o amerických lednicích, nebo běžných kombinovaných ledničkách, jedna věc je spojuje, a to je krásný a po všech směrech vyladěný design. Odmyslete si ty nejlevnější modely a zbudou vám lednice v nerezovém provedení, s jemnými madly nebo prohlubněmi, decentním logem výrobce a unikátně řešenými dveřmi. Některé americké lednice nejsou navíc klasické, pouze s dveřmi, ale mají mrazák umístěný v zásuvkách, což je originální a efektní řešení. Jen lednice, které mají větší vnitřní prostor díky výraznému zúžení a větší výšce, nám připadají poněkud překombinované, dvoumetrová lednice už zavání tím, aby byla nepohodlná. Na horní poličku skoro nevidíte, pokud jste menší, a zkuste v ní něco hledat, aniž byste museli všechno vyskládat.

Technické parametry lednic Samsung, tam bychom se mohli dlouho dohadovat. Energetické třídy jsou velice různorodé, najdeme zde jak lednice třídy A+++, tak i A++ a A+. Akumulační doba těchto lednic je spíše průměrná, navíc ne vždy disponují širokou klimatickou třídou. Izolace lednic tedy, zdá se, poněkud zaostává. Ovšem co je skvělou vlastností těchto lednic, to je mrazící kapacita. Jen málo lednic Samsung klesá do podprůměru, mrazící kapacita nad deset kilogramů za den není u těchto ledniček příliš výjimečná.

Samostatnou kapitolou je technologická výbava lednic firmy Samsung. Ta je opravdu různorodá a společnost Samsung má patent na řadu speciálních technologií, s nimiž se u jiných lednic nesetkáme. Příkladem nám může být technologie Twin Cooling Plus nebo Direct Cooling. Často se setkáme také s takzvanými Chef Cooling technologiemi. V zásadě se však technologie příliš neliší. Povětšinou jde o unikátní systémy chlazení, které mají za účel zvýšit trvanlivost potravin na maximum a zároveň je co nejdéle udržet čerstvé. A to je to, co od lednic očekáváme, ne? Lednice Samsung to, podle nás, splňují opravdu dobře.

Těšíme se na Vaše názory a komentáře

Zanechte komentář